Reklama

.

.

sobota 31. prosince 2016

P.C.Roberts: Oč Obamově režimu vlastně jde?


31. 12. 2016   PaulCraigRoberts
Obama oznámil nové sankce proti Rusku, založené na neopodstatněných útocích CIA o tom, že ruská vláda svými zlovolnými aktivitami ovlivnila výsledek amerických prezidentských voleb. Americký department pro domácí bezpečnost (DHS) vydal zprávu, „týkající se prohlášení o 35 ruských činitelích jako person non grata – a to za jejich zlovolné kybernetické aktivity“.


Ta zpráva je popisem nástrojů a infrastruktury využitelné ruskou zpravodajskou službou k ovlivnění prezidentské volby. Neposkytuje však žádné důkazy o tom, že tyto nástroje a infrastruktura byly použity s tím, aby výsledek americké prezidentské volby ovlivnily. Zpráva je pouze popisem toho, co by v dosahu ruských možností mohlo být.

Tím tato zpráva DHS naprosto jasně naznačuje, že Obamův režim nevlastní žádný průkazný důkaz pro své domněnky, na nichž založil další sankce proti Rusku.

Oč se tedy jedná?

Za prvé jde o legalitu těchto sankcí – a to dokonce i kdyby zde nějaké důkazy byly. Nejsem si zcela jist, ale mám za to, že sankce vyžadují akci nějakého mezinárodního tělesa, jako např. Rady bezpečnosti OSN, a nemohou tedy být vyhlášeny jednostranně a pouze jedinou zemí. Je též nejasné, proč Obama jako další přidanou sankci vyžaduje vyhoštění ruských činitelů ze země. Tohle totiž ještě žádná země neprovedla. Během Studené války byli diplomaté vypovidání ze zemí za špionážní činnost, což ovšem nebylo nazýváno sankcemi. Sankce totiž naznačují víc, než jen vyhoštění cizinců ze země.

Za druhé: Je jasné, že Obama, CIA a New York Times si jsou plně vědomi toho, že jejich domněnky jsou falešné. A jasné je též to, že pokud CIA věří pouhé domněnce, je tato agentura zcela nekompetentní a nedá se jí věřit ani nos mezi očima. Takže proč Obama, CIA a New York Times zveřejňují útoky proti Rusku, o kterých vědí, že jsou falešné, a pro které nevystavily jediný důkaz?

Odpověď je tato: Neokonzervativci v Obamově režimu jsou rozhodnuti zničit americko-ruské vztahy tak neopravitelně, že je ani Trump už nedokáže dát dohromady. Tak to nakonec píší i New York Times:“Akce pana Obamy jasně vytvářejí problém i pro pana Trumpa.“ K čemuž New York Times dodávají i tuto jedovatou doušku: „Bude Trump stát na Kapitolu se svými demokratickými spojenci, či na straně svého autoritářského přítele z Kremlu?“

Velmi bych se přimlouval za to, abychom v současné situaci nebrali do úvahy jen to, co vidíme pouhým okem. Propaganda o kybernetické hrozbě pro demokracii má totiž za cíl připravit americký i evropský lid na nějaký připravovaný incident. A aby Trumpovi zabránili obnovit normální vztahy s Ruskem, musí jít o incident tvrdý a nevratný. Raději než přijmout porážku své agendy o světové hegemonii USA, jsou neokonzervativci připraveni jít i do nejvyšších rizik. Ochotu tato rizika na sebe vzít dokazuje sám ředitel CIA, když neváhá zvoleného prezidenta svým postojem diskreditovat.

Jak jsem očekával, byla Putinova odpověď na americkou provokaci tak mírná, jak bezvýznamná se poslední sankce USA proti Rusku zdá být. Avšak v situaci, kdy nejhrozivější nebezpečí se zatím skrývá pod hladinou, měla by ruská vláda uvažovat o uvedení svých vojenských sil do pohotovosti.

