Reklama

neděle 11. prosince 2016

Petr Tolstoj: Moje země byla rozvrácena


11. 12. 2016    zdroj a zdroj
Dnes se celý den všichni kolem dohadují o Bělověžských dohodách a jejich úloze v historii. Řeknu přímo: nejsem fanda Sovětského svazu z řady důvodů, ale lituji jeho rozpadu. A necítím žádné vřelé city vůči těm občanům, kteří se 8. prosince 1991 shromáždili v Bělověžském pralese. Protože oni rozvrátili mou zemi, v níž jsem se narodil, vyrůstal, za kterou bojovali moji dědové a pradědové. Když bořili SSSR, snažili se rozcupovat historické Rusko. Ale během posledních 25 let bylo jasné, že se to nepodaří. Kromě toho to, jak se v poslední čtvrtině století vyvíjejí některé postsovětské země, svědčí o tom, že rozpad SSSR jim zjevně neprospěl. My sami jsme ztratili 20 let historického rozvoje své země a ta se již se nevrátí. To za prvé.

Za druhé. Mnozí vysvětlují lítost z rozpadu SSSR nostalgií po létech svého mládí. Ale zdá se mi, že nejde o nostalgii. Jde o ztrátu ideje.

Klíčový problém, zejména pozdního SSSR, spočíval v tom, že KSSS nebyla schopna nabídnout lidem obraz budoucnosti. Tehdy podvedená sovětská inteligence, která po tisících chodila na shromáždění za svobodu a velkou a čistou lásku k Západu, se spoléhala na Jegora Gajdara a jeho kolegy, ale brzy se ukázalo, že není žádná idea! Takže jednu ideu sebrali a místo toho nabídli jen ideu, jejímž jádrem je zlaté tele. Ale bez ideje nemůže být pohyb vpřed! Ruský člověk ideu a sen potřebuje jako vzduch, bez nich chřadne. V roce 1917 i v roce 1991 nás koupili právě na tento sen.

A na závěr. Ať už se to zhroutilo samo, ať už to byla zrada – to dnes není důležité. Dnes musíme myslet na zítřek a žít přítomností. A co je nejdůležitější, musíme se poučit z naší společné minulosti a správnými závěry a moudrostí neopakovat minulé chyby.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová  

Petr Tolstoj je nyní poslanec Státní dumy, před tím moderátor diskusního pořadu Čas ukáže na 1. kanálu RT.

20 komentářů :

 1. Chyby,které se staly,se už nedají odčinit.Je jedno,
  kdo to všechno způsobil.Důležité je historické
  chyby neopakovat.To se potom všechno opakuje.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 2. 17:20... To co jste napsal je VELMI zajimave , ale nema to podpis nebo znacku.
  Nesouhlasim, ze by CHAZARI (618-940 A.D.) meli vliv na Slovany ! Nenavideli se hluboce vzajemne.

  A take nerozumim proc ve Vasich slovech je citit negativismus ohledne Byzance. Vzdyt to byli Rekove a pomohli Chazary znicit.

  Budoucnost Ruska vidim positivne, kdyz se prikloni k Americe presidenta Trumpa. (Rozhodne ne k te casti Ameriky, ktera je na strane Hillary.)

  Nejvetsi nebezpeci pro Rusko je destruktivni a rozpinava Merkerova, t.j. muj nazor.
  A take chci rici, ze Rusko ma specificnost / individualitu a nemusi se prispusobovat zap. Evrope, ktera je tak zahnojena invaznim barbarismem, ze ani nevim existuje-li jeste.

