Reklama

úterý 13. prosince 2016

Srbsko přislíbilo, že nevstoupí do NATO

13. 12. 2016     zdroj
Srbsko nemá v úmyslu vstoupit do NATO. Uvedl to ministr zahraničí Srbska Ivica Dačič na tiskové konferenci po jednání s ministrem zahraničí RF Sergejem Lavrovem. Informovala o tom agentura Interfax. "Nebudeme akceptovat protiruské sankce a vstupovat do NATO, slíbil srbský ministr. Sergej Lavrov nikdy nepřijel, aby vyvíjel na Srbsko tlak, jen aby se Srbsku pomohlo".

Dříve prezident Srbska Tomislav Nikolič Lavrova ujistil, že Bělehrad se nikdy neocitne v protiruském táboře. "Srbsko má ve světě spoustu přátel, konstatoval Nikolič, ale naše přátelství nebylo nikdy nezpochybňováno. V politice, která byla doposud vedena, bylo Rusko pro Srbsko velkou oporou".

Sergej Lavrov je na návštěvě v hlavním městě Srbska, Bělehradu. Přijal jej prezident Tomislav Nikolič, pak ministr jednal se srbským premiérem AlexandremVučičem a také se svým kolegou Dačičem. 13. prosince se ministr zúčastní zasedání rady ministrů Organizace pro černomořskou hospodářskou spolupráci.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

41 komentářů :

 1. No vždyť OK. Toto je jen dalším důkazem, že každá země si o sobě a svém směřování zcela svobodně bez jakéhokoli nátlaku rozhodnout. A plky na tomto bolševickém serveru, že všichni jsou jen nesvéprávní otroci a protektorátem západu, jsou opravdu jen hloupé plky.

  OdpovědětSmazat
 2. Vážený "anti bolševiku" a naši občané se rozhodli
  svobodně? nebo bylo za ně rozhodnuto? Tomu co se momentálně tady děje z hlediska buzerace státu potažmo diktátorů z EU je zase fašismus! a to se vám líbí? Ano bohužel většina z nás jsou otroky, protože si to odmítáme připustit a nechceme se ho zbavit, protože nám nejspíš vyhovuje, chceme nadále pomalu a jistit ničit kulturu a zemi našich předků vlastenců, kteří se musí dnes obracet na plné otáčky v hrobě, díky takovým "geniům" jako jste vy. Pánové provozující tento web dělají důležitou vlasteneckou činnost, tak vyhledejte lékařkou pomoc, aby jste se nepo...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. bylo za ně rozhodnuto stejně tak jako za ně bylo rozhodnuto v Srbsku, trubko. Nebo bylo v Srbsku nějaké referendum?
   A nepoužívej slůvka jako "fašismus", "diktatura", "otroci" jejichž význam evidentně neznáš.

   Smazat
  2. Dokavad neni o NATO v cesku referendum tak se neda mluvit o dobrovolnosti

   Smazat
  3. Putin usilovně hledá nového partnera, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. K tomu účelu používá různé azbucké "trojské koně" jako je vedle lůzokratického Řecka právě Srbsko!

   Smazat
  4. 23:44 - já bych s tím referendem moc nešermoval! Rakovina zhoubného, kainovsky loupeživého kolektivizmu se sama od sebe nevyléčí a vnější zásah může přijít paradoxně jedině z Ruska - přesunem tupého a kolaborantského čecháčkostánu za Ural, kam dávno patří, a osídlením kotliny Novými Rusy nebo z Ruska a Německa vypuzenými muslimy. Tedy z deště pod okap. Tak jako se Kosovo odtrhlo od azbuckého Titova Srbska aby skončilo v náručí ještě primitivnější Albánie - tak se čecháčkostán a slovenskostán odtrhly od civilizovaného Rakousko-Uherska, aby skončili přesunem do ruských stepí nebo až za Ural a budou rádi, až jim Putler stanoví dostatečné uprchlické kvóty do jimi samoobslužně zbudovaných gulagů v Akci Z.

   Smazat
  5. 7:55 Myslíte ten vypálený ruský parlament, proti kterému Jelcin poslal tanky? Byl to Jelcin, který s pomocí amerických poradců takto zaváděl v Rusku svobodu a demokracii západního střihu. Trochu jste si ho popletl s Putinem.

