Reklama

.

.

čtvrtek 29. prosince 2016

„Některé skvrny nelze vyčistit bez narušení struktury látky.“


Ludvík Smýkal
29. 12. 2016
Staré české přísloví říká, že „ryba smrdí od hlavy“. Těžko lze vinit za současný stav nějaké řadové pěšáky, jejichž výčet přesahuje možnosti tohoto článku, ale zcela určitě obsahující, v článku Ivana Davida uvedené, nezaměstnané a příjemce různých sociálních dávek. Odpovědnost za to, že stávající režim převrátil všechny morální a etické hodnoty nohami vzhůru a jsou ohroženy samotné základy našich národů a státu, mají ti, kteří měli a mají právo rozhodovat a řídit tento stát, jeho úřady a instituce. Jejich výčet je veliký, počínaje prezidenty republiky a konče posledním obecním zastupitelem. Každý z nich, někdo více, jiný méně, se podílel a podílí na morálním a hospodářském rozkladu našeho státu, orgánů státní správy a samosprávy.

Další přísloví říká „Vše souvisí, se vším“. Vývoji u nás i ve světě většina občanů přestává „rozumět“ a toho zneužívá určitá skupina lidí, kterou spojuje jediný společný cíl a program - zisk.

Tento proces je ještě umocněn vývojem, pro většinu z nás těžko pochopitelných, technologií, událostmi v zahraničí, apod.

Vzniká tak obrovský střet zájmů, priorit a ideových trendů. A z tohoto střetu nelze vytáhnout jen dva, tři problémy (byť jsou výsostně skutečné a pravdivé) a věřit, že jejich řešení přinese pozitivní změnu naší společnosti a státu. Žádný z problémů, uvedených v článku I.D, nelze řešit samostatně, všechny souvisí se současným stavem našeho hospodářství, školství, kultury, apod.

K řešení, co se musí změnit, je toho daleko více, aby požadovaná celespolečenská změna měla pozitivní charakter.

Ke změně existují v podstatě dvě nenásilné cesty. První nic nedělat, čekat, že to vše nějak dopadne – vede do pekel. Druhá – uspět ve volbách. To je zatím ovšem běh na velmi dlouhou trať a bez vynaloženého úsilí všech, od odborníků až po pomocné „dělníky“, zcela nemyslitelná.

Radim Valenčík se pokusil napsat pár tezí k tomu, jaký by měl být program té strany, která chce uspět ve volbách, docení význam skutečného programu a předložil je k diskuzi. (program-strany-ktera-chce-vyhrat-volby) a teprve budoucnost ukáže, zda budou podnětem pro změnu dosavadních politických stran a hnutí nebo si je vezme za své některý z nově vznikajících politických subjektů.

Identifikovat příčiny současných problémů a ukázat, co dělat, rozhodně nebude jednoduché. Příčiny mohou být vnější i vnitřní, specifické pro jednotlivé činnosti a obory, vzájemně se prolínající, některé z nich přímo souvisí s naším členstvím v EU a NATO, společenským systémem, apod.

Tvorba programu nesmí být samoúčelná, již při jeho přípravě je nutné dbát na všestranné zajištění jeho případné realizace. I když vše bude provedeno odborně, výsledky snažení se nebudou mnohým zainteresovaným "líbit", lze očekávat jejich přímou či nepřímou negativní reakci. Od počátku budou vyvíjet snahu "mít vše pod kontrolou …", na to je třeba být připraven.

Neupadnout do pasti považování za normální toho, co normální není a odpoutat se od "politických investorů", jejichž investice se vracejí z provizí za veřejné zakázky či z rozdělování peněz evropských fondů považuji za jeden z klíčových bodů pro realizaci změny. Ke změně „vede“, dle mne, pouze jediná cesta, vedoucí přes podstatnou a připravenou reorganizaci ministerstev, orgánů veřejné správy a samosprávy, apod., ovládajících zadávání veřejných zakázek a rozdělování veřejných prostředků.

Věta článku I.D. „Některé skvrny nelze vyčistit bez narušení struktury látky.“ v podstatě nastínila, dle mne, cestu ke změně v naší společnosti a k dekolonizaci našeho státu.

