Reklama

.

.

pátek 30. prosince 2016

Putinova smeč tvrdě zasáhla Obamu do obličeje

Napsal/přeložil: Geo
30.12. 2016   Eurasia 24
Se škodolibou dikcí a vítězoslavnými obrázky Baracka Obamy média informovala o vyhoštění ruských diplomatů v reakci na údajné „hackerské útoky proti americkým politickým institucím i jednotlivcům“. Válečnými bubny nabuzený svět očekával přinejmenším stejně „tvrdou“ odvetu ruského prezidenta. Přišla ještě tvrdší.

Ruské ministerstvo zahraničí navrhovalo prezidentovi vyhoštění rovněž pětatřiceti amerických diplomatů a uzavření dvou budov využívaných Američany, Brity a Kanaďany v Moskvě. A přesně na to Bílý dům čekal.

Kdyby se Obamovi poradci při své povýšenosti občas obtěžovali zalistovat ruskými novinami, nevypadal by teď dosluhující pán Bílého domu jako až takový blbec.

Určitě by si totiž všimli dvou kouzelných slov, která jsou v ruských médiích ve spojení s Putinem jako doma: ассиметричный ответ.

Proč všechny americké administrativy „Putinovy doby“ nepřestaly obviňovat ruského prezidenta ze „studenoválečného uvažování“? Protože právě tak samy uvažovaly a uvažují. A tak si ani Obamovi lidé neuvědomili, že Putin není Chruščov.

Putin znovu využil asymetrie. Stál rovnou u sítě a vypálil přesnou pecku, kterou navíc strefil Obamu přímo do jeho předůležitého obličeje. Ne z milosti, ale na rozloučenou. Tak, jak si americký prezident zaslouží. Amerika, Evropa ani Blízký východ se za těch osm let nezměnily samy od sebe.

Obama vykopl ruské diplomaty v čas, kdy jim to možná přijde vhod. Stráví pravoslavné Vánoce se svými blízkými. Mezi tím Vladimir Putin v odpovědi na Obamův krok pozval všechny děti amerických diplomatů akreditovaných v Rusku na novoroční a vánoční oslavy do Kremlu. Není pochyb, že tam budou i vyhoštění Rusové.

A tak je dost pravděpodobné, že se všichni setkají u jednoho stolu a dospělí si připijí na zdraví… Donalda Trumpa.


Geo, Eurasia24.cz

61 komentářů :

 1. :))) ..a válka se nekoná hlupáci*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro hlupáka každý hloupý.
   http://www.rukojmi.cz/clanky/3142-husajn-obama-posila-dalsi-vojaky-k-ruskym-hranicim-chce-vyprovokovat-valku-driv-nez-se-trump-stane-prezidentem-pro-jake-instrukce-si-jel-stropnicky-do-washingtonu-pozornost-verejnosti-pohlti-vanoce

   Vymazat
  2. Obama ji muze jeste vyvolat

   Vymazat
  3. On Obama věděl, že stejně Trump udělá na americké ambasádě v Moskvě razii, tak chtěl, aby ti jeho (obamovi) koně vyhodil Putin a ne až Trump, aby ten jejich vyhazov byl jaksi důstojný, ale nedočká se, vyrazí je až americký prezident. To bude smutek pro demokraty. Protože, kdyby je vyrazil Putin, tak by Trump jaksi povinně je musel pak instalovat zpět, jakože si nenechá něco nutit od Putina ,kdežto takhle je vymalováno.

   Vymazat
 2. Pokud je tomu tak, nezbývá než před Putinem opět smeknout. Porovnat agresivitu zakomplexovaného čmouda z Keni, se státnickým jednáním uvážlivého státníka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, díky bohu za Putina .

   Vymazat
  2. trochu bych to poopravil : to nebyla rána do držky ale do dolní části zad spolu se vzkazem že se už tím primitivem (a tím co představuje) zabejvat nebude a ať už táhne zpátky na strom (kam ostatně patří - chudáci opice) - ale pozor nebezpečí války ještě zažehnáno nebylo - ti šílenci co pasou toho primitiva (a loutkové vlády kolonií po celém světě - včetně té naši) se ještě nevzdali

   Vymazat
  3. Opici by nobelovku maly odobrat.Nobel chcel podporit nieco uplne ine.asi netusil aky bude svet chory

   Vymazat
  4. Nobelova cena spáchala sebevraždu dávno před Obamou. Nač ji odebírat? Zařadil se sám. Sympaťák byl akorát Le Duc, ten Nobelovku odmítl - přece nebude v takové společnosti grázlů! Vedle Arafata, Chamberlaina, Kissingera, Perése a dalších válečnických zrůd... Obama Nobelovu cenu války slavně korunuje.

