Reklama

.

.

středa 28. prosince 2016

The Saker: Katastrofa ruského vojenského Tu-154 – pár krátkých prvotních úvah

Saker
28. 12. 2016 

Je příliš brzy na závěry k tomu, co se stalo s tímto letadlem. Ale jelikož jsem o to byl prostřednictvím e-mailu požádán, zde je pár mých vlastních, osobních prozatímních úvah.


Technická závada: Nepravděpodobné. Tu-154 je třímotorové letadlo a je to velmi spolehlivá mašina. Bezpečnostní bilance tohoto letadla je srovnatelná s většinou letadel jeho doby, přestože bylo často provozováno v extrémních podmínkách, v jakých jiná letadla neoperují. Tu-154 nastoupal do dostatečné výšky k tomu, aby se pokusil o návrat na letiště nebo případně o nouzové přistání na vodě. Počasí toho dne bylo dobré. Posádka nehlásila žádný problém. Ta katastrofa musela být okamžitá.

Problém s palivem: Nepravděpodobné. Problém s palivem je v případě nehody vždy prvotním podezřením, ale jestliže by motory indikovaly problém, nebo i kdyby došlo k jejich úplnému výpadku, piloti by měli čas o tom informovat. A také, stejně jako ostatní letadla, i Tu-154 může klouzat a provádět manévry bez energie z pohonné soustavy.

Kontakt s ptáky („birdstrike“):
Nepravděpodobné. Nejsem si jistý, že by někdy došlo k současně trojitému výpadku motorů po nasátí ptáků, ale i kdyby se to stalo, posádka to mohla hlásit, což neudělala. A opět: případ letu US Airways 1549 ukázal, že ani katastrofický „birdstrike“ nemusí zamezit pokusu o přistání s plně naloženým dopravním letadlem.

Chyba pilota: Vysoce nepravděpodobné. Chlapi, co pilotovali tohle letadlo, byli extrémně zkušení. A i když je chyba člověka vždy možná, většinou vyústí v situaci, kterou je možné ohlásit. Ovládání Tu-154 je velmi komplexní záležitost a letadlo má své slabiny – ale ty byly ruské posádce velmi dobře známy a tato posádka byla velmi zkušená.

Střela: Nepravděpodobné. Tu-154 je vybaven třemi motory včetně jednoho instalovaného nad zadní částí trupu a exploze bojové hlavice MANPADu (lehká, z ramene odpalovaná protiletadlová řízená střela s tepelným naváděním – pozn. překl.) nemá rádius dostatečný k vyřazení všech tří motorů. Pokud jde o větší střely, pobřeží Černého moře je velmi důsledně kontrolováno ruskými silami a bezpečnostními složkami (jako celé Černé moře) a dostat je blízko k Soči by bylo velmi riskantní a složité.

Sabotáž/bomba: Nejpravděpodobnější – prostě už proto, že ostatní možnosti jsou ještě méně pravděpodobné. Je pravda, že se jednalo o vojenské letadlo s – jak se dá předpokládat – dobře zajištěnou bezpečností. Bohužel, mohu z vlastní zkušenosti potvrdit, že když vypadáte jako Rus a mluvíte jako rodilý Rus, a pokud najdete správnou cestu, zajištění vojenské bezpečnosti v Rusku není vždy tak dobré, jak by mělo být. Nicméně když mluvíte s přízvukem nebo máte zahraniční vzhled, včetně toho, že hovoříte s kavkazským akcentem a vypadáte jako někdo z Kavkazu, bude mnohem těžší překonat kontroly.

Ze všech těchto důvodů, a ačkoliv je ještě příliš brzy na spekulace, mnou preferovanou hypotézou je, že to byl teroristický čin vykonaný ukrajinskými operativci. Doufám, že se mýlím a že se budu mýlit i v příštích čtyřiadvaceti hodinách, ale v tomto okamžiku se mi to jeví jako nejpravděpodobnější scénář.

