Reklama

úterý 13. prosince 2016

Pranýř

Jiří Jírovec
13. 12. 2016
Možná by bylo vhodné vzkřísit středověkou tradici. Napadlo mě to, když jsem šel kolem bývalého nádraží Vyšehrad. Je to kulturní památka (zde). Měl by tam být pranýř pro šizuňky, kteří kdysi prodali nádraží jakési společnosti z Vraného s vazbou na Oregon, pak na Dominikánskou republiku a nakonec na České Budějovice. Alespoň hodinu denně by tam měl být uvazován ministr Herman, aby si připomínal, že má dělat, za co je placen, a ne šprechtit u našich "milých krajanů".


Josef (Harry) Jelínek chtěl kdysi prodat Karlštejn. Tenkrát to byl zločin, ale on jen předběhl dobu.

Další pranýř by mohl být u Lidic. V podobě stolku, jaký vídáme v místech, na nichž Venda nikdy nebyl.

Ministr Herman by byl přivázán u počítače s povinnost rozklikávat alespoň hodinu denně jednotlivá jména a fotografie na této adrese: (lidice). U každého obrázku by kolemstojícím vysvětloval, že tuhle holčičku, otce rodiny a vůbec nikoho nezabili naši milí krajané. A možná, že ani Němci. A tak, podle vlastního svědomí až do konečného zblbnutí.

Časy se mění a tak Drank nach Osten vidíme jinak. I ten Hitler a jeho Mein Kampf je již vítán v našich knihkupectvích. Osvěty není nikdy dost. Ještě v roce 2000 byl za jeho vydání souzen český nakladatel. Teď je k dostání jako bestseller. Tedy ta odsuzovaná kniha vydaná prostřednictvím finty zvané komentář. Jenže kolik lidí bude obsáhlé komentáře číst.

Multifunkční pranýř by mohl být postaven pro premiéra. Z jedné strany by vysvětloval, že vláda neměla drápy na byty, které získal Bakala, protože byla v menšině ve společnosti OKD. Otočen o 180 stupňů by stejně přesvědčivě dokládal, že vláda nemůže udělat nic s prodejem bytů, které získal ČEZ při rozkulačení Československých energetických závodů. Teď má sice jeho vláda většinu, ale to víte, holt ten Babiš, ten Babiš, ten Babiš… Po každém desátém Babišovi by ho pranýřovník pokropil studenou vodou, aby se vzpamatoval.

Nebo Barrandov. Na pranýři by mohly být dvě dámy třímající transparent: Soukromý vlastník se o majetek postará lépe než stát.

Což dát pranýř před Fišerovo knihkupectví v Kaprově ulici. Tam by mohli vodit Hermana rovnou od Vyšehradského nádraží. Mohli by ho střídat radními, kteří stejně jako on nechápou, že kulturní památka nevznikne, když se stavba nebo instituce nechá rozpadnout nebo zruší. Knihkupectví tam je necelých 100 let, tak proč by se tyhle prázdné hlavy měly snažit o jeho zachování.

Náměty na další pranýře jsou na čtenářích. Třeba z toho vznikne nové hnutí.

41 komentářů :

 1. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Desive-podrobnosti-o-uprchlikovi-vrazdicim-v-Nemecku-Dostal-deset-let-utekl-a-v-klidu-presel-celou-Evropu-466982

  OdpovědětSmazat
 2. https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201612134320595-ruske-centrum-propaganda-mrazik-kreml/

  https://cz.sputniknews.com/svet/201612134321029-zapad-prosby-rusko-humanitarni-pomoc-aleppo/

  OdpovědětSmazat
 3. Pěkná procházka dnešní Prahou !
  Příští by mohly třeba vést ve stopách Pavla Béma, Filipa Dvořáka a Jana Kněžínka.

