Reklama

.

.

pátek 30. prosince 2016

Rozkradený a vytunelovaný český zájem

Václav Umlauf 
30.12.2016 E-republika

Pokus o artikulaci zájmů českého státu, který by neměl jít cestou korporátního fašismu. Evropské zkušenosti posledního století jasně ukázaly, že na jeho konci nás čeká globální válečný konflikt.


Po dvaceti letech zlodějin a budování českého mafiánského kapitalismu na extrémně neoliberální způsob u nás došlo k paradoxní situaci. Česko vyniklo z civilizovaných zemí socialistického bloku tím, že má stát a chování občanů jako někde na Balkáně. Stádo ovčanů poslušně volilo pod hrozbou příchodu mytických „komunistů“ a návratu „starých pořádků“ party politických zlodějů zprava i zleva tak dlouho, až stát a jeho zájem prakticky zmizel. Znechucení a nemyslící občané svedení korporátními médii tento stav potvrdili tím, že do čela státu zvolili miliardáře přes úživu, který nabídl „dva v jenom“, jak to vtipně napsal náš redakční kolega v článku Politika v akčním korporátním balení. Lidé pochopili, že politické koupené šašky nemá smysl volit, když si mohou svého miliardáře zvolit přímo. Pak totiž nemusí platit za okliku zvanou "zastupitelský lobbismus" a dostanou jako v akci zvýhodněné korporátní balení "dva v jednom". Tím došlo k tomu, že stát je konečně vedený ve stylu korporátního fašismu, tedy jako „moje firma“.
K tomuto vývoji jsme už dávno věnovali sérii článků k vývoji českého korporátního fašismu. Ke čtení stojí článek Rozdíl mezi korporátním kapitalismem a korporátním fašismem. Rozdíl tkví v tom, zda kapitalismus v dané zemi řídí politická reprezentace, nebo bankovní či průmyslové korporace. Pokud platí jako v Číně a v Rusku, že korporace podléhají politické moci a jejich strategii spoluurčuje stát a má možnost dosáhnout i na jejich zisky, pak jsme v korporátním kapitalismu. Pokud ale platí, že korporace si uplatí volby a vybírají kandidáty, a přitom neplatí prakticky žádné daně v daném státě, pak jsme v modelu korporátního fašismu.

 

Pravice a korporátní fašismus


Typickým příkladem politického systému řízeného v popsaném modelu korporátního fašismu představují dnešní Spojené státy americké, o čemž jsme psali dost článků. Tento model prosazuje v USA nový prezident Donald Trump. Jenže na rozdíl od ideologicky nemyslího a politicky zbabělého Česka tento miliardář sleduje úplně odlišnou strategii. Tzv. „alternativní pravice“ (Alt Right) podporující Trumpa obdivuje Putina jako silného národního vůdce, který zkrotil nadnárodní korporace, dosáhl ekonomické stability a díky brilantní zahraniční politice Lavrova a spol. vytvořil z Ruska opět globální velmoc. To je přesně to, co tzv. "levicový" Obama s klanem Clintonových projeli na plné čáře. A ještě při tom ekonomicky ožebračili střední třídu a nechali nekontrolovaně vládnout bankstery z bank, které jsou příliš velké na to, aby mohly padnout. Trump bude nemilosrdně budovat US-korporátní fašismus, nejspíše stát Mussoliniho typu, v němž platí i jistá míra sociální spravedlnosti. K tomu viz náš starší článek O fašismu, racionálně. Pravice tedy ví, co chce a co je pro ni tzv. "český zájem". Tak to shrňme v bodech.
 • Musí zde zůstat současná kolonie poslušně pracujících dělníků v montovnách za minimální mzdy.
 • Veškeré zisky se budou legálně, přes zákonodárství, odvádět jednomu procentu až jednomu promile vyvolených.
 • Těm 99 procentům dole se ve školském, zdravotním a důchodovém systému nechá jen tolik, aby se na jednu stranu nebouřili, a na druhé straně aby neumírali před nemocnicemi jako dnes v Řecku.

Spojení banksterů a koupených politiků je typickým znakem korporátního fašismu a v Německu odstartovalo cestu ke 2. světové válce. K tomu viz článek Takový obyčejný vraždící EU-fašismus, kde najdete paralely se současným vývojem v EU a odkazy na naše důležité články k tomuto tématu. Klíčová schůzka Hitlera s hlavním korporátním fašistou Franzem von Papenem proběhla v Kolíně dne 4. 1. 1933. Toto setkání zprostředkoval bankéř Kurt Freiherr von Schröder ve své vile. Tento den a tuto schůzku mnozí historikové považují za datum založení Třetí říše. Tento bankéř technicky vzato vedl jako finančník německý válečný průmysl, včetně koncentráků. Schröder seděl ve správních radách asi 30 nacistických klíčových podniků. Byl chycen v Britské zóně a od Britů dostal trest 3 měsíců vězení a pokutu 1500 marek, kterou jistě s obtížemi zaplatil. O tom psal i článek mé kolegyně věnovaný podílu britských bankéřů na vzestupu fašismu.