   Smazat
  6. 13:38 - to je fuk, žid jako žid. Už bezmála sto let se tam tahle chátra rozchcapuje! Otázka zní - wie lange noch?! -http://iks2010.info/?p=40063

   Smazat
 3. Ty hňupe, máš nejspíš ve své makovici naděláno, jinak bys nenapsal takovou kravinu. Na Srbsko byl vyvíjen velký nátlak ze strany NATO, ale Srbsko pochopilo velmi dobře kdo to s ním myslí dobře. Určitě nemůže věřit vrahům z USA a jejím poskokům, kterým "vděčí" za rozbití země a zavraždění 3 500 spoluobčanů.Bombardování civilních cílů bez vyhlášení války může obstarat jen zbabělec a zmrd. Vlastně něco jako jsi ty chudáčku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jaký nátlak? Kde? Kdy? Evidentně ne dost velký. Spíše probíhal ten nátlak jen ve tvé zfanatizované palici.

   Smazat
  2. 23:40 hloupy neslysel o valce proti Jugoslavii?

   Smazat
 4. Každou chvíli rusák v Srbsku. Vůbec se nedivím, že jsou Chorvati nervózní. Je docela možné, že poražení expanzivní srbácí budou brzy s podporou rusáků požadovat revizi chorvatských hranic.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. takže je to jasné, jste chorvatský fašista

   Smazat
  2. 23:24 "rusak" se nerika, prvi chode na luau

   Smazat
 5. Srbové jsou nevděčníci!
  Nejsou vděční za humanitární bombardování NATO z 90. let! Lásku k NATO jiM zatemňují 2000 mrtvých, rozbité mosty, zničena infrastruktura býv. JOGOSLAVIE.
  Škoda!

  Mohli by si zabojovat s armádami NATO s Ruskou Armádou!
  Nevidí si na špičku nosu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. to se jen tak nevidí! 23:32 je nevkusný ironik nebo je to opravdový fašista placený americkou ambasádou, který utekl z klece.
   Srbové jsou na rozdíl od tebe ty zaprodaná sračko hrdý národ, ale to ty asi nemáš šanci nikdy pochopit.

   Smazat
  2. Srbsko jako stat a narod jsou a v minulosti vzdy mohli byt prikladem pro cely svet.
   Proto je zrudy chteji a vzdy chtely znicit...

   Smazat
 6. Výborná zpráva;)

  Nyní už pouze prosadit referendum o vystoupení z teroristického a zločineckého paktu NATO, u nás doma a jít hlasovat ;)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tipuju to tak 80 ku 20 proti vystoupení. Jak z EU tak z NATO. Doufá, že pak už zavřete huby. Ale pochybuju o tom.

   Smazat
  2. 23:46 typujes spatne, prvni chode, hloupy ale chutny

   Smazat
  3. 23:46 dokavad nas budou okupovat havlisti a ty jim budes tleskat a kolaborovat s tyranskym rezimem tak huby nezavreme
   Leda tobe, kolaborante
   Smrdis strachem

   Smazat
  4. Rusko je zemí s relativně řídkou hustotou osídlení. Jeho půda je úrodnější, než jakákoliv jiná. Nabízí ty nejpříhodnější podmínky pro pěstování všech druhů obilovin, ovoce a rostlin. Rusko má ohromné pastviny a téměř nevyčerpatelné lesy. Má ty nejbohatší naleziště zlata, stříbra, platiny, železné rudy, mědi, niklu, manganu a všech ostatních kovů, nemluvě o ropě a zemním plynu. Nebýt despotismu carů a zoufalé nevhodnosti komunistického systému, tak se ruská populace mohla již dlouho těšit z té nejvyšší životní úrovně na světě. Není to nedostatek přírodních zdrojů, co tlačí Rusko k dobyvačné expanzi.
   Od doby invaze Mongolů lidstvo nečelilo tak odhodlané a naprosté aspiraci na neomezenou světovou nadvládu. V každé zemi ruští emisaři a komunistické páté kolony fanaticky pracovali na „připojení“ k sovětskému bloku, ale u Varšavy je zastavili Poláci! Naštěstí pro nás ....

   Smazat
  5. To Nataszka je zastavila! Nataszka Urbańska se svým kuláskem! https://www.youtube.com/watch?v=l6Qk9vqCIt0

   Smazat
  6. A 23:39 Referendum by jen potvrdilo nutnost zůstat členem NATO.

