Reklama

středa 14. prosince 2016

Nejde o pravdu nebo lež, jde o moc vyvolených

Jan Urbach
14. 12. 2016  Vaše věc

V Německu začali diskutovat o potřebě trestání za šíření "falešných zpráv, které by mohly destabilizovat stát". Pro tisk s tímto nápadem vystoupili straničtí kolegové kancléřky Angely Merkelové poslanci Patrick Sensburg a Ansgar Haveling. Ostatně i kancléřka sama se nedávno ve Spolkovém sněmu dožadovala zavedení nových způsobů regulace informací.Ze všech vyjádření je jasná obava, aby se neopakovala volební situace z USA, kde navzdory politickému establishmentu Donald Trump porazil Hillary Clintonovou. Nejen v Americe, ale i v Evropě, Merkelová je toho jasným příkladem, dodnes takový výsledek politické elity jen s obtížemi rozdýchávají.

Těžko se vysvětluje, proč podle těch, co spolu mluví, tak skvělá osobnost, prohrála se strašným dítětem americké společnosti Donaldem Trumpem. Nevolili třeba Američané proti vytváření politických dynastií a předurčenců vládnutí? Nevadili jim všechny nejasnosti okolo financování nadace rodiny Clintonových? Nemají dost zneužívání administrativy ve vlastní prospěch politiků? Lhaní, které je dovoleno neomylným vyvoleným? Etc, etc, …

Německá péče o pravdivost informací má souvislost s volbami do Spolkového sněmu příští rok. Nejde snad o obavu, že navzdory nepochybnému zapojení manipulativních sdělovacích prostředků nebo průzkumů veřejného mínění by se mohla opakovat americká lekce?

Poslanec Haveling rovnou dezinformační snahy po vzoru amerických demokratů přičítá Rusku. Na jednu stranu zábavné. Ovšem zvláště z Německa takové hledání nepřítele zní děsivě. Není třeba nic dodávat.

Kdo bude určovat, co je pravda a co lež? Toto není televizní pořad, ale návrat do hlubokých temnot totality a vytváření světa nikoli jen podle George Orwella. Jsou i horší alternativy, ke kterým můžeme naši cestu nasměrovat.

Kdo ovšem zabrání v záměrném uvádění v omyl ze strany politiků z té dobré, tedy neruské strany? Nelhal snad celému světu americký ministr zahraničních věcí Colin Powell, když v Radě bezpečnosti, tedy na dost váženém fóru, hovořil o zbraních hromadného ničení v rukou Saddáma Husajna. Kde byly? Kolik lidských obětí a neštěstí taková lež přinesla a dokonce i dnes přináší? A kdo a podle jakého zákona potrestá generála Powella?

- - - 

P.S. redakce Nové republiky: Potlačování svobodného informačního prostoru na internetu začíná i u nás. Samozřejmě v tom jedou individua jako Jakub Janda a partička presstitutů z Evropských hodnot, ale dnes večer se přidali i redaktoři rozhlasového Radiožurnálu "veřejnoprávního" rozhlasu. A ČRo šel ještě dál a na svých internetových stránkách uveřejňuje i jakýsi seznamu. Opět přichází doba seznamů, nesvobody, doba "jediné správné pravdy". Občanská společnost si to zatím nechá líbit. Jak dlouho?

33 komentářů :

 1. 20:01
  Opožděný opilče Chujmere debiloviči,totalitně tě zastřelí jen v tvým vysněným Fuckingtownu,omyle přírody!!!;-)))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas!!! Pouze a jen na nás záleží napneme-li svoje úsilí, vůli, píli a houževnatost natolik, abychom jednou pro vždy vyrvali z kořenů odpornou hnilobu jakou je xenofilní rasozrádnej bioodpad z 20:01! Dokud tento odporný plevel nebude zpracován jako hnojivo na naše pole, není možné, abychom znovu stoupali k výšinám tak, jako kdysi, naši předkové, kteří nedostali své postavení na této Zemi darem, ale museli si ho vybojovat!

