Reklama

.

.

pátek 30. prosince 2016

P.C.Roberts: Ruské ministerstvo zahraničí: Celý svět je znechucen Obamovou zahraniční politikou


30. 12. 2016    PaulCraigRoberts
Konečně to někdo řekl: „Zahraniční politika Obamovy osmileté vlády vzbuzuje odpor celého světa“, prohlásila v minulých dnech mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová.
Všimněme si jen několika momentů z těchto osmi let:
-USA zůstávají upoutány válkou v Iráku.
-americká soldateska dál chrání maková pole v Afghánistánu. Je to nejdelší americká operace na ochranu makových polí v historii a současně též nejdelší americká válka.


-první černošský prezident rozšířil činnost americké obchodní společnosti pro Afriku AFRICACOM a společně s ní i africké stínové války a tamní operace dronů.

-zničil Libyi, to je nejlépe prosperující a rozvinutou zemi severní Afriky – a jak se dalo čekat – ospravedlnění této války se prokázalo být totálním podvodem.

-vytvořil tajný program pro využití dronů k zabíjení lidí podezřelých z terorizmu v měřítku celého světa. A to aniž by se svět o těchto vraždách dověděl, či aby byly soudně projednány. Pod jeho dohledem rozšířily USA prostor pro „boj s terorizmem“ do tuctu zemí a vytvořily instituce a pravidla vraždění, jako např. „terorová úterý“.

-a pak je zde Ukrajina – o níž raději ani nemluvme.

-a samozřejmě Sýrie. Vůbec největší úspěch Obamovy administrativy.

-všobecně řečeno: Všechno představovalo totální americký krach.

V souhrnu lze tedy Obamovu vládu definovat jako normalizaci hororů Bushovy éry, doplněnou zbabělým dronovým programem. A díkybohu za to, že zde zůstala aspoň jedna země, která nemá strach to říct.

Vybral a přeložil Lubomír Man

20 komentářů :

 1. Obama v tom svém ,,bordelu" pokračuje a posouvá ho za hranici svého působení. Trumpovi chce předat ty nejhorší vztahy s Ruskem, kde Rusy obviňuje z manipulace voleb prezidenta USA, což se může neblaze obrátit právě proti novému prezidentovi. V RB OSN se nepostavil na stranu svého 8 let milovaného spojence Izraele jen proto, aby ztížil pozici Trumpa. No někteří borci v USA mají zkušenosti z odstraňováním politiků kalašnikovem, Sadáma, Janukoviče, Kadáfího...Že nemůže v Americe dojít k převratu, protože tam nemá svoje velvyslanectví??? Ohóóó!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jakže by tam neměli velvyslanectví?!! Ambasádou těch, kdo skutečně vládnou Americe, přidělenou vládě USA, je FED. A pokud by i ta selhala, je tu (pod)ambasáda zvaná CIA. Její funkcí jsou (vele)jemné metody vyšší "diplomacie". Takové, které i gangster v mžiku porozumí.

   Vymazat
 2. Jinými slovy: i tento Obama - jsa kýmsi "předvídavě" obdařen Nobelovou cenou za mír - pokračoval ve zločinných válkách a v eskalaci rozvratu mezinárodního práva.
  Co však očekávat od představitele země, pro kterou je státní terorismus metodou "mezinárodní spolupráce". Vlastně jen metodou podmaňování světa, kdepakže spolupráce.

  OdpovědětVymazat
 3. Válka s Ruskem (přesněji za ruské surovinové zdroje) je pro USA naprosto nezbytná, aby se dolarová pyramida udržela ještě dalších pár let (podle některých ekonomů nejméně celou dekádu). Pouze nerostné bohatství Ruska, které se dostane to těch "správných" rukou, je tou poslední nadějí, jak udržet americkou životní úroveň. Předtím je samozřejmě nezbytné přerušit ekonomické vazby Ruska s EU a s Čínou, se kterými by se jinak USA musely dělit o kořist. V případě EU je to snadné, stačilo přikázat dvěma loutkám ze SRN a Francie. V případě Číny se to zatím nedaří, ale demokratizující útok (když se jaksi nedaří zorganizovat v Rusku majdan podle ukrajinského vzoru) armád NATO (zřejmě již v příštím roce), vše vyřeší. USA dnes bojuje o svoji ekonomickou budoucnost, doslova a do písmene o svoje přežití!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Po válce s Ruskem nezbude žádná jiná životní úroveň než živoření pro většinu lidstva. Tedy zbude-li nějaký život. Jak si to představují psychopaté snažící se o vyvolání války je záhadou vyvolávající podezření, že jsou pod vlivem mimozemské entity, která se hodlá zmocnit planety země, pod podmínkou, že se lidstvo vyhubí samo.

