Reklama

neděle 25. prosince 2016

Německo zavádí „cenzurní“ úřad pro boj s dezinformacemi


Německo zavádí „cenzurní“ úřad pro boj s dezinformacemi


- mp -
25. 12. 2016  Die Freie Welt, překlad První zprávy
 
Naše ministerstva vnitra, obrany a zahraničí oznámila před více jak měsícem založení „jednotek“ pro boj s propagandou a jak by řekl klasik „zase jsme o krok před nimi“, neboť v Německu se informace o založení cenzurního úřadu objevila až nyní. 

Merkelové vláda plánuje zřídit úřad na ochranu před nepravdivými zprávami. V úřadu, který má podléhat ministerstvu vnitra bude pracovat 500 úředníků.

Zprávu o úmyslu zřízení !cenzurního“ úřadu oznámil německý ministr vnitra Thomas de Maizière.

„Ústavou zaručená svoboda projevu a svoboda tisku je v této zemi velmi ohrožená. Ministerstvo vnitra plánuje založit 'cenzurní monstrum'“, upozorňuje Bernhard Rohleder, předseda sdružení IT.

Vláda Angely Merkelové je v poslední době podrobena hlasité kritice za svoji chybnou a mnohdy i protiprávní politiku.

Kritické informace přinášejí tzv. alternativní média a podle vládních činitelů to nejsou vždy „kvalitní média“. Lidé hledají rozmanitost ve zprávách, které se také šíří po sociálních sítích.

Ale německá vláda má na tuto „informovanost“ svůj názor: Vzhledem k tomu, že je „obtížné politicky komplexně informovat občany, chce mnoho členů Merkelové vlády tyto alternativní média a zprávy z nich cenzurovat. Ministr vnitra v nejbližší době navrhne založení Úřadu pro boj s dezinformacemi.

Jak je uvedeno ve zprávě ministerstva vnitra, rozhodnutí, které zprávy mohou být označeny jako nesprávné, bude vydávat spolkový tiskový úřad.

Zvláště "s ohledem na blížící se volby by mělo být vše provedeno velmi rychle," uvádí se ve zprávě.

Shrnuto: Kritika by měla být diskriminována a to z peněz daňových poplatníků.

Jak již pro Prvnizpravy.cz uvedl v komentáři Jaroslav Bašta, "Demokracie a liberální demokracie? Asi jako kazajka a svěrací kazajka". Tato variace na starý vtip z doby totality (tehdy šlo o rozdíl mezi demokracií a lidovou demokracií) mi vytanul na mysli, když jsem s děsem v očích sledoval vystoupení českých ministrů obrany a vnitra na téma boje proti ruské propagandě.
 
Připadal jsem si jako bych omládl o více než čtyřicet let a vrátil se do doby, kdy z televizních obrazovek a z rozhlasu se dnes a denně nesla varování před působením štvavých vysílaček a nepřátelských ideo – diverzních centrál. Jediný rozdíl je v tom, že tenkrát nás ohrožovaly ze Západu, kdežto dnes jsou ti zlí imperialisti na Východě, v Moskvě a Pekingu.

- - -

Související: Zbořil: Dochází k závažnému omezení individuálních lidských práv

42 komentářů :

 1. kujva to je ale nahodička

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. schéma islamizace (cz titulky)
   https://www.youtube.com/watch?v=8a6kW0XuDOs

   Smazat
 2. No, tímto způsobem jenom vyženou nespokojené diskutující od počítačů do ulic. Nebude to sice hned, ale bude to. První náznak se iniciátoři tohoto "tahu" dozvědí u voleb. Jak v Německu, tak i u nás. Už teď je jasné, politici typu Chovanec- Bretschneider a Sralbotka nemají šanci.

  OdpovědětSmazat
 3. Mám pocit aby to nebyla cenzura "pravdivých " informací... Neboť naše sdělovací prostředky zpravidla vyrábějí dezinformace a tendenční zprávy... Tedy mimo počasí a informací o nějaké dopravní nehodě... Počasí si stejně tak hraje s pravdivostí z 50/50% :-) a nehodu nesmí mít "Sluníčkář" či papaláš... Mia

  OdpovědětSmazat
 4. No, tímto způsobem jenom vyženou nespokojené diskutující od počítačů do ulic. Nebude to sice hned, ale bude to. První náznak se iniciátoři tohoto "tahu" dozvědí u voleb. Jak v Německu, tak i u nás. Už teď je jasné, politici typu Chovanec- Bretschneider a Sralbotka nemají šanci.

