Reklama

.

.

středa 21. prosince 2016

Schneider: Rozkladná hysterie

Jan Schneider
21.12.   2016   První zprávy 
Berlínská policie propustila zadrženého Pákistánce, původně podezřelého z teroristického útoku, spáchaného pomocí nákladního automobilu, protože zjistila, že není hledaným pachatelem V pondělí večer naložený kamion vjel do davu lidí na vánočních trzích, 12 lidí usmrtil na místě a 48 zranil. V kamionu se našlo tělo zastřeleného polského šoféra. Jeho vrah a pachatel teroristického útoku z kabiny vozu unikl.

Zmíněný Pákistánec byl zadržen poté, co ho sledoval svědek teroristické události. Nicméně po zadržení se ukázalo, že na těle zadrženého nebyly stopy po střelném prachu, což vylučuje jeho přítomnost v kabině nákladního vozu při vraždě polského šoféra. To ovšem znamená, jak konstatuje německá policie, že ozbrojený pachatel vraždy se pohybuje na svobodě.

Absence po výstřelových spalin u zadrženého vylučuje i to, že by byl v kabině vozu po vraždě, tedy v okamžiku, kdy byl vůz použit jako teroristická zbraň. Policie tedy zadržela nesprávného muže a pachatel teroristického útoku se pohybuje na svobodě.

Jak může k takovému "omylu" dojít? Policie zadržela Pákistánce na základě pronásledování svědkem události. Lze se tedy domnívat, že svědek začal pronásledovat osobu, která utíkala z místa tragédie, v domnění, že pachatel prchá z místa činu.

To by ale znamenalo dvě chyby: nešlo o přímého svědka tragédie, a jeho svědectví bylo přijato nekriticky.

Pákistánec utíkající z místa činu (což je - hlavně po podobném teroristickém útoku v Nice - dosti pochopitelné) + mediálně zmasírovaná mysl o migrantech páchajících zlo (zřejmě na rozdíl od Němců a všech ostatních) = povrchním spojením dvou nedomyšlených, nedotažených dojmů vzniklo neprokázané, dokonce velmi pravděpodobně falešné obvinění, navíc s nebezpečnými důsledky!

Kamion vjel v Berlíně na vánoční trh, dvanáct mrtvých (VIDEO)

A ozbrojený pachatel a pachatel teroristického útoku (může, ale nemusí to být stejná osoba) prchá dál.

Tento neradostný výsledek, že policie zadržela osobu, která s vraždou a/nebo teroristickým útokem neměla nic společného, je jen jedním z možných. V tomto stádiu vyšetřování totiž ještě nelze beze zbytku vyloučit nějakou spoluúčast onoho zadrženého Pákistánce na vraždě a/nebo teroristickém útoku.

Nicméně soustředění se na tuto chybně označenou osobu zaměstnalo policisty a omezilo jejich operativní kapacity, což přispělo k úniku skutečného pachatele a ohrožení těžko určitelného okruhu dalších osob (což je v podstatě stav obecného ohrožení v obtížně vymezitelné lokalitě) a nákladného dalšího pátrání. A to všechno kvůli zřejmě zkratovitému jednání svědka a nekritickému odhadu policie.

Politici se předhánějí ve výrocích o tom, že ani tyto tragické události nesmějí změnit způsob našich životů. Německý prezident Gauck řekl, že nenávist pachatelů nepovede k naší nenávisti. To jsou velká slova.

Myslím, že pro začátek by stačilo, aby vztek a zlost a pomstychtivost nezakalily naše mysli natolik, abychom se začali chovat podle přání teroristů a splnili tak jejich největší tužby. Abychom hystericky začali mlátit a třískat všechno okolo a sami tak rozbili svůj svět. Pro začátek by stačilo, abychom se ovládli a kriticky zkoumali, zda se naše pozornost a reakce obrací správným směrem. Protože nejhorší ze všeho by bylo, kdybychom na tu tragédii reagovali působením dalších nespravedlností, neřku-li tragédií.

51 komentářů :

 1. Jedná věc je jistá, byl to muslimský teroristický útok a tečka.

  Jestli vraždil Pákistánec, nebo Tunisan, nebo organizovaná skupina muslimských teroristů je úplně jedno.

  Jestli, chcete hnidospišsky řešit detaily, já ne, nechci je VŮBEC u nás doma řešit, vůbec nechci , aby k tomu u nás došlo!!


  A proto volím, a aktivně podporují SPD Tomio OKamura!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ok, ale nak od Okamury neni slyset
   To Trump mluvi vic o evropskych masakrech nez okamura
   Takhle se vede kampan?

   Vymazat
  2. A kde má být slyšet:(

   Tam kde ho nepustí, nezvou, neumožní mu vystoupit?

   Je na nás uvalená cenzura tichem, nepustí nás do televize, do radií do novin, jednou dvakrát za rok a tak bojujeme tím co máme ;) já tady a Tomio tady ;)

   https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1429275983749879&id=179497582061065

   Vymazat
  3. Ne ne, jediná věc je podle německých novinářů jistá: vraždil polský kamion!