   Vymazat
  5. Ocekavat neco od nasilneho primitiva z Mombassy asi neni to nejlepsi..
   Mimo akademicke osly a Osla .... A jasavce v Berline..Bruselu.
   S prominutim , ale neda se to asi jinak vyjadrit.
   Putin si s Obamou elegantne vytrel prdel ...

   Vymazat
 3. Tvrdý direkt keňskému ohavovi na solar a jeho manželce z ptákem mezi nohama .....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pozor on rad kouri ptaky take .Zde:https://www.youtube.com/watch?v=UbMEgPL-pMI
   Oni totiz ti cernosi na nic jineho nemysli . Stejne je to prakticky s evsemi menecennymi rasami . V Afganistanu je homo absolutne prevladajici o Indech ani nehovore atd . Proste kde je dira neco jako o tom sudu na hrade ,vsak to znate

   Vymazat
 4. Naprosto výborný tah Putina.
  Nejen že potupil Obamu,ale vyrazil médiím dost vděčné téma,takže raději o tom nebudou psát,aby zase Putin nezískal body.

  OdpovědětVymazat
 5. Ba jo, jsou stále stejní. V sedmdesátých letech nemaje dost peněz na vybavení laboratoří řešili vývoj žárupevných slitin vtipem, dodnes jsou na špici. Dnes už to umí i v politice. Děda.

  OdpovědětVymazat
 6. Putin zmanipuloval i Obamu, aby vypadal před světem, jak totální blbec.

  OdpovědětVymazat
 7. Putin je prostě formát a chromé navíc pitomé kachně ukázal zač je toho loket. Nic geniálnějšího prostě nelze vymyslet a černoušek si zase šlápl na ty samý hrábě, že ho to baví, asi masochista. Nakonec ni ho příjde snad i trochu líto.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chromá kachna se odkopala - je to slepice. Na rozdíl od slepic orel much nelapá.
   KR

   Vymazat
 8. Nadřazenost Ruska s Putinem nad nacistickým západem a pražskou kavárnou imbecilů je počátkem konce západní anglo-amerického nacistického režimu ...

  Bravo RUSKO, bravo PUTIN jenom morálně silný a vyrovnaný jedinec je schopen takového tahu ....

  OdpovědětVymazat
 9. Nevadí, že jsem bit, říká si Obama, hlavně když se peru.

  OdpovědětVymazat
 10. Souhlas 17:33, Geniální!!
  Doteď byl (citát): "celý svět znechucen Obamovou zahraniční politikou".
  Ale teď už budou k smíchu :-D.

  To je nadhled, Putine, asi tě žeru!

  OdpovědětVymazat
 11. Možná má autor pravdu,jenže Obama končí a Putin se nechce rozkmotřit s USA teda s Donaldem.Také se tento krok Putina nechá vysvětlit jako jeho politická slabost ve vztahu s USA

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pro 17.54 Kdo jak myslí takový je..to sedí na opičáka i na vás dokonale,vy by jste šachy hrát nemohl,tam je třeba přemýšlet dopředu, nebo taky "podle sebe soudím tebe" :-)
   Vláďa z Ostravy

   Vymazat
  2. Jak ale vysvětlíte tu svou zabedněnost? Být slušný nemusí být přece slabost. Podle vás snad ano? To jen blbci se perou.

   Vymazat
  3. Tak tahle logika - 17.54 -by mě nenapadla. Putin nedal nikdy ničím najevo jakoukoliv slabost, a už vůbec ne před primitivními politickými desperáty z USA. On jenom už hodně dlouho chrání celý svět před vypuknutím celosvětové řežby, i za tu cenu, že se mu bulvární mediální primitivové pošklebujou. Důkaz, že Putin není ješita. Život lidí je pro něho víc, než jeho politické a osobní ego - o amerických vladařích to platí obráceně. Kdyby na ruském prezidentském trůnu sedělo něco podobného Obamovi nebo Buschovi, už by tady nebyl na kameni kámen. Jen ámen.

