Reklama

středa 14. prosince 2016

Putin vyhrál volby v USA

Zbyněk Fiala:
14. 12. 2016    Vaše Věc
Vyšetřování nabourané pošty volebního štábu Demokratů a jejich šéfa sice nijak zvlášť nepokročilo, nemáme žádné nové údaje, jen sprostě podezřelé okolnosti, ale téma kyne. Působí dojmem, že jde o poslední hurá poražené strany předtím, než volitelé, kteří vzešli z nepřímých voleb prezidenta Spojených států, budou v pondělí hlasovat o konečném výsledku. Souběžně se široce debatuje o tom, že volitelé vlastně nejsou povinni respektovat rozhodnutí voličů, takže v pondělí se může vlastně začít úplně od nuly.Zvolený prezident tomu moc nevěří, ale zpravodajské agentury Spojených států a dvě hlavní politické strany zápolí v mimořádném veřejném sporu o tom, zda existují důkazy, že ruský prezident Vladimír Putin zašel za hranice pouhé špionáže a úmyslně se pokusil podlomit americkou demokracii tím, že vybral vítěze voleb prezidenta, píší New York Times.

Je to jasné. Sledujte tu stopu:
1) Wikileaks jsou řízeny ruským prezidentem Vladimírem Putinem.
2) Ve volbách amerického prezidenta Wikileaks škodily Hillary Clintonové, a pomohly tak Donaldovi Trumpovi.
3) Americké volby tedy vyhrál Putin.

Co udělá příště, když je Amerika před jeho vlivem naprosto bezbranná!?

Tohle píšou moje milované New York Times (poté, co jim nejspíš ruplo v bedně):

„Nedostatečná reakce FBI způsobila, že ruští hackeři mohli sedm měsíců volně brouzdat po síti národního výboru Demokratické strany (DNC), než jeho funkcionáři zbystřili a přizvali odborníky na kybernetickou bezpečnost, aby jejich systém ochránili. Hackeři se však mezitím přesunuli k cílům vně DNC, ke kterým patřil také John Podesta, šéf volební kampaně Clintonové, jehož mailový účet byl háknut o pár měsíců později. Ale závažnost tohoto hákování plně nepochopil ani Podesta, který přitom roku 2014 napsal zprávu o kybernetickém soukromí pro prezidenta Obamu.“

Autor zprávy pro prezidenta se v hákování nevyzná? Pak se divěj, že se jim v tom někdo hrabe.

Hillary Clintonová je právem smutná, že přišla o šanci díky podrazu, spočívajícím ve zveřejnění svého podrazu na hlavního konkurenta v primárkách Bernie Sanderse ve spolupráci se zmíněným vedením Demokratické strany. Šéfka DNC Wasserman Schultzová pak musela odstoupit. Další svinstvo, které poškodilo kandidátku Demokratů, pak spočívalo ve zveřejnění záznamu jejího vystoupení před bankéři z Wall Street, které poučila, že jim ráda ve všem vyhoví, přestože před blbými voliči musí tvrdit pravý opak.

Kolegové novináři v hlavních amerických médiích, včetně NYT, nyní tlačí na pilu a popisují otřes základních hodnot. Voliči byli svedeni na scestí, protože kdyby o těch svinstvech nevěděli, zvolili by správně Hillary. Američané, aniž by to tušili jak oni sami, tak jejich počítačoví experti, FBI, CIA a kdokoliv další, jsou hříčkou jediného Putinova prstíčku, kterým prostě šťouchne do klávesnice a je vymalováno. Nevyslovená je otázka, kam se poděla americká technologická převaha…

Pokud jde o samotnou politiku, je opravdu na pováženou, když někdo zneužije ke špinění konkurenta to, že ctil základ demokratických voleb, kterým jsou podrazy a falešné sliby. Ale bezmoc Spojených států vůči ruským hackerům je závažnější.

Moje milované NYT tuto myšlenku formulují jinak, byť se v zásadě shodujeme:

„Mnoho nejbližších spolupracovníků Clintonové věří, že ruský útok měl hluboký vliv na proběhlé volby, ale připouštějí, že výsledek mohly významně ovlivnit i další faktory – kampaň ukázala slabiny Clintonové, její soukromý mailový server, veřejná vystoupení ředitele FBI Jamese Comeye o jejím zacházení s tajnou poštou.