   Vymazat
  4. Volici, tak co s tim? Trumpa taky nicili a nici media. Plan, chci slyset plan. Zatim se mu rozbila strana, mala podpetiprocentni strana ve dve jeste mensi
   Ok, ja mu taky fandim, jemu a Konvickovi, ale kde je ta Trumpova energie?
   Tady jde o zivot
   A ted pozor, ja tu furt imervere nadavam na ceskou vladu a havlisticky feudalni rezim vlady. Vse v ceske vlade je shnile a podvodne. Vlada proti lidu. Rezim proti lidu, tyransky rezim, zly rezim. Tento rezim MUSI BYT SVRZEN.
   Jedine co v Cesku vladne funguje je prvni a asi taky posledni volba presidenta, Zeman je jediny president, ti ostatni byli jen zjednanci. Jinak je cesko zeme feudalismu, a je to vyloupena a zotrocena kolonie nemecka. Protektorat. No a nezlobte se ale logika veli ze kdyz je cesko nevolnicky feudalismus s naterem demokracie tak pak logicky jsou cesi nesvobodni nevolnici. Navic ochuzeni, ceny vyssi nez na zapade, prumerne platy tretinove nez na zapade. Kdo asi tezi z rozdilu mezi cenami a platy?
   Je to smutne.

   Desne smutne

   Vymazat
  5. 7:39 nemecka policie ma zakaz cokoliv vysetrit
   Vse poprit
   A lidem naridit aby nevychazeli a nemluvili o tom
   Je to gestapo

   Vymazat
 2. Panu Gauckovi je to jedno. Ten se s bujnými vetřelci z Afriky nemusí denně stýkat na ulici jako prostí lidé. Ten je za svůj plat může na dálku klidně i milovat.
  PB

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pb, cesi jsou uz ted vrazdeni cizaky a to beztrestne

   Vymazat
 3. V tomto případě jsem proti p.Schneiderovi.Proti
  zlu se dá bojovat jedině násilím.To je jediná věc,
  které muslimští idioti rozumí.Až jich bude pár de-
  sítek tisíc bradou vzhůru,budou odtud utíkat bez
  ohledu na to,zda je u nich válka nebo ne.Nějaký
  jiný způsob ochrany neexistuje.Pak budou plavat
  z Evropy i bez lodiček.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte recht, kdyby hned na startu na těch lodích, které mají chránit Evropu naládovaly padesátky a rozrřílely pár těch lodiček na atomy, tak by se tu nikdo nehrnul a byl by klid. Teď jsou tu jen za poslední dva roky minimálně dva miliony vetřelců, se kterými již nic nehne. A Nice, Berlín a podobně? To je k smíchu. Za pár let to tu může vypadat jako v centru Aleppa.
   L.C.

   Vymazat
  2. Anonymní21. prosince 2016 23:20
   Pane Majevský, kdo by je měl odsud vyhánět, když je sem vláda naopak nahání? Je třeba ukončit, ten stálý přísun, realizovaný různými mafiemi a NGO a krytý regulérními vládami. Ukončit to naše stálé vymývání mozků, že je musíme přijmout, že jinak to nejde. Často používanou argumentační perlou je, že nelze prokázat, že rostoucí zločinnost má nějakou spojitost s imigrany. Nehledě na to, že jejich největší zločinnost, je navíc až ve druhé, nebo třetí generaci. Tyto „naše“ představitele je třeba odstavit jako první. Neznám lepší způsob, než volit SPD. P.K.

   Vymazat
 4. Bylo přece jen otázkou času,

  kdy se k předcházejícím atentátům zařadí i Německo.
  A já osobně vůbec nepochybuji o tom, že to bude pokračovat.

  A mohou být kamery a policisté na každém rohu...
  Před dvěma týdny jsem byl v Norimberku a člověk přímo cítí tu napjatou atmosféru, kdysi tak klidného města.

  A nejen to. Na chodnících se povaluje spousta odpadu,
  každých 10 metrů potkáváte skupinky tmavých, až černých mládenců, kteří povykují po kolemjdoucích dívkách,

  vnímáte najednou tu realitu dnešního Německa, kdy se začínáte cítit jako menšina a jen si říkáte, jak dlouho ještě potrvá přísun většiny negramotných, kteří prý zachraňují Německo před recesí...

  OdpovědětVymazat
 5. Nejsme (nebuďme) jako oni ??? To tu už bylo,ale kecy nikam nevedou. Ani já s p. Schneiderem nesouhlasím. Jak dlouho budeme podobným atentátům jen přihlížet, až do úplného našeho konce? Q.

  OdpovědětVymazat
 6. To je jednoduché.
  Jedné z nejznámějších českých děvek,matky jedné z nejznámějších internetových děvek se nedá čas, aby se rozhodly,jestli dají nebo nedají.Dovolily si rozhodovat za jiné ženy a dívky.Za ně tedy také rozhodne někdo jiný.demokraticky.

