Reklama

neděle 11. prosince 2016

Štěstí je... - tip kulturního referenta

Petr Ďoubalík
11.12.2016
Flashmob - písňová štafeta mezi
Podle činovníků EU a naší vlády jsou to děti teroristů. Proto raději nikomu ani muk!Ruskem, Ukrajinou a dalšími zeměmi. Písnička "Čáp na střeše" (1985) v podání dětí "teroristů" (dle norem EU) ze školy v obci Petrovské (LLR), 10.12.2016, tedy včera. Video - text - překlad

Před pár dny jsem přidal článek, který informuje o písničkové štafetě (flashmobech - FM) mezi Ukrajinou a RF, ke které se připojují již i další země. Soudě podle obrovské čtenosti příspěvku toto hnutí čtenáře Nové republiky zaujalo. Dnes jsem se tedy podíval, jak to pokračuje. Chtěl jsem vás informovat, ale ouha: nových videí je doslova několik habadějí!

Zpívalo se zde: Astana (Kazachstán), Sněžné (LLR), Debalcevo (DLR), Minsk a Grodno (Bělorusko), Stokholm (Švédsko), Melitop (Záporožská oblast na jižní Ukrajině), Kyjev (Ukrajina), Krasnodar (RF), Simferopol (Krym, RF), Rjazaň (město uprostřed evropské části RF), několikrát v Petrohradu (RF) a na dalších a dalších místech. Měl jsem málo času, bylo těžké vybírat, nechtěl jsem nikoho vynechat. A tak jsem se rozhodl pro dnešek vybrat jen jednoho zástupce - FM školáků z obce Petrovské (LLR).


Video začíná tím, jak si děvče ve škole (8.12.2016) láme hlavu nad slohovým úkolem - úvahou na téma "co je štěstí?" Pak ji napadne, že společně s ostatními zazpívají písničku "Čáp na střeše". Písničku zpívala jako první již v roce 1985 Sofia Rotaru.

V čase 2:02 je detailní záběr na tabulky umístěné na zdi školy. Vyluštil jsem, že horní tabulka je památkou na žáka Kirila Sidorjuka (13 let), který zahynul v srpnu 2014, když před dělostřeleckou palbou zaclonil svoji sestru a tak jí zachránil život (více např. zde).
Odhalování pamětní desky K. Sidorjukovi. Od té doby přibyly další dvě desky padlým ("Oni bránili Donbas")

V čase 2:15 se objeví obrázek s textem:
Chraňte mámu
Jestli máma doma není, velmi, velmi smutno.
Jestli máma dlouho není, tak oběd není chutný.
Jestli máma není vedle, je chladno v bytě.
Jestli máma není blízko, je špatný celý svět.
Jestli je máma daleko, je dětem nelehko.
Řeknu vám to na rovinu - chraňte mámu!

2:45 Osmého prosince, školní práce, sloh - úvaha: Co je to štěstí? Štěstí - to je mír!


"Čáp na střeše" (Aist na kryše)
Slova: Poperečnyj A., hudba: Tuchmanov D.

Где это было,
Когда это было,
В детстве, а может во сне.
Аист на крыше
Гнездо для любимой
Свил по весне.
Чудился мне он
И в странствиях дальних
Символом верной любви.
Люди, прошу,
Не спугните случайно
Аиста вы.

Люди, прошу я,
Потише, потише,
Войны пусть сгинут во мгле.
Аист на крыше,
Аист на крыше,
Мир на земле.
Аист на крыше,
Аист на крыше,
Мир на земле.

Аист на крыше
Гнездо с аистёнком
Ночью и днём бережёт.
Но а в том доме
Под крышей девчонка
Счастья так ждёт.
Люди в Нью-Йорке,
Берлине, Париже,
Верьте друг другу и мне.
Аист на крыше,
Счастье под крышей,
Мир на земле.

hrubý překlad (nepřebásněno): Ďouba
Kde to bylo, kdy to bylo,
V dětství, a možná ve snu.
Čáp na střeše hnízdo pro milou postavil na jaře.
Zdál se mi být i na dalekých cestách symbolem věrné lásky.
Lidé, prosím, nevyplašte čápa.

