Reklama

.

.

středa 21. prosince 2016

Podaří se na Krymu rozsvítit vánoční stromeček?

21. 12. 2016, Alena Bardovská - video, Petr Ďoubalík -  doplnění a titulky


Vánoce se blíží i do Sevastopolu (Krym, RF)


Stále ještě nezapomínám žasnout nad vymožeností doby - internetem. Tolik fantastických človíčků běhá po světě a dává si práci, aby nám přinesli informaci z první ruky. Proběhnou se s kamerou třeba po svém městě a za pár minut se na to my, na druhém konci světa, můžeme podívat. Jak neohrabaná a nevěrohodná jsou najednou velká média, která přebírají od zpolitizovaných agentur přebrané zprávy od přebraných figur (kupříkladu SOHR o Sýrii) a ještě nám to předžvejká přebraný redaktůrek, abychom to snad nepochopili jinak, než bylo určeno. Lidová žurnalistika ("lidožur") - to je konkurence! Může zachránit svět! Už Jan Amos Komenský radil: "Nemluv - ukaž!"Jeden z těch bezva človíčků je čiperka Alenka Bardovská. Neúnavně vypouští jedno video za druhým, zajímá ji vše, co se děje na Krymu, kde sama žije.  Ukazuje zajímavosti, města, památky, pláže, zboží v obchodech, restaurace, ceny. Dává tipy na výlety, porovnává stav opravovaných silnic, jak se staví most (rozpůlená obrazovka: stav před a nyní). Někdy zapne kameru nonstop, aby reportáž byla důvěryhodnější, nesestříhaná, a jde, ptá se lidí, zjišťuje jejich názory. V posledních týdnech dělala sbírku na kvadroptéru, a tak se můžeme těšit, že příští rok uvidíme její Krym i z ptačí perspektivy.

Stále víc slyším od přátel: "Já už nevěřím nikomu a ničemu!" A já si říkám, že "lidožur" to může změnit.

Včera se Alenka podívala, jestli se sevastopolčanům podaří rozsvítit vánoční stromeček. Určitě to není video nikterak "politicky" zásadní, ale vybral jsem ho, protože se u nás o Krymu sice hodně mluví, ale doopravdy o něm víme žalostně málo.

Udělal jsem titulky, abychom mohli spolu s Alenkou nasát atmosféru předvánočního Sevastopolu. Ani trochu nikoho nenutím, aby si to pustil. Naopak. Jistě to bude našimi šmírovači vyhodnoceno jako proruská propaganda a mohli byste se sledováním stát spolupachateli vlastizrady. Tak si to dobře rozmyslete!
P.S.: Kdybych byl redaktorem ČT, nazval bych toto video: "Na Krymu se až na třetí pokus podařilo rozsvítit vánoční strom!" Splnil bych své poslání a lidem by třeba nedošlo, že je to lidová tradice.

Název videa:
Jak oblékli Sevastopol. Kde oslavím Nový rok? Vánoční strom! (Jólka). Zima na Krymu. Vlad Topalov (20. 12. 2016)
pokud se vám titulky nezobrazují automaticky, klikněte si pro ně (nastavení/titulky/čeština)

Rozšiřující učivo pro zájemce: miniaturní ochutnávka Krymu od Crimea Aerial Timelab (než si Alena koupí vlastní dron)

44 komentářů :

 1. Supr děvče, supr lidi, supr Krym :-D.
  Dobře je tam, kde jsou dobří lidi.

  OdpovědětVymazat
 2. Sympatická děvočka...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:09 co natý kundě je sympatický

   Vymazat
  2. 9:02 To neřeš, Jandovská bukvice to nepochopí.

   Vymazat
 3. Žádné zátarasy, žádní samopalníci, šťastní lidé. T

  OdpovědětVymazat
 4. Hm, ale trvale žít by tam asi nechtěl žádnej z nás.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já ano. lepší živořit tam než tady

   Vymazat
  2. Já také, tak to už jsme dva. A myslím, že takových je tu mnohem více.

   Vymazat
 5. 20:19
  Zmlkni ty ussackej nedouku!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen jsem konstatoval, že já bych tam žít nechtěl a ty nejspíš taky ne. Tak netuším, proč se do mě obouváš.

   Vymazat
  2. 20:28
   Tady se razí jen jedna linie. Kdo z ní jakkoli jen trochu obočí tak je fašista, havloid atd.

