Reklama

čtvrtek 15. prosince 2016

Síly NATO "prošvihly" průchod ruských ponorek přes Gibraltar

16. 12. 2016       zdroj
Protiponorkové síly NATO hledají ve Středozemním moři dvě ruské jaderné ponorky, které, pravděpodobně, sledují letecké úderné skupiny francouzského a amerického námořnictva. Oznámil to list Izvestija a upřesnil, že se jedná o ponorky projektu 949A Antěj, které jsou v klasifikaci NATO nazývány Oscar-2. Tyto ponorky jsou vybaveny protilodními raketami Granit, které byly vyvinuty k ničení nepřátelských letadlových lodí.

S odvoláním se na odborné zahraniční prameny píše list o výrazně zvýšené aktivitě protiponorkových letadel P-8-A Poseidon, která v pondělí úporně pročesávala oblast jihovýchodně od Kypru, kde se nacházejí dvě letecké úderné skupiny NATO, vedené letadlovými loděmi Eisenhower a Charles de Gaulle.

"Zajímavé na tom je, že výskyt ruských ponorek v blízkosti lodí nebo infrastruktury NATO poskytuje evropským expertům důvod pochybovat o účinnosti stávajících protiponorkových sil, konstatuje list. Dříve velení francouzského námořnictva oficiálně uznalo skutečnost opakovaného výskytu ruských jaderných ponorek poblíž teritoriálních vod země - v Biskajském zálivu. Tehdy náčelník štábu námořnictva médiím oznámil, že loďstvo nemá dostatek sil, aby kontrolovalo celé pobřeží, navíc musí pravidelně vyčleňovat letadla na pomoc spojencům, u nichž je situace s protiponorkovou ochranou ještě horší".

Veterán ponorkář Igor Kurdin Izvestiím také sdělil, že oslabení protiponorkových sil NATO je normální jev.

"Dlouhou dobu neměly cvičení. Vrátili jsme se do světového oceánu a jejich protiponorkové síly na to nebyly připraveny. Kromě toho máme nové taktiky a technické možnosti, výrazně se zvýšilo utajení. Výsledkem je, že se jim podařilo "prošvihnout" ponorky, které pluly k Gibraltaru a pak je s údivem odhalily již nedaleko od svých leteckých úderných skupin", konstatoval ponorkář.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

21 komentářů :

 1. Jak by řekla Týfová-- To je dobře

  OdpovědětSmazat
 2. Když ono NATO stále hledalo Repinovy burlaky pro americký supertorpedoborec...

  OdpovědětSmazat
 3. Tak Nato...máte docela průser...v Gibraltaru ztratit ponorky..a ještě takový obry...takže ty miliardy jsou vyhozený do luftu...tady se ukázalo ja k moc je neprozíravé se odstřihnout od Východu..se všemi důsledky...hrom do toho.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To nemůže být pravdou. Rusové prý dosud žijí v zemljankách a elektřinu pro takovou domácnost vyrábí pomocí šlapadel z kola, které přivezli z Německa jako válečnou kořist před 70 léty.

   Smazat
  2. Ad 12:26
   To jste trefil do černého, až takhle to sice přímo nikdo neříká, snad, ale jejich myšlenkový schémata se přesně od tohoto odvíjejí.

   A přitom je to právě nabobský západ, který teď ztratil dech a těžko po něm lapá. Ale pořád ještě máme šanci, jenom to chce už nezratit další generaci. Šance umírá poslední.

   Smazat
  3. A kde je general Pavel z NATO , vyhlasi nejdrive valky Rusku a ted blboun nekde chrape , na misto aby hlidal nepritele...
   Aby to nebyl nakej zasranej bejvalej PTPak , mam s nima spatny zkusenosti.
   Byl jsem u nich.

   Smazat
 4. To bych chtěl vidět jak by ty americké nebo francouzské necky odrážely soustředěný útok šesti Granitů a šesti Clubů na každou z nich. A to by jistě zbylo pár dárků i pro doprovod.

  OdpovědětSmazat
 5. Výborně Rusko! Nakopejte těm válečným štváčům prdele!!!

  OdpovědětSmazat
 6. Jen, ať se drží vzájemně v šachu;)
  Fungovalo to, krásně 40 let a mně se návrat, robot osvědčeného modelu, líbí ;)

  Život bez hrozeb a rizika neexistuje a tohle je riziko ve kterém umíme žít.

  OdpovědětSmazat
 7. http://bod-zlomu.blogspot.cz/2016/12/navigujeme-se-do-nasi-optimalni-casove.html

  OdpovědětSmazat
 8. Jak jsem se tady dříve dočetl od jednoho odporníka,
  pardon,odborníka,mají Rusové jenom šrot.Upozorňuji
  onoho umělce,že možná mají šrot.Ovšem ten se dokáže
  pohybovat vlastní silou.Na rozdíl od supermoderních
  amerických válečných lodí,které potřebují haldu
  tažných remorkérů na doplutí do cíle.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 9. Kromě ruské propagandy tuto zprávu nikdo jiný nepřinesl. Je tedy kompletně vymyšlená.
  Jako vždy.
  Ale tady to stačilo skoro na hromadnou onanii.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ty by ses chlubil svou vlastní neschopností a že tě mužik přečůral?!

   Smazat
  2. Máš pravdu jandopichu. Krom ruské propagandy už žádné další zdroje pravdivých zpráv nejsou.

   Smazat
  3. :-DD
   anonyme 17:30 vy jste teda exemplář :-D

   Smazat
 10. Není se čemu divit, když tam ve velení sedí takový amatér jako pan Pavel.

  OdpovědětSmazat
 11. Mozna , ze se NATO potopilo uz jeste hloubeji hloubeji ,nez ty ponorky a proto je nebylo videt.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.