Reklama

sobota 3. prosince 2016

Současná kvalita potravin – skrytá genocida českého národa

Martin Hyroš
3.12.2016   Eurasia24 
Co jsme jedli za socialismu a co jíme dnes? Jaký mají současné potraviny účinek na lidský organismus? Co před námi zůstává skryto a proč? I na tyto otázky vám bude v seriálu článků odpovídat Eurasia24.cz ve spolupráci s Martinem Hyrošem, autorem knihy Současná kvalita potravin – skrytá genocida českého národa.


Genocida

Genocidou se rozumí kterýkoli z níže uvedených činů, spáchaných v úmyslu zničit úplně nebo částečně některou národní, etnickou, rasovou nebo náboženskou skupinu jako takovou:
 • způsobení těžkých tělesných ublížení nebo duševních poruch členům takové skupiny;
 • úmyslné uvedení kterékoli skupiny do takových životních podmínek, které mají přivodit její úplné nebo částečné fyzické zničení;
 • opatření směřující k tomu, aby se v takové skupině bránilo rození dětí.
V historii lidstva najdeme spoustu období, kdy lidé neměli co jíst, kdy díky tomu jedli cokoliv, co alespoň zdánlivě mohlo zasytit hlad. Existuje ovšem pouze jedno období, kdy lidé žijí v relativním blahobytu a přesto vědomě do jídla přimíchávají jedy, které prokazatelně poškozují jejich zdraví. Bohužel v tomto období žijeme posledních 20 let.

Kvalita potravin – jak ji srovnat

Abychom mohli objektivně srovnat a hodnotit kvalitu potravin, musíme jít do minulosti a podívat se na normy, které tuto oblast regulovaly dříve a nyní.

a) Ovoce a zelenina

U zeleniny a ovoce si musíme dávat pozor zejména na dvě věci.
Na dusičnany a pesticidy.

Dusičnany

Co jsou dusičnany?
Dusičnany jsou chemicky soli kyseliny dusičné (např. draselné nebo sodné soli) tvořící přirozenou součást rostlinné i živočišné hmoty (produkty metabolismu).

Možná nebezpečí pro lidský organismus:
Metabolickou přeměnou dusičnanů v lidském těle vznikají dusitany a ty se přeměňují dále na nitrosaminy s kancerogenními (rakovinu vyvolávajícími) účinky. Další nebezpečí představují dusičnany u kojenců. Vážou se na červené krevní barvivo hemoglobin, které má u malých dětí jinou chemickou strukturu, a blokují tak přenos kyslíku v těle. To může způsobit dýchací problémy dětí doprovázené modráním tkání – tzv. cyanóza kojenců – až udušením.

Limity na dusičnany za socialismu a dnes
V současné době nás oficiální média informují o tom, že limity dusičnanů „nejsou překračovány.“ Zdálo by se, že vše je v pořádku.
Pojďme se podívat, co se skrývá pod pojmem limity „nebyly překročeny“.

Zrušení limitu na dusičnany u většiny ovoce a zeleniny
Zde je přehledně udělána tabulka limitů tak, jak se měnily v čase.  Vidíte v ní původní, velmi přísné normy platné za socialismu (sloupec rok 1986), přes částečné uvolnění těchto norem po změně režimu (sloupec rok 2002) až po současnou dobu, kdy jsme v EU, a kdy byly limity většinou zrušeny a u zbytku byly masivně zvednuty (sloupec 2012).


Z tabulky je patrné, že vše je podřízeno co nejvyšším výnosům, tedy masivnímu používání hnojiv.  Jde o peníze, zdraví populace nikoho nezajímá.

Shrnutí:

U většiny ovoce a zeleniny nejsou limity vůbec stanoveny.
Limity byly proti roku 1986 několikanásobně zvednuty.
Původní normy platné za socialismu jsou běžně překračovány o stovky procent.
Fakticky se přestaly dusičnany kontrolovat -  za celý rok 2012 se kontrolovalo pouze 99 vzorků zeleniny.
Nekontrolují se základní druhy zeleniny, jako jsou papriky a rajčata.

Pokračování


Martin Hyroš
Knihu si můžete koupit zde: http://detoxikace.tv/afill/7/4eac594b459e732f5667b8844e85f0f47ddc48a4

38 komentářů :

 1. Co se před rokem 1989 dávalo do krmných směsí, se dnes dává do salámů!!!!

  TO JE PRAVDA!!!

  Nevadí, pojďme dále budovat rozvinutou kapitalistickou společnost!!