Hitler slíbil korporacím, že zničí odbory a umožní Německu získání „životního prostoru“ na Východě, protože po 1. světové válce přišlo Německo o kolonie a zdroje surovin a odbytiště. Pak logicky a nutně následovala další válka. Nový scénář imperiálních válek pod začínajícím korporátním fašismem už EU provozuje neúspěšně v Sýrii a úspěšně zničením Libye. K tomu jsou důležité paralely našich analýz (Smrt na splátky. Jak guvernér Norman vedl Evropu na cestu zániku v letech 1924-1933) a jak se v Sýrii zadělává na velký velmocenský konflikt (Stejný scénář, jiné velmoci: válka ve Španělsku 1939, válka v Sýrii 2016).

Takže shrnuto a podtrženo: Pravice, ví, co má dělat, aby si jedno procento až jedno promile podrželo politickou a ekonomickou moc. Je třeba vést hybridní války, militarizovat společnost, pod záminkou „boje proti terorismu“ zrušit demokracii strachem o holý život. Proto je třeba zavést celoplošné sledování občanů a nekonformních občanských skupin. O tom všem píšeme v sérii článků o pilných fašistických chovancích s líným, leč za naše daně dobře placeným agentem Novákem.


Levice a korporátní fašismus


A co tzv. „levice“, hájí zájem státu nebo ne? Hezký příklad rozdělení rolí v managementu korporátního fašismu ukazuje nedávný příklad jednoho holandského vyděračského obchodního řetězce legálně vykrádajícího peněženky v Česku. Řetězec u nás rabuje konta zákazníků, ale na mzdy zaměstnancům dává úplné minimum. Poslušné kasírky stávkovat nebudou, protože je to v supermarketech ani nenapadne, a ani funkční odbory už zde nejsou. Mussolini a Hitler by měli jistě radost z tohoto vývoje. V korporátním fašismu se totiž úplně kryje zájem státu a zájem korporací. Takže občanské organizace napsaly na vedení této korporace dopis a obvinily vedení supermarketu z legální zlodějny. Pak se přidal premiér Sobotka a vítězně lidu obecnému oznámil, že jeho osobním dožebráváním se vánoční prémie zvýší v tomto supermarketu ze tří stovek na nějaký tisíc korun. Babiše takové detaily pochopitelně nezajímají vůbec. Pak se probrala i katolická církev ze zimního spánku a jménem sociálního experta biskupa Malého řekla, že by se tento humanitní čin udělat doopravdy měl, protože to celé není tak nějak spravedlivé a Ježíšek by z toho určitě radost neměl.

Jak sami vidíte, celý postup levicově a sociálně zaměřených skupin představuje naprostou karikaturu normálního postupu boje za vyšší mzdy, ať už stávkou nebo tarifním vyjednáváním. V Německu opět stávkovali před Vánocemi zaměstnanci korporátky Amazonu a jistě své dostali, protože se o jejich stávce už vůbec nemluvilo, na rozdíl od loňského roku, kdy němečtí zaměstnanci Amazonu udělali totéž. Proto se také velká část expedice Amazonu stěhuje z Německa do Česka, viz článek Amazon do Česka? Jasný ekonomicko-sociální dumping!. V Německu se totiž korporátnímu fašismu tak úplně zatím nedaří, zato u nás skvěle. Proč? Protože česká politická levice koupená korporátním fašismem spí zimním spánkem a nevidí skutečný zájem státu. A tzv. „levice“ v podobě socdem v něm hraje roli králova šaška.

Intelektuální část mediální a tzv. „nezávislé levice“ představuje neškodný odvar Pražské kavárny. Žijí v umělém světě, který správně popsal hlavní manipulátor vládních chovanců v článku věnovaném manipulacím skrze kulturní hegemonii (Chovanci na vnitru začali myslet, viz zpráva agenta Nováka). Buď tito tzv. „nezávislí“ zkoumají své kosmické vědomí a k tomu si přiberou Putina, nebo poctivě nosí ideologické levicové brýle posledního desetiletí, které jim pilná pravice pomohla nasadit. Dotace na své psaní samozřejmě od korporátního fašismu dostanou, protože je třeba tento pseudo-folklór pěstovat. Tyto tzv. „alternativní weby“ vzbuzují zdání, že žijeme v neutrální demokratické společnosti, jejímž největším problémem je boj za třetí záchod pro neutrální pohlaví. Těmito infantilními řečmi pilně buduje „levice“ u ovčanů pocit normálnosti a nekonformnosti, takže proč je neodměnit z drobků padajících z bohatě prostřeného stolu jednoho procenta, který si pro sebe monopolizoval státní zdroje a svůj zájem vydává za zájem státu.

Takže tzv. „intelektuální levice“ představuje veselé a vcelku hodné stádo infantilních žvanilů, většinou s vysokokoškolským diplomem a zaměstnáním. Tato parta nepochopila, oč ve společnosti vlastně běží a kde je zájem toho, čemu se říká res publica. Tito lidé z podstaty věci nejsou schopni artikulovat státní zájem České republiky, protože vidí jen svá izolovaná témata ideologického pseudo-liberálního panoptika. A k tomu si přibrali sociální nebo anarchistickou agendu, za kterou se ovšem činem a skutkem nehodlají skutečně vážně postavit jako politicky organizovaná skupina nebo hnutí. Kdybychom za komunistů dělali samizdat a opozici takovým stylem, jakým dnešní mladí levičáci obhajují své ideje proti státně a politicky organizovanému korporátnímu fašismu, tak je tu komunismus na věčné časy a nikdy jinak.

