Reklama

neděle 11. prosince 2016

Proč se Evropská unie bojí ruské propagandy

Alexej Kuprjanov
11. 12. 2016  Zvědavec

Evropský parlament přirovnal program televize RT (Russia Today) a zprávy agentury Sputnik k produkci „Islámského státu“ (v RF zakázaného) a na návrh polského ministerstva zahraničí přijal rezoluci o čelení ruské propagandě. Po přečtení tohoto dokumentu vzniká dojem, že pro EU neexistuje větší nepřítel, než ruská média vysílající do Evropy, a budoucnost EU coby instituce závisí na tom, zda se podaří zničit „hydru kremelské propagandy“. „Lenta.ru“ rozebírá, proč se tak stalo.


Ještě před hlasováním vyvolal tento dokument prudké hádky – mnozí poslanci jej označili za šílený. V návrhu rezoluce se s přímostí vlastní polskému ministerstvu zahraničí praví, že EU musí „náležitým způsobem reagovat na informační válku vedenou Ruskem“. Moskva, tvrdí se v textu, chce „vyvolat strach a rozkol v Evropě“. Za nejnebezpečnější nástroj Kremlu uvedli televizi RT, „pseudo-zpravodajskou agenturu“ Sputnik, a také fond „Ruský svět“ a agenturu „Rossotrudničestvo“ – neboť, jak se domnívají poslanci EP, podporují opoziční strany a nevládní organizace v Evropě.

Nakonec tato rezoluce, coby zákonně nezávazná, prošla s 304 hlasy pro, 179 proti, a 208 lidí se zdrželo hlasování. Pro tento dokument téměř plným počtem hlasovaly delegace Chorvatska, Estonska, Maďarska, Litvy, Malty, Polska a Slovinska; proti byly Rakousko, Kypr, Francie, Řecko, Itálie a Portugalsko. Sputnik se již obrátil na OSN, OBSE a řadu mezinárodních organizací a stěžoval si na porušení práva na svobodu slova. Ale poslanci Evropského parlamentu jsou připraveni tvrdě trvat na svém: podle jejich názoru vede Moskva proti Evropské unii informační válku.

 

Důvěřivá Evropa, zákeřné Rusko


Poslední dva roky se teorie o tom, že Rusko útočí na mediální frontě, stala v evropských médiích trvalým zjevem. Logika je tato: Rusko se pokouší za pomoci „měkké síly“ zabránit Západu soustředit se na vnitřní problémy, aby mohlo bez překážek okupovat Ukrajinu.

„Ruská propaganda, často se maskující jako běžné zprávy, se šíří prostřednictvím státem ovládaných médií,“ přesvědčuje čtenáře Daniel Cochis z Centra Margaret Thatcher pro svobodu, „aby zmátla a odpoutala pozornost čtenářů od Putina a legitimizovala ruskou agresi v zahraničí.“ Podle jeho slov Rusko působí různými cestami, včetně umísťování článků na zakázku a celých rubrik do evropských a amerických novin (jako příklad může posloužit La Russie dAujourdhui, měsíční příloha francouzských Le Figaro).

Podle názoru Jakuba Kalenského, ředitele evropské zahraničně-politické služby pro boj s ruskou propagandou (EEAS East STRATCOM Team), používá Kreml různé nástroje: televizi v Pobaltí, stránky s podvodnými zprávami v Polsku, České republice, na Slovensku a v Maďarsku, skupiny internetových trollů ve Skandinávii. Ale žádná evropská země se nevyhnula pozornosti ruských propagandistů, tvrdí Kalenský. Dospělo to tak daleko, že většina Španělů považuje Rusko za oběť západní agrese, a polovina Francouzů věří, že Kyjev začal válku na východě Ukrajiny. Strašidelné údaje, jen co je pravda, že.

