Reklama

sobota 17. prosince 2016

Sankce nefungují - do vánoční Moskvy propašovali pražský trdelník!

17. 12. 2016, Petr Ďoubalík, zdroj Vesti24

Hlavní město (Moskva) dnes začalo svoji "Cestu do Vánoc", tak se jmenuje velký zimní festival. Jeho hosty čekají jarmarky, karnevaly, ohňová šou i balet na ledu. Dnes večer se ve městě rozsvítily pohádkové instalace, do nového roku vedou třpytivé tunely. Krátké video ze včerejších zpráv s překladem z mluveného slova.Všechna ta nádhera a sváteční ulice podle naší reportérky Šušan Minasjan:

0:21
Zahájit cestu je nutno půchodem skrz takové brány, jen tak je možno se dostat do "města - pohádky", kde není místa pro smutek a pod zdejšími oblouky lze již tradičně zadat novoroční přání, již jsou postaveny (oblouky).

Najednou na 11 náměstích vytvořily jednotnou linii scénáře současného svátku. V centru je teď nejlepší chodit pěšky, prochází se světelnými tunely, které vedou hosty na vánoční náměstí, nejdelší je 100 metrový, skládá se z třpytivých sněhových vloček, na Carském bulváru.
0:55
Je to moc krásné, my tu stojíme a fotíme se, hledáme nejlepší záběr...
1:03
Království sněžné královny na Puškinově náměstí, tam je unikátní světelno-hudební zařízení, které nemá obdobu ve světě. Ze sněžného lesa zní každou půlhodinu známé ruské i zahraniční vánoční melodie...
1:20
Nemáme slov, přijely(i) jsme z daleka, z teplých krajů, z Izraele, tady přijímáme mnoho krásy, nebyly(i) jsme 26 let v Rusku.

1:25
Tverská ulice do Puškinova náměstí a Kremlu je určitě nejasnější ve městě, dnes tady naplno rozsvítili světelnou výzdobu. Na Tverském náměstí, v pohádkové vesničce s útulnými domky vítá hosty ruský Děda Mráz a jeho finský kolega Joulupukki... Tyto stánky jsou bezvadné zvláště v mrazivém počasí, tady se můžete ohřát, pořídit dárky a sníst něco dobrého, třeba národní české "trdelníky".
1:59
...vánoční, chutné, evropské pohoštění přímo z Prahy!
2:03
Hlavním místem novoročního festivalu se tradičně stalo Manéžní náměstí...
"Přijdte, my vám splníme novoroční přání!"
2:17
Svátek sotva začal a lidí je tu už hodně. Tato "jolka", živá a vysoká, se jistě stane v tomto roce nejpopulárnějším místem pro autoportréty (selfie). Na náměstí Revoluce už je fronta, všichni se chtějí sklouznout ze 100 metrové "hory", také tu běží divadlo, hrát budou každý den 4 představení baletu na ledu, Ščelkunčik (Louskáčka), Labutí jezero, Čipollino (Cibuláček) a Bělosněžka (Sněhurka).
2:40
Udělat zastávku při tomto putování je možné nejen v centru města, tento rok jsou vánoční náměstí ve všech částech hlavního města a budou po celý měsíc...
překlad z mluveného slova: Ďouba
Video:
Odkaz na video
Název videa pro vyhledávač (YouTube):
Москва красочно путешествует в Рождество

Rozšiřující učivo pro zájemce:
100 metrová klouzačka
Odkaz na video
Název videa pro vyhledávač (YouTube):
У стен Кремля появилась Царь-горка

38 komentářů :

 1. Na trdelníku není nic "národního českého".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ja som zatiaľ počula iba o Skalickom trdelníku, ten má dokonca nejaké chránené označenie. Ale rada sa dám poučiť, že aký je to ten národní český, taký som ešte neochutnala.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Český trdelník není nic mimořádného, ale je to tradiční vánoční pečivo. Je dobré a slaďoučké.

   Smazat
  5. Ale na trdlech jo! Totiž vy kremloboti (včetně filipa, zemana, klause, olezlého davida, vyvadila, petránka a imigranta pitomia) a čecháčkovští sockovští a trolovští hňupi se poznáte podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. Agentky ještě navíc podle inkontinetní širokorozchodné p-dele. Kdy už konečně začnete prchat do ráje SSSR, co ?