Vybral a přeložil Lubomír Man

41 komentářů :

 1. "...měla by ruská vláda uvažovat o uvedení svých vojenských sil do pohotovosti."
  ================
  Vlastizrádce par excellence.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ....VOLE !!!!

   Vymazat
  2. 2:22- ....VOLE par execellence !!!

   Vymazat
  3. Abys možná pochopil: Na připraveného se útočí hůř než naopak. Protože to skýtá naději, že si ten útok agresor rozmyslí. Což znamená štěstí pro lid agresora. Takže proč ten vlastizrádce? Nebude to spíš hrdina? Capisto?

   Vymazat
 2. Obama na Sibir navrat nezadouci
  Putin do Bruselu

  OdpovědětVymazat
 3. 1) Není podivné, že si americké tajné služby nekladou otázku - resp. že jim není kladena novináři - co udělaly pro to, aby kybernetickým útokům zabránily??
  2) Pokud nic, jaký smysl jejich zpráva vůbec má?
  3) Dotáže se jich americký kongres, jaké podobné útoky samy - úspěšně nebo neúspěšně - prováděly?
  (Zatím se provalily "jenom" odposlechy "spřátelených" evropských politiků.)

  OdpovědětVymazat
 4. Putin vyšle pro vyhostěné diplomaty a jejich rodiny zvláštní letadlo. Budu si přát, aby toto letadlo nepostihl žádný technický problém a jeho posádka aby se nedopustila žádné chyby.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Presne moje uvaha, tem krysam z fuckingtownu je to podobne

   Vymazat
 5. Proč až teď kopou kolem sebe ti, kteří Clintonovou tlačili do prezidentského křesla je jasné, Byli si až příliš jisti. Americký volič zklamal. Tak to musí odnést Rusko. Trump je v prekérní situaci, když jen připustí, že ho do sedla pomohli dosadit Rusové má to spočítané. Ještě, že ten Putin je, co všechno na něho Američani ještě hodí! Ale s každými takovýmito ubohými útoky na něho, rozumného inteligentního, vzdělaného, chytrého státníka, jeho chytrými reakcemi na ně stoupá jeho popularita a prestiž. Je to tak trochu jako u Zemana. Ten sice taková hlava až není, ale ti co mu nesahají ani po kotníky a pořád mu pod ně do chodidel ze strany kopou, jsou trapní a ubozí a prezidentova popularita stoupá a to už nejen u nás ale i za hranicemi. Nejsem nějaký fanda Putina ani Zemana ale prostě to takto vidím. A nejsem ruský špion ani hekr. M. Radikowski

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vše je zřejmě mnohem složitější a vůbec nejde o to, že "americký volič" zklamal.
   Je třeba si uvědomit souvislosti přiblížené na https://www.youtube.com/watch?v=HNIuZofwglg
   Video je to dlouhé, ale velmi poučné ..
   Otázkou je, zda Trump bude mít "vůli" a sílu něco změnit ...
   P.S. Nic není náhoda a vše souvisí, se vším.

   Vymazat
  2. Ad 9:39 díky!!! - tohle je povinný odkaz pro všechny! ABSOLUTNĚ!

   (To neznamená, že je to dokonalé, ale jako vstupní video pro poznání co se děje, je to ideální! Nenechte se znechutit délkou 1:51:22, opakuji, je to povinné)

   Vymazat
 6. Ono Pravda zvítězí není jen nějaký slogan, je to pravda a platí to i v případě Havla, proto nejvíce jsou vini ti kteří ho znaly a pomohly mu tak zneužít pravdu. To ostatní co plácal byl výsledek jeho intelektu, stačí si předčíst Dopisy Olze a další jeho celosvětově uznávaná díla. Jeho nejvýraznějším výplodem co vejde do dějin je Humanitární bombardování. To je nejpřínosnější vynález kapitalizmu.

