Reklama

.

.

středa 28. prosince 2016

Proti ruské hyperzvukové bojové hlavici je protiraketová obrana bezmocná...

Napsal/přeložil: Dmitrij Dzygovbrodskij
28.12. 2016 Eurasia 24
Proti ruské hyperzvukové bojové hlavici „Produkt 4202“ je moderní americký systém protiraketové obrany (PRO) neefektivní.Když Vladimir Putin před pár dny prohlásil, že ruské rakety musejí být schopny spolehlivě překonat stávající i budoucí systémy PRO, nenásledovala obvyklá americká reakce v podobě „nezbytnosti budování protiraketové obrany“. Namísto toho přišla z úst Donalda Trumpa výzva k posílení a rozšíření jaderného arzenálu USA.

Rovnováha v po staletí trvajícím souboji „útočná zbraň vs. obrana proti ní“ byla opět porušena – ruská zbraň získala náskok, a to rychlostí 15 M. A náskok bude mít až do té doby, dokud se neobjeví nová generace PRO. Nikoliv „zítřejší“, ale „pozítřejší“.

Uvedená skutečnost Rusku garantuje mír na nejbližších patnáct až dvacet let. Jistě, USA by provedly na Rusko jaderný úder – pokud by měly jistotu, že jim zpátky nepřiletí taková „odpověď“, která bude v rozporu s další existencí americké civilizace.

Americké vojenské a politické elity by se rády vypořádaly s Ruskem jednou provždy, jsou si ale dobře vědomy, jak by to dopadlo – a společná sebevražda celých USA se jim vůbec nezamlouvá.

Právě proto reagoval Pentagon tak nervózně na novou informaci západních médií o „Produktu 4202“.
Jako nosič hlavice „4202“ je plánováno použít novou raketu RS-28 Sarmat. Díky tomu, že manévrující, hyperzvukovou rychlostí se pohybující „Produkt 4202“ nelze prakticky nijak zadržet, nahradí efektivita každé mezikontinentální balistické rakety (MBR) vybavené těmito hlavicemi účinek několika raket starší generace. Jediné řešení tak přináší jak vojenský, tak ekonomický efekt.

Zvláštní zmínku si zaslouží raketa RS-28 Sarmat. Ta je schopna zasáhnout území USA po suborbitální dráze vedoucí jak přes severní, tak přes jižní pól, což zcela bagatelizuje celou řadu prostředků americké PRO.

Schopnost rakety provést úder po dráze vedoucí přes jižní pól výrazně snižuje pravděpodobnost jejího zničení v počáteční fázi letu.

Navíc se ruský vojensko-průmyslový komplex (VPK) vývojem této rakety zbavil závislosti na VPK Ukrajiny.

Ruští vojenští představitelé o tom mluvili už dlouho – tak nespolehlivý a zkorumpovaný partner jako Ukrajina nemůže být nadále součástí ruského VPK, neboť by to oslabovalo obranyschopnost státu.

Díky tomu, že se podařilo vyvinout Sarmat, mohla být spolupráce s ukrajinskou konstrukční kanceláří Južnoje a koncernem Južmaš definitivně a navždy ukončena. Ukrajinský raketový průmysl čeká rozpad a likvidace, neboť nemá k dispozici potřebné veřejné zdroje pro další vývoj.

Nosnost rakety RS-28 Sarmat je odhadována na 5 až 5,5 t; jedna raketa tedy může nést tři „Produkty 4202“, neboť hmotnost jedné hlavice se pohybuje od 1000 do 1500 kg.

„Produkt 4202“ je unikátní zařízení se schopností letu v atmosféře i v kosmickém prostoru hyperzvukovou rychlostí a se schopností směrových i výškových manévrů při rychlostech mezi 12 a 15 M (tj. v závislosti na výšce cca 14 500 až 19 000 km/h – pozn. překl.).

Trup „Produktu 4202“ je složen ze tří částí, celý povrch trupu je opatřen tepelným štítem a nátěrem pohlcujícím radarové paprsky.

