Reklama

.

.

čtvrtek 29. prosince 2016

Suchoje a Kryptony: smrtící kombinace proti lodím a radarům

Napsal/přeložil: Roman Azanov
29.12. 2016   Eurasia 24
Ruské letouny Su-30SM dostanou střely Ch-31, mimořádně účinné nadzvukové zbraně proti bojovým plavidlům a prostředkům protivzdušné obrany nepřítele.
Ruské ozbrojené síly přebírají moderní víceúčelové bojové letouny Su-30SM. Letos na jaře byla na Krymu zformována letka osmi těchto letadel jako součást Černomořské flotily a na podzim obdržel dva stroje stíhací letecký pluk v Rostovské oblasti.
Další dodávka „třicítek“ byla před několika dny předána samostatnému námořnímu leteckému pluku vojenského námořnictva RF, umístěnému na severu země. V roce 2017 bude těmito stíhacími letadly vyzbrojeno námořní letectvo na Baltu. Podle časového plánu, obsaženého ve státní obranné zakázce, by mělo být do konce roku 2018 dodáno více než 30 letounů tohoto typu také Vzdušným a kosmickým silám (VKS).

Su-30SM se aktivně účastní operací ruského letectva v Sýrii, když zpravidla doprovázejí a kryjí frontové i strategické bombardéry Ruské federace.

Jak uvedl deník Izvestija, letouny zařazené do sestavy námořního letectva Severní flotily budou kromě raket vzduch-vzduch vyzbrojeny i protilodními nadzvukovými raketami Ch-31. Hlavním úkolem stíhačů bude pokrytí a obrana Barentsova moře před nepřátelskými letadly, bojovými drony, křídlatými raketami a válečnými plavidly. Jinak mohou Su-30SM úspěšně útočit i na nepřátelské radary, protiletadlové prostředky a další pozemní cíle. A právě při plnění těchto úkolů se jim budou hodit nadzvukové rakety Ch-31 Krypton.


V roce 2015 bylo ruské armádě a námořnictvu dodáno přes deset prototypů křídlatých raket. Mezi nejzajímavější novinky patřila „rodinka“ protilodních a protiradiolokačních raket Ch-31AD (známá ve vojenských kruzích také jako Ch-31M; podle kódu NATO AS-17 Krypton). Rakety vyrábí společnost Taktické raketové zbraně (KTRV – z ruského Тактическое ракетное вооружение).

Vývoj střely byl zahájen již v roce 1975 a po jeho dokončení se Krypton stal první sériově vyráběnou raketou vybavenou kombinovaným reaktivním pohonem. To střele umožňovalo využívat režim přízemního letu (ve výškách od 3 do 5 metrů nad terénem) při zachování rychlosti letu kolem 2M (tj. přes 2300 km/h). Díky takové rychlosti, ve spojení s velmi dobrými manévrovacími schopnostmi, se výrazně zvyšuje pravděpodobnost přežití raket během překonávání protiraketové obrany (PRO) nepřítele a pravděpodobnost zásahu určeného cíle – a to bez ohledu na působení prostředků radioelektronického boje (REB).Je známou věcí, že koncem devadesátých let se americká letecká společnost Boeing snažila získat stovku nadzvukových protilodních raket Ch-31A s tím, že by byly následně upraveny na nadzvukové cvičné vzdušné cíle a používány při testování a zkouškách prostředků protiraketové obrany hladinových vojenských plavidel.

„Není pomalu nikdo, kdo by se nepokusil naši raketu okopírovat, nikomu se to ale nepodařilo už několik desetiletí; něco takového nemá ani Čína, ani USA – přestože se snažily nakoupit u nás i cvičné terče, které by pak předělaly na Ch-31,“ konstatoval generální ředitel KRTV Boris Obnosov.

V současné době existují čtyři verze vysokorychlostních leteckých řízených raket typu Ch-31:

- protiradiolokační verze: Ch-31P a Ch-31PD

- protilodní verze: Ch-31A a Ch-31AD

Existují však i exportní varianty pro zahraniční zájemce.