  J.B

  OdpovědětSmazat
 2. Dusičnany dělaly problémy dávno. Zeměpisný název Modřany je odvozen od modrajících kojenců (cyanoza). Mrkev reaguje zvlášť citlivě na hladinu dusičnanů(vyšší výnos) , proto měla mrkev pro kojeneckou výživu
  vyčleněny zvláštní pozemky ,aby mohl být nižší výnos kompenzován státní dotací.

  OdpovědětSmazat
 3. Potom se divte, proč je mezi lidmi tolik rakovin. Kdo máte v rodině nějakého onkologického doktora, ten vám potvrdí, že za posledních 20 let u české populace se zvýšily počty onemocnění různými formami rakovin přes 80%. I přes pokročilou zdravotní péči většina nemocných zemře ještě v produktivním věku. Zatím ještě statisticky věk dožití sice jakoby stoupá, ale až zemřou silné poválečné ročníky, věk dožití obyvatel ČR půjde šupem dolů. Poválečné ročníky se díky tomu, že prožili větší část života v socialismu před rokem 89 těší ještě dlouhověkosti, ale polistopadové generace už budou padat jako mouchy ještě v hodně raném produktivním věku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobrý bláboly. A teď trochu faktů. Podívej se na tohle blbečku:

   http://www.indexmundi.com/facts/indicators/SP.DYN.LE00.FE.IN/compare?country=de#country=cz:de

   V roce 1960 jsme se dožívali o 1,3 roku déle než Němci. Po 30 letech slavného komoušského vládnutí, superkvalitních potravin a skvělého socialistického zdravornictví umírají Češi v roce 1989 o 3 roky dříve než Němci. Dnes se dožíváme o 7 let déle než za komoušů. Žádné "jakoby". Tak ty troubo nelži a nevymýšlej nesmysly.

   Smazat
  2. Víš prd. Graf ukazuje v kolika letech dnes umírají ročníky, které se narodily po válce a prožily dětství a velkou část produktivního života za socialismu. Až začnou umírat lidé narození po roce 89, bude ten graf úplně jiný a s křivkou směřující rapidně dolů.

   Smazat
  3. 15:58
   No ani jsi se sice nepokusil vysvětlit proč se tedy doba dožití Němců v letech 1960-1990 zvýšila o 6.5 roku a u nás v těch samých letech (za vlády komoušů) jen o 2 roky, ale to nevadí.
   Fakta žádné nemáš, jen blábolíš svoje ničím nepodložené nesmysly a domněnky.

   Smazat
  4. 15:27 - VOLE !!!

   Smazat
  5. Německo bylo po válce rozděleno a po roce 89 zase sjednoceno. V grafu je teď jen Germany. Dnešnímu Německu vylepšují statistiky dlouhověkosti silné poválečné ročníky z východního Německa, které před rokem 89 žily ve stejném socialismu, jako my a teď se dožívají velmi vysokého věku.

   Smazat
  6. 16:41

   To jsou hrozný žvásty :-D Ještě jsem ti tam přidal Rusko, Rakousko a Kubu :-D

   http://www.indexmundi.com/facts/indicators/SP.DYN.LE00.FE.IN/compare?country=de#country=at:cu:cz:de:ru

   Prostě za komoušů katastrofa. Ale snažíš se a to se cení :-D

   Smazat
  7. 15:27 V roce 1960 umírali sedmdesátníci narození v devatenáctém století, přeživší dvě světové války s jejich bídou a později nuznými příděly... v roce 1989 umírali sedmdesátníci narození po První světové, kteří přežili Velkou hospodářskou krizi, Druhou světovou, embarga (dnes se říká sankce) a kteří celý život poctivě pracovali.
   Dnes umírají sedmdesátníci, kteří většinu života žili a pracovali v relativním klidu a dostatku za socíku a kontaminace EU/US blafy na ně působí cca necelých třicet let...

   Smazat
  8. 16:25 - páč jich tolik nechcípalo na východní frontě a pod židáckýma bombama, vole ... to hnedle pohne statistkou! Vrať se k tématu, idiote! Prostě že žrádlo dnes stojí za hovno je fakt! Za nás nikdo ani neuměl pěchovat vodu do masa a separáty do buřtů! Mlíko bylo mlíkem a ne konzervantama napuštěná břečkou!

   Smazat
  9. Páč to Čechům víc chutná,ty hloupej,proč jinak by jim kazili jídlo?