Přestože však nemáme jistotu o dopadu tohoto háčku na konečný výsledek, jedno je jasné: Rusko má vysoce účinnou lacinou zbraň, kterou už vyzkoušelo ve volbách od Ukrajiny po Evropu a nyní nasadilo ve Spojených státech s devastující účinností. Rusko s neduživou ekonomikou a jaderným arsenálem, jehož použití by hraničilo se všeobecně zničující válkou, objevilo v kybernetickém útoku dokonalou zbraň: levnou, obtížně zpozorovatelnou a sledovatelnou.“

Když sejdeme ze strategických výšin, vidíme, že to, co zatím bylo zjištěno, je prostý fishing, jakého má každý plnou schránku v šuplíku, kam to počítač sám uklízí jako spam. Varování jsou všude, každý to zná, jen prosťáček naletí. Ale možná, že si teď mnozí hrajou na prosťáčky, protože necky nemusely téct zásahem z Moskvy, ale v důsledku vnitrostranických třenic ve Washingtonu. Obyčejný inside, varování lidí s píšťalkou, whistleblowers, na kterém jsou Wikileaks postaveny.

NYT to hrají na zásah z Moskvy.

Jak píší, jakýsi zvláštní agent FBI Adrian Hawkins, kterého nikdo neviděl (jen telefonoval, nepsal), zavolal najatému správci sítě DNC, že je napadli „Dukes“. O těch píše antivirová společnost F-Secure na svém webu, že je to „dobře vybavená, vysoce koncentrovaná a organizovaná skupina kybernetické špionáže, která pracovala pro ruskou vládu a od roku 2008 shromažďovala zpravodajství na podporu rozhodovacích center zahraniční a bezpečnostní politiky“.

Byli to Dukes? Třeba jo, ale zmíněný správce Yared Tamene přes všechny pokusy nic nezjistil. Tajemný hlas z FBI volal znovu a znovu, vyžádal si zprávu, ale Yared nic neposlal, protože nic nenašel.

To byl tedy první jasný důkaz ruského vlivu – nic se nepodařilo zjistit, a tak to umějí jen oni.

Tamene si dokonce nedokázal ověřit ani to, zda je Hawkins opravdu z FBI. Co kdyby nebyl, a on mu poslal nějaké údaje? Není blbý. Ale ani z FBI nikdo nepřišel, aby na to dohlédl. Teď na ně prší výtky, že to podcenili, což komentují mlčením, neboť někdy je to lepší než zatloukat.

Potom se začaly denně objevovat na Wikileaks dokumenty z útrob kampaně, které rozhodně Clintonové nepomohly. Ale co když je vynášel někdo ze sympatizantů Sanderse, kterému vadilo, jak s ním slavná centrála Demokratické strany zametla?

Další útok zaznamenal Billy Rinehart, dřívější pracovník DNV, který nyní pracoval ve štábu Clintonové. Prý dostal o Googlu varování, že někdo ukradl jeho heslo a musí si je změnit. Byla noc někde na Havaji, počítač pípnul, ozvala se hláška, klepnul na ni a v polospánku, jak dnes říká, heslo změnil. A měli ho. Prý to byli ruští hackeři. Ledaže by to byl on sám, kdo heslo pustil, a teď se dětsky brání.

Nic určitého se zatím neví. Jen to, že je za tím Putin. Tak do něj, a ono se mezitím něco určitě zjistí.

52 komentářů :

 1. Pokus o puč, který probíhá ve stylu "barevných revolucí". Jenže možná je smůla, že USA nejsou Ukrajina. Asi to nevyjde.

  OdpovědětSmazat
 2. OK, vše v pohodě, jen trochu zde nerozumím úloze NYT.
  Předpokládám, že je pod vlivem globální elity, nikoliv Clintonovské. Ale ty hry jsou opravdu velmi pestré a jemné. Děda.