   Smazat
  2. Lidovým masám jste u prdele, jsou zženštilé! Chtějí být vedeny, ale ne onucema které jim říkají dnes to a zítra ono, nýbrž pravými muži v holínkách, kteří udeří do stolu a řeknou - toto je správná cesta! - https://www.youtube.com/watch?v=b5MG5ZJNa8Q

   Smazat
  3. Shrnuti a zase rozhrnuti.
   Vec : Propaganda , pravda , lez , umyslne falsovani atd.
   V prvni rade musime povazovat propagandu za Prumyslovy vyrobek. O tom,ze je to produkt velkych a perfektne organizovanych a rozvinutych Konglomeratu a Kartelu neni pochyb.
   Ani nemuze.
   Napr. Koupite si rohlik, kterej sezerete. A vubec nepremyslite ani netusite , co vse se dnes skryva za vyrobou rohliku.
   Podobne je to s Ideologickou pravdou. Tu do vas cpou ve dne v noci ale malokdo tusi co se zatim skryva a pripravuje.
   Hlavne je taky prosadit a zvysit zisk.
   Spolehaji pritom ,ze to populace sezere a je lina premyslet, treba jak to ovlivni jejich osud !!...Na manipulaci chytrych s hloupejma a navic bez zajmu o nejake slovickareni.
   To pomalu postupuje. Nic zleho netuse , Zactete se do nejakeho textu o vyrobe paratek a za moment uz
   ctete :Bud:
   A/ ze zide byli vyhnani ze vsech narodu v Evrope , protoze iracionalni , bezduvodne predsudky milionu evropanu atd.
   Zaver vsichni jsou antisemiti bez duvodu.
   To se pak bez meskani silne zneuziva proti nam.
   Zide absolutne bez viny.
   Predklada se nam verit za kazdou cenu a nic jineho si NEMYSLET ,ze se ve Spanelsku jednoho , kral vzbudil a rek : Vyzeneme zidy.
   Ze zatim byly velke stiznosti cele populace Spanelska?
   Ze se to udalo v 15.stoleti, kdy tam zili nekolik set let a cirkevni ideologie ,ze zabili Krista doposud nefungovala...
   I kdyz cirkevni ideologie a produkt byl silne antisemiticky.
   I antiIslamsky.
   To jsou produkty na kterych se pak stavi dalsi ideologicke "pravdy"a rozsiruji se za ucelem ovladnuti vsech...Nic tedy noveho.

   B/ Kapitan Dreyfus byl uveznen a bez viny.
   Takovejch bylo a je kazdej den , ale o tech se nedozvite.
   Nedozvite se nic o afere Stavisky, kdy statitisice lidi bylo ozebraceno. Coz se deje kazdej den...
   C/ Ruskej car pronasledoval zidy.
   Nedozvite se ze mu zabili strejcka, ze zabili tatinka atd..velke mnozstvi ministru , vysokych uredniku atd. Ze v podstate car a Rusko bylo ve valce se zidy !!
   Jako dnes se valci s teroristy.
   V zadnym pripade. Nic o krutych gangsterech v Odese a jinde.
   Museli "chudaci" uprchnout do USA. Ale uz se nedozvite ,ze se pomoci organizovaneho zlocinu zmocnili obrovskych majetku a podobnou valkou ovladli cele USA postupne.
   A za car asi vedel co dela...
   Neni treba se myslim zminovat o dalsich vecech.
   Potom , vidite v jakem stavu je USA a cely zapad.
   Produkty konsumovane pak maji sve dopady na zdravi statu, narodu a populace.
   Kdyz se povazujete za schopneho chcete se pak zaradit touzite vyniknout a dostavat pochvaly od vrchnosti propagovanim jejich produktu a byt tak mezi pomocniky vrchnosti co takove produkty vyrabi.
   Ale pozor , svet se toci a nezastavi jak popirala cirkev.
   Produkty se pak zacinaji vsem vic a vic vnucovat a lide zacnou byt nervosni a nedutklivi , kdyz se jim vnucuji do jejich soukromi ...
   .A zacina vyprovokovana reakce. A my zaciname hledat co je s tim , co nam neda pokoje, nepopreje klidu a zaciname videl lzi a podle vymysly atd...Tedy prirozene reagujeme.
   Dalsim jeste usilovnejsim a intezivnejsim prodejem "odpustku" vseho druhu, v podobe odmeny a nebo trestu pak reakce sili...
   Zacinaji se ideologove zesmesnovat, mluvit z cesty, ukazovat a vytahovat se se svoji omezenosti ,poskytovanou ideologii , ktera jiz silna zasmradla, aniz by si toho vrchnost vsimla.
   Snaha pak prodat produkt sili ,aby se zisky nezmensily a reakce na tyto tlaky take, az se zakonite dospeje do konfliktu...
   A kdyz pan buh dopusti i motyka spusti....

