Reklama

neděle 11. prosince 2016

Opravdu bych je nepodceňoval
Jan Pavlica
11. 12. 2016
Věc je dost vážná na to, než abychom si z ní dělali legraci a podceňovali ji. Čtvrtstoletí soustavné antikomunistické/ antiruské/ antivýchodní propagandy má v této společnosti nepochybný odraz, samozřejmě strukturovaný podle věku, schopnosti kritické reflexe získávaných informací a hodnotových postojů toho kterého člověka.

Nemám žádná solidní sociologická data, abych to mohl prokázat na číslech, a tak vařím z vody, resp. z vlastních poznatků.

Nedávno jsem chválil pana Petra Žantovského za kvalitní dizertaci o mediální manipulaci v ČT. Ale jeho dílčí analýza zřejmě platí obecně i na jiná média. Ten homogenní proud dezinformací představuje vymývání mozků v rozsahu, intenzitě a plošném nasazení, který česká společnost dosud nezažila. Nepamatuji přelom 40. a 50. let, byl jsem v době procesů dítě, a až na fakultě mi řekl můj profesor, který byl v té době náměstkem ministra, že zdaleka nebyl sám, kdo - když slyšel Urválka, jak tituluje "spiklence" okolo Slánského - Žid, Žid, Žid při vynášení rozsudku – se definitivně zbavil podezření, že snad skutečně něco vlastizrádného podnikli, a že ten celý monstrproces má antisemitský rukopis dobře známý ze stalinských čistek. Ostatně byl psán sovětskými poradci na vnitru... Pokud vím, všichni pak doma v SSSR po odhalení kultu dostali provaz...

To tehdejší napětí ve společnosti se dá vysvětlit válečnou neurózou: protektorátní minulost a heydrichiáda nebyla zas tak časově daleko, ani ne jedno desetiletí, válka v Koreji byla sice v Asii, ale mohla vypuknout klidně i v Evropě, a to kdykoliv, proto ten strach a hrůza mezi lidmi. Táta měl kufřík s osobními věcmi trvale postavený hned vedle domovních dveří, kdyby něco.

Je veřejným tajemstvím, že na NGO myslí státní rozpočet letos 16,4 mld. Kč. Vedle chvályhodné činnosti jako jsou finanční poradny pro statisíce lidí ve finanční nouzi se z těch peněz platí i zcela jiné aktivity - ostatně některé klíčové příjemce těchto peněz bylo na Konventu vidět.

Opravdu bych je nepodceňoval, mají za sebou silné zázemí, a to nejen finanční. Možná je to ještě silnější pátá kolona, než ta, kterou měl před osmi desítkami let československý stát v týlu v Sudetech.

Přeju všem pokud možno klidný Advent a panu JSch. děkuji za odvahu, s jakou na Konventu vystoupil. Bohužel jsem u toho nemohl být, ale já si do pánů Romancovů a jim podobných rýpám zase jinde...

51 komentářů :

 1. ČT je nástroj pravdoláskařů a pražské kavárny, která je napojena na finanční toky z USA a Saúdské Arábie tak, aby se mohl prosazovat program EUROMED na rozvracení Evropy a válka proti RF s podporou islamistů, banderovců a neonacistů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Od spacákové revoluce v ČT už uplynulo 16 let. Možná už se blíží čas, kdy jiní přijdou tuto "rodinnou" firmu z jejího doupěte vykouřit? Spojil bych to s defenstrací Daniela Hermana na Kavčích horách.

   Smazat
  2. 15:50 spravny krok je verejne demonstrativne rozflakat televizi pantokem

   Smazat
  3. Spravne. Uz dlouho si nikdo nekoledoval o defenestraci tak jako dnesni Vrchnost.
   Nevynechaj jednu prilezitost...
   Provokace jsou na dennim poradku...
   Uz se to skoro neda vydrzet...

   Smazat
  4. Opravdu bych je nepodcenoval.

   Smazat
 2. Kdopak asi platí NGO, kterou tu representují Honolulu, Pražska Vlaštovka, Horni Dolni nebo Vlastenka?
  Nepodceňujme je.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Píšete hlouposti. Výše jmenovaní jsou individua s neměnným charakterovým profilem, jakápak neziskovka.