  OdpovědětSmazat
 4. Vyšehradské nádraží (další snímek na fotoblogu Františka Dostála v Literárkách) bylo ještě v roce 2002 vyzdobeno kosatci. V roce 2012 ještě mělo stálou obsluhu v uniformě,
  letos už někdo trhá dlažky, ale všimněte si, že vnitřní hala
  je ještě zachovalá.
  Jinak viz akce ,,Nádraží nedáme" z Ústí nad Orlicí,která prosadila zachování budovy na koridoru a nedopadlo to špatně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. VŠE VZKVÉTÁ A PRAVDA LÁSKA VÍTĚZÍ
   A HLAVNĚ HAVEL NA HRAD I S LAVIČKAMI LETIŠTĚM A NÁBŘEŽÍM V TRUTNOVĚ HURÁ NA VĚČNÉ ČASY
   A HLAVNĚ EKONOMIKA ROSTE
   NEBO SNAD NE, PŘEMÝŠLEJTE DRAZÍ OBČANÉ

   Smazat
 5. Proč píšete, že ČEZ "získal" ty Písnické byty při rozkulačení Československých energetických závodů, když je vlastnil a použival jako stabilizační byty pro své zaměstnance. Že jim je neodprodal je jiná.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kauza Písnice
   typuji na území ! obsazené Asiaty
   není nad Občanskou společnost,že?
   demonstrace,právníci...
   co na to Soudruh Kyndl rozdavač Plzeňských práv? Pomahač soudruha Rychetského? Životní opora soudružky Černochové? výnos Soudruha Kyndla: Nikdo nebude Vlastnit území s občany lépe než ČEZ.Nikdy.
   No hlavně,že máme ty peníze a můžeme si koupit život.

   Smazat
  2. na čezu sedi sami byvali komouši a eštebaci ala kobliha jen tak pro pořadek a aby bylo trošinku jasno pro neznalky a proto je čez a čezko takove jake je

   Smazat
  3. ČEZ - České energetické závody.ČEZ,který před Hadrákem STB postavil a v podstatě provozoval veškeré elektrárny o velkých výkonech se po Hadráku STB stal kořistígaury z ODS a ČSSD nastrčených"odborníků"(gastarbeiter Roman,nyní zcela náhodně vybraný jeho spolužák z Ostravska Beneš...)pro legální trvalé tunelování a legální rozkrádání v miliardách Kč !Co postavil ČEZ po roce 1989? Jenom svoje nové megasídlo v Praze 4 a "sluneční"elektrárny pro naše okrádání!Oni ti gauneři mají velmi lehké,penízky jim vydělávají elny postavené bolševiky,ve kterých se točí turbíny a tak Romana může dělat i děťátko z mateřské školky,akorát by mělo potíže s tím,že by mu banky nechtěli kvůli jeho věku otevřít vlastní bankovní účet ,na který by ty legálně "vydělané"miliardy Kč z ČEZu přicházeli!.............................
   Co se týče bytů např,na Písnici,ty byli za komoušů postaveny a přiděleny jako stabilizační pracovníkům ČEZu.......jejich prodejem současným by ČEZ zkrachoval ,elektrárny postavené před rokem 1989 by okamžitě musely být odstaveny a v kolonii nazývané ČR by zavládla trvalá tma a zima.Děti Romana a Beneše a dalších výtečníků by se vrhly k popelnicím,aby alespoň nějak přežily!
   Jó CHOBOTNICE,jó ODS a ČSSD!

   zločas

   Smazat
 6. Ceska vlada neni legitimni, kdo ji posloucha je zbabelec a zradce

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A zase opuštěný ratlík štěká na návsi.

   Smazat
  2. 1;05
   kdo jsi ty zmrde? bojis se podepsat?
   zarathustra

   Smazat
  3. Herman je svatá svině,jako všichni svatí a patří mu narvat ten jeho kříž do prdele,až mu vyleze krkem.Janda mu může asistovat.A už si mne Chovanče poznamenej........