Ch-31PD je určena k ničení radarů pracujících jako součásti systémů protivzdušné (PVO) a protiraketové (PRO) protivníka. Dosah rakety je až 250 km, hmotnost bojové hlavice do 110 kg.

Protilodní Ch-31AD podle vyjádření konstruktérů z hlediska bojové efektivity zřetelně převyšuje předchůdce a v ničem nezaostává za nejnovějšími typy podobných zbraní v zahraničí. Jejím úkolem je likvidace bojových a výsadkových plavidel a lodí zařazených do útočných námořních skupin (flotil), ale i lodí doprovodných. V porovnání se základní variantou CH-31A je u této verze o 15 % zvýšena hmotnost bojové hlavice a prakticky na dvojnásobek zvýšen i dosah.

Rakety Ch-31AD jsou součástí výzbroje stíhacích a víceúčelových letounů Su-30/35 a MiG-29K.

Schopnosti „třicítky“

Víceúčelový stíhací letoun Su-30SM je pokračováním konstrukcí založených na základním typu Su-30. Tato novější modifikace obsahuje technologie využité v exportní variantě Su-30MKI, pro použití v ruském letectvu však byla upravena palubní elektronika a došlo ke změnám ve výzbroji letounu.

Su-30SM (SM – sériový, modernizovaný) je předurčen jednak k vybojování (a udržení) převahy ve vzduchu, jednak k napadání a ničení pozemních a hladinových cílů. Konstrukce letounu využívá tzv. „kachní“ způsob umístění horizontálních řídících ploch, systém fly-by-wire a má motory s měnitelným vektorem tahu. Díky tomu se zařadil mezi tzv. vysoce manévrovatelné stroje.Na „třicítce“ je nainstalován vícefunkční radiolokační systém Bars (Gepard), zařízení pro doplňování paliva za letu, nový navigační systém, zdokonalený systém řízení a také zmodernizovaný systém podpory života.

Su-30SM je vybaven 12 podvěsy. Mezi standardní výzbroj patří jak řízené střely vzduch-vzduch a vzduch-země, tak i neřízené bomby a rakety s trhavou náloží.

Jako výzbroj letounu je možno používat až osm raket vzduch-vzduch středního doletu typu R-27, až deset R-77 nebo také do šesti raket R-73 s krátkým dosahem.

Stroj může být vybaven i protiradiolokačními a protilodními střelami Ch-31P a Ch-31A (až 6 ks) a může se tak zapojit do umlčení PVO nepřítele nebo likvidace hladinových plavidel. Je schopen atakovat protivníka i vysoce přesnými údery, a to za použití:

- raket vycházejících z typu Ch-59 ( až 5 ks)

- řízených leteckých bomb KAB-250 (až 6 ks), KAB-500 (až 6 ks) a KAB 1500 ( max.3 ks)


- raket Ch-29T s televizní hlavicí a autonomním optickým navedením (až 6 ks)


- volně padajících (neřízených) leteckých trhavých pum kalibru 100, 250 a 500 kg


- bloků neřízených raket S-8 (blok B-8M) a S-13 (blok B-13L) a raket S-24 a S-25.


Letoun může být dále vybaven radioelektronickým systémem rušení Chibiny, instalovaným na koncích křídel, a má zabudovaný 30mm letecký kanón GŠ-30-1 se zásobou 150 nábojů.

Úspěchy „třicítky“


Súčka se výborně osvědčila během operace v Sýrii. Letouny byly v rámci ruské letecké skupiny v Sýrii poprvé použity 12. října 2015, kdy bezchybně zajistily všech bojových letů ruské úderné letecké skupiny.
V syrském vzdušném prostoru Su-30SM průběžně sledovaly vojenská letadla USA i jejich drony. V listopadu 2015 tyto víceúčelové stíhače doprovázely nad Středozemním mořem a nad Sýrií strategické raketonosné bombardéry Tu-160.