A ještě jedna věc: tato tragédie opravdu zasáhla mé srdce. Nejenže zahynuli Aexandrovci, ale na palubě byly dvě další úžasné osobnosti: Valerij Chalikov a „Dr. Liza“. Neexistují slova, kterými by se dala popsat ztráta, jakou znamená smrt všech těchto lidí pro Rusko. To je důvod, proč doufám a modlím se za to – bez ohledu na první reakci popsanou výše – aby to nebyl ukrajinský teroristický útok, protože pokud ano, následky budou velmi vážné. Více bychom se mohli dozvědět velmi brzy.

The Saker

Zdroj: thesaker.is Překlad: Geo, Eurasia24.c

70 komentářů :

 1. vlku, vedle... jsou venku záznamy hovoru z kokpitu, pokud ovšem nejsou záměrně podvržené. Je to všechno jena velká šachová partie vč. Karlova, kterou je nutno vyhrát.

  S

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Terorista, terorista. Ten většinou bývájen jeeden. Takžte vlastně nezabezpečená kontrola. Pokud by lidé nutně museli púracovat např. ve trojicích, tak lehce zkontroluje jeden druhého. Ovšem dnes se člověk všude vylučuje ve prospěch "moderní techniky". Bohužel.

   Vymazat
 2. Podobně asi uvažoval i Putin a proto nikoho neobvinil, nic nevyloučil, a bedlivě se sbírají důkazy.
  Josef

  OdpovědětVymazat
 3. Říká se, že odříkaného chleba největší kus. Volně to lze parafrázovat asi tak, že právě odmítaný teroristický útok bude asi velmi pravděpodobný. A mohl být zorganizován spícími krtky i v rámci ruské armády. To je stejné jako s vrahem Karlova, také byl v osobní ochrance Erdogana a 8x mu kryl záda, ale do jeho zad nestřílel, dostal zadání střílet do zad někoho úplně jiného.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tohle považuji za nejpravděpodobnější. Ono škodit je relativně snadné. Když jsou k dispozici potřebné znalosti a krtek (spící agent) třeba pracuje v technické obsluze letadla, tak lze opravdu velice snadno na vhodném místě způsobit velmi obtížně předem odhalitelnou sabotáž.

   Vymazat
 4. Ale vždyť ve zprávách říkali, že už našli dvě ze tří skříněk a sekly se jim klapky a piloti pravděpodobně zazmatkovali. Citovali svědka, který viděl, jak letadlo stojatě dopadlo na hladinu, utrhnul se zadek .... nebo na co jsem to koukal?:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Říkali lecos. Ale jen oni ví, jestli je to pravda, nebo jen zastírací manévr.

   Vymazat
  2. To bylo na ČT 24!

   Vymazat
  3. "Sekli se jim klapky". Tohle je velice hlídané a kontrolované místo. Již za druhé světové války byla sabotáž několika letadel, kde jim mini-výbušninou sundali klapky. Bez klapek s tím už pilot nemá šanci něco udělat (proto se sabotáž umisťuje právě sem), takže o zmatkování pilotů v tomto případě nemůže být řeč.

   Vymazat
  4. Pokud to bylo na ČT24, tak za takovou informaci bych nedal ani zlámanou grešli. Lhát, lhát, lhát, to je to, oč tam běží.

   Vymazat
 5. To je zvláštní článek. Celý vlastně směřuje k tomu, že to bylo dílo kohosi z Ukrajiny. Chápu, že by se jim tam asi nevetřel ani černoch, ani Kazach a ani někdo z Asie. Ale proč hned Ukrajinec? Najmout si ruského "teroristu" si mohl kdokoliv.
  Čímž netvrdím, že to nemohlo mít původ na Ukrajině.
  Navíc bych si netroufal tvrdit nepravděpodobnost technické závady. Je to jenom stroj a navíc tenhle letoun nebyl nejmladší. I když nedávno prošel nějakou velkou opravou a modernizací.
  Ten článek je o ničem, korektní by mi přišlo počkat si na nějaké byť prvotní výsledky šetření úřadů. Ale on celý ten web je dosti pofiderní.
  p

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, buď dál korektní, jak se dneska říká, buď nestranný, ale až ti někdo bude podřezávat krk, neměj mu to za zlé. Je to přece normální.