   Smazat
  10. 18:2 - a dyk to kurvěj všude! Musej! Kdo - který prase ničemný vořezaný dole i nahoře dovolilo přemnožení všelijakých podras? Za chvíli budem kvůli těmhle sviním co se množej jak potkani žárt nakládaný sarančata a housenky! Tohle nikdy nebejvalo! Vysoká kojenecká úmrtnost, pandemie chřipky spolu s pravidelnými hladomory zajišťovala že k nadměrnému a nepotřebnému množení u nich nedocházelo nedocházelo ...

   Smazat
  11. To bylo vtipné. Nicméně, myslím,že tím,koho máte namysli,je Bůh,který připustil různorodost lidské rasy a její množení.

   Smazat
  12. 18:14 - ten jejich, Jahve - Baalův brácha! Podle toho to taky vypadá ...

   Smazat
  13. Dnes umírají lidé, kteří prožili dětství za války - poprvé se obyvatelstvo stravovalo podle lékaři stanovených norem.

   Smazat
  14. Když se tady tak "pěkně" hádáte a mile titulujete, je při Vaší společné moudrosti zarážející, že jste opoměli zmínit jednu podstatnou proměnnou veličinu, týkající se ovlivnění výsledků statistiky věku dožití v průběhu času...... No nic, připomenu ji sám. Velikou měrou se totiž na našem zvýšení průměrného dožití podílí značně snížená porodnost posledních desetiletí.........jelikož rodí-li se stále méně dětí, tak se to v průměru nezanedbatelně promítne do posílení výše věku dožití........prostě číslo se zvyšuje, ale to je asi tak všechno.........a jen tak mimochodem, projděte se daty úmrtí známých osobností klidně pár set let dozadu a možná Vám bude divné, že neumírali v nějakém mladém věku, ale jako opravdu staří kmetové........což je trochu podivné, když až dnes žijeme v údajné zvyšující se dlouhověkosti........ Chtěl jsem tím jen podotknout, že pravda není vždycky okamžitě jasná.......a hádkama a urážkama se jí rozhodně nikdy nedobéřeme .......pravda se hledá přemýšlení a kultivovanou diskuzí....... Něco proti?

   Smazat
  15. Tohle je příčina! Potřebujem jadernou válku jak sůl! - https://www.novinky.cz/veda-skoly/422339-kam-dat-dalsi-miliardu-lidi-premysleji-vedci.html

   Smazat
  16. 15:27
   Ty lzivy havlovce, neumis cist, pises lzi a schvalujes genocidu proti cechum, jsi zruda

   Smazat
 4. Ta "genocida národa" se projevuje v praxi konkrétně jak? Že se dožíváme o 7 let déle než za komoušů? Něco vám v té vaší teorii dost nehraje. Dejte si na hlavu mokrý hadr, blbečci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jde totiž o to, v jakých podmínkách (množství a kvalita stravy atd) jedinec prožije dětství a dospívání. Zda se udře k smrti, uchlastá, a dnes se vysokého věku dožívají lidé proživší výše uvedené roky za socíku.

   Smazat
  2. Dožívaj se to co zdravě žili za minulýho režimu. Ne politickýho, hovade! Pochopitelně životosprávnýho! Páč svět ty hovade býval lepší, pocitvý, zdravý, bez kurev buzerantskej šířících nový nemoci tvýho ražení, všelijakejch těch AIDSáků zkurvenejch, filcáků buzerantskejch, multikulti honičů čuráků a jiný svoloče nakažený! Kurvil se postupně a všude! Vy prevíti zkažený chcípnete hodně brzy, ani se nebudeš stačit divit! A to je dobře ...

   Smazat
  3. 15:10 - než vás buzernati zasraný, to radši ať celej svět vychcípá! To my jsme měli ještě zdravý svět -https://www.youtube.com/watch?v=utviTooRdR4

   Smazat
  4. oprava: buzeranti

   Smazat
  5. 15:10 projevuje se to epidemii rakoviny, ty havlisto zasranej vrazdici

   Smazat
 5. Po roce 1989 se u nás prodlužuje věk dožití. Díky změněné metodice vyhodnocení. Stejně jako u norem se i ve statistice dá pěkně čarovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No to by byl logicky jen jeden náhlý skok jen v tom roce změněné metodiky. Kecáš blbosti, vaříš z vody.

   https://www.google.cz/publicdata/explore?ds=d5bncppjof8f9_&met_y=sp_dyn_le00_in&idim=country:CZE:POL:HUN&hl=cs&dl=cs#!ctype=l&strail=false&bcs=d&nselm=h&met_y=sp_dyn_le00_in&scale_y=lin&ind_y=false&rdim=region&idim=country:CZE:AUT:RUS&ifdim=region&hl=cs&dl=cs&ind=false