Evropský parlament hlasuje o rezoluci o čelení ruské propagandě

Jak se domnívají v EU, tajný plán Moskvy spočívá v tom, že nejdříve je třeba destabilizovat pobaltské země (kde žije mnoho rusky mluvících lidí), z potřeby zorganizovat v nich puč a obsadit je. Strategický cíl je ještě záludnější: rozrušit evropskou inteligenci, zasít v EU rozkol, a nakonec ji rozbít zevnitř. Velkou roli v tom hrají ruská média, po kterých tak dychtí důvěřiví občané Evropské unie. Podívejme se na tyto zbraně propagandy pozorněji.

 

Prostý půvab ruské propagandy


Soudě dle rezoluce Evropského parlamentu má Kreml pro dobytí a ovládnutí světového informačního prostoru dva nástroje: RT a agenturu Sputnik. Ještě je zde armáda úderných bloggerů, nemilosrdně „drtících“ oponenty v komentářích k jakémukoliv článku, ale to je téma samo pro sebe.

Takže, RT. Je to televizní stanice, kterou v Evropě, lze-li věřit společnosti Ipsos, aspoň jedenou týdně sleduje více než 36 milionů lidí, na celém světě asi 70 milionů. Plus dalších 119 milionů lidí, kteří od počátku listopadu navštívili stránku RT.com, přičemž většina jich byla z Ruska. Na stránku agentury Sputnik pak za celý říjen zavítalo 41 milionů lidí.

Údaje jsou to velmi skromné. Pro porovnání, vedení EU zcela loajální kanál Euronews měl, dle údajů za rok. 2016, sledovanost 426 milionů domácností ve 158 zemích světa. Takže proč pak ruská média vyvolávají takovou nervozitu?


„Pro poslance Evropského parlamentu a pro 60-70% evropské politické elity jsou Rusko a informace, které šíří ruská média, přinejmenším stejně tak nebezpečné, jako 'Islámský stát'“, tvrdí ředitel Centra komplexních evropských a mezinárodních studií při fakultě světové ekonomiky a politiky NUV VŠE Timofej Bordačev. „Zcela tomu věří, a mají důvody se tak domnívat, protože v obou případech se jedná o nějakou alternativu. Propaganda IS předkládá alternativní verzi islámu evropským muslimům, ruská propaganda předkládá alternativní pohled na svět občanům Evropské unie. Tato rezoluce je projevem silného strachu z těchto informací šířených Moskvou podporovanými médii. Bohužel se posledních 15 let rozvíjel evropský projekt jako bezalternativní, a to vytvořilo jakýsi plochý lineární vztah ke všem politickým procesům v Evropě.“

Podle názoru Bordačeva rezoluce přijatá EP jasně demonstrovala, že vztah k ruským médiím je zcela závislý na tom, jaký vztah má k Rusku daný stát obecně. „Podívejte se, jak byly rozděleny hlasy při hlasování: z Řeků ji nepodpořil nikdo, neboť pro Řecko, spojené s Ruskem historicky a civilizačně, zde problémy nejsou – říká expert. A delegace zemí, cítících se jako potenciální oběť ruské agrese, hlasovaly „pro“ prakticky jednohlasně.“

 

Hledání alternativy


Právě toto – hledání alternativního pohledu, alternativního zdroje informací – dle všeho nutí průměrného Evropana dívat se na RT. Zde je několik ohlasů ze stránky této televize:

„RT mluví o tom, o čem západní média mluvit nebudou a o čem neuslyšíme z jiných zdrojů. Nicméně jejich propaganda, z mého pohledu, silně diskredituje jejich stanovisko.“

Studio televize Russia Today, vysílající anglicky

„Od počátku tak zvaného „arabského jara“ se RT stala mým základním zdrojem informací. Míra manipulativní propagandy v západních médiích vzrostla natolik, že je mi z ní doslova na blití. Vždy se pokouším dobrat se pravdy, mám problém věřit tomu, co říkají média a nemyslím, že státní média mohou být z principu objektivní. Ale je velký rozdíl mezi RT a západními médii. RT neredukuje vše na „hodní proti zlým“ a nekopíruje hysterii a dezinformace neustále omílané v západních médiích. A ještě se mi moc líbí, že RT pouští do vysílání ty, které nikdy neuvidíte v oficiálních médiích. Například Juliana Assange. Jestli tam je ruská propaganda? Ano, ale je velmi nevtíravá a inteligentní.“

