Reklama

pátek 16. prosince 2016

Teď jde ČSSD o všechno!


Jiří Paroubek 
16.12.2016   Vaše věc

Zasvěcenci dnes říkají, že celý případ monstrózní policejní operace zatýkání osob, údajně v nedávné minulosti vytvářejících organizovanou zločineckou skupinu promyšleně vylupující evropské peníze v ROPu Severozápad, čekal na realizaci tři měsíce.
Zničující politický potenciál kauzy


Typické pro charakter dnešního politického boje je to, že celou kauzu začala ihned po zatýkání velice detailně a zejména masívně rozpracovávat Babišova média. A ta ostatní, cítící krev, se záhy přidala. A média jen tak nepřestanou a potrestají každou komunikační chybu…

Pro ČSSD má celá kauza naprosto zničující potenciál. Pokud ještě před týdnem její vysocí funkcionáři snili o 18 – 20 % voličů za deset měsíců ve sněmovních volbách, dnes jim musí být jasné (a možná, že ještě není), že tato kauza může zcela zničit důvěryhodnost a tedy i budoucnost ČSSD. Její racionální vyřešení má pro ČSSD naprosto existenční charakter. Pokud ji předseda strany a vedení nezvládnou, dojde během několika příštích týdnů k naprosto dramatickému propadu volebních preferencí ČSSD. A to na úroveň, o níž se vůbec bojím uvažovat.

Předseda strany se v této klíčové chvíli nemůže zříkat odpovědnosti za politické vyřešení dopadu kauzy na stranu jako celek. I když s kauzou žádnou přímou spojitost nemá. Podle Stanov ČSSD je celá věc zcela jasná. Komu bylo sděleno obvinění, měl by okamžitě odejít ze všech stranických funkcí a pozastavit své členství ve straně. Prostě platí princip presumpce viny. ČSSD se ve svém vlastním zájmu musí oddělit od lidí figurujících v této kauze. Čekat dlouhá léta na výsledek soudních pří a odvolávání by mělo zcela zničující dopad na politické pozice ČSSD. Tato strana by se vydala na cestu polských sociálních demokratů. Tedy do propasti a politického zapomnění. Pokud však B. Sobotka projeví rozhodnost, může to pozici ČSSD naopak posílit.

Podobně se konečně vyvíjela na jaře 2006, pár měsíců před sněmovními volbami, pseudokauza biolíh. Také tehdy policie (Kubiceho útvar ÚOOZ) provedla spektakulární zatýkání čtyř sociálních demokratů, sesypala je do jednoho kornoutu se zjevnými šibaly, což bylo podpořeno také mocnou mediální kampaní. Ty lidi – byť, jak se později ukázalo, byli zcela nevinní – nebylo možné za daných poměrů v mediích uhájit. Byl by to nerovný boj končící fatálními ztrátami ve volbách do sněmovny, které byly pár týdnů poté.

Rozhodný zákrok spočívající v rychlém vyloučení čtyř obviněných členů ČSSD ze strany, uchránil tehdy stranu od velkých ztrát volebních preferencí, a naopak její pozici upevnil. A já jsem vypadal jako ten, kdo míní vážně svá slova o boji proti korupci. Pokud Sobotka řešení celé věci nechá na krajských funkcionářích, bude přijato řešení „březinovského“ typu. A to stranu zničí. Lidé ze všech konců země se v těchto dnech dívají, jak důsledně ČSSD celou záležitost vyřeší.

ČSSD se dnes prostě nachází v inflexním bodě. Zbaví-li se své politické zátěže, může se rychle odrazit vzhůru z dnešních cca 14 % podpory voličů a budoucí soudní spory jejích bývalých členů se jí již netýkají. Budou věcí jen a jen jejích bývalých členů… Nezbývá, nežli se rázně oddělit od minulosti, od lidí, kteří zřejmě preferovali svůj osobní zájem před zájmem své strany.

Situace je ovšem zcela zničující pro pozici ČSSD v obou krajích: Karlovarském a Ústeckém. Připomenu, že v mé éře byl Ústecký kraj druhou nejsilnější volební baštou ČSSD v celé republice. Aktuálně bych volební potenciál ČSSD v tomto kraji odhadl na 7 – 8 %. Do čela kandidátky by to ale chtělo někoho, kdo s děním v kraji v posledních několika letech není přímo spjat.

ČSSD v příštích dnech čekají těžká a neodkladná rozhodnutí. Nezvládne-li je, ve sněmovních volbách shoří jako papír. Se všemi negativními důsledky, které to pro republiku bude mít.


23 komentářů :

 1. Nastává čas volit Okamuru. Jedeno referendum a začnou se dít věci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas! Pravičáckou a zlodějskou ČSSD třeba vymýtit z českého politického spektra. Podobně i skomirající ODS a vlastizradné lidovce. A KSČM a její dlouholetí oportunistickí předáci v pohodě předstírají tzv. konstruktivní opozici. Už i ta mladá děva a býv. studentka Konečná z KSČM sáhla po europoslaneckém nebi s nebeskýma platy.
   Bývalý levicový člen KSČM
   Dejme šanci Okamurovi!!!