47 komentářů :

 1. Jednou z nejdůležitějších změn jsou změny i ve školství, kde by prioritou měly být technické směry. Technici budou spíš zakládat nové podniky s přidanou hodnotou namísto neziskovek plných tlučhubů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlas, snad ale víte, kolik úsilí a nadání je zapotřebí, chce-li se jedinec stát kupř. ing. stavařem, strojařem, chemikem a pod. a kolik obého je třeba k "vystudování" kupř. plzeňských práv a podobných institutů.
   Např. zde :
   Online MBA studium za 79.900Kč - Získejte MBA titul již za rok - cemi.cz‎
   Reklamawww.cemi.cz/MBA-online/Vánoční_sleva‎
   Online MBA v ČJ/AJ, titul MBA už za rok. Akční sleva 24.200 platí jen do 31.12.
   Přihláška zdarma · 10 splátek bez navýšení · 45 MBA lektorů · 106 referencí absolventů

   Co tomu říkáte ? Q.

   Vymazat
  2. Začátkem konce našeho školství je privatizace. Buď chci populaci poskytnout jednotné vzdělání na jednotné úrovni a nebo chci byznys. Jak je vidět za poslední dvě dekády tak jsou tyto modely neslučitelné. A pokud na tenhle paskvil naroubujete dementní vize eurokomisariátu tak máme výsledek před očima každý den. Již školský systém pod taktovkou EU je nástrojem rozvracení rodiny a státu a tradičních hodnot v její nejzákladnější podobě. Až bude v nebližších letech vržena na pracovní trh generace z kraje devadesátých led odkojená již chartou práv dítěte na ZŠ tak nás bude čekat nejedno překvapení v posunu chápání pracovních povinností. Idiotizace populace v přímém přenosu.

   Vymazat
  3. Jsem osm měsíců nezaměstnaný technik s patnáctiletou praxí v průmyslu, včetně vedoucích pozic.
   Na Ostravsku bez šance se upíchnout aspoň na dělnické místo za 18 hrubého. Myslíte si, že lžu ?

   A za co budou ti vaši technici zakládat nové podniky ? Milej zlatej, dnes nepotřebujete k zakládání podniku jen techniky, ale hlavně... co.. ? KAPITÁL - tedy prachy... a hodně.

   Vymazat
 2. Technici podniky vedou ale nezakládaj to bys měl vědět. Tak už to v životě chodí, odpověd si najdi sám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Obecně to neplatí. Znám několik českých podniků, které založili technici vynálezci. A v historii? Co třeba Křižík, Škoda, Porsche, Vadas ...

   Vymazat
  2. No jasně... to jste ještě mohl uvést Baťa, Čuba, a další...

   Milej zlatej, něco už mám za sebou a v posledních letech už neplatí nejen zákoník práce a různé certifikáty, ale i kompetentnost pro výkon manažerských pozic začíná být měřena hlavně tím, kdo je čí příbuzný nebo aspoň známý, než nějakým vzděláním a schopnostma... Pohádky o snaživých studentech kterak ke štěstí přišli nechte dětem. Ty na to snad ještě mají věk.

   Vymazat
 3. Politiku dneska řídí peníze.
  Jinými slovy z jedné strany pumpujeme nepřátelské církvi prostředky aby byla nejmocnější organizací v zemi a přímo se vměšovala do celé státní zprávy a na druhou stranu se divíme že je čím dál hůř :))*

  OdpovědětVymazat
 4. Tak mě napadá k tomuto tématu návrat ODA nebo karikatury Charlie k pádu Alexandrovců. Evropské hodnoty, což jsou i hodnoty české, mají natrženou prdel a už to nespraví ani jehla a nit.
  Samolibí blbci vyučují na universitě a tváří se jako intelektuálové, přičemž se v zemi nenajdou noviny, které by si z nich alespoň trochu utahovaly. To je česká oblečená a nahá realita.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Havlocesko je na odpis
   Byt v cesku je sebevrazda