„Dívám se na RT zřídka, případ od případu – například v hotelích během služebních cest. Média, obzvláště státní, nemohou být objektivní. Nicméně tuto televizi bych mohl označit za férovou. Občas vysílají podvrhy nebo jednostranné informace, ale vždy to prezentují jako názor konkrétního reportéra. Samozřejmě, že vysílají určitou propagandu, ale možná to musí dělat, protože je za to platí.“

Situace na Ukrajině – jedno z bolavých míst ve znalosech evropských obyvatel

Takže lidé na Západě (stejně jako v Rusku) ne zcela důvěřují vlastním médiím a chtějí mít maximální přístup k informacím z dalších zdrojů. Ale pokud je toto pro Rusy běžnou věcí ještě z dob SSSR, tak západní elity a média náhle došly k pro ně nepřijatelnému zjištění. RT to ale nekončí: Evropané sledují i čínskou CCTV, katarskou Al Jazeeru, a dokonce íránskou Press TV. Ale pro spoustu lidí je čínské podání zpráv suché, a íránské trochu šílené. Právě ruská média se zaměřují na ta nejožehavější témata.

„Odpovědnost evropských vlád, krize solidarity, problémy s přistěhovalci v Evropě, syrská krize, Ukrajina, Donbas – to formuje informační mapu současného Evropana," uvádí Bordačev. "Protože evropské společnosti jsou demokratické, je mentalita tamních občanů rozvitější, než v zemích s méně rozvinutými volebními institucemi. Proto jsou poslanci EP coby představitelé evropské politické elity znepokojeni tím, že by mohli částečně ztratit kontrolu nad vůlí, míněním voličů.“
Zbraně 1. , 2. a 3. světové války

 

Lépe, objektivněji, přitažlivěji


Požadavek boje s ruskou propagandou dal vzniknout i návrhům. Své plány na čelení ruským médiím předložila americká a evropská analytická centra – konkrétně Center for European Policy Analysis a RAND Corporation. Celkově se vše smrskává na tři základní rady:
 • učinit vlastní stránky a kanály přitažlivějšími a zajímavějšími, což přiláká diváky a čtenáře, 
 • poskytovat informace maximálně úplné a objektivní, a tím odhalit ruské desinformace, a bude-li nutné, tak tyto i 
 • fyzicky blokovat.

Příklady již existují: v březnu 2016 zablokovali v Lotyšsku stránky Sputniku, aby se zabránilo šíření ruského pohledu na ukrajinské události. Ale je evidentní, že je to slepá ulička: jakýkoliv zákaz, jakékoliv zablokování jen zvýší zájem o danou věc a demonstruje vratkost vlastní pozice.

Ale první dvě doporučení lze jen uvítat: pokud bude předkládání informací v západních médiích objektivnější a obrázek jasnější, prospěje to všem.Почему Евросоюз боится российской пропаганды vyšel 5. prosince 2016 na warandpeace.ru. Překlad v ceně 639 Kč Zvědavec.

39 komentářů :

 1. Zkrátka a dobře proto, protože Rusko nemilosrdně zveřejňuje pravdu o západu o EU, USA, NATO👍😉

  Rusko nelže samo o sobě, pouze nám říká pravdu o nás👍

  Jakýkoliv pokus o cenzuru, Rusku pouze pomáhá, jedinou alternativou bude totální útok Západu na svobodu internet :(

