Reklama

.

.

úterý 20. prosince 2016

Nestřílelo se na Karlova, střílelo se na Rusko


20. 12. 2016   zdroj a zdroj a zdroj
Vladimír Putin sdělil, jak Rusko na vraždu svého velvyslance v Turecku odpoví. Reakce ukrajinského politika na vraždu ruského velvyslance: vrah je hrdina. Vražda ruského velvyslance v Turecku Andreje Karlova byla provedena s cílem ochladit vztahy mezi Moskvou a Ankarou.


Útok na Andreje Karlova byl proveden v předvečer příjezdu tureckého ministra zahraničí Çavuşoğlu do Moskvy na jednání s Íránem a Ruskem o Sýrii.

Podle britských médií uzavírá vražda Andreje Karlova řetězec incidentů, k nimž došlo v poslední době mezi Ruskem a Tureckem. Podle nich se může stát vražda Andreje Karlova začátkem války.

Turecký expert Chatham House Fadi Hakura uvedl při svém vystoupení na Sky News, že útok byl vyprovokován rusko-tureckými vztahy v Aleppu. Podle experta Rusko neponechá atentát bez odpovědi a bude v Sýrii aktivizovat své síly.

Podle BBC byl atentát proveden na protest proti ruské účasti v syrském konfliktu.

Vladimír Putin sdělil, jak Rusko na vraždu ruského velvyslance v Turecku odpoví

Vladimír Putin, prezident Ruské federace řekl, že vražda ruského velvyslance v Turecku je provokace.

Cílem organizátorů zločinu je nové kolo konfrontace v rusko-tureckých vztazích.

Ruský prezident řekl:

"Tento zločin je provokace, jejímž cílem je narušit normalizaci vztahů Ruské federace a Turecka a průběh mírového procesu v Sýrii".

Podle ruského vůdce může Moskva odpovědět na vraždu Andreje Karlova jediným způsobem: zesílením boje proti mezinárodnímu terorismu.

Podle Putina se tento zločin stal ještě další známkou toho, že mezinárodní společenství potřebuje zesílit boj proti teroristům, a to také bude jediná adekvátní odpověď na to, co se nyní ve světě děje.

Reakce ukrajinského politika na vraždu ruského velvyslance: vrah je hrdina

Prezident Ukrajiny Petr Porošenko nevěnoval pozornost zprávě o vraždě ruského velvyslance Andreje Karlova.

Vladimír Parasjuk, ukrajinský lidový poslanec na své stránce na Facebooku napsal, že považuje vraha ruského diplomata za "hrdinu".

"Když je člověk schopen za cenu svého života jít až za nejzazší mez, za pravdu, myšlenku, pak je možné tvrdit, že je to hrdina", napsal Parasjuk.

Stojí za zmínku, že dokonce i země, která "pod svými křídly" Ukrajinu kryje, vyjádřila upřímnou soustrast a bezvýhradně odsoudila vraždu, ale ukrajinští politici se chovají, mírně řečeno, podivně.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

29 komentářů :

 1. Ukrajinští politici? Současní? Politici? Snad ukrajinští gangsteři - to by bylo správnější, i když nutno uznat, že gangsterům za to přirovnání patří omluva.

  OdpovědětVymazat
 2. Dle mého názoru je to jasný rukopis CIA. Hledejme,
  komu tato nehoráznost může prospět.
  Václav
  Ps. soustrast rodině a Rusku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 23:06
   Naprosto souhlasím.
   Ten rukopis je jasný,už sestřelením Ruské stíhačky,puč který měl Erdogana odstranit a teď zastřelení velvyslance Ruska.USA už přerůstají světové události přes hlavu a nejde to zastavit,těmito událostí si ještě více kopou hrob.

   Vymazat
  2. A vzhledem k tomu, že jistý pan Obama Putinovi zcela nepokrytě vyhrožoval blíže neupřesněnými akcemi v odvetu za údajný a ničím nedoložený hackerský útok na volby (Putin jako všemohoucí zřejmě způsobil Trumpovo vítězství)skoro mám pokušení vidět v tom nějakou souvislost.
   Třeba to je i odveta za Aleppo, oni tam byli krom rebelů i všelijací poradci, kterým ruské bombardování asi neposloužilo ku zdraví.

   Vymazat
 3. Ten Ukrajinec Parasjuk je holt parasjonok. Česky prase. Ale kaji se, čuníci domácí i černí, omlouvám se vám. Srovnáním s Parasjukem jsem vás nechtěně urazil.

  OdpovědětVymazat
 4. 30 dni k nastupu Trumpa
  Pak doufam Putino Trumpovska alliance

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  2. Ono to s tim sblizenim nebude tak horky, Trumpuv zetak je zid a ma jakousi funkci ve vlade ohleden Izraele. Assad se po vitezstvi spoji s Iranem a to nemuzou zide dopustit. No a Putin zase neopusti Syrii, cili zase velky stret zajmu. Uvidime......

   Vymazat
 5. Stejně o tom Turci věděli a zastřelili ho proto,
  aby nemohl mluvit.O ukrajinských banderovských
  prasatech nemá cenu se bavit.Tak,jak oslavují tu
  vraždu velvyslance,tak se snaží vyvraždit lidi
  na východě země.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak základní pravdou je, že zodpovědnost nese
   Turecko. A proto si myslím, že to je útok na
   Turecko.
   Václav

   Vymazat
 6. Střílelo se proti míru, to je jisté.