  OdpovědětSmazat
 3. Ten Putin musí mít neskutečnou moc! Zatímco Soros převlečený za Clintonovou disponoval mediální mašinérii srovnatelnou snad jen s Goebbelsovskou mašinerií třetí říše, Putin několika tweety na sociálních sítích dokázal přesvědčit nadpoloviční většinu voličů.

  OdpovědětSmazat
 4. Pan Fiala to myslí ironicky. Důvody má.
  Ale když se to uváží hodně hodně zeširoka, tak přece jen ty volby vyhrál i ten Putin.
  Poučení? Zakládat propagandu na lžích se nevyplácí. Děda.

  OdpovědětSmazat
 5. Situace v USA je před bodem varu,stačí ještě přiložit pod kotel a je úplně jedno kdo to udělá.Pokud to Trump neutlumí,opravdu v USA může dojít k občanské válce,nebude barevná,ale černobílá.Jedno je jisté složitá mezinárodní situace to vyžaduje,aby USA jednaly s každým zodpovědně a rovnocenně z pozice síly jim nepřinese pozitivní výsledky.
  zemedelec.

  OdpovědětSmazat
 6. Amerika je stejně zemí nekonečných možností. Americké SW společnosti vyrábějí na objednávku jak na běžícím pásu unifikované programové vybavení prakticky pro celý svět a samozřejmě s malými a většími dírami, aby se vám do PC dostal kterýkoliv státní úředník. Když se něco provalí, tak SW firmy slavnostně vyrobí tzv. "záplatu". Každý, kdo ale najde a využívá díru v programu, kterou vás mohou standardně šmírovat pouze americké tajné služby a jejich přátelé ve zbrani, se potom nazývá hacker, nejlépe ruský hacker.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Putin využil díru v softwaru a změnil mínění milionů američanů. Kurva ty Sorosovi kokoti už jsou fakt v posledním tažení. Co zla už způsobili, co zemí rozvrátili, kolik milionů lidí povraždili a stejně je není možné zlikvidovat jako Hitlera.!

   Smazat
  2. Prolhané, lenivé, ožralecké, expanzivní, cynické azbucké byzantské Rusko zůstalo mentálně na úrovni mongolského Tatarstánu (včetně temného a vůči carovi tradičně podlézavého pravoslaví, velmi podobného islámu), nedotčeno západní civilizací, úmyslně odděleno azbukou a širokorozchodnou železnicí. Zakrslý Putin sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky (zbořil, krejčík, filip, ransdorf, grebeníček, bartoš, černý, skála, foldyna, doubrava, bašta, baťa, čech, sexy švihlíková i spenceróva, petránek, žantovský, olšer, veleba, haas, rambousek, mládek, robejšek, psychopati hájek, semín, žák, ryšavá procházková, sexy paroubek, kato-kavan, huml, uhl, serepatka, heprdla, koller, keller, vyzhovadil, schneider, david, matějka, ježek, pplk. oprdel, hampl, jírovec, polreich, rychlíková, pošuk kašuka a podobní duševní mrzáci + celá ztopořená KSČM) a jejich častuškami. Případně i škodolibým agentem Bestem. Jevrej Lavrov se mstí za to, že mu nedali občanství v Izraeli. Toť celé ....

   Smazat
  3. 17:31
   Čau chujmerovský omyle přírody!:-Škoda že se tvého výskytu před venerologickou klinikou neDOPIL udavač lahváč Havel!!!!:-DDD