   Vymazat
 5. 5;54 a že sem lezeš,ty netáhlo

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hlupče, ne každý skeptik či pesimista je zároveň i netáhlo. Taurus

   Vymazat
  2. Netáhnutí je všem inteligentním tvorům přirozené!! Opak je kretenismus! - http://gci-icg.org/czech/index_czech.html

   Protože - http://followers.thcnet.cz/CyberNet/Punk-Rock%20Rebels%20Library/2.%20Anarchist%20Newspapers/Anarxokomunizmus/aka.anarchokomunismus.org/distribuce/samolepky/samolepka05.jpg

   Vymazat
  3. Více o boji proti svinstvu "táhlismu-pracismu" ZDE! - https://www.autistici.org/tridnivalka/tridni-valka-programove-pozice/

   Vymazat
 6. onanysti jajinkove a zloději ovladli tuto zemičku za tiche kolaborace obyvatelstva kteremu strčili do huby pozlatkove kuplandy

  OdpovědětVymazat
 7. Tenhle systém už ztratil schopnost vlastní nápravy. Budeme muset počkat na ránu z milosti. Je jedno, zda to bude atomová válka, invaze mimozemšťanů, pád meteoritu, nebo násilná islamizace. Něco z toho (nebo něco podobného svým rozsahem), vymaže většinu z nás z povrchu planety. A ti zbylí začnou znovu od začátku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A copak, kdyz se valci v Syrii, neni to valka?
   Jen, kdyz je doma na zahrade?

   Ne, uz se valci. Jen misto sebe maji nahradniky. Sami cusi na lavici a pozoruji "zapas stoleti".

   Na atomovou zapomente. Na to maji sami sebe moooc radi. A maji i ucinnejsi zbrane, bez dopadu jako u jadra.
   Jeste pred realnou hrozbou vetsiho konfliktu, by byl spusten financni armagedon zapadni civilizace. To pro pripad, ze by se nasel nejaky blbec... To se neda nikdy vyloucit.

   I proto se Rusko izoluje (spravne, ne zapad Rusko neizoluje, naopak) a Cina se snazi o prechod k domaci ekonomice. Nucene, ji by to dal takto vyhovalo (ani o tom se nepise).
   K tomu ji nuti nekdo jiny.

   Zda se Vam tedy, ze jde o mensi divadlo. Ne, je obrovske.

   Vymazat
 8. Docela hezkou úvahu a rozbor jsem našel zde - http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Hraje-se-vabank-o-budoucnost-lidstva-Strach-z-propagandy-je-strachem-elit-ze-je-lide-prohlednou-Promlouva-ekonom-ktery-poznal-kavarnu-a-rozesel-se-s-ni-468927

  Všeobecně lze pomalý postup k lepším zítřkům popsat slovy :
  - umožnit populaci pochopit co je pravda a lež - v prostém smyslu života a uchopení možností prostředí ve kterém žijí, příroda a planeta.
  - generační obměna nově připravených vůdčích osobností
  - odstranění falešných propagandistů
  - restart společnosti a změna zákonů

  Jako zcela chybné lze označit výroky :
  - kdo nepracuje v kolbence, ať nejí
  - odstranit globalizaci a tvorbu nadnárodních společností, protože se s tím neumíme vypořádat
  - zvyšování produktivity výroby pomocí automatické výroby nám bere práci a tím chudneme

  Vidím a slyším kolem sebe hlasy mnoha mladých lidí, již plně probuzených a schopných se s tím vypořádat. Podle mého odhadu to bude trvat dvě až tři generace, než se to projení v realitě všednodennosti

  OdpovědětVymazat
 9. a komu uveríme že to za nás urobí ????

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A kdo to má udělat? Ty tisíce hlupáků, kteří se nechají koupit Babišovo koblihou, nebo Sobotkovo teplým místečkem ve státní správě nebo štědře dotovaných neziskovkách? Už jsem se vzdal naděje, že lidé procitnou a pochopí, že perspektivní budoucnost nestojí na bezpracném životě.

   Vymazat
  2. Věřte především sami sobě, jste již dostatečně připraveni odolávat manipulaci a sami jste poctivě ukotveni ve schopnosti rozeznat podvodnou manipulaci.

