Reklama

.

.

neděle 25. prosince 2016

USA chce příští měsíc rozmístit 4 000 vojáků k ruským hranicím

Whitney Webb
25. 12. 2016 TA, překlad NWOO
Nasazení vojáků se shoduje s rozmístěním 300 000 vojáků NATO, kteří jsou od minulého měsíce „ve stavu vysoké pohotovosti“. Je to snad náznak toho, že studená válka 2.0 může přerůst v opravdovou? Od té doby, co se vztahy mezi Ruskem a USA v roce 2014 přiostřily, napětí téměř přerostlo únosnou mez při více příležitostech. Nicméně nedávné akce armád NATO a USA společně s nárůstem protiruské propagandy v celém západním světě naznačují, že toto napětí se bude v dalších měsících pouze stupňovat.

Minulý pátek nové americké tanky a obrněné vozy přijely do Nizozemska, kde budou umístěny ve skladovacím zařízení v provincii Limburg, aby sloužily jako součást armádního „strategicky předsunutého krizového válečného skladu“. Tyto tanky a další vojenskou techniku má používat americká armáda – konkrétně 4 000 amerických vojáků a kolem 2 000 vojenských vozidel, rozmístěných podél ruských hranic, jejichž nasazení bylo nedávno oznámeno. Rozmístěním vojsk byl porušen Zakládající akt o vztazích a spolupráci mezi Ruskem a NATO z roku 1997, v němž se uvádí, že NATO nebude usilovat o „další stálé rozmístění velkých pozemních bojových jednotek“ ve státech v těsné blízkosti Ruska.

Vojáci a vozidla budou rozmístěni na rotačním, avšak stálém základě, v několika zemích, hraničících s Ruskem, jako je Polsko, Rumunsko, Bulharsko a pobaltské státy. Avšak nejvíce provokativní aspekt z celého tohoto nasazení bylo rozmístění amerického praporu v Polsku, v blízkosti hranic s Kaliningradem, ruské enklávy v Pobaltí. Toto nasazení je součástí plánu na nové výdaje (v hodnotě 3,4 miliardy dolarů) za účelem zesílení ozbrojených sil NATO v Evropě, který byl povolen zákonem schvalujícím národní obranu z roku 2016 (NDAA). Americká armáda se může v současné době pyšnit více než 62 000 vojáky, kteří jsou trvale umístěni v Evropě. Generálporučík Frederick Hodges, velitel americké armády v Evropě, řekl, že „tyto aktivity jsou ztělesněním závazku Spojených států zastrašit agresi a bránit naše evropské spojence a partnery“. Nicméně vzhledem k masivnímu rozmisťování, které již začalo, a kromě nejnovějšího nasazení, které bylo nedávno oznámeno, je čím dál složitější určit, kdo je skutečným agresorem – jestli NATO anebo Rusko.

Nárůst vojenských sil NATO podél ruských hranic probíhá již od ukrajinského převratu v roce 2014, kdy se poprvé vynořila obvinění údajné Ruské „agrese“. Nicméně letos byly na této frontě zaznamenány některé větší eskalace, což naznačuje, že by „studená válka 2.0“ mohla přerůst v opravdovou, pokud by se objevila nějaká skutečná krize. Norsko v říjnu oznámilo své plány poskytnout americké námořní pěchotě stanoviště v rámci svých hranic, a to vůbec poprvé uprostřed obav z ruské „agrese“, navzdory skutečnosti, že Rusko ani jednou neohrozilo žádnou skandinávskou zemi nebo člena NATO. Kromě toho minulý měsíc došlo k jednomu z nejvíce znepokojivých navýšení vojenských sil, když NATO oznámila, že umístila 300 000 vojáků ve „stavu vysoké pohotovosti“, a že zároveň plánuje připravit tyto jednotky k nasazení do konce příštího měsíce. Tento provokativní tah pak přiměl Rusko k tomu, aby rozmístilo jaderné střely v kaliningradské enklávě. Vzhledem k tomu, že se toto poslední nasazení amerických sil bude konat také příští měsíc, kousky skládačky budou pohromadě, a může tak dojít k potenciální a bezprecedentní eskalaci nepřátelství mezi NATO a Ruskem.