  Dekuji za zajimavy prispevek.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V Projektu je chyba! Jeho germánský základ byl zdravý a dobrý! Nordické Slovany - tzv. dřevěné Ivany (Drevljany) sjednotili nordičtí Rusové - varjazi a uškujnici! Nordická Novgorodská republika se svou Vjechou plně srovnatelnou s islandským parlikem byla vzorovým hanzovním státem! Jenže pak se stalo neštěstí. Vládnoucí germánská knížata z Kyjeva se začala mísit s Asijci - Chazary a Byzantinci. Od těch druhých přijali víru - pravoslavné křesťanství (zaplaťpánbu že ne od těch prvních!) a stali se poloorientálci, tedy caesaropapisty, kde panovník a církev jedno jest. No a dílo zkázy dokonal vpád Mongolů. Ti učinili z malého moskevského knížátka vládce ruského ulusu Zlaté Hordy - Velikého knížete. S jeho pomocí pak zničili Novgorodskou republiku a stvořili tyranský mongolský eurazijský Projekt.
   Proti tomu povstávali kozáci jako byl Stěnka Razin. Jiní se nechali oklamat slibem bohatých držav na Sibiři, kterou se vydali pod kozákem Jermakem dobývat. Ale car je neučinil pány těchto zemí, ponechal tam u moci místní kmenovou šlechtu, která poté co přijala Pravoslaví stala se součástí (ne)ruské panující moci.
   Petr I. Veliký chtěl tento proces asiatizace obrátit a Rusko navrátit na evropskou trajektorii. V jeho díle pokračovali germánští carové 18. a 19. století, kteří vytvořili Impérium globálního významu. Ovšem mužiky se jim zcivilizovat zcela nepodařilo a sami časem upadli opět do byzantinismu, protože Západ vedený Anglií a Francií je mezi sebe nepřijal (viz Krymská válka). Proto Alexandr II. stvořil Německo a usiloval s jeho pomocí o modernizaci Ruska, ale byl dříve zavražděn anglickými židovskými agenty. Jeho nástupce nic nepochopil, nechal se nalákat na vějičku panslavismu a spojil se s Francií (1883) a jeho nástupce Mikuláš II. dokonce s Vekou Británií (1907). Tehdy existovala krátce šance na modernizaci Ruska pod vládou P. A. Stolypina, ale v roce 1911 byl zavražděn židovským agentem. Poté bylo Rusko zavlečeno do Světové války, která pro něj znamenala definitivní zkázu. Ti kteří chtěli mír a spojenectví s Berlínem byli odstraněni (Vitte, Rasputin). V Rusku přišla k moci vláda zednářů řízených z Washingtonu a Londýna. Tu svrhnul proněmecký Lenin, ale jeho úsilí mařil agent Wallstreetu Bronstein. Přesto ruští vlastenci jako Čičerin zahájili janovský proces spojenectví s Německem, završený Rapallem! V této politice pokračoval i Stalin, ale jeho politika narazila na atlantickou lobby v NSDAP. Její obětí se stal i A. Hitler. Rusko a Německo se podruhé v jednom století navzájem oslabily, ale vznikl nový eurazijský Projekt - stalinský! Ovšem pádem SSSR bylo Rusko definitivně odsunuto na okraj a současné pokusy vrátit se opět na postavení globální mocnosti moc šancí nemaj.

   Smazat
  2. Není zač! Ale musel jsem ho vložit opětovně celé sem, neboť kriplik Dvořáků si zas připomíná doby, kdy nechával zavírat coby guma vzpurné vojáky:)

   Jinak o Chazarech a Byzanci a jejich vlivu a formování Ruska více tu - https://www.protiprudu.org/vazenie-naroda-etnonacionalisticka-historia-ruska-cast-1/

   Smazat
  3. Honolulu, ano Merklova a nemci jsou zase nebezpecni, zase se nejich blbosti dostali do smrtelneho klince a zase z nej hledaji cestu ven valkou
   Je treba aby Berlin zase rozjezdily ruske tanky
   Beze srandy, bez ironie
   Svini Merklovou, Junkerse, Stetinace a jine na Sibir, NAVRAT NEZADOUCI

   Smazat
  4. Honolulu - odpověď je zde: "Domov / Hlavná strana / História / Väzenie národa: Anti-Rus – Euroázijský Projekt – časť 2
   Väzenie národa: Anti-Rus – Euroázijský Projekt – časť 2
   ::prop 2. februára 2016 História, Recenzia komentárov

   Podľa Širopajeva Rus od počiatku čelila niečomu, čo nazýva „Projekt“. Projekt je plán rôznych skupín (etnických, kultúrnych, náboženských, politických, atď.) na zmenu pôvodne homogénnej nordickej, seversky orientovanej a európskej kultúry, založenej na myšlienkach slobody, cti a etnickej identity do mnohonárodnej despotickej ríše, založenej na tyranii, otroctve a terore, v ktorej bude pôvodné obyvateľstvo uvrhnuté do otroctva rôznych etnických a kultúrnych menšín.