Jednou z charakteristik „4202“ je schopnost nést nejen jadernou nálož o síle cca 750 kt, ale také nárazový (kinetický) bojový blok. Přesnost dopadu je do 10 m od středu cíle.

Rusko tak bude moci zasáhnout kterýkoli bod na Zemi velmi rychlou a účinnou kinetickou střelou, která zasáhne protivníka „přímo do čela“ a nepoškodí okolní krajinu.

Obecně platí, že hyperzvukové manévrující kinetické hlavice jsou předurčeny k překonání libovolné PRO se stoprocentní jistotou a ke zničení rozhodující infrastruktury nepřítele bez radioaktivního zamoření prostoru. K objektům takové infrastruktury patří například elektrárny, vojenské základny, muniční sklady, velitelská stanoviště, letadlové lodě, ponorkové základny nebo průmyslové objekty.

V konečném důsledku je možno hromadným úderem kinetických hlavic během 1 až 2 hodin zničit ekonomiku libovolného státu – a to bez použití jaderných zbraní.

Se vznikem AGBO (аэробаллистического гиперзвукового боевого оснащения – aerobalistického hyperzvukového bojového zařízení) se podstatně změní doktrína preventivního raketového útoku.

Nové rakety Sarmat s hlavicemi „Produkt 4202“ mají být do sestavy Raketových vojsk strategického určení RF zařazeny v roce 2020.

Zdroj: rusvesna.suroti r

Překlad: mbi, Eurasia24.cz

28 komentářů :

 1. "Jistě, USA by provedly na Rusko jaderný úder – pokud by měly jistotu, že jim zpátky nepřiletí taková „odpověď“, která bude v rozporu s další existencí americké civilizace."
  ==============================
  Vy vymatlaní zkurvení pičusové, táhnte už s tou vaší propagandou do prdele. Co tím vaším neustálým lhaním sledujete?

  Rusko už bylo jednou uzbrojeno a bylo na kolenou. Potom dokonce zbankrotovalo a znovu bylo na kolenou. Přesto nikoho ani nenapadlo aby na něj jakkoli zaútočil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co je důvodem vývoje takovéto hlavice je popsáno v článku a to je fér.

   Vymazat
  2. Hele troubo 20:16, když víš velký kulový, tak se tady neztrapňuj a nikoho neurážej a raději si něco nastuduj!!!

   Vymazat
  3. 20:16 Jak můžeš posuzovat co je lež, když jen jako flašinet opakuješ mohokrát vyvrácenou hloupost? Proč na nás třeba nezaútočí Německo, když má oprávněný pocit, že nás má ekonomicky i vojensky v hrsti? Jsi tupý, nemyslící blb. A možná to tušíš, proto svou blbost snažíš zakrýt arogancí.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  5. pozor na aneurisma osliku. Cim vetsi blb, tim ostrejsi slovnik.. njn, kde nejsou vedomosti, nejde ani racionalne argumentovat

   Vymazat
  6. 20:16
   Rusko nebylo nikdy uzbrojeno Pepku.
   Myslel jsi asi SSSR, ale evidentně jsi tehdy nebyl na světě. Ani SSSR nebyl uzbrojen, to je jen havloidní blábol. Koneckonců důsledky Reaganových ekonomických přehmatů sklízí USA dosud. A teď Pepku vyskoč!

   Vymazat
  7. Uzbrojení je trapná legenda - vidíš že to nejde! SSSR který měl druhou největší ekonomiku světa a opíral se o celý blok států východní Evropy by "uzbrojili" a proti samotnému Rusku které má ekonomiku jako Itálie si neškrtnou?:))) Přemejšlej chlape než zas podobně sračkoidní a dávno překonaný propagandistický klišé hodíš na slídu! Infiltrovali vedení strany a systém založený na vedoucí úloze jedné strany se pak zákonitě musel zhroutit! Toť celé! Současný režim se jim infiltrovat nedaří, protože je mnohavrstevný a opírá se o drtivou podporu lidu!