Letos v září se piloti námořního letectva se čtyřmi letouny Su-30SM zúčastnili velkého vojenského cvičení Kavkaz. Během cvičných letů zničili „nepřátelské“ bojové plavidlo, když na něj svrhli čtyři 250 kg bomby. Mimo to uskutečnili i nácvik leteckého manévrového souboje, při kterém předvedli prvky vysoké pilotáže v malých a velmi malých výškách s cílem zaujmout co nejvýhodnější polohu k útoku.

Letos na podzim dostala tyto vysoce manévrovatelné stroje akrobatická letecká skupina Russkije viťazi. Během dosavadních 25 let od založení předváděli její členové vysokou pilotáž na stíhacích letadlech Su-27.

První objednávky na dodávky Su-30SM letectvu RF byly vyplněny společností Irkut v roce 2012. Úspěšné nasazení letounů v Sýrii jistě umožní dále navýšit počet těchto stíhaček v ruském vojenském letectvu. Určité množství letounů bude ministerstvem obrany zakoupeno také pro letectvo Ruské námořní flotily.
Roman Azanov
Zdroj: tass.ru

63 komentářů :

 1. To zas bude v Pentagonu vrásek! Na čelech plánovačů válek všelikých.
  Když ten vrtkavý pocit neohrozitelné vojenské převahy je tak neodolatelný! A teď toto! I V.V. Putin pro veřejnost vyhlásil, že Rusko má dnes již na to, aby vyhnalo jakéhokoliv agresora.
  No, není to přímo skandál??!!

  OdpovědětVymazat
 2. Problem je v tom ze cteme o stalem zdokonalovani zbrani ale malo kdo si ale uvedomuje ze prave on a jeho rodina muze byt tim cilem. Stejne jako prakticky po valce zlocinci Churchill a Harris vrazdili bezbranne zeny a deti v nemeckych mestech jen ze msty, absolutne nebyl jiny duvod vypalovat mesto za mestem ,stejne jako bylo Japonsko ,ucel byl zcela jiny nezli se hlasa o zachrane US pripadnych ztrat . Jednou se to muze vymkmnouut kontrole a nebo se dostane novy Churchill a nebo McCain k moci a bude konecne pokoj -pro vsechny

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vždy sa to vymkne kontrole!

   Vymazat
  2. Cim vice se divam na ty Germany tim vic rozumim , ze musi predstirat ,ze jsou supermana z nebe a dar lidstvu.
   Zarves na ne a uz bezi ochotne s nadsenim masakrovat kam je poslou.
   Msta na Namecku to byla temi , co radi masakruji /anglos/ a nevynechaji jedinou prilezitost, ale zatim vsim probihala zachrana fasismu...
   A bylo to velmi snadne, kdyz jim Stalin vyhral svetovou valku.
   Nasledovalo nekonecne , ohlusujici zvaneni o jejich "vitezstvich.."
   Maji , germani neco , co my nemame. Cemu my nemuzeme plne porozumet.
   Od malicka se vyplnuji posedlosti nenavisti , hlavne proti Slovanum a nikdy je to neomrzi.
   Soustreduji zlo a pritahuji z celeho sveta jeho spojence.
   Japonci, arabove, turci, fanaticti chorvati atd...
   Proto zamenaji vzdy smrtelnou hrozbu pro svet .

   Vymazat
 3. Správě. Týdně alespoň dva články oslavující nějakou ruskou zbrojní novinku, která je samozřejmě dokonalá, geniální a neokopírovatelná.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:42 Blbý, co? Alespoň dvakrát týdně si pak musíš měnit trencle, do kterých si strachy ucvrnkneš.

   Vymazat
  2. 22:57

   Myslím že si cvrnkli Alexandrovci. Štěstím v jakém skvělém samaljotu letí. Na výměnu trenek už nezbyl čas.

   Vymazat
  3. 0:44 Jsi stejný ubožák, jako ti francouští "humoristé". Podívej se na seriál "Letecké katastrofy" a uvidíš, jak často padají ty skvělé airplanes. Ve své blbosti nerozlišuješ zbrojní novinky, o kterých je tu řeč, od letadla ze 70.let. Ale co jiného od tupce tvého formátu čekat.