   Prvou inkarnáciou Projektu bol svätý Vladimír Veľký: impozantné knieža, ktorý sa nechal pokrstiť a pokrstil aj Kyjevskú Rus. Vladimír bol synom Svjatoslava I. Igoreviča: veľkého pohanského vladára a vodcu, ktorý zničil Chazarskú ríšu (ázijský štát kočovníkov, ktorí prijali judaizmus za štátne náboženstvo) a presunul hlavné mesto Rusi do Kyjeva – vhodnejšieho miesta pre ďalšiu expanziu. Širopajev sa však sústreďuje najmä na Vladimírov pôvod po matke. Vladimír bol nemanželský syn Svjatoslava a jeho konkubíny Maluše. Kým niektorí historici argumentujú, že Maluša mohla byť nordického pôvodu (dcéra jedného z varangských bojovníkov) alebo slovanského pôvodu (dcéra jedného z kmeňových vládcov), Širopajev sa stavia na stranu historikov, ktorí tvrdia, že Maluša (sutočné meno Malka, alebo Mala) bola chazarka židovského pôvodu. (Ďalší syn Svjatoslava – Oleg, sa narodil z pomeru s chazarskou konkubínou Esfir – pozn. red.) Židovský pôvod Vladimíra by vysvetľoval mnohé z jeho života, najmä jeho pohŕdanie ľuďmi okolo seba. Aj keď sa zvyčajne tvrdí, že príčinou bola jeho nelegitímnosť a nízky pôvod (matka bola slúžka), Širopajev argumentuje, že skutočnou príčinou bol jeho zmiešaný pôvod. Kým ruskí náčelníci a ruský národ neodsudzovali miešanie medzi Germánmi a Slovanmi, v prípade miešania s Chazarmi a Židmi to bolo naopak. Zmiešaný pôvod Vladimíra bol tiež dôvodom, prečo ho odmietla Rogneda (Ragnhilda), dcéra Krogvolda (Ragnvalda) Polockého. Vladimír neskôr znásilnil Rognedu pred jej rodinou, ktorú potom pred Rognedou nechal popraviť.

   Vo Vladimírovi našla multikultúrna despotická Rossija svojho zakladateľa. Vladimír si vybral za oficiálne štátne náboženstvo univerzalistické kresťanstvo a presunul pozornosť z krvi na kultúru. On bol tým, kto položil základy pre nábožensko-štátno-kultúrno-jazykové chápanie Rusov, už nie viac podľa nordickej alebo slovanskej krvnej línie. Každý rusky hovoriaci kresťan, ktorý prijal kniežacie zákony, sa stal Rusom. Kresťanstvo tiež umožnilo vstup ľudí iných rás do ruskej komunity: Chazari a Židia, Vladimírovi nevlastní bratia, sa mohli stať Rusmi. Stačilo na to pokropenie svätenou vodou. Projekt ihneď ukázal svoju genocídnu tvár: veľká časť národov Rusi zomrela v náboženských konfliktoch počas krvavej christianizácie." - https://www.protiprudu.org/vazenie-naroda-anti-rus-euroazijsky-projekt-cast-2/

   Smazat
  5. Bajky z Bajkalu a fakta kulhaji jak prasiva herka,
   Tim,ze nekdo pohrdal lidmi, je jeho puvod a rasova prislusnost dokazana...
   Jak je znamo dobyvatele prejimaji neco z ze zvyku, kultury a zivota dobytych..
   Napr. Rimane prevzali velmi mnoho z Recka jako zaklad jejich politickeho systemu , kultury a dalsiho vyvoje..