   Vymazat
  8. A žvást je i to tvý druhý tvrzení - že nosáči na Rusko nezaútočili! Zaútočili! Na jeho ekonomiku i politiku! To právě že "bylo na kolenou" jak správně uvádíš - to byl ten útok a způsobil Rusku větší škody než Fall Barbarossa, který zasáhl jen jeho okrajové části (víc byla postižena Ukrajina s Běloruskem), kdežto sioattack v 90. letech zplundroval a vrátil o 30 - 50 let celou zem od Kaliningradu po Vladivostok! Je pravda že vojenský útok na Rusko je nesmysl a neměl by požadovaný efekt, v tom máš pravdu, ale geopolitika se dělá i vojenským nátlakem a proto oni musí zbrojit a být připraveni na vojenskou odpověď.

   Vymazat
  9. 20:16 kurvicko zbabela, nestojis za svymi slovy
   Snazis se lecit svuj strach
   Smrdis strachem ze lide pochopi jaky zmrd byl havel

   Vymazat
 2. Uvedu jen malý příklad novodobé koloniální politiky a to na příkladu zemičky ČR. Produkujeme, vyrábíme, máme levnou pracovní sílu a přesto např. banky odvádějí mateřským západním bankám ročně 100 miliard Kč a další podniky výroby 300 miliard Kč. Přitom na vyšší platy učitelů postačily 3 miliardy Kč. Ten problém je v penězích tj. podmanit, vysát, vytěžit suroviny. A to je ten problém - nalézt takové blby jako u nás, kteří to tomu západu žerou. A Putin rozhodně , na rozdíl od Jelcina, blbem není.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Popsáno naprosto přesně a výstižně. Jen málokdo to pochopí ve všech konsekvencích.

   Vymazat
  2. Naprosto přesné!!...20:38

   Vymazat
  3. Přesné, ještě bych doplnil kolik nás stojí tzv. intervence k znehodnocení koruny. Je zajímavé že Zeman ostře vystupoval proti minulému šefovi ČNB za intervence a nově dosazenéému kamarádovi (který v intervencích pokračuje) nic za zlé nemá. Asi v tom bude podpora maláho českého zaměstance v rukou Babiše. Intervence za poslední 1,5 roku byly asi 700 miliard Kč. To znamená že nás ČNB v čele s Rusnokem pěkně likviduje ve prospěch oligarchů a nadnárodních společností. Levná koruna - dobrý export, chudoba pracujících. Jak správně podotkl autor příspěvku , ZA VŠÍM HLEDEJ PENÍZE

   Vymazat
  4. No jo Rusnok , ČNB, Rychnovský ÚS to nebyla dobrá volba pane pesidente. Alhu akbar.

   Vymazat
 3. no a teraz je to v obrátenom garde - uzbrojilo sa samo NATO a USA - preto to volanie na navýšenie peňazí na zbrane - a čo fčul háááá???

  OdpovědětVymazat
 4. Prosím všechny válečné štváče -podívejte se na starý
  amrický film DEN POTÉ, snad i ty nejblbější přejdou
  válečnické choutky (možno shlédnou naYOUTUBE).
  Václav

  OdpovědětVymazat
 5. Milý brachu,nyní to ovšem vypadá, že bude brzy uzbrojen západ.Otázka je, kolik, a jakých si stačí udělat nepřátel.Trochu mně z toho mrazí v zádech.

  OdpovědětVymazat
 6. Rusko nebylo uzbrojeno ani náhodou. To pouze zrada Gorbačova jej srazila na kolena a kdyby to šlo tak je západ dorazil, no prostě to nešlo, ne že by Anglosasové nechtěli. Ono je důležité neplést si pojmy s dojmy. Je to dnes úžasná doba a jak říká V.V. Pjakin ve svých pravidelných videích Otázky a odpovědi, "vše jde a vyvíjí se správným směrem". Jasně pravdu se v masmédiích nedozvíte ani náhodou, ale kdo chce ten ví a potom nemusí zhrzeně vykřikovat o vymatlaných zkurvených pičusích. Takové neinformované chudáky skutečně lituji. A o tom to je.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Žádná zrada Gorbačova, to jen nenažraní aparátčíci ucítili možnost legalizovat nakradený majetek a využívat jej tak jako lidi na západ od dělící čáry - železné opony.