   Smazat
  4. 17:31 - historie se halt opakuje! Jak to psal Rudla Vrbů v osmnáctym?:
   "Mužíci utekli z fronty, běželi domů, aby si rozebrali šlechtické statky. Německo chtělo z Ruska dostati obilí a potraviny a proto s takovým úsilím pracovalo na zničení Ruska, které se mu podařilo.
   Žid Lenin-Zederblum a Žid Trocký-Chaim Bronstein vydali heslo, že půda bude rozdělena mezi mužíky proletáře, kterým v Rusku říkají »bedujaki«, kdežto rolníci zámožnější, kterým na Rusku říkají »kulaki«, mají dostatek pozemků. Ale Lenin i Trocký se přepočítali. Veškeré obyvatelstvo vesnic v Rusku se spolčilo a prohlásilo, že nezná rozdílu bedujaki a kulaki. Vláda Židů v Rusku je obmezena jen tam, kam proniká moc bodáků červené gardy. Území, kam tyto červené gardy nemohou, není nám přesně známo. Dnové židovské vlády, či jak si říkají vlády sovětů, jsou sečteny. Možno, že do roka bude Rusko od krvelačných červených gard osvobozeno.
   Naděje Německa, že bude z Ruska dovážet značné zásoby obilí a potravin, selhala. V samotné jižní Rusi platí lid za kilo mouky 20 rublů. V Moskvě bude mouka daleko dražší.
   Hrozné jsou sociální poměry v Rusku. Šat i obuv jest ještě dražší než u nás v Čechách. Měli jsme v dobách míru o Rusku a ruském národě zcela jiné pojmy. To, co jsme o Rusku a jeho národě znali anebo znáti se domnívali, ukázalo se naprosto klamným.
   Ruský národ selhal, zradil sebe sama. Nyní musí cizí velmoci posílat do Ruska pomocné armády, aby Rusko bylo zbaveno židovského vladaře. Tak hluboko neklesnul ještě žádný národ, co svět světem stojí."

   A vod tý doby to tam stojí za hovno!

   Smazat
  5. A ty jsi 17.31 impotentní, zablešenej plesnivej ksindl.Napůl mršina. Že tě nesere psát ty stejné blešárny pod každý článek - myslíš si, že je to vtipné? Ale počkej, až tyto sprosté sračky budou číst orgány činné v trestním řízení. Už jsem je upozornil na tento web, kde se na diskuzích projevuje sprosté a urážející prase, které páchá trestný čin urážek jednotlivců i skupin občanů. Jestli si myslíš, že tě pod anonymem nezjistí, musíš bejt úplně blbej. Pak si připrav vysvětlení, proč píšeš ty sprosté sračky, kde bereš tu drzost takhle lidi urážet. Jestli máš známého psychiatra, hned ho angažuj a můžeš ty prasečiny svést na nepříčetnost. Nejspíš je to pravda, asi budeš zdrogovanej humusák, protože zdravej a příčetnej člověk by ty prasácký urážky nepsal. Zablešený, páchnoucí, přežraný a zdrogovaný prase nás tady obšťastňuje pod každým článkem tou stejnou prasečinou.

   Smazat
  6. 17:50 - ono zas není tak docela pravda že za všecko můžou jevrejci, hodně a tom nese to de Cutsinem často citované mongolství! I např. podle ruského historika Alexeje Širopajeva Rus od počátku čelila něčemu, co nazývá "Projekt". Projekt je plán různých skupin (etnických, kulturních, náboženských, politických, atd.) na změnu původně homogenní nordické, seversky orientované a evropské kultury, založené na myšlenkách svobody, cti a etnické identity na mnohonárodní despotickou říši, založenou na tyranii, otroctví a teroru, ve které bude původní obyvatelstvo uvrženy do otroctví různých etnických a kulturních menšin. Putinův režim považuje za "pravoslavný neostalinizmus": směs těch nejhorších prvků byzantské a bolševické fáze Projektu. Je to vláda komisařů požehnaných pravoslavným duchovenstvem, kteří rozšiřují impérium na úkor bílé populace Ruska, přičemž podporují občanské vlastenectví, míchání ras, alkoholismus a mystiku, protože opilci a kvazi vlastenci, co se bojí Boha (nebo spíše: boje kněze) se nebudou nikdy bouřit proti svým pánům jakýmje právě Putler ....

