Reklama

.

.

pondělí 26. prosince 2016

Skandální senátor John McCain byl zařazen mezi nepřátele lidu USA


26. 12. 2016    zdroj
Skutečnými nepřáteli státní bezpečnosti USA jsou američtí senátoři John McCain, Lindsey Graham, jejich příznivci v Kongresu a taková mainstreamová média, jako jsou The New York Times a The Washington Post, soudí autor The Nation Steven Cohen. Všichni vedou kampaň proti spolupráci s Ruskem v boji proti teroristům v Sýrii, navržené Donaldem Trumpem.


"Přívrženci studené války", jak je nazývá Cohen, trvají na tom, že "Putinovo Rusko" je "hrozbou číslo jedna pro existenci Ameriky". V poslední době se k tradičním obviněním proti Putinovi doplnilo, že se vmísil do procesu prezidentských voleb a přehoupl jazýček na vahách ve prospěch Trumpa a také odsouzení za jednání v Sýrii, zejména v Aleppu.

Podle Cohena nejsou obvinění založena ani na faktech a ani na logice, ale pouze na "neodbytném přání diskvalifikovat Putina" jako partnera v otázkách bezpečnosti, ale právě on by mohl být pro USA tím nejcennějším.

Příznivci studené války ve Spojených státech obviňují Putina ze selhání své zahraniční politiky, počínaje podporou "umírněných povstalců" po nárůst populismu v Evropě, Velké Británii a USA. Ve skutečnosti, píše Cohen, Putin, kterého chtěl Obama před dvěma lety "izolovat", má málo co do činění s "hloupostí americké zahraniční politiky".

Právě díky nim, se podle autora Putin "bez námahy" stal v zahraničí symbolem odporu proti "americké hegemonii", jež podle zemí postižených "liberální globalizací" podkopala jejich ekonomiku, ponížila tradiční hodnoty a uspořádala válku na jejich území.

Proto v případě, že volby v roce 2016 poškodily image americké demokracie v zahraničí, vina není na Kremlu, ale na samotné Americe, je přesvědčen Cohen.

Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

16 komentářů :

 1. McCaina správně popsal Putin tady (české titulky):
  https://www.youtube.com/watch?v=rKQ7zNRo-E4
  "Jak je známo, pan McCain byl zajat ve Vietnamu a nebyl ve vězení, ale strčili ho do nějaké díry a seděl tam několik let. Z toho by se zbláznil asi každý. Takže bych jeho slovům nepřikládal velký význam."

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Konečně byl Mc Cain oceněn po zásluze i v USA:
   Jako mladý vojenský pilot us-navy byl coby protekční syn a vnuk admirálů nasazen do bojů ve Vietnamu.Tam se ukázal v nejlepším světle,akorát že se do dneška neví,na které straně vlastně bojoval...
   Před jedním vzletem totiž na letadlové lodi Enterprise při kontrole systému svého Phantoma si počínal natolik nešikovně,že odpálil PL raketu a ta zasáhla opodál stojící letoun,který vybuchl a následný požár zničil 23 bojových letounů a zabil přes 70 námořníků....za to mu chtěl udělit vietcongský generál Giap (nedávno zesnulý asi 102 kmet,vítěz nad SSa) nejvyšší vojenské vyznamenání s osobním poděkováním Ho Či Mina,ale z obav,aby tím nesnížil vážnost vyznamenání a ostatní jeho držitele,bylo od toho upuštěno...Skandál byl velením us-navy z pochopitelných důvodů ututlán,vyšetřovací komise konstatovala,že raketa byla vadná,nikoli McCain(nebo snad McKain?,že by potomek onoho biblického bratrovraha ???)....
   McCain ale nezahálel a nad Hanojí se nechal sestřelit a aby nemusel žrát jen jednu hrst rejže denně,jako ostatní us.zajatci i jejich hlídači od vietcongu,upsal se rozvědce sovětského gen.štábu a vyprdolil vše,co věděl a tím přispěl k ukončení vietnamské války,za což mu opět "strýček Ho" poděkoval....
   Přes to všechno udělal kariéru a je předsedou senátního výboru pro bezpečnost.
   Už na tom je vidět,že USA je země neomezených možností....
   I ten Obama dostal u Nobelovu cenu míru zcela oprávněně,vždyť v konečném důsledku dostal "do kolen" toho hrozného,agresivního Golema tak skvěle,že mu dnes nemůže přijít na jméno ani ušatej Bibi z Tel Avivu a svět si může už snad konečně trochu odfrknout....a k tomu nám dopomáhej Bůh a žehnej při tom Americe....