   Smazat
 2. Čím víc barevných světýlek, tím víc Vánoce!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S tou ironií souhlasím. Ale šikovný pozorovatel nevidí pouze světýlka, ale třeba i klouzačku, stánky, zpívající zasněžený les, divadlo tanců na ledu...

   Smazat
  2. A ještě drobnost: kdyby v Moskvě nebylo těch "barevných světýlek", trollíci by to neocenili. Napsali by: Moskva už nemá ani na vánoční výzdobu...

   Smazat
  3. Ta ironie se dá také otočit - čím méně barevných světélek, tím méně vánoce.
   Mnohá naše města a obce by o tom mohla vyprávět. V nich přece nesvítí ani "obyčejná" světla obchodů, restaurací, škol apod. "Svítí" v nich spíše ruiny bývalých továren, zemědělských budov, rekreačních objektů, atd.atd.
   I u Prahy, ve Středočeském kraji, je řada obcí, které dodnes působí dojmem, že 2.sv.válka skončila před 5 roky. L.S.

   Smazat
  4. Přeju jim to,můžou děkovat Jelcinovi,že se ze srabu vyhrabali.Jen aby jim to vydrželo.Pravda,
   pěkně uděláno i Santa k viděni,nebo jeho ponožky ve stánku,ale Amerika je Amerika.....tu jen tak nedoženenou.,že?

   Smazat
  5. Že se ze srabu vyhrabali,to jen díky tomu, že Jelcin zemřel.Jestli mu tedy poděkovat, tak jedině za to. Jinak jen pro upřesnění , to není Santa, toho do Ruska nikdo nechce, to je děda Mráz. Pokud dnes Rusové někomu děkují, je to Vladimír Vladimírovič, ta mladá trubko.

   Smazat
 3. Jak je vidět, musíme ještě více "přitvrdit" sankce vůči Rusku!!

  Ve jménu zadržování ruské agrese, musíme obětovat další podniky na oltář našeho boje za demokracii po boku SS!!

  Že krachují zemědělci, neboť není kam vyvážet mléčné výrobky, že má potíže MADETA, že krachují, případně se dostávají do problémů strojírenské podniky, že zanikají třeba družstva, která vyráběla pastičky na myši a další drobné zboží, které se vyváželo do Ruska, s tím se musíme smířit!!! Obětujme další podniky v našem spravedlivém boji za lid Ukrajiny!!

  Sice můžeme nalézt pár vyjímek, v sankcích vůči Rusku. Třeba to, že SS odebírají od Ruska NADÁLE raketové motory. Leč musíme si uvědomit, že dohody byly podepsány před sankcemi. Stejně jako dohody o výsadkových lodích z Francie. Co se týče Francie, tam to neplatí.

  Co je nejhorší, je to, jak se Rusko chová!! Místo aby čekalo na "uvolnění sankcí", nakupuje zboží jinde,případně se hi vyrobí, železnici jim místo Němců postavili Číňané, a tak dále.

  Vrchol jejich drzosti je to, že když jim nedodáváme mléčné výrobky, postavili si vlastní OHROMNOU mlékárnu!!!

  Jak je vidět, drzost Ruska je NEBETYČNÁ!!!

  Pokud připomenu fakt, že se jejich hranice NEUSTÁLE přibližuje k našim tankům,byť jejich hranice se "nehnuly", je vidět i ruská rafinovanost!!

  J.B.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Obchod mezi Ruskem a USA neustále stoupá. V době blokády Ruska Evropskou unií ještě rychleji. Náš obchod činil pouhá 4% z celkového mezinárodního obchodu Rusů. Toto číslo jsme si díky sankcím ještě více snížili. Nahradili nás jiní. To to Rusku natíráme...

   Smazat
  2. Dávám na sociální síť máslo,vyrobené v Čechách.Díky sankcím mám podezření,že se nám dostává do obchodů prošlé zboží.Nebo si snad za svůj život někdo pamatuje,že ač máslo prošlé minimální dobou,změní barvu na fialovošedé fleky?Nikdy!Náš průmysl likvidují za podpory naší vlády!I právě těmi nesmyslnými sankcemi!