   Smazat
  4. Je to další konkrétní důkaz, že celé paradigma šalebné a mafiánské "standardní stranické politiky" je nutno od základu změnit a umravnit - a to nejen v Česku Nikoli však podle postkomunistických rychlokvašených "odborných" kreatur a jejich konkubín, kterým jde pouze o voličské hlasy nebohých voličů, k čemuž požadují povinné volby. Odluky partají od státu jako u církví se bojí jako čert kříže. Podobně prázdnou slámu vytrvale mlátícím novinářům, filozofům, ekonomům a politologům jde pouze o množství tupých čtenářů a posluchačů. Diskutérům pak o vypuštění mozkových větrů. Stát je již ze své podstaty organizovaný parazitizmus závislý na kulturnosti obyvatel. Světélko v odkazu na konci příspěvku.
   Zakomplexovaný a úskočný agent KGB Pružinskij se obklopil (kromě nenápadných českých postkomunistických oligarchů a spoluagentů robejšků) stejnými zamindrákovanými mrzáčky, jako je sám, aby se mezi nimi jeho inkludovaný syn lépe ztratil. Viz jakl, hájek, zahradil, weigl, haas, knížák a spol. a někteří další jeho pohrobci s čípkovitou hlavičkou (mach, macek, lenert, bartoš či štěpánek). Havlovo "Odcházení" je trefné.
   "Falešného a prázdného" Klause CsC. vystřídal "lidový" buran Zeman CsC. se svými čubami, mynáři, veleby, foldyny, jandáky, ringočechy, humly, hašky, zbořily, jičínskými, rychetskými, tvrdíky, žantovskými, slizkými agenty kavany, kmoníčky, ovčuráčky a dalšími buranskými a bolševickými ztopořenci. Následuje záložní lstivý, šimpanzovitý, čobolovský spící (a náhle probuzený) agent-oligarcha Bureš CStb, podbízející se parazitické závistivé sockovské lůze evidencí tržeb jemu konkurujících samostatných OSVČ a prskáním na konkurenční oligarchy, budováním státně-monopolistického kapitalizmu s následným přechodem k oligarchickému komunizmu.
   Čecháčkovští komouši se nezmohou ani na vlastní puč - potřebují k tomu Miloše Burana a čobolovského agenta Bureše - nástupce Husáka ??? Sám přivandrovalec - štve proti cizincům! Podobně se střídali u výslechu „zlí“ estébáci s „hodnými“. Řídícím důstojníkem všech tří zůstává Putin. Každý buran ve funkci potřebuje svého vlastního třídního nepřítele – aby ho mohl předhodit sockám namísto žrádla a větší množství podlézavých zamindrákovaných ovčuráčkovských řiťolezů. Klaus i Zeman odhodili své dceřinné, uměle vytvořené partaje jako použitý a nepotřebný kondom (či WC papír) na cestě za Ural. Bureš zatím ještě ne, zatím chystá čistky. Bude vystřídán dalším čobolovským agentem krúpou ? A Zeman dalším agentem robejškem ? Na jiné vzory národ prostě nemá.

   Smazat
  5. https://www.youtube.com/watch?v=nbEkNXczyDU&t=47s&ab_channel=AlenaDoktorov%C3%A1

   Smazat
 7. to rozhodne neni vlada lidu to je vlada 'napln si svou kapsu jak nejlip to pujde' bez ohledu na cokoliv. sjem zvedav jestli se doziju dalsi revoluce kdy tito zlocinci zaplati zivotem za to svinstvo co pachaji
  zarathustra

  OdpovědětSmazat
 8. Mne se taky libi potapet je v kosich do Vltavy a myslim, ze se nemusi tak moc pospichat jako driv, s jejich vytazenim...

  OdpovědětSmazat
 9. o jake vladě se tady kdo pokouši psat když ve skutečnosti v nenaši gubernii vladnou soudruzi evrohujeři a prejže premieři jsou jen pouhe loutky plnici rozkazy a kdyby neplnili tak mužu vsadit trenky po dědkovy že by u korytka davinko nemlaskali

  OdpovědětSmazat
 10. Další kladný bod pro autora, vtipné a hlavně výstižné. Panu Jírovcovi to prostě myslí.

  OdpovědětSmazat
 11. Panu Jirovcovi se omlouvám za dřívější hanobení jeho článku a přidávám palec nahuru.

  OdpovědětSmazat
 12. Děkuji panu Jírovcovi a doporučuji každému vracet se k jeho četným článkům archivovaným na Britských listech:

  http://blisty.cz/authors/115-jiri-jirovec

  Inspirující by mělo být například "Zamyšlení nad filmem Fahrenheit 9/11" - http://blisty.cz/art/19067.html

  Kokotko

  OdpovědětSmazat
 13. Drang nach Osten není mrtvou minulostí, ale velice živou současností a již pár desítek roků. Stejně tak doba Temna je tu znovu, jsou zde Koniášové, inkvizitoři a také výrobci a vyháněči ďáblů, exorcisté, výrobci a upalovači čarodějnic, neb ty za vše špatné mohou. Jen církev svatá s panem Hermanem je ta pravá matka "moudrosti a učitelka pokání" za všechny zločiny proti lidskosti, které ona sama spáchala - a že jich jsou přeplněné dějiny větší poloviny Světa. Tedy nic nového v "Západním světě", náš Drang nach Osten běží vesele do bobtnajících kapes oligarchů za přisluhování občanů jediné pravé - euroatlantické civilizace.

