Reklama

středa 21. prosince 2016

S pravdou ven

Jan Keller
21.12. 2016   posláno redakci NR
Od prvého ledna vznikne na ministerstvu vnitra odbor proti dezinformacím, který se bude zabývat šířením nepravdivých a zavádějících zpráv. Bude zkoumat hlavně obsahy šířené po nejrůznějších serverech.
Odbor bude ostražitý zejména vůči všemu, co může být považováno za kremelskou propagandu. Vznikne speciální manuál s cílem zvyšovat především odolnost úředníků a úřadů proti této propagandě.


Nechtěl bych takový manuál sestavovat. Některé kapitoly budou vcelku jednoduché a poradil by si s nimi i průměrný cenzor. Například ty, které budou pojednávat o jasných lžích a snadno vyvratitelných pomluvách. Tam bude stačit zjevit čistou pravdu.

Co si ale počít v těch případech, kdy se na některém serveru objeví informace, která bude pro Rusko příznivá, a přitom bude nedej bože pravdivá? Jak před ní nezkušeného úředníka ochránit?

A co si počít, pokud některý ze záludných serverů rozšíří informaci, která nám nebude sloužit ke cti, ale kterou ani na slovo vzatí odborníci z příslušného odboru nebudou schopni vyvrátit?

V takových případech by měl manuál úředníkům poradit, aby si daných zpráv prostě nevšímali, povznesli se nad ně a sledovali ta média, která je podobných dilemat zaručeně ušetří. Manuál by mohl přímo obsahovat seznam takových médií, jejichž obsahy jsou natolik spolehlivé, že nebudou brát zaměstnancům na úřadech klid pro práci.

Mnozí ještě pamatují doby, kdy úřady rozhodovaly o tom, jaké informace máme dostávat a jaké dostávat nesmíme. Dnes jsme díky pokroku techniky mnohem dál. Je mnohem obtížnější než dříve některé zprávy prostě zablokovat. Odtud nutnost ustavovat odbory, které budou pečovat o to, co si o kterých informacích mají lidé myslet. Budou-li se držet zásady „s pravdou ven“, nemůže to svobodu mínění a názorovou různost ani v nejmenším ohrozit.

69 komentářů :

 1. Komunisti, jste saláti, my jsme lepší! Heč heč...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dá se s jistotou tvrdit, že bolševik byl břídil i v době tvrdé cenzury. To, co tyhle mrchy připravují, to si říká o tvrdou odvetu - tedy revoluci se vším všudy....

   Smazat
  2. Překvapuje to někoho ?

   Smazat
  3. Na celu EU

   https://www.google.cz/search?q=prasečí+sračky&biw=1332&bih=690&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwi-kNbI5YXRAhXE1xoKHWAhDCoQsAQIIQ#tbm=isch&q=prase%C4%8D%C3%AD+hovna&imgrc=cKxmbO2SoRFbQM%3A

   Smazat
  4. Tak to vypadá, že v roce 1989 při "Sametové revoluci" komunisti těžce zaváhali. Pustili totiž k moci ještě větší "SVINĚ" než byli oni sami. Teď můžou jem mlátit hlavou do zdi a hledat způsob, jak tyto "SVINĚ" sejmout a odstranit. Je to velký prtoblém, protože tyto "SVINĚ" se již všude tak zabydlely, že bude velice těžké se jich jakýmkoliv způsobem zbavit. Tento problém je možné řešit několika způsoby:
   1. zopakovat rok 1948-asi trochu problém
   2. zopakovat rok 1989-ještě větší problém
   3. zorganizovat revoluci a všechny ty "SVINĚ" v tom lepším případě zavřít a nechat je makat na splácení všech dluhů, které udělali a samozřejměm zabavit majetek a nechat jim pouze životní minimum. Nom a na to bylo včera už pozdě.

   Smazat
 2. Jakobyste nevěděli, že stejnou agendu má už několik desetiletí CIA a svět spěje stále k horšímu. Evropa se jen přizpůsobuje.
  Naši otcové utíklali z lágru. Kam utečou naše děti?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. U Američanů se kdysi učilo i GESTAPO.

   Smazat
  2. Anonymní21. prosince 2016 19:13 - to je ale blbost. Američané se učili od Němců, které si do ameriky po skončení 2. sv. války navezli.