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nespravny Zpravy.
   Lide na celem svete nepovazuji Rusko za obet zapadnich agresi , oni to vi a denne jsou v tom utvrzovani po desitky lety..
   A nejsou to jen falesne zpravy jsou to na 100% Zfalsovane Vlady, ktere bojuji za ty zfalsovane zpravy....
   V Tramtarii vetsina firem a korporaci neplati zadne dane. A napriklad vlady jim /za to jako odmenu jeste/ dodavaji pod rouskou miliardovyvh zakazek obrovske penize , ktere vsak ani , nemaji.
   A tak , hura do dluhu, cim vetsi dluhy tim lip.
   Goldman Sachs v cela a dalsi see napakuji. Vi, ze to staty musi splacet /NIkoliv Splatit !!!/ , kazdy rok v milionovych Urocich ....!!1 Penize se pak jen hrnou...
   Cili uz vime kdo je zatim.
   Vlady pak si pujcuji jeste vice, a kdyz se ma dostat k moci opozice.
   Pak vlada odejde na mista predem jim poskytnuta ,/zakladni platy kolem milionu /,a ujednana , treba ve Svycarsku a jinde a a dluhy jsou jako pomsta za zvoleni opozice a dostani opozice a cely narod do silenych situacii, a vy se tam v CR treba z tech dluhu poserte !!!
   Ovsem Korprorace nemaji mimo zisky zadny zajem .Tem nevadi ani konec sveta, hlavne ze maji svoje zisky!!!
   Do posledni chvile...
   Zpravy pak pravdive a podeprene fakty , jsou pro Podvodniky jako cervenej hadr na bejka...
   Zurivost pak vypukne nepricetna ,zatimco "politici" si odhlasuji vsechny mozne zakazy....

   Smazat
  2. Němečtí, Italští a Japonští nacionalisté zdůvodňovali své agresivní politiky nedostatkem Lebensraum. Rusko je zemí s relativně řídkou hustotou osídlení. Jeho půda je úrodnější, než jakákoliv jiná. Nabízí ty nejpříhodnější podmínky pro pěstování všech druhů obilovin, ovoce a rostlin. Rusko má ohromné pastviny a téměř nevyčerpatelné lesy. Má ty nejbohatší naleziště zlata, stříbra, platiny, železné rudy, mědi, niklu, manganu a všech ostatních kovů, nemluvě o ropě a zemním plynu. Nebýt despotismu carů a zoufalé nevhodnosti komunistického systému, tak se ruská populace mohla již dlouho těšit z té nejvyšší životní úrovně na světě. Není to nedostatek přírodních zdrojů, co tlačí Rusko k dobyvačné expanzi.
   Od doby invaze Mongolů lidstvo nečelilo tak odhodlané a naprosté aspiraci na neomezenou světovou nadvládu. V každé zemi ruští emisaři a komunistické páté kolony fanaticky pracovali na „připojení“ k sovětskému bloku, ale u Varšavy je zastavili Poláci. Nedokázaly pochodovat dále na západ. Velká kampaň za dobytí světa se rozplynula. Stalin věnoval veškerou energii na postavení armády o velikosti, jakou svět dosud nepoznal. Ovšem nacisté tuto armádu zničili a okupovali ty nejvýznamnější části ruského území. Rusko zachránili Britské a především Americké síly. Americký program půjčky a pronájmu umožnil Rusům pronásledovat ustupující Němce, když je nedostatek vybavení a hrozící americká invaze přinutily ke stažení z Ruska. Dobyli Berlín a Vídeň, když Americká letadla srovnala Německo se zemí. Když Američané zlomili Japonce, tak je Rusové mohli potichu bodnout do zad. Samozřejmě komunisté a jejich podporovatelé vášnivě tvrdí, že to bylo především Rusko, které porazilo nacismus a osvobodilo Evropu. Opomíjejí fakt, že hlavním důvodem, proč Němci nebyli schopni dobýt Moskvu, Leningrad a Stalingrad, byl nedostatek munice, paliva a letadel. Byla to spojenecká blokáda, která zamezila nacistům zásobovat své armády potřebným vybavením a vybudovat na okupovaných ruských územích dopravní systém, který by byl schopen přemísťovat vybavení na vzdálené frontové linie. Rozhodující bitvou války byla bitva o zásobovací cesty v Atlantiku. Velkými strategickými událostmi bylo dobytí Afriky a Sicílie a vítězství v Normandii. Měřeno gigantickými standardy této války byl Stalingrad jen taktickým úspěchem. V boji proti Italům a Japoncům byl příspěvek Ruska mizivý.
   Ovšem vítězná kořist šla pouze Rusku. Zatímco jiné národy netoužily po územním rozšíření, Rusko si hrabalo oběma rukama. Anektovalo pobaltské země, Bessarabii, Podkarpatskou Rus, část Finska, většinu Polska a velká území na Dálném Východě. Prohlásilo zbytek Polska, Rumunsko, Bulharsko, Maďarsko, Československo, Koreu a Čínu za sféru svého výlučného vlivu. V těchto zemích udržuje „přátelské“, tj. loutkové vlády. Nebýt opozice Spojených států a Velké Británie, tak by dnes vládlo celé kontinentální Evropě, kontinentální Asii a Severní Africe. Pouze Americké a Britské posádky v Německu blokují cestu Rusku k pobřeží Atlantiku. Nejsou to Rusové, tvrdí, kdo spřádá plány agrese, ale naopak úpadkové kapitalistické demokracie. Rusové si přejí ubránit jen svojí nezávislost. To je stará a osvědčená metoda ospravedlňování agrese. Rusko se mohlo cítit ohroženo Estonskem nebo Litvou asi tak stejně, jako Německo Lucemburskem a Dánskem. Základem této pohádky o sebeobraně je legenda o cordon sanitaire. Tvrdí se, že politická nezávislost malých států sousedících s Ruskem byla jen kapitalistická intrika, zaměřená na to, aby Evropské demokracie neinfikoval bacil komunismu. Z toho je vyvozováno, že tyto malé národy ztratily své právo na nezávislost. Rusko má nezadatelné právo požadovat, aby jeho sousedé – a také sousedé jeho sousedů – měli jen „přátelské“, tj. striktně proruské vlády. Co by se stalo se světem, kdyby všechny velké mocnosti vznášely podobné nároky?