   Vymazat
 4. Humanisto 20:47-Dej si facku,nešetři se děláš to
  pro sebe.Němce měli vyhladit do jednoho.Nejlepším
  cílem by bylo lidstvo jako takové.Snad by už matka
  příroda nedopustila vznik něčeho takového.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jdi příkladem a běž se oběsit, otrávit, skočit, duševní kriploide.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Asi dost blbej ,ze? Uvedom si proc vse bylo jak bylo. Kdyby America vymenou(Palestina) za podpor zida nesla do 1 valky vse by bylo jinak.Nebyla by 2 valka . Jelikoz prohrali prvni tak jim zidomocnosti predepsali valecne reparace takove ze inflace byla 1000%. Proto se Hitler dostal k moci zcela legalne -byl zvolen . A rekl nasrat zrusil zidozlodejskou bursu a bral. Bral zidovske penize ktere ho udelali mocnym. To byl ovsem jejich mistake a jako spravni nenazranci se prepocitali neb on byl neco jako Putin -narodovec a vedel ze zlo je z zida jako vzdy bylo a bude.A kdyby polsti zide neprovokovali s uzavrenim nemecke osady nebyl by je napadl . Kdyby Stalin nepripravil 3000 tanku za polskou hranici pro vpad na Nemecke uzemi az se zacne valka ocekavana mezi Francii a Anglii ,nebyla by ani Barbarossa.Ono vse bylo jinak ,vice studuj a hlavne cti misti kdakani zde mezi poloblby Trampoisty-ten bude slouzit stejne jako ti pred nim ,neni uniku.

   Vymazat
  4. Je to tak, no. Pro ty kdo umí rusky - http://kazachestvu.ru/pomnim/6975/

   Vymazat
  5. k 2:06 - máte pravdu, bolo to tak, zabudli ste na úlohu Poľska v tomto dianí, ale - zlocinci Churchill a Harris vrazdili bezbranne zeny a deti v nemeckych mestech jen ze msty, - bolo po vojne pre nich veľkým prekvapením aké malé škody napáchali vojenskému priemyslu Nemecka

   Vymazat
  6. Vyhladit je třeba havloidní žumpu, jejíž dementní představitel (1:24) tady nestále smrdí a otravuje slušné lidi.

   Vymazat
  7. 11:49 - co je "havlidní"? Komu sloužil ten váš Havel? Nesloužil on spíš těm co chtěli to Německo zničit a před kterými ho zachránili odvážní WASP lidé jako náš osvoboditel Generál G. Patton, co, mongoloidní rudochu s putlerčiky vymýceným meziuším?

   Vymazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  9. 11:49 - hlavně že vy svině komunisitcký máte plný tlamy Havla, ale vy sami jste ho jednohlasně zvolili prezidentem ... dobytkové mizerný neporažený (na jatkách)!

   Vymazat
  10. oprava: komunistický

   Vymazat
  11. Jak to řek ten Čerkess na tom voze kde vez v truhle hlavy partyzánských spojek v Zafranovičově fimu Pádu Itálie? "Ja ljubjú kamunýstov - no mjóóórtvych! Ja ich užé ugasíííl!:))) Jao já voe!:)))

   Vymazat
  12. oprava: Jako ... - jo a to "ugasííl" musím bohužel změnit na budoucí vid! Jak je to pa rúsky? "Ugašúúú"?:)))

   Vymazat
  13. 17:59 - "Búdu ugašáť", voe! - tos černosotněnec?:) Bolševiky je třeba zhasínat ...

   Vymazat
  14. oprava: putlerující (nebo putlerčikující? Jak je to správně?).