  OdpovědětSmazat
 5. Madeleine, nalej vina
  Nemecko uz dohasina

  OdpovědětSmazat
 6. Konec svobodneho internetu, pratele, jsme tma kde konci zada

  OdpovědětSmazat
 7. Rusky letoun se zritil do Cerneho more pred nekolika hodinami.
  Ze by dalsi akt neokonu za prohrane volby? Nejdriv vrazda ambasadora a ted toto, nevim, ale me to moooc smrdi. Ty zrudy jsou schopne vseho, i valky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Ty hlavně sleduj kolik a jakejch si bereš prášků ty ťunťo.

   Smazat
  3. 13:18 hloupost moc buji a tak je treba mazat
   To letadlo, uz se vi proc spadlo? Nejsou na plasti spaliny z bomby?

   Smazat
 8. 13:18 doporučil bych vám sledovat zprávy z osvobozovací akce americké armády, která už několik týdnů bombardováním osvobozuje Mosul. Zdá se vám, že ty zprávy nikde nejsou? Správně! Hybridní válka je holt hybridní válka. A vy jste přece její součástí a musíte jako na zakázku pindat o Aleppo. Tak tedy pindejte, Pindostánče!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 13:53 omyl, nezastupujete vsechny vesmirne civilizace, ti co vypadaji jako krokodyli vas uz leti pozvat k veceri, budete hlavni chod

   Smazat
  3. Aleppo slaví nejenom osvobození, ale i vánoce. Po čtyřech letech si tam konečně mohli postavit a vyzdobit vánoční strom.

   Smazat
  4. Jasně, to protože tam už skončila válka. Kdyby tam Rusko neválčilo a Írán a libanonský Hizballáh a nějaké nepatrné zbytky Asadovy armády, mohli v Aleppu slavit vánoce dokonce už odpočátku.

   Smazat
  5. Bože, bože, u Allaha všemocného a slitovného, ty 14:13 musíš ale být tupec. Copak islamisté slaví nějaké vánoce? Troubo, když už fandíš té loupežnické sběři z Daeš, tak nelez na české diskuse.

   Smazat
  6. Myslím,že v Aleppu byla jen asi desetina ze všech bojovníků tam z "Al-Káidy" ale nikdo z ISIS,samozřejmě. Zároveň v Sýrii existují i křesťané,kteří slaví vánoce a Ježíše Korán označuje za člověka a proroka,který uvedl islám a váží si ho a také jeho matky Marie,kterým korán konkrétně věnuje své dvě kapitoly. Vy si,doplňte vzdělání.

   Smazat
  7. .... Kromě toho Korán uznává Ježíše výslovně za mesiáše,ačkoliv ho pojímá především jako Žida.

   Smazat
 9. Německo nezavádí cenzuru, Německo přece buduje ministerstvo pravdy jako příklad a vzor pro celou EU. Hlavně, aby se nový ředitel tohoto ministerstva nejmenoval postaru Joseph Goebbels.

  OdpovědětSmazat
 10. Ústava ČR
  Čl. 3
  Součástí ústavního pořádku České republiky je Listina základních práv a svobod.
  Čl. 9
  (1) Ústava může být doplňována či měněna pouze ústavními zákony.
  (2) Změna podstatných náležitostí demokratického právního státu je nepřípustná.
  (3) Výkladem právních norem nelze oprávnit odstranění nebo ohrožení základů demokratického státu.
  LZPS
  Článek 15
  (1) Svoboda myšlení, svědomí a náboženského vyznání je zaručena. Každý má právo změnit své náboženství nebo víru anebo být bez náboženského vyznání.
  Článek 17
  (1) Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.
  (2) Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu.
  (3) Cenzura je nepřípustná.
  (4) Svobodu projevu a právo vyhledávat a šířit informace lze omezit zákonem, jde-li o opatření v demokratické společnosti nezbytná pro ochranu práv a svobod druhých, bezpečnost státu, veřejnou bezpečnost, ochranu veřejného zdraví a mravnosti.
  Článek 23
  Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tohle se přece přepíše, to nevyhovuje Havlovým sirotkům z pražské lumpenkavárny.

   Smazat
 11. Nechápu, proč se z cenzury kritizuje Čína

  OdpovědětSmazat
 12. Paragraf 2 lze kdykoli anulovat paragrafem 4. Stačí, když vláda "demokraticky" rozhodne, kdo že má pravdu i kdyby 100x lhal. T

  OdpovědětSmazat
 13. Vás prostě nezajímá Bůh,Dvořáku a rozhodl jste se ho ignorovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:44
   Co má bůh s nekonečnou ussackou agresí společnýho ty havlozblblo???

