Reklama

sobota 17. prosince 2016

Ukrajinské perspektivy – Skylla a Charybda Porošenkova režimuCroix
17. 12. 2016     zdroj a zdroj

Dnes jsem vybral k překladu dvě zprávy z aktuální Ukrajiny, které se týkají jejích nadcházejících perspektiv, pokud jde o aktivity a plány dvou naprosto protichůdných sil působících uvnitř této země.

Bojovníci ATO hrozí Porošenkovi: Hodina „H“ je plánována na konec ledna.

   Veteráni ATO („antiteroristická operace“ -  trestná operace proti separatistickému Donbasu, pozn. překl.) hrozí Petru Porošenkovi „všeukrajinskou konferencí“ a místní mobilizací. Na tiskové konferenci v Kyjevu to sdělil bývalý náčelník štábu praporu Ajdar Valentin Licholit.

   „Koncem ledna a začátkem února se bude konat všeukrajinská konference. Uskutečníme ukrajinskou konferenci všech účastníků ATO. Je třeba připravit akční plán pro celou Ukrajinu. Je nutné přinutit vládní moc, aby jednala. Opakované volby nám nepomohou. Jedni odejdou, druzí přijdou. Ale moc na Ukrajině představuje národ, to je nutné ukázat a přinutit vládní moc, aby pracovala pro národ. Pokud mě účastníci ATO vyslyšeli, prosím, organizujte se, přemýšlejte -  v každém městě, v každé oblasti. Je nás 280.000, z toho 170.000 veteránů – afghánců. Uvědomte si, jakou máme sílu.
   Probuďte se, vstaňte z pohovek a začněte jednat. To jednání bude dobré pro vaše děti i vaše vnuky,“ uvedl Licholit.

Když Kyjev nechce naplnit Minské dohody, Donbas k sobě připojí ostatní ukrajinské oblasti.

Jestliže oficiální Kyjev nechce naplnit Minské dohody, Donbas je nucen pracovat na tom, aby k sobě postupně připojil ostatní ukrajinské oblasti. Takový názor vyjádřili účastníci dnešní (16.12. 2016, pozn. překl.) dnešní konference v Doněcku.

   „Nevidím důvody, kvůli kterým by Ukrajina začala v současné etapě naplňovat Minské dohody. Jejich klíčovým bodem je ústavní reforma, to znamená principiální přebudování ukrajinské státnosti. Na to současný ukrajinský režim a jeho potenciální nástupci, kteří budou pravděpodobné stejné politické orientace, nepřistoupí. Pravděpodobnost realizace těchto bodů je tudíž velice pochybná.
   Mluvíme krom toho přímo o osudu těch lidí, kteří jsou v Kyjevě u moci. V případě, že bude konflikt rozhodnut mírovou cestou, vyvstane otázka jejich odpovědnosti za to, co se stalo, což je pro ně velice nebezpečné,“  poznamenal děkan historické fakulty Doněcké národní univerzity Kirill Čerkašin.
   Odborník Izborského klubu Andrej Konovalov dochází k závěru, že v podmínkách kyjevského sabotování je na místě pracovat na připojení dalších regionů historického Novoruska k Donbasu.
   „Ukrajina byla v principu zformována a vytvořena jako antiprojekt. Před Leninem Ukrajina jako státnost nikdy neexistovala. A když taková státnost neexistovala, proč o ní vůbec hovořit? Je třeba jednat v rámci toho, čím jsme byli historicky. Byli jsme částí Ruska a musíme se takovou částí zase stát. Jak dlouho to bude trvat nevíme. Musíme se vrátit tam, odkud jsme byli vytlačeni, aniž bychom si to přáli. Alexandr Vladimirovič Zacharčenko (představitel Doněcké lidové republiky, pozn. překl.) zformuloval způsob – musíme připojit ostatní území bývalé Ukrajiny k Donbasu,“ připomenul Konovalov.

Překlad: Croix

Zdroj:


   

10 komentářů :

 1. Řekli a tak se taky stane.

  OdpovědětSmazat
 2. Jakákoliv akce na Ukrajině bude znamenat konec
  celé Ukrajiny.Tento třetí Majdan rozloží stát na
  malé kousky.Část zaberou Poláci,po nich Maďaři a Rumuni a vydělat by mohlo Slovensko připojením
  Podkarpatské Rusi.Zbytečky se budou chtít k něko-
  mu připojit,jinak přestanou existovat.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podkarpatská Rus a Slovensko? To nevím, ale u nás pracují lidi z tamější oblasti a říkají, Maďarsko jim bez problému dává pasy a oni to berou tak, že kdyby se něco stalo, odejdou do Maďarska.

   Smazat
 3. Je nutné ukrajinských fašistov odstrániť od moci. Ľahšie sa to povie ako urobí, ale musia to urobiť sami Ukrajinci.

  OdpovědětSmazat
 4. Potrhlý baptistický pastor Turčinov má plné gatě.
  Prohlásil,že "třetí majdan už Ukrajina nepřežije a proto jej chunta nesmí dopustit..."načež mu kdosi odpověděl,že "Ukrajina jej jistě přežije,ale on a jeho kámoši ne.....

  OdpovědětSmazat
 5. Okrájená Okrajina, bývalá Ukrajina, nemá dnes žádnou perspektivu.

  Ještě chvilku tam poteče krev a potom se rozpadne.

  Trump je sponzorovat nebude, EU to sama neutáhne, plyn se zastaví, profesionální majdanovci zbalí nakradené miliardy z MMF a odfrčí.

  Benderovci budou chvilku vyskakovat, pak dostanou zase po "tlamě" a okrájená Okrajina se rozpustí do okolních států ;)

  Kdo chtěl kam, pomohlo mu EU tam ;)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dneska Okamůra šaškoval na Vánočních trzích v Brně a rozdával letáky. Všichni na něj srali.

   Smazat
  2. Bodejď by na něj ti brněnští strupi nesrali,když oni tam jsou zvyklí na takový kafábly,jako senátor Fr.Papoušek,nebo podle xichtu i názorů spíš "pakoušek",nebo totální magor Zlá,tuška a úchyl Hollan...na ty fakt ten Okamura nemá a je to jen dobře....

   Smazat
 6. 0:34
  V Brně se není čemu divit, tam volí ty degenerátské Hollany a Freundy, na ostatních trzích byl Okamura hodně a hodně vidět. Jsem rád, že už se jaksi automaticky s SPD neztotožňují pochybní jedinci rozumu mdlého, jako je ten 0:34. To je dobře.

  OdpovědětSmazat
 7. Tzv Velká Ukrajina byl od začátku projekt jak v budoucnu dále rozložit slovanské národy. Vždy za SSSR v mocenském centru byla nejsilněji zastoupena tzv Ukrajina, Chruščov, Brežněv, to je ukázka geniality tzv Ukrajiny. Současným mladým lidem schází pravdivé informace o tom co se tam dělo.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.