   Vymazat
  2. 22:54 Jednotlivá technická závada, i kdyby jí někdo "pomohl", nedokáže při zdvojení i ztrojení nejdůležitějších funkcí vyřadit celý letoun. Ale hlavně vhledem k nízké výšce letadla nedokáže vysvětlit rozptyl trosek na několika kilometrech čtverečních. Úvahy Sakera jsou podle mně velmi korektní, žádné spekulace.

   Vymazat
  3. Navíc si autor sám sobě odporuje. Žádnej Ukrajinec by nemluvil rusky čistě a bez přízvuku, takže pokud to byl terorismus, pak ho provedl Rus.

   Vymazat
  4. A 23:47
   Koukám, že pán je znalec. Až na to, že na Ukrajině mluví polovina obyvatel rusky jak rodilý Rus.

   Vymazat
  5. Nikdo by moc rád rozpoutal válku Rusku proti Ukrajině a my víme, které klany v USA o to usilují. Osobně se přikláním k sabotáži spícího krtka v technické obsluze letadla.

   Vymazat
 6. Myslím, že rusové zatím se zaťatými zuby snášejí všechny tyhle kopance, v zájmu budoucího. Ale na všechny ty, kdož tahle svinstva organizují a uskutečňují, záhy dojde a budou to mít zpátky i s úroky.
  Samozřejmě se nejedná o náhody a nehody, ale zatím není konstalace k odvetě. Jde o důležitější věci, než momentální pomsta.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ja vim ze se pomsti.
   Pomoc Syrii je take odplata za Afganistan...
   Usaskum se velmi nevyplatil prevrat v Iranu 1953.
   V 1979 jim prepadli velvyslanectvi v Teheranu,drzeli rukojme pres rok, 248 mrtvych vojaku v Bejrutu, CIA sef a dalsi clenove uneseni a dalsi utoky a Usaci museli utect z Iranu a z Libanonu.
   A zacali ztracet Str. Vychod, jak vliv Iranu vzrustal a vzrusta dodnes.
   Libanon pak porazil Izrael a vyhnal je ze zeme ,ztrata pak vedla k presvedceni , ze Izraelci jsou k porazeni..
   To vedlo do Irangate a jinych problemu navic.
   Ztraty rusu jsou ve velmi schopnych ,tezko nahraditelnych osobnostech.
   Kdy tohle skonci...

   Vymazat
 7. Divíte se Stalinovi, že byl tak paranoidní?

  http://www.irucz.ru/cz/zpravy/1-/114000000000-ruska-federace/114001000000-centralni-fo/114001609100-moskva-hlmesto/409-politika-mezinarodni/31560-zasadni-prohlaseni-m-zacharovove-ohledne/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23:23 Děkuji za velmi zajímavý odkaz. Zacharovová to má jednoduché, stačí jí citovat fakta. Nemusí z pravdy dělat lež a překrucovat význam řečeného. Je to smutné, jak všechna ta špína a faleš západních politiků stále jasněji vyplouvá na povrch jak olej na vodě.

   Vymazat
  2. 0:01 Myslím, že tam je vidět opravdový strach, když začali likvidovat už i diplomaty!

   Vymazat
  3. To už ale je za hranou studené války- toto jsou neakceptovatelné nepřátelské kroky.

   Vymazat
 8. Ta stejna destruktivni parta, kteri prohrali volby se stim absolutne nechteji smirit a nejen napadaji a demonizuji Rusko, ale chovaji se jako agresivni hystericke baby.

  Dcera presidenta Trumpa , ktera letela s malymi detmi na Floridu byla verbalne napadena dvouma buzerantama z Brooklinu. (Lasner & Goldstein - "MANZELE" - oba Zide.)
  Divim se, ze se o tom nepise v Cesku.

  Nejzajimavejsi na tom je , ze to nazlobilo nejvice cernochy, kteri prohlasili, ze vrah ruskeho diplomata Karlova se jmenovam take Goldstein. (Z prekladu z Islamu.)
  Dale rekli, ze tato skupina PRUSERARU ma disproporcne nejvice atentatniku na svete a uvadeli napr. Jacka Rubyho, ktery oddelal Oswalda.