Příklady státního zájmu


Chytrému napověz a hloupého trkni. Náš veřejný web vykrádají chytré hlavy z různých partají, i když k různým demagogickým účelům. Ale o důležitých věcech se psát musí, protože tím bráníme nezávislý úsudek v občanské společnosti. Tak vyjmenujme v prvním kole alespoň důležité oblasti, v nichž je třeba artikulovat státní zájem Česka.
 • Vztah k Evropské komisi a jejím někdy zběsilým nápadům, vděčné téma pro všechny anti-evropské partaje. Viz boj proti nesmyslným předpisům vedeným korporátním lobbingem z EU. Národní korporátní fašismus se proti tomu staví leckdy i docela úspěšně. Viz kritika Babiše v případě některých křiklavých praktik, jako je návrh na jednotnou EU-denaturaci lihu, která je jednak drahá a jednak přestane být denaturací.
 • Zahraniční politika je vedená devastačním způsobem. Problémem je zejména nepřímá podpora korporátního modelu násilné exploatace zemí Třetího světa jako Afghánistán skrze tzv. „zahraniční mise“. Nevím, proč mají padat čeští profesionální vojáci za zvyšování produkce heroinu, kterou chrání NATO. Vláda se vždy odkáže na dobrovolné smlouvy s tím, že „máme závazky ke spojencům“. Pokud chceme terorismus, jako nyní mají ve Francii, Belgii a Německu, tak je to jistě dobrá cesta, jak hájit české zájmy směrem do hrobu. A pokud posíláme vojenský kontingent tajně do zemí bez souhlasu jejich legálních vlád, tak naši vojáci fungují jako námezdní žoldnéři zcela mimo zákon.
 • Nefunkční národní ekonomika a zcela nekontrolovaný vývoz kapitálu spojený s násilnou devalvací koruny. K tomu jsme měli poslední tematické číslo a konferenci, viz tematické číslo 2016-04 (Nové peníze pro nový život). Paní docentka Švihlíková v nezávislých médiích už dva roky mluví o tom, jak Česko funguje jako pracovní kolonie. Tato země tvoří průchoďák na výrobu polotovarů a na tvorbu zisku, který celý plyne do zahraničí. Tady zůstává vyrabovaná země a ekologické škody, přičemž my všichni platíme a hlavně budeme platit všechny sekundární škody vzniklé tímto korporátním rabováním vlasti a obecného lidu. A podobně je tomu s manipulací kurzu české koruny od ČNB, viz příspěvky na citované konferenci. Stát vedený v modelu korporátního fašismu zcela rezignoval na používání dvou základních nástrojů, jimiž brání svou suverenitu a jimiž jsou výše daní od nadnárodních korporací a bank a regulace kurzu národní měny pro zájmy občanů, a ne jednoho procenta.
 • Zcela ujetý socialismus EU-dotací, který rozvrátil svobodný trh v zemi. Vyrabovaná země, kde korporace a banky neplatí téměř žádné daně, dostane část zisku oklikou přes EU ve formě poukázek na obecní projekty. To je státní obdoba těch stravenkových poukázek, které všichni známe a mnozí tuto regionální měnu korporací používají i při placení v korporátních supermarketech. V Česku se tím rozběhla naprostá zlodějina bez efektivní kontroly a zásadní nehospodárnost. A pochopitelně nefunguje konkurenční prostředí, protože dotace získané politickými známostmi či korupcí vytvoří naprostou konkurenční výhodu. V dotační politice je národní zájem úplně jasný. Je třeba změnit rozpočtové určení daní, z EU brát peníze pouze na infrastrukturu státu a na velké projekty. Je třeba navýšit rozpočtové určení daní na úrovni obcí a krajů tak, aby samosprávné celky mohly žít za svoje a tím se chovat tržně a hospodárně.

Tolik k první artikulaci zájmů státu, který by neměl jít cestou korporátního fašismu. Evropské zkušenosti posledního století jasně ukázaly, že na jeho konci nás čeká globální válečný konflikt.

Feudalismus - Komunistický Socialismus - Kapitalismus
- - -

Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 550 Kč-. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

54 komentářů :

 1. Já jsem přesvědčen, že naše ekonomika od roku 1989 velmi významně "poskočila". Zbavili jsme se zbytečných podniků, namátkou Poldi Kladno, ocelárny, vodovody, sklárny cihelny a další.Stali jsme se montovnou Světa. Také jeden úspěch. Cena vody se zvýšila stokrát,elektřiny zhruba také stokrát. Nájemné se zvýšilo zhruba dvacetkrát. Zato máme lacinější spotřební elektroniku. (TU KUPUJEME OPRAVDU KAŽDÝ DRUHÝ DEN. Průměrná mzda se statisticky zvýšila zhruba sedmkrát, ve skutečnost dvakrát

  Dokázali jsme nadělat zhruba dva biliony Kč.dluhů a rozkrást majetky za další 3 biliony

  JSME VELMI ÚSPĚŠNÁ EKONOMIKA!!

  J.B

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, jsme velmi úspěšná země. Patří nám 28. příčka z cca 200 v Indexu lidského rozvoje.

   http://hdr.undp.org/en/composite/trends

   Taktně jste opomenul, že potraviny dnes stojí pakatel, navíc je vše snadno k dostání, doba dožití se zvedla o 7 let atd atd

   Vymazat
  2. 14:01 - jste stále legrační s tou svou "statistikou". Díky za informace. Mají pro 90% lidí v Čeksu cenu zlata, eéé,co to plácám, cenu platiny! Taurus

   Vymazat
  3. Ano, ano, naprosto správně, ale ještě jste zapomněl zmínit vzkvétající stav zemědělských družstev a to doslova v každé obci.