   Smazat
  4. Do konfliktu se dospiva obvykle tim, ze poulace skromne trva na sve prirozene normalnosti a ze chce obycejny zivot, pro sebe a sve potomky a jejch rady pod surovym natlakem ideologie rostou a zaktivizuji se proti.
   Produkt ideologu se stale vice dostava do konfliktu s normalni lidskou prirozenosti.
   Veci se pak vyhroti nasilim mocnych , kteri zapomneli na ty kteri, jsou uz precpani a lituji ze ,nemaji pet zaludku jako krava a nemuzou blit az 5x. Na misto jen jednou...Protoze...
   Produkt je v konecnem stadiu prudce jedovaty a nebezpecny lidskemu zdravi.
   /Napriklad malinova limonada , kdy za ucelem zisku se postupne stale zmensuje obsah malin a nahrazuji se chemikaliemi vseho druhu a nakonec uz zbyva produkt , ktery s malinami nema nic spolecneho ,jen LEZ o te nyni toxicke, chemicke /jen s nazvem malinove/, limonade...
   To ale neni vse.
   Ta LEZ se ale neustale take zdrazuje..

   Smazat
  5. Shrnuti:
   Jen kratce , vzdy se pominou priciny a zduraznuji vhodne a pro elity a jejich ideologie prospesne nasledky.
   Treba afera Stavisky mohla rozzurit , ozebracenim spoustu francouzu a tech co o tom cetli na celem svete.
   Moc pak udeluje slepotu a povysenost a pocit ,ze mohou elity vse. Jen nam /idiotum/ to vhodne naservirovat, prodat. .
   Tak jako moc penez, poskytuje predevsim iluze.
   /Hilary , jsem ted bilionarka , terazky chcem byt Presidentka/.
   Jde predevsim o vecny boj zmenit lidi a jejich prirozenost pomoci biologickych inzenyru, propagandistu , co vzdy vedi co je pro nas nejlepsi /kdyz to plni jejich kapsy/ a celych odvetvi toho , co se dnes nazyva "veda".
   Tedy jen dalsi z mnoha nastroju dehumanizace...lidstva.

   Smazat
  6. Noční monolog jednoho autora je správný, dejte si nick a pište! Inteligentní slušnost je velká "zbraň".

   Smazat
 2. 20:14
  Díky:-)
  A klidný večer Vám,který není tupý havloidní zblblo:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 21:00 A pak se "masy" probudí a zjistí, že jejich země je v rozvalinách nebo v lepším případě že se stala kolonií, jako ta naše. Co potom?

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. oprava: Máte ...

   Smazat
  6. Máte tu koukám cenzuru jak za židobolševika! To opravdu někdo chce aby tyhle opice podlidmi tak dlouho drezírované až se z nich stali "inženýři" a "doktoři" vám znovu vykládali své "jediné pravdy"? Pak si nic jiného ani nezasloužíte ...

   Smazat
 3. Generál Powell byl voják zvyklý poslouchat svojí vrchnost a tak jako ministr papouškoval co mu nařídili. Bohužel. Ale na druhé straně, pokud je mi známo, tak s nasazováním US armády do nejrůznějších kšeftů soukmenovců krvavé Madly nesouhlasil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vice cti a nezvan debility Powell byl zkurvysyn a jako takovy zemre negr