   Smazat
  7. 17:52
   Sakra,zázraky se dějou,Chujmer debilovič alis preaputium už je zase na Metadonu a s plasťákem před ussackou agresor ambasy a zvrací!!!!!;-))))
   Jen bacha,ať si nevyzvracíš i Mozkomora ze senkrovny,Havlojelito!!!!;-)))

   Smazat
  8. De Custin o tomto vypěstovaném patolízalství napsal:

   "Když jsem se z hodovní síně ubíral do tanečního sálu, znovu jsem přistoupil k oknu. Vedlo do nádvoří paláce. Naskytl se mi tam pohled stejně nenadálý a ohromující jako zjevení polární záře na krásném petrohradském nebi, byť v jiném smyslu. Zimní palác má hlavní nádvoří ve tvaru čtverce podobně jako Louvre. Během plesu se celý prostor poznenáhlu zalidnil. Nebe zvolna světlalo, jasně se hlásil den. Ten zamlklý, strnulý zástup, který se dal takříkajíc uhranout nádherným palácem svého vladaře a s nesmělou úctou, ale i živočišnou poživačností hltal odlesky panského hodokvasu, ten dav oněmělý údivem ve mně vyvolal radostný pocit. Konečně jsem v Rusku nalezl dav. Dole bylo vidět jen masu lidí, ani píď země mezi nimi neprosvitla, jak se tlačili. Co se despotických zemí týče, vždycky se mi zdá podezřelé, baví-li se národ ve shodě s vládcem. Bázeň a patolízalství malých lidí, pýcha a licoměrné kavalírství velkých pánů, nic jiného podle mne obyvatelům autokratických států doopravdy od srdce nejde.

   Uprostřed petrohradských oslav si sotva mohu nevybavit cestu Kateřiny Veliké na Krym, respektive onu stafáž vesnických fasád naaranžovaných z prken i omalovaného plátna a rozestavených na čtvrt míle od silnice tak, aby panovnice nabyla vítězoslavného dojmu, že se pustinu za její vlády podařilo osídlit. Podobné starosti trápí ruské mozky dodnes. Kdekdo maskuje to špatné a líčí panovníkovi to dobré. Je to věčné spiknutí úsměvů spolčených proti pravdě s cílem zajistit klid na duši tomu, kdo má stát i usilovat o dobro všech. Krom cara není snad v Rusku živoucího člověka. Vždyť nejen jídlem živ je člověk…

   Přesto musím uznat, že lid tam setrvával bezmála dobrovolně. Nezdálo se mi, že by ho cokoli nutilo shromáždit se pod carovými okny a na oko se radovat. Sice se radoval, avšak jen z potěšení své vrchnosti. Radoval se tuze rmutně, jak píše Froissart. Nicméně ozdobené hlavy žen z lidu, plátěné hazuky a pestré, vlněné či hedvábné, opasky mužů nastrojených po rusku, přesněji řečeno po persku, záplava barev i nehybnost postav, to celé se mi před očima slévalo v obrovský turecký koberec rozprostřený od jednoho konce nádvoří na druhý z moci kouzelníka, jenž tady řídí veškeré zázraky. Les hlav byl největší okrasou carského paláce o první noci, kdy panovník vdával dceru. Vládce vskrytu smýšlel jako já, protože cizincům laskavě a bez halasu dovolil zahlédnout dav, jenž čistě svou přítomností svědčil o tom, jaký nese podíl na štěstí panstva. Byl to stín lidu na kolenou před neviditelným božstvem."

   Smazat
  9. 17:56 - ať to je jak to je, jde o xindl! - http://content.foto.mail.ru/list/carverxxi/_blogs/i-2269.jpg

   Smazat
  10. A poznal bys toho nahoře druhýho zprava? - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/1379175957_5828473c686871ab31b79fd1199.jpg

   Smazat
  11. Banga....rodný bratr Chujmera debiloviče!;-))))

   Smazat
  12. 18:20 - a taky Chujla Kremlotoviče!:) - http://content.foto.mail.ru/list/carverxxi/_blogs/i-2269.jpg

   Smazat
  13. 18:24
   A co udavače Havloviče....nenáviděnýho vlastní matkou?!!!;-))))

   Smazat
  14. A co terpv Ovar? Tan ubohá, vyžraná atrapa moskevského satrapy - jako kdysi Gottwald. Ohání se Švédskem, kde by mu však nedali ani asyl, ani sociální dávku. Ohání se Masarykem, který by mu ruku nepodal.
   Zakomplexovaný, mstivý, žvanivý a frustrovaný synek opuštěné samoživitelky, absolvent dívčí střední školy, podobný ožralému panchartu Gottwaldovi, opuštěný svým synem a obdařený doma dvěma pussys, držený za koule Putinem, likviduje svoji dceřinnou partaj i lůzovitou malomocnou sockovitou třídu, která si ho hovniválsky dokutálela na hrad, jako použitý nepotřebný kondom na cestě za Ural. Skončí stejně bídně, jako jeho buranský vzor, včetně vyhazovu z Maus-olea. Z toho Maus-olea bude toho vyžírku vyhazovat stejná nepoučitelná lůza, která si ho tam uložila a která teď blije do éteru podle jeho taktovky a chystá se mu postavit oslavnou pyramidu. (Z kotovic).