   Vymazat
  4. Jo? A že vy taktně opomínáte 14.01, že nájemné ze stejných bytových ploch se zvedlo šestinásobně, voda zdražila na stonásobek původní ceny, plyn taktéž, elektřina nemlich tak. Že lidi zde makají za byt a stravu - jak otroci. Mnohdy si musí vybrat, jestli budou s odpuštěním žrát, nebo bydlet. Kde je nějaká kultura? Kde je ošacení? Kde jsou další věci, neboť nejen chlebem živ jest člověk? Že na to mají sereblity a politici? Šmejdi a zbohatlíci? O tom žádná. A kde má ostatní lid? A o sedm let déle žijí jen ti dříve narození, kterým bylo dopřáno půl života ztrávit v klidu, pohodě, a beze strachu o práci, důchod, a střechu nad hlavou. Ti dnes, kteří žijí v nepřetržitém strachu, a uprostřed násilí, které prýští ze všech stran, a krve, která kape z obrazovek televizorů až na světlé výjimky čtyřiadvacet hodin denně, budou chcípat po čtyřicítce svého věku - jak neandrtálci. Budou chcípat na soustavné deprese a jejich důsledky na lidské zdraví, na neléčené rakoviny ( nemají peníze), budou slepí ( čučení do obrazovek a tabletů) hluší - kravál, jemuž se přezdívá hudba, a bez zubů - mizerné žrádlo a nejsou peníze ani na mizernou plombu. Když vidím dokonalé můstky "napevno" u dnešních sedmdesátníků, kteří je mají od čtyřicíky z d a r m a - jdou na mně mrákoty. Tak držte hubu a zalezte, nebo pěkně zahrňte do svých invektiv všechno. Já jsem ještě vynechal zdevastovaný školství, který chrlí každoročně tisíce sebestředných pitomců a nafučenců, a vedle toho tisíce uťápnutých moulů s komplexem méněcennosti, neboť se nenarodili se zlatou lžičkou v zadku, a je to na nich bohužel vidět. Obojí dohromady vypatlané, co zvládne po absolutoriu celé ZŠ tak zhruba číst a psát. A to ještě jenom možná. A další a další - takovýhle kecy jako je ten váš, mám zvlášť rád.

   Vymazat
  5. 14.01

   S naším "rozvojem a prosperitou" je to jako s většinou podnikatelů: ŽIJEME NA DLUH!!!!

   Když jsme počali "budovat světlé kapitalistické
   zítřky: MY JSME BYLI VĚŘITELÉ!!!!

   Co se týče cen potravin, musíme je přepočítat k platům VĚTŠINOVÝM, nikoli ke statistickému průměru!! V našich poměrech okolo 13 000Kč

   Již vidím nadšení prodavačky, až si přečte Váš příspěvek. Pracuje v nadnárodní firmě za 11000, zaplatí nájem, náklady na domácnost!!! Jistě ji pak dojde, jak se má výborně!!!! :-)))

   Pro Tauruse:existuje něco vzácnějšího, než je platina: LITHIUM. Odhaduje se, že v Afganistánu je ho za dva biliony dolarů.Možná jeden z důvodu internacionální pomoci SS tamtéž. Když někdo "sedí" na nerostných surovinách,netrvá dlouho, mají tam SS a SA, než se vzpamatují.

   J.B.

   Vymazat
  6. Cenové skoky jsou relativní vzhledem k inflaci. Shrnuto, nejvíce nám zdražilo bydlení. Za bolševika jsem měl 2350 Kčs měsíčně brutto. Přídavky na dvě děti mi vyrovnali daň ze mzdy, tak že jsem měl necelých 2400 čistého. Nájem, elektřina, topení, voda, popelnice,... mne stálo 15-20% mého platu. Dnes, pokud by jsme se pohybovali v nějakém relativním průměru, na to samé vydělává jeden z manželů. A to nesmí mít moc vysoké nároky. Auto a jeho provoz byl vzhledem k tehdejším příjmům, dražší. Na druhou stranu existovala mnohem hustší dopravní síť. Byly dělnické slevy - týdenky, kdy za cenu plného, jednodenního jízdného jezdil člověk do práce celý týden. Železniční doprava byla v symbolické výši. Dnes lidé z venkova mají auto jako nutnost. Řada spojů byla zrušena a ty co zbyly často nevyhovují návazností, nebo potřebám. Potraviny byly také relativně dražší, ale na oplátku jsme nebyli krmeni různými náhražkami. V oné době neexistovalo programové okrádání zákazníka. Existovali výrobní normy a pokud neselhal lidský faktor (rozkrádání), byly dodržovány. Výrobní podnik neměl z programového rozkrádání profit a dodržování oněch norem bylo sledováno, nebo se o sledování stát alespoň snažil. Oborové normy byly navíc i v jiných odvětvích a i když se nevyráběly výrobky právě in, často nám slouží dodnes. Na rozdíl od těch porevolučních.
   Suma sumárum, polovině lidí se za bolševika žilo snáz, než se jim žije dnes. A bez stresů.