  Umele vytvarena nenavist proti
  Rusku je obrovska a dela to pouze jedna skupina lidi.
  Proto si myslim, ze na letadle byla nejaka sabotaz.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. zatim jenom verejnost nevi co se stalo,vsichni co do toho maji co kecat uz to vi!
   Apropo,-tady hazim odkaz na link potencionalnich akteru vseho zla na tehle zemi:-)
   http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Izrael

   Vymazat
  2. Honolulu, dnes jsme se vrátili z Krakowa, a navštívili jsme tam mohyli Kosciuszka. Vůbec jsem doposud nevěděl kdo to vlastně byl- bojoval za nezávislost USA, a pak bojoval za nezávislost Polska ve válce s Ruskem.A tam do těch dob je počátek nenávisti- skutečné nenávisti vůči všemu ruskému. Oni jsou schizofrenici. Na jednu stranu katolíci, papežštější než papež, s plnou hubou odpuštění a boží milosti, a na druhou stranu absolutní nenávist vůči Rusku díky historické zkušenosti. Němci jim provedli daleko větší zvěrstva a je to čerstvější, ale oni budou navždy nepřátelé rusů. Navždy.A to je bohužel škoda. Jinak Krakow velmi krásné město, milí lidé, mnoho turistů.

   Vymazat
 9. Soros nezahálí. I Afrika chce pod tlakem globalistů zrušit všechny hranice
  28.12.16

  Rwanda:
  Šéfka komise Africké unie, Nkosazana Dlamini-Zuma , prohlásila, že svobodný pohyb afrických občanů po celém kontinentu bude mít více výhod než nevýhod.
  Řekla, že průkopníkem svobodného pohybu Afričanů po celém kontinentu se stala Rwanda:
  "Rwanda se stala zemí, která vede toto hnutí a otevřela své hranice pro všechny Afričany. Tento druh politiky zvýšil turistiku o 24 % a obchod o 50 %.
  Obecně nám svobodný pohyb Afričanů přinesl více výhod než nevýhod. ...
  Jestliže mají lidé svobodu pohybu přijdou a odejdou. Pokud se nemohou o své vůli vrátit, pak zůstanou.
  Pracujeme na komplexním protokolu volného pohybu a doufáme, že bude podepsán v roce 2018."
  ________
  Sorosův organizovaný zločin nevynechá ani Afriku. Jak je vidět i v Africe se protlačuje Global Compact o migraci. A to přesto, že v Africe jsou kmenové a další války na každém rohu.
  V Africe nebudou žádné hranice a v Evropě také ne. Dokážete si představit, co potom nastane?
  Zdroj: http://allafrica.com/stories/201612200520.html

  Syřané kopali v autobuse do Němců. Jeden a půl roční dítě kopli do obličeje
  28.12.16

  Německo:
  V noční autobusové lince v Augsburgu došlo na Štědrý den k výtržnostem migrantů.
  Čtyři Syřané se v autobuse pověsili "jako opice" na držáky a nohama kopali do cestujících včetně starších osob a žen. Kopem do obličeje bylo zraněno i jeden a půl roční dítě v kočárku.
  Dítě bylo ošetřeno záchranáři, převoz na kliniku nebyl nutný.
  Syřané také bili Němce svými pásky. A napadli jimi i záchranáře. Situaci zklidnila až přivolaná policie.
  Zdroj: https://politikstube.com/horror-fahrt-in-augsburg-syrer-wuet...

