Reklama

.

.

středa 21. prosince 2016

Nedovedu si představit, že špatně připravený zákon podepíše moudrý prezident ! Novela zákona o střetu zájmů je kocourkovská rovina..

Blanka Langerová
20.12. 2016  
Odpověď na článek Jany Maříkové,, Kým se stává prezident Miloš Zeman?"
Veto prezidenta k novele zákona o střetu zájmů. Vedly prezidenta  Miloše Zemana při rozhodnutí následující  pochybení a nedostatky v připravovaném  zákoně?  Podle profesorky z VŠE V. Dvořákové  by mohly vést k tomu, že ústavní soud dá za pravdu právě  prezidentovi...
Polemika  k článku autorky Jany Maříkové 
Kým se stává prezident Miloš Zeman? článek zde

Když půjdeme do detailu zákona:
Pochybení v nově připraveném zákoně  :

1)Premiér by nesměl vlastnit média a další firmy, to je v pořádku...
   Na prezidenta by se však toto ustanovení v novele nevztahovalo...např  Babiš by mohl být prezidentem a vlastnit co chce.... A profesorka Dvořáková  dodává:,,Je to snad snaha  postavit Babiše proti prezidentovi? "

2)Novela zákona by se v otázce vlastnění médií vztahovala na širokou politickou veřejnost. Např. starosta  ve městě vydává místní časopis, jakýkoliv třeba o vaření, nebo informativní časopis a tudíž nemůže působit v politice, protože by byl ve střetu zájmů...To je regulace aplikovatelná v této nově připravované podobě na početnou politickou reprezentaci...

3) Zákon by měl vstoupit  v platnost do 15 dnů po podpisu. To je lhůta nesplnitelná pro kohokoliv, zbytečná a nelogická...

Jestliže prezident  Miloš Zeman se obrátí na ústavní soud, pak dle profesorky Dvořákové to z těchto výše uvedených důvodů neschválí. A nebude žádný zákon !
 Můžeme si položit otázku, nebyl to záměr naší politické  garnitury?.
Doporučení pro příští emotivní redaktorské vyjádření k osobě  prezidenta České republiky.
1) nastudovat příslušný problém,který chci kritizovat
2) přinést nové řešení
3) pak teprve vzít tužku do ruky a začít psát bez emocí....
Pro doplnění problematiky k zákonu je možné si poslechnout dnešní Jak to vidí  na ČRo.
20.12. 2016 ČRo
Připravila Zita Senková (od 11:23)
Host: Vladimíra Dvořáková. Témata: teroristický útoky v Berlíně, vražda ruského velvyslance v Turecku, veto prezidenta zákona o střetu zájmů, sbližování prezidenta s Andrejem Babišem? A co je za obrovskou kauzou obviněných komunálních politiků ČSSD a ODS?

Několik komentářů z řad čtenářů NR( je to přetištěné):
...Že bych špatně četl a slyšel?Ano,Zeman sice vetoval zákon,ale proč?Nezdály se mu určité pasáže paragrafů!Po předělání a zpracování chyb,jej schválí.Nic víc,nic míň.Podlehli jste dezinformacím.Nakonec i autorka článku... Kým se stává prezident?

...Si děláte prču?Jakej střet zájmů chcete v ČR řešit? Kdo z těch hajzlů není ve střetu zájmů? Dobře Zeman udělal, že ten debilní, účelovej zákon vetoval, Nevolil jsem Babišovce a volit je nebudu. Ani socany, ani lidovce, ani Gazdíkovce, ani Trapáky - přeju si jen jejich jednu společnou fotku v novinéch - fotku toho gangu v pruhovaném. Ale proč jen Babiše, to mi hlava nebere. Ste tak dlouho bojovali s havloidskou pražskokavárenskou žumpou, že ste trochu načichli. Nebuďte stejná pakáž, jako oni. Tenhle zákon smrdí čertovinou, že v něm musej bejt amorálni giganti vod Sobotky a lidovecký lucifeři. Předvolební boj, do kterého politický gangy tahaj zákon - aby se plebs nažral a koryta zústala těm, co to tady kurví už pětadvacet let...

...a proč se zlobíš na pošťáka, že donesl špatné zprávy ? Raději napiš, jestli to je pravda a nebo není, případně proč ..

22 komentářů :

 1. Každý by si měl přečíst ústavu. Je tam co se týče členů vlády / a je zajímavé, že dalších ústavních činitelů ne/: že nezneužijí svého postavení k vlastnímu prospěchu. Myslím, že každý soudný člověk musí uznat, že 95% procent všech ministrů od převratu do dnes by mělo být v teplákách, nejlépe pruhovaných.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Např.
   Topolánek nástup do funkce Premiéra:
   dluh -2 mil.
   po 2 letech při rozvodu dohledáno +200 mil

   Vymazat
 2. Díky za velice dobrý článek.
  Václav

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vasku, dal jsem ti sem clanky v anglictine? Nebo anglicky neumis?

   Vymazat
 3. Co to ta rumová pralinka Dvořáková zase blábolí? Na venkovské ani městké zastupitele se zákaz podnikání ani vlastnění médií vetovaný zákon nevztahuje. Týká se to výkonné moci. V rámci obce je výkonná moc strosta, nebo rada. Stejně jako na republikové úrovni vláda. Členům výkonné moci se nezakazuje podnikání jako takové, ale přijímání dotací do své firmy z rozpočtu o němž rozhoduje, a zakazuje se dělat se svou firmou veřejné zakázky z rozpočtu, který jako veřejný funkcionář spravuje. Je to logické. Stát ani obec není vlastnictvím ani ministra ani radních a starostů, oni mají jen veřejný majetek spravovat ve prospěch nás všech. A ne si přihrávat peníze do svých firem. Jako to dělá Babiš. Vůbec nechápu proč si Zeman špiní ruce s tím zlodějem a podvodníkem z Čapího hnízda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hele - klídek ty posero 23.39 - nech Babiše laskavě na pokoji. Podívej se na tu odpornou smečku která rozkradla celej českej stát od devadesátýho. Šmejdi zasraný! A co ukradl Babiš? Házíš po něm hovnama, ačkoliv o něm víc jen to,co žvaní v mediích. A ty po něm házejí hovnama, tak holt čecháčci taky?

