Reklama

pátek 16. prosince 2016

ROP Severozápad – mastili si politici ČSSD kapsy?

Radek Rozvoral
16.12. 2016   Rukojmí
V této kauze je dohromady obviněno čtyřiadvacet osob a velkou část z toho tvoří politici oranžové květiny (ČSSD). Mastili si kapsy nebo stranickou pokladnu?ČTK informovala o tom, že má k dispozici seznam všech obviněných, z něhož jmenovala dohromady sedm politiků ČSSD (bývalá hejtmanka, náměstci a radní) a dva bývalé vlivné členy ODS

 Vyšetřovaná korupce se týká poškozování zájmů Evropské unie a dalších trestných činů v souvislosti s evropskými dotacemi z ROP Severozápad. Velkou část obviněných podle ČTK tvoří hodnotitelé projektů. Experti projekty bodovali a na základě jejich doporučení o nich definitivně rozhodoval výbor ROP Severozápad, který tvořili politici Ústeckého a Karlovarského kraje. Zmanipulovaných a ovlivněných projektů mělo být údajně čtyřiapadesát a to za 14 miliard korun.

ČTK informovala o tom, že má k dispozici seznam všech obviněných, z něhož jmenovala dohromady sedm politiků ČSSD (bývalá hejtmanka, náměstci a radní) a dva bývalé vlivné členy ODS. O jména mi zde ani tak nejde, jelikož v tomto případě už se nedá mluvit jen o selhání jednotlivce, jak to vždy v případech korupce vedení všech politických stran komentuje. Pokud se obvinění prokáže, pak se v tomto případě bude jednat o selhání celé partaje, která nám v současné době vládne a která ústy svého předsedy a současného premiéra Bohuslava Sobotky chce opět vyhrát parlamentní volby.

Je to jen výsměch všem poctivě pracujícím lidem, kteří odevzdávají nekřesťanské daně a veškeré odvody, které pak mizí v černých i když v tomto případě spíše v oranžových dírách zkorumpovaných politiků a ve volbách bychom jim to měli náležitě spočítat.

19 komentářů :

 1. Sobotka by měl z toho vyvodit osobní zodpovědnost...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ŽÁDNÝ člen současné vlády z ničeho nevyvodí osobní zodpovědnost. Jedním z typických příznaků psychopatie totiž je odmítání odpovědnosti za spáchané zločiny a přenášení viny na oběti těchto zločinů.

   Smazat
 2. ČSSD a nějaké nepravosti? Ne, to nemůže být pravda! Dokonce ani to, že se jejich předseda a vůdce nějak namočil v souvislosti s OKD. Vím jedno. Ještě před volbami změní logo. Budou mít v erbu květinu nevinnosti. Lilii. Myšlení nezmění. Toho schopni nejsou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:58
   Někde jsem četl, že budou mít ozubené kolo nebo zub - už nevím.

   Smazat
 3. ČSSD už žádné korupční kauzy ke svému konci v propadlišti už ani nepotřebuje, jí přece dnes stačí jenom samotný Sobotka ve vedení.

  OdpovědětSmazat
 4. Řekl bych, že platí obojí. Jinak by to ČSSD nemohla trpět. Ty signály tady byly už tehdy, když to začalo. Vaňhová a spol. se dopouštěli přehmatů téměř denně. Mnozí na to upozorňovali. Nepochopím dodnes, když i ČT zveřejnila dokument o krádeži Kamencového jezera, tak nikdo nereagoval. Vždyť to kryl už i Topolánek. Zdaleka se to netýká jen ČSSD.

  OdpovědětSmazat
 5. Jarda Foldyna jim vyhrál volby a oni ho podrazili. Měl dělat hejtmana, ale to by té jejich mafii překážel. Tak se hejtmankou stala Vaȟová. Tady je výsledek! ČSSD je dlouhodobě nemocná strana a končí jako ODS - umírá na blbost jejího vedení a na korupci!