   Vymazat
 7. Že se s tím hovadem vůbec zabýváte!Americké kecy
  mu jdou nejlépe.Používá slovník zrádce Gorbačova
  a amerických"demokratů".Nenechte emoce cloumat
  vaším majestátem.Obzvášť u strachy podělaného prý
  člověka.Jeho slovník hovoří za vše.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 8. Tomu zmatenému nešťastníkovi, který se domnívá, že nikoho nenapadlo přepadnout Rusko,bych odpověděl asi toto:že k tomu ještě nedošlo má jeden jediný důvod.Tím důvodem je jeho obrovský jaderný arzenál, který mělo i když bylo, jak se pisatel domnívá, na kolenou

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Četl jsem rozhovor s jedním vojenským expertem, který naopak prohlásil, že se s nasazením jaderných zbraní ve válce vůbec neuvažuje, protože se ukázalo (na řadě přírodních událostí typu hurikánu), že třeba v případě USA stačí na několik dnů vyřadit z provozu elektrorozvodnou síť tou nejjednodušší EMP zbraní.

   Vymazat
  2. Vono se tvrdi , ze s cim kdo zachazi...
   Zda se ,ze zavody ve zbrojeni velmi hlasite vyrvavane Usasky za ucelem studene valky , zavody ve vyvoji nuklearnich zbrani, kdy Stalin si opatril oboji atomove a vodikove bomby velmi brzy , nepoucili Usasky ....
   Ted jsou ve stadiu podchlazeni a zmrazene paralysy a zavody prohravaji ....
   Mimo prevrat ve spinavych a stvacich Mediich , kdy Trump jim tak brzy neodpusti /ale bude jim muset odpustit/, stoji za povsimnuti , ZE TRUMP PRED VOLBAMI BUDE JISTE NEKDO JINY PO VOLBACH....Jako obvykle.
   Vyrobu nuklearnich zbrani /a kdo jim je vyrobi/ nepomuze mnoho, ponevadz ty hlavice musi neco nekam donest a velmi rychle , troufam si tvrdit...
   Jinak jim vybouchnou pred startem...
   Je Trump zase obvykly pripad idiota jako Reagan a
   spol ??

   Vymazat
 9. pisatel je vůl, ale vydělal stovku tak mu to přejte...

  OdpovědětVymazat
 10. Nikoho neznepokojuje že "Produkt 4020" bude zařazen až (!) v r. 2020?
  Nevytahují to z rukávu předčasně?
  Neříkají si tímto o započetí války "neprodleně"?
  Doufám, že jakožto veřejnost nevíme zdaleka všechno, a že v rukávu mají další a již fugující "překvapení proti překvapení".
  Chtělo by to podrobnější vysvětlení, ale asi nebude možno je zveřejňovat.
  Děda.

  OdpovědětVymazat
 11. Jak může někdo označit Gorbačova za zrádce Ruska. To je přece blbost, naopak zajistil, že se Rusko zbavilo zátěže, kterou pro něj představovaly polofeudální země. A mezi ně lze s jistotou zahrnout i tři velmi "vděčné" bažinaté pobaltské republiky, které se nyní po letech opět vracejí do bažin. No a z té "nejvděčnější" Ukrajiny se nám právě rodí něco podobného jako je dnes Mexiko sousedící s USA, ještě zbývá vybudovat jenom pořádně vysokou ohradu podle amerického vzoru.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je ale hodně ubohý žvást. Věřím, že se
   Ukrajinci vzpamatují v soužití s přiblblím
   Poláky by je nečekalo nic dobrého.

   Vymazat