   Smazat
 3. to uz se nechce ani verit!!! no jo vladni banda uz nevi jak se branit proti zpravam z druhe strany!!!! pravdive jsou a budou jen ty co kdaka CT24 a spol!!!

  OdpovědětSmazat
 4. Hlavně, že EU i USA kritizují Čínu za cenzurování internetu. A co je toto oddělení? Vede ho Romancovová a politolog Romancov je příbuzný?

  OdpovědětSmazat
 5. https://zpravy.aktualne.cz/domaci/mysleni-tech-kteri-veri-v-chemtrails-nezmenime-rika-sefka-bo/r~04f3b89cc44711e6b5200025900fea04/?_ga=1.259485706.1410233061.1481296578

  Myšlení těch, kteří věří v chemtrails, nezměníme, říká šéfka bojovníků s dezinformacemi

  Problém pro ni, a jí podobné, zřejmě nastane po setkání Putina a Trumpa na Pražském hradě ...
  Možná, že jsou už na to "připraveni".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nic bych za to nedal, že Putin a Trum jsou již dohodnuti. Ještě méně by mě překvapilo, kdyby to setkání domlouval Zeman na HRADĚ v Praze.Obě velmoci tedy USA i Rusko potřebují ovládnout ČR, protože ten kdo ovládá ČR, ten ovládá celou Evropu.

   Smazat
 6. Nebojte, komunisti. Nikdo vam nebude ani nadale nic zakazovat. Akorat budeme tuhle spinu a lzi monitorovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A k čemu vám ten monitoring bude? Budete zakládat údaje o lidech jako stb?

   Smazat
  2. Neumíš dobytku odpovědět když se tě pán na něco ptá? Tak si pohni, než ti jednu pustím, buzerante jeden.

   Smazat
  3. Tak to už je pravda, že ten Janda má od Chovance takový pravomoci, že bude na vnitru riskantní se ohnout nejen pro mýdlo, ale třeba i pro upadennou propisku.

   Smazat
  4. 16:06 Komunistický havloidní šmejde, ty máš ještě tu drzost nazývat někoho komunistou s tou stébáckou cenzurou a šmírováním lidí???????

   Smazat
  5. Pánové vy jste ale všichni úplní debilové. Věřte tomu, že není daleko doba, kdy nezvat někoho komunistou bude POCTA a ne nadávka.

   Smazat
 7. Komunisti - ale pištíte a kvílíte , co ? Už těch nesmyslů bylo dost, akorát jimi kazíte vzduch.
  Mimo jiné i tady na NR. Protiamerická, proruská propaganda.
  Fuj - nic jiného to není. S nějakou objektivitou si netykáte.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. vlast tě (16:16) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Smazat
  2. pro 1619
   a něco k věci by nebylo ? otoč desku blbečku

   Smazat
  3. Hele komunisto, zato ty jsi objektivní!!!

   Smazat
  4. 16:21 prozradil ses, zameč a vyskoč!

   Smazat
  5. 16:23 sranda co, komunistický krypl nazývá ostatní komunistama

   Smazat
  6. Hlavně vysvětli proč sem lezeš, když ti tady ten vzduch nevoní.

   Smazat
  7. 16:16
   Jakej je rozdíl mezi havloidníma trotlama a Švejkem????
   ŠVEJK SVOU BLBOST POUZE PŘEDSTÍRAL!!!!:-DDD

   Smazat
  8. Pánové vy jste jak malé děti. Stále zde citujete něco ze Švejka a nebo si nadáváte do Havloidních trotlů. Nechápu proč, vždyť jsme všichni na jedné lodi a jestli se ta loď potopí, tak jsme v PRDELI všichni bez rozdílu. Josef Švejk svoji blbost opravdu jen předstíral (byl to velice chytrý člověk, ale nikým nebyl pochopen) narozdíl od Havla, který blbec byl doopravdy a všichni věděli s kým mají ti čest.

   Smazat
 8. Pro A 16:16h a níže i výše :
  Vy se s realitou už moc nepotkáváte, že?..
  A ještě navíc trpíte veřejně ventilovanou samomluvou ( viz.16:21h)
  Pavel p

  OdpovědětSmazat
 9. Havlokomunisti si vzpoměli na své praktiky z minula, nebude dlouho trvat a budou stavět koncentráky, hovada.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. soudruzi v SS už maj koncentráky připravený - u nás maj opět zpoždění

   Smazat
  2. Anonymní21. prosince 2016 19:36 - omyl kolego, oni se inspirovali u nás a ne že jsme popzadu.