   Pokud s tímto souzníte, pak snadno rozpoznáte ty pravé, poctivé politiky.

   Tato planeta je vaším domovem, podle toho jako se ni budete starat, tak se vám bude v budoucnu žít.

   Jako tragický příklad, zbabělosti a touhy utéct z prostředí jehož jsem spolutvůrcem, lze uvést tohoto "vědce" - http://ceskoaktualne.cz/2016/09/zpravy-ze-sveta/stephen-hawking-vyzval-k-uteku-ze-zeme/

   Jinými slovy posera co dobije jiné dosud čisté planety a tam bude páchat dobro.

   Vymazat
  3. "Pravý a poctivý" politik Martine? To je jen přezdívka, stejně jako drancování státní "pokladny" v řádech statisíců měsíčně oni přezdívají "mzda" Pravý a poctivý politik je science fiction.

   Vymazat
 10. Je jasné ( a smutné ), že ani pan Smýkal si neví rady, nemá řešení a tak politicky korektně čeká na "podstatnou a připravenou reorganizaci ministerstev, orgánů veřejné správy a samosprávy".

  To vše nenásilnou cestou, nejlépe pomocí voleb :-)

  Tak to budou mít zloději dalších 25 let "klid na práci"...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Z toho, co autor napsal nevyplývá, že na něco čeká ... Spíše naopak !

   Vymazat
  2. 10:28 Vám je vše jasné, víte si rady, máte řešení ? Prozraďte nám je ..

   Vymazat
  3. Jasné je to, že kapitalismus zcela vyčerpal své vývojové možnosti a jeho další pohyb je už jen zahnívání. Pokud chce lidstvo přežít, musí zvolit jinou alternativu vývoje, než honbu za ziskem. Podmínkou je zrušení kapitálových vztahů, které zotročují masu lidí a hrstku vynáší na nebesa. T

   Vymazat
 11. Pane Čížek mluvíte mi z duše ale nelze čekat je potřeba jednat. Jsem již příliš starý abych mohl více aktivně působil ale co mohu snažím se na všechny známé působit aby pochopily že změnit to musíme my. Volební povinnost a řízení státu na všech úrovních pomocí referend není bez chyb ale ty se zase jejich pomocí dají napravit. Jsou k tomu potřeba správné informace které nemůže zajistit soukromý tisk ale mnoho lidí a čím dál jich bude více hledají informace na internetu proto je chtějí kontrolovat. Nečekejte protože současné možnosti již umožňují zmanipulovat všechno.Současní vládci světa pochopily že spotřeba je již nezvádnutelná a tak navzdory nastávající robotizaci tvrdí že je málo lidí že vymíráme a nutně potřebujeme emigranty. Podívejte se na AE news.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikdo netvrdí, že "potřebujeme" přivandrovalce 10.36. Ti jsou rekrutování placenými agenturami, aby pomohli rozpoutat v Evropě občanskou válku. Ne nukleární -aby světové elity a jejich smradi zůstali bez poskvrnky. Potřebujou to,co už praktikujou v řadě zemí, které použili jako vzorek. - Aby se navzájem rozesraní a znepřátelení občané vymlátili sami mezi sebou, a jim zůstaly čisté pracky a hromada majetku. Dělají to úplně evidentně - najímají hnědáky jako sebevražedné atentátníky, když se neodpálí, odpálí ho na dálku. A co ta auta - V Nice - v Berlíně - žádná aktivita jednotlivých magorů. Všechno řízené akce. Pro pitomé občany sledující media jsou tu ukázky, jak jsou hnědáci vyzdvihováni z moře a pak ubytováváni a krmeni, a jak se jim přeje, a současně ukázky, jak přepadávají, upalují, řežou hlavy, a podobně. Ukázkové. Má to vést jen k tomu, aby lidi zakládali "domobrany" a pak někdy dojde k odporné občanské válce. Zapalování aut, pouliční střílečky a odporná řežba. Masové vraždění, mučení a hroby. Elity budou zpovzdálí přihlížet a media budou žvatlat nesmysly a lži. Ty hnědáky klidně úplně všechny obětujou, a taky počítají se ztrátou spousty bílých - ale anonymních řadáků. Proč hnědáci nikdy nezaútočí na sídla vlád? Parlamentů? Nebo v době konání všelijakých kravaťáckých potlachů? Jsou najímáni k zabíjení na tržištích, k pobíjení neznámých lidí - jsou to plošně najímaní budoucí vrazi, případně sebevrazi. Planeta je údajně přelidněna, a planetové "elity" se bojí o svoje miliardy, a o žrádlo - se sockami ( tedy občany) se přece dělit nebudou. Celý svět se pomlátí, a zůstanou jen elity, jejich potomstvo, známí, přátelé - to je jejich sen. Celá planeta - jen navzájem spřátelená pakáž, to ostatní pryč. Právě že je ta automatizace a oni řadových makáčů už moc potřebovat nebudou. Postačí to, co nezahyne, a co oni rozpráší po celém světě. Pokud řešíme problémy ČR - tak to už řešíme jen "nicku" - jakýsi světový region. Schválně produkované žabomyší střety. Těch pár našich elit se snaží vecpat se mezi ty planetové elity, které budou ušetřeni masakru. Proto to všechno. Žijeme uprostřed obrovského pokrytectví, v němž si hrajeme jako malé děti na školu.