   Vymazat
  15. 22:09 - Správně je židkující! - - http://content.foto.mail.ru/list/carverxxi/_blogs/i-2269.jpg

   Vymazat
 5. Pukni vzteky ty havloidní demente 16:37, 16:45, 16,50.
  Podařilo se tě zasáhnout na pravém místě. Je třeba tě hnát neustále svinským krokem zpět do žumpy a nepustit tě mezi slušné lidi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Však píšu že to vy kurvy komoušský jste to vječně vožralý zednářský hovado zvolili prezidentem! Tak co je to za trefu" - to ví každej debil, ti tvůj zkurvenej věčně zlitej rudácekj fotr a tvoje kuvící se matka - krysa z komoušský stoky:)
   Kdyby sis ty rudý hovno umělo pustit video na youtube, tak bys přestalo přemílat tu rudou mongoloidní sračku co jí říkáš mozek na slídě ... (na konci příspěvku 16:45).

   Vymazat
  2. oprava: ruďáckej ... kurvící se

   Vymazat
  3. Vy kurvy rudé co o vás tu zbude? Jen národy bídné a státy chudé ...:) To jsme si zpívali už za dob mého dětství! Vás vy kurvy je třeba hnát do pecí spaloven! Ale bez uspání plynem toho škoda na takovej xindl rudej:) Když budete rejt drškou zem před pecí a rozesmějete, tak rozčístnout lebznu šavlí - jako milost! Jinak zpopelnit pěkně za živa a hnátama do pece napřed a polejvat ten vřed co vým raší mezi rachitickejma ramínkama místo tam co my máme hlavy polévat studenou vodou! Žádné omdlévání! Pěkně si užít chcípáníčko až do dna! Tak jak to s vámi na magistrále dělali Japonci V pecích lokomotiv! Nebo on! Jsem jeho inkarnace, bacha! - https://41.media.tumblr.com/41e3271711cdbc5d234267674bac9d60/tumblr_nrdvakUyoQ1sqztn9o1_500.png

   Vymazat
  4. oprava: po vás

   Vymazat
  5. 17:20 má pravdu genosse z 16:37, 16:45, 16,50. - A ty - hnusnej rasozrádce, vysranej z židácký smradlavý lejnolíhně tu zkoušíš někomu radit co má dělat? Budeš zabagrován pod zem zaživa, abys dřív než ten tvůj rachitickej trup krapet obohatí půdu ji tvý zlodějský čpáry v předsmrtných křečích ještě i řádně prohnětly. Takto zúrodněná zem dá žírný chléb králikům ze kterých budeme šít límce a vložky do rukavic pro naše vojáky dobývajících Rusákostán:)

   Vymazat
  6. 17:50 - ty víš, že přesahuji o celé sáhy zdejší společek uslintaných zdegenerovaných rudých strejců a tet (těch tu moc ale není) a svou velikostí duchovní čním nad malostí a ubohostí upocených rusofilců jak Mount Everest nad hromádkou psího lejna ...! Tohle tu jsou pouzí poslušní lokající KáGeBáků - hlavně toho kremelského ratlika. Bojej se svobodně myslet a jen pomyslet, že by mohli patřit k těm jež Nietzche nazval Nadčlověkem! Nebo prostě jen frajerům, aspoň jako byl nadporučík Bláha z majora Zemana nebo Arny Hakl či Pavel Daneš! Však vemena rudý se na nic podobnýho ve svý užgrundanosti a kremlobotstvím zdegenerované fantazii nikdy nezmůžou! Oni vždycky budou jen ti poslušní Honzíci Zemani a Žitní a Kalinové!

   Vymazat
  7. 17:53 - Souhlas!!! Pouze a jen na nás záleží napneme-li svoje úsilí, vůli, píli a houževnatost natolik, abychom jednou pro vždy vyrvali z kořenů odpornou hnilobu jakou je xenofilní rasozrádnej bioodpad z 17:20! Dokud tento odporný plevel nebude zpracován jako hnojivo na naše pole, není možné, abychom znovu stoupali k výšinám tak, jako kdysi, naši předkové, kteří nedostali své postavení na této Zemi darem, ale museli si ho vybojovat!

   Vymazat
  8. Opět zásah. Na všechny vlastizrádné svině se už vaří voda a na toho jednoho ubožáka 17:55,17:53,17:38,17:28,16:50,16:45 a 16:37 už začíná vřít. Jsi sám demente proti většině slušných lidí v této zemi.

