Reklama

.

.

středa 28. prosince 2016

Porážka Clintonové a konspirace s „podstrčenými zprávami“ Korporátní média hltají ničím nepodložená nařčení od CIA, jako vyhladovělí psi!


Jonathann Cook
28.12. 2016   Zvědavec
Výsledek amerických prezidentských voleb je v šokující míře měřen dvojím metrem.
 Média jsou na špici masivního útoku establishmentu na legitimitu Trumpova vítězství. Tuto kampaň, které předcházel zdlouhavý „změkčovací“ proces amerických zpravodajských agentur pod patronací CIA, vede neúspěšná kandidátka Hillary Clintonová.

Dle převládajícího tvrzení vyfouknul vítězství Clintonové pro Trumpa ruský prezident Vladimír Putin (evidentně podle americké učebnice psychologických operací). Zdá se, že Trump není opravdovým prezidentem USA. Ve skutečnosti byl do Bílého domu dosazen Ruskem - jedná se o kandidáta Moskvy.

Měli bychom posuzovat tvrzení poražené strany odděleně od toho, kdo získal kolik hlasů. Je nepodstatné, že Clintonová získala více hlasů, než Trump. Již od 18. století v Americe funguje, ať už lépe nebo hůře, ze své podstaty nereprezentativní sbor volitelů, což byla dost dlouhá doba na to, aby někdo požadoval reformu volebního systému. Začít mít námitky proti sboru volitelů teprve nyní, co vyhrál Trump, je prostě ubohou politickou partyzánštinou, nikoliv politickým principem.

Spuštěním čehosi, co vypadalo jako potenciální návrat na scénu minulý týden, Clintonová napomohla útokům establishmentu na výsledek voleb. Tvrdila, že Putin osobně řídil akci hackerů, která ji nakonec stála vítězství ve volbách. Pomstil se jí tak za její výroky v r. 2011, kdy jako ministryně zahraničních věcí prohlásila, že ruské parlamentní volby byly zmanipulované a zmařil tak tím přání její voličské základny.

„Putin mě veřejně obvinil za bouři nevole v Rusku proti němu, což je jasným pojítkem mezi tím, co tehdy řekl, a tím, co provedl nyní při těchto volbách,“ řekla Clintonová sponzorům své kampaně na setkání v New Yorku.
Ničím nepodložená tvrzení CIA

Nařčení od Clintonové samozřejmě nebyla jedinými. CIA a další zpravodajské agentury se celé týdny uchylovaly k ničím nepodloženým tvrzením, že Rusko má prsty ve zveřejnění kompromitujících e-mailů z vedení Demokratické strany. Poslední, kdo vystupoval proti této kampani, šéf FBI James Comey, údajně minulý týden úplně obrátil a přidal se do protiputinského tábora.

The Washington Post citovali šéfa CIA Johna Brennana: „Na začátku tohoto týdne jsem se setkal jak s Jamesem Comeyem z FBI, tak s Jimem Clapperem (šéf Národní rozvědky). Jednoznačně jsme se shodli na míře, povaze a smyslu ruského vměšování se do našich prezidentských voleb.“

Craig Murray, bývalý britský velvyslanec, který upozornil na mučící praktiky používané britskou vládou, řekl, že on osobně, zastupujíce WikiLeaks, obdržel uniklé e-maily. Tvrdí, že informace pocházely nikoliv od ruských bezpečnostních služeb, nebo ruských hackerů, ale od zklamaného člena uvnitř Demokratické strany. Podobně, ruští experti v USA popřeli protiputinovksá tvrzení, stejně jako bývalí členové amerických výzvědných služeb.

V každém případě ale, co v tomto rozruchu uniká pozornosti je fakt, že žádná z informací o Demokratické straně, které vyplavaly na povrch, nebyla nepravdivá. (Ačkoliv se to i americké zpravodajské služby zpočátku snažily tvrdit). E-maily jsou skutečné a podávají přesný obrázek nedemokratických machinací uvnitř Demokratické strany, včetně snah o podrývání kampaně Bernie Sanderse - protikandidáta Clintonové.