  OdpovědětSmazat
 14. Co se týče tupého fašistu Hermana , je dobře že český národ vidí, koho že nominovala pseudokřestanská KDU - česká? ČSL do ministerského křesla.Že za ním stojí fašistická fronta umělců co nevydýchali prohru rakušáka K.Schw. se nedivím, jak říkám alespoň se dokonale tahle fašistická verbež odkopala.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ministr kultury ČR není ..."tupý fašista.."

   Je to člověk, který se snaží napravit křivdy,
   které byly způsobeny vyhnáním původního obyvatelstva z pohraničí.
   Tato křivda hýbe žlučí pouze těm, kteří se na pogromech napakovali :

   Pohrobkům RG - rudé gardy, přezdívané rabovací
   a těm , kteří včas neokupovali opuštěné nemovitosti a byty po vyštvaných majitelů, kteří byli rádi, že zachránili holé životy, mnohdy ani to ne.

   Chápu vás - okupanti, pravda bolí.

   Smazat
  2. Člověk, který se snaží napravit křivdy? Pane, vy jste buď padlý na hlavu nebo naiva. Copak lze napravit křivdy, které kdy byly napáchány na obyčejných lidech válkami - jakýmikoliv? Jak napravují křivdy Němci? Kam šlápli činili zlo a co předvádějí dnes ?

   Smazat
  3. Absurdní divadlo, které si vyžádalo několik tisíc zmařených lidských životů, kdy zbabělá pražská chátra, která celou dobu využívala veškeré výhody Protektorátu a ještě navíc všemožně šmelila a okrádala vlastní spoluobčany, v sobě najednou v květnu 45 objevila „statečnost“ a začala přepadat německé vojáky v ulicích, rabovat byty německých civilistů, rozbíjet výlohy, pálit knihy a vlajky, zamazávat německé nápisy, stavět nesmyslné takzvané barikády a páchat nejhorší zvěrstva na ženách, dětech i starcích...

   Tito „hrdinové“ dokonce pronikli i do rozhlasu, povraždili tam stráže, a když byly povolány posily, začal český hlasatel zoufale vykřikovat do mikrofonu, aby každý přišel na pomoc, neboť „esesáci vraždí české lidi“. Ano, byli to právě oni, kdo vyzýval slušné české lidi, aby napadali německé vojáky a civilisty! Přitom bylo více než jasné, že německá armáda si chce již zajistit pouze volný průchod na Západ, aby nepadla do rukou krvelačných mongoloidních hord zvaných Rudá armáda. Bohužel v konečném důsledku to takový velký rozdíl nebyl, protože několik let po válce vyšlo najevo, že v amerických zajateckých táborech našlo smrt přes milion německých vojáků.

   Vraťme se ale nyní k událostem, jež následovaly na území bývalého Protektorátu. Ano, mám na mysli ono ostudné a hanebné vyhnání našich německých spoluobčanů. Hlavními viníky tohoto protiprávního aktu byli anglický premiér Chamberlain, jenž s myšlenou vyhnání Sudetských Němců přišel, samozvaný prezident, vlastizrádce a kolaborant s bolševismem Beneš, který vyhnání prosadil, a spojenecké vlády, tedy vlády USA, Ruska a Velké Británie, které o vyhnání a genocidě rozhodly a prostřednictvím Mezispojenecké komise na něj dohlížely. Ono nespravedlivé vyhnání tří milionů a zavraždění mnoha desítek tisíc Sudetských Němců a konfiskace jejich majetku dodnes tvoří šrámy na česko-německých vztazích.