   Vymazat
  3. pro 20:19: obouvá se do vás asi proto, protože se snažíte naznačit, že mluvíte za nás. Mluvte jen za sebe a budete mít klid. Já kupříkladu bych tam žít chtěl, i na mnoha jiných místech planety. Bohužel mám jeden život a jednu vlast.

   Vymazat
  4. Ďoubalíku,
   desetitisíce Čechů reálně žijí všude možně po světě. Hlavně v Německu, Británii, USA, Kanadě, Austrálii, někteří v Thajsku atd, ale ve vašem vysněném ráji, Rusku a na Krymu krom pár hokejistů nikdo. Všichni o tom jen žvaníte a skutek utek.
   Čím to asi bude???

   Vymazat
  5. 20:42
   Ty omyle přírody,už si byl zas na školení u Jandy a Putny????
   Jestli ti ty hulibrci slíbili,že se ti v jejich společnosti vrátí do palice pidimozek z blechy,tak tě napálili!!!!;-DDD
   A teď hurá do teplých krajin nebo do Fuckingtownu šířit eurohovnoty!!!!

   Vymazat
  6. 20:42 Kromě těch desetitisíců kočovných emigrantských prospěchářů žijí milióny zodpovědných Čechů v ČR. Čím to asi bude???

   Vymazat
  7. 22:34
   Protože je tu prostě dobře. Navzdory vašim "zodpovědným" kecům o protektorátech, koloniích, bídě, cenzuře...

   Vymazat
  8. 22:43 Konečně jste na to přišel, gratuluji. Milióny Čechů tu žilo před převratem, protože tu prostě bylo dobře. Navzdory vašim hloupým kecům o okupaci, nesvobodě, bídě, cenzuře.

   Vymazat
  9. "Ďoubalíku,
   desetitisíce Čechů reálně žijí všude možně po světě. Hlavně v Německu, Británii, USA, Kanadě, Austrálii, někteří v Thajsku atd, ale ve vašem vysněném ráji, Rusku a na Krymu krom pár hokejistů nikdo. Všichni o tom jen žvaníte a skutek utek.
   Čím to asi bude???"

   Já osobně si myslím, že jeden z důvodů je i dost severní poloha Ruska. V Severských zemí také moc Čechů nežije. No a v Americe je to snadné. Tam je náplava z celého světa, tak se tam lépe zapadne.

   Vymazat
 6. Už máte natrénovanou tu ruskou častušku "Koň", soudruzi?
  Nezapomeňte sem hodit potom video z toho Staromáku.
  Nejlépe na Silvestra :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pro 20:28: rád nálepkujete, ale bez znalosti věcí, anonyme. Víte vůbec, co je to "častuška"? Tak si to zkuste najít na internetu, neumřete tak trapně hloupý. Další nálepka "soudruzi" ukazuje na vaši bezradnost. Ale je dobré, že jste byl na "Staromáku" nebo se alespoň o tento flashmob zajímáte. My z NR jsme tam nebyli. Mám pouze informaci, že se to moc nepovedlo, ale současně mám také ohlasy z ruskojazyčného světa, kde jsou lidé rozumní a umějí ohodnotit především snahu. Oni nepotřebují krásně zazpívat, oni potřebují vědět, že ani tady ještě všichni nezblbli. Pěkné vánoce, Petr Ďoubalík

   Vymazat
 7. Ďoubalíku,
  za internet a všechny jeho vymoženosti poděkuj právě těm nenáviděným, kapitalistickým, fašistickým, imperialistickým USA a jejich technologickým nadnárodním megakorporacím jako Google, Facebook,...
  I tyhle přitroublé stránky běží na platformě googlu, všechny videa z youtube patří googlu atd.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co tím chceš říct? Že se máme modlit k USA, Googlu nebo snad dokonce k NATO?
   PB

   Vymazat
  2. pro 20:37: toto jste napsal již asi 100x, nezlobte se, je to hloupoučké. Pro dnešek jsem vám věnoval již příliš času, tedy víc vaši touhu neuspokojím. Zopakuji vám již tradiční radu: radujte se ze života, je nádherný. Nebuďte takový žlučovitý škarohlíd, ničemu tím nepomůžete. A snad už letos pod stromeček konečně dostanete i rozum. A když jste takový pracovitý komentátor, přesto stydlivý Anonym, dejte si alespoň číslo nebo přiléhavou přezdívku ("Žluč", "Soudruhybijec", "Děd Vševěd"...) vždyť je to trapné.