   Smazat
 10. 16:35 mimo jsi ty, už.

  OdpovědětSmazat
 11. Tak se mi zdá, že odbor začal pracovat ještě před svým vznikem :-)Pravděpodobně nás takhle neformálně upozorňují, čemu nemáme věřit. V příručce možná stojí, že čím neomalenější, tím účinnější :-)))

  OdpovědětSmazat
 12. Můj tatínek pamatuje dobu, kdy na každém radiopřijímači byla cedulka která pravila:Pamatuj, že poslouchání zahraničního rozhlasu je zakázáno a trestá se káznicí nebo smrtí." Osobně vzpomínám na kvákavé a bzučivé zvuky na krátké vlně 25,1 m a radiopřijímače bez možnosti poslech VKV. Zažil jsem sloupy polepené deníkem Mladá Fronta s fixem domalovaným nápisem:"Noviny které jste si nesměli přečíst". Připadám si jako ve strašném Déjà vu. http://www.fronta.cz/dotaz/trest-smrti-za-poslech-ciziho-rozhlasu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nikdo ti vůbec nic nezakazuje ani necenzuruje, můžete si kvákat naprosto co chcete a vůbec nic vám za to nehrozí, šulku.
   Tohle vaše lhaní, vymýšlení si , blábolení, strašení, hraní si na pronásledovaní disidenty riskující holý život, srovnávání zcela nesrovnatelného a nesouměřitelného, není nic jiného než součástí oné odporné propagandy.

   Smazat
  2. 17:44 - úplný souhlas ...

   Smazat
  3. 18:17 tak sis to Pepku Vyskoč odsouhlasil a teď ZAMEČ A VYSKOČ.

   Smazat
  4. 17:44 ty komunistickej dobytku, nech si goebelsovský výklady, říkej si co chceš, stébácký praktiky jsou tu zase, prase zkurvený havlokomunistický, čert aby vás vzal do horoucích pekel, šmejdi.

   Smazat
  5. 18:56 Ale kolega 17:44 má pravdu. Nadáváš sice urputně, ale možná by to chtělo mu oponovat nějak věcně, kolego.

   Smazat
 13. Bude zaveden trest smrti? Pokud ne tak kam nás všechny budou zavírat? To si asi pronajmou věznice
  za dobrý peníz v cizině.

  OdpovědětSmazat
 14. 17:44
  To je vidět na každý odpovědi podělanejch havlohonimírů a Poserplínů ze Šapitova!

  OdpovědětSmazat
 15. Hoši hoši, hoďte se do klidu. Ten odbor bude zavalenej prací na Čt, tam je dezinformací, že se budou muset rozšiřovat, jinak to nedaj, pak přejdu na JandaBandu, ČTK, Čro, MfD, novinky.cz, kremlinvoč, Mitrofanov s Hehem jsou taky plodní ... na nás vobyčejný čas mít nebudou. No, anebo to nebude anidezinformační, ale čistě ideologické centrum pro blbnutí lidí. Asi VUML jako předepsané vzdělání a šéf odboru RSDr?

  OdpovědětSmazat
 16. Rychle procházejí různé zákony, které vy většina lidí nikdy kdyby mohly rozhodovat neodsouhlasila. Demokracie průběžná vláda většiny a ne paskvil koalice. Voleb se účastní hlavně lidé placení ze státního rozpočtu a dotací a to je těch 40% obyvatel, bohužel většina těch zbývajících si myslí že nemůže nic změnit a také mají hodně starostí uhájit holý život. Volte strany které prosadí volební povinnost a řízení státu na všech úrovních pomocí referend. Většina má vždy pravdu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vtip je v tom, že je to právě obráceně. Většina se skoro vždy mýlí..... Paretovo pravidlo 20na80.....

   Smazat
  2. Voleb se přece může zúčastnit každý. To, že na ně lidé kašlou je smutná záležitost, ale podle mě je to jednoznačně chyba stran, které je k volbám neumí ničím přilákat. Že by volili převážně lidi placení ze státního si nemyslím, nevidím v tom žádnou souvislost.
   Ale jinak referenda podle mě nevyřeší vůbec nic. Už jenom proto, že co takhle sleduju různá referenda, tak většina jich stejně nedopadne nijak, neboť lidi nechodí volit ani v referendu. Naposledy se pamatuju v Brně se hlasovalo o nádraží - a jak to dopadlo?
   Takže za mě referenda v žádném případě.