Lidé, prosím, tišeji, klidněji,
Války ať se ztratí do mlhy.
Čáp na střeše, čáp na střeše, mír na zemi.
Čáp na střeše, čáp na střeše, mír na zemi.

Čáp na střeše chrání hnízdo s čápátkem nocí i dnem.
A v tom domě pod střechou holčička tak čeká na štěstí.
Lidé v New Yorku, Berlíně, Paříži,
Věřte jeden druhému i mně.
Čáp na střeše - štěstí pod střechou - mír na zemi.

Video:

A pro zájemce rozšiřující učivo:
Písnička v podání Sofie Rotaru (asi 1991):


Srpen 2015, Ukrajina, pořad televize Inter, ano ta nejsledovanější, která je podle majdanutých patriotů prokremelská. V září 2016 "bojovníci s ruskou propagandou" (už máme podobné i u nás, řízené ministrem vnitra) budovu TV Inter v Kyjevě zapálili.

Všimněte si, že diváci (čas 2:30) vstávají, dokonce i pán ve vyšívance. To by odpovídalo tomu, co tvrdíme na Nové republice pořád - že normálních lidí je víc!
 

Podle činovníků EU a naší vlády jsou to děti teroristů. Proto raději nikomu ani muk!
Děti svými těly vytvořily slovo "MÍR", ale nevěřte jim.
Naši bojovníci s proruskou propagandou (a naši věrní trollové) vám hravě vysvětlí,
 že ve skutečnosti chtějí válku.

20 komentářů :

 1. Onen flashmob je v různých zemí,NL,UK,I,D a řada
  dalších.Je to podle mě dobrá myšlenka promlouvat
  písní.Na Youtube je toho dost.Všichni v Donbasu a
  v Luhansku jsou teroristé(kyjevský výklad)a budou
  stejné,jako jejich rodiče.Na rozdíl od prodejných
  českých sviní svou zem budou milovat.Takže je ČT
  za teroristy klidně označí.Co by neudělala pro ty
  havloidní sluníčkáře.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to jejich zem úplně stejně tak jako byly Sudety zemí Sudeťáků.
   Fascinující je jak zrovna ti nejfanatičtější sudeťákobijci jsou zároveň nejzuřivějšími podporovateli odtržení "Novoruska".
   Chce to silný žaludek tak si srát do huby.

   Smazat
  2. 23:20 a proč to teda děláš ?!?!

   Smazat
  3. 23:20 - je to naopak! Novorusko i Malorusko jsou pomezní (tedy u kraje ležící - ukrajinské) součástí Ruska! Haličáci tam nemaj co pohledávat. Je to jejich zem asi jako Palestina Chazarů ... oproti tomu žádné "Sudety" neexistují a nikdy ani neexistovaly. Už Václav IV. v kutnohorským dekretu když měnil poměry na univerzitě, jasně zdůraznil, že pouze "český národ" je dědicem Českého království!

   Smazat
  4. 23:20 - páč hovno ví! Jak by taky mohl? Ve škole je dneska prt učej a sami nejsou schopný si nic vyhledat a nastudovat, všecko jen papagajujou z lživize ČT! Jak takovej Pešek z 23:20 může něco znát o historii? O tom, že Donbas byl od rozpadu Ruské říše nezávislý a nemá a nikdy neměl s žádnou "Ukrajinou" NIC společnýho? - https://cs.wikipedia.org/wiki/Don%C4%9Bcko-krivoro%C5%BEsk%C3%A1_sov%C4%9Btsk%C3%A1_republika

   Smazat
  5. Cituji: ".... 20. března byla na 2. všeukrajinském sjezdu sovětů začleněna do Ukrajinské sovětské republiky." Postaral se o to bolševik Petrovskij. Proto po něm Jekatěrinoslav nazvali Dněpropetrovsk. Dnes ale banderčikům vadí! Město přejmenovali! Ale vzdát se území který pro ně tento rudý parchant získal to néééé! Jistě vole - dary od bolševiků jim nesmrděj, jen názvy:)

