Reklama

.

.

pátek 23. prosince 2016

Vánoční bilance podle Erika Besta: Za co můžeme být vděční

23. 12. 2016       EB
Vánoce jsou obdobím lásky, klidu a rodinné pohody, kdy můžeme být vděční za všechno, co nám uplynulý rok přinesl. Letos jsou však také obdobím nejistoty, zvýšených bezpečnostních hrozeb a dalšího omezování osobních svobod. Neblaze jsme se letos přiblížili stavu, kdy osobní štěstí a úspěchy přebíjí dění, na které nemáme vliv.


Můžeme snad být vděční za to, že situace není ještě o poznání horší. Bez ohledu na početné války, které vedeme, a snahu některých vyvolat další, se k nám bitevní pole ještě nedostalo. Bez ohledu na perverzní politiku centrálních bank světové měny stále drží. Bez ohledu na bezbřehé okrádání kriminálními elitami státy ještě jakž takž fungují.

Trend je jasný a možná nezvratitelný, můžeme ale být vděční, že naši politici, bankéři, novináři a experti ještě nedosáhli svého. Máme čas jim říct, co si o tom všem myslíme.

Máme ještě čas rozhodnout se, jestli chceme zachránit svou civilizaci. Pokud ano, bude si to od nás všech vyžadovat oběti. Budeme muset akceptovat, že vinu za současný stav nese každý z nás, i když někteří podstatně více než jiní.

Můžeme být vděční za vánoční pohodu a příležitost zamyslet se nad tím, jak reagovat na nastalou situaci ve světě i doma.

Erik Best

31 komentářů :

 1. Vinu že nese každý z nás? Jak to myslíte, pane Best? Že si jako ovce necháváme dělat na hlavy a nedovolujeme si (zatím nejsme tak totálně zoufalí) vzít spravedlnost do svých rukou a hnát škodnou do jejich RODNÝCH REVÍRŮ... černou k černé, vysokou k vysoké a odstřelit co se spravedlnosti nepodvolí? To bychom se ale PŘIPODOBNILI KE ČTYŘEM VÍTKOVSKÝM, nebo k Indiánům bránícím své genocidě (bylo jich málo, začali pozdě, nechránili své hranice, rvali se mezi sebou místo s vetřelci.... a tak skončili v Wounded Knee, v rezervacích...

  Ne ne, vina je na těch, kteří přísahali hájit zájmy svých evropských voličů, ale plní rozkazy nevolených tajných organizací ze zámoří a svým povinnostem k Evropanům se zpronevěřujícím...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když jste bez viny,tak hoďte kamenem...

   Vymazat
  2. Vina možná na nich je,ale nám je to hovno platné.

   Vymazat
  3. 14.15 A nějaký kripl, týrající smečku jezevčíků, mě za ten šutr napálí výjimečný trest a znič nejenom mě, ale i moji evropskou bílou rodinu? Provokatére. Ptejte se soudců, kteří zavírají a likvidují lidi, zda jsou bez viny, že bezcitně kamenují slušné a přitom jsou plni porozumění pro grázy a pro darebáky!

   Vymazat
 2. Foudrufi, to vám feknu dofela pfefne. Kadenfe je ........

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jo, dej si Fofolu...

   Vymazat
  2. fetaku zde je moje dilko ktere jiste zapadne do vanocni a hlavne Nasi Hanoukove nalady
   az trochu vyrostu budu soustruznikem
   a jako muj tata
   v praci udernikem..
   hanuka vpred
   honolulu kuku retarded ,pomocnik VB a hasic dobrovolnik

   Vymazat
 3. Nene, vina je na voličích, kteří volili strany jež mají na svědomí to svinstvo, které se u nás rozbujelo po slavné "revoluci" 89. T

  OdpovědětVymazat
 4. Zbytečný článek

  OdpovědětVymazat
 5. Jasně, že má pravdu - vinu neseme všichni starší 18 let. Dovolili jsme, aby nám v jménu pravdy a lásky instalovali lež a nenávist, volili jsme opakovaně ty, kteří nás zrazovali a zrazují, okrádali a okrádají, ty, kteří opovrhují demokracií, byť jí mají plné huby, volili jsme tak, že jsme okradli naše děti o školní vědomosti, v rámci multikulturalismu připouštíme likvidaci naší kultury, ve jménu svobody si necháme nastolit cenzurní vnitrácký (z našich daní placený) rodinný Romancovů cenzurní úřad, dovolujeme, aby nám o morálce kázal pornoprostitut a své ohavnosti přednášel našim dětem na školách, držíme huby a táhnem ... do hajzlu. Přečtěte si Jasperse, leccos Vám bude jasnější, Best pochopil a díky mu za tento článek. PS: Kdo kdo nechodí k volbám, volí vítěze voleb.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Volíš stranu a ne poslance

   Vymazat
  2. Chci volit stranu i poslance.Chci mít možnost je odvolat,pokud se neosvědčí.Navrhuje to SPD.Jasná volba!

   Vymazat
 6. no, ale nám je to stejně houby platné ,
  politici si udělají stejně co chtějí nadlidi , nevím zda se bojí / ti politici /, nebo jsou uplacení ???
  my starší nic moc už neuděláme a ti mladí jsou většinou "sluníčkáři" a nemají žádné skušenosti ve škole jim to neřeknou a doma většinou z rodičů mají legraci
  a tak poslouchají "umělce" a havlisty,
  hlavně, že máme více laviček náměstí a letiště fůj už toho bylo dost lidi vzpamatujte se !!!!!!!!
  jsou to dost smutné vánoce a časy ........

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemuzeme nic rozumneho ocekavat od generace pokerovanejch debilu s kilem zeleza zapichanym do ruznych partii tela co neustale cumi do chytrejch telefonu a nema ani paru co se okolo nich deje.
   Mame generaci totalnich idiotu.

   Vymazat
 7. Je to tak, proto je nutné zvolit stranu která prosadí zákony o volební povinnosti a řízení státu na všech úrovních pomocí referend. Všichni co mají příjem ze státního rozpočtu a dotací vč jejich rodin volí