   Smazat
  2. ČSSD by měla byt zrušena ! prvně bojovali ,že Lidovy dům je jejích ale když máji zaplatit ,tak to není náš dluh.

   Smazat
 2. Nikdo jiný tu bohužel není

  OdpovědětSmazat
 3. Pokud Okamurovi nenasadí kukačky tak proč ne ale u nás je to skoro jisté. Za peníze jsme schopní dělat nechutné věci. Nějak hledím na zoufalce Paroubka, čtvrtá strana i když v jedné byl dvakrát, to chce hodně velký tah na bránu a to se v kapitalismu počítá. Kdyby dal Bůh některým budovatelům kapitalismu jednen krční obratel navíc sežrali by pod sebou vlastní lejno.

  OdpovědětSmazat
 4. Paroubku jdi už do někam s těmi tvými socdemáckými dětmi je to stejná pakáž jako ODS, TOP 09, KDU-ČSL, KSČM atd, prostě se smiřte s tím že vám zvoní hrana, ten váš samolibí Mussoliny má dohráno na sliby po těch zkušenostech skočí pouze retard, je třeba konečně novou krev a to takovou která bude bojovat za svůj národ a ne prodejné děvky.

  OdpovědětSmazat
 5. Pokud ze scény zmizí tahle parta tzv. levicových politiků, vůbec nikomu to nebude vadit. Nikomu soudnému. Mají našlápnuto následovat ty vykuky z ODS, pošuky z Ťopky a farizeje od lidovců. A tak je to dobře.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jeden dotaz. Jak se pozná levice od pravice? není to podle toho, kterou rukou krade?

   Smazat
  2. U CHAZARŮ SE LEVICE A PRAVICE NEROZLIŠUJE
   jsou ti co loupí a kradou a ostatní, co dělají křoví, stafáž. A ti křičí chyťte zloděje.
   Foldyna nabádá chovance z Lihového domu, aby když je chytnou u rozkrádačky tvrdili, že do Sobotkovi mafie nepatř a rychle vystoupili z partaje.
   Jsou to titíž zločinci, jako zloději Klausovi ODS, Kalouskovi TOP 09, Marvanové ODA, Rumlovi Unie,...
   Zajímavé je přiznání barvy sionistická platforma SaN, která nejdříve kolaborovala se zločincem Kalouskem a když Kárl postoupil mezi nekrofily, neboť s ním už obcují jen oživlé mrtvoly, SaN se veřejně připojila k páté koloně sudeťáků - KDU ČSL.

   Smazat
  3. Paroubek se už může začít chystat, opět je po volbách resuscitovat. Avšak věřím, že premiér Okamura na ně najde tolik nepravostí, že už je ani Paroubek nezachrání. P.K.

   Smazat
 6. To se nepozná,neboť kradou všichni.Co politik to
  podvodník a zloděj.Nedělám si iluze,že socani na
  to dojedou.Pořád je dost lidí,kteří je budou volit.
  Členové socanů jsou stejní,jako vedení.Každý slušný
  člověk by z takové vlastizrádné strany vystoupil.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 7. at jakkoliv volim ano nebot zatim nic nerozkradli andrej kurva do nich!!!
  docent

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Andrejovi neveriť, neveriť a neveriť!!! A to som Slovák z Bratislavy a absolvent VŠE ako Andrej. Naša rodina nikdy nekamarádila s ŠtB.
   Voľte Okamuru, dejte mu šanci!!!

   Smazat
 8. Slávek Kudrnáč Sobotka = hrobař české levice - a ČSSD zvlášť

  OdpovědětSmazat
 9. Na levici a pravici to rozdeluji hlupaci a to se hodi tem, co chteji rozpoltit narod..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní17. prosince 2016 2:29
   Také se řadím k těm hlupákům. Těžko mě přesvědčíte, že mám společné zájmy s králem heren Valentou, nebo králem investorů Kellerem, nebo králem (nelze vyslovit) Kalouskem, nebo, …
   Existenci levice a pravice se snaží zamlžit právě ti, jejichž zájmy jdou proti levicové většině. P.K.

   Smazat
 10. ČSSD už není záchrana,takoví spasitel se v ČSSD nenachází.Do voleb můžou přijít další kauzy.Tato kauza je jen bumerang lex Babiš.Také se ukazuje,napojení ČSSD na firmy,jak to dobře popisuje Erik Best,ČSSD jako a.s.

