Reklama

.

.

neděle 25. prosince 2016

Tak Turecko je definitivně mimo hru

Vidlák
25. 12. 2016 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
 

Pamatujete, co jsem psal před rokem o sestřelení ruského bombardéru tureckou stíhačkou? Připomenu se.
Tvrdil jsem, že šlo o mistrovskou šachovou partii ze strany Ruska, která donutila tureckou vládu odkrýt karty. Myslím, že se to také stalo.
Podpora džihádu byla dál neudržitelná, nebe nad Sýrií se pro turecké letectvo uzavřelo, NATO nezasáhlo. 


Tvrdil jsem, že Rusko a Turecko mají dlouholeté společné vztahy plné válek i mírových smluv a přenesou se i přes jedno sestřelené letadlo, což se také stalo. Nic to nemění na tom, že sestřelení ruského letadla se stalo pro Turecko první prohranou partií po dlouhých letech úspěchů na poli velkého světa.

Pak přišla druhá těžká prohra. Mnohem horší,než ta první. Nezdařený vojenský puč. Zde nejde vůbec o to, kdo byl vlastně v právu a kdo je tam někde v Istanbulu horší variantou. I když tento střet vyhrál legitimní prezident – skorodiktátor Erdogan, nic to nemění na tom, že Turecko muselo ve obou případech zase prohrát.
Čistky v armádě, soudnictví a vůbec ve státní správě se táhnou dodnes a říkejte si co chcete, když tohle spustil kdysi Stalin, tak tu druhou světovou v první chvíli málem prohrál. Vsadím se, že v turecké armádě se teď dostávají do popředí především Erdoganovi řiťolezci a určitě se teď moc ohledů na jejich skutečnou vojenskou kvalifikaci nebere. Turecká armáda je v současnosti jen stínem své předchozí velikosti a schopností.
Státní správa na tom není o moc líp a i když bych věřil, že je ten Erdogan schopný, nějakou dobu to potrvá, než se uklidní jeho paranoia a bude mít pocit, že má vše pod kontrolou. Do té doby se budou udávat všichni navzájem a mezi službami drahému vůdci Osmanstva si určitě vyřizují své osobní účty.
Dnes máme třetí prohru. Vražda ruského velvyslance. Zastřelil ho policista. Normální policajt, který má služební zbraň, služební průkaz, složil určitě i nějaký místní slib pomáhat a chránit a ejhle – on je vlastně terorista od jakýchsi superdemokratických strážců Allepa nebo něčeho podobného.
Teď se bude vyšetřovat. Především se ukáže, že podobných sympatizantů syrského odboje, kurdské samostatnosti nebo jiných úkolů od Alláha je plná policie. Začne další kolo čistek. Možná se o nich nebude mluvit před novináři, ale ani z policie toho moc nezbude. Kariéru nastartují noví rektální alpinisté, ale potrvá roky, než se situace stabilizuje.
No, být Erdoganem, moc klidné spaní bych neměl a asi bych uvažoval jestli mi ta nová větší porce moci a samolibosti stála za to riziko. Od jisté doby dostává velikáš ránu za ranou a Turecko s velkou perspektivou a vznešenými obzory dědiců teritoria nemá moc daleko do bašárovské Sýrie. Bašár přežil a asi to už fakt vyhraje, ale už se nedožije, že by Sýrie byla stejně velkým regionálním hráčem jako před Arabským jarem.
Jak na takovou situaci reagují všichni vůdci, diktátoři a spasitelé? Většinou spustí nějakou další válku. Která je zatluče do bezvýznamnosti definitivně.
Nevím, jestli Erdogan zkusí něco podobného. Ale jsem si celkem jistý, že Turecko začalo právě kulhat na všechny nohy a pokud si nenechá zajít chuť na dobyvatelské plány, nemusí z něj také nic zůstat.