   Vymazat
  2. Jaké Rusko? Právě před sto lety anglický agenti Rusko zastřelili! - https://pp.vk.me/c629423/v629423422/2ca9c/sWvK8E7m5jU.jpg

   Vymazat
 4. Dvadsiati Január už klope na vráta,zdochíňajúca Ohavova mršina už kope na hnijúce vráta,až ju boľia buzerantské varlatá.

  OdpovědětVymazat
 5. Překvapivý útok Moskvy, diplomatická odveta za vyhoštění vůči USA se nekoná.

  OdpovědětVymazat
 6. Putin zmanipuloval Obamu, aby vypadal před světem, jak totální blbec.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak veru, nasypal mu zeravé uhlie na hlavu. Celý svet má možnosť porovnávať.

   Vymazat
 7. Přesně o to jde. Je směšné psát o Trumpovi jako o zachránci demokracie. Dravec není mírný ani když je nažraný, je to jeho přirozenost a čekat změnu v jeho věku je nesmysl. Byl jsem vychován v duchu že MOUDRÝ ČLOVĚK HLEDÍ OMEZOVAT SVÉ POTŘEBY a to je dnes pro 99% lidí směšné. Nejsem ani zdaleka tak vzdělaný nebo sečtělý jako někteří zde diskutující ale prožil jsem úžasný život v práci kterou mě naplňovala a věřím na spravedlnost většinového rozhodnutí ale skutečně většinového ne to co se za to vydává. Děda říkával že i od hloupého můžeš uslyšet pravdu a když chceš vědět co jsi podívej se za sebe a co tam uvidíš to jsi. Za minulého režimu jsem byl neškodný kverulant a protože jsem byl víc užitečný než škodlivý dařilo se mi normálně žít. Je to bláznovství si myslet že něco dostanu od parazitů zadarmo jak si myslely disidenti nebo jako Ukrajinci. Vědomosti o možnostech planety nejsou nové a musely vědět kam to táhnou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Omezovat sve potreby se sebevzdelavat je chyba

   Vymazat
 8. Obamu nemusí nikdo zesměšňovat.Je to tak jednoduché,
  že to zvládne i sám.Jinak je to hloupý negr.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pane majevsky obama je sice negr ale neni hloupi to by se asi nedostal tak vysoko.jasne ze ho nemame radi ze to je hajzl ale nerekl bych ze je hloupi
   zarathustra

   Vymazat
  2. 18:40
   On taky 17:49 nepíše, že je "hloupí", ale že je hloupý, Einsteine.

   Vymazat
  3. 19:36 no to mate naprostou pravdu to me uniklo.
   zarathustra

   Vymazat
  4. no je to hloupý buzik který si vzal transku a NECHAL SI ZFALŠOVAT identitu aby se do bílé chatrče dostal. je hloupý ve své nadřazenosti jako všichni "vyjímeční" s takovým postižením, když si myslel že se na to nepřijde.

   Vymazat
  5. 22:26 ja si myslim ze do te chatrce byl dosazen a ze mu identitu zfalsovali ti co ho tam potrebovali.sam by na to nemel.taky si mysli ze mu hodne pomohla Oprah Winfrey.
   zarathustra

   Vymazat
  6. Zaro, myslim ze Obama je hloupy tim ze se nechal zneuzit
   Bude skodit dal, jeho heritage o kterou tak bojuje zrejme bude heritage cervotoce a drevomorky, trapneho skudce
   A to i po lednu

   Vymazat