   Smazat
  2. Něco Vám osobně sdělím,Dvořáku: Když jsem ještě jako junior startoval za muže,protože moje výkonnost mi to umožňovala, nakopal jsem zadek tomu vašemu Putinovi,ačkoliv byl o dost starší,respektive porazil jsem ho na nějaké mezinárodní Velké ceně v Judu a víte co, nesměl jsem si to jeho směšné jméno zapsat do průkazu závodníka jako mnou poraženého ,protože mi to tajná služba ihned zakázala. Vy jednáte stejně nefér,kolego.

   Smazat
  3. 15:59
   Celej Štětina i s jeho vzorným pozdravem praporu Azov.

   Smazat
  4. Proč. Prostě se znám s Putinem z boje,z kontaktního boje a porazil jsem ho a to naprosto regulérně,slabocha. A to se také počítá.

   Smazat
  5. Už si dejte laskavě pohov. O svátcích není nikdo o zvědavý na vaše "kontaktní vítězství".

   Smazat
  6. 17:08
   Tak proč nejdeš ty svoje havloplky psát na Novinky???
   Tam budeš pochválen a povýšen....na Jandovo pravou ruku!!!!:-DDD

   Smazat
  7. A s kým bych diskutoval? Kromě toho,já skutečně hodnotím tento server NR nejpozitivněji,protože tak nějak si představuji demokracii,respektive možnost vyjádření názorů a informací čtenářům. Bohužel,ale,ne tak v diskusi,ve které jsem mazán. Já jen děkuji redaktorům NR za články,které i mně umožňují chápat prostorově a ne jen ploše stylem čti to,co ti Vláda předkládá. Rád jsem sám sebou a s vlastním rozumem,jsem vychován k vlastnímu názoru na věc.

   Smazat
 14. 15:59
  Mohl bys být konkrétní a sdělit, na které Velké ceně, v kterém roce a kde jsi porazil Putina? A která tajná služba?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tenkrát mi byl nějaký naprosto neznámý Putin "ukradený" a dodnes nevím,proč si toho slabocha pamatuji,směji se. Nicméně, pokud vím,bylo to na nějaké mezinárodní Velké ceně asi někde jako v Jablonci v Československu,asi. Bylo to asi před rokem 1980. Myslím,že startoval za Němce,asi.

   Smazat
  2. .... a která tajná služba? Ono se to v Československu tehdy rozlišovalo?

   Smazat
  3. Pokud se střetnou válečně vesmírné civilizace ,které já tady na Zemi zastupuji, s Ruskem, bude to masakr. Snažím se tomu předejít,doslova zabránit,právě diskusí,ve které jsem ale mazán.

   Smazat
  4. Možná jsem byl tehdy dokonce jen starší žák a ještě ani ne ten junior. Pokud si vzpomínám,měl jsem po lékařských testech tu možnost,tehdy.

   Smazat
  5. ..... mne to naprosto nezajímalo,protože já chodil trénovat s muži abych měl silnější soupeře a i se něco víc naučil. Jen se silnějším soupeřem se něco naučíš.

   Smazat
  6. Odvážné tvrzení,Střední, ale nelžu,nemám tu potřebu a ani nutnost. Jsem tu ještě pro doplnění toho vymazání Alexandrovců (zpěváci) 25.12.2006,přičemž můj příspěvek k tomu tady byl zase vymazán,směji se: George Michael (zpěvák) včera 25.12. zemřel také a nevysvětlitelně,jak sděluje policie. Pojímám to, já to tak třeba pojímám,protože se to prostě logicky nabízí, že je to podpis,podpis Michaela,který je podle Bible archandělem a má na Zemi přijít s mečem a "nebeskými zástupy",pod kterými logicky já rozumím nějaké vesmírné vojsko. Tak,to jsem ještě chtěl doplnit ke spekulaci. Nicméně, křesťané na to věří,.. třeba na tom něco je.

   Smazat
 15. 14:05 českým ministrem pravdy bude zcela jistě Jakub Janda, už řídí distribuci pravdy v České spořitelně

  OdpovědětSmazat
 16. Anonymní25. prosince 2016 15:59

  Něco Vám osobně sdělím,Dvořáku: Když jsem ještě jako junior startoval za muže,protože moje výkonnost mi to umožňovala, nakopal jsem zadek tomu vašemu Putinovi,ačkoliv byl o dost starší,respektive porazil jsem ho na nějaké mezinárodní Velké ceně v Judu a víte co, nesměl jsem si to jeho směšné jméno zapsat do průkazu závodníka jako mnou poraženého ,protože mi to tajná služba ihned zakázala. Vy jednáte stejně nefér,kolego.
  xxxxxxxxxxxx
  Ty jsi tak maximálně zápasil na cestě z hospody s opicí, blbe.
  Trep.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.