   Smazat

  3. "Ruská politika je nezměnitelná. Měnit se mohou pouze ruské metody, taktika, způsob manévrování, ale polární hvězdou ruské politiky zůstává podmanění světa. Polárka je na hvězdném nebi stálicí. V politice Ruska není žádný rys nápadnější než onen, který sleduje nejen své tradiční cíle, ale také způsob, jak jich dosáhnout. Neexistuje tah v současné politice, který by nebylo možné najít už v historii. Ruský medvěd bude schopný všeho, dokud ví, že ostatní zvířata se mu nebudou bránit. Existuje pouze jediný způsob, jak se chovat k mocnosti, jako je Rusko - neukázat strach. Jestliže se Evropa dá na ústup, nebude to znamenat pouze porážku, ale bude to trvalé ujařmení!"
   Karel Marx, New York Tribune 1856

   Smazat
 2. Nejlepší boj proti ruské propagandě by byl, kdyby evropská a americká média psala pravdu.

  To není otázka peněz. Za ještě více peněz se už úspěšněji lhát nedá.
  Už jsme to pochopili, tak jsme přikročili k zákazům.

  Teď asi ještě budeme muset změnit ústavu a vyškrtnout z ní a přepsat listinu lidských práv.
  Právo vyjádřit svůj názor začíná být pro novou totalitní společnost v EU a USA nebezpečné.

  Budou možná muset zrušit všechna lidská práva a zavést jediné - právo na štěstí. Kdo bude říkat pravdu, bude tím narušovat právo na štěstí a bude po zásluze potrestán.
  PB

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak. Ale psát pravdu, to znamená psát něco zcela jiného než dosud.Konec konců, zaorálek to vyjádřil jasně. My to vidíme jinak. Ale jak, to už nespecifikoval.