   Smazat
  15. oprava: Ta naše ...

   Smazat
  16. 19:40
   To mluvíš o udavači,milovníku ussackejch zločinců,ussackej agresorů,banderovskech sviní,vyžírku a nemakačenka chrla Havla?!!!Ty jsi tak blbej,až ti je mi tě a líto i Mozkomorovi v tvojí senkrovně,Chujmere debiloviči!!!;-)))))

   Smazat
  17. 20:01 - bohužel IQ tvý a Chujmera se od sebe neliší víc než výška hladiny ve spojených nádobách. A v tom je taky zásadní rozdíl mezi námi dvěma znemožňující nám společně vést dialog, neb svou velikostí duchovní čním nad tvou malostí a ubohostí upocenýho rusofilskýho strejce jak Mount Everest nad hromádkou psího lejna ...

   Smazat
  18. 20:56 - líp bych mu to nenadal ani já, šmejdouvi! Pouze a jen na nás záleží napneme-li svoje úsilí, vůli, píli a houževnatost natolik, abychom jednou pro vždy vyrvali z kořenů odpornou hnilobu jakou je xenofilní rasozrádnej bioodpad z 20:01! Dokud tento odporný plevel nebude zpracován jako hnojivo na naše pole, není možné, abychom znovu stoupali k výšinám tak, jako kdysi, naši předkové, kteří nedostali své postavení na této Zemi darem, ale museli si ho vybojovat!

   Smazat
  19. 17:52 My to máme snadnější. Blba jako seš ty poznáme podle blábolů a plakátování pořád stejných hloupostí.

   Smazat
  20. Vraťme se ale nyní k událostem, jež následovaly na území bývalého Protektorátu. Ano, mám na mysli ono ostudné a hanebné vyhnání našich německých spoluobčanů. Hlavními viníky tohoto protiprávního aktu byli anglický premiér Chamberlain, jenž s myšlenou vyhnání Sudetských Němců přišel, samozvaný prezident, vlastizrádce a kolaborant s bolševismem Beneš, který vyhnání prosadil, a spojenecké vlády, tedy vlády USA, Ruska a Velké Británie, které o vyhnání a genocidě rozhodly a prostřednictvím Mezispojenecké komise na něj dohlížely. Ono nespravedlivé vyhnání tří milionů a zavraždění mnoha desítek tisíc Sudetských Němců a konfiskace jejich majetku dodnes tvoří šrámy na česko-německých vztazích.

   Smazat
  21. 21:00
   Ten tvůj chrchla zvolený především komunistama už zdechnul,ty chujmerovský omyle přírody!!!;-)))

   Smazat
  22. 20:56
   Nauč se číst,ty reklamo na ÍÁ.

   Smazat
  23. 23:38 - probuď se! Váše banda židobolševických loupežných vrahů zvaných "partyzáni" už byla dávno rozpuštěna:)))

   Smazat
  24. Nikdo nás neokupoval - přijeli vyčistit náš prostor od komoušů, cikánů, židů a jiný verbeže! Bohužel na to od dějin nedostali dostatek času a výsledkem je i tenhle židobolšánskej web co nám tu s ním podlidi zkoušej mejt makovice jak to dělaj celejch 70 let! - https://www.youtube.com/watch?v=B-oTS2XulNU