  OdpovědětVymazat
 7. Obávám se, že při dosaženém stavu rozkladu (ekonomického, sociálního, společenského) nejsilnějších zemí Evropy cílenou invazí migrantů se již nevyhneme násilí a tím i nespravedlivosti či tragédiím při sebezáchovné snaze odvrátit chaos. Zneužívání agendy lidských práv, organizovaný dovoz migrantů pod rouškou humanity, falšování či zamlčování faktů o naprosto rozkladném působení nezvládnutelného počtu migrantů na ekonomiku a sociální systém, na společenský smír, ignorování bezpečnostních i zdravotních rizik, zpochybňování rovnosti občanů před zákonem, diskriminace původního obyvatelstva ve prospěch naprosto nepřizpůsobivých nájezdníků, kteří na své ZIŠTNÉ pouti porušují jakékoliv zákony či pravidla, která jim nevyhovují. To může skončit bohužel pouze násilím. Disidentská mentalita a hesla typu "nejsme jako oni" nám budou prd platná. Stojíme před hrozbou úplně jiného typu, a tou je návrat do pravěku. Je třeba obnovit v naší zhýčkané civilizaci pud sebezáchovy na úrovni jedince i zachování druhu. A za tímto účelem je třeba obnovit schopnost sdružovat se za účelem obrany, zajištění základních zdrojů obživy, obnova potravinové soběstačnosti, schopnost chránit hranice, obnovit civilní obranu a připravit se na zavedení branné povinnosti. Zatím to ovšem vypadá, že chceme spíše být jako ta parta muzikantů na potápějícím se Titanicu, kteří do posledního okamžiku ignorují realitu, aby si pak řekli "bylo nám ctí" a zmizeli v hlubinách.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To mohu podepsat, cítím to stejně, díky.

   Vymazat
  2. 23:20 zde i ja nemohu nesouhlasit
   Petre, prevezmete veleni ceska od tech vlastizradcu Sobotku a jine svoloci
   Zavrit hranici
   Sengen je mrtvy

   Vymazat
  3. 23:36 dekuji za zpravy z Norimberka, podobne to vypada i v Mnichove a co je horsi i v malych vesnickach
   Nemci houfne prchchaji z Nemecka! To jsou konce

   Vymazat
  4. Odpovězte mi na jednu otázku: bylo by toto možné za socialismu?

   Vymazat
 8. Ale prosim vas nebudte naivni.
  Adolfa rika VITEJTE BEZENCI A ZVLADNEME TO
  nemecke gestapo ma rozkazy nechytit pachatele, NARIDIT LIDEM NEVYCHAZET, A naridit lidem aby DRZELI HUBU
  cesi stavi betonove bariery okolo vanocnich stromku
  Ale zavrit hranici s nemeckem to ne
  Sengen chcipnul uz pred rokem
  Francie ma uz pul roku stanne pravo a ma ho narizene az do leta
  A cesi pisou diakritikou a intelektuzuji
  Stejna obrana jako v 1938
  Hanba

  OdpovědětVymazat
 9. Nemecky ministr vola do zbrane, chce tezke zbrane
  Ted francouzky general vola do zbrane protoze je valka
  Jen zbabely havlovsky lokaj vykrikuje jak je Cesko bohate a demokraticke