   Vymazat
  2. A dochází lidem, že toto jsou jen zákonité projevy podstaty přetrvávajícího kapitalistického systému, který již nemůže nabídnout žádná jiná řešení nežli války, vraždění, podvody, lži, útisk, manipulaci, ohlupování, ožebračování atd. atd. ? T

   Vymazat
 12. už bylo dost havlovské "demokracie", lidi mu to sežrali i s navijákem, je to zvrhlost co se dnes děje v politice pornoherci zloději a "umělci", již bylo dost
  lidi vzpamatujte se a udělejme už s tím něco
  přece nebudeme poslouchat nesmysly z Bruselu , které naši "politici" ještě "vylepší" !!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 13. Vsetko same keci,treba prevrat,diktaturou zlikvidovat nositelov tzv.europskych (zvratenych) hodnot,vratit sa k povodnym hodnotam a na nich znovu obnovit tuto spolocnost,migrantom ktori nie su ochotni respektovat nasu kulturu a zakony pozatvarat do drsnych taborov aby sami tuzili odtialto utiect a potom bude pokoj

  OdpovědětVymazat
 14. Už Marx odtušil, že svět není možno jen donekonečna vykládat. Jde o to jej i změnit.
  Mnoho levicově myslících autorů nám však přesvědčivě dokazuje to, o čem jsme z života přesvědčeni sami. Aby jejich úvahy vyústily do konstatování, že dnešní stav je pumrdenlich ...
  Zatím to však byl pouze doc. Valenčík, kdo na těchto stránkách (a paní Pohlhammer-Lautrbachová na e-Republice) přinesli náměty, jak vybřednout z tohoto systému.
  Důležité jsou dobře promyšlené principy (cíle, program) a metody řízení nové společnosti. Tedy vědět, co chceme, a jak a s kým toho chceme dosáhnout.
  A těmto dvěma autorům náleží ohromný dík!!
  To ostatní je jen zajímavý diskusní kolorit, který sice vyvolá(vá) bouřlivou debatu, ale její dopad se bude tak jako tak rovnat jen bouři v kelímku na vyplachování úst.