   Smazat
 17. Jestli Evík Romancovů náhodou není manželka od Míšana Romancova? Tak to by měli rodinné podnikání na státní ptraty v kapse. On, ryzí politický geograf na UK nahodí problém a ona ho na vnitru rozracuje. Co je doma, to se počítá. A tak opět zvíttězí pravda a láska nad lží a nenávistí. A tak to ma byt, tak je to spravne!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak takhle napřímo do toho nešel ani komunista, to je hustý.

   Smazat
 18. Zasraný havloidi, teď ukazují svou pravou tvář, cenzura a pronásledování lidí a to mají drzouni plný dršky demokracie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Havel byl idealistický a naivní trouba. Kdyby věděl (a on, to asi věděl, ale byl z toho posrany)tak nikdy neinicioval to čřemu dnes říkáme "Sametová revoluce"

   Smazat
  2. Pletete si dva pojmy. Idealista a Sadista.

   Smazat
 19. Je mi z téhle "demokracie" na blití.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. hričáku,

   tleskal jsi, když si ČR dobrovolně nasazovala chomout EU a teď se ti to nějak nelíbí.
   Musíš si uvědomit, že pro Západ jsme stále jen Východ a kolonie, která snáší zlatá vajíčka...

   Snad si nemyslíš, že ti kontrolóři vznikli v hlavě současného ministra vnitra, je to přece jen lokaj,který musí poslouchat páníčka.

   Tak se zklidni a buď rád, že se o tebe nikdo nestará.

   Smazat
  2. 18:52
   Komentář ala Vtipnější vyhrává????

   Smazat
  3. vladimír hricák21. prosince 2016 18:34 - věř či tomu nevěř Vladimíre, ale nejsi sám.

   Smazat
 20. A máme tu komunistickou cenzuru opět v plné parádě v podání havloidních krys, fuj šmejdi, nikdy bych nevěřil, že se toho dožiju a to já debil ještě cinkal klíči, dlažební kostky jsme na ty havloidní svině měli vzít.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:07
   Zavři tu tvou banderohavloidní držku plnou hoven ty vypatlanej potrate opičí kurvy dělanej dementema donášečem přes Barumku!!!!!
   Sám seš genetickeh odpad a smrdíš na dálku jako ten podělanej uslintanej knížecí geront!!!!

   Smazat
  2. Anonymní21. prosince 2016 19:07
   Skutečně věříš v ty ruský agenty všude??? Chce se mi brečet...

   Smazat
 21. Za poslech cizího (mimo říše) rozhlasu a za držení/rozšiřování ilegálních letáků JE DEPORTACE DO KONCENTRAČNÍHO TÁBORA, NEBO SMRT. Podepsal to Heydrich, nebo Frank? Vyhledávání pachatelů výše uvedených zločinů bylo založeno dílem na občanských oznámeních, a hlavně na operativní činnosti GEHEIME STAATSPOLIZEI. Jak aktuální právě dnes...

  OdpovědětSmazat
 22. A nebyl ten Patera něco jako Janda, prezident byl zvolen podobně jako v referendu takž je to podle Vás špatně. Já nevěří že většina rozhodne proti sobě ale proti menšině a tak to je podle mě základ demokracie. Proč to může fungovat ve Švýcarsku, kde jsem měl možnost poznat že naši venkovští obyvatelé jsou více znalý světa. Proč je tam volební povinnost a Robejšek to zdůvodňuje nepřipraveností společnosti. V přírodě vítězí většina.