  OdpovědětVymazat
 10. Už je tady. Kdo? Fašismus. Přesvědčení nestojící na pravdě a faktech, ale na domněnkách a neověřených informacích, obvinění a trestání bez důkazu, připuštění nespravedlnosti - viz volič SPD - Okamury a údajný milovník pravdy a pisatel (23:55).
  Násilí, svévoli, justiční zločiny, lynčování, pogromy.... No vida, jak se nám vybarvují diskutující, hlavně že se ohánějí krásnými slovy a předsevzetími, národem a kdo ví čím dalším. Nebude důležité, zda jste čestný, spravedlivý, solidární, ale zda jste Čech, křesťan, muslim, bílý, černý.
  Jen idiot si myslí, že proti násilí je třeba násilí. Copak asi lidé kdysi použili proti lvům? Copak z nich učinilo pána tvorstva? Násilí? Ne, použili hlavu, resp. mozek v hlavě. To je to, co mnoha zdejším diskutujícím moc nefunguje.
  Muslimů je přes 1,6 mld., tj. každý pátý člověk na světě je muslim. Pokud by všichni byli takoví, jak je část zdejší sebranky vykresluje, tak by to na světě byla pěkná řež. Ale ona není. Ulítlých muslimů, islamistů, je asi 0,1 promile (setina setiny). Setina setiny Čechů je 1000 lidí - takový počet šílených vyznavačů nějaké praštěné ideologie z našich řad je velmi pravděpodobný, tudíž islamisté nejsou nějakou extra zvláštností. Představují militantní extrémní, fanatickou část vyznavačů čehosi, stejně jako byli fanatici v řadách křižáků, inkvizitorů, fašistů, nacistů, stalinistů, španělských misionářů, vilémovských prušáků či mezi vojáky britské koruny. Malér je, že zorganizovali a zkoncentrovali a jinak rozptýlený dav a pidiskupinky se přeměnily ve vyšší kvalitu - islamisté obsadili celistvé území velikosti státu, převzali státní správu, řídí ekonomiku, školství s kulturu na daném území a také hromadně a brutálně vraždí.
  Ve vraždění jsou ale islamisté naprostí amatéři, primitivové. Skuteční machři na vraždění, obchod a průmysl vražd jsou - Evropané a Amíci. Dvě světové války, dvě použité jaderné bomby, genocidy v koloniích, vyhlazené kmeny a národy, koncentráky, likvidační tábory, vraždené automaty a drony, podezření na šíření nemocí farmaceutickými firmami, otazníky nad GMO potravinami. A kdopak to vyfabrikoval islamisty a jejich vlajkovou loď - Al Kajdu? Nezapomněli jste? Velectěná severoatlantická civilizace, konkrétně náš strategický spojenec USA a jeho CIA.
  Bouchne-li se normální člověk při zatkoukání hřebíků kladívkem do druhé ruky, řekne si "Jsem to ale nemehlo". Nikoli zdejší čecháčci. Ti vynadají kladívku, protože jsou buď tak pitomí, nebo tak zbabělí, že si nepřiznají vlastní zodpovědnost za svoji blbost a neumětelství.
  Na zlu a atentátech, které islamisté v Evropě páchají, je zajímavé to, že k tomu dochází až nyní a v tak malé míře, ačkoli ctihodní Evropané je mydlí po hlavě fest už několik staletí. Britští a američtí řezníci na Blízkém východu, francouzští řezníci v Alžírsku, italští v Libyi. Miliony povražděné Evropany, katolickými, protestantskými, ateistickými vyznavači demokracie, svobody, právního státu, svobodného trhu.... Turci jsou v Německu přes půl století, stejně tak Alžířané ve Francii, miliony jich přes půl století žily v poměrném klidu. I s islámem v duši. Co se to stalo, že najednou má Evropa problém s vyznavači islámu?
  Hledejme v tom balíku faktorů. Islám sám na vině není, je ale dobrou výmluvou, zástěrkou, v určité interpretací nabízí jakési ideologické zdůvodnění číchsi zbabraných životů, komplexů, frustrací, předsudků, hlouposti, agresivity.
  KR
  (pokr.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. (dok.)
   A nejsou to jen subjektivní selhání v hlavách a duších islamistů. Kolik jen svateb a pohřbů velectěná severoatlantická civilizace "omylem" rozstřílela (neho její spojenci) v posledních letech v Afgánistánu, Iráku, Jemenu? Stovky svatebčanů šli kvůli USA a EU předčasně do hrobu, stovky účastníků pohřbů se z hostů stali "domácími". 500 000 dětí je jeden z účtů svévole USA a ochotných, včetně ČR, při podlém, vylhaném přepadení Iráku. Tolik svíček Němci nemají, aby je mohli zapálit za tento půlmilion dětí stejně jako za tucet zabitých návštěvníků berlínských vánočních trhů. Víme, kolik zářezů na pažbách mají naši "misionáři" z Afghánistánu? Někteří měli přeci i zajímavé vzory, takže se nechali patřičně potetovat. Zapomněli jste?
   Berlín je další z tragédií. Tragédií nevinných lidí - takovou, po kterých volá pisatel (23:55). Je záhodno tyto oběti fanatismu důstojně uctít. Není ale záhodno nechat cloumat svým majestátem, ztrácet hlavu a oplácet jako fracek na pískovišti. Zde tolik uctívaný V. V. Putin přeci neklesá na úroveň pitomců, ale svoji odpověď jako šachista a judista rozvážně a důvtipně promyslí a zacílí na bolavé místo protivníka a na řešení problému.
   Migrační vlna do Evropy včetně utajených islamistů a uši muslimů naslouchající radikálním duchovním mají své příčiny, a to z nemalé míry způsobené či přímo vytvořené EU (a další spolu s USA). Je třeba se zaměřit na to, aby pro potenciální migranty kdekoli v Asii a Africe nebyla alternativa cesty do Evropy prioritou, lákavým řešením jejich životní situace. Přestat se politicky vrtat v cizích státech, narovnat obchodní vztahy Sever - Jih, snížit vykořisťování Jihu, šířit kulturu, vzdělání a výchovu, navzájem se poznávat a být Jihu příkladem v demokracii, svobodách, ekonomice, sociálních otázkách, ekologii. Nenutit, nabízet, pomoci, nepřikazovat, nepospíchat - a během tohoto formování rovnocenného, dobrovolného partnerství zpytovat svědomí za zločiny, které páchali a páchají fanatici a zejména skupiny fanatiků a přemýšlet, jak předcházet hromadnému zlu.
   Fašismus, pokud nepropadne jadernému šílenství, není konečným řešením, jen stupňováním zla, zvůle, násilí, hlouposti, nemravnosti, je masovou tragédií, katastrofou. Jestliže budeme opakovat chyby Evropy 20. až 40. let minulého století, tak jsme neskuteční pitomci, slepá cesta vývoje lidstva zbytečně ztrácející čas a energii vesmíru. Odpor proti fašismu nevzešel z touhy po odplatě, pomstě, ale z rozhořčení a odhodlání humanistů nad fašistickým zlem. Humanisté neposílali Němce, Italy, Japonce do koncentráků, nezavírali jim školy, nebrali vzdělání, naopak pomohli jim v obnově jejich zemí, v ustavení demokratických mechanismů. Zatímco po 1. světové válce démon fašismu zachválit do 15 let celé Německo, po 2. světové válce to 70 let byla už jen okrajová záležitost. K selhávání dochází až nyní, kdy politické špičky se už zcela odtrhly od občanů, vymanily z demokratických vazeb a konají pro zákulisní ekonomické a mediální hráče, kteří mají na triku právě i neštěstí, bídu a rozvrat Jihu, migrační vlnu a úpadek našich společností. Evropané, protože nemají kam emigrovat, hledají nové politické subjekty a nové politiky (mj. trumpy, le penové, putiny, ale i jiné), Asiaté a Afričané se vydají na cestu z vlasti pryč.
   Nikdo z Evropanů neunikne zodpovědnosti za další vývoj, zda upadneme do pomstychtivého, svévolného, zločinného fašismu, nebo zda najdeme lidskou cestu, kdy obráníme sebe i migranty před zlem a válkami, protože neklesneme, ale naopak intelektuálně a mravně vyrosteme. A svědomí nezašpinit se nespravedlností bude podmínkou nutnou, žel nikoli postačující, a jednoznačným znakem - v tomto případě dostačujícím - k odlišení lidskosti od fašismu.
   KR