   Vymazat
  3. 20:37 Hloupostí nikoho neoslníš,ubohý srabe.
   Drzostí a nevychovaností také ne.Jenom všem
   tady dokazuješ,že jsi obyčejný hulvát.
   Petr Majevský

   Vymazat
  4. Ďoubalíku
   a proč to radíte mě? Poraďte to tady těm místním zoufalcům kteří tady každý den sami sebe přesvědčují že žijí v pekle.

   Jo a netuším co je na tom co jsem napsal v 20:37 hloupoučkého. Je to prostě fakt. S fakty tady máte vždy problémy.

   Vymazat
  5. 21:18
   Švejk si na blba jen hrál,ale to máš dáno do vínku od Havla a spol.od svýho výskytu,omyle přírody!!!!

   Vymazat
  6. 21:18 To není hloupoučké, ale přímo blbé. Trochu se informujte o dějinách Internetu a uvidíte, že by bez Sputniku vznikl až o hodně později. A bez Číny a Ciolkovského by nebyly ani rakety a družice. A bez družic byste si mohl internetovat leda tak po síti starého Bella. Ve vědě není až tak důležité, kdo jako první udělá nějaký objev, protože ten je odvozen od stavu techniky. Dříve nebo později by stejný objev udělal někdo jiný a osvojí si ho všichni. Váš argument je stejně blbý jako tvrdit, že jen díky řeckému Aristotelovi žijeme na kulaté Zemi. Že nebýt jeho tak dodnes věříme, že Zem je placatá.

   Vymazat
  7. 22:59 - Pepek to možná myslí jinak! Že se tu používaj imperialisticko-sionistický platformy internetu (kontrolované CIA a Mossadem)! Třebas Ondra Sidor je zásadně bojkotuje! - http://www.cd89.cz/mda/dekujeme.png

   Vymazat
 8. pro 20:42: můžete mi vysvětlit, proč bych měl bydlet jinde, když miluji Českou republiku, vyrostl jsem zde, mám tady všechny přátele a příbuzné, mám tady práci, která mě naplňuje, znám v ČR každou pěšinku, mám tady své kořeny a držím se jich pevně. Velmi rád cestuji a pak se ještě raději vracím domů. Lituji každého, kdo své kořeny opustil. Tak mi to, prosím, zkuste vysvětlit. Třeba mi otevřete oči.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No třeba proto, že propagandistické články zveřejňované tady na NR a taky zoufalci v diskusích pod nimi Popisují naši krásnou, svobodnou, demokratickou zem jako:
   kapitalisticé peklo, protektorát Německa a USA, naše lidi jako nesvéprávné otroky západních korporací, vládnou tady prý fašisti a cenzura je horší jak za komunismu, nic nám tu prý nepatří atd atd atd.
   Já tedy nevím, ale já být vámi tak z tohoto pekla uteču hned a za každou cenu. Kor když mě tu nikdo násilím nedrží a vysněný ruský ráj je na dohled.

   A hlavně, i ty desetisíce lidí co opustili naši vlast mají ČR rádi možná víc než vy, mají tu rodiny stejně jako vy, přesto NIKOHO z nich ani ve snu nenapadne aby šli do Ruska.

   Takže opět jako vždy lidi hlasují nohama. Na jedné straně máme desetitisíce Čechů směřující do Německa, USA, Kanady... a na druhé straně pouhé jednotky směřují do, podle vás tady ráje, Ruska.

   Vy tady totiž jenom kecáte, ale sami těm vašim pohádkám ve skutečnosti nevěříte. Jinak byste tam odcházeli aspoň po tisících. Realita je ale zcela jiná. Přestaňte si lhát do kapsy.

   Vymazat
  2. Pro 21:13. Už ses vykecal Gobelsi. Tak teď zameč a vyskoč.

   Vymazat
  3. Odpovědi ti píše výše křováku 21:13. Píšeš tu jak idiot jedno a to samé kolem dokola.

   Vymazat
  4. Pane Ďoubalíku, toho člověka (možná o tom sám ani neví) trápí, že se v ulicích Krymu pod ruskou hrůzovládou lidé radují, zatímco v zemích, kde USA pomáhají zavádět demokracii, se v ulicích válejí mrtvoly a trosky. Uvádí ho to ve vnitřní zmatek a proto útočí při zcela pohodovém a politicky neutrálním videu.