   Smazat
  3. My jsme národ debilů, tedy debilové jsou hlavně naši politčtí vůdci. Rusku sankce náramně prospěly, museli si zabezpečit výrobun některých druhů zboží, které dříve nakupovali, sami. Na jednu stranu je tom dobře pro Ruské podnikatele, na druhou stranu je to špatné pro nás a celou Evropu. Nejsem žádný rusofil, ale díky sankcím některé naše podnikym krachují a na náš úkor si západní státy mastí kapsy protože prodávají svoje zboží tam, odkud my jsme jako troubové pom roce 1989 odešli. Když se to vezme dokola kolem, tak Rusku sankce vůbec neublížili a čím déle budou trvat, tím více budeme tratní nejen my, ale celá Evropa, protože "když nedodám já, tak dodá někdo jiný".

   Smazat
  4. Novým prodloužením sankcí evropětí politici jistě potěšili Obamu, ale i Trumpa. Čekám, že Trump po převzetí moci v tichosti začne do Ruska dodávat a až se ty loutky z EU rozkoukají, budou jen paběrkovat. Trump bude mít odbyt a zaměstnání pro lidi, politici EU budou za ještě větší blbce, než jsou teď. USA dnes z Ruska dovážejí zhuba za dvakrát tolik, než do Ruska vyvážejí. Takže Rusko má dost doláčů na podstatné zvýšení dovozu z USA. A na Evropu hodí bobek. Pěkně děkujeme, paní Merkelová a pane Hollande.

   Smazat
  5. Mám vážnou obavu , že politici z EU nebudou za blbce. Ti jsou dílem vydíraní (Merkelin) , dílem podplacení (zbytek).

   Smazat
  6. Jsme doopravdy národ debilů.Těmi hlavními nejsou političtí vůdci,ale dementní voliči.
   Volí za koblihy či guláš a potom jenom čumí
   jak politik umí(hlavně namastit svou kapsu).
   Volí stále stejný typ lidí.
   Petr Majevský

   Smazat
  7. Sankce jsou velka legrace a vydelavajici legrace pro nektere...Kdyz nekde neco chybi tak to dodaji.
   Dobrej priklad je Prohibice v USA.
   Chlastat zacali i Abstinenti...

   Smazat
 4. Přátelé, já jsem první trdelník viděl také až někdy před 15 lety v Praze, ale nejsem odborník, zda je to česká tradice či nikoli. Asi by nám pomohlo mrknout na internet, tam bychom se dověděli víc. Nebo se najde v našich řadách nějaké trdlo (odborník přes trdelníky) a napíše komentář.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:36 Více o trdelníku :
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Trdeln%C3%ADk

   Dozvíte se, že v žádném případě nejde o "pražský, staročeský, apod. vynález".

   Smazat
  2. Děkuji za doplnění. Přidám do článku váš odkaz na wikipedii. Je jasné, že v Moskvě je to asi obchodnické zjednodušení - viděli na "staromáku", sjednali pro Moskvu. A kdoví, jestli to nejsou nějací podnikavci od nás!

   Smazat
 5. Další důvod, proč pokračovat v sankcích proti Rusku!!!

  Podívejte se, jak je Putin VŠEMOCNÝ!!!! :-))))

  K dosažení rezignace německé vlády, ruské a syrské zpravodajské služby podněcují uprchlíky v Německu k „dobře plánovaným útokům, jejichž účelem je znásilnění". Podle Daily Mail, s takovým neuvěřitelným prohlášením přišel na zasedání Evropské rady pro zahraniční vztahy Gustav Gressel.

  J.B.