  OdpovědětVymazat
 15. Pokud nechceme nečinně a trpně čekat na "ránu z milosti", o které se zmiňuje V.Hricák (6:56), musíme se pokusit, každý podle svých sil a schopností přesvědčit mladou generaci, že to jde jinak. Že není nutné neustále vymýšlet nová a nová "revoluční" řešení, že je možné se poučit i z minulosti, i z řešení osvědčených jinde ve světě. Člověk potřebuje k důstojnému životu vodu, jídlo, energii střechu nad hlavou, zdravotní a sociální péči, a také trochu zábavy a pocitu být užitečný.
  Existuje mnoho konkrétních návrhů na řešení jednotlivých potřeb. Odborníci z jednotlivých oborů, ekonomií počínaje a společenskými vědami konče. Jde jen o to je dát dohromady, ale hlavně je prosadit.
  K tomu vede jen jedna nenásilná cesta. Volit a prosazovat takové subjekty, které ve svém programu mají zvýšení podílu rozhodování občanů na věcech veřejných. Prvky přímé demokracie, referenda obdobná švýcarské zkušenosti, odvolatelnost politiků, kteří neplní své sliby a lžou. Je to jediná zbraň proti stranickým klakám, které mistrně ovládají tzv. "většinové" vnitrostranické nominace do funkcí.
  Je to jediná zbraň a nástroj, jak občany a voliče přivést k urnám a veřejné diskusi, protože teprve tehdy budou mít reálnou možnost skutečně věci ovlivňovat. Nelíčené, až panické zděšení a hrůza takové kreatury, jako je P.Pithart, z účinků přímé volby prezidenta jen podporuje tento názor.
  V současné době takovou politiku prosazují dva subjekty. Prvním je SPO, kde čestným předsedou je pan prezident M.Zeman, a druhou je hnutí SPD T.Okamury. Podle mého soudu by se v zájmu naší země neměli tahat o stejného voliče, a naopak by měli nastavit podmínky pro podporu a spolupráci všech, i jinak nepolitických občanů k tomu, aby se prvky přímé demokracie dostali do našeho právního řádu. Teprve pak lze něco změnit. J.B.

  OdpovědětVymazat
 16. Zakladni je uvedomeni si nejenom sam sebe, jako zaklad rozsireneho vedomi.
  A hlavne mit alespon nejakou predstavivost.

  Zkuste tak, ze si polozite jednu podstatnou otazku:

  Veril bych tomu, ze se svet obrati v prdel pred 10 lety? A budte k sobe uprimni, zrovna probihala evropska a hypotekova euforie. Ja jsem si zacal davat veci v osobnim zivote doporadku, vcetne financnich.

  A veril byste, ze vse, co Vam rikali na tribunach v 89 roce, vsechny kecy o tom, ze musime vydrzet a budeme se mit jako ve Svycarsku, staci utahnout opasky (utahujem nonstop, poctive), byly lzi.
  Vylozene lzi a podvod, ne nepodbny tomu, co ve zrychlene forme nyni probiha na Ukrajine.
  Ja jsem jim veril, ale uz 91 jsem si tukal na celo, za vlastni blbost a duverivost.

  Jak si dokazete predstavit svet za dalsich 10 let?
  Nooo, doufam, ze tak daleko uz se nedostanu...

  OdpovědětVymazat
 17. Většinou se dohadujete o ničem,protože kecy ještě nikomu nepomohly,když nenásleduje akce.Navzájem se urážíte,když zrovna někdo má nechutné kecy,lepší by bylo na takové duševní ubožáky nereagovat,ale jsme prostě lidé a mnoho lidí nedokáže udržet na uzdě svoje emoce a je z toho napadání jedněmi s druhými,kteří mají opačný názor.Raději by jste se měli soustředit na to,až budou volby,tak to všem těm hochštaplerům nandat,protože si z Česka a jeho občanů udělali dojnou krávu,proto se drží politiky (politikaření )jako veš košile.Bylo by přijatelnější na různé lidi,kteří jsou chudí duchem nereagovat,je to pod úroveň inteligentních lidí.Nejlepší je,když chcete na nějaký článek reagovat,napsat svůj názor,ale nechat bez odezvy výpady některých hulvátů a ubožáků.

  OdpovědětVymazat
 18. "Raději by jste se měli soustředit na to,až budou volby,tak to všem těm hochštaplerům nandat"

  Prosím konkrétně, jak si to "nandání" představujete a co vy, osobně, pro to uděláte ?