   Smazat
  2. V EU to bohužel vypadá takto:
   http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Soubor:Propaganda.jpg

   Smazat
  3. Chlastoslovanské barbarské Rusko, s jeho pátými kolonami užgryndaných, podlézavých, vlastizrádných a neproduktivních azbuckých čechomužiků, frankomužiků a balkánomužiků, musí být i s pomocí Číny zlikvidováno (demontováno) v zájmu světové civilizace. Stejně jako Islámský stát, který rovněž přebírá štafetu bolševizmu. A stejně jako dříve francouzské třetí císařství, osmanská říše a německá třetí říše či japonské císařství. Čínský chanát přijde na řadu později. Řešení na konci příspěvku.
   Blbou Evropu budou muset zachraňovat opět USA, jako v obou světových válkách ?
   Čína bude jejich hlavním spojencem ? Blbí čecháčkové budou jenom čumět na drát.
   Prolhané, lenivé, ožralecké, expanzivní, cynické azbucké byzantské Rusko zůstalo mentálně na úrovni mongolského a hunského Tatarstánu (včetně temného a vůči carovi tradičně podlézavého pravoslaví, velmi podobného islámu), nedotčeno západní civilizací, úmyslně odděleno azbukou a širokorozchodnou železnicí. Zakrslý Putin sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. K tomu účelu používá různé azbucké "trojské koně" (Srbsko, Řecko). Také protievropský islám. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm přeživším, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. "Psí hlas do nebe nevolá" (ruské přísloví). Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky, kterým Putin rád poskytne asylovou kvótu.
   Český loupeživý bachratý komunizmus vznikl a trvá jako vazalství vůči feudální Moskvě, bez ohledu na to, jaký satrapa ji zrovna ovládá a jako vlajkou zrovna mává. Ubozí, kolaborantští a neschopní Švejkovští modroknížkoví Čecháčkové se potřebují schovat za sukně někoho silnějšího a přitom kulturně zaostalejšího - aby vůči němu neměli mindráky (jako vůči Západu).

   Smazat
  4. TAk co, přátelé, není ten 9:53 ukázkový pablb a demagog. Ale hlavně , že našel prostor pro své idiotské cancy. To je také druh trollení, ničení diskuse. Prosím, abyste na jeho pitominy nereagovali.

   Smazat
  5. Já myslím, že ten 9:53 je ten samej co 9:50 a 9:56. A jestli je to pablb, to nechám na zvážení každého! Já bych ho nazval ještě o několik stupňů hůř. Ale zapojil se??!

   Smazat
  6. Náhodou, je to skoro dokonalý... koncentrát všech hovadin z posledního čtvrtstoletí. Zjistěte si, co se vaše děti učí ve škole. Velký rozdíl to nebude.
   V.Ž.

   Smazat
  7. Titulek je zavadejici a nepravdivy,
   EU, NATO , USA a celej zapad se neboji se ruske propagandy ale PRAVDY a to jako cert krize...
   Pravda pro ne znamena konec zoufaleho zapasu, oddalit jejich konec...
   Ale s pravdou by mohli jeste prezit nejakej patek, ale zadny idioti na tohle nikdy neprijdou...
   S rypakama ve prolhanych ideologickych textech ,schovany v kancelarich vseho druhu netusi , ze zivot je nekde jinde ...
   Uz davno.
   Je predbehl...

   Smazat
 3. Za posledni dny bylo smazano 70 % vseho co jsme napsal.
  To nesmazala Moskva, to smazala Praha.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevím,kdo mazal,ale já to nebyl.Tak blbé
   nápady nemám.Každý má právo na vyjádření
   svého názoru a diskuse je na jejich výměnu.
   Petr Majevský

   Smazat
  2. Opakuji: zálohovat se vyplatí! Co napíšeš zkopči do bločku a ihned obnovuj a za jeden smazaný vlož dva až čtyřikrát totéž na různá místa!