  OdpovědětSmazat
 6. Slibuji, že budu bez milosti mazat všechny otravné komentáře, co mi budou síly (a hlavně čas) stačit. Dobří lidé vědí, těm netřeba vysvětlovat a snad budou rádi. S tím souvisí jeden zádrhel, měli byste vědět, že se smazáním otravného komentáře zmizí i komentáře, které na něj reagují. Rada je jasná: nekrmte troly, nereagujte na ně. A závěrem: je rozdíl mezi komentářem, který nese jiný nebo dokonce opačný názor a komentářem otravným (bezobsažným, sprostým, zbytečným a tedy zdržujícím). O ty první stojíme, o ty druhé ani za mák. Přeji pěkný předvánoční čas, Ďouba

  OdpovědětSmazat
 7. Správně pane Ďoubalíku,ti otravní,ať jdou otravovat jinam,třeba na iDnes,tam za ně budou rádi,tady je nechceme díky.F

  OdpovědětSmazat
 8. Trdlo a tredelník jsou doloženého českého původu. Inu, proč se s ním nesetkat i v jiných zemích a městech než u nás a v Praze? Včera jsem z hladu sblafnul jeden skořicový a hned byla lepší nálada, byť tu kazilo prostředí prodeje před nejmenovaným hypermarketem s vůkol přeplněným obřím parkovištěm. Moskevské světelné tunely - to je prostě paráda stejně jako ten zpívající les a balet. Ta symbolika "odevšad právě tam" ozářená světlem je hluboká a duši hřející. Díky za článek, nikdy jsem v Moskvě nebyl a vidím, že je oč přijít...

  OdpovědětSmazat
 9. Blin, taky sem dneska něco vytvořil ;)
  http://zpravy.uzitecny.net/2016/12/17/putin-schopnosti/

  OdpovědětSmazat
 10. Je to trochu mimo výše zmíněné, ale až bolestně pravdivé.

  Jak na Čechy - Alláh Akbar!
  (Novodobé zjevení Mohamedovo)
  Můj ďábelský zástupče Temnoty!!
  Vím, jak tvé srdce trpí, že islamizace Evropy jde tak pomalu a hlavně, že narazila na neuvěřitelnou zatvrzelost toho nepoddajného kmene Slovanů. Rád ti poradím, co s tím, ale štve mě, ty idiote, že nic kromě znásilňování a vražd nedokážeš vymyslet sám!
  Češi (stejně jako Slováci, Poláci, Maďaři a podobná pakáž) jsou plémě, které mě i tebe nenávidí už hezkých pár set let. Mají své naprosto nepochopitelné hodnoty, jako právo na život, rovnoprávnost žen, zákaz soulože s dětmi a znásilňování nevěřících. Odmítají právo šaría, otroctví, kamenování, upalování, polévání kyselinou a podobné výdobytky každé civilizované islámské společnosti. A aby toho nebylo dost, věří v takové nesmysly, jako je láska k bližnímu, duchovní rozvoj, morálně-etická pravidla nebo dokonce i karma či reinkarnace (to mají od těch agresivních budhistů). Říkají tomu křesťanské hodnoty.
  Na takové primitivy už nestačí melodické vyvolávání imámů! Dokonce ani nádherné ukázky muslimské víry (teroristické útoky, masové vraždy, sadismus apod.) nepřinášejí zdaleka takový úspěch jako v západní Evropě, neboť namísto podřízení se islámu v nich strach vyvolává jen další vlny nepochopitelné nenávisti vůči muslimům, dokonce je odmítají do svých zemí přijímat a živit, ačkoliv muslimové jsou nadřazení celému světu!
  A tak na to musíš jinak! Džihádisty převlečené za uprchlíky dostaneš do země potají, tedy neoficiálně! Nejprve si však musíš pomocí peněz od arabských bratrů a osvícených miliardářů jako je Soros, Rockeferel či Rotschield vybudovat ideologické předpolí. A to tak, že vytvoříš, či budeš infiltrovat nadnárodní, případně i místní neziskovky a pochopitelně i média. Jejich posláním bude zahlcovat obyvatelstvo pohádkami o nekonečných přednostech islámu, důsledně utajovat pravdu o činech muslimů a potírat jakékoliv negativní informace o nich. Intenzivně zapracuješ na mládeži, zejména na malých dětech; proislámsky upravené pohádky, ideologické obrázky, nástěnky, přednášky a další divadýlka musejí zapustit v hlavách dětí pevnější kořeny, než rodina, škola či kulturní prostředí! Proto je nutno všemi prostředky dehonestovat a rozbít rodinu a výchovu k národním tradicím a křesťanským hodnotám. Dospělé začneš krmit výsledky „cinknutých“ průzkumů veřejného mínění, aby si každý, kdo nemiluje islám, připadal jako osamocený tupec. K vyvolání falešného soucitu s imigranty zneužiješ i katolickou církev. Odpor obyvatel tak postupně otupíme (stokrát opakované lži se i v křesťanském světě stávají pravdou); pomalu si začnou zvykat na naši přítomnost.
  Následně začneš usilovat o širokou podporu politickou. Na ministerstvo školství stejně jako do médií dosadíš své agenty. Zkorumpovat musíš i další vládní politiky, přes které budeš čerpat peníze ze státních či evropských zdrojů. A také nejchamtivější soudce a advokáty, aby každý muslim měl reálně několikanásobně větší práva než místní obyvatelé. Listina základních práv a svobod musí platit pro muslimy v rozsahu nekonečném, pro původní obyvatele se však stane jen výčtem jejich povinností vůči muslimským menšinám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já chci říci že souhlasím s příspěvkem. Možná příliš jednoduchá reakce, ale věřte nebo ne, je to na základě dlouhodobého sledování politiky a to nejen na tomto serveru. Na alternativních serverech tráví několik hodin denně, svého druhu závislost, uznávám. Nějak pořád více toužím po tom, stát se autorem. Přitom mám pokoru před lidmi, kteří to umí lépe.. Nic, nějak se s tím musím poprat..