   Tyto nešťastné poválečné události měly však dalekosáhlé důsledky i pro ostatní obyvatele naší vlasti. Úbytek tří milionů německých spoluobčanů musel být přeci nějak vyřešen, proto se do Sudet začali hromadně stěhovat noví lidé. Místo původních obyvatel, kteří po staletí zvelebovali tuto zem, se objevili lidé, kterým se říkalo zlatokopové. Byla to většinou banda zlodějů a násilníků z „vnitrozemí“, kteří se hrnuli do pohraničí, aby si nakradli, co mohli. Velmi pěkně tuto situaci dokumentuje vzpomínka jednoho z tehdejší obyvatel, cituji: „Nově příchozí neuměli v horském prostředí hospodařit, a když jim došly zásoby jídla a sena pro dobytek, tak krávy prodali, chalupu vybrali a s plnými auty odjeli pryč.“ Co dodat že? Ale přicházeli i další. Vláda totiž prosadila, aby do Sudet byli přestěhováni cikáni nejenom ze Slovenska, ale až z Rumunska a odjinud. Pro všechnu podobnou pakáž se obecně vžil mezi tehdejšími obyvateli příznačný termín tzv. Lumpenproletariát. Myslím, že k tomu není co dodávat, byla to opravdu velice „kvalitní“ výměna obyvatel...

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Ano, mírumilovní nacisté vlastně nikoho nechtěli zabíjet, před válkou, během ní, natož koncem války. Kdo ví, zdali vůbec někoho zabili, to se jim jen darebáci připletli do smyček, opilí padali pod gilotinu, skákali do střel, hráli si s granáty, chytali bomby do náručí, nepoučitelně sahali i na dráty elektrického vedení na zem nespadlé. Žádný Freikorps, žádné vraždy, žádné únosy, žádné Norimberské zákony, žádný wehrmacht, žádné SS, žádné gestapo, žádný Babyn jar, žádná Osvětim, Mauthaussen, Dachau, Buchenwald, Sachsenhaussen, Terezín, žádné popravy, žádný 17. listopad 1939, žádné stanné právo, žádné Lidice, žádné Ležáky, žádný Vančura, Čapek, Eliáš, Fučík a dalších 360 000 Čechoslováků, žádných 91 % voličských hlasů pro henleinovce, žádné miliony přijetí říšského občanství, žádné "Chceme k říši", žádné statisíce medailí od Hitlera za likvidaci ČSR, žádný dvojnásobek organizovanosti v NSDAP oproti průměru Německa, žádné plány na vyhubení, poněmčení či odsun Čechů za Ural, žádný požár Staroměstské radnice.
   Kdo tedy po odsunu žije v tom pohraničí a kdo tam maká v uhelných dolech, chemičkách, kdo tam vyfukuje a brousí sklo, vypaluje porcelán, kdo tam makal v textilkách a šil v oděvních závodech (než padly na sametový oltář), když zlatokopové odtud utekli a Romové jsou pro Vás lumpenproleteriát.
   Vytrháváte věci z kontextu, šíříte polopravdy, předsudky a nebo přímo lžete a vytváříte lživý obraz tehdejší doby. Pročpak z odhadovaných 19 až 30 tisíc poválečných ztrát mírumilovných, laskavých, přátelských sudetských Němců případá na 6667 sebevraždy?
   Ano, během odsunu spáchali někteří Čechoslováci zbytečné, neomluvitelné zločiny a další jejich krajané je zakrátko i nestoudným zákonem generálně pardonovali, ale to neznamená, že je oprávněné se na odsun dívat jen jedním okem a navíc "zapomínat" na vývoj, který k němu vedl, a i na ten, který následoval.
   Nevím, zda je Váš příspěvek produktem současné školní blbosti, amatérského či placeného trollingu (zda třeba pražská kancelář sudetoněmeckého landsmančaftu nevypsala grant), ale zdá se, že dětičky a vnoučata Vámi popisované "pražské chátry" sice nepřemalovávají nápisy na obchodech, ale v pražských kavárnách chtějí přepisovat dějiny. Takže pro ty, kteří chceme, aby lidé znali a chápali peripetie dějin a lidského myšlení a konání, aby se vyvarovali jejich opakování, budme muset s vámi a vašimi dezinterpretacemi vést dlouhý, velmi dlouho boj. Protože lidská hloupost a nemravnost jsou velmi houževnaté.
   KR

   Smazat
  6. Žádní "Čechoslováci"NEEXISTUJÍ! A nikdy neexistovali. -http://nassmer.blogspot.cz/2008/12/francouzsk-protektort-zvan.html

   Smazat
  7. Skvělé! Objektivita a fakta, ale především pochopení příčiny a následku. Nikoliv osobní zhrzenost a ukřivděnost, která čiší z pera anonyma 17:40. Díky Vám 0:58.