   Smazat
  3. Kecy, prdy a beďary Josefa Vyskočila ;)

   Nicku, ať jsi a nebo "nejsi" či ať už jsi,"kdokoliv";)
   Pořiď si nick a je vymalováno;)

   Takhle jsi zneužitelný a nebo zneužívající ;)

   Smazat
  4. Vyzmizikuj se , nadhero...

   Smazat
 4. Zda se.ze Nemecti kapitaliste,udelali neco spatne...prilis mnoho informaci pro svet je jiz dnes nezadouci,nebo odkryva svinstva zapadu.

  OdpovědětSmazat
 5. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Dejte-si-pozor-na-mnozstvi-a-ton-svych-tweetu-Toto-vam-pry-dnes-v-Holandsku-prijde-oznamit-policie-kdyz-slusne-protestujete-proti-migraci-466663

  OdpovědětSmazat
 6. No jo no, všichni sborem, za tím prvním volem, na nic jinýho se naši politici nezmohou. Mít vlastní názor je v jejich kruzích hřích, neodpustitelný. Pravdu říkat nemohou, jednak tak staečný nejsou a prachy jsou prachy jen tehdy, když jsou doma ve strožoku a druhak - ten jejich domeček na hliněné nožce, jenž zove se Eu by se složil. Tak co zbejvá, než nepřítel před branami? Ten lid obecný sjednotí pod jejich prapor. No, ani to se nedaří, protože většina populace není absolventem víkendových doktorandských kurzů. Vlastně ne, nemám pravdu, daří se to, ale jenom zpoloviny. Lid se sjednocuje, ale ne pod jejich praporem a tak nezbývá, než sáhnout pozastrašování, kriminalizaci, okleštit svobodu slova a zavést cenzuru. Sociálnědemogratičtí mozci to dali vnitru, šífuje tam Chovanec a tak ten ví nejlíp, jak z občanů také udělat chovance. Jo hoši, to bude u volev nářez, a dobře vám tak, smradi. Víte, že volby proserete, tak to hážete na Rusko a na Putina. Že za to může vaše blbost a zrádcovství, vás ani nenapadlo. Vy ste banda darebáků, hloupých darebáků.

  OdpovědětSmazat
 7. Jak dojemný je boj místních soudruhů za svobodu. Jejich vzor svobody a studnice pravdivých informací? Rusko!!! :-D

  http://www.zive.cz/clanky/rusky-internet-cenzura-tvrde-tresty-za-blogovani-a-verejna-wi-fi-jen-s-pasem/sc-3-a-182981/

  http://zahranicni.eurozpravy.cz/evropa/154309-dnesni-rusko-cenzura-sovinismus-a-propaganda-tvrdi-expert/

  http://www.lidovky.cz/kozacke-oddily-podpori-ruskou-internetovou-cenzuru-pc8-/zpravy-svet.aspx?c=A161113_084433_ln_zahranici_ELE

  http://www.euro.cz/politika/rusko-zacalo-blokovat-linkedin-zadna-cenzura-brani-se-kreml-1315700

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:31 - to citovaný jsou všechno lhavý židozednářský a vatikáno-flanďácký (což je po II. koncilu jedno a to samý) sračky!

   Smazat
  2. Kozáci maj svůj web a Putina rozhodně nešetřej! Xindl sudeťácko-flanďáckej z lidovek by si je vůbec neměl brát do svých ohavných křivých tlam! - http://iks2010.info/

   Smazat
  3. 22:31 Birimarataoa pravit, trolllllllllll dotrolovat a posolit se
   Havlismus experts velmi chutna

   Smazat
  4. Super - nejvíce se mi líbí článek, ....tvrdí expert. Moc jsem se nasmál a hezky se mi usínalo...tak nějak lehko. Měl jsem pocit, že ВСЕ ИДЕТ ПУТЕМ. :)))