   Vymazat
  4. Je to právě naopak. Silný si může dovolit být dobrý, kdežto slabý se musí uchylovat k podpásovkám. Byl hezký komorní příběh ještě za socialismu o bajkáři Ezopu, který přesvědčil panovníka, aby se vzdal agrese a tím projevil sílu. To pouze slabý jedná ze strachu a nenávisti. Mimoto existuje výzkum, že život podporuje pozitivní, tedy ty vůdce, kteří dokáží s danými silami(klany) nejvíce vyjít, kdežto krvaví diktátoři končí násilnou smrtí. Jenže pro tento výzkum si musíte sehnat objektivní fakta a ne pomluvy nepřátel a ideologické výklady historie.

   Poznámka k výzkumu, který zmiňuji:
   Americký astrofyzik Carl Sagan a jeho manželka ve své knize ‚Stíny zapomenutých předků‘ se věnují obecným principům fungování života, hluboce zakódovaným mechanizmům a společenským vztahům, na jejichž základě společnosti nejrůznějších živočišných druhů existují.

   Vymazat
 12. http://americannews.com/obama-is-furious-after-this-cartoon-of-him-and-putin-goes-viral/

  OdpovědětVymazat
 13. Musíte ale všichni uznat,že Obama příkazy svých
  chlebodárců plnil na sto procent.Jeho poslední
  akce to potvrzuje.Komediant Stropnický je jenom
  proamerické hovado,jako vůbec celá vláda.Škoda,
  že si to voliči nebudou pamatovat a budou volit
  za koblihy a podobné vymoženosti.Český národ je
  poněkud mdlého rozumu,jinak by ty partaje neměly
  takovou podporu.S tím nic nenaděláme.
  Petr Majevský
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 65% národa s"mdlím rozumem" se té volební šaškárny nezůčastnilo. Asi podvědomě ví, že ta jejich demokracie i s jejich takzvanými svobodnými volbami je podvod. A ta sebranka, co se tam usadila je toho důkazem.

   Vymazat
  2. 18:45 mdlý rozum není v tom, že volí.mdlý rozum je u těch co nechají volit za sebe. Pěkně je o tom v pohádce O statečném kováři,já jsem to věděl pane králi.
   Lada

   Vymazat
  3. Já volím. Volím podle svých zájmů a přísloví košile bližší než kabát. Věřím také v to, že kdokoliv by tam přišel nový, rychle by přišel na to, že pokud chce vládnout, bude muset držet hubu a krok, jinak se s ním rozloučí. Dávno jsou to jen loutky mocných. No a kdo má moc? No přece ten kdo má peníze. Žádné iluze nemám. Pokud se změní politická situace ve světě, potom i nám bude přáno změnit.

   Vymazat
 14. Obamovi to patří, co si myslí vůbec tento člověk, jehož původ je dost nejasný,
  byl je a bude to nejhorší a nejhloupější Americký president,
  znepřátelil si i Izrael
  President Putin mu vypálil rybník,
  doufám. že Donald bude postupovat uvážlivě a domluví se s Ruskem a ostatním světem bez válek a výhružek
  šťstný nový rok všem lidem dobré vůle

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Babrack Hnussein Bombama úspěšně leze do stalingradského kotle....

   Vymazat
 15. Omluva za dvojí podpis.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:58
   Omluva za přiblblé poznámky by byla namístě spíš........

   Vymazat
  2. 19:52 nesouhlasis s timco pises, smrade, tahni

   Vymazat
 16. Stále častěji mne napadá, kdo asi jednou nastoupí po Putinovi. Pokud to bude nějaká horká hlava, můžeme se dočkat hodně horkých chvilek.
  Nevím, na co Američané spoléhají. Jestli na to, že udrží jadernou válku v Evropě a na území Ruska? Naivní představa. Sám za sebe říkám, kdybych neměl být já sám, ať není nikdo. A Rusové budou uvažovat hodně podobně. Než americký protektorát, raději žádné Rusko, ale ani Amerika.
  V Rusku dneska vládnou boháči nejméně srovnatelní s těmi americkými. A ti budou raději mrtví, než chudí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Abych pravdu řek, vůbec nechápu jak jste k těmto úvahám došel. Jak je už dlouho znám, uvažují úplně jinak. Ale to asi zase vy nemusíte chápat. 1:1. Děda.