  OdpovědětVymazat
 7. Ruské obranné síly jsou už v pohotovosti delší dobu. O to se nemusíme bát.

  OdpovědětVymazat
 8. Horní Dolní to říkáte teď ale co jste dělal za dvě volební období Obamy. Asi to co děláme my teď a možná ani to ne. Rdíte abychom utekly a co budete dělat až k tam k Vám dorazíme, myslíte si že jste schopnější než většina z nás. Asi jste tam samý superman máte 50 násobný výkon Evropana. Nebo je to v tom parazitizmu který vysává víc jak 100 let celý svět. Napište co kdy dalo USA ve světě do pořádku a jak.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Technická otázka:"Vy jste rodu ženského,velmi mladý produkt našeho demokratického školství,nebo jen prostě neumíte pravopis?"

   Vymazat
  2. 11:29
   Neber to osobne
   A neutoc osobne
   To za a
   A trosku se zamysli
   Nejsem Honoluku (i kdyz tady smrdutrol rika opak)
   Za velke prvni radim, utectme z mest, mesta budou vybite
   Pripravte se
   V jakem stavu jsem ja je jiz priliz osobni a osobni veci probiram jen s kamosema
   A Obama, mas predstavu jake protesty vsude byly?
   Nevim co bude v Americe, Kanade, Australii, Novem Zealandu atd
   Ale silne tusim ze stredni evropa tedy Cesko je obetivany system
   Mesta urcite
   A cil je priliz maly tak asi ani vesnicky nejsou bezpecne
   Postarej se o sebe
   Tam zacit

   Vymazat
 9. http://www.zvedavec.org/komentare/2016/12/7143-uz-slechti-nove-nemce.htm

  OdpovědětVymazat
 10. Jestliže CIA namísto zjištěných faktů předkládá své literární fantazie, pak by měla být jmenována státním souborem umělců US a případně obdržet Nobelovu cenu za literaturu.
  Nedivte se pak, že pražská "umělecká" kavárna fandí americkým "umělcům" z CIA. Mají stejnou mysl a umělecké střevo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jako zpravodajskou službu bych ji však rozpustil. Dělá něco co neumí.

   Vymazat
 11. Ameriky mě je líto. Protože Obama - ještě před tím, než odejde do zapomnění - ze sebe stihne udělat neobyčejně velkého blbce.
  Mohl odejít byť i s malým zbytkem důstojnosti, odejde jako kašpar, který chtěl celému světu vládnout! Nebo kroutit rukama ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tahle zločinecká banda: Bushové, Clintonové, Obama, do zapomnění neodejdou,
   pokud ještě nějaké další generace budou, tak i ony na ně budou s hrůzou vzpomínat.
   Samozřejmě jedině pokud moc definitivně neovládne i výklad dějin.

   Vymazat
  2. Tak. Ovsem obama si nezaslouzi nic nez hovna

   Vymazat
  3. 12:16 odejdou tam co hitler a havel

   Vymazat
  4. Franto, proc je ti lito Ameriky? Obama neni amerika. Obama je vred na americe. Zniceni obamy muze ameriku jen zkraslit

   Vymazat
 12. Hádal bych, že za tou vyhošťovací akcí, mohla být snaha Trumpovi opepřit začátek jeho působení v prezidentské funkci.
  Ale vzhledem k tomu, že Trump mluví již smířlivě o Hillary, může to být společná akce americké politické třídy a důvodem je, během období „chromé kachny“ držet Rusko na uzdě a zaměstnávat ho něčím. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Horni Dolni31. prosince 2016 12:54
   Dobře, ještě jsem zapomněl, že v tom případě B, to může být také připravení podmínek pro Trumpovu administrativu, aby mohla udělat gesto dobré vůle, při svém nastávajícím vyjednávání s Rusy. Jelikož se toho má ujmout Kissinger, jitě si již připravuje půdu. P.K.