   Vymazat
  7. 13:44 hlavne se cesko zbavilo rozumu a samostatnosti vymenou za okovy, protektorat, otroctvi, homosexualismus a jine zapadni hodnoty

   Vymazat
  8. 14:01 havlocaliruv troll zase roztleskava
   Ale o sva slova se boji zasadit sazkou

   Vymazat
  9. Dele se dozivaji jen ti lide co zili vetsinu sveho zivota v socialismu
   Havlovi deti jsou prozrane drogami, jedy, rakovinou

   Vymazat
 2. Přesná analýza tragické skutečnosti, pane Umlauf. Problém je, že dnes nejsou ani osobnosti ani "lid", aby byla možná změna zločinného systému. Musíme počkat na změnu zvenčí. A bude to, samozřejmě, z Ruska, kde novou koncepci již uvádějí v život.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemáte pravdu. O sebe se musíme postarat my sami!!!

   Vymazat
  2. 13:55 Ano, přesná analýza. Včetně přiznání zásluh pana Umlaufa a předlistopadového disentu na dnešním stavu. Kdyby tenkrát pan Umlauf dokázal vidět dále než na špičku vlastního nosu tak musel vědět, že to jinak nemohlo dopadnout. Snad si nemyslel, že podpora Západu jejich boji za "svobodu a demokracii", bude zadarmo.

   Vymazat
  3. Klídek - dlouho čekat nebudem 13.55. Změna "zvenčí už přichází" Má podobu statisíců hnědých šupáků, kteří mají za úkol produkovat takové chování, aby nasralo co největší množství domorodců v každém státě. K tomu radostně skandují media, která předvádějí vzornou péči o hnědé šupáky na straně jedné, a násilí, řezání hlav, a další zhovadilosti páchané hnědými šupáky na straně druhé. To by bylo, aby se lidi konečně nenasrali a nezačali se rvát na nože! A občas přitvrdí, nějakej ten náklaďák navigují pěkně doprostřed davu lidí - a světové elity jen počítají čas, jaký zbývá do utěšené občanské války. Pár zemí si vzaly jako vzorky - jako tenkrát si vzaly za vzorek Španělsko, kde si vyzkoušeli nástup fašizmu, a co to udělá s místním obyvatelstvem - než spustili druhou světovou. Třetí světovou nebudou muset spouštět - vzorky ukázaly, že ve všech napadených zemích se obyvatelstvo maže a řeže o sto péro. Zanechávají mrtvé, a pustinu. To právě elity potřebujou, pak se o svět rozdělí. Proto se tolik politických a zbohatlických šmejdů tumluje, dostat se mezi světovou elitu, která bude masakru ušetřena. Násilí "jako" odsuzujou, ale ve skutečnosti svojí politikou a mocí kolaborují se světovými politickými elitami, které to řídí.

   Vymazat
  4. Vážený anonyme 13:55 velice se pleteš. Nikdo nebude zachraňovaT NAŠE ZADKY. Pořádek v republice si budeme muset udělat sami. Když si neuděláme my sami, tak jestli ho někdo bude dělat za nás, tak nás to bude stát velicer mnoho (samostatnost a národní uvědomění, i když to už je skoro v prdeli).

   Vymazat
  5. 13:55 zbabeli cesi cekaji na pomoc zvenci
   Jaky hnus
   Cekali amici na pokoc zvenci kdyz bojovali s obamohilarybushismem?

   Vymazat
  6. 14:57 potecou potoky krve
   ZA KOMUNISTU BYLO LIP

   Vymazat
 3. Pochmurný závěr příliš dlouhého článku, nepřinášejícího žádný návrh ke změně ...
  K čemu to je ?!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro Vás možná k ničemu!

   Najít, navrhnout a především dosáhnout uskutečnění řešení bude těžké, ale bez podobných článků jako je tento by to bylo zhola nemožné.

   Vymazat
  2. 14:45
   To je proto, milá holoto, abyste viděli, jak vysoko nad vámi pisatel ční...
   Jak říkají naši sousedé: "Der Ton macht die Musik".

   Vymazat
  3. 15:16
   Až si promyslíte, v čem je Umlaufův článek tak přínosný, dáte to nám, méně chápavým, vědět? Díky.

   Vymazat
  4. Vy - 14:45 a 15:21 - snad neumíte číst. vždyť tam ty národní zájmy jsou dost jasně definovány a cesta k nim, jak by smet.

   Vymazat
  5. 14:45 Za komunistu bylo lip
   Pochmurny clanek pochmurne varuje (je trapne ze obratil chartista ktery ma na dnesnim stavu vinu) ze na titaniku neni dost zachranych clunu
   V Cesku zustavaji je se sebevrazi
   KDO NEUTECE PROHRAJE

   Vymazat
  6. 2:25
   Už vím, co mi Tvůj způsob myšlení a psaní tolik připomíná:
   PUBERŤÁKA, KTERÝ SI VYMAČKÁVÁ HNIS !!