   Smazat
 7. však oni soudrzi z evrosajuzu už pořadek nějak udělaji soudružka merkl to ma vrozene od boha i s požehnanim vatikanu a v dějinach je takovych přikladu až až

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Právě proto,že je tolik občanů pro NATO a EU
   se tolik bojíte to referendum vyhlásit.Když jste si tak jistí,debilní havloidi,tak sem
   s referendem.
   Petr Majevský

   Smazat
  2. Přesně pane Majevský. Mají strach, protože průzkumy veřejného mínění mluví jasně, že by referendum příznivci NATO projeli s velkým rozdílem.

   Smazat
 8. NATO je zločinecká teroristická organizace nejhrubšího zrna. Je potěšitelné, že se Srbové nechtějí nechat zotročit.

  OdpovědětSmazat
 9. Amíci prohráli všechnz války,které vyprovokovali. V Rusku dostanou těžký a konečný nářez

  OdpovědětSmazat
 10. Tak, jak je pestrý soubor nacistických / postancistických států v Evropě, tak je velice skromný výčet naopak států antinacistických: nacistické byly a znovu jsou pobaltské státy, Polsko, Chorvatsko, Ukrajina, "zuby, nehty" se brání tomu zatím Maďarsko a Bulharsko. Jediné Srbsko do této kategorie nadnárodů se nikdy neřadilo, nikdy se s nacistickým Německem nepaktovalo, nikdy nevytvářelo SS jednotky a neposílalo je na podporu Hitlerova boje proti židobolševikům. Srbsko a Srbové patří nepochybně k nejčestnějším státům a národům v Evropě!!! Válka USA a NATO proti Srbsku za podpory islamistických teroristů a včetně "humanitárního bombardování" bude patřit v historii Evropy do stejné kategorie jako válka Hitlera a Velkoněmecké říše proti Evropě.

  OdpovědětSmazat
 11. Putin, že by si chtěl zabrat a rozdělit tzv. Západní Evropu? Jen slabomyslný může si myslet, že je Putin takový blbec, aby si do kožichu Ruského medvěda nasadil euroatlantické blechy a vši. Rusko je tak obrovské a má takové nerostné bohatství, že nepotřebuje nic jiného, než mít pokoj od agresorů, jakými jsou NATO, dříve Hitler, dříve Bismarck, dříve Napoleon, dřív..... Proto NATO do nás hustí permanentně Drang nach Osten - měla by to být - stejně jako ve vyjmenovaných předchozích taženích Vůdců Západní kultury naopak záchrana pro oligarchy moci si beztrestně nakrást z ruského bohatství. A naštvanost Západu na Rusko pramení právě jen z toho, že se nechce Rusko nechat tunelovat, třeba jako za Jelcina. Nic více v tom není.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi

  1. "Ruská politika je nezměnitelná. Měnit se mohou pouze ruské metody, taktika, způsob manévrování, ale polární hvězdou ruské politiky zůstává podmanění světa. Polárka je na hvězdném nebi stálicí. V politice Ruska není žádný rys nápadnější než onen, který sleduje nejen své tradiční cíle, ale také způsob, jak jich dosáhnout. Neexistuje tah v současné politice, který by nebylo možné najít už v historii. Ruský medvěd bude schopný všeho, dokud ví, že ostatní zvířata se mu nebudou bránit. Existuje pouze jediný způsob, jak se chovat k mocnosti, jako je Rusko - neukázat strach. Jestliže se Evropa dá na ústup, nebude to znamenat pouze porážku, ale bude to trvalé ujařmení!"
   Karel Marx, New York Tribune 1856

   "Existují jen dvě možnosti: buď spojenectví západní Evropy nebo nadvláda Ruska. Československo, Jugoslávie i polský stát - to vše bude smeteno. Vyvine-li se Rusko v mohutnou vojenskou sílu, nepřežijí tyto státní útvary jedinou generaci. Celá ta hra s okrajovými státy skončí jejich připojením k Rusku, pokud neuzavřou se zeměmi střední Evropy hospodářská spojenectví, s jehož pomocí dokáží ruské hrozbě čelit. Západní Evropa buď převezme ekonomické vedení a k tomu účelu se musí sjednotit, nebo podlehne velkému Rusku, jehož hranice budou sahat od Tichého k Atlantskému oceánu....to by ovšem znamenalo zánik jak německé, tak i francouzské kultury. Pak bychom udělali nejlépe, kdyby se naše děti již nyní ve škole učily ruskému jazyku a dějinám, aby se připravily na příchod velkoruské nadvlády." (Alexander Parvus, 1921)