Pokud Rusko skutečně usilovalo o ovlivnění amerických voleb tím, že uvolnilo pravdivé informace, které ukázaly Clintonovou a spol. v pravém světle, bylo to daleko oprávněnější vměšování se, než co dělají USA v nesčíslných zemích po celém světě. Po desítky se USA aktivně, za užití vojenské síly, podílely na převratech a svrhnutí režimů v Jižní Americe a na Blízkém východě. Také porušují svrchovanost nesčetných států narušováním jejich vzdušného prostoru zabijáckými drony, manipulováním jejich médií a sponzorováním barevných revolucí.

Není žádnou náhodou, že NSA (Národní bezpečnostní agentura) nearchivuje veškeré digitální informace, které má. Američané mají v plánu dosáhnout globální dominance, ať už se to zbytku světa líbí, nebo ne.
Hrozba „podstrčených zpráv“

Korporátní média hltala ničím nepodložená nařčení od CIA, jako vyhladovělí psi. Nejenom, že naivně přijímají pochybná tvrzení těch samých amerických výzvědných služeb, které účelově šířily lži o iráckých zbraních hromadného ničení, ale obohacují to o vlastní, hloupé výmysly.

Média se najednou probudila a začala věnovat pozornost jakési hrozbě západním demokracií od „podstrčených zpráv“. Logickým závěrem tedy je, že to byly právě „podstrčené zprávy“, které katapultovaly Trumpa do prezidentského úřadu. Řádně informované voličstvo v této věci, by nikdy nezvolilo tak směšného a ubohého kandidáta, jako je Trump. Namísto něho by právoplatně zvítězila Clintonová.

„Podstrčené zprávy“ samozřejmě nemají nic společného se systematickým oblbováním ordinovaném korporátními médii. Netýkají se do očí bijících lží, jako těch o iráckých zbraních hromadného ničení, šířených západními vládami a zpravodajskými službami skrze korporátní média. Netýkají se ani obvyklých hlášení korespondentů, kteří, a tím jen demonstrují nekonečnou míru naivity, bez rozmýšlení přebírají neutuchající státní propagandu namířenou proti oficiálním nepřátelům, ať už je to Kuba, Venezuela, Libye nebo Sýrie. Nebo Rusku a nyní i Trumpovi.
Ne, „falešné zprávy“ jsou produkovány pouze blogery a nezávislými weby a šířeny sociálními médii. Těmi, kdo šíří tyto „falešné zprávy“ jsou pisatelé, novináři a aktivisté, nezávislí na příjmech ze stálého povolání jako jsou ti, co pracují pro státem řízené BBC, soukromé mediální impérium miliardáře Ruperta Murdocha nebo globální korporace, jako Times-Warner.

Stojí za povšimnutí, že uniklé e-maily demokratů, ať už to měli na svědomí Rusové, nebo ne, rozhodně nebyly žádnými „podvodnými zprávami“. Jednalo se o zdokumentovaná fakta. Tyto uniklé informace jsou však vehementně označovány za „podstrčené zprávy“.
Umlčování disentu

Vždycky jsme byli svědky očividně slabomyslných zpráv v okrajových i hlavních, mainstreamových médií, ať už se jednalo o tvrzení, že Elvis Presley vstal z mrtvých, nebo o počítačovém viru, který v roce 2000 způsobí konec naší civilizace. Tento problém se nijak výrazně nezměnil, jen se přesunul na nové platformy, jako např. sociální média.

Co je, ale, daleko podstatnější je fakt, že systematické oblbování veřejnosti korporátními médii po několik desetiletí na západě zapříčinilo vznik celých mas nedůvěřivých a cynických lidí. Sociální média jen přispěla k tomuto odcizení veřejnosti, jelikož umožnila čtenářům odhalovat propagandu mainstreamových médií. Trump, stejně jako Brexit, je symptomem rostoucího dezorientace a odcizení vnímaného západním voličstvem.