  V Německu již zakazují demonstrace - ty protiimigrační
  28.12.16

  Německo:
  Německo rychle postupuje směrem k diktatuře. Po zavedení cenzurního úřadu nyní přichází zákaz demonstrace.
  Německá policie zakázala plánovanou demonstraci krajně pravicové Národnědemokratické strany (NPD), která se měla konat na silvestra v Kolíně.
  Důvodem zákazu demonstrace NPD jsou podle policie možné „závažné hrozby pro veřejnou bezpečnost, kterým se jinak (než zákazem) nedá zabránit“. Proti rozhodnutí se může strana ještě odvolat.
  Zajímavé je, že nikomu v Německu nevadila syrská demonstrace, která proběhla v prosinci v sárském Saarbrückenu. Na demonstraci volali Syřané "Scheiße Russland, Scheiße Deutschland!" a byli ověšení vlajkami Svobodné syrské armády.
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/kolin-nad-rynem-demonstrace-npd-d37-/...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. zajimave ze si to ti pricmoudli zmrdi nezkusi treba na trase z Michalovcu do Kosic!
   To by po prvni kokotine vylitli za jizdy oknama,v lufte by meli rozkopanou prdel a nejsm si jistej jestli by t tomu jeste nedostali bonus takovejch lesklejch,podelne sikmo ryhovanejch prdnetu z olova zabalenych do hezke tombakove kosilky :-)..

   Vymazat
 10. Ach tak.
  Takze Putin a jeho nacisté získali díky ruskému šlendriánu a opilství omluvu pro další vrazdení na Ukrajinē.
  Vy komouši a náckové jste dobytek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, co k tumu napsat jiného, než to, že dle tvého projevu ty dobytku nesaháš ani po kopýtka. Jsi jen lejno, tak, nic víc, nic míň, jen jedno úplně zbytečné lejno, co tady trochu zasmrdělo. Hovne.

   Vymazat
  2. 23:43 Hele,nácku,nejsi náhodou kámoš Jandy?Jsi,viď?No tak, nestyď se,každý se musí nějak živit.Takže Pepku vyskoč,naber jiný směr a šup do Jandovskokavárenské pr*ele!

   Vymazat
  3. K nacistickým idejím se hlásí Ukrajinci! - http://sk.whitereconquista.com/

   Neřikám že je to něco špatného! Ale rozhodně vím že tvá hlava je na úrovn debila. Protže Putin rozhdně nemže mít nacistické postoje, neb mu v Leingradě za blokády zemřeli sourozenci! Blbe!

   A ruští nacisté ho nesnášejí, právě proto že zradil Novorusko! Občas něco studuj, idiote, než zase začneš svinit slídu sajratem z nějakých mainstrýmových sračkometů, jo? - https://vk.com/chernosotnia

   Vymazat
  4. oprava: Protože ... rozhodně nemůže ...

   Vymazat
 11. Nějak je toho víc najednou a tuším že to ještě není konec.
  Ani Ukrajinci ani velká část stávajícího establišmentu USA si nemůžou dovolit, aby Trump převzal kontrolu. A 20. leden se blíží.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co když se Vláďo do toho 20. vůbec nic nestane? Tak jako obvykle? Spláchneš se už konečně do hajzlu?

   Vymazat
  2. Co to znamená nic se nestane? Neustále se něco děje, jedny šrouby se utahují, jiné povolují.
   Já předpokládám, že Trump zdánlivě bez problémů se ujme funkce. Ani "Jim" by nevyhovovalo, kdyby se tak nestalo, to by mohlo znamenat taky snížení jejich moci a ztižení jejich pozice. Trump se sice ujme moci, ale jeho pozice bude co nejvíc ztížená.

   A proč se mám spláchnout? Vy nerad diskutujete?
   S takovjema jsko jste vy budeme dřív nebo později v hajzlu všichni, i vy.

   Vymazat
  3. Měj jsem spíš napsat: "ujme se úřadu/funkce", než že "ujme se moci".
   Moc nebude mít ještě dlouho.

   Vymazat
  4. 0:02 kvuli tobe ne, smrade, ktery se boji stat za svymi slovy

   Vymazat
  5. >> "si nemůžou dovolit, aby Trump převzal kontrolu"
   >> "Trump se zdánlivě bez problémů ujme funkce"
   >> "jeho pozice bude co nejvíc ztížená"
   >> "moc nebude mít ještě dlouho."

   Shrnutí. Myslím, že takhle to je jasné.

   Vymazat
  6. 0:02 Bohužel, už se toho stalo tolik a tak křečovitého, že pravděpodobnost podobných akcí je velmi vysoká.
   A jestli se do toho 20.něco stane, spláchneš se už konečně do hajzlu ty?