   Smazat
  6. 2:15 - obřezanci to nedělají! Právě systém rasové koheze a čistoty ideologie střežené rabíny a sepsané v Talmudu zajišťuje že nepodléhají žádné asimilaci! Pouze jí dokáží umně předstírat - viz různí ti marráni v Portugalsku a Nizozemí nebo turecký Dönmeh ... Širopajev je filosof který faktům kulhat nedovoluje, pouze píše šokujícím způsobem nekorektně a a tak to mainstreamem zpitomělé může šokovat:)

   Smazat
 3. Ono i u nás bylo něco podobného, že. Kde jsou asi dnes a hlavně co si myslí ty někdejší nejsme děti z ČKD? Ovšem poučit se z naší minulosti se tu nikdo moc nechystá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:59 poučit se z minulosti,jenže...Historie říkà,že po utrpení a válkách vždy byla snaha,ale po čase se vždy našel někdo s lepší"ideou"a vše se opakovalo.Lidi maji krátkou paměť a jsou nepoučitelní.Drži při sobě jen když jim"teče do bot"a po čase opět"Já pán".Ale s stim nic nikdo nenadělá,je nám to dáno v genech.

   Smazat
  2. Ruske tanka a Ruda Armada sice dobyla Berlin a velkou cast Nemecka , to je pravda ale fasismus , ten je z Germanu /a anglosasu/NEVYKORENITELNEJ .....
   Podarilo se zabit miliony nemcu,zapadni spojenci valcili jako pomstu za selhani Hitlera a fasistu a zakryt jak mu pomahali,...Ale fasimsus se prestehoval jinam a vratil do nemeckych zemi...
   Tak jako po I.sv. valce.
   Pred masovou agresi do slovanskych zemi a masakry slovanu hruba od 9.stoleti ,patrilo Slovanum zhruba polovina Nemecka dnesniho. Kdyz se delali arch. vyzkumy o tom , tak nas bratrsky spojenec W.Ulbricht je zakazal...
   Dale je velmi dobre ze britove vypadli a Evropy , nadelali zde pouze velke skody. Jeden narod z tech kteri chteji neustale kolonizovat, zotrocovat a zbidacovat. Vedli stoletou valku a dalsi. A vzdy si nasli zaminku jak prepadat Evropu. Napr. Francouzska revoluce a Napoleon. Uz utikali
   Valcit , loupit a vrazdit...a pouzit kazdy technicky vyvoj proti svetu..

   Smazat
 4. Strčte si ideologii,komunistickou,kapitalistickou do řiti.Nezajímá mě Sobotka,Zeman,Švancí a jiní blbouni,zajímá mě člověk.Jak tak kolem sebe koukám,začíná člověk chybět a je to kolem mě samej vůl.Vy nahoře co za nás rozhodujete,kerém jsme tuto zemi dali na opatrování,jděte zavčas do prdele.Pokud se nezačnete starad o normální pracující lid,bílej nebo černej,půjdete k šípku,dějiny mluví jasně,nekteří se budete houpat na větévce.Doufám že se toho dožiji.

  OdpovědětSmazat
 5. Ťiež nechápem prečo zmazali článok 17:20,možno preto že nebolo v ňom podpásoviek a osočovanie ako v iních komentároch.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To nic - vše mám zálohovaný a permanentně to obnovuju! Kripl Dvořáků co mě na vojně chtěl zavřít do Sabinova (byl náčelníkem OVKR Žatec za komančů) to zkouší dál - maj to v krvi halt tyhle kurvy komoušsko-estebácký ... na nás si ale nepřijdou. Nepřišli tehdy a teď už ani náhodou!:)

   Smazat
 6. Jak se Rusové dívají na přechod ke "svobodě a demokracii" od jednání v Bělověžském pralese a co s tím dělat je pěkně vyjádřeno v obrazovém doprovodu klasické písně tady:
  https://www.youtube.com/watch?v=V2K3mhuU0tg

  OdpovědětSmazat
 7. Ano to je velká pravda, ten článek by mohl být napsán i jako moje lítost nad rozpadem Československa.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 8. CENZOR je monster, ktery se snazi rehabilitovat Hitlera fanatickym mazanim vseho od vsech.
  Uz je to 74 prispevku pod vsemi clanky dohromady.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 9. At hledam jak hledam, jeste jste zapomeli napsat, ze Hitler chtel modernizovat Rusko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. amaze amaze neda pokoj porad maze je za to placenej Karkulka a rika ze se neda chcat proti vetru chazari

   Smazat
 10. Na straz slovensky narode-zde ukulele kuku bez kouli

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.