   Smazat
  8. Opravdovým Čechům nic nehrozilo! -http://nassmer.blogspot.cz/2008/12/ili-jsme-si-lpe-ne-ostatn-nrodov-v.html

   Smazat
  9. A proto po zásluze zanikla jak měla! (vosol zvuk!) -https://www.youtube.com/watch?v=B-oTS2XulNU

   Smazat
  10. oprava: Skvělý ... co nám zkoušej mejt ...

   Smazat
  11. 7:56- jen židácký cancy poskočů nosatých xichtů z lože Velkýho Orientu, stvořivších neživotnou ČSR z dezertérského lejna pomocí zneuznalého profesůrka TGM! - https://radicalrevival.wordpress.com/2011/01/10/leon-degrelle-ceska-nenasytnost/

   Smazat
  12. 7:57 - Existuje i důkaz nezpochybnitelný, přímý! - https://www.youtube.com/watch?v=EIzhKF8TgmM

   Smazat
  13. Pro (7:56 (a)):
   Pokud žádní Čechoslováci neexistovali a neexistují, tak neexistují ani žádní Belgičané, Britové, Švýcaři, Jihoafričané, Kanaďané, neexistovali Jugoslávci či Sověti, otazníky se vznášejí nad Číňany, Američany (občany USA), Kanaďany, Australany, Novozélanďany, Řeky, Turky, Syřany, Iráčany, Indy, Súdánci, Rwanďany (a vůbec většinou Afričanů), Alžířany, Egypťany, Jemenci, Jordánci, Libanonci, Libyjci, Malijci, Maročany, Saúdy, Tunisany,...

   Pro (7:56 (b)):
   Děkuji. Boj s lidskou blbostí není ale moc intelektuálně náročný, je však únavný, neboť to, co se hlouposti nedostává na rozumu, jí přebývá ve vytrvalosti a agresivitě.

   KR

   Smazat
  14. Ano Karle, máš pravdu, jako vždy. Vykleštění volové nejlépe, nejhouževnatěji a nejdéle táhnou. V mediálním prostoru to platí na duševně vymyškované.

   Smazat
 15. Propadat jakékoliv ideologii je peklo. Stačí si uvědomit jednoduchou pravdu, která vyplývá z citátu známého spisovatele: "každý chce napravit lidstvo, ale nikoho nenapadne, že by měl začít u sebe". Jak prosté, že :-).

  OdpovědětSmazat
 16. Lidičky vzpamatujte se at nám Němci zaplatí válečné reparace a válečné škody které vznikly nejen na majetku ale hlavně na životech a pak se mužem o něčem hovořit hau

  OdpovědětSmazat
 17. Anonym 13.23
  Bojujici ministr za odstraneni vsech krivd zbesilych Rudych Gard by mel okamzite pozadat jejich clenku a pozdeji clenku vlady USA Albricht, ktera zcela vyloupila byt , ktery ji nas stat v r.1945 pridelil a utekla s lupem do USA.
  Mozna bylo dobre ,ze zmizela. Kdyby zustala mohly byt kradeze daleko rozsahlejsi. Take byla jednou uprosovana stat se Ceskym presidentem.
  Velmi dulezite.
  Dale je treba pred obvinenim dodat jako obvykle nejaky dukaz.
  Kdo, kdy a co ukradl a komu !
  Kricet o nekom ,ze je zlodej nestaci...
  Delaji to obvykle zlodeji ,aby svedli sve kradeze na nevinne...
  A unikli tak spravedlnosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Krvavá Madla byla tehdy malá holka. Ten byt vybílil její taťka. Ale samozřejmě - příklady táhnou. Madla se vyznamenala mj. koupí licence na mobilní síť na okupovaném Kosovu. Výhrůžkami odehnala konkurenci a pak s velkým ziskem prodala. Prostě správná baba do byznysu i do politika. To by byla česká prezidentka!

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.