   Smazat
  2. Marx byl extremni rasista nenavidejici zvlaste Slovany.
   V tom byl germanstejsi nez samotni germani.
   Carske Rusko vedene z casti nemeckymi rody ,jako Britannie, Nemecko a dalsi staty v Evrope ,pak usilovalo o zajisteni sve imperialni moci.
   Take obranou proti vlivum, a nejvice nebezpecny byl vzdy od sveho vzniku fananticky Islam spolu s s fanatiky Germanskymi. /Oboji od zhruba 7.stoleti/ Proto byli take casto spojenci. A jsou.
   Dale Rusko chtelo pomoci Slovanskym narodum od zotroceni Otomanskeho Turecka v Jizni Evrope.
   Britannie , Francie, Germani a pozdeji USA, kteri meli za cil kolonizovat a zotrocit cely svet, pak delali vse proti a kazda zaminka vyvolat valky jim prisla vhod.
   V tom se nic nemeni..
   Krymska valka napr. a dohody nasledujici.
   Nebo kdyz se v Jizni Africe nasly diamanty a zlato , pod zaminkou se se tam ublizuje anglicanum , britska vlada vyhlasila lupicskou valku proti mistnim farmarum . Zcela stejny postup nacistu v Sudetech.
   Vyhlazovani populace, koncentracni tabory ,sireni nakazlivych nemoci atd. zkratka Hitler se melo dkud ucit a sam to priznaval...
   Je tezke soudit dnes ,kdyz si carska vlada hledala spojence a nechtela zustat jako jedina proti celemu svetu, ktery po staleti usiloval o jeji zniceni...

   Smazat
 12. Vsak ty idioty nikdo ke vstupu nenuti. NATO je narozdil od Varsavske smlouvy dobrovolna organizace.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chacha,chaha, chacha.

   Smazat
  2. Dobrovolná, stejně jako obranná, že?:-D
   Brání se pouze na území jiných zemí:-D

   Smazat
  3. 13:19 Do Varšavské smlouvy jsme po zkušenosti z 2.SV opravdu vstoupili dobrovolně, byla to reakce na vytvoření NATO. Na to 13:03 zapoměl. Do NATO jsme naopak byli vstoupeni. NATO svůj obranný charakter prokázalo právě na příkladu Srbska. A Srbové si to na rozdíl od idiota 13:03 dobře pamatují.

   Smazat
  4. 13:19 - nepřítele je možné porazit jen na jeho území!

   Smazat
  5. Pro 13:03 - a další historií netknutá individua: Varšavská smlouva vznikla jako reakce na vstup německé armády. Bundsewehru - do NATO. Až 14.5.1955, NATO už roce 1949, takže 6 let nebylo NATO vážnou hrozbou, ale s příchodem znovuvytvořené německé armády s nacistickými důstojníky ve velení se stalo hrozbou. O dobrovolnosti Varšavské smlouvy hovoří např. Albánie, která z ní odešla ještě na sklonku 50.let, nebo příklad Rumunska, které se nezúčastnilo okupace Československa v roce 1968. V NATO neznám jediný takový příklad, zato Řecko s Tureckem - dva členové téhož paktu - vedly několikrát otevřený ozbrojený konflikt, Turecko okupuje kus suverenního státu Kypr a provozuje tam nikým neuznanou Severokyperskou republiku. Agrese proti Jugoslávii v letech 1991-1999 byla typickou ukázkou, jaké ve skutečnosti NATO je. Domnívám se, že naší největší bezpečnostní hrozbou je právě naše členství v NATO!

   Smazat
 13. No však už taky NATO oznámilo, že je připraveno na Balkáně znovu "organizačně zasáhnout" jak v Srbsku, tak v Republice Srpske, které se nelíbí její postavení v rámci Bosny a Hercegoviny. Co přesně znamená "organizačně zasáhnout" NATO neupřesnilo, ale lze si to snadno domyslet.

  OdpovědětSmazat
 14. Klucí Srbský nevstupujte do NATO ! Nevěděli jsme co to jsou za krvelačné děvky . Však jste je pocítili na vlastní kuži . Teď se serou na Ukrajině . Slovany nikdo nerozdělí . Marcel

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.