Reklama

pátek 2. prosince 2016

P.C.Roberts: Srovnejme Putina s válečnicko-kriminálními režimy Obamy, Bushe ml. či Clintona


2. 12. 2016    PaulCraigRoberts
Ve svém čtvrtečním výročním slově k národu v ruském federálním shromáždění promluvil prezident Putin o domácích a zahraničních záležitostech, o důsledcích globální finanční krize, o mezinárodní spolupráci i o vyhlídkách jednotlivých odvětví národního hospodářství.


K východní politice:

Znovu zdůrazňuji, že ruská východní politika není motivována dočasnými oportunistickými úvahami či ochlazením vztahů se Spojenými státy a Evropskou unií, ale vychází z dlouhodobých národních zájmů a tendencí globálního vývoje. Očekáváme vysoký kvalitativní vývoj vztahů s naším východním sousedem Japonskem, a vítáme úsílí těch vlád států, které chtějí rozvíjet vztahy s Ruskem uskutečňováním společných projektů a programů. Spolupráce rusko-čínská slouží jako jedinečný příklad vztahů, založených na vzájemných ohledech a zájmech každého z těchto dvou států spíš než na dominanci jednoho či druhého.

K rusko-americkým vztahům:

Doufám, že společným úsilím s USA v boji proti skutečným a nikoliv imaginárním hrozbám a proti mezinárodnímu terorizmu budeme úspěšní. Rusko je připraveno spolupracovat s novou americkou administrativou. Je důležité normalizovat a rozvíjet bilaterální vztahy na základě rovnosti a oboustranné výhodnosti. Spolupráce Ruska a USA ovlivní globální i regionální řešení sporů na celém světě. Společně sdílíme odpovědnost za zajištění mezinárodní bezpečnosti a stability…

Ke spolupráci s EU:

Ruský plán na vytvoření mnohaúrovňového integračního modelu Euroasie považujeme za velmi zajímavý. Zahájili jsme o něm diskuzi na mezinárodních i regionálních úrovních. Jsem si jist, že tato diskuze je možná i s těmi zeměmi EU, ve kterých sílí požadavek nezávislé politické a hospodářské politiky.

Ke Studené válce:

Dlouhodobě prosazujeme přátelské mezinárodní vztahy založené na zásadě dialogu rovného s rovným a se zdůrazněním principu spravedlnosti a vzájemného respektu. Jsme připraveni vést vážnou debatu o vytvoření stabilního systému mezinárodních vztahů pro 21. století. Bohužel, celá desetiletí, jež uplynula od konce Studené války, byla – pokud jde o toto - promarněna.

K cenzuře:

Jsme stále kritizování za údajné zavádění cenzury – a to v čase, kdy cenzuru praktikují samy západní země.

K nukleárním zbraním:

Rád bych zdůraznil, že pokusy narušit strategickou rovnováhu nukleárního vyzbrojení jsou extrémně nebezpečné a mohou vést ke globální katastrofě. Ani na minutu se nesmí na tohle zapomínat.

Překlad: Lubomír Man
(Pozn. překladatele: Tento článek je nejvýmluvnějším příkladem naší nové havloidní „svobody“ i naší „neexistující“ cenzury. O obsahu výročního projevu vedoucího státníka naší doby se čeští čtenáři nemohou dovědět jinak, než z anglického textu tohoto projevu, zaslaného nám soukromou cestou americkým politikem a novinářem zpoza Atlantického oceánu. Tak dlouhá je tedy dnes cesta za naší informovaností.)

8 komentářů :

 1. Vymaštěný kremelský agent Man ať si zjistí co znamenají pojmy jako "cenzura" a "svoboda slova" a neplácá svoje mimózní propagandistické kokotiny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nepíchej si toho svinstva tolik najednou, seš pak úplně mimo.
   A co v dětství? Nebylo to lehký, mlátili tě do hlavičky.

   Smazat
 2. Každý debilní soudruh může ten zázračný projev svého poloboha shlédnout celý na Youtube, službě nenáviděné americké kapitalistické nadnárodní megakorporace Google. Stačí jedno kliknutí. Zvládnete to, vymaštění rusofilní šulíni, nebo budete plácat kraviny o cenzuře?

  https://www.youtube.com/watch?v=NZ-GoPvkuMU

  OdpovědětSmazat
 3. Takže, pokud přijmeme logiku, že to je na youtube, tak když jsem si do roku 1989 mohl pustit německou a rakouskou TV a poslouchat BBC a Svobodnou evropu a Hlas Ameriky, tak tedy bylo všechno v pořádku a nebyla cenzura.. dle Vaší logiky ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prosimtě neblábol. Vše to co jmenuješ bylo dostupné do max 100 km od hranic a bylo režimem aktivně rušeno.

   O projevu Putina i s úryvky informovaly všechny masmédia. Kdo má zájem poslechnout si a vidět ho celý stačí pár kliknutí.
   To ti má někdo povinně servírovat všechny projevy Amerických, čínských , indických, japonských, německých a jiných prezidentů a premiérů přeložené a plném znění až pod nos? Nikoho ty bláboly nezajímají, prober se.

   Smazat
  2. Pro 16:35; možná by ti pomohlo 1 hodina v mrazáku-pak by si snad přišel k sobě,protože ty opravdu nejsi při smyslech.

   Smazat
 4. preco tu ti zmrdi ako 16:35 stale smrdia ?? ja ak sa mi nieco nepaci ( pre 16:35 nelibi) tak to zdaleka obidem ... ten zufalec bude mat tazku starobu ak sa jej dozije ...

  OdpovědětSmazat
 5. Nevím Vážený kolik je Vám let? Ale lžete jako všichni ostatní Vaší kumpáni pražské ´kavárny Jsem pamětník - nestraník, žiji kousek od polských hranic, což je sakra dále než je Vámi proklamovaných 100km a Hlas Ameriky a další jsem poslouchal. Lžete o mnoha věcech. Já jsem za bolševika chodil o vánocích na "půlnoční", zpívali jsme koledy a dnes "pražská kavárna" a další spříznění prestituti tvrdí, že to bylo zakázané. Kdysi jsem neměl rád z mnoha důvodů komunisty, ale dnes mne a český národ děsí nenávistná rétorika, pozdně probuzených antikomunistů, kteří když měli bojovat tak s komunisty schůzovali. Poturčenec horší Turka, říkávala moje babička.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.