Avšak tvrzení o „podstrčených zprávách“ většinou poslouží západním bezpečnostním agenturám, politickému establishmentu a korporátním médiím jako mocný nástroj k umlčení svých kritiků. Tito kritici koneckonců nemají k dispozici jinou platformu, než nezávislé webové stránky a sociální média. Zrušte takovéto stránky a zbavíte se svých protivníků.

Kampaň proti zvolení Trumpa prezidentem využije tvrzení o nepřátelském, zahraničním vměšování se do amerických voleb jako záminku pro zátah proti domácímu disentu. Putin neválčí s americkou demokracií. Spíše je to tak, že americká demokracie se stává stále více a více nepohodlnou pro ty, kteří by chtěli diktovat výsledky voleb.

18 komentářů :

 1. Donald J. Trump ‏@realDonaldTrump
  Vladimir Putin said today about Hillary and Dems: "In my opinion, it is humiliating. One must be able to lose with dignity." So true!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro ty co jazykem imperialistovym obtizneji:
   Trump cituje Putina ktery rika ze hillary a demokrati se chovaji trapacky a neumi prohrat s dignitou
   Trump dodava jak spravny je vyrok Putinuv
   Kez by se tito dva skamaradili
   A rozmazli spolu EU, Nato, OSN
   a taky toho antiruskyho trola co tu denne opruzuje skemrajice o pozornost
   A pochopitelne Jandu, Stetinace, Kradouska, Kocaba a jiny psy

   Vymazat
 2. Hořkost voličů Clintonové jde ještě pochopit, když tato získala více odevzdaných hlasů. Složitější je už pochopit důvod, proč ji vůbec chtěli volit!
  A ten většinový princip demokracie?
  Vždyť oni by proti volebnímu výsledku protestovali, i kdyby Clintonová získala těch hlasů méně! Jsou totiž manipulování (protože ke své škodě jsou manipulovatelní!).
  Náš prezident Zeman přece získal přesvědčivou většinu, a vidíme, co to s příznivci "svěže mladického číra" dodnes dělá. I u nás je totiž dost těch, kteří čile přikládají pod kotel, z něhož probublává zášť ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Frau Clinton musí být prezidentkou. Alespoň proto, aby mohla srbská řeznice spustit v Praze ohňostroj pro sluníčkáře.

   Vymazat
  2. Hilari mněla více hlasů, než je lidí v ušácku a celém okolí a ani to ji nepomohlo.

   Vymazat
 3. Ta zmije klintonova je zalezla v bazine nez tu bazinu Trump vyluxuje

  OdpovědětVymazat
 4. Tvrzením příznivců Clintonové o ruské manipulaci amerických voleb přiznávají, že polovina amerických voličů jsou nesvéprávní, nevzdělaní a tudíž manipulovatelní idioti, nebo že jsou většinová média lháři. Pokud budu přesvědčený na základě pravdivých a vyvážených informací, že je můj kandidát nejlepší, budu ho volit i kdyby mi tisíc proruských webů říkalo opak.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tisic Milionu dodanych na 'NeDemokraticke" volby vylitlo 'kominem"a to se to musi na nekoho svest.
   Prece nemuze Hitlery vylezt a rict ja jsem uplne blba , tupa stara megera a neschopna niceho, uboha chamtiva zruda, mohli jste to videt , kdyz jsem pusobila ve vlade...
   Tady to mate hovada , vsechno jste vedeli a porad jste mne nacpavali penezma ..
   .A tak ted vidite co jste..

   Vymazat
 5. Nevite někdo, jestli už má Čapéro zbalený fidlátka?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ze dvora US ambasády jde dým a poletuje popel. Pálí tam papíry, včetně zbylých červených karet.

   Vymazat
  2. nejvíce se ale kouří z těch červených trenclí

   Vymazat
  3. A nebo z tvojí hlavy čuráku.