   Vymazat
  9. oprava: vaše

   Vymazat
  10. Ten Čerkess v tom Pádu Itálie na konci tý hlášky ale volá ještě to - a to jsem zapomněl: "Ja jich užé ugasííííl!", to je na tom nejlepší:))))

   Vymazat
  11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  12. Já důrazně protestuji proti 17:55,17:53,17:38,17:28,16:50,16:45 a 16:37 ! Celý život jsem na něho tvrdě dřel a na takové jako on, v akci Z jsem paneláky pro mladé a sám si nedovedl postavit ani čuráka v kalhotách a zůstal holořitníkem! Byl jsem obětavý a slušný jak zlí mezci jako vy dnes říkáte - neschopný a zakřiknutý bez ostrých loktů! A za to dnes trpím, mám mizernej důchod, starýho warburga co mu už rezaví i střecha, bydlím v garsonce v 20 let přesluhujícím panelovém domě s takovu starou rašplí a jejím spratkem kterej chlastá a po návratu z hosdpody mě vždycky seřeže za to, že jako komunista jsem to s ním myslel vždycky dobře! Mezci jste! A ten hejsek 17:55,17:53,17:38,17:28,16:50,16:45 a 16:37 si vozí prdel v jaguáru, má vilu na kopci obklopenou golfovými hřišti, a na Jadranu kam lítá vlastním letadlem má zakotvenou nádhernou jachtu plnou krásných bab . Furt jen vysedává na můstku, loví mečouny a poslouchá tohle! - https://www.youtube.com/watch?v=goohmJIRDEY

   To já se na to vyseru! Já mám jen starej gramofon a k němu pár desek s revolučními písněmi ROH!!

   Vymazat
  13. dodatek: jsem stavěl! (teda jen míchal maltu, no).

   Vymazat
  14. 22:45 jsi ten samý dement s holou řití a ne s jaguárem, co se na něj vaří voda. Jsi průhledný ubožák a zkoušíš něco, na co nemáš. zalez zpět do žumpy.

   Vymazat
  15. 10:46 - však o čem taky píšu. Jsme v prdeli, soudruhu, ti mladí a úspěšní nás posrali svým výsměchem! Oni jsou americky cool kdežto my už jen ty kůly v ruským plotě, bohužel (jak se dělá brečicí smajlík?). Voběsíme se? Nebude to asi lepší pro všechny, co, soudruhu 10:46?

   Vymazat
  16. To byste to měli snadný soudruhové 10:46 a 17:56! Lokotka už čeká! Respektive její roztopený kotel!:)))

   Vymazat
  17. Ty skončíš dřív chcípáku. Zlynšuje tě dav slušných lidí. Poplivou tě odpade a umístí do společné jámy s tvými havloidními a muslimskými kamarády.

   Vymazat
  18. 13:41 - co je lynšuje, snad vynšuje, ne? Máte vy rudý barzuci divný vynše:) Však ono platí - jak se do lesa volá ...

   Vymazat
  19. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  20. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  21. Nechci vám do toho tady kecat hoši, ale kde chcete na počátku 21. století zprovoznit park parních lokomotiv? Tohle bylo praktické na sibiřské magistrále před 100 lety:)

   Vymazat
  22. 15:52 - asis nekoukal na seriál Já, Mattoni, co?

   Vymazat
  23. Ten muzeální kousek by to nevytrhnul! Hoši,hrát si na Borsalina je už pozdě, to měli naši pradědové na Sibiři po WWI. místo kradení pokladů a zrazování národního Ruska! Nejpozději ale naši otcové po rudým únoru! Jenže Češi ani Slováci se nikdy na nic než kradení a bezcenný gesta nezmohli. Koukněte jak se činili naši jižní sousedé! - https://incredibleimages4u.blogspot.cz/2010/05/soviet-invasion-of-hungary-1956.html

   Vymazat
  24. Hesssskyyyyy, voe! - https://riafan.ru/uploads/2016/10/24/orig-710x4001477316898vengerskoe-vosstanie-1477316899.jpg

   Vymazat
  25. No a tomu se říká "lynch" - to asi myslel ten rudej soudruh z 13:41, kterej sice neví jak se to správně napíše, zato moc dobře ví tenhle konec stihne právě takový jako on a ne poprvý, že? Naši lidi nezapomínaj ...