  OdpovědětSmazat
 23. Napsal jsem hned zpočátku této diskuze, že by mohli jako první zakázat právě jen ty diskuze - kde se slézá sprostý dobytek, lidi, kteří nepracují, jen dřepí u počítačů celé dny a nadávají. Je to aktivita, na které už jsou závislí, a ti by zákaz diskuzí nepřežili. Psychiatři by museli zvládat hafo magorů, protože lidi, kteří píšou denně tyhle sračky, normální být nemůžou. Slovutná redakce NR můj příspěvek smazala - ty mizerné, hnusné sprosťáky a ty blbé sračky, kde se lidi hádají do nekonečna, a vůbec to nesouvisí s články - na všech diskuzích zůstávají. Takže - příspěvek, který právě toto pojmenovává, redakci náramně vadí - mažou to vždy. Ty sprosté, hulvátské a hnusné urážky jim nevadí - tak na co si tady hrajeme? Je to odporné pokrytectví!!! Asi jako když USA podporuje teroristy, a přitom proti nim jako bojuje. Redakce NR se chová přesně stejně. Sice tvrdí, že vulgární příspěvky budou mazány, ale je to naopak - vulgární sračky o ničem nevadí - když to někdo napadne, to jim vadí. Hrajeme si tady jako malé děti na školu. Lže a manipuluje se úplně všude, i na NR. Všechno mne už zklamalo. Vůbec mi nebude vadit, když soukromým serverům někdo zakáže psát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebylo by jednodušší, kdybyste zahodil počítač i chytrý telefon, odhlásil internet a objednal si Monitor ČTK a chodil na US Embassy pro letáčky, kartičky a zaručeně slušné názory? A nechal ostatním svobodnou diskusi pod pláštíkem anonymity - což je v současnosti nezbytný bezpečnostní prvek - jako za komoušů hospodská šeptanda a samizdat, či za Hitlera šeptanda a např. komunistické letáky...

   Smazat
 24. Možná ve skutečnosti jde hlavně o kontrolu předvolební propagandy a vliv na zveřejnění toho, co bude možné použít a co nikoli. Tedy zatím - v rámci legálního boje proti pravdě.

  OdpovědětSmazat
 25. No, cenzura má několik efektů, jedním z nich je autocenzura. Samozřejmě, že vznik úřadu s náležitou pompou, k tomu již před tím různé seznamy, trocha nenávistných (organizovaných) příspěvků tu a tam (se zdůraňováním nutnosti dalších seznamů ve spojení s výhružkami), hrozba ztráty práce a z ní plynoucí neschopnosti platit hypotéky, nájmy, studia .... vede k tuhé autocenzuře. Výsledek je ale předem jasný, už to tady bylo za komančů - lidé se uzavřou a dál si myslí svoje, odpojí se od zideologizovaných zdrojů kázajících svá moudra v rozporu s všeobecně přijímanou morálkou a daj to vyžrat režimu kdykoli, kdy mohou. Jednu chybku to má - na rozdíl od komančů je tahle nová "parta" válkychtivá. Takže bychom už nemuseli mít čas. Je třeba to zvážit, tohle bysme už odšvejkovat nemuseli zvládnout.

  OdpovědětSmazat
 26. Kdysi se říkalo, nejsme jako oni, ne, byla to lež. Jsme horší než oni !

  OdpovědětSmazat
 27. Omlouvám se. Byla to pravda, jsme horší než oni.

  OdpovědětSmazat
 28. nejnižšší stupeň dostane stupidní příkaz.stupidní příkaz se plní blbě.vyšší stupeň dostane stupidní příkaz.vyšší stupidní příkaz se plní zbytnělému egu dvojnásob blbě.a tak stále vejš...spodina - spodní rovina,si může být historicky jista,že bordel bude ve chvíli,až Hajzl Nejvyšší se Sviní a Spratkama
  opustí území.

  OdpovědětSmazat
 29. Už i kuchař, ovšem s takovou propagandou západního ministerstva Pravdy a Lásky lze těžko soutěžit.

  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/424385-putinuv-osobni-kuchar-nesmi-do-usa-kvuli-sirsim-sankcim.html

  OdpovědětSmazat
 30. Všetci : do každého príspevku, na začiatok alebo na koniec, treba dať kľúčové sledované slovo "bomba","teror", "trinitrotoluen", "výbuch", "nacionálny socializmus", "zvrhnutie vlády" ...... nech sa z toho poserú...

  OdpovědětSmazat
 31. Pamatuji socanské rušičky rozhlasového vysílání propagandistických rádií, dokonce pamatuji červené kartičky povinně věšené za nacismu na ovládací knoflík ladění stanic s upozorněním, že se poslech cizího rozhlasu trestá i smrtí. Tak jsem se dožil další etapy cenzorských opatření "demokratického kapitalismu", kterými se zesměšnila především Sobotkova vláda a její ani sociální ani demokratická partaj. Myslící mají jistě jasno, že ve volbách přes tuto partaj cesta ke svobodě nevede!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.