   Vymazat
  2. Já si vzpomněl na jednoho Mc Caina, který se svými soukmenovci navštěvoval v Saigonu tržiště a za 1$ si koupil od babky slepici, odskočil za plentu a vzápětí se ozval zoufalý křik slepice.

   Vymazat
  3. Je to pravda USA ma mnoho nepratel. Jednim z nich je prave senator McCain.

   Vymazat
 2. A prý ho Trump pošle do Vietnamu jako novýho velvyslance, aby mu tu díru kde ho drželi tak může klidně zopakovat...a připomenout mu jeho vázací akt pro KGB.....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. tedy nevim jestli tam ta dira jeste je. Ale klidne bych tim hajzlem udelal novou diru, treba nekde na skalnim podlozi pouzil bych jeho vylizanou makovici jak baranidlo!
   Jestlize Trumpa nezadlavi auto pri vymene kola anebo mu pri cisteni trikrat nevystreli Colt tak se takovi zmrdi jak ti dva nedozijou duchodu! :-)))))

   Vymazat
 3. John McCain je ten magor,co se ve Vietnamské válce
  nechal hned z kraje zajmout,aby byl v bezpečí!Nyní
  se snaží odčinit výčitky svědomí a místo toho jen
  blbne.Ještě,že ten Putin je.Mají na koho svádět
  neúspěchy své politiky.Za opilce Jelcina to nešlo.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. On je to jen takovej ten "snaživej blbec",co se jim za minulýho režimu říkalo,"že jsou horší,než třídní nepřítel"....

   Vymazat
 4. U nás by se takoví adepti našli také, třeba jistý europoslanec Štětina, který také tolik touží po nové studené válce, by mohl znovu navštívit Sibiř, chladno je tam dost a dost i bez války. Slovo válka by si tam mohl recitovat donekonečna zcela izolován od normálních lidí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A přifařil bych k němu kolegyni Langšádlovou .Pokud si dobře pamatuji,málem vyhlásili válku Rusku.Na Sibiři je nádherná příroda a ukrutná zima.Určitě by se jim tam líbilo ��.

   Vymazat
  2. Přišli by si tam v tý Subérii na svý,přitulili by se k sobě,když si tak rozumí a Langšádlice by Štětináčovi občas "ohřála páreček" a snad by přišel na jiný myšlenky.

   Vymazat
 5. To hovado McCain by mel tahnout do vezeni. Graham totez. A ty dva platky new york times a washington post, ty vlastni neamericane, jsou to tedy priklady cizi propagandy, falesne zpravy, a mely by byt zakazane a nejich redaktori zavreni do zajeti za vlastizradu. Honolulu jiste se mnou souhlasi.
  Kdo je proti Trumpovi a Putinovi je vlastizradce , do diry s nim

  OdpovědětVymazat
 6. Panove, dekuji za hezky Vanocni darek. Az do tohoto casoveho bodu jsou vsechy vase prispevky uzasne a spravne. Bratrovrah McKain je ostuda ameriky. Skudce. Zlocinec.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dekuji vam panove ze to chapete. A jsem velmi prijemne prekvapen.

   Vymazat
 7. Pokud jsem četl, McCain nelétal na stíhacím bombardéru F-4 Phantom II, ale na podzvukovém A-4 Skyhawk, ze kterého se mu podařil onen "tellovský"" výstřel rakety na USS Forestal. Letadlová lod´ byla několik měsíců mimo provoz...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Výborně,aspoň někdo je v obraze,co je to ten Mc Cain,předseda senátního výboru pro národní bezpečnost za dovedu...název letadlové lodi i typ letadla,jsou už jen zanedbatelné detaily....

   Vymazat