   Smazat
  2. Zabýváme se blbostma a nešťastné poválečné události, které měly však dalekosáhlé důsledky i pro ostatní obyvatele naší vlasti nám zvíře Paroubků zapírá. Úbytek tří milionů německých spoluobčanů musel být přeci nějak vyřešen, proto se do Sudet začali hromadně stěhovat noví lidé. Místo původních obyvatel, kteří po staletí zvelebovali tuto zem, se objevili lidé, kterým se říkalo zlatokopové. Byla to většinou banda zlodějů a násilníků z „vnitrozemí“, kteří se hrnuli do pohraničí, aby si nakradli, co mohli. Velmi pěkně tuto situaci dokumentuje vzpomínka jednoho z tehdejší obyvatel, cituji: „Nově příchozí neuměli v horském prostředí hospodařit, a když jim došly zásoby jídla a sena pro dobytek, tak krávy prodali, chalupu vybrali a s plnými auty odjeli pryč.“ Co dodat že? Ale přicházeli i další. Vláda totiž prosadila, aby do Sudet byli přestěhováni cikáni nejenom ze Slovenska, ale až z Rumunska a odjinud. Pro všechnu podobnou pakáž se obecně vžil mezi tehdejšími obyvateli příznačný termín tzv. Lumpenproletariát. Myslím, že k tomu není co dodávat, byla to opravdu velice „kvalitní“ výměna obyvatel...

   Smazat
  3. 7:24 - trochu demagogie, ne? Podívejte se na pohraničí dnes. Chybí někomu oněch 2,5 milionu nacistů, kteří vyhnali Čechy, vraždili státní úředníky, četníky a celníky a během okupace byli páteří nacistického okupačního aparátu, včetně gestapa? Cikáni, o kterých tady onen "dobrák" píše, jsou procentuálně nepatrná část dosídlenců a "problém s cikány" jsme si udělali především my sami svou hloupou politikou.

   Smazat
  4. 10:00-chybí, 7:24, Hermanovi a "židovským" rodinám, na které se (zatím) nevztahuje navrácení majetku.

   Smazat
 4. Pravdivé informace jsou nejen potlačovány, ale v reichu i trestány:
  http://medzicas.sk/pamatate-si-brutalny-utok-imigranta-na-zenu-tak-hadajte-koho-stiha-nemecka-policia/

  :-(

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 21:05 Jsi prase kolaborantské, nebo sudeťák, který kdysi přijal občanství fašistického Německa, tedy opět prase. Když nemáš nic k tématu, nech si svoje vlastizrádné kecy pro soukmenovce.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Dobytku fašistický 21:42, kálíš dobře, ale na špatném místě.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. Ty syfilitiký prase 7.25- ušetři nás tady svýho chorýho mozku rozežranýho pohlavníma nemocema. Stejně už chcípeš na paralýzu mozku, tak to musíš ještě všude demonstrovat? Jinej nakaženej zmrd by se za to styděl, ty tady veřejně předvádíš, co taková syfilis s mozkem dokáže udělat. Jsi odstrašující příklad.

   Smazat
  7. 10:09- áááá - další nadržený neúspěšný křivohubý inkludovaný kleptoman, vepřová tlama se ozvala! Prasečí držky a křivé huby čecháčkostánu - spojte se !!! Třeba na slučovacím sjezdu.
   Bolševici si 28.10. oslavili na hradě svůj Den znárodnění a pomalu ho vnutí opět ostatním ???
   Záludný prognosťácký oligarchický neobolševizmus upevňuje své pozice díky husitobolševizmem zdegenerované doubravovské voličské lůze a slizkým agentům KGB a StB a jejich novinářským poskokům! Závistivá, neschopná a ubohá (zato však revolučně uvědomělá) husitsko-bolševická čecháčkovská lůza se kojí nadějí, že se nažere papírových majetkových přiznání nebo registračních pokladen a pokut prodejním řetězcům. A nechce se s nikým dělit o žvanec a vrátit cokoli z nakradeného církvím, židům, Němcům. Píseň Práce: Ručičky nebojte se - vy makat nebudete !!! Poctivým českým metanolem proti cizí marihuaně!
   Se Sovětským Svazem na věčné časy !!!

   Smazat
 5. Nejde o Powella, ale o to, že všichni psali o jaderných zbraních a nesměl o nich nikdo pochybovat. To by lidi nepodporovali válku. Teď směřují nahoře k tomu, že omezí či zcenzurují alternativná názory , všichni budou muset mít jednotný a ten správný názor určený zhora. To se pak dobře vládne. Jako za komunistů.