   Smazat
  2. 15:56
   Uznávám, že došlo k omylu. NGO jsou organizace nevládní. Jmenovaní jsou neziskovka. Dělají to z lásky k ideálům.
   Jsou to takoví roztroušení sokolíci -
   Ni zisk, ni slávu!

   Smazat
  3. 15:53 = idiot
   PB

   Smazat
  4. 15:53 chces si tve krive narceni, slander, libel, vyrikat u soudu, zbabely kojotsky anonyme?

   Smazat
 3. 15:53
  Tebe musí platit Herr von Poserplína Debilberg,feťácká svině Kraďousek,banderovská kurva Štětinatý prase,syfilitická retardovaná kurva Němcová....a celá lejnolahvárenská žumpa spolu s milovníky ussackých agresorů.....na eurohovnáta Jandu nesmím zapomenout!!!!!;-DD

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:01
   Mýlíte se. I já to, podobně jako Honolulu, dělám z čirého idealismu.

   Smazat
  2. 16:03 A proto podporujete banderovce, islamisty a vítáte a jásáte.
   Opravdu to všechno zvládnete?

   Smazat
  3. 16:03
   Z čirého idealismusu????Spíš z neomezené blbosti....což je u tebe a havloidů dědičná záležitost!!!!:-)))

   Smazat
  4. 15:53 je havloid, leze po tyhle planete jeste neco odpornejsiho?

   Smazat
  5. Demokracie predevsim znamena take rozsahle verejne diskuze o vsem co se tyka naroda.
   Dialogy mezi vladnoucimi a obcany naroda.
   Media pak presne napodobily VLADNI POLITICKY A AUTOKRATICKY SYTEM. Take System Umlceni.
   Tedy nekale a proto tajne umysly, a jejich Hystericke a bezohledne prosazovani systemem totality a naprosta poslusnost Vuci zahranicnim Porucnikum, proti zajmum a vuli vetsiny naroda.
   Jak tohle melo dopadnout. Vetsina naroda pak zacala sama hledat cestu z bahna..
   Tedy Slansky a jeho gang mel absolutni moc a snazili se byt jeste Stalinstejsi nez Stalin...Kdo je zna , vi co myslim. Moc, kterou zneuzival k justicnim vrazdam ceskech vlastencu , kteri jen nesouhlasili...take proto,ze byli cesi...
   Rozhodne byli pod rouskou komunismu zurivi ,krvelacni Anti Cesi. A podle vysledku take...
   Dale to byly ekonomicke zlociny , poskozovani statu ve prospech souvercu. Ktere dosazoval vsude a ti co chteli do zahranici ,bohaci , tovarnici, milionari mohli se vsim majetkem. Jenom ti sprave narozeni...
   Antisemite drive pronasledovani Radami Starsich a fasisty , pak dodnes pouzivaji ke svym cilum casto fasisticke metody.
   Mozna se si autor jeste nepovsiml, ve sve litosti...

   Smazat
  6. Z cele te afery Slansky a spol., kdy skoro vsichni byli chazari , vyplyva zajimava vec ,ze cesti komuniste byli take cesi a nekteri predevsim. Novotny , urcite.

   Smazat
  7. Vy dva (či jeden ?) antisemité 2:37 a 2:59, jen opakujete nenávistné pitomosti, které mlží podstatu procesů se Slánským a nejen s ním. Najděte si jinou platformu, tady jen šíříte bludy a nenávist.

   Smazat
 4. 16:09
  Jandovu nebo Putnovu???:-)))To je vlastně fuck...ta která drží a líp platí!!!;-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Putna? To je ta katolická buzna.
   Tak to máš pravdu, že s porno Jandou z Evropských hodnot oba vyjdou na stejno.

   Smazat
  2. Katolicka buzna Putna, inu cesko je panoptikum zrud

   Smazat
 5. Já nepodceňuji nikoho.Ani fašounskou pátou kolonu
  Hermana pod vedením Bělobrádka,ani havloidy,ale ani
  zavedené politické partaje z parlamentu.Vyzývám občany k tomu,aby tyto partaje nevolili.Já nemám
  se svými výzvami žádný úspěch,jak se dovídám z
  údajných průzkumů na politickou objednávku.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 6. Nás žádná kolona nepřevychová, ohroženy jsou naše děti!!! A tady musíme zapracovat my.