- - -

28 komentářů :

 1. když tohle spustil kdysi Stalin, tak tu druhou světovou v první chvíli málem prohrál. - nie je to celkom pravda, v kontexte dnešných poznatkov vlastne bitkou o Kiev v ktorej neuposlúchnutie smeru útoku spôsobilo katastrofu - a velil tomu Žukov - vlastne aj bitka o Ržev - Žukov - a Stalongrad - zachraňoval Rokossovkij - a vymlátenie "starej Gardy" tsss .... mali maslo na hlave pri dodávkach pre Nemecko - účty vo Sviss bankách,

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S tim se da souhlasit. Je mnoho profesoru kteri rikaji ze bez novych generalu by bylo zle. Zukov by se nedostal k veleni, a Zukov byl genialni. A to same plati o Rokossovskim, Konevovi, Vatutinovi, Leljusenkovi, Ry alkovi
   A hrdinovi od Stalingradu Cuikovi, ten ubranil Stalingrad a i dobyl Berlin, to hnizdo poslusnych nemcu.

   Vymazat
  2. No Čujkov sa tiež musel poučiť - utrpel fiasko vo Fínsku. Žukov si vôbec nevážil životov.

   Vymazat
 2. Inač zdravie ti slúži? Pustili ťa z ústavu? Asi áno! Normálny človek nenapíše takú sprostosť. Prečítaj si vojenské dejiny 2.WW.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsou Vanoce, tak prrrrrr a slusneji. I v prvni Svetove byl na vanoce klid zbranim.
   Jasne ze je skoda Tuchacevskeho a jinych
   Ale doktriny ktera mohla byt zastarana a tedy sebeznicujici, te skoda neni

   Vymazat
 3. Jak říkám dějiny se musí pravidelně opravovat až
  se dostaneme k uplné bramboračce.
  Václav

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vasiku, Vesele Vanoce ti preji
   Jo 2017 bude asi zajimavy, v Cinskem slova smyslu

   Vymazat
 4. jen tak mimochodem, dodnes není jisté, jestli ta stíhačka, co sestřelila SU24 byla vůbec turecká, byla asi právě z té samé země, která měla na místě sestřelu v pohotovosti televizní štáby

  OdpovědětVymazat
 5. Ve všech tkzv. "alternativních webech" jsou, jako "redaktoři" jasnovidci, a plácají takové nesmysly, že to až zaráží, kde ke svému vzdělání přišli ? Vypadá to na VUKD./ Večerní universitu kapitalisticko- demokratické dezinformace/ na úrovni ČT.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No,tak sis hned po ránu vytřepal pytlík a teď nám řekni,co se ti z toho článku nezdá...

   Vymazat
  2. Zkus nám prozradit ty nesmysly v článku, třeba nám něco uniklo. Pokud to nedokážeš, tak jen potvrzuješ, že jsi na tom mentálně ještě hůř, než analytik z Evropských hodnot. Pozdravuj Jandu a vrať se na Novinky.

   Vymazat
 6. Třeba tohle..... výkvět NATO.... http://www.eurasia24.cz/aktualne/item/2202-katastrofa-druhe-nejvetsi-armady-nato-islamiste-v-boji-pobili-turecke-vojaky-a-uchvatili-tanky-leopard-foto

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak přijít o dva tanky je fakt katastrofa ... to už se turecká armáda asi úplně zhroutila do vlastního půdorysu jako WTC ... no dobrou noc a hezké sny
   Koloděj

   Vymazat
  2. 10:51 Trump slibil prevysetrit 9/11

   Vymazat
 7. Nic nového od USA,pošpinit Turecko u Ruska,dokonale si podrobit Turecko.Ten sestřel Ruské stíhačky,puč na Erdogana,teď ten atentát na Ruského velvyslance,má jen za účel vyvolat nepřátelství mezi Ruskem a Tureckem.Tohle ví Putin i Erdogan,tak to je ještě více spojí,než znepřátelí.Turecko mělo zachraňovat USA pozici v Sýrii,jakou mělo dostat Turecko odměnu,ví jen Erdogan,ale napadá mě,že to Erdoganovi nestačilo,proto trucuje USA.

  OdpovědětVymazat
 8. Autor článku je velký kombinátor, dejte si na něj pozor. Za prvé Stalin musel očistit velení armády neměl jinou možnost. Hitler šel na Rusko jenom proto, že měl zákulisním vedením slíbeno, že Ruské elity zradí, což se také dělo, ale odhodlání vojáků a nižších hodností katastrofálnímu scénáři prodání Ruska zabránilo. Ani velitele nemohou vše musí vzít v úvahu situaci v národě, protože by mohli být označeni za zrádce.