   Mě také idioti posílali dříve k Reaganovi, teď zase pro změnu do Ruska, když jsem kritizoval to pokrytectví a šlendrián v naší zemi. To jsou stále stejné povahy, možná dokonce i stejné osoby.
   Jsou to lokajíčkové režimů v nichž žijí.
   PB

   Vymazat
  5. 22:13

   Nikdo vás nikam neposílá. Žijte si kde chcete, máte na to plné právo. Navzdory vašim kecům totiž žijeme ve svobodě.
   Útočit začala tady ta smečka na příhodnou poznámku přispěvatele z 20:19.
   Načež já jsem se zcela logicky podivil proč tam do toho prý ráje ani jeden z vás z toho našeho prý pekla nejde. A proč všichni když už tak směřují někam jinam.
   Načež se spustilo další kolo hysterických výkřiků

   No a váš závěr o "lokajíčcích režimu" o vás už hovoří vše.
   Když se vám nelíbí režim, volte ve volbách jiný. Pokud se vám nelíbí sama podstata demokratického režimu, právo svobodné volby a a vláda většiny při respektu k menšině, tak pro vás i pro nás bude opravdu lepší když si sbalíte svých pár švestek a odtáhnete někam do diktatury.

   Vymazat
  6. 22:59
   Tohle tady je jen špatně fungující DEBILOKRACIE,tak už si to ty experte na VŠECHNO uvědom!

   Vymazat
  7. 22:59 - on to říká i Klaus! Bojuje za spravedlnost a stejný metr pro Rusko, ale nikdy nezapomene dodat: "nikdo z nás by tam žít nechtěl". Jen dodává že to není totéž jako svádět naší vinu na Rusko. Poprvé o tom hovořil v době kdy kravatožrout štván nosáči z Wallstreetu udeřil na spící obyvatele Cchinvali a taky na ruské mírové sbory, pobývající v Jižní Osetii na základě bilaterální smlouvy Ruska a Gruzie potvrzené ještě SNS. Tehdy žvanivci od CIA a jejich poskoči začali vykřikovat propgandistickékydy o "ruské agresi proti Gruzii" a Véna řekl: "Nikoliv Rusko, to my byli těmi agresory (Západ)!". A dodal to o tom, že by tam nikdo z nás žít nechtěl, což ovšem není důvod naše svinstva házet na Rusko.

   Vymazat
  8. Pro 21. prosince 21:13 Asi vás to překvapí, ale Rusové si do země hned tak někoho nepustí. Pro cestu musíte mít víza a pro vystavení víz pozvání, nebo můžete cestovat s cestovkou. Dlouhodobá víza se vydávají jen na potvrzení, že tam máte dopředu zajištěnou práci. Rovněž musíte mít potvrzení že jste zdravotně pojištěn na cesty. Nemáte-li ho pojistí vás sami a zvýší vám poplatek za víza. Tak, to jen stran toho, že se tam necestuje, jako přes hranice EU. To jest nekontrolovaně. A že byste tam zatím v žádném případě nejel. Tak to jste veliký optimista, když vidíte budoucnost naší země stále tak růžově. Máte představu, jak se to tu bude vyvíjet za takových pět, deset let? Může být situace, že byste RF ještě rád bral. Víte co se říká: Odříkávaného chlebíčka bývá největší krajíc... :-)

   Vymazat
  9. 21:13 lezim ti v zaludku, havlovsky kolaboratore,
   Bojis se se mnou vsadit o pravdu tvych slov
   Jsi zbabela nula
   A mas mlhave porozumeni
   Ze se nestydis
   Nemas ani stud

   Vymazat
  10. 22:59 me se hlavne nelobis ty, vlastizradce, havlovsky lokaji
   Ty by si mel weg na sibenici, jako jiny vkastizradce Karel Curda, kdyby teda v cesku byly normalni zakony

   Vymazat
 9. A za statisíce mrtvých poděkuj také milovanému
  kapitalistům. Za zničenou krajinu vydrancovanou,
  poděkuj milovaným kapitalistům.Za lidi bez domova
  pod mosty, v kanálech, přespávajících v popenicích,
  kartonových krabicích poděkuj kapitalistům.
  Děkuji, děkuji, děkuji a jděte tam.......