   Vymazat
  2. Tento intelektuální elaborát je sice na úrovni, ale na nějakou konferenci bojovníků za světový mít. Tady jde o to, že my Češi jsme ten bordel na stř. východě nezpůsobili, ty muslimy jsme do naší země nezvali, a tudíž je tady nechceme a jedině tak se můžeme vyhnout jejich "boji proti nevěřícím", tj. vraždy, atentáty, šaria, atd., atd. Ostatní jsou kecy. Nechci se mstít, ale nechci je tady a mám na to právo. Jestli je tady zve EU a její lokajové typu Sobotka a Chovanec, tak dříve nebo později, nejpozději však do voleb, půjdou ti vlastizrádci do pr.ele. Já a celá moje rodina, naši známí a známí jejich známých budeme volit naše - SPD Okamura. To je jediná šance, jak zachránit tuto zemi.

   Vymazat
  3. KR. Podepisuji se pod váš příspěvek. Nelze než souhlasit. Nechci dopadnout jako Němci po druhé světové a drbat si hlavu, že jsme toho Hitlera neměli poslouchat. Nenávist plodí zase jen nenávist. Tak to je. Ostatně z příspěvku to lze, stejně jako z reality, vyčíst. Co je platné, že většina Čechů se toho nezúčastnila, když námi volení politici ano. Jak to napravit? Tak, jak bylo popsáno.
   PN

   Vymazat
  4. A vsiml sis nekdy, ty troubo, jak nevybirave zasahuje nase PCR, proti te "setine setiny", co nekde, na koncertech, zveda pravacky? Maji na to centralu, ktera je sleduje, maji vytypovane osoby, u kterych sleduji jejich pohyb. Tady prece nejde o nic jineho, nez o uplatneni podobneho principu na tu jinou "setinu setiny" ...ale vpripade islamu, to nebude "setina setiny", ale uplne jine cislo. To by se ukazalo az po tom systematickem rozpracovani. Svym mentalne ubohym vypotkem jen davas najevo, ze o islamu nic nevis.

   Vymazat
  5. 7:26 - je to tak! Ty miliony Alžířanů ve Francii a Turků v Německu a Pakoš v Británii který tam on zmiňuje nežili v době vzestupu islámu, nýbrž tzv. arabského socialismu - hnutí al-Fatah! To mělo zcela jiné cíle. Ti lidé šli do Evropy za prací vydělat prachy aby je mohli posílat domů do své nezávislost nově získavší či se na ní právě připravující vlasti a také nabýt kvalifikaci a zkušenosti, které následně při jejím budování uplatní! Jenže neokolonialismus a sionismus učinil mnohým z nich čáru přes rozpočet a také - v neposlední řadě, lákavá možnost získat občanství pro své děti a tím i lepší budoucnost ve vyspělé evropské zemi! A tam byla ta chyba! Nemělo dojít k dekolonizaci - minimálně ne Afriky a Blízkého východu! Izrael se neměl povolit i za cenu srovnání Tel Avivu se zemí a alžírská válka se měla vyhrát i kdyby to znamenalo vystřílet to tam do posledního čmouda! Nikdy nemělo být dovoleno obyvatelům kolonií se stěhovat do zemí kolonialistů. I nám měly být přiděleny nějaké volné kolonie. Myslím že nám slibovali Dahomé.
   Asie měla zůstat v polokoloniálním postavení, což ale vyžadovalo součinnost Japonska a ne jeho okupaci a ponižování! Jen tak šlo bývalo udržet Čínu zaostalou a nepřelidněnou - to samé Indie! Pravidelné řízené hladomory neumožňovaly takové populační exploze a katastrofy jako nyní. A v neposlední řadě měl být zachován režim apartheidu v Rhodesii a JAR!

   Vymazat
  6. Kr, to jsi nenapsal tady, to jsi okopiroval od nakych neoslunickaru kteri se boji mektat tu starou slunickarskou trvalou o inzenyrech a doktorech a obohaheci. Fakt je ze pravdu ma Trump, bezence nebrat a ty co pronikli okamzite deportovat. Kecy o pricinach jsou mimo

   Vymazat
  7. Pn, ty jsi taky neoslunickar, jestli nejsi teda maskovany kr
   Na nasili se da odpovedet prave jen nasilim
   Ted dva cesti policajti slunickovali a fetka je pobodaka, jednoho zavrazdila a druheho zmrzacila
   Kdyby hned oba strileli tak by zili
   Tak jdi do zadni brady se slunickovym havlismem, jsi jako havel ktery zrusil armadu a omezil policii, je mi z tebe na bliti

   Vymazat
  8. Tak, ceskou umi akorat poslat tezkoodence aby zbili bezbrane obcany
   Zatimco vrahy netresta a vypousti aby mohli vrazdit dal