   Vymazat
  26. Vaří se na vás voda svině. Odpad po vás skončí na hnojišti dějin. Škoda, že na vás nedosáhnem a neuslyšíme jak kvičíte o život.

   Vymazat
  27. 18:34 - je to tak, dopadne to jako na tý fotce, i když si komoušskej xindl furt myslí že se udáváním spasí:) Blíží se čas seznámit rudej xindl s obsahem termínu "zvláštní zacházení" a významem slova "Gnadenlos", co říkáš, soukmenovče? :)))

   Vymazat
  28. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  29. 18:34 - tak! Co má co kafrat do toho, jestli debata má nebo nemá pedagogickou hodnotu! Mladí se musí naučit zabíjet komouše bez slitování, páč rudej xindl je mistrem ve vyvolávání různých emocí! Já to můžu potvrdit -z Budapešti Byl jsem tam, ale ne v 56-tým, ale ve 44-tým. To když naši převali vládu od proradných horhtyovců. Zjistili jsem co se tam celou dobu ukrejval za židobolševickej xindl! Vázali jsme je za ruce ocelovým drátem jako snopy a házeli na prosekaných místech z remorkérů do zamrzlýho Dunaje. Prosili a žadonili - Internacionálu nám kupodivu nezapěl ani jeden:))) Později jsem podobnou zkušenost udělali i s komoušským xindlem v Salvadoru a v Santo Domingu za Truchilla, kde jsem je shazovali pro změnu do teploučké vody - z vrtulníků do moře:))

   Vymazat
  30. 18:34 - oprava - to patří o diskusi níže, sorry:)

   Vymazat
 6. Debata na urovni ,je videt ze zasveceni maji co rici nam dementum abychom se mohli poucit z nasich chyb a tupejch hlav

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Havel byl hovado a prase, jak řek Cibulka! A zrádce - nechal se od nich dosadit na Hrad, místo a by je dosadil na kandelábry! Mašíny to chtělo! Jeden měl bejt prezident a druhej předseda vlády a oba doživotně! To by už komoušksej xindl hnojil pole:))))

   Vymazat
  2. No neříkal jsem to? Svině co se na ni vaří voda. Jeden zmrd mašín už se vaří a těm ostatním je třeba pomoci a čím dřív tím líp.

   Vymazat
  3. Ano, voda se vaří, aby se změnila v páru a hnala naší lokotku! A vy komoušský polena tu jste jen na to, aby jste ji coby palivo do varu přivedly!:)))

   Vymazat
  4. Zalez vymetený demente.

   Vymazat
  5. oprava: převzali

   Vymazat
  6. 18:36 - to je ta mládež, no! Všichni vytlemený a cool a nám starým rudým bolševickým nekůlnokům nezbejvá než jen ten pověstnej žlučovitej škleb putlerovských pohůnků a dvojité Brady pod kozí bradkou, bléééé ...

   Vymazat
  7. 18:36 - tak! Co má co kafrat do toho, jestli debata má nebo nemá pedagogickou hodnotu! Mladí se musí naučit zabíjet komouše bez slitování, páč rudej xindl je mistrem ve vyvolávání různých emocí! Já to můžu potvrdit -z Budapešti Byl jsem tam, ale ne v 56-tým, ale ve 44-tým. To když naši převali vládu od proradných horhtyovců. Zjistili jsem co se tam celou dobu ukrejval za židobolševickej xindl! Vázali jsme je za ruce ocelovým drátem jako snopy a házeli na prosekaných místech z remorkérů do zamrzlýho Dunaje. Prosili a žadonili - Internacionálu nám kupodivu nezapěl ani jeden:))) Později jsem podobnou zkušenost udělali i s komoušským xindlem v Salvadoru a v Santo Domingu za Truchilla, kde jsem je shazovali pro změnu do teploučké vody - z vrtulníků do moře:))

   Vymazat