   Vymazat
 4. Pane Umlaufe, pro mě absolutně učitečný článek, ale měl bych 3 dotazy:

  1. naprosto jste mne zmátl svým tvrzením, že model řízeného korporátního fašismu prosazuje v USA nový prezident Donald Trump!
  Přitom předtím výstižně charakterizujete korporátní kapitalismus (na rozdíl od fašismu) jako systém, v němž korporace podléhají politické moci a jejich strategii spoluurčuje stát a má možnost dosáhnout i na jejich zisky.
  A já zatím předpokládám, že právě o toto zřejmě bude Trump usilovat; takže se mi zatím příčí Trumpa považovat za korporativního fašistu.
  Sice se zatím můžeme spoléhat jenom na Trumpovy předvolební deklarace a nemáme z čeho jiného vycházet, ale zatím deklaroval především snahu o posílení státu. A když vyjdeme z tohoto, i když jistě nemůžeme očekávat, že by korporacím nějak ztěžoval pozice, pak bych očekával, že se přesto pokusí omezit aspoň jejich škodlivý vliv na stát a možná i posílit ten užitečný vliv (naivní představa?). A tohleto bych spíš hodnotil jako snahu o posun zpět směrem ke korporátnímu kapitalismu.(?)
  Americké vlády v posledních letech na toto téma příliš nemluvily, ale o to víc jednaly - ve prospěch korporací.

  2. Dá se podle něčeho už vyhodnotit, jestli teprve směřujeme ke korporátnímu fašismu, nebo už v něm vpodstatě jsme, možná dokonce až po uši? Pokud možno bez použítí subjektivní míry na způsob sklenice z poloviny prázdné nebo zpoloviny plné?
  (Podle mne už v něm jsme, vše tomu nasvědčuje).

  3. neuvažujete zpracovat na toto důležité téma něco jako sborník?

  Asi budu mít věcí k vyjasnění víc, ale článek jsem jen prolétl, víc se na něj soustředím večer.
  Ještě jednou Vám děkuji za užitečnou práci, pane Umlaufe.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Umlaufe, díky za odpověď:
   http://news.e-republika.cz/article3790-V-%C3%84?em-jsem-a??-po-u??i-aneb-Odpov%C3%84?%C3%84?-na-jeden-dotaz

   Vymazat
 5. K čemu to je?Aby jste se probral a šel něco dělat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co jako? Pořídit si vidle a jít někam mlátit do výlohy? Nebo koho? Kam? Rozveďte tu geniální myšlénku do větších detailů. Nebo tím myslíte v o l b y ? Ach bože!

   Vymazat
  2. Vidle jsou k ničemu. To platilo ve středověku. Dnes už bohužel budeme muset počkat až na ty nové perspektivní kádry, které si vychováme. Ale nevím, nevím jak s tím našim školstvím.

   Vymazat
  3. 14:59 i na vidle je pozde
   Bud revoluce, popravy verchusky, znarodneni atd
   Nebo pomala ci rychla smrt

   Vymazat

 6. Našemu milému jesuitovi s jeho neskrývanou a těžko stravitelnou povýšeností uklouzla podivná nostalgická poznámka:
  "Kdybychom za komunistů dělali samizdat a opozici takovým stylem, jakým dnešní mladí levičáci obhajují své ideje proti státně a politicky organizovanému korporátnímu fašismu, tak je tu komunismus na věčné časy a nikdy jinak."
  - Co nám tím vzkazuje? Jaké si z toho vzít ponaučení?

  Kokotko

  OdpovědětVymazat
 7. Po přečtení článku se mi jenom potvrdila skutečnost, že rok 1968 nebyla okupace, ale pomoc. Kdyby se rok 1968 západu u nás povedl, vše co se děje po roce 1989, by se rozjelo už po roce 1968 a to znamená, že již po roce 1968, by jsme museli odevzdat všechno do rukou západního kapitálu, jako je tomu dnes a museli by jsme se u západního kapitálu pořádně zadlužit, tak jak je tomu dnes. Dnes jenom můžeme předpokládat, že by jsme byli někde tam, kde je dnes Řecko, které je ždímáno Evropskou unii bez milosti a která ho nutí prodávat Řecké území, která nedovolí žádné zvýšení důchodů a která nutí Řecko, aby se nakupováním zbraní ještě víc zadlužovalo. Tím, že v roce 1968 nezvítězil u nás západní kapitál, vystudoval jsem v kvalitních školách a dnes s přehledem stačím na všechny ty nynější vysokoškoláky s tituly Ing. administrativních prací, absolventy sociálně právních fakult a dalších nesmyslných škol, které jenom sají peníze z peněženek rodičů, ale dohromady kromě nalejvárny ve smyslu, že před rokem 1989 bylo vše špatně, nic nenaučí, bohužel. Pracuji s těmi absolventy nynějších škol a jenom žasnu, co za nesmysly se na školách učí a tituly se jenom rozdávají za znalosti na úrovni základní školy. Dnes je už jasné, že kdyby nás západ odstřihl od dodávek potravin, tak naše soukromé zemědělství by nás nedokázalo uživit a pošli by jsme hlady. Likvidace našeho zemědělství byla také podmínka našeho připojení se k západu, tak aby jsme se mohli stát poslušnou montovnou výrobků, kterých rozhodující přidaná hodnota se na výrobku vytváří hlavně na západě od naších hranic. Nemáme naději nic z toho změnit. Kdyby jsme náhodou to chtěli změnit, vypukne u nás něco jako "Majdan". Západ přesně převedl co se stane s těmi, kdo se mu nepodvolí a v méně demokracie je schopen házet na lidi i demokratické bomby, jak to převedl na severu Afriky a jak to předvádí na Středním východě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, je tomu tak. Z odstupem času se nakonec ukázalo, že rok 1068 byla opravdu pomoc Ruska. Ve východním bloku naše firmy nejenom vyráběly, ale konstrukční kanceláře tvořily špičkové projekty. Rozdělení vytvořených hodnot bylo spravedlivější a těžká práce byla náležitě odměněná. Životní náklady byly nízké a životní jistoty vysoké.