   Vymazat
  2. Bude lepší když změníš slovník a pokud ne tak mluv tou hantirkou doma s mámou a nechoť ne veřejnost.Inteligence pudla.

   Vymazat
  3. Zato ty jsi inteligentní ty opičáku! Nic jinýho neumíte, než nadávat na Babiše. Pitomci pitomý. Sprostý. Měl by přijít do vlády nějakej správnej pojeb, a sebrat vám důchody, dávky, všechno! Nechat vás pochcípat- proč krmit takovou havěť, která jen dřepí u počítače nadává? K čemu jste společnosti platní? Media si někoho vyberou ( samozřejmě na příkaz) a pak ho zesměšňujou a uráží, a pitomá chátra v ulicích už by hned lynčovala - v čem jste se změnili? V ničem! Stačí ukázat rukou kde je nepřítel, a lůza tam hned nakráčí a vraždí! Fuj!

   Vymazat
  4. A oc jsi ty lepší, když bys chtěl nechat všechny (jak říkáš)pochcipat a zřejmě, hlavně důchodce.Nenavisti je v tobě až až,ale klid jednou budeš taky důchodce a možná že tě nechají chcípnout, proč krmit takovou havěť,pak poznáš co je to být starý.A jen tak mimochodem,kde sedíš ty?

   Vymazat
  5. Tenhle lotr důchodcem nikdy nebude. Ten někoho naštve tak, že mu život výrazně zkrátí. A za ty hemzy si nic jiného ani nezaslouží.

   Vymazat
 4. Cele cesko je havlokocourkov
  Nelegitimni ceska okupacni vlada nema pravo vladnout
  Cesi jsou onuce ze toleruji tyranii

  OdpovědětVymazat
 5. Dovolím si poupravit Vaše tvrzení.Obce nejsou moc
  výkonná,ale samospráva.Ačkoliv Babiše nemám rád a
  nejraději bych ho vyhnal na rodné Slovensko,on ne-
  ní jediný.Všichni tzv. politici během svého výkonu
  funkce zázračně zbohatli.Můžete si vzít kteréhoko-
  liv politika.U Babiše je to víc vidět.Stačí jeho
  slova:"všici kradnú,jen já čerpám".On se jenom za
  to nestydí.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas. Jednoduše a výstižně
   Václav

   Vymazat
 6. Ten zákon je jen plácnutí do smrdutého Českého rybníka.
  Každý ví,že to lze různě obejít,jak už prohlásil Babiš,že přepíše majetek na přítelkyni.Proč ho vůbec Sobotka bral do vlády,tohle se dalo vědět hned.Vůbec Babiš neměl být ministrem financí a tyhle problémy nebyly.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Plácnutím je spíše zmínka o "přepsání majetku (třeba Agrofertu) na přítelkyni"!

   To si myslíš, že je to tak jednoduché? A co když Babiš v politice skončí a "přítelkyně" se rozhodne že zpětný přepis, třeba toho Agrofertu, už neuskuteční? To jako bude Babiš na nule? Zauvažuj...

   Vymazat
 7. Osobně mi nevadí, že Zeman vetoval zákon. Vadí mi jeho opakovaná podpora Babišovi.

  OdpovědětVymazat
 8. plebs nema co rozhodovat rozhoduji prachy ale to se nam soudruzi boji povědět qvuli prejže demokracii a rovnym pravum zatimco v tolik opěvovanem juesej je tato praxe standartni od doby co si přivandrovalci podrobyli mistni obyvatele lahvičkou kořaly a kdo nechtěl toho humanitarně reciklovali proto mi přijde divne kolik pitomcu si tady mysli že by mohlo byt prasedidentem sprazdnou portmone bylo by dobre předložit seznam miliardařu a podle vyšky konta bude každemu jasne kdo vyhraje pleb si muže vytřit s volebnimy kartičkami to co ma zatim každy

  OdpovědětVymazat
 9. Není lepší reklama pro politika, než když ho začnou vyšetřovat "duchem svatým" vytvořené komise a pokud se jedná dokonce o evropské komise, tak je to tutovka, že v tom s nimi nejede. Stejní lidé kteří objednávají fake z bombardování Allepa, pravděpodobně řídí i tyto komise. Už "Němci" točí film o panu Bakalovi?

  OdpovědětVymazat
 10. Proč se tolik úplně bezvýznamnejch sráčů u počítačů neustále hrabe do Babiše"Mediální přicmrndávači. Kdyby ho media velebily a vynášely do nebes, slintali by Čecháčci a klaněli by se -ale media Babišovi nadávají a uráží ho, protože je za to někdo platí, a Čecháčci se poserou. Mediální řiťolezci - všude! Chudáčci. Čtenáři Blesku,Aha, a dalších skvostů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Babiš je pro stát velkým nebezpečím. Ale lidi jsou pasivní a hloupí, takže mu to asi projde a bude premiérem.

   Vymazat
 11. To co dělá Babiš bude dělat i Tramp. Uvědomují si že zahnat většinu lidí do bídy znamená rozvrat státu. Je potřeba udržet sociální smír. Většina lidí je volí, protože si myslí že nepotřebují krást a to je zásadní omyl.

  OdpovědětVymazat