  OdpovědětVymazat
 19. pane JB ono nevzhlížejme k mladé generaci- proč? pokud populace stárne je automaticky starých lidí více, mají své životní zkušenosti a lze předpokládat, že mnozí zmoudřeli.anonym z 12:17 má velkou pravdu. Ale jak to udělat, když máte rodinu, jste povinován splácet půjčenou sumu apod.- když uděláte něco, co cítíte, že je vnitřně správné(můžeme uvést příklad s tykadly)půjdete bručet, média vás znemožní, dostanete do neřešitelné situace své blízké, jak už finančně tak osobně, a bude následovat odcizení od toho nejbližšího, co člověk má.Tomuhle se říká dilema

  OdpovědětVymazat
 20. Příčiny úpadku společnosti, vidím v bezmezném liberalismu. Liberalismus, tedy hlásání rovných příležitostí pro všechny, vypadá jako spravedlivý systém a možná někdy ve svých počátcích i měl blízko ke spravedlivému uspořádání. Působením tohoto systému, se však rozvinuly někteří účastníci do nebývalé síly a jiní zase živoří. A ti silní, dále deformují čistý liberalismus v systém, podpory silných.
  Je (nebo již dávno byl) čas, kdy je třeba stávají systém změnit, aby byl opět tak nějak spravedlivý. Střihouni typu Kalouska, by jistě spustili svoji mantru, že to je „trestání úspěšných“. Avšak bylo by chybou, je brát vážně. To je totiž zavádějící mantra, poškozující všechny. Příkladem, jsou např. závody F1. Všechny stáje konstruují vozy podle daných předpisů, přesto dojde k tomu, že stále vyhrává stáj Ferrari. Takto přestanou být závody zajímavé, nikdo je nebude sledovat a celá F1 nakonec zkrachuje. Co s tím? Proto změnili konstrukční a provozní předpisy, ne jako potrestání úspěšné stáje Ferrari, nýbrž jako záchranu všech.
  Podobně je nyní třeba méně liberalismu a více autoritářství. I když to zní nepěkně, myslím tím pěkné věci. Např. převzetí státní kontroly nad školstvím, nad bankovnictvím, nad neobnovitelnými přírodními zdroji. Tolik alespoň ty nejpalčivější oblasti chodu společnosti.
  Avšak žádné změny nestanou, pokud se do tohoto procesu nezapojí občané. Proto soudím, podobně, jako již někteří přispěvatelé přede mnou, že je třeba dát lidem zákony o referendu a o odvolatelnosti politiků. Jinými slovy občanskou kontrolu nad politiky, po celé volební období. Jako nejschůdnější cestu k tomuto cíli, vidím volbu SPD. T.Okamura má tyto prvky, již několik let, jako svůj vývěsní štít. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nezlobte se, ale to co navrhujete, má "vadu na kráse".
   viz : http://radimvalencik.pise.cz/4103-r2016-026-m-k-okamurovu-programu.html
   Ve volebním programu SPD, ale i jiných stran a hnutí, jsou jen teze, cíle, přání, apod., nikoliv "cesta" k nim.
   O organizačním a finančním zajištění k jejich dosažení ani nemluvě.

   Vymazat
  2. Anonymní30. prosince 2016 14:08
   Podíval jsem se na odkaz ve Vašem příspěvku, na Valenčíkovy výhrady. Je z toho patrná snaha, za každou cenu kritizovat, aniž by nabídl lepší řešení a podle Vaší rady nabídnul něco více, než „jen teze, cíle, přání, apod., nikoliv "cesta" k nim“.
   Pro ukázku, jedna z výhrad. Jsou tam asi tři:
   „Hlásit se k vlastenectví, upozorňovat problém chybné integrace EU a nebezpečí organizované migrace je dobré, ale jako program řešení těch problémů, o které jde, je to hodně málo. A myslet si, že samotné trvání na referendu něco vyřeší, je hodně naivní.“
   Zde je patrné, že Valenčíkovy výtky, samy žádnou konstruktivností nevynikají. Pro vytvoření vlastního úsudku, nechť se čtenáři sami podívají na celý program SPD. Na rozdíl od Vás, se domnívám, že obsahuje nejen teze, ale i cestu k nim: http://spd.cz/program/
   P.K.