  OdpovědětSmazat
 6. Jenže to moc nefunguje.My jsme vycvičení z doby
  socíku a propaganda se míjí účinkem.Hlavně vemte
  na vědomí,že za nějaký čas se začne zavírat a s
  těmi lágry mají Holanďané,Britové a Němci bohaté
  zkušenosti.O SSSR nemluvím.Pak teprve uvidíte,zač
  je toho loket.Jen Poláci se vymykají svou touhou
  po válce s Ruskem.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to pozor, poslech zahraničního vysílání se trestal smrtí-varianta A, nebo to přemustrujeme na internet, že ano a budeme jenom slyšet brrrmbrrrmbrrmmbrrm - varianta B a lágry si můžeme odpustit, ty budou pro demonstranty.

   Smazat
 7. At uz udela cokoliv pozdejc , uz ted ma Trump na svedomi jedno.
  Zboural, zdevastoval a znicil oficialni media.
  Kompletne rozvratil jejich lzi.
  Jejich sproste a falesne utoky .
  Udelali z nej to nejhorsi a ted jim bude vladnout.
  To je obrovskej uspech.
  Urcite byl taky nakazenej od nasich medii jako je v USA Nova Republika.
  Protoze ty jeho kecy bylo snadny vystopovat odkud prichazely...
  Taky Wikileaks. Snowden a dalsi.
  Ziral jsem obcas na TV porad ,Aprentice. /Ucen/.
  Trump tam vystupoval jako arbitr , soudce , kdo sleduje a vysvetluje kdo se chova a pracuje ,jako byznysmen a ma predpoklady stat se uspesnym reditelem korporace atd..A kdo ne.
  Bylo videt jak je ve svym zivlu , jak je rad chytrej a co vsechno vi o tom ,co je treba vyniknout.
  Na druhe strane ,kdyz soutezici /ve dvou skupinach/ dostali za ukol nejake aktivity , vzdy jeden z nich delal veci obracene , nedobre atd. Bylo jasny ,ze byl uz predem vybran aby jeho "chyby" /bezesporu urcene a nahrane/ pak slouzily, Trumpovi, aby poukazal jak je chytrej, rozhodnej ,zkratka Super American.
  Sledoval jsem , jak do velke miry respektoval rezii , kdy byl zadan zduraznit svoji rozhodnost a agresivitu , coz vyustilo potom do velmi arogantniho a bezohledneho rozsudeku : "You are Fired".
  Na cemz si daval zalezet....a vzil se do toho.
  Tedy do nejaky miry se ukazal jako "tvarnej", nebo plastelinovej , ale je tezky odhadnout jak daleko se to promitne do jeho prezidenstvi.
  Rozhodne bude rad delat "Cut the bullshit". Tedy ukazat svetu ,ze vidi do veci a nenecha se tak lehko ovlivnit.....okecat.
  Jak se to vyvine ,protoze bude proti presile velmi zkusenych byrokratu a vselijakych parasitu, velmi schopnych ve svych oborech....??
  Musi a bude hledat prirozene , nejake spojence , rozeznat kdo je kdo !!! z hlediska schopnosti , oddelit lichometne zivly a pak nezbyva, nez do nich investovat velkou cast duvery...A to bude rozhodovat myslim...


  OdpovědětSmazat
 8. Treba dodat ,ze v programu nemel Trump zadne rovnocenne !!! oponenty, kteri by mohli upozornit na jeho nektere chybne soudy , nebo meli jiny nazor. Vystupovali tam jen mladi lide ,americane a jeden z nich se stal potom jeho asistent.

  OdpovědětSmazat
 9. Včera proběhla na německé TV k danému tématu debata. Ukázala, jak se kdysi Khol hádal se svým ryvalem, křičeli na sebe, argumentovali....
  A jak vypadá debata dnes - samý úsměv, pochlebování, omýlání vybraných témat a vyhýbání se jiným. Obyčejný divák má své starosti, ale stávající politici je nechtějí ani pojmenovat, natož aby předložili řešení.
  Výsledek debaty - komu se nelíbí stávající situace, chce slyšet odpovědi na svoje otázky, chca-nechca musí volit AfD.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.