  OdpovědětSmazat
 11. Pane Paroubku, socani si podřízli pod sebou větev už podporou havlismu a kultu osobnosti se už nemohou zbavit. Na vlně pravdy a lásky se dostali do vrcholových politických i hospodářských posic úpně stejné kreatury jako za vlády jiných polistopadových vlád a teď všichni sklízíte ovoce. Jste v nevýhodě, všichni zazobanci si budou držet posice a případná proklamovaná podpodra oněch více strádajících vám nepomůže, spíše ještě více ztratíte, protože socanům už nebude věřit nikdo, ani na pravici, ani na levici.

  OdpovědětSmazat
 12. Paroubek má zřejmě krátkou paměť. Za souručenství ODS a ČSSD si v Ústeckém kraji na krajské, okresní, obecní i místní úrovni porcovali rozpočet a dotace jednotně ruku v ruce. ODS reprezentoval hejtman Šulc a ČSSD Benda (Paroubkova pravá, nebo levá ruka). Od r. 2002 na drancování rozpočtu makali společně. Pokud tu nebyl člověk se svou firmou, nebo živností správně orientován, i se směřováním výpalného, tak si ani neškrt a ti správní kluci a holky co spolu mluví se k dotyčnému chovali jako by měl lepru. Prvním počinem jak regionální politici ODS použili nekonečný algoritmus vyvádění peněz z rozpočtu přez nastrčené firmy bylo vysazení výsadku mezi vlivné v Praze. Tou kukačkou byl Petr Gandalovič, ministr a následně velvyslanec v SSA. Bohužel programátorům se program odklonu toků nějak zaviroval a tak se stalo, že finance neodcházely z nastrčených firem ve správném oběmu, ale někde se zadrhly. Stačí se podívat, které firmy v Ústeckém kraji pořád dokola vyhrávaly veřejné soutěže a je rázem evidentní celá provázanost. Pak už se ani nedá nepochopit kterak Primátor Ústí Kubata, ke golfovému areálu na skládce z dotací EU přišel. Firmy jsou známy. Jména jsou známa. Vazby jsou očividné. Praktiky, kdy se z původních protagonistů stali lokajíčci kmotrů a kápů také. Ale vůle rozkrýt to, chybí i dnes. A v pozadí je ještě skupina neviditelných. Nemají příjmy, nemají na sebe žádné majetky, v podstatě neexistují, ale jejich smrad je cítit všude. Tohle je oligarchismus. Tedy prorůstání soukromých financí do politiky s následnou deformací právního a sociálního prostředí. Babiš se svým Agrofertem je proti těmhle praktikám čitelný jako slabikář pro slabozraké. Vše podle hesla " zloděj křičí chyťte zloděje ". Ono by taky bylo zajímavé vědět proč Kalousek jako KD ministr obrany tak vehementně prosazoval Americké Pandury od Rakouského dodavatele a pomohl tak zadupat do země České zbrojovky. Nešlo totiž o ten samotný akt, ale o zakázky následné, jež nebudeme schopni již sami realizovat. Tedy TOP09 je z tohoto pohledu jen pokračováním stejných praktik a neustálé volání Kalouska a jeho soukmenovců po vyzbrojení kvalitní západní technikou proti zlému Rusku jen plněním zadání. Projekt TOP09 stál tolik, že od něj nelze jen tak cuknout. A kdyby se neobjevilo ANO měla TOP09 být u kormidla. Že se tak naštěstí nestalo a v propadlišti postupně mizí jak ODS, ČSSD a KDU, svědčí o jistém zbytku zdravého rozumu v rozhodující části populace. A oligarchizace politických stran a společnosti už je jen důsledkem reexportu našich daní skrze Brusel. Návrácení k selskému rozumu a ochrana vlastních zájmů je více než nutno. Žádný politik ani byznysmen se o nás nepostará lépe, než mi sami. V opačném případě si jen živíme vlastního parazita.

  OdpovědětSmazat
 13. Kladu si otázku, koho volit. Je tady řada zlodějských stran v čele s ODS, ČSSD, TOP 09, dále zahnívající komunisté a pro mne ne moc čitelné hnutí ANO (Telička, Zlatuška, Stropnický a pod.). Jediným záchytným bodem pro mne zůstává Okamurova Strana přímé demokracie. Dostane můj hlas. Jsem přesvědčen, že s ním nemůže být hůře.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jednoduché. Ta méně inteligentní část voličů se přidá ke Gazdikovi a bude volit starosty s černoprdelniky

   Smazat
 14. ČSSD je poslední zábranou, aby se vlády nad zemí zmocnil slovenský oligarcha s temnou minulostí a prominentním komunistickým původem, který rozšířil svoje podnikání do politiky aby zvětšil svoje impérium a získal kontrolu nad všemi firmami a finančními toky v zemi. Bude-li ČSSD ještě dále oslabena těmito skandály a vnitřními půtkami, tak již tomu nebude možno zabránit.

  OdpovědětSmazat
 15. http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Soubor:Billboard_ČSSD.jpg

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.