   Smazat
  6. Čili zatímco Němce do Českých zemí pozvali čeští králové jako hosty, tak Rusové jsou v Kyjevě doma! Je to a od počátku psaných dějin byla jen a pouze jejich země! I Halič - tedy Červená Rus byla jejich. Tu jim uzmuli bráchanci - Bolci! Jeden náš Bolek a druhej Polach. No a pak krátce v 13. století byli nezávislí. Nicméně pak je zachvátil Řím polskýma rukama (polským králem se stal papeženec Báthory, který tam dotáh jezuity a zničil polské slovanství z dob Jagellonců! Polská šlechta se prohásila za potomky Sarmatů!). Ruští kozáci proti polským pánům a jejich hebrejským výběrčím daní permanentně povstávali a nakonec je pomocí moskevského cara vyhnali a v roce 1670 osvobodili Kyjev! Ten se tak navrátil Rusku a Poláci to následně v Andruševu uznali! Sice se pak pokusili Kyjevskou Rus dobýt Švédové vedení Karlem XII. s pomocí zrádného kozáka Mazepy, ale byli u Poltavy definitivně rozdrceni roku 1709. Tím všechny nároky cizáků skončily a následně tam byl klid až do světový války, kdy začali žvanit o odtržení Kyjeva od Ruska Němci a Rakušáci! Protzatímní vláda tyto ambice naplnila vytvořením "ukrajinské autonomie" v 6 guberniích přiléhajících ke Kyjevu. V žádným případě k nim nepatřil ani Donbas, ani Oděssa, natož pak Krym, proboha! Tohle se vylíhlo a v makovicích zpupných petljurovců, kteří snili o Velký Ukrajině, do které chtěli zahrnout i Kubáň a Kursk! Jenže byli rozdrceni ze tří stran - Wrangelem z jihu, Poláky ze západu a bolševiky z východu - od Donbasu! Ten jim pak přifařili, aby měli nějakej průmysl a dělnickou třídu! Ovšem zapoměli se těch lidí tam jaxi zeptat, jestli chtějí být součást té Ukrajiny"! :)

   Smazat
  7. oprava: jakoby my se Slováky

   Smazat
  8. 7:03 - ale hovno! Rusové a tzv. Ukrajinci jsou v poměru jako Češi a Moravani! Jakoby nějaký nosatý hovada z Versailles prosadili v 18-tým roce "nezávislou Moravu" a za úřední jazyk zvolili brněnskej hantec, kterýmu většina Moravy stěží rozumí!

   Smazat
  9. 2:13 - oni netrolí,oni si to fakt myslí, když lžidovize ČT do nich cpe horem dolem že Ukrajinci jsou státní národ a Rusové na Ukrajině národnostní menšina! Pak to svádí k srovnání se sudetskou kauzou - a to je zlý úmysl založený na neznalosti dějin ...

   Smazat
 2. Já vím velmi dobře, kdo tu provokaci vymyslel. Byl to zloduch Putin. Bohabojný, řádný a loajální občan by se nenechal svést proruskou propagandou a nevyřvával by v nádražní hale. Tam lze propagovat v angličtině například primerosy, ale v žádném případě to není místo, kde by bylo dovoleno zpívat rusky a ukrajinsky a tak otupovat bojového ducha pro příští válku, ve které by se měli Slované vybíjet navzájem, aby uvolnili kýžený životní prostor. Je znakem politické nevyspělosti a nepevnosti v Evropských hodnotách, lidských právech a zastupitelské (rozhodně nikoliv přímé) demokracii jen tak začít zpívat na pokyn agentů Kremlu. Je to vzpoura proti nám, kteří to myslíme s Ukrajinci a Rusy od srdce upřímně, aby neremcali a makali na nás a tak odčinili svůj život v socialismu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to jenom otázka času, kdy na povel nějakého eurounijního vrchního politruka tam začnou do škol střílet naši žoldáci. Ti mladí, dostatečně zmanipulovaní.