   Smazat
  25. Bylo kdysi modou mezi ruskymi intelektualy a studenty vyzdvihnout ruskyho muzika jako vzor vseho lidstvi atd....
   Je stale modou odsuzovat zaostalost nekterych narodu bez prihlednuti k podminkam , kterym se jim nedostavalo a jinym treba dostavalo..
   Muzik napriklad nechtel pospichat s pokrokem , kdyz se vsichni modlili za nej a obetovali i sve zivoty...
   Podivana prismatem pokroku dneska je opravdu k nezaplaceni.
   Pokrok , prumyslu , technickeho , vedeckeho vyvoje a i lidskeho, absolutni zboznovany KUlt nas zavedl kam....
   Ze napr. dvoupokojovy byt v zapadakove stoji okolo milionu a jste jeste podrizen , kdyz zaplatite pod vladou /strata management/ spravcu objektu a dalsich poplatku je mnoho.
   Komunisti jeste nedavno davali stejne panelaky zdarma a nikdo nebyl spokojen s tim...
   Autem si odjedete nakoupit o cele hodiny driv a co potom delate s usetrenym casem ?
   Konsumujete chemicke potraviny protoze jsou levne a vy na ty normalni nemate...
   Rozpory a absurdni nesmysly rostou zacinaji mit navrch...
   Mate na vybranou, nebo jste otrok a obet zaroven toho pokroku....
   Je take podezreni , ze prave zaostalost byla tim zdrojem pokroku...
   A ze dnes nic takoveho neni treba nebo jen zhorsuje dany stav....

   Smazat
  26. V dobe 2.sv. valky zavladlo presvedceni a opravnene, ze lidi bojujici a umirajici ve gigantickych mnozstvich, dvou poslednich valek s prihlednutim k SSSR ,uz nebudou prave nadseni , vracenim se do zivota a zivorit v celosvetove krizi.
   Byly obavy, ze kdyz to elity nezmeni, lidi si to poridi bez nich...
   Z toho duvodu pak vyplynuly vsechny ustupky. Ktere jsou dnes opet predmetem neanvisti elit.
   Zdravotnictvi a lekarska pece, platby v nezamenanosti , pense, neco svobody , nemichani se do rodin a zivota lidi v soukromi , apod.
   Kdyz si vzpominam, tak byly opravnene obavy o osud sudetaku jako reakce naroda na nacisticke bestiality...
   Nenavist byla opravdu neskutecna.
   Z mnoha narodu pak nemci utekli co nejrychleji. Ani nebylo nutny je odsunovat.
   A tak se zachranili...

   Smazat
  27. Opět noční "vlk" s filozofickým myšlením. Rád Vás čtu, chybějící diakritika mi nevadí, jen ten nick, nutící mne hledat perly v moři.

   Smazat
 7. USA se odhalily. Zahrabaly se do svých lží, podvodů, špíny všeho druhu tak, že už samy sobě nevěří. Volby ukázaly jejich domácí neskutečný bordel v plné nahotě. Plést se do voleb jiných států, vykřikovat zda jsou legální či ne, neuznávat je a.t.d, to by jim šlo. Teď nám předvedly, jak se falšují volby. Nejspíš se z toho poperou mezi sebou. Nechci být škodolibý, ale pořádnou občanskou válku by potřebovaly jako sůl. Takový obrmajdan ve Washingtonu by jim slušel.

  OdpovědětSmazat
 8. Co že to USA dělá všude?Tak nic hrozného se nestalo.Jenom si ochutnali doma toho,co vaří jinde.Kdo s čím zachází,tím také schází...LM

  OdpovědětSmazat
 9. Putin přece může i za geologickou puklinu v tom
  Yealostownském parku.Takže zákonitě musí stát i za vítězstvím Trumpa.Může i za zemětřesení v Japonsku
  či tsunami v Pacifiku.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 10. USA a demokracie? Nesmysl! Král je nahý! Co všechno ještě musí udělat aby to lidé uviděli?

  OdpovědětSmazat
 11. USA nemají USA velvyslanectví.
  Nemůže tedy dojít ke státnímu převratu.
  Proto se Donald stane prezidentem a legálně zamete se všemi svými nepřáteli.

  OdpovědětSmazat
 12. Všichni se zaobírají tím, kdo heknul Clintonové poštu, místo aby rozebírali, co je v ní napsáno. Zvláštní logika.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale to je přece normální. Tady se taky nikdo nezabýval tím, co třeba Janoušek povídal Bémovi, ale tím, kdo to vynesl na veřejnost.