   Vymazat
 6. Panove, na nas, na volice presidenta Trumpa, mela vliv pouze jedna vec ! A to bylo ta, co Trump rikal ve svych
  projevech !

  Jeho uspech byl postaven na oznaceni problemu a na reseni problemu, ktere navrhoval.

  Americane za nim sli v millionech a nebylo rozdilu mezi jiznimi nebo severnimi staty.

  Vsechno ostatni co ctete o nejakem vlivu Ruska na nas, na volice je TOTALNI HLOUPOST !

  Kdyz Trump mluvil o Obama Care (zdravotnictvi), nebo zmatcich na jizni hranici, tak Rusko s tim nemelo vubec nic spolecneho.
  AT ZIJE PRESIDENT TRUMP.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 7. My máme smůlu,u nás nic takového nehrozí.Voliči
  budou opět volit za koblihy či guláš(nebo jiné)
  a zase tam budou stejní šmejdi.Český volič je
  nenapravitelný pitomec a v lepším případě naiva.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Spravne. Presne.
   Jen me vadi ze kdyz tohle, pane Petre, to co rikate reknu ja bez diakritiky tak je mi spilano
   Ano cesky volic je pitomec a cinkalek havlovi

   Vymazat
 8. Vsechno bylo naplanovano a pripraveno na 100%. Stoprocentni jistota byla take ze Hitlery vyhraje.
  Byl vybran peclive snadno porazitelny Sanders /rikalo si to Protikandidat"/, ktery si hned pribehl pro odmenu a tim odevzdatl jeho hlasy Hitlery.
  Trump byl elitou odsouhlasen jako snadno napadnutelny, nemozny uspet, neobratny v projevech k lidem, media 100% proti , akorat se jako vzdy nepocitalo s volici. A nebylo proc.
  Jako vzdycky minulosti.
  Proto byli tak udesne zaskoceny , sokovany a snazili se tedy to svest na Putina a tim se jeste vice sekli a prvni na rane byly media , kterym ted nikdo verit nemuze.....
  A tak jako pad napr. Hollywoodu , kdyz se podminky zmenily , bude tezky pro ne se nejak vzpamatovat, protoze mimo falesne propagandy,uz nic jineho neumi...A nejsou dnes schopni neco umet...
  A bejvaly casy , kdy to umely.
  President Nixon zasvetil svuj zivot a karieru Antikomunismu. Pro nekoho , kdo byl bez schopnosti a kvalit, to byla jedina cesta. /nebyl ovsem sam/.
  Zucastnoval se vsech komisi , vyboru /Pro neamerickou cinnost/ a prave tyhle akce byly hodne moc antiamericke, to vidime dnes.
  Nakonec se machinacemi stal presidentem.
  A napadlo nekoho ze s pomoci svych poradcu /Kissinger/ bude putovat do Pekingu a Moskvy a snazit se o nejake umluvy a zmirnit nebo dokonce skoncit se studenou valkou....
  Ukazalo se , ze byl zvolen spatne. Byla treba opravit volby.
  Nixon byl zvolen velkou vetsinou volicu.
  Nahle vypukla afera Watergate, kdy dva zidovsti novinatri byli povereni "vysetrovanim"vloupani"se do kancelare jednoho volebniho okrsku. Tedy dulezitost nulova. Nacez "zlocinci" byli chyceni nocnim hlidacem !!!*ˆˆ$#%ˆ&8.
  Pomoci vysokeho nahle se zjeveneho urednika /Deep throat/ pak dostali vsechny potrebne informace....
  A to byl rychly konec ....
  Celozivotniho Antikomunisty....

  OdpovědětVymazat
 9. Z toho plyne ponaučení, že nenávist je špatným rádcem. Kdyby ty vygumované mozky svoje schopnosti věnovaly například nějaké rukodělné dovednosti, dávno by lidstvo bylo na jiných planetách.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Brzy diky invazi z tretiho sveta se bude bojovat o hole zivoty
   A asi neuspesne
   Na planety zapomen

   Vymazat