Reklama

sobota 17. prosince 2016

O propagande a mainstreamovej manipulácii ohľadom Sýrie nezávislá novinárka na pôde OSN (video)

17. 12. 2016 Hlavné správy a Ostrov Janiky

Eva Bartlett – kanadská aktivistka a nezávislá novinárka pôsobiaca v Sýrii, vyškolila 9. decembra na pôde OSN (konferencia mierových aktivistov a novinárov pôsobiacich v Sýrii) suverénneho novinára, ktorému sa nepozdávali jej informácie z terénu a kritika médií a tzv. nezávislých humanitárnych organizácií ako Biele helmy.
Západ pokračuje v prolévání krokodýlích slz za východní Aleppo a obviňuje Rusko z násilí na civilním obyvatelstvu Sýrie. Žurnalistce z Kanady stačilo pouhých pár minut, aby rozcupovala demagogii a lež západní antiruské propagandy.
V OSN proběhla konference s názvem „Proti propagandě a změně režimu v Sýrii“, v jejímž průběhu se norský kolega podivil kanadské novinářce Evě Barlettové, „jak si může dovolit obviňovat ústřední západní média ze lži o reálné situaci v Sýrii“. Za pouhých pár minut žurnalistka rozebrala jejich mýty o „kvalitě tisku“, které sami o sobě vyhlašují.
„Na základě jakých nezávislých údajů děláte soudy o Sýrii a přáních Syřanů a proč obviňujete západní tisk ze lži, a taktéž obviňujete ze lži mezinárodní organizace v Sýrii? Proč nemůžeme důvěřovat zdokumentovaným faktům o bombardovaných nemocnicích a civilního obyvatelstva? Jak můžete ospravedlnit to, že nás všechny nazýváte lháři?, – zeptal se Christofor Roneberg z populárních norských novin Aftenposten“

Odpovídá Eva Barlett:
„Ovšem, i v médiích, která se zkompromitovala, jsou čestní novináři. Ale pojďme začít vaší otázkou o mezinárodních organizacích v Sýrii. Řekněte mi, jaké mezinárodní organizace se nacházejí ve východním Aleppu? Mohu vám to říct sama – žádné takové tam nejsou.
Tyto organizace zakládají své úvahy na pozorováních „syrské služby lidských práv“, umístěné ve Velké Británii, ve které pracuje až jeden člověk. Zakládají své články na informacích kompromitovaných skupin, jako jsou „Bílé přilby“, založené v roce 2013 jedním britským důstojníkem. USA, Británie a Evropa dali této skupině 100 miliónů dolarů.

Skupina vyhlašuje, že jejich posláním je – záchrana civilního obyvatelstva; jenže ve východním Aleppu o nich nikdy nikdo neslyšel. „Bílé přilby“ prohlašují, že jsou „neutrální“, přičemž ovšem jejich představitelé nosí zbraně a procházejí se po mrtvolách syrských vojáků. Jejich videozáznamy rovněž vzbuzují skepsi – jednu a tutéž dívku ukazují v různých reportážích z různých míst. Tudíž – nelze jim věřit. A věřit nelze ani dříve zmíněné syrské službě lidských práv – prostě nemají zdroj informací v příslušných místech.

A teď o záměrech ovládaných mediálních koncernů. Záměrem je režimní změna v Sýrii. Jak můžeme mluvit o tom, že v Sýrii probíhá občanská válka? Jak můžete až dodnes tvrdit, že protesty probíhaly v Sýrii mírně, bez použití násilí? Takhle to určitě nebylo. Jak se můžete držet myšlenky, že syrská vláda útočí na civilní obyvatelstvo Aleppa? Všichni lidé, pocházející z oblastí uchvácených tzv. povstalci, mluví o něčem jiném“, uzavřela žurnalistka.
Stojí za zmínku, že sama Eva Barlett nejednou pobývala v Sýrii a s činností západních médií je dobře obeznámena. Stejně dobře zná „Bílé přilby“ a jejich činnost na Blízkém východě. Mimo to byly „Bílé přilby“ nejednou usvědčeny z falšování důkazů o utrpení civilního obyvatelstva v souvislosti s údajnými ruskými nálety. Kupříkladu loni v září ukázaly fotografie, kterými chtěly přesvědčit světovou veřejnost, že ruské vzdušně-kosmické síly bombardují obytné čtvrti. Ukázalo se, že tyto fotografie byly pořízeny v Palestině týden předtím, než ruská letecká operace v Sýrii začala. Kromě toho se ve sdělovacích prostředcích objevily informace o spojení výše zmíněné mírotvorné organizace s teroristickým uskupením „Front an Nusra“.

Zdá se, že západní média a politici, spouštějící hysterii o „vlně ruské dezinformační kampaně“, ve skutečnosti sami vyrábějí falešné zprávy a jsou zdrojem demagogické propagandy.

- - -

4 komentáře :

 1. To přece nikdo na západě nechce poslouchat !!

  OdpovědětSmazat
 2. Další statečná ženská, která to má v hlavici dobře porovnané!

  OdpovědětSmazat
 3. V suterénu ve východním Aleppu vysoké důstojníky NATO
  17.12.16

  Sýrie:
  Syrské úřady našli a zadrželi v suterénu v oblasti východního Aleppo vysoké důstojníky zemí NATO - mj USA, Francie, Velká Británie, Německo, Turecko, a také Spojené arabské emiráty, Katar, Maroko, Izrael. Některá jména byla dána do syrských médií.
  Co jsme beztak věděli. A nějaké sloupy v Aleppu zůstaly?
  Zdroj: http://vz.ru/news/2016/12/17/849915.html

  Merkelová chce zákon proti falešným zprávám. Jinak jí prý Putin zabrání vyhrát volby
  17.12.16

  Německo:
  Putin prý chce řádit i v německých volbách a zabránit Merkelové ve znovuzvolení. Proto chce Merkelová (CDU) a lídr soc. dem. Thomas Oppermann utáhnout sociálním platformám šrouby. Chtějí na ně aplikovat tiskový zákon.
  Pokud Facebook nesmaže "falešnou" nebo nenávistnou zprávu do 24 hodin, bude platit 500.000 eur pokuty.
  Německá novinářská asociace s tím nesouhlasí a poukazuje na to, že tiskový zákon nelze aplikovat na sociální platformy, protože se nejedná o média.
  ________
  V USA musí Facebook věšet návěstí "Fake news", ale v Německu už přestává všechna legrace.
  Zdroj: https://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/12/16/bunde...  OdpovědětSmazat
 4. Ono se to velectěnému zmrdstvu, nevyznávajícímu nic jiného než "západní hodnoty", založené na lhaní, zkreslování a oblbování lidí k obrazu svému, strašně blbě poslouchá. Víc takových statečných lidí, ať konečně ty kurvy ulhané zavřou tlamy.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.