   Smazat
 11. Pokračování:

  Po té nastoupí budování ekonomické základny. Peněz máš od svých chlebodárců neomezené množství. Začneš skupovat pozemky, nemovitosti, podniky a začneš budovat mešity, aby muslimové zapustili své kořeny, kde se dá; aby náhodou někoho nenapadlo zakázat to, budou muslimové do ČR stále ještě pronikat jen tiše a nenápadně. Namísto halasného dovozu utečenců z Německa založíš různé organizace, kde zaměstnáš azylanty. Nadějně vypadá i dovoz muslimů na léčení či studium, na různé praxe, šíření osvěty a výpomoc v neziskovkách. Počet muslimů v ČR tak bude rychle narůstat, oficiálně však nikde vykazováni nebudou, jejich pobyt bude legální, takže brzy dostanou díky zkorumpovaným úřadům nejen podporu, ale též povolení k dočasnému a pak trvalému pobytu. Za nimi budou přijíždět další a další příbuzní. Stát je bude hostit jako krále.
  Teprve pak vytáhneš do boje o skutečnou politickou moc. Začít musíš tlakem na získání volebního práva pro co nejširší počet muslimů. Stačí na to pár drobných úprav volebních zákonů. K tomu je však nezbytné infiltrovat politickou scénu, zkorumpovat ministra pro lidská práva a pár desítek nenažraných poslanců. Takže – žádný problém!
  A konečně se dostáváme k moci soudní. Začneš vytvářet no-go zóny, kde bude ignorována místní legislativa a bude uplatňováno právo šaría. Pak prosadíš alternativní justici, kdy bude zákonem povoleno využívat obou systémů, přičemž tradiční justice bude vytlačována na okraj k méně a méně významným tématům. Lidi sice budou držkovat, ale rozhodovat budou stejně politici a těm úplatky a politická korektnost zavřou čenichy dokonale.
  A pak jednoho krásného dne prohlásíš ČR za chalífát! Od té chvíle se stanou muslimové zákonnými majiteli všeho v ní, včetně původního obyvatelstva, které se stane otrokem a vyhnancem ve vlastní zemi bez jakýchkoliv práv a majetku. Každou neposlušnost budeš krutě trestat. Z dětí bezvěrců vychováš mudžahedíny pro dobývání dalších států světa, budeš s nimi obcovat, jiné prodávat do nevěstinců či jako dárce orgánů. Vyžereš tuto vzpurnou zemi jako sarančata pampu, zničíš vše, co by připomínalo národní či křesťanské hodnoty a zdecimuješ její populaci genocidou, legalisovaným znásilňováním a neomezeným zotročováním. A v tu chvíli nezvratně zvítězíš nad Ježíšem!
  Tak, teď jdi, ty pitomče, a žádné zkratky, nebo si nabiješ čumák jako už tolikrát v minulosti! A pozor na Rusa! Disponuje duchovní, ekonomickou i vojenskou mocí, na kterou zatím nemáš. Proto z něj udělej v očích veřejnosti samotného ďábla, tedy mne, aby mu nikdo nevěřil a všichni se ho báli!
  „Tak na to všechno rychle zapomeň! Už teď jsi největším zločincem světa! Já přicházím a v mém Světle se vše destruktivní, falešné a nenávistné v okamžiku vypaří jako pára nad hrncem. A ty budeš první!“ vstoupil do dialogu hromový hlas snad samotného Vládce vesmíru. Bohu díky! V tu chvíli jsem se totiž probudil. Jaké štěstí, pomyslel jsem si, že šlo jen o živý sen umírněného bezvěrce (věřím v Boha, ale ne v náboženství), že jakákoliv podobnost tohoto zjevení s multi-kulti realitou je čistě náhodná! Uf!
  Oldřich Lukáš