   Vymazat
 12. Zdejší paranidně-schizofrenní konspirační pičusové jsou zase ve svém živlu.
  Nepomůže dokonce ani když sami Rusové jednoznačně tvrdí, že to žádná sabotáž, bomba, útok,... nebyla.
  Těmto pičusům prostě není pomoci, jsou postižení, nemají to pod kontrolou. Nemocným a postiženým byse nemělo smát a mělo by mi být těch psychoušů líto. Ale nemůžu si prostě pomoci. Směju se jim :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. JJ - takovej obbyčejnej, teplej úsměv idiotův.

   Vymazat
  2. 0:01 Tobě už nemůže pomoci nikdo. Víme, že se směješ pořád. Dokonce tě při tom nafilmovali:
   https://www.youtube.com/watch?v=6dbSVYOM_sw

   Vymazat
  3. 0:01 ty smrade se neumis smat, jen vtirat

   Vymazat
 13. Ukrajino, bůh s tebou

  OdpovědětVymazat
 14. Alexandrovci byli pro mne vzdy spojeni s bolseviky a zadna sborova vystoupeni atd , nebylo nic pro mne.
  Ale , videl jsem ,ze meli a maji velkou spoustu priznivcu , kteri navstevovali a obdivovali jejich vystoupeni , bezesporu na vysoke umelecke urovni.
  Proto jejich tragedie je velkou ztratou pro cely svet , pro nas pro vsechny a zustane po nich prazdnota , kterou zatim nelze vyplnit.
  Cest jejich pamatce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejste informován o historii. Elity se snaží kydat hnůj na bolševiky. Bolševismus ve své podstatě je jednání v zájmu většiny v zájmu lidu v zájmu všech, začal s například už Kristus (království boží na zemi - spravedlivá společnost), kdežto vládnoucí uměle udržovaná parazitická vrstva menševiků (zákulisním vedením podporovaná pomocí náskoku ve znalostech - hermetismus) usiluje o udělaní otroků z ostatních.

   Zaměňuje se s komunistickou stranou, která byla obsazena žido-zednářskými tajnými spolky. Proto také došlo k odevzdání východního bloku západu (i když východ vyhrál, přes všechny pozlátka je západ systém letadlo a dohrál, ale díky elitám si prodloužil život na úkor západu, ale princip letadla nakonec končí krachem). Pomluva bolševismu byla zavedena elitami již po smrti Stalina (za totáče všichni nadávali na bolševiky), protože potřebují zamaskovat, že dokázali z Ruska za Stalina udělat z nejzaostalejší zemi tu nejvyspělejší. Původně měla být celosvětová revoluce a NWO na bázi marxismu (zpočátku tam židé nalezli, ale pak se je podařilo na chvíli vykořenit, ale za čas po Stalinovi zase stranu obsadili). Ale bolševismus je Ruské společnosti vlastní a dán životem v občinách, kdy se lidé nedělí podle kast a každý dělal co bylo potřeba a co uměl po dohodě s ostatními (známý příklad z historie, kdy veslař vstal převlékl se do bílého roucha a začal plnit funkci diplomata). Pak došlo k násilnému pokřestančení a zavedení davo-elitářské společnosti (bojarové podlehli klamu já a opili se nabízenou mocí nad lidmi) podle egyptské biblické koncepce (zlaté prase a rozděluj a panuj) a zavedla je uměle vypěstovaná skupina chrámových otroků (židé, kteří obsadili většinu byrokratických struktur společnosti celého světa a vůbec se židé hrnou do každé revoluce). No Stalin to prohlédl a získal podporu bolševiků (původní vědoucí ti, kteří zbyli a zůstali skryti z dob, kdy byl Ruský civilizační okruh organizován bez sloužení vládnoucím elitám). Strana bolševiků byla zpočátku velmi malá, ale jako jediná se postavila za Rusko a dokázala v čele se Stalinem nemožné.

   Bolševikům zdar a slávu za jejich úsilí o spravedlivou společnost.

