Reklama

čtvrtek 15. prosince 2016

Tereza Spencerová
15. 12. 2016       Parlamentní listy
 (kráceno)
Před pár týdny jsem tu říkala, že Západ „zničehonic“ utlumil dodávky zbraní teroristům do východního Aleppa. Nebo jinak, hodil tamní džihád přes palubu coby neudržitelnou přítěž. To ostatně uznávají i představitelé Damašku – přiškrcení dodávek zbraní zvenku výrazně usnadnilo syrské armádě úspěšný postup východním Aleppem. Samozřejmě, pokud se Západ ke svým chráněncům zachoval právě tímto způsobem, je třeba to nějak zastřít, a tak se rozjede další vlna propagandistických „hrůz“. Nemá smysl to brát nějak vážně. Jsou to jen slova, která se nedají nijak doložit.

OSN mimochodem přestala počítat oběti v syrské válce už v roce 2012 s argumentem, že se čísla nedají ověřovat, a tak veškeré informace, které západní média a politici neustále omílají, vycházejí od chlapíka v anglickém Coventry, který v patře nad svým secondhandem – už i s dotacemi od britské vlády a nejen jistě od ní – generuje čísla. Prostě jeden den řekne, že bylo zabito tam a tam tolik a tolik lidí, a západní média, ten etalon kvalitní žurnalistiky, se s tím spokojí a všechno po něm papouškují. Už jen tohle samo o sobě jasně ukazuje, „jak hluboko jsme klesli“.

A s tou vámi zmíněnou OSN je to taky legrační. Titulky jsou sice fakt pádné, ale když si přečtete „138. odstavec“, tak zjistíte, že Výbor OSN pro lidská práva, který ovládají Saúdové – Saúdové, ti staří demokrati! – má k dispozici neověřené zprávy, podle nichž se možná někde něco stalo, ale neví se kdy a kde. Fakt, že to média, včetně těch našich, interpretovala jako tvrzení OSN, že Asad v Sýrii zase zmasakroval víc než 80 lidí, je příznačný pro naši dobu a naši politiku. Nechci se ale zaobírat důvody, proč západní média – včetně těch českých – lžou. To je spíš otázka pro ně, ne?

16 komentářů :

 1. Válka slov.Kde tohle všechno povede, kdo ví.

  OdpovědětSmazat

 2. Volební model v prosinci podle CVVM

  FOTO: David Ryneš, Novinky
  Anketa

  Koho byste volili?
  ANO
  25.1%
  ČSSD
  5.3%
  KSČM
  14.2%
  ODS
  13.3%
  KDU-ČSL
  4.7%
  TOP 09
  3.5%
  SPD
  30.1%
  Piráti
  1.8%
  Někoho jiného
  2%

  Celkem hlasovalo 3994 čtenářů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S tím ODS jsi to přehnal, Já generují tak 0,5%

   Smazat
  2. Já bych volila motýly, jsou pestřejšího druhu a přežívají krátce. Celý životní cyklus od vajíčka přes housenku a kuklu až po délku samotného dospělce se pohybuje v rozmezí od několika dnů, týdnů, až po několik měsíců, kdy samotný jedinec nepřežívá 1 rok, takže než stačí napáchat škodu, jde od válu. Všem čtenářům NR přeji klidný čas adventní.Iva

   Smazat
  3. Ale vždyť je to úplně jedno kterou stranu volíme,plně obsazené židy,proto není nějakého rozdílu ve vládnutí.Jinak ODS má mnoho příznivců,mají za co poděkovat této straně.

   Smazat
  4. A kde je Gazdík s tou méně inteligentní částí voličů ??

   Smazat
  5. Gazdík se dává dohromady s černoprdelníky aby uspěli ve volbách. Nižší IQ se musí spojit s nízkým IQ aby dohromady měli to IQ o trochu vyšší.

   Smazat
 3. Sebe a doživotně s neomezenýma pravomocema!

  OdpovědětSmazat
 4. Ja bych volil Vlastovku na tom obrazku .

  OdpovědětSmazat
 5. Já bych volil sebe a svoji ženu, aby byla opozice...

  OdpovědětSmazat
 6. Přidám se mainstreamu a budu lhát a lhát.
  A třeba to SPD dotahne nad 50%. Děda.

  OdpovědětSmazat
 7. Průzkumy? Nesmysl! Většina lidí se bojí říct "Dobrý den".

  OdpovědětSmazat
 8. ...a Palmýry se Islamisti zmocnili cepama, které dostali z Burundi.

  OdpovědětSmazat
 9. No ještě že máme paní Spencrovou jinak by jsme klesli ještě níž.Jediná ona říká pravdu,važme si toho!.Všichni politici totiž mají snahu dělat z lidí blbce nejen na Západě,ale i na Východě a media Západní i Východní nàm jen lžou o Syrii,protože přebiraji a stále omilají informace od SOHR tj.od chlapíka z anglického Coventry.
  Štěstí,že na rozdíl od redaktorů v ČT a Čro,máme tak kvalitní žurnalistiku,která podává nestranné a objektivní zaručeně pravdivé informace.

  OdpovědětSmazat
 10. Všechno toto svinstvo je nevyléčitelná choroba tohoto skvělého systému. T

  OdpovědětSmazat
 11. Velice originalni nas upozornovat ,jak my jsme hluboko klesli. Inteligent se pozna. Vsecko vi a vidi.
  Nic takovemu znalci neujde.
  I to, ze dodavky valecneho materialu usa na pomoc teroristum , by padly do rukou nepritele.
  Ovsem to se nam musi rict , my bychom to sami neuhodli, proc. Anzto jsme .....koncentrovana nedostatecnost.
  Uz od skolnich let jsem byl pln nedostatecnosti a anti-inteligence.
  Ovsem inteligent se taky pozna , ze reseni , napravu a usili prijit na to jak veci zmenit a snahu veci zmenit , to uz velkoryse prenecha nam idiotum...
  Nemuze prece opustit kancelar ,odkud kaze a kara narod o vsech poklesech a chybach ....
  Takovou neuveritelne slozitou konstruktivni a tvurci praci nemuze delat jen tak nekde , nekdo , na to musi byt jeden expert...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.