   Smazat
 8. Dokud byla tato psychopatická rétorika záležitostí vyšinutých antikomoušů jako jsou Cibulka, Hučín, Mašínová, Šinágl dalo se to pochopit. Ale že něco tak iracionálního a zoufalého přijmou za své instituce jako je evropský parlament? Tam kde člověk očekává úroveň, vysokou politiku, racionalitu, nadhled, diplomacii, smysl pro realitu?
  Tady začíná něco smrdět!
  Možná, že si ve třicátých letech lidi také o Hitlerovi mysleli, že je to neškodný blbec!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. žijeme v době korporátního fašismu. S tím nenápadným začátkem Hitlera máte úplnou pravdu. Dnes prožíváme analogii. zatím ve formě soft. Zatím...

   Smazat
 9. Ten Kálenský mne pobavil. Cucáček, ročník 1982, ideální kandidát na režimní kádr...

  "Ruská propaganda pronikla hluboko do všech evropských zemí." Konstatoval Jakub Kalenský

  Byl by za normálních podmínek v nezdeformované společnosti prohlášen za cvoka? Zcela určitě!
  Kálenský by se dal označit jako produkt extrémní společenské deformace.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Obsadil po Goebbelsovi sedmdesát let neobsazené místo říšského ministra propagandy. Vlastně je to docela chytrý tah, když tam dali místo fricka českého knota. Vypadá to víc spojenecky a nenápadně.

   Smazat
  2. Ale Dr. Goebels na rozdíl od Kuby Kalenského byl člověkl vzdělaný a s rozhledem. Proto jeho zvrhlá propaganda byla tak účinná. Ale co Kuba? Na co se zmůže? Honit Jandovi? To maximálně, nic víc.

   Smazat
 10. Smrt kleci narodu EU
  Smrt NATO
  Smrt ceske okupacni protektoratni vlade

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Totální sebekritika českého národa v Č a na M. Chybí jen něco o té naší lepší části - emigrantech. Jako by to napsala Sarah da Z.

   Smazat
  3. Pro (to) 21:49 - odkdy jsou emigranti Češi? To mi teda pověz!

   Smazat
 11. Ze stejného důvodu jako se bojí islamistické propagandy nebo nacistické propagandy.
  Bohužel, v Evropě je velké procento frustrovaných zoufalých primitivů, kteří všem těmto vymývacím blábolům rádi uvěří.

  OdpovědětSmazat
 12. Televizní žumpa
  http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Soubor:Televizní_žumpa.jpg

  OdpovědětSmazat
 13. Bojovník proti ruské propagandě :-)
  https://www.duchdoby.cz/otevreny-dopis-petr-zantovsky-jakub-janda-think-tank-evropske-hodnoty/

  OdpovědětSmazat
 14. Česká televize
  http://www.cartoonmovement.com/cartoon/31830

  OdpovědětSmazat
 15. Jsou vyjmenované státy, které byly pro rezoluci a které proti. Není nepozoruhodné, že všechny, které byly pro a jsou jmenované, jsou státy s bohatou vlastní nacistickou minulostí. Především samozřejmě to lze říci o Polsku nebo Chorvatsku. A Polsko se k svému nacismu znovu a neochvějně hlásí. P"ollskému nacismu dal "pevné základy" maršálek Josef Pilsudski, když po 1. světové válce vtrhl do vznikajícího SSSR a vyrobil tam řádku Lidic a pro Polsko anektoval nemalou část Ukrajiny a Běloruska - až do r. 1939.
  Samozřejmě velkopanský národ nemohl konkurovat Adolfu Hitlerovi a tak aspoň podlézal - byl až do Mnichova jediný, kdo se paktoval s Hitlerem a jeho suitou. Pak se spolčily s Hitlerem a nacisty Francouzi a Britové - viz Mnichov.
  Snad jen z toho dnešního pohledu škoda, že vojska SSSR neskončila válku na hranicícg General Gouvernamentu - Polska podle představ jejich kamaráda Hitlera. Málo se Poláci naučili od r. 1939.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.