   Smazat
 6. Koukám, že jeden přispěvatel se nám tady pěkně rozčiluje a ostatním nadává. Evidentně si nechce připustit surovou realitu. Tak pro něho mám špatnou zprávu. Ten článek sedí. Kdysi asi před deseti lety jsem měl takovou dobrou známou lékařku, která sloužila tenkrát pod Vítem. To byl jednu dobu hygienik hl. m. Prahy. U kávičky přišla řeč i na rakoviny. Tedy za tohoto systému, tedy za kapitalismu neustále roste počet různých tipů rakovin, a to u čím dál tím mladších lidí, kteří ani nekouřili a nepili. Což je dnes obecné zaklínadlo. Je to přímo epidemie. Na moji otázku jak je to možné ? Krčila rameny. Dílem se to svádí na genetiku, dílem na stres a samozřejmě je obecný strašák kouření. Ale co u mladých lidí, kteří nakouřili ? Na to neměla odpověď. Doc. Peter Staněk na jedné přednášce řekl, že teď nevím přesně bud na Pardubicku či u Hradce Králové se bude stavět či už se staví velké onkologické centrum. Protože se předpokládá, že do deseti let stoupne počet nemocných s rakovinou až o 100 % !!! Jak je to možné ? V současné době je například vzduch asi třicetkrát čistší než za socialismu. Používá se benzín bez olova, auta mají katalyzátory apod. Konkrétní údaje lze najít na statáku. I těch kuřáků je v současnosti jen zlomek oproti třeba roku 1980 a za deset let jich bude ještě míň. Přesto rakovin bude o 100 % více. Takže ten hlavní nápor na zdraví jde z jídla. Za socialismu téměř se nepoužívali éčka. Jednak z důvodu přísnějších norem a asi některé chemické látky byly tenkrát Západem embargované. At mě to ten týpek, který zde nadává vysvětlí, jak je to možné, když teď žijeme v tom nejlepším možném světě podle pravice ? Takže se děje skrytá genocida národa, ale nejenom našeho. Určitě délka dožití u nás bude klesat u populace, která se narodila do kapitalismu. Jako například v USA, kde délka dožití zdravotně nepojištěných či tzv. sociálně slabých, tedy chudých činí cca 40 let. Píše o tom například Jan Keller v knize Tři sociální světy.

  OdpovědětSmazat
 7. Malý příspěvek do vašich dohadů. Pracuji v pohřebnictví v kraji Vysočina, kde průměrný věk mužů by měl být 75,14 let a žen 81,12. V našem městě v tomto kraji a v tomto roce dosud činil průměrný věk zemřelých mužů 72,12 a žen 73,65 roků. Nejčastější příčina úmrtí v nižším věku - rakovina.

  OdpovědětSmazat
 8. Jak si přečtete že potravina pochází z Polska nebo Ukrajiny tak jí nekupujte, je to nadupaný vším možným svinstvem. Je teď o tom pořad na ČT. Polák se jednou rukou modlí a druhou krade. Likvidace potravinové soběstačnosti byla velezrada.

  OdpovědětSmazat
 9. Na věci se můžeme dívat z různých úhlů pohledů, takže bych také přidal jeden k tématu, jak je možné, že různých typů rakovin přibývá. Žijeme v bohaté části světa, která se zdaleka největší měrou podílí na devastaci Země. Země je živý organizmus, byť nemá ručičky ani nožičky, ale dokáže ovlivňovat energie a jejich toky. Co když energie nás, bohatých Evropanů, zamořujících planetu odpady a likvidujících jeden ekosystém za druhým, se dostane do přímého rozporu s energiemi Země, jež prahne po životě. Pak už nezbývá nic jiného, než konstatovat, že naše hrubé energie (zabíjení, ničení, znečišťování) jsou nižší než světlé energie Země bránící a chránící život. Dalo by se tedy z toho vyvodit, že naše hrubé energie nemají proti vyšším energiím Země šanci Co když se tedy Země podílí na likvidaci nežádoucích elementů? Jednoduše řečeno, co když Země napomáhá spouštění samodestrukčních mechanizmů vyvolávajících u lidí rakovinu a jiné civilizační choroby.... Prostě jeden z úhlů pohledů....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Divný argument. Na drancování a znečišťování planety mají zásadní podíl chamtiví kapitalisté. Proč tedy ta světlá energie nehubí je, ale ty chudáky, co za nic nemohou?