   Vymazat
  2. To je sice vše pravda, ale musíme uznat, že jsme se nechali zlákat vidinou západních výkladních skříní a mysleli jsme, že na západě se mají lidé lépe. Dnes vidíme, že tomu zdaleka tak není. A migrací si to západ ještě zhoršil takže překrásná Paříž již dnes už vůbec není to co to bylo dříve a nikdo z nás by tam již žít nechtěl.

   Vymazat
  3. 15:38
   Nic proti většině Vašich postřehů.

   Líčit ale "rok 1968" u nás jako iniciativu Západu neodpovídá skutečnosti už jen proto, že opomíjíte léta šedesátá, která předcházela.

   A nesouhlasím v další věci: Kdyby nás - jak říkáte - Západ "odstřihl" od dodávek potravin (proč by to dělal, když na tom skvěle vydělává?!), nepochybuji o tom, že by čeští zemědělci zanedlouho vyprodukovali dost pro všechny. A možná v lepší kvalitě, než je ta dnešní.

   (A když už si - právem - stěžujete na dnešní školství, neužívejte "kdyby jsme" - podle Havlova "bysme" - ale české "kdybychom". To jsme se učili na základní škole. Neberte to, prosím, jako osobní útok; čeština si prostě nezaslouží být przněna.)

   Vymazat
  4. 15:52
   BÁCHORKY
   už nic z toho o čem píšete neexistuje!
   Zemědělství nemá ani patřičnou řídící a zásobovací strukturu ani výrobní kapacity v průmyslu pro zpracování produkce a výrobní základnu zemědělské techniky!
   Stejné je to v těžkém, obráběcím, lehkém průmyslu, dopravě, atd.
   Kudrnatí icikové na příkaz nadnárodního kapitálu vše zničili
   a rozvrátili.
   za to se dává provaz

   Vymazat
  5. 0:48
   Půlnoční svalnaté řeči ubožáka...

   Vymazat
  6. 15:38 rikate to spravne
   Cesko spachalo samovrazdu
   A po vrahovi se jmenuje letiste

   Vymazat
  7. 15:48 protoze jste pitomi a omezeni zapecnici
   Neposlouchate Honolulu a jine
   A neposlluchate ho, pitomci ani ted kdyz vas varuje pred daleko horsimi vecmi
   Johanesburgem atd

   Vymazat
  8. 15:52 jsi naivni zapecnik, cesko bude obetovano
   Ale ty si onanuj gramatikou, pitomce

   Vymazat
  9. Ano máte pravdu. Ono to našim ovcím jaksi nedochází, že to opravdu tenkrát takhle mělo být. Sověti to věděli moc dobře vždyť měli po celém světě své rozvědky a tudíž tomu rychle zabránili. Jen ty naše ovce to nějako nemohou stále pochopit. Ono stačí název "Pražské jaro". Co to vlastně znamená? USA se západní Evropou takhle vyvážely tu svou demokraturu, kdy poté lid napadeného státu vězel v dluzích ze kterých není možno úniku. Zničila se kompletně celá infrastruktura a napadené zemi zbyla jen možnost půjčovat si na dluh a nebo vojenskou silou se z toho vymanit, což ovšem je nemyslitelné. Naštěstí se ale celý západní systém sám likviduje a tak je možnost se z tohohle vymanit. Ale stále to nebude ono. Bude potřeba aby civilizace začala jít jiným směrem jinak jí stejně hrozí zánik. A ten bude hodně bolestivý.

   Vymazat
 8. Můj názor je velmi podobný.
  Konzervativní levičák

  OdpovědětVymazat
 9. Autorova domněnka, že "samizdat a opozice" měly nějakou významnou souvislost se změnou režimu je jednak dojemná až k slzám, jednak ovšem hrubě zkreslující: sugeruje, jakoby šlo o opozici vesměs protisocialistickou.
  -- Čemuž sice leckdo rád zatleská, ale pravda to není.
  -- Stejně jako není pravda, že šlo jen o shluk bývalých komunistů a salónních opilců.

  OdpovědětVymazat
 10. Před 9 lety byl na našem zdr.středisku 1 psychiatr , dnes je jich tam 11 !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. někdo přece musí rozdistribuovat ten nekonečný zástup psychofarmak mezi lidi

   Vymazat
 11. ministerstvo pravdy se k tomuto článku zcela jistě brzy vyjádří: http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/16564-poslusne-hlasim-pane-ministre-chovance-ze-tohle-je-typicka-ukazka-ruske-propagandy-poslete-na-to-prosim-jakuba-jandu.aspx

  OdpovědětVymazat
 12. ..dnes je již naprosto zřejmé že druhá světová válka je jen vyhranou bitvou v tisíci letité válce
  proti zhoubné moci Vatikánu*

  OdpovědětVymazat
 13. vše rozkradeno, "prodáno"
  Havel dacan tomu dal zelenou
  lituji důchodce , že musí vyžít z jednoho důchodu, nemluvím ani o samoživitelkách a nemocných dětech, kde se sbírají víčka,
  proboha kde to jsme.
  lidi proboha musíme se domluvit a musí se udělat změna,
  aby ve vládě nebyli zloději"umělci" a další darebáci ..........