  OdpovědětSmazat
 7. Zažil jsem 68rok/20let,zažil jsem normalizaci.Neznám nikoho ze svého okolí který prošel perzekucí.Otec 21ročník,první totálně nasazen,děda jeho otec se zatím dal pod vlajku,zemřel v lágru.Byl jsem perzeukován nebo otec -NENE! v KSČ jsme nebyli.To jsem si s komunistů dělal srandu,dokonce jsem jednomu papaláši řekl zasranej komunisto,byl rok 81.Žádná ideologie komunismu mě neskolila,vím své a mám svůj obzor.To co se děje dnes nemá s komoušama co DĚLAT,blbouni!!Přesně, ohroženy jsou naše děti dnešní výchovou,hlavně na VŠ.Homosexualita/jasná úchylka bezdebat/postavená na roveň rodiny,muže a ženy,totální debilita,cigánům/za komunistů museli všichni dělat i když fiktivně,že Horáčku/cpeme plně do držky a za nic,taky to tak vypádá.Politici,policie,justice,novináři,jedna mafie.Závěr - STRČTE SI TUTO REPUBLIKU DO PRDELE.Jenom keci keci a zase keci.Až to vypukne,poznám to a jednu flitu chci také.Pražáci děláte jen ostudu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jasně. nebyl jsem komouš a v 88 roce jsem předsedu Závodního výboru KSČ poslal do p.... Nic se nestalo, nikdo mě nepronásledoval, nešikanoval, nevyhazoval z práce. Dnes je to asi horší, když se lidi bojí něco říci.

   Smazat
  2. Do puntíku souhlasím a podepíšu.

   Smazat
  3. Mám stejné zkušenosti .Jenom pozor , kecy s tvrdým y . Jinak DO PRDELE je správně .

   Smazat
  4. Pánové 17:48 a 18:37, proč se vzdáváte příležitosti na utrpení za minulého režimu neprofitovat. Mohli byste se stát komunistickým režimem pronásledovaní a mohlo by vám z toho něco kápnout do vlastní kapsy.

   Smazat
  5. 17:48 mate pravdu
   CESKA VLADA NENI LEGITIMNI
   ABSOLUTNE IGNOROVAT

   Smazat
  6. 23:04 vtipne, ale smutne vtipne

   Smazat
 8. Jasne ze jsi nebyl komunista. :-)
  Vy komousi jste dnes mladym leda tak k smichu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:28
   A vy Havlošulíni s lejnolahvárenskou žumpou jste k smíchu úplně všem....Chujmere debiloviči!!!!!:-DDD

   Smazat
  2. Bohužel ti mladí to za pár let poznají a s rozbitou držkou budou čumět jak sedli mocným na lep .Pavlík Morozov hadr ...

   Smazat
  3. 18:28 ja v KSC nebyl, chces si vyrikat tve lzive narceni u soudu?

   Smazat
 9. V 76.roce jsem měla odbornou přednášku na celonemocniční konferenci.Vše probíhalo podle plánu.A když jsem vše splnila do puntíku,najednou dodnes nevím proč,jak jsem tam stála opřená o pultík,zacpala jsem kritizovat špatné ovzduší,utajování kysličníku siřičitého v ovzduší,nedocenění jak společenské tak sociální zdravotnických pracovníků,cikánskou otázku přidělování bytů atd.Byla jsem jak nepřítomna v prostoru.Jenom jsem cítila to ticho kolem sebe a že se potím.Pak mi někdo řekl ukonči to!Sestupovala jsem po schůdkách,podívala se kolem sebe a viděla jsem vyděšené obličeje.Sedla jsem si a najednou téměř celý sál začal tleskat.U stolu mi řekli,že jsem si zadělala na problém.Byla jsem zavolána před komisi ROH a byl tam někdo z KSČ,nevím proč,ve straně jsem nikdy nebyla.Myslela jsem si,že mně snad přeřadí na čas na jinou práci.Ale dopadlo to úplně jinak.Jenom se zeptali,proč jsem odbočila k neplánované přednášce a že se konečně. Našel někdo,kdo se nebojí a řekl co si myslí,ale příště ať je na to připravím,že by přeci znali obsah.A nikdo se nemstil a já tu přednášku mám schovanou dodnes a je to 40 let.Dnes se každý v zaměstnání bojí říci něco nahlas,donáší se na kolegy a kolegyně,podlézal se,lidé se nechají za peníze strhat a vydírat.Interperzonální vztahy jsou neutěšené.Tak toto dříve nebylo.Píši to proto,že tady píše chudák,placený za urážky druhých,aniž by věděl,s kým má tu čest,chudák.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Šíření strachu je velmi účinný způsob podrývání autority režimu. Strach tehdy a strach dnes nelze vůbec srovnávat. Dnes si nedovolí nikdo ani ceknout. Stálo by ho to ztrátu práce a v krajním případě ztrátu všeho. Bez zájmu demokratů a ochránců politických a lidských práv by ho nechali chcípnout pod mostem.