  Někdo a Rusko to určitě není, když vítězí, nechce klid a už vůbec ne, mír.

  OdpovědětVymazat
 7. Holt bude valka, takze to uz nepujde internet
  S predstihem se tedy loucim

  OdpovědětVymazat
 8. " Oswaldove "jsou vzdy potreba k obrane imperialistickeho teroru.
  Zrovna tak turecky chazari pribehli do Str. Vychodu z Mongolska, kde ovladli mongoly..
  V jejich historii najdete jen masakry , vrazdeni , nelidske krutosti a Kolonizaci vsech narodu kolem dlouha staleti..
  Proto je branili a chranili po staleti Britove , Francouzi , Germani jejich spojenci !!/ valka na Krymu 1853 napr./ a vzali je do NATO.
  Byli a jsou pouzivani jako smrtici komando proti Slovanum predevsim.
  Pomahal i Vatikan a umoznil jim proniknout vsude do Evropy.
  Krizove vypravy proti nim se nekonaly. /Nebo jen malo/.

  OdpovědětVymazat
 9. http://orgo-net.blogspot.cz/2016/12/zavrazdeni-ruskeho-velvyslance-v.html

  OdpovědětVymazat
 10. Konspirace pisálků na NR nezná míru soudnosti.Za všechno může CIA,že?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. CIA nemůže za všechno ale skoro za všechno.

   Vymazat
  2. 7:37
   Za všechno ne např. u tebe to jsou tvoji
   rodiče.
   Václav

   Vymazat
 11. Tento akt je tak neskutečně průhledný. Američané jsou v křeči a kopou kolem sebe jak umírající kobyla. Tak nějak se přestalo dařit, svět je neposlouchá tak se musí začít čím dál více kroutit rukama a domáhat se jinak respektu. Holand, Merkelová a spol., jejich věrní a nerozborní přátelé tam nebudou věčně. Svět jich má opravdu už plné zuby. Vždyť podle posledních průzkumů 75% planety má USA dost a nenávidí je. Nevěřím, že v tom Trump něco udělá. Nemůže se postavit proti ziskům zbrojařských firem, jako všichni jeho předchůdci bude muset nakonec poslouchat skutečné vládce Ameriky. I tak nevěřím tomu, že by USA napadlo Rusko. To by se odrazilo i na samotném území USA a k Hirošimě a Nagasaky by přibyly New York, Washington...Jo ale poštvat Evropu proti Rusku to je jiná. Na tom se pracuje a jak vidno velmi intenzivně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono jde taky o to, poštvat Rusko proti Evropě a donutit ho k neuváženým činům.Což je zřejmě úkolem útoku na ruského velvyslance.

   Vymazat
 12. evrohujeři se raduji maji dalši dukaz proč hrdinne turecko do evropy tahle akce je jen zkušebnim balonkem jak vyhecovat ruskeho medvěda a vehnat ho naruče třeti světove

  OdpovědětVymazat
 13. Já se osobně domnívám, že pokud to není čin osamělého fanatika, tak jeho cílem je pozice Etdogana. Složité je to i pro samotné Rusko a obzvlášť pro Putina. Když vezmeme sestřelení stíhačky a smrt pilota. Hospodářské sankce a nic víc. Teď smrt velvyslance. Zvýšíme boj s terorismem. Nevím, nevím jak to Putinovi prospěje v očích ruské veřejnosti? Faktem je, že těžko z toho může vinit Turecko či samotného Erdogana.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Turecko může do budoucna zůstat pohromadě pouze díky podpoře z Ruska, jinak to s ním dopadne třeba jako s Afghanistánem nebo Irákem, který dnes řídí Říše dobra. Proto se tato říše snaží rozeštvat právě Turecko s Ruskem. Proto útoky proti Jižnímu proudu, sestřelení ruského letadla americkým a nikoli tureckým letounem (kvůli tomu Erdogan musel zlikvidovat tehdejšího premiéra Davutoglu) a nyní zastřelení ruského velvyslance. Plánovač všech těchto akcí zcela jistě nesedí v Ankaře.

   Vymazat
  2. americká loutka davutoglu byl pouze odstaven a nikoliv zlikvidován, zlikvidovat museli střelce na karlova, aby nepromluvil

   Vymazat
  3. tento článek je o konci Turecka: http://aeronet.cz/news/pad-komunismu-rozpad-sssr-arabske-jaro-konec-usa-nastup-ciny-konec-turecka-globaliste-jdou-do-finale-a-donald-trump-je-lest-na-rusko/

   Vymazat
 14. Atentát bol spáchaný izraelským mosadom.

  OdpovědětVymazat
 15. Atentát bol spáchaný izraelským mosadom.

  OdpovědětVymazat
 16. Vražda velvyslance je zcela ojedinělý jev a v moderní době by se daly spočítat na prstech. Útok na velvyslance je útok na zemi kterou reprezentuje. Přijímající země je povinna zajistit bezpečnost diplomatických misí a personálu vysílajících států a zde Turecko evidentně selhalo. Zvlášť závažné, je , že vraždu spáchal turecký policista, který si na to vzal den volna. Turecko porušilo tedy hrubě mezinárodní právo. Jak to odčiní a jakou Rusku poskytne satisfakci je zatím nejasné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:27
   Mimo prvních dvou vět je to absolutně blábol.
   Vždy platí- komu to prospěje.
   Václav

   Vymazat