   Poznámka:
   Uvědomme si, že po odevzdání východu západu, kdy západ měl vše a mohl všechny problémy světa hravě vyřešit se vše začalo zhoršovat. Zdrojů a všeho bylo dost a žádný nepřítel, stačilo investovat do vzdělaní a infrastruktury rozvojových zemí a všichni se mohli mít dobře. A proč to nešlo? Protože někdo nám chce vládnout a zotročovat lidstvo, což je dnes v dobách rozvinutých informačních technologií zřejmé.

   Vymazat
  2. Ad 13:57
   Asi se budu muset na bolševiky a bolševismus podívat blíž, mám podobné tušení, jako to, co Vy už máte docela vyjasněno.
   Je to pojem hodně pošpiněný, většinou záměrně.

   Vymazat
  3. Kdyz se tak krasne a bez risika kradlo ve prospech velkeho Lzida . Zbohatli tak ze asi z 15 bilionaru jich mame nyni po 29 letech cca 405 a roustou jako houby Vse je jeden velky podvod neni economie je jen bursa a bursa je hodnoceni toho zda "vydelek " spolecnosti je dostatecne vysoky. To zanamena drahe vyrobky ,levne pracovni sily (cina cesko vietnam atd)Potom CEO da platy board of directors a board of directors da plat CEO + premie odmeny a podobne. Co zbyde na plebs neni tak dulezite ,at se staraj isami v te democracii co tak miluji a za ni se nechavaji mrzacit a zabijet valkami jez zid nekonecne vyvolava.Do toho jeste hraje ta spinava banda lobystua ruzne mafie odboru a spolecnosti neziskove . No a jak je to jednoduche ne?

   Vymazat
 15. Podle mě se Alexandrovci na palubě ožrali, začali všichni najednou tančit kozáčka a rozkývali tak ubohý Tupolev který se tak stal zcela neovladatelným.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Horakova zase tancika pod sibenici

   Vymazat
  2. Na každého jednou dojde a to si zapamatuj!Rusové nic netvrdili,jenom řekli,jako při pádu letadla nad Sinají.Už se vyjadřují odborníci,že to byl elektronický atentát a dokonce se spekuluje z francouzkého křižníku,který se nacházel v Černém moři.

   Vymazat
  3. Zdali se dokaze francouzky kriznik bez uhony prodrat z Cerneho More?

   Vymazat
  4. to 8:18
   elektronické zbraně budou asi hrát v budoucnosti velkou úlohu. Jejich výhoda,špatně se dokazuje jejich existence a použití. Vše co člověk vynalezl už bylo nějakým způsobem zneužito a i elektronické zbraně je zapotřebí vyzkoušet, ověřit. Rusové se nevyjadřují k k pádu letadla záměrně, protože usilovně hledají stopy , ono těch záhadných "nehod" v poslední době bylo několik a vůbec bych se nedivil kdyby nějaká taková zbraň-překvapení existovala

   Vymazat
 16. Moje celoživotní zkušenost mi říká, že zlo plodí zase zlo a iniciátorem všech problémů je zlo tvářící se jako dobro. Jsem přesvědčen, že v mnoha palicích se tato tragédie presentuje jako zadostiučinění, tam je třeba hledat tedy i viníka.
  Tato nehoda je zvláštní a jasně se odlišuje od předchozích setřelení letadel. Čas vše ukáže, protože Boží mlýny melou sice pomalu, ale neustále.

  OdpovědětVymazat
 17. Cerne skrinky, KDE JSOU CERNE SKRINKY?

  OdpovědětVymazat
 18. v Moskve - všetky - a aj s videom o páde - a aj svedectvom pohraničnej stráže ... neprirodzene zdvihnutý nos lietadla - strata rýchlosti - a pokus o pristánie na vode - a koniec ...