   Vymazat
  9. Pro (7:58)
   To jste se pěkně vybarvil jako rasista, kolonialista a vykořisťovatel. Nastavil jste tím ovšem morální kritéria pro vztah všech ostatních lidí vůči Vám. Až na Vás budou chrlit rasostické, naciolnalistické či šovinistické nadávky, tak to bude jen ozvěna Všich "čmoudů", povýšeneckých, kolonialistických choutek, Vaší hlouposti a nemorálnosti apod. Jste hanbou národa Libušina, Karla IV., Husa, Komenského, Masaryka. Máte v mozkovně uložen stejně pitomý vzorec chování, jako islamisté, nacisté a další rádoby vyvolení zmetci a duševní ubožáci. Každý ze čtenářů se nyní může zamyslet, zda zaujme Vaši pozici arogantní nadřazenosti domýšlivého zamindrákovaného trpaslíka v karoserii Homo Sapiens, nebo zda bude Homo Sapiens hodný toho názvu, platným členem společenství rovnoprávných, spravedlivě spolupracujících a solidarizujících lidí, kteří ostatní nevidí jako konkurenci, ale jako partnery či potenciální partnery, který je třeba pomoci na cestě lidství. Někdy popostrčením, někdy přitlačením, někdy pohlazením, někdy pohlavkem, ale hlavně příkladem, vysvětlováním složitostí problémů, odhalováním jednotlivých faktorů, načrtáváním alternativ, zvládáním přepjatého individualismu, k rozvoji ega nikoli jeho kvantitativním růstem na úkor jiných, ale kvalitativním vzestupem ve spolupráci a jinými.
   Muslimové tady jsou 14 století, zachránili pro nás starověkou filosofii, svět starého Řecka a Říma, jejich literaturu a vědění. Evidentně ve Vašem případě zbytečně, ale naštěstí pro ostatní ku prospěchu. Francouzští, němečtí, britští, belgičtí, nizozemští muslimové byli muslimy před Násirem, za Násira i po něm. Vaše představa, že za rozlet islamistů může islám je ukázkovým dokladem, že Jste opravdu myšlenkově hlupáček, jehož blbost se třepe v síti výrokové logiky. Pokud by jev C (islamismus) byl závislý jen na faktoru A (islám), musel by existovat celých 14 století. To evidentně nebylo, takže musí v tom být ještě něco jiného, nějaký faktor B, možná ještě D, E, ..., který/které některé muslimy posouvá/posouvají z pozice A do C. Přitom je pravděpodobné, že C je jen jednou z jevových forem Z, které vůbec nezávisí na A a jen různé víry a ideologie lidí zneužívá pro své působení. Domnívám se, že by nám to potvrdili skuteční humanisté, konzervativci, liberálové, socialisté, komunisté, jejichž termínů se zmocnili a zmocňují záplavy pokryteckých pragmatiků, prospěchářů, stalinistů, bezcharakterních a bezskrupulózních egoistů a frustrátů.
   Je tristní, že v národě, který několik zamindrákovaných hovad pošpinilo excesy za divokého odsunu neantifašistických sudetských Němců se opět nacházejí stejně špinaví pitomci, kteří svúmu hovadství opět chtějí dát průchod na nevinných lidech. Doufejme, že ti, kteří možnou nadcházející katastrofu přežijí, se s viníky a pomahači promyšleněji vypořádají, než naši předkové, které je generálně pardonovali a místo společenské katarze přisoupili na ututlávání svých vnitřních chyb a tedy k oslabení dalšího vývoje českých (československých) občanů a kondice svého společenství.
   Ano, bylo by krásné být jak národ bez poskvrnky, leč máme nějaký ten šrám, ale furt lepší, než mít rakovinu.
   KR

   P.S.
   Děkuji panu PN, že nejsem sám.

   Vymazat
  10. Pro Dolní Horní
   Děkuji za Vaši "Kecy o příčinách jsou mimo". Lépe Jste nemohl doložit svoji hloupost, úroveň činnosti toho, co máte v místech, kde ostatní mají mozek. Vždyť právě hledání, chápání a náprava příčin pozvedla pár lidoopů z říše zvířat a učinila z nich lidi. Leč evidentně není tento proces nevratný. Něco Jste si však mezi lidmi přeci jenom vzal - namyšlenost. Dám Vám ovšem radu: na opičáky, paviány, vlky a další predátory lidská namyšlenost neplatí.
   KR

   Vymazat
  11. Pro KR" Za to Vaše"Kecy o poskvrněných Čechách" jsou to pravé ořechové. Muslimové nám zachránili evropskou civilizaci.Jste
   mimoň. Za Vaše kecy neděkuji! V.J.Horák

   Vymazat
  12. Pane Horák,
   se starověkou filosofií se Evropa seznamovala skrze arabské, tj. tehdy už muslimské překlady. To je díky příběhu požáru Alexandrijské knihovny tak notoricky známé, že těžko Jste této informaci mohl v dosavadním životě, pokud se kvalifikovaně zajímáte o život kolem sebe a dějiny, uniknout.
   O poskvrněných Čechách by Vám mohli referovat kupř. Karel Sabina, Emanuel Moravec, Karel Čurda, Rudolf Slánkský, Bedřich Reicin, Klement Gottwald, Bruho Köhler, Alois Indra, Viktor Kožený, Zdeněk Bakala, Radovan Krejčíř a tisíce a tisíce dalších, kteří páchali vůči svým spoluobčanům rozličné prasárny, kryli je, nebo nechávali zlu volný průběh. Pokud nechceme opakovat takové situace, tak o nich a o jejich možnosti nejprve musíme vědět, vyrovnat se nehystericky, střízlivě, objektivně, pravdivě a spravedlivě s nimi a musíme před nimi varovat následovníky.
   V tom je drobný rozdíl mei námi. Nepovažuji za tak důležité, abych před světem dobře vypadal, ale abychom se všichni měli dobře díky dobrá fyzické a duševní výbavě, protože líbivá tvářička to nezaručí.
   KR