  Dále Erdogan by si přál velké Turecko a klany USA mu to slíbili a tak kopal za ně, jenže ty ho zradili (nejdříve zařídili sestřel letadla a pak následně i puč), ale Erdoganovi se podařilo nějak zachránit a to především proto, že USA klany které to tam dříve vedli jsou nyní odepisovány (viz vítězství Trumpa).

  Zákulisní vedení vložilo do povědomí davu, že o všem rozhoduje nějaký vůdce a má kdo ví jaké možnosti, ale vždy za vůdcem stojí klany. Tyhle kecy o diktátorech slouží zákulisnímu vedení k maskování, protože pak to mohou kdykoliv na někoho hodit a říci může za to ten a ten a předhodit ho k roztrhání davu (v mediích). Když je nějaký vůdce silný, tak je to proto, že umí nějak s klany vyjít a zařídit, aby dělali něco i pro národ ne jenom pro sebe (některé chytřejší klany to chápu, ale jiné směřují neodvratně ke své záhubě - viz. klan Klintonů - když je klan u moci dlouho, kvůli nějakým objektivním okolnostem většinou mu to stoupne do hlavy a začne si myslet, že si může dovolit vše - no stejně jako u lidí).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nastesti je hilarka nekde zalezla a bill si prezvykuje jazyk

   Vymazat
 9. Přesně tak. Velký vůdce, soudruh Stalin,už v roce 1937 věděl, že v 1941 ho "elity" zradí Hitlerovi.
  Proto je, zcela logicky, postavil ke zdi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S ironii opatrne.
   Rek bych ze Stalin o zrade vedel uz mnohem driv. Uz atentat na Lenina bylo varovani. Uz intervence a utok Francouzu, Anglicanu, Americanu a Cechoslovaku na Sovetsky Svaz bylo silne varovani.

   Vymazat
  2. Co to meleš o intervenci Čechoslováků. Chtěli pře s Sibiř - jinudy nemohli - domů do nově vzniklé republiky: Lenin je chtěl pustit, Trocký je chtěl odzbrojit i silou. Oni se nedali a probojovali si cestu Sibiří až do Vladivostoku a odtud lodí kolem Zeměkoule domů. Co je na tom za intervenci?

   Vymazat
  3. 14:08 drz hubu primitive, i kdyz ty bez hrubosti neumis mluvit
   Vis o tom prd
   Jsi debil
   Dolni Horni

   Vymazat
 10. Mýlíte se.Čechoslováci ukradli bolševikům nějaký
  poklad a potom už jenom utíkali na východ.Nešlo
  tedy z naší strany o intervenci,ale zlodějnu.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano,ano,byla to třetina carského pokladu,co padla Čechů tenkrát do rukou na té železnici:třetinou si Masaryk koupil u Wilsona a jeho jewrejských kamarádů z FEDu vznik republiky v oněch hranicích,další třetinou si zaplatili volný průjezd do Vladivostoku a zbývající třetina byla základní kapitál nově vzniklé "Legiobanky"....je hodně věcí,které ve škole neučí a které je potřeba znát,aby našinci něměli mylné iluze o světě,v němž řijeme....

   Vymazat
  2. Vyprávíte pohádky. Utopené vagony v Bajkalu? Základní kapitál Živnobanky? Jste směšní, z historie víte kulové, ale hlavně že prudíte na diskusních fórech.

   Vymazat
  3. ..Legiobanky,nikoli Živnožidobanky....

   Vymazat
  4. Vznik naší republiky byl součástí širšího jewrejsko-anglosasského plánu nového uspořádání celé Evropy a Asie a celá První republika se odbývala v jejich réžii až na krátkou přetržku Hitlerem a komplikace Gottwalden a pokračovala 68.a následně 89....."pro křoví nevidíte les,vy jeden hisTórie znalče "

   Vymazat
  5. No, hlavně ty jsi vznikl na základě nějakého jewrejsko-eskymáckého plánu na uchvácení Zeměkoule, .... nebo z tebe koule? ... Teď ti přesně nevím...

   Vymazat
  6. Můžeš "křivit hubu sebevíc",tak na tom nic nezměníš....,že tě tahají za fusekli....

   Vymazat