   Smazat
 10. Nevíte někde, co dávají do papírku cigaret, aby zhasínaly? Nemohu to nikde na internetu najít a když ano píšou, že je to něco jako výrobní tajemství a ta péče mně připadá příliš dojemná.

  OdpovědětSmazat
 11. Havlocesko provadi DEMOCIDU
  Ceska vlada vyvrazduje Cechy
  Kazdy druhy Cech dostane rakovinu
  Jde o genocidu havlovci proti ceskemu narodu
  A Cesi jako hloupe bucici ovce jdou na popravu rakovinou

  OdpovědětSmazat
 12. 19:47
  to je myšlenka,která je velmi možná...
  setřást parazita.dvojnožce nějakým způsobem..
  není to ještě probádáno...o tom ,že se to děje
  ale není pochyba..
  j.

  OdpovědětSmazat
 13. PRO BLBEČKA JE KAŽDÝ BLBEČKEM!!!

  OdpovědětSmazat
 14. TEĎ JE ROK 2016, TAKŽE DOŽÍVAJÍ LIDÉ NAROZENÍ CIRKA V ROCE 1940, TAKŽE BĚHEM DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY.

  LOGICKY SOUČASNÝ DOSAHOVANÝ VĚK ZAHRNUJE VLIVY DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY, TEHDEJŠÍ STRÁDÁNÍ A CHUDOBU, NÁSLEDNĚ POKLIDNÝ ŽIVOT ZA SOCIALIZMU, NÁSLEDNĚ POREVOLUČNÍ STRES - ALE TEN JE POUZE JEDNOU ETAPOU ŽIVOTA.

  A PLATÍ, ŽE LIDÉ STÁRNOU CELÝ ŽIVOT, NIKOLIV POSLEDNÍ ROK PŘED SMRTÍ, JAK HLÁSÁ PROPAGANDA.

  DÁLE JE DŮLEŽITÉ, JESTLI JE ČLOVĚK ZDRAVÍ V OKAMŽIKU, KDY JE MLADÝ.
  JE ZNÁMOU SKUTEČNOSTI, ŽE MASOVÉ NASAZENÍ OČKOVACÍCH VAKCÍN ZKURVILO ZDRAVÍ ARMÁDÁM DĚTÍ.
  JESTLIŽE MÁ DÍTĚ JIŽ JAKO DÍTĚ ZKURVENÉ ZDRAVÍ, TAK SE TO SAMOZŘEJMĚ PROJEVÍ I NA TOM, JAK DLOUHO BUDE ŽÍT.

  A ZDE SE PROJEVUJE ROZPOR MEZI VIZUÁLNÍM STÁRNUTÍM A STÁRNUTÍM ZDRAVOTNÍM.
  DÍTĚ VIZUÁLNĚ SAMOZŘEJMĚ STARÉ NENÍ, ALE ZDRAVÍ MŮŽE BÝT POKURVENÉ NA ÚROVNI 70 LETÉHO DĚDKA.

  KROMĚ VLIVU DOŽITÍ BY JSME MĚLI SLEDOVAT PLODNOST LIDÍ - JE ČASTÉ A NORMÁLNÍ, ŽE JED, KTERÝ VÁS UČINIL NEPLODNÝM, SE NEPROJEVÍ NA VÁMI DOSAŽENÉM VĚKU.

  A MOHLI BY JSME ZKOUMAT CELKOVÝ ZDRAVOTNÍ STAV STARÝCH LIDÍ, TEDY ZKOUMAT VŠECHNY VELIČINY ZDRAVÍ.
  NĚKDO UMŘE V 60, ALE MÁ BYSTROU MYSL.
  NĚKDO UMŘE V 80, ALE JIŽ OD 50 LET MÁ TĚŽKÉHO ALZHEIMERA, TAKŽE CELÝCH 30 LET ŽIJE JAKO CHUDÁČEK, KTERÝ SI NIC NEPAMATUJE, NIC NEVÍ, NIČEMU NEROZUMÉ, NEVÍ CO SE KOLEM NĚHO DĚJE.... ALE NOVINÁŘI JSOU SCHOPNI MU GRATULOVAT K VYSOKÉMU DOŽITÉMU VĚKU, PŘESTOŽE FAKTICKY JE TO CHUDÁČEK A 30 LET PO TÍHOU ALZHEIMERA JENOM TRPÍ.
  SMRT MOZKU NENÍ SMRTÍ SRDCE, OBĚHOVÝ SYSTÉM FUNGUJE DÁL, TAKŽE SMRT MOZKU STATISTICI NEPOVAŽUJÍ ZA SMRT.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.