   1. nedovolit změnu ústavy a zachovat obranné zaměření naší armády;
   2. vrátit brannou výchovu a brannou povinnost;
   3. zachovat možnost slušným lidem mít zbraň.

   Smazat
  2. EU zakazuje internet
   Ted EU zakazuje i zpivat

   Ted je treba zakazat Kryla
   Aby nahodou nekdo nevytah jeho pisnicku
   Byl hrozny tento stat
   Zakazali zpivat

   Smrt EU tyranii
   Putin nach Berlin genau

   Smazat
 3. Tak jsme si volové mysleli, že nám to cinkání pomůže. Drek nám pomohlo, vycinkali jsme si válku.
  (přesně jak nás za totality ve školách učili o imperialismu a o vzniku válek).

  OdpovědětSmazat
 4. Kapitalismu je nejhorší forma lidské existence. V zájmu zisku produkuje války a zabíjení lidí. Pokud budou peníze a zisky, nebude mír na světě, protože vždy bude někdo, kdo bude chtít bez práce mít víc než ten druhý i když to vůbec nepotřebuje. Všechny války byly vedené v zájmu zisku, to znamená získat výhodu mít víc než ten druhý a žít na úkor toho druhého. Jak dosáhnout toho, aby už konečně lidi na planetě Zemi dostali rozum a nezabíjeli se, to ještě nikdo nevymyslel a už je na to krátká doba, protože jestli se to nepovede, zvítězí válka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1417
   Jenom pro Vaši informaci - za posledních 70 let tzv. socializmus vyprodukoval více válek než Vámi zatracovaný kapitalizmus.
   Dokonce se to dotklo i nás v ČSSR - rok 1968, Maďarsko 1956. Musíme do seznamu zařadit i Litvu 1991-1992, kdy ruské tanky válcovali demonstrace a nebo Čínu v 1989, kdy se dělo v mnohem větším měřítko totéž.

   Něco si nastudujte - a potom tady nebudete šířit bludy.
   Svět není černobílý - ale je barevný. Jde jen o to, kde se žije a podle jakých pravidel, kde se žije spořádaně a slušně a kde se lidé mají dobře a spokojeně.

   Smazat
  2. 14:23 Rok 1968 jsem zažil a nějak jsem si nevšiml, že tady byla válka. Jste tak dobře informován jako jedno děvče, které kamarádkám "zasvěceně" vyprávělo o okupaci v roce 68. Když jsem se jí zeptal, jak to tehdy bylo, tak z ní vypadlo: "Vrazili sem Rusáci a kdo se jim nelíbil, toho zastřelili". Vy jste zřejmě také produkt dnešního vzdělávacího (=debilizčního) procesu.

   Smazat
  3. anonym 14.23
   Doporučuji Vám knihy vydané v češtině
   Jeremy Scahill Tajné války, o něco lehčí čteni je kniha Tonyho Judta Poválečná Evropa,části týkající se socialistických zemí jsou zpracovány naivně, ale západní Evropa je zpracována důkladně.

   Smazat
  4. 14:23 - ani jedna válka ty hovado! Zato imperialismus a sionismus se vyznamenal! Rok 1956 - jimi vyvolaný nepokoje v Maďarsku měly zakrýt agresi v Suezu proti Egyptu! A v roce 68 neklid vyvolaný 5. siokolonou u nás měl přebít odsuzování izraelské agrese z roku 1967 a pokračující války ve Vietnamu! To samé v roce 1991, kdy nepokoje vyprovokované v Litvě měly zastřít US agresi v Panamě! Zatímco v Litvě zastřelili pořádkové síly 15 -20 provokujících chuligánů, v Panamě US soldateska zabila na 3000 civilistů!

   Smazat
  5. A kde je alžírská válka, válka v Malajsii, převrat v Indonésii 1965, přepadení Libanonu 1982, bombardování Laosu a Kambodže, podpora kontras v Nickaragui, band Savimbiho v Angole, či okupace Grenady a válka o Falklandy, atd. atd. Nespočet vražd a miliony obětí!! A ty tu cancáš o stovce zastřelenejch českejch fetek a vlásenek! Vole ....

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.