   Vymazat
  3. 14:40 Nevěřím Vám - viz "Audit národní bezpečnosti 2016", str.138
   "Politické strany zastoupené v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR (s výjimkou KSČM) v březnu 2014 deklarovaly svou odpovědnost za bezpečnost občanů ČR a své odhodlání k prosazení kroků nezbytných pro zajištění obrany země"
   Tzn. vč. Okamurovy SPD !!

   Vymazat
  4. Anonymní30. prosince 2016 19:09
   Co na tom odstavci vidíte závadného? P.K.

   Vymazat
  5. 23:03 Závadnost přímo nevyplývá z uvedeného odstavce, ta vyplývá z obsahu toho Auditu, odstavec obsahující.

   Vymazat
 21. Přesně je potřeba ignoranty ignorovat protože reagovat na ně . J potřeba se zabývat tím jak z tohoto marazmu vyjít klidnou cestou. Pane Opluštil demokracie je podle mě diskuse všech a vítězství většiny. Sláb jen ten co ztratil v sebe víru a malý jen ten co zná jen malý cíl.Nepřipadám si nějak lepší natož víjmečný a proto se rád poučím v kultivované diskuzi. Hulváty ignoruji.

  OdpovědětVymazat
 22. Ale ještě je k tomu třeba dodat - 13.32 ... "jen v srdce zápal, a chrabrost bohatýrů, a budem vojsko, netušených sil".... ale kde vzít uprostřed všech těch šmejdů, povalečů, "kavárny" apod. ten "srdce zápal"? Kde vzít "chrabrost bohatýrů"? Myslíte ty bohatýry na diskuzích? Hrozně rád bych zde ocitoval ještě ..."jak směšné byly našich předků cepy, když celý svět se zdvihl proti nim - a hle! svět celý zdrtil vůdce slepý, a Táboru se klonil věčný Řím!"... Tak takhle to bylo. Až by jeden brečel co jsme byli. A teď se podívejte, co ty mizerné kreatury udělaly ze slepého vůdce -jeďte se do Tábora podívat. A vlastně ani nemusíte, stačí si přečíst, co produkuje ta směšná mediální sebranka na serveru Novinky - a k tomu humusoidní diskuzní příspěvky českých zhrzenců, nenávistníků, imitací američanů, a podobné havěti. To jsou ti praví bohatýři, v počtu asi tak osm set kusů, těžce pracujících, kteří dřepí denně 24 hodiny u počítače, shánějí kdejaké informace, a píší sprosté a nenávistné diskuze. Ale - škoda slov. Škoda citovat Jana Nerudu. Z našich nových polistopadových borců už asi nikdo neví, kdo to byl, ale ví, že Jan Žižka byl gauner, stejně jako Putin... škoda slov. Jsme ve stoce hlavou dolů. Tak jenom pěkně mít zavřenou pusu a oči, ať nás nezadusí sračky. Až by jeden brečel.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak vona to žádná sranda nebyla! Pro každýho to není! - http://g.cz/zizka-akbar-islamiste-se-chovaji-uplne-stejne-jako-cesti-husite

   Vymazat
 23. Pro 11,31 jak můžete napsat že nikdo netvrdí že potřebujeme "přivandrovalce" mluví o tom celá elita EU v čele s Merkelovou. Moje životní zkušenosti říkají, že je potřeba začít s tím nejdůležitějším a tím je volební povinnost a řízení státu na všech úrovních pomocí referend. Nebyl jsem KSČ ani v žádné jiné straně ale úvaha jestli by nebylo vhodné zvolit komunisty je na zvážení. Když jsem byl pracovně v Číně dostal jsem lekci z lidských práv od té doby posílám žebráky na hrad a k parlamentu a vysvětluji jím že jsou z titulu občana spoluvlastníky státního majetku, vod,půdy,nerostného bohatství, že vlastně nejsou žebráci. Tohle tady už není komedie ani fraška to je slovensky silnější pes j..e. Kde je "ŠKOLA ZÁKLAD ŽIVOTA" a vzdělaný neznamená moudrý.

  OdpovědětVymazat