   Smazat
  2. 20:10 dekuji za vase uprimne svedectvi
   Tyto svedectvi by se mela archivovat

   Ono to vypada ze puc ze socialismu do havlismu byla cesta z blata do hluboke zumpy

   Smazat
  3. Pane A. /20.10/ jenom bych chtel upozornit ,ze jeden druh kritiky v totalismu byl povolen a casto podporovan jako ventil upusteni tlaku ,zlepseni nalady obyvatelstva a ulevy..
   Byla to tzv.Komunalni kritika.
   Ta druha byla prisne pronasledovana. Tedy kritika systemu a jeho predstavitelu..

   Smazat
 10. Dalsich 10 prispevku smazano !
  Vsiml si toho honolulu

  OdpovědětSmazat
 11. Ze nevis proc ti to pripominam cenzore ?
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 12. Lumpenelity se odmaskovavaji, ted budou vladnout terrorem
  Potecou potoky krve

  OdpovědětSmazat
 13. Moje prvni schuze ROH se udala za nekolik mesicu, co jsem byl "umisten " do velke tovarny na severu Cech.
  Na schuzi jsem jit musel a zacaly stiznosti na jednoho vedouciho smeny , kterej byl zid ,ale jeste navic udaval ....Schuze skoncila tim,ze
  Najednou lidi zacali kricet ...Ty jsi propad Hitlerovi rostem..a jine nadavky...
  Ve skole od zakladni /okolo 1950/,pak jsme byli tercem masivni propagandy a tom jak fasisti ublizovali zidum.
  Ze take jinym , to nejak nevadilo.
  Dozvedeli jsme se ,ze zide jsou dobrej material na vyrobu mejdla a stinitek na lampy , podrobnosti z koncentracnich taboru/pouze o zidech./ a take se konala navsteva v Terezine , kde nam do detailu objasnovali vse a my skoncily s velmi krutymi sny a take denik toho devcete byl povinnou cetbou a zkouselo se z toho a znamkovalo...a dalsi uz si nepamatuju.
  Brzy se vyrojily jako reakce udesny vtipy na tohle tema ,bylo nam 7-10 let , ale ty nemuzu tady opakovat, asi bych skoncil v kriminale...
  Tady je dobrej priklad toho , ze co je moc to je PRILIS ...a pusobi to velmi opacne a s prekvapenim pro fanaticke puvodce a snazivce vseho druhu , kteri jen cekaji na prilezitost se nekde parasiticky uchytit...
  Chteji na takovych vecech koristit a mysli si ze musi vse patricne prehanet, aby si zaslouzili karieru, vysvihli se do popredi , vydelali penize a tak skodi jako i v jinych pripadech...
  Ovsem vzdy na ukor nas vsech...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 3:00
   Takhle nějak dnes vypadá "český vlastenec".

   Smazat
  2. Antisemita jak prase. Fuj.

   Smazat
 14. Informace pro Horni Dolni,
  Honolulu uz s neni, byl vyhozen zabamovan umlcen, ale ma nasledovniky a preje ti uspech v osvetove praci.

  OdpovědětSmazat
 15. 8:32.. Co nam chcete zdelit ?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.