  OdpovědětVymazat
 14. soudruzi, vypadli vám zde jména!
  Tak alespoň nějaká Filip a jeho hnědá kolaborantská KSČM. kašlou na dolních deset milionů a mažou dekus Klausovci, Zemanovci a Kalouskovci.
  Guvernéři ČNB. Bez výjimky všichni řídí destrukci finančního trhu a dotují zahraniční banky miliardami ze státního rozpočtu.
  Odbory. Táta Falbr dostal koryto v Bruselu zato, že rozvrátil tři a půl milionovou organizaci ROH. Této jediné síly se báli i nadnárodní monopoly.
  Justice. Všichni předsedové soudů, včetně toho "ústavního" patří na šibenice a polovina soudců na Mírov. Připustili totální rozklad, řízenou destrukci právního státu a z justice si udělali trafiky!!!
  Vnitro a policie. Jednou větou mafie ovládaná zločineckými klany, které soupeří o moc a vliv a mění se při každých volbách.
  Soc. Dem. Parta diletantů bez politického vzdělání, tyjící z rozvratu státních struktur a zachraňující si kůži za každou cenu pošlapáváním ústavních práv a věřící, že hladovějícímu davu stačí jednou za čtyři roky SLÍBIT, že jim někdy příště hodí ohlodanou kost od svého prostřeného stolu.
  ANo budem v ři ti. Oligarchická struktura s představou systematického obsazování klíčových pozic, ne pro účely a ve prospěch fungování státu, ale k jednoznačnému pokusu převzetí moci ve státě s cílem vytvářet totalitní struktury. Stropnický dodal do Jordánska 10.000000 kusů nábojů a 5000 samopalů, kde Izrael vycvičil teroristické jednotky vraždící civilisty v Sýrii. Kandiduje na prezidenta.
  ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono to ale není o těch nahoře, ale o těch dole. Když se podíváme zpátky na devadesátá léta, co se dělo? Skoro celý národ jásal, že konečně začala svoboda a vůbec lidem nevadilo to, že si soudruzi od koryt nakradli co se dalo. Kdyby lidé nejásali a naopak tu bolševickou kolaborantskou verbež vyhnali, tak jsme se mohli mít celkem slušně. Jenže obyčejní lidé jsou jak ovce. Co jim nahoře nabulíkují to oni pak opakují. Nejlépe je to vidět na jistém soudruhu Štětinovi. Tento soudruh měl privilegium v SSSR, že se mohl toulat po území kam se mu zachtělo, do míst kam ani obyčejný sovětský občan bez povolení nesměl a co dělá dnes tenhle dobytek nevychovaný. Místo aby těm lidem, kteří mu tohle umožnili líbal ruce, tak on na ně naopak nadává kudy chodí? On si mohl cestovat po celém světě a jiní nesměli opustit naše hranice a on pak nadává na ty lidi, kteří mu to umožňovali? On donášel na své spolupracovníky a sloužil jako vzorný udavač STBák a nyní na ty lidi kterým sloužil bude nadávat? Ale nějako mu uniká, že moc dobře víme čeho jsou tito lidé jako je on, schopní a proč to vlastně dělá. Jen se divím těm přihlouplým pražákům, že tyhle kreatury si stále volí aniž si uvědomují co tím de-facto činí. Ale nejspíš tito také jsou bývalí to soudruzi práskači a udavači a tudíž jelikož vrána k vráně sedá, činí tito, tak jak to činí. Ono je to vcelku logické, že v Praze bylo nejvíce to soudruhů bolšanů, tudíž je to znát i o volbách, co si bolšani volí zač. Ti kteří chápali už počátek téhle maškarády po roce 89, ty tupé ovce varovali, ale nadarmo. Vzpomeňme pana profesora Zeleného a další inteligentní lidi, kteří to mysleli s naším národem dobře, ale jejich varování zaniklo v jásotu a velebení soudruhů bolšanů, kteří si chtěli jen nahrabat a pramálo se starali co bude zítra. Takže my ovce tupé si za to, můžeme sami, že jsme se stali cizinci ve své domovině. Kdyby jsme nebyli ovcemi, tak se tohle nemohlo přihodit. Ale může nás těšit, že nejsme v tom sami. Stačí se podívat, co se děje na západ od nás. Tam jsou snad ještě větší a tupější ovce, když je jim jedno, že za chvíli budou vyhnáni ze svých domovů a své země jistými přivandrovalci. Jen tupci a ubožáci to nemohou nevidět. Západ je již v takové fázi destrukce, že je nevyhnutelná aspoň občanská válka. A o tu především mocným jde. Zlikvidovat celkem stabilní a silnou Evropu. A nedej bože, že by se ta Evropa spojila s Ruskem. No to by byla hrůza. Ale pro koho by to byla hrůza? A pro koho naopak obrovská výhra?

   Vymazat
 15. Havlocesko = sebevrazda

  Cesi jste na Titaniku, tancujte
  Hraje vam k tomu trol jak zije v demokraticke, svobodne, bohate zemi
  Tancujte, trol vam zpiva

  OdpovědětVymazat
 16. Za clanek chvalim, tohle je jina nez ten s tim podivnym jmenem Jirovec

  Nejvic se mi libi ty obrazky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vida, zase vypukl noční monolog. Jaký vznešený cíl, pane, vlastně sledujete, když tu obětujete svůj drahocenný čas života?

   Vymazat
  2. 2:18 co nocni hlidani? Ohlidni se, anonyme

   Vymazat