   Vymazat
  2. 19,07
   Tak že mi chcete namluvit, že všichni ti, kdo v Rusku pohádkově zbohatli a mají svůj díl moci nad Ruskem i Putinem, se smíří s tím, že jejich obchody převezmou Američané? Že se zařadí mezi miliony bezvýznamných?
   Nezlobte se na mne, ale to si opravdu nedovedu představit. Plebsu se to podá trochu jinak. Tomu se zahraje na nacionální strunu. Vlast, její obrana a odkaz našich udatných předků. Těch, kteří zemřeli při minulých válkách.

   Vymazat
  3. 19:31 ... ale to namlouvat nechci. Ono je těžké diskutovat když používáme jen termín Rusi a podobně. Těch pohádkově zbohatlých bývá nepatrná hrstka, a těch jak píšete plebsu zase velice moc. Měli bychom vždy jasně definovat o kom mluvíme či píšeme.
   Mně se to jeví tak, že někdy, bohužel spíš výjimečně, o politice taky trochu rozhoduje i ten plebs. Zvlášť v případech, když je mu monarcha v činné službě jaksi příznivě nakloněn. Zdravím, Děda.

   Vymazat
  4. Až na to, 17.59 - že ruští boháči a vůbec ruská vlastnost je - nejdřív čest, hrdost a statečnost. Majetek a peníze byly u nich až druhořadá záležitost. Jejich slovanská statečnost je zdokumentovatelná od středověku, platí to i o carech a hlavách pomazaných. Koupit k prasečinám proti vlastnímu národu, se nedal nikdy nikdo - jen snad nějaký zparchantělý polorus, zatímco zparchantělých Čechů se ukazuje hafo, a teď zblbli majetkem ještě víc, než kdy byli, to je naše národní tragedie.

   Vymazat
  5. Všimněte si, prosím, že největší ruští boháči nejsou Rusové... to přece říká vše...

   Vymazat
 17. Jak se řeší vývoj žárupevných slitin vtipem??? ....ten musí mít ale třeskutou pointu!!!:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No ono to je bohužel těžké přiblížit jednou větou. Jasné je to po létech práce v oboru.
   Ale pokusím se: podobně jako nyní zahraniční politiku. Děda.

   Vymazat
  2. Poiinta vktipu je MIG 21 a západ v šoku. :-)

   Vymazat
  3. 18:05 Vtip není jen žert nebo anekdota, jak ho chápete vy. Další synonyma pro vtip jsou důvtip, vloha, nadání, pohotovost. V technice se označení "vtipné řešení" používá pro neobvyklé, důvtipné řešení, kdy se k žádoucímu cíli dojde nějakým novátorským postupem, často jednodušším a levnějším, než jsou rutinní zvyklosti. "Třeskutou pointou" vtipného řešení je pak stejný nebo lepší výsledek, než při použití "učebnicových" metod.

   Vymazat
 18. K 17:54.
  Samozřejmě, že si to Putin nechce s Trumpem rozházet. Stejně tak ovšem Trump s ním (viz jeho vyjádření k protiruským sankcím...).
  To je ale snad velice pozitivní zpráva ne ? Tedy pro havloidy a pornohodnoty asi ne, ale pro normální lidi jistě.
  Že z Obamy a jeho party (potažmo i s jejich nohsledy u nás i v Evropě) udělali blbce, to už je jen taký příjemný bonus.
  Heriot.

  OdpovědětVymazat
 19. Vyhoštění Ruských diplomatů z USA je teď voda na mlýn Putina. USA tak ukázaly, že jeho vládci, tedy Obama a všichni jeho poskoci, jsou partička debilů, kteří nevědí která bije. Naopak Putin přesně posoudil situaci a zachoval se velmi takticky. Místo vyhoštění diplomatů USA zvolil přesně opačnou cestu a všechny včetně dětí je pozval na vánoční oslavy do Kremlu. To je taková facka do tváře Obamy, že horší už dostat nemohl. DOŘE MU TAK DEBILOVI.