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hezké Oldřichu, až se Vám bude zdát pokračování, to pro případ realizace současného snu, nezapomeňte zaznamenat, jak zlikvidovat ono "ideologické předpolí" výše uvedených pánů!

   Smazat
 12. Nerad bych někomu bral iluze, ale TRDELNÍK rozhodně ní tradiční česká pochoutka, přestože nechybí na žádné pouti, jarmarku či trzích. Pochází ze Sedmihradska v Rumunsku a ochrannou známku má na něj zaregistrovánu po jeho přenesení Maďary do středu Evropy slovenská Skalice. Ale pokud budou Rusům chutnat tak, jako třeba mé manželce, bude jim to jedno, odkud pochází.
  Děda 2

  OdpovědětSmazat
 13. Já stejně radějí řízek jak sloní ucho. Jo a výzdoba v Moskvě je super.

  OdpovědětSmazat
 14. Pražský trdelník je stejný nesmysl jako pražský Prazdroj.

  OdpovědětSmazat
 15. Vazeni prejte si Vesele ale hlavne rychle Vanoce , nez je stihnou zakazat.
  Taky jde o lidi dobre vule , kterym se u prilezitosti Vanoc preje a to je Multi-zlocin ..
  Antisemitickej taky.
  Rasista je rasistou i po dobu vanoc.
  Bezohledne stroji vanocni stromek a dava pod nej darky detem , svicicky zapaluje ,bez ohledu na utrpeni svych novych spoluobcanu.
  A nesezere kuskus ani na Vanoce.
  Vzpomenme si take v techto chvilich na obcany Kolina nad Heroinem, nebo nad Kokainem a jina zapadni mesta , ktera jsou daleko "vyspelejsi" pri praci na zaniku vsech tradicnich svatku.
  Tradicne tam zerou kebaby a jine baby...
  Nepohrdnou ani halal krestanem na misto vanocky ,ten na vanoce obzvlaste chutna a kdyz je cerstve servirovan a prinesen jejich oblibenou matkou MerKelnerkou ...
  Stihne matka Zharemovat Nemecko v 2017 ?
  K jinym se musi chovat jako macecha. Co kdyby zacali zpivat : Vanoce, vanoce prichazeji...
  Vzpomenme taky, na obcany Allepa, kteri dnes trpi a za co?
  Vsichni volili presidenta Assada az tento prohlasil. Je tech volicu na me moc. A zbytek pak teroriste museli DOZACHRANIT..!!!
  A nekdy i proti jejich vuli.
  Ted opet upadli do sparu navic jeste rusu .
  Zpev , nebo poslech Vanocnich koled nebude nebezpecny jejich zivotum.
  Ale jsou zdrojem falesnych zprav.
  Jasaji kdyz maji bedovat a beduji kdyz maji jasat.
  A co potom zapadni media napsat Pravdiveho ?.
  Je to sabotaz prolhanych lzi , nebo nepravdivych pravd?
  Padaji navrhy jako poslat je na prevychovani k Jandovi a nebo do pruvodu "Duhovych Vychovatelu" at je prejde je chut falsovat pravdive zpravy.
  Rychly vanoce vinsujeme a zadnej Novej Rok prejeme...
  Aby to nemohlo bejt jeste horsi...nebo lepsi?
  Ted nevim...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.