  OdpovědětSmazat
 6. Tu partaj by normální pracující člověk neměl volit. Sice voliče oblbují názorovou pestrostí od Foldyny až k Dinsbierovi ale praktická výslednost a realita je ještě za D. směrem doprava a k blbům v EU. Oblbují nás v ČT, lžou v zahraniční politice viz Sýrie a Ukrajina. Masaryk se musí obracet v hrobě když vidí jak se chovají k církvi a šlechtě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejen "tu partaj", ale žádnou z partají, které jsou ve vládě, dokonce ani žádnou z partají, které byly od natistického převratu v r. 1989 v některé z vlád!

   Smazat
 7. Chce to volit Okamuru. Jedno referendum a budou se dít věci.

  OdpovědětSmazat
 8. Do Nového roku mám jedno veliké přání 3% pro ČSSD
  a 3,5 % pro krále Koblížka. Tomiovi přeji 55%

  OdpovědětSmazat
 9. Tedy kam se na to hrabe socialismus, něco pošlem do únijní kasy, tam si z toho uloupnou únijní dříči svoji těžce zaslouženou odměnu, něco málo pošlou zpět do Absurdistánu, tam z toho postavíme cyklostezky pro pár snobů, rozhledny v údolí s překrásným rozhledem a ještě zůstane slušný vývar pro naše vo krapánek chytřejší spoluobčany.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale za socializmu se také děly všelijaké věci. Pamatuji např. na velkou loupež o které psaly i okresní noviny. Jacísi dva bratři ukradli v místním pivovaru dva pytle mláta. Pro čuníka, jehož doma chovali.
   To dnes vás také mohou napadnout určité myšlénky, procházíte-li městským nebo nemocničním parkem a na žulovém pomníku se kdosi hrdě hlásí k tomu, že na pokácení několika stromů a výsadbu jakéhosi křoví jsme dali bratru čtyřiapůl milionu korun ale o třiapůl jsme takříkajíc pumpli EU. Je pravdou, že to máme u tý únie bohatě předplacené, kdo ten vývar shrábnul si ale můžeme jen domýšlet. Q.

   Smazat
 10. Sakra proč by měla mít ČSSD 3% když si je nezaslouží, Koblížek budiž tomu přeju ty 3% snažil se alespoň zlepšit výběr daní, sice jen tak lehce nanicovatě, jen někomu. Kdyby byl důsledný tak by zavedl výběr daní poctivě pro každého a hned. Zaměstnanců se nikdo nikdy neptal jestli platit daně chtějí nebo ne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale to je přeci v parlamentní demokracii a protipólné koalici bez hlasovací většiny utopií. Kolik různých nesmyslů nacpou poslanci k návrhům zákonů a kolik jich rozcupují protože jdou proti jejich osobním zájmům?

   Smazat
 11. Kradou všichni politici ze všech stran,počínaje na
  obcích až do centrálních úřadů.Je úplně jedno,jak
  se která parta jmenuje.Vlastní kapsa je jejich heslo.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejenže je jedno, jak se kdo jmenuje; je také jedno, jak sám sebe označuje. Partaje je nutno dělit na
   - natistické, propagující naše členství v teroristické organizaci NATO, které jsou proto extrémní fašizující pravicí a normální člověk je nikdy nevolil a volit nebude;
   - protinatistické, které lze členit na levici, střed a pravici.

   Smazat
 12. Když se nad tím zamyslím,vlastně potentáti EU jsou jen vykonavateli přání nadnárodních monopolů.Proto jsou různě podporování další jejich koně ve státech EU.Jak to dopadne,budou to vyšetřovat roky a nakonec nebude postižen nikdo,jak dopadl Novák s Izraelským pasem,směje se nám z Floridy.

  OdpovědětSmazat
 13. A proč tedy picli Hrušku? Vyhrožoval jim bonzem nebo chtěl taly pro sebe?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.