   Vymazat
  13. 12:11 - jen plno tlachů. Nejsi ty jevrejec? To oni vyvinuli tuto metodu jak mraky slov sdělit úplný hovno:))) A taky to byli oni kdo vymysleli islám a pod jeho pláštíkem se nám nakvartýrovali do Evropy (jako tzv. Cordobský kalifát) a zavedli tu výnosný obchod s otroky - http://www.xantypa.cz/vime-vic/1061-3/zide-bohatli-na-obchodu-s-otroky

   Je pravda že ukradli spoustu antických znalostí a vzali si je sebou, aby je mohli jako vydávat za "arabské". Ovšem arabskýho na nich nebylo nic, i ten symbol "0" pochází z Indie od dávných bílých Árjů. V této schopnosti kopírovat a přejímat know-how se podobají Japoncům a Korejcům. Ovšem skutečně něco rozvíjet nedokážou. Nahromadit horu kamení umí kdejaký hovado i ve zvířecí říši. Čínské stavby zůstaly tisíce let ve stejném slohu, střelný prach sice vyrobili, ale použít ho smysluplně nedovedli, do Afriky dopluli s obří flotilou, ale krom žirafy pro císařskou zoo tam nic nezískali a ani nezanechali! Když kamkoliv přišel bílý muž, vznikl nový stát! Minimálně tvořený první pevností s posádkou. I proto osídlil Ameriku, Austráli a doby všechny nejvyšší hory světadílů! Tenzingovy předci žili pod Mount Everestem tisíce let a vylézt nahoru nedokázali. Báli se "zlých duchů" hory. Musel přijet bílý muž z dalek Austrálie britské entity, aby tuto horu pokořil. To samé se stalo se zemskými póly! Bílý muž sestoupil na dno oceánských hlubin a prošel se po Měsíci, vynalezl penicilin i vodíkovou bombu! Jeho jedinou chybou bylo, že nebyl dost ostražitý - https://www.youtube.com/watch?v=5Nh-qvN_Vmo

   Vymazat
  14. Na to netřeba cancat na slídu na padesát řádků, aby to jeden snadno pochopil (vosol zvuk!Však ta h povznášející hudba našich lidí si to zaslouží, na rozdíl od divošského rytmické bouchání do tamtamů či cinkání čínských trianglů a kníkadel!) - https://www.youtube.com/watch?v=3DqPtV2KNas

   Vymazat
  15. Pro (22:57)
   První větou jste se odkopal. Jste zaslepený, Vaše vidění světa je pokřivené a úzké, právě tak jak je pokřivené Vaše myšlení a Vaše morálka. Ze svých chybných premis pak docházíte k mylným závěrům.
   Diskutovat se zaslepenci kvůli jejich výrokům nemá moc význam z hlediska úsilí zaslepenci něco vysvětlit, to je marné. Má to význam jen pro přihlížející obecenstvo, aby vidělo blbost zaslepence a mohlo se vyvarovat jeho následování.
   Z hlediska lidské historie není mezi výstupem na Mont Blanc a Mount Everest tak velký časový rozdíl. Pokud byl a je bílý muž takový king, jak to, že mu proniknutí do středu Afriky trvalo cca půl tisíciletí, zatímco černoši se tam suverenně pohybovali? Pročpak se dlouho pohyboval jen na pobřeží či v nehlubokém nitru? Nešel totiž do Afriky za věděním, nebo, že by byl vyšší bytostí, ale vedl ho tam mamon. Svět je pestřejší, než se rasistům zdá.
   KR

   Vymazat
  16. 11:15 - opět spousta zbytečných slov a slůvek k vyjádření ničeho - jak o vás psal Jan Neruda:" ... mají velkou obrazotvornost":) Zaslepenost je právě znakem téhle mnohamluvnosti. Nám stačí pohlédnout! A přitom poslouchat povznášející hudbu - jako na tom druhém videu! Je v tom vyřčené vše!
   Když bílý muž došel do středu Afriky, vznikla její mapa. Není známo že by něco takového dokázali hotentoti či jiné opice které se tam zbytečně pohybovaly před ním ...