- - -

41 komentářů :

 1. Jestli má pisatel článku obtíže s určením kdo je agresorem, pak mu chybí mozek.

  OdpovědětVymazat
 2. Počítám.4000 vojáků a 2000 vozidel.Tj.řidič a velitel vozidla a kde jsou vojáci? Teď něco o Hloupém Honzovi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taková nějaká konfigurace přeci přejížděla přes ČR ... Na jedno americké vozidlo byli dva lidi....

   Vymazat
  2. 16:14 na motorkách se tak jezdí ale přes ČR žádné US moto nejelo a nedělej ze sebe blba.Někdy až znova Dragouni pojedou se jdi podívat kolik se vejde do imperialistickýho vozidla vojáků,blbštajne.

   Vymazat
  3. V článku stojí,že NATO má v pohotovosti už 300.000 kusů khaki jatečního dobytka a už to potřebuje jen doplnit technikou a zálohami,proto i ta úpěnlivá snaha o změnu i našeho braného zákona podmínek o nasazení naších Havlových melodyboys v zahraničí i bez posvěcení sněmovnou....viz aktivity tupce Hamáčka,Langsádlice a Strupnického & Spol....
   Jděte se raději zeptat svého starosty,kde máte místo v bunkru a plynovou masku a cestou si kupte jodid draselný (pro případ,že se v Ukropii ožerou a splaší se jim atomová elektrárna,pro případ 3.sv.války je zbytečný...),vy čuráci,místo toho chytračení !!!

   Vymazat
 3. 15:54
  Tak začni vyprávět Honzo!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:00 Honza počítat na rozdil od tebe uměl.

   Vymazat
  2. 16:16
   Jasně soudruhu Kraďousku.

   Vymazat
 4. Velitel vozu ridic z Usa bigosi a navnada z mene cennych statu..

  OdpovědětVymazat
 5. Když, tak USA "chtějí", nikoli USA "chce".
  Jsou to "ty" USA, nikoli "ta" USA.
  A 4000 vojáků? To je pro Rusy zanedbatelné číslo.
  Ptali by se: "Kde je vás víc?":-D

  OdpovědětVymazat
 6. 16:48
  A kde máš zbytek tý ussacký agresorský galérky,která už je u hranic Ruska dávno nacpaná????
  Ty tam zřejmě čokovopice z Fuckingtownu namalovala?!!!:-D

  OdpovědětVymazat
 7. Ti američtí vojáci a jejich technika, to všechno je určeno k ochraně místních loutkových elit. Zároveň budou potřeba, aby se zajistil třebas bezpečný útěk Porošenka po třetím majdanu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rozmístění NATO je důkazem "spolehlivosti" domorodých branných sil... Co vy NATO? SE@EM NATO. HOLT CO SI JEVREJ A JEHO USAk neudělá sám...

   Vymazat
 8. Je to takový menší dárek mírového nobelisty Obamy na rozloučenou, je to takový malý naschvál Trumpovi do začátků jeho prezidentování

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jako Venca lahváč vzýval "humanitární bombardování" tak válečný zločinec je mírotvůrce. Něco tu kurva smrdí.

   Vymazat
  2. Náhodou,ten Babrák Hnusseinovič Ohambí si tu nobelovku míru plně zaslouží !!!
   Vždyť rozvrátil tu nejagresivnější militáristickou velmoc světa a udělal z ní chcípáka,kterýmu se dnes vysmívá i president Filipín....

   Vymazat
 9. Nemá smysl takhle reagovat, přesně to chtějí, strategicky to nemá žádný význam, protože pokud to začne tak nám nepomůže ani svěcená voda. Spíš jsem zvědav na odezvu, zajímavá by byly rakety na Kubě. Je nejvyšší čas agitovat do voleb aby jsme to mohly změnit pokud to ještě půjde. Volit strany které prosadí zákon o volební povinnosti a řízení státu na všech úrovních pomocí referend. Tyto dvě záležitosti jsou na sobě závislé, protože většina má vždy pravdu viz volba prezidenta.

  OdpovědětVymazat
 10. no tak bude válka no... půjdeme na frontu ekonomické vztahy se vyčistí, dluhy zmizí, praha bude nukleární poušť. samé pozitiva a životní jistoty.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A jako malý bonus budou mít nové generace človickú o ručičku, nožicku. nebo hlavičku vice. Ne udem si muset ani v noci svítit, tak i ušetří. A navíc budeme se moci těšit na nové živočišné druhy. Díky havloidům! Díky EeUúú! Díky NATO! DíkyUSSA!