  OdpovědětVymazat
 10. Vážený pán Ďoubalík, Vaše články s videami sú super, zdieľam ich. Alenka Bardovská je milá Krymčanka, prirodzená, hrdá na to, že si Krym pred to kyjevskou bandou zachovali.A ten bonus o Kryme je nádherný!!......Že je v Rusku ekonomika nižšia ako u nás - povedzme - skôr ale ako v Nemecku a inde na Západe, je to, že sa Rusi po celé stáročia museli brániť takým sviniam ako sú USA, ktorí chamtili po ich území a nerastnom bohatstve. Nemali kolónie v takom rozsahu a v nevykorisťovali Afričanov, Ázijčanov, apod.ako Španieli, Holanďania alebo Francúzi a Briti, ktorí si po stáročia budovali blahobyt. Na rozdiel od nich museli sa Rusi brániť a zbrojiť. Ovládať a chrániť tak veľké územie, ako je ruské, je náročné....MK

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusko zachránilo existenci USA! Ovšem tím zkřížili plány nosáčům a dostali za to pár přes dršku! Voni nosáči moc o Rusko nestáli. To je jen legenda. Tam nic není, jen bláto a mráz! Co opravdu chtěli? No USA! Ale ne pod Ejbim a hlavně ne jednotné. Proto zpunktovali tu válku mezi Severem a Jihem a současně vyvolali povstání v Polsku a Litvě, aby zaměstnali Rusko. S Ruskem se nebojovalo o ruské území -o to nebyl zájem. Ale o Indii! A tu drželi Britové a Brity řídili již tehdy nosáči. Jenže afgánsekj panovník spoléhal na ruského cara proti britskému pronikání s ním uzavřel spojenectví. Rovněž Persii si rozdělili Brtové s carem na sféry vlivu a pak se Rusko nebezpečně přiblížilo k Palestině. Na to reagovali nosáči poštváním osmanskýho sulátna na Rusko a skončilo to obležením Sevastopolu a ruskou kapitulací! Pak jim zakázali mít flotilu v Černém moři vůbec,jenže car Alexandr II. ji záhy obnovil a pak přišel na pomoc Ejbi Linkimu! Poslal k břehům Kalifornie flotilu a hrozbou odradil nosaté z Londýna a Paříže od intervence na straně Konfederace. Ne že by na tom něco netrh - totiž krátce předtím ovládl Bucháru a Chívu a tím se stalo Rusko vývozcem bavlny a konkurentem amerických jižních států,nicméně šlo mu hlavně o to,aby ti nosatí neovládli USA! Jenže to se právě stalo! Ejbiho zabili v tom divadle a rok na to zkusili zabít i Sašu! Nepovedlo se. On zatím ve spolku s Otíkem Bismarcků založil Německo a tím dal nosáčům pořádně přes hubu! Jenže pak se jim podařilo obrátit Bismarcka proti němu a na kongresu v Berlíně 1878 připravili Rusko o poldy sanstefanského míru! Současně tím pohřbili Dreikaiserbund. Vše završili úspěšným mordem cara 1881. Jeho nástupce Alexandr III. se pak spolčil s žabožrouty a rozešel se ve zlém s USA, čímž zahájil cestu k definitivnímu zničení Ruska, který završil jeho synek Mikuláš II. spojenectvím s Anglií v roce 1907!
   Čili jen spojení Ruska s Německem a USA je pro Rusko blahodárné! Spojenectví s Francií a hlavně Anglií naopak!

   Vymazat
 11. To je propaganda jak vyšitá. Vždyť nám naše ČT říká, že na Krymu nemají elektrický proud, tak jak to, že to tam svítí? Podám dotaz na Chovancův úřad hlídání pravdy, aby mi řekli, jak to je!

  OdpovědětVymazat
 12. Kam se hrabe na americký roztleskávačky, americký hranolky svobody, americký teplý psy (hot dogy), americkej wrestling, americkou zimu, americkou whisku, americký mrakodrápy (třeba dvojčata), americký rednecks s nohama na stola a černejma brejlema na očích či na americký svobodu, kterou pro jistotu monitoruje (špehuje) celá řada tajných služeb, udavačů a bonzáků. Kam se hrabe celej Krym na Ameriku, postavenou na pokrytectví, závistí, brachiálním násilí, genocidě, otroctví...

  OdpovědětVymazat