  OdpovědětVymazat
 19. Stále jsem přesvědčen že šlo o teroristický útok.
  Na náhody nevěřím.
  Václav

  OdpovědětVymazat
 20. Putin se choval příliš sebevědomě po dobytí Aleppa tak mu to dali sežrat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen aby
   Aby na nas brzoucky nedopadla Mrtva Ruka ruske obrany

   Vymazat
 21. slovenská poblbaná dívenka napsala že krmí rybyčky,známka že mladí již mají naistalované IQ hopacího koně.Co ale říci o francouzkém časopisu/to si neblajznou ani TRNKY-BRNKY/.Nelze než konstatovat a je to smutné = měli je tam všechny do mrtě postřílet a časopis srovnat ze zemí.A teď suďte kokoti!!!Nemohu míti radost i ze smrti nepřítele,vždy budu mít výčitky,radost má jen kretén,debil, a toho pověste vejš ať se houpá.Jiná odezva na tohe není možná a můžu říkat že jsem humanista jaký svět neviděl.Svět je úplně pošahaný a ČR vede a je na 1.místě.

  OdpovědětVymazat
 22. Útržek rozhovoru drery oficera ruské ponorky 6 hodin po katastrofě :
  " Tatikovi se po vynoreni slomal diezel, tak mi volal od nekud z doku, ze dostali radiosob. , ze letadlo bylo v male vysce a pod nim byl bulharsky kater, ne turecky, ale bulharsky, a ze satelity zachytily okolo lodky nejakou nezvyklou anomalii. A taky rikal, ze nikdo nechce vojnu, a proto nereknou pravdu stejne, jako ji nerekli s tim egyptanem, ktereho sestrelili nad sinaji. Tam tenkrat nebyla zadna bomba v letadle, ale raketa."

  http://www.ovkscmfm.estranky.cz/clanky/zpravodajstvi/

  OdpovědětVymazat
 23. K 0:01. Tento chudák ducha mdlého, netáhlo z pornohodnot těžko někdy pochopí, že se teď pravdu o tom, že to byl atentát nedozvíme a dozvědět nemůžeme. I když je to každému myslícímu člověku jasné...
  A je třeba se s tím smířit.
  Pokud by Rusové označili pachatele, museli by také říct B, tj. jak na to budou reagovat.
  A válku mezi naciUSA a Ruskem asi opravdu nikdo nechce.
  Nemají to jednoduché. Mít za soupeře taková bezohledná bezcharakterní prasata...
  Heriot.

  OdpovědětVymazat
 24. časopis Charlie Hebdo jsou to šmejdi, nelze nikomu z tohoto letadla přát smrt a ještě se tomu vysmívat,
  to už je hrůza co si dovolují,
  až se tam něco stane, Ch. Hebbo nějaká sabotáž nebo t. útok nebo tak něco, tak co ?
  ale, že se to stalo Rusům tak je to směšné ?????
  proboha kde to jsme ,
  ještě před tím spadlo letadlo s Rusy v Egyptě, to tedy dle CH. Hebbo byla ta pravá sranda , Co ?
  To nemá nic společného se satirou, to je sprosťárna a hyenismus nejvyššího kalibru !!!!!
  Měli by se stydět, ale to oni z CH, Hebbo neznají soucit a politování..........

  OdpovědětVymazat
 25. Je ne souis pas Chalie. Časopis Hebdo Charlie uveřejnil hnusné fotografie zesměšňující tuto tragédii a úmrtí.

  OdpovědětVymazat
 26. "Střela: Nepravděpodobné. Tu-154 je vybaven třemi motory včetně jednoho instalovaného nad zadní částí trupu a exploze bojové hlavice MANPADu (lehká, z ramene odpalovaná protiletadlová řízená střela s tepelným naváděním – pozn. překl.) nemá rádius dostatečný k vyřazení všech tří motorů."
  Saker se mýlí. Všechny motory jsou vzadu. Pokud zadní část zasáhla Manpad střela, tak byla zrušena výškovka i směrovka. Zadní část letadla šla zákonitě dolů a letadlo bylo neovladatelné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo a ještě dodávám "klapky na křídlech" tomu ještě pomáhaly. Proto asi výkřik klapky.

   Vymazat
 27. Jestli to nebyla sabotáž. Stačí malá nálož na ovládání třeba vzletových klapek a ani trojnásobné jištění není k ničemu. Konspirace: vydírání letového mechanika přes jeho rodinu? Každopádně by viník měl zaplatit veškerou škodu. Ale neštěstí tolika rodin a smutek příbuzných se dá těžko nějak nahradit.

  OdpovědětVymazat