   Vymazat
 11. ..hlavně to znamená že tímto žoldákům a kriminálním živlům nikdo nemůže říci jděte domů, není nic na práci...*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jan Petr do US armády má kriminálník vstup zapovězen ,jenže řekni kolik jsi roků seděl,že tomu rozumíš

   Vymazat
  2. 18:29
   Hlavně,že jim vrchního velitele dělá masovej vrah....a v dějinách USSA ne jedinej!!!!

   Vymazat
 12. Volební povinnost při současných partajích není
  rozumné řešení.Všechny před volbami slibují a
  blázni voliči se radují.Po volbách si na sliby
  žádný politik nevzpomene.Před dalšími volbami se
  dají sliby jiné.Protože neexistuje jiná možnost,
  než vlezprdelnické partaje,není reálné volby
  vynucovat.Jeden z bodů,který se mi u prezidenta
  Zemana nelíbí.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevím, co vám brání založit si "svou" stranu nebo hnutí, která nebude "vlezprdelnická".
   Vždyť je to tak "jednoduché" ...
   O tom, že M.Z. "vynucuje reálné volby" pochybuji, spíše mluvil o možnosti zavedení povinné volební účasti v reakci na trvající nezájem občanů o stav našeho státu.

   Vymazat
  2. 18.09. To je vidět,že nevíte...

   Vymazat
 13. Vždyť pořád plácáte o tom , že Trump chce mít s Ruskem dobré vztahy, to tedy lžete, nebo co? Je vidět, že tomu rozumíte, jako koza petrželi.

  OdpovědětVymazat
 14. 17:36
  Za to tebe jmenovali Velkým bezmozkem záchytky!!!!;-)
  Važ si toho,jinýho se nedočkáš havlošulíne!:-D

  OdpovědětVymazat
 15. Stačí když se voleb účastní občané a jejich rodinní příslušníci mající svůj příjem ze státního rozpočtu a je to těch 40%. K volbám nechodí lidé co mají starosti obhájit potřeby své rodiny, protože nevěří že něco změní. Taktéž vládu by měla sestavit vítězná strana aby se nemohla vymlouvat na koaliční partnery. Volební povinnost a referenda spolu souvisí a jsou nutností většinové pravdy a spravedlnosti. Za takové situace tzv současné zavedené strany nebudou existovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:59
   Vymlouvali by se na něco jiného stejně blbého,
   vždyť tu koalici si vybrali dobrovolně.

   Vymazat
  2. Kdo nechodi k volbam je vlastizradce

   Vymazat
  3. 8:49 kam chodíš volit TY? Do Fakyntounu nebo do Černé pod Bruchom?

   Vymazat
 16. Jak říkám zbavují se popotřebného šmejdu a to jak
  lidského tak materiálního.
  Václav

  OdpovědětVymazat
 17. na netu vyšel článek, že válečný konflikt může být zahájen v polovině ledna, ještě před inaugurací Trumpa

  OdpovědětVymazat
 18. Inu, od Svitav k Poličce se neublíží slepičce. Jenomže tam se všichni nevejdeme! Tak to prostě budeme muset skousnout...

  OdpovědětVymazat
 19. Bohužel ani nejbujnější fantazie mi nedovoluje si představit reakci USA, kdyby na jeho hranicích s Kanadou a Mexikem stála pozemní armáda jakékoliv cizí velmoci. Ale měli by si tu představu občané USA zvykat, neb dříve nebo později k tomu nepochybně dojde. Američanům se moc nelíbí, když po nich někdo plivne, nebo troufalec dokonce hodí dlažební kostkou. To jsou činy hnusných teroristů. Naopak ale když někdo z bezpečí svého úkrytu nebo kokpitu posílá drony nebo rakety a ve výškách bombardéry a vraždí stisknutím knoflíku tisíce občanů, tak to nejsou teroristé, ale humanisté zralí na tzv. Nobelovu cenu míru.
  Venoušku, ty lahvičko alkoholu v lidské kůži, ty jsi vynálezcem humanitárního masového vraždění = humanitárního bombardování. Jak to, že Tě minula Nob(e)l Preiss za Tvé vykutálené žerty?

  OdpovědětVymazat