   Vymazat
  17. - http://www.hedvabnastezka.cz/cestovatele/pedro-paez-objevitel-pramenu-nilu/

   Vymazat
  18. Přestaňme hoši blbnout a hrát si se slůvky a machrovat s pofiderní "humanitou"! Kdyby kdysi zvítězili oni místo nás, tak dnes místo diskusí na internetu budem dělat tohle! - http://i.imgur.com/2J3ULf9.jpg

   Vymazat
 11. Hysterický bych nebyl. Islám je nenávistné náboženství, které přímo vyzývá k pronásledování a likvidaci nevěřících. Tak že máme pouze dvě možnosti. Buď příslušným způsobem upravit evropské právo, ale to by znamenalo pardonovat např. neonacisty a další skupiny, které jsou dnes pronásledovány a trestány za rasovou a jinou nesnášenlivost, nebo postavit islám mimo zákon. Korán zařadit do seznamu závadné literatury a muslimy posuzovat podobně, jako třeba zmiňované neonacisty.
  U nácků se také nečeká, až zabijí prvního žida, nebo cikána. Nejde mi nyní o nějakou náboženskou nesnášenlivost, ale o rovnost před zákonem.
  " 2:191 Zabíjejte je všude, kde je dostihnete, a vyžeňte je z míst, odkud oni vás vyhnali, vždyť svádění od víry je horší než zabití. Avšak nebojujte s nimi poblíže Mešity posvátné, dokud oni s vámi zde nezačnou bojovat. Jestliže však vás tam napadnou, zabte je - taková je odměna nevěřících!"
  Pokud takovou výzvu nelze považovat za nesnášenlivost, můžeme tolerovat i Hitlerovu "Mein Kampf".

  OdpovědětVymazat
 12. Co nám to ukazuje,dokud tam žily v arabském socialismu byl klid,jen Izrael vytlačoval Palestince z Palestíny.Jak se začala Amerika vojenský angažovat na BV,nadělala teroristů jak na běžícím pásu.Takže je naprosto jasné,kde se angažují USA,tak mrtvý a ať je to kterýkoliv stát na světě.Přijímáním utečenců,jenom hasíme požár,který založily USA.Také to vůbec nevyřeší situaci na BV,jenom Evropa zahyne.
  Naprosto špatný názor Evropských politiků,ale potom i špatné řešení z toho plyne.Už nesmí přijít žádný utečenec a ti co jsou v Evropě rychle odvážet zpět.
  zemedelec.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trump taky rika bezence nebrat a ilegaly vyhodit
   Ale Zemedelce, uz mam dost nepresnosti
   Vy pouzivate zkratku Amerika pro zlocinecke rezimy Bushe I, Bushe Ii, Clintona, Obamy, a i Reagana
   Ale za mesic je Amerika Trump, a doufam ze je to svitani
   Obama, Clinton a Bush patri do vezeni, za vlastizradu, za 9/11, za zlicinost
   Takze prosim psati jasne
   A miriti presne

   Vymazat
  2. Horni Dolni22. prosince 2016 8:59
   Nechte si svého Trumpa, ať Vám tam řeší Vaše problémy. Evropa si musí také vyřešit svoje. P.K.

   Vymazat
  3. Horní Dolní.
   Já vím,ale ten terč je příliš velký,když se netrefím přímo na srdce,stačí aspoň zranit.
   Pořád se u nás píše o špatných voličích co beru na vědomí.Najednou,když Američtí voliči zamávají politickou scénou je špatně.Jen bych USA prezidenti tolik neobviňoval,jsou to jen mluvčí protřelých zločinců.

   Vymazat
 13. Vztek a pomstychtivost! To je ten základ terorismu. Proč by měli mít muslimové z řady zemí vztek na Západ. Stačí k tomu fakt, že vedeme překrvavé dobyvatelské války proti nim, v nichž hynou nejen válečníci, ale zejména civilisté, ženy a děti, i válečníků? Stačí k tomu, že jsme jim rozbořili jejich domovy, města, státy rozvrátili kulturu, že se v jejich zemích chováme jako barbarští náckové za 2. světové války v SSSR?
  Zdá se Vám, že náš terorismus není oprávněným podnětem k pomstychtivosti a terorismu muslimů? A kdo začal tažení proti muslimskémi světu? Kdo z politiků má špetku cti, aby toto pojmenoval po pravdě? Zastavme křižácké tažení na Blízkém Východě a v Africe, svitne naděje, že vyhasne i terorismus!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak chcete zastavit náboženskou válku. Podáte muslimům mírovou ratolest, vždyť Vám tu ruku useknou.V.J.Horák

   Vymazat
 14. Schneiderovi mekne mozecek, klidne si muze s angelou podat ruku

  OdpovědětVymazat
 15. Tak to jsem si teda počet. Původně jsem chtěl reagovat na některé diskutéry, ale když jsem dospěl až az poslední příspěvek, tak jsem zvážil, že to opravdu nemá cenu. Diskusi zde ovládl nějaký křikloun z Horní Dolní, argumentů je zde jak šafránu a o to více hesel a nadávek. Vůbec nelituji, že jsem se odpoutal. Jak jsem pročetl diskusi, tak asi nejsem sám.

  Krátce k článku. Za stěžejní část pokládám tuto větu: "Pro začátek by stačilo, abychom se ovládli a kriticky zkoumali, zda se naše pozornost a reakce obrací správným směrem." Zamyslete se, proč ji asi autor napsal. Bylo to pouhé konejšení davů podle Veškrnova - "Nejsme kjako oni", nebo tím chtěl říci, že jevové není podstatné a že celá imigrace a islámský terorismus je poze důsledkem čehosi jiného.

  Pro skutečné hledače pravdy nabízím:
  http://www.baudys.cz/91862-imigrace-a-prerod-evropy
  http://www.zvedavec.org/vezkratce/13760/
  http://www.zvedavec.org/vezkratce/13759/

  Přeji všem lidem dobré vůle klidné a požehnané Vánoce a v r.2017 pevné zdraví, trochu štěstí a pozitivní mysl.

  Mír s vámi!
  Ferro

  OdpovědětVymazat