   Smazat
  2. Re (18:32):
   Václave a Vladimíre, každá vládní či mocenská klika se snaží odvádět pozornost lidu obecného k nepodstatným tématům. V mediálním mainstreamu to vídáváme a slýcháváme denně. Jen těm bystřejším to neuniká.
   A to, že je u nás mnoho věcí shnilých, ještě neznamená, že je to normální. Bohužel, jsou již tak četné, že nám mohou připadat jako běžné. Normální je ovšem nelhat, ikdyž se běžně lže jak když tiskne.

   Smazat
  3. 17:30 Je to stejný postup, jaký používá Pražská Kavárna, typicky ve vztahu k Zemanovi. Vždycky, a to bez vyjímky, je pozornost od podstaty věci odkloněna k nějaké podružnosti. A funguje to neuvěřitelně učinně, dokonce ani oponenti nevrací diskusi k podstatě. Zřejmě mají Clintonovci i naši "uvědomělí" stejné instruktory.

   Smazat
 13. Vladimír hircák 1+++++++ LM

  OdpovědětSmazat
 14. Nejvíce mě děsí možnost, že by Putinem hacknutí američtí volitelé nakonec svévolně zvolili presidentem USA Putina. Hrozné, ale vzhledem k Putinově moci naprosté reálné. Být Jandou, či členem havlérky , skočím snad do hajzlu a spláchnu se.

  OdpovědětSmazat
 15. Putin udělil Rexu Tillersonovi v roce 2013 v Petrohradu Řád přátelství.
  Dnes je Tillerson ministrem zahraničí USA. Děda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ... tedy, přesněji, skoro už je. Zbývají formality, věřím že jen formality. Děda.

   Smazat
  2. Tak to je jasný. Americkým prezidentem bude Putin. Mohl by k tomu ještě přibrat berlínské kancléřství.

   To by bylo dobré. Jediné, čeho se bojím, že mi Putin hackne poštu a bude vědět, kam du večer do hospody.
   PB

   Smazat
 16. Mám takový dojem, že rekci na různé články na tomto webu ( např. 17.31 atd...) píše sám velký mistr pornoherec j.Janda. Opravdu toto hovado( s prominutím) nemůžete admine zarazit?

  OdpovědětSmazat
 17. Za všechno může Putin. Vtip z psychiatrickou tématikou: Pán Novák propuštěn z psychiatrickéhoho ústavu zdánlivě zlepšen, léčen pro jeho utkvělou představu, že je žižala. Střední personál jeho vyléčení moc ale nevěří a po propuštění sleduje pana Nováka skrze okno, jak si bude počínat v blízkosti ústavu. Přilétá hejno špačků. Pan Novák vyplašeně vyhlédává ukryt pod skupinou keřů. Personál vybíhá z budovy a ptá se jej: Pane Novák, co to provádíte, vždyť jste opakovaně říkal, že jste pan Novák. Pan Novák na to: To ano, ale ti špačci to nevědí.
  Mně osobně lidé v Americe ale kdekoliv jinde /třeba u nás/ připominají toho pána Nováka. Za všechno může Putin je nic jiného než podobná utkvělá přestava jak ta představa pana Nováka, že je žížala.

  OdpovědětSmazat
 18. Nemozne delame ihned a zazraky do 5 minut !!
  Chcete zmenit volby v USA. Snadna vec.
  Putin zaridi.
  Chcete mit v USA 2 kandidaty . Trumpa a Hillary.
  Staci rict. Putin.
  Chcete usvedcit vsechny zapadni media a politiky ze lzi ,podvodu , kradezi a parasitismu.
  Zadnej problem. Kdo to zaridi za moment.
  Zase Putin.
  Kdo zhypnotizoval pres sto milionu volicu v USA , aby volili uplne spatne , poslechli a udelali , co chce Putin..
  A celej svet dnes se pta. Co by na to rekl Putin.
  A celej svet dnes rozsiruje lzi , pomluvy a nepravdy.
  Pak se zase ceka , co na to Putin.
  A vsichni cekame zase na ty zazraky...
  A Putin taky...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.