  OdpovědětVymazat
 20. Situaci zachrani Pat a Patashon a s nimi za vypadleho velkeho tlamu Liebermana je Amy Klobuchar. Jezdi ted po zemickar v Evrope a burcuji pro odhodlannost proti Putinovi .Vsak on Putin jiz jednou prohlasi :kdo by to vydrzel ,hodili ho do diry na 5 let 9mel na mysli McCaina jez by s Israelem rad vyhlazoval Irance . Pozor neni ale sam je jich stale dost a maji velkou moc

  OdpovědětVymazat
 21. V podstate je to taký Putinov prekvapený výraz ... "Tak oni nám vyhostili diplomatov? Hmm a kto ich vyhostil? Ako? To sa vážne volá ten prezident tak nejako Obama?".
  .
  V podstate to je taká facka nielen egu Obamu, ale hlavne celej vládnej klake -- v zmysle - vás predsa už nik neberie vážne, tak čo.
  .
  Horšie je to pre tunajšie presstitútky -- ktoré okamžite písali odkiaľ a koľko diplomatov musí odísť, kde ktorú školu Putin zavrie, kde ktoré rezidencie budú musieť opustiť ...
  ... a tak v priebehu včerajška - dneška - a zajtrajška ... budú tunajší presstitúti krvopotne prepisovať svoje žlčovité komentáre, stále na novo a novo...
  ... ale kto by tie nízke živočíchy vlastne ľutoval...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:46 Při způsobu uvažování oněch prestitutů si troufám předpovědět, že to budou vydávat za důkaz slabosti RF a přiznání, že ti diplomaté byli agenti. Nic jiného je při jejich "objektivním" myšlení napadnout nemůže.

   Vymazat
 22. Nevadí kavárna stejně bude jását. Protože blbci
  mají svůj inteligenční standart EU internacionálně nastavený

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prostě Eroblbové zůstanou Euroblby, a EroTrol.€€€

   Vymazat
 23. Černý pátek černého otce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Černý otec vytváří novou duhu: Rudo před očima, zelená pěna u huby a když nestihne včas splnit úkoly od svého panstva, bude mít i hnědo pod svou černou prdelí.

   Vymazat
 24. Vážení. Putin předvedl, že arogantního idiota je nejlepší ignorovat. Většina diskutujících souhlasí, že to je projev rozumu a síly. Tak co takhle vzít si z Putina příklad a dát si do nového roku předsevzetí, že budeme důsledně ignorovat místní idioty?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 3:54 ty jsi stejny typek jako ti vzdavaci pohranicnich pevnustek
   Kdyz te fackujou tak drzet hubu
   Nechat se urazet trolem nocnim hlidacem a mlcet
   Jak trapne cechackovske
   Ja naopak vitam ze ten sasek troll co sam o sobe rika ze lze ze sem chodi
   Je to nase havlisticke zviratko

   Vymazat
  2. s 3:54 plně souhlasím. Ono je to přejde, když nenajdou žádnou odpověď na ty svoje hloupé a sprosté úlety.
   Lada

   Vymazat
  3. 5:45 Horní Dolní - dnes ještě není Nový rok, tak vám naposled odpovím. Vůbec nic jste z gesta Putina nepochopil. Zřejmě neznáte základní pravidlo juda, kterým je využití útoku protivníka k jeho porážce.
   Do příštího roku vám přeji kromě duševního zdraví (které nutně potřebujete vylepšit) také to, aby jste se dokázal zbavit své verbální inkontinence. Takové nezvladatelné učúrávání "myšlenek", jaké zde předvádíte, je trapné a do značné míry idiotské. Diskuse není o blábolení a exibicionismu, k jakému se uchylujete vy. Děláním sparingpartnera těm "šaškům trollům" se sám stáváte stejným šaškem. Přeji vám mír v duši.

   Vymazat
 25. A prosim vas, neporovnavat americkeho presidenta s ceskym
  Pravomoce ceskeho jsou jen malinko vetsi nez principala cirkusu Humberto

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hloupý Dolní a tvoje hovno v hlavě je zase obrovské. Snažíš se psát často, ale jsou to samé cypoviny.

   Vymazat