   Vymazat
  2. Promin, PK, jsem priliz hloupy abych takovyhle kombinatorice rozumel.
   Vim jen ze obama nici co muze, nici aby na trumpa zbyla spalena zeme
   Dale globalisticke spiknuti kam patri i havel, merklova atd, se snazi vyvolat nuklearni valku s Ruskem
   Media lzou, hlavne tim ze vynechavaji zpravy
   Jak to chce trump taktizovat nevim
   JA OSOBNE, s Honolulovym svolenim :-), davam trumpovi tech jeho 100 dni
   Tak do osvobozeni Ceska Rudou Armadou, do 9. Kvetna!
   To je MA LHUTA PRO TRUMPA!
   Pak budu vedet zda je trump pravy ci zradce
   Co ty myslis?

   Vymazat
  3. Horni Dolni1. ledna 2017 2:21
   „Co ty myslis?“
   Já si myslím, že Trump je problém Američanů. Jistě rádi slyší na to, že opět udělá Ameriku velikou. Ale neudělá, půjdete dále do hoven. Jenom je třeba změnit vývěsní štít, aby se mohlo říkat, teď už to bude opravdu jiné a lidé byli dále v apatickém očekávání. P.K.

   Vymazat
  4. Horni Dolni1. ledna 2017 2:21
   Kissinger (nikoliv Trump) snad zajistí, aby nějaké americké přiblblo nespustilo atomové peklo. P.K.

   Vymazat
  5. PK on jde cely svet do prdele, jde o to kde je prid
   Pokud to trump zbrzdi tak slava
   Dej mu tech sto dni do 9. Kvetna

   Vymazat
 13. Svět si toho nevšimne, na to jsme příliš bezvýznamní,ale Obama odejde s nehynoucí ostudou, jako náš Klaus s amnestií. Ať už budou dělat cokoliv, smrad se za nimi potáhne do smrti.

  OdpovědětVymazat
 14. Nejnebezpečnější pro USA není ruský agent na ruské ambasádě v USA. Ale ruský agent-krtek uvnitř CIA. Jak jen je oddělit od sebe?
  Naložil bych celou centrálu CIA do letadla a odeslal k Putinovi. Ať je oddělí on. (Jako v Aleppu!) Putinovi agenti by dostali metál a ti druzí kriminál. Jak snadné Votsne.
  Proč tomu Babrákovi napovídám? Nějaké doláče by se do nového roku šikly.

  OdpovědětVymazat
 15. "Zpráva je pouze popisem toho, co by v dosahu ruských možností mohlo být."
  No to se divím, že je také rovnou nevyhostili za znásilnění.

  OdpovědětVymazat
 16. Jaksi se zapomíná, že v USA funguje nějaký systém, či režim a zvolení presidenta neznamená změnu téhož. Obávám se, že například do roka nastane nějaký konflikt mezi kongresem a presidentem, či jiné události, například finanční a podobně. Taky se zapomíná na ony svobodomyslné síly a sdělovací prostředky, které jsou donekonečna schopny vyvěšovat například rudé trenýrky a masírovat veřejné mínění, které je schopno vyprodukovat i nějakého střelce, či dokonce celý majdan. Uhrožena se může cítit celá třída včetně soudnictví.
  Vzpomínám si na aféru s Rollingstones, kdy ačkoliv všichni věděli, že berou drogy, nakonec jim kdosi otevřel vrátka, protože posloužili vlivným osobám. Kdo má moc, ten je schopen zařídit, že se místo Vánoc budou slavit narozeniny nějaké babky.

  OdpovědětVymazat
 17. Obamova spalena zeme, to je neskutecny co ten svinak provadi.
  Az by si jeden myslel ze obama a trump nejsou kamaradi

  OdpovědětVymazat
 18. Nestačí, že odejde z úřadu, zavřít by ho měli !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To by se mu libilo v kriminale by mel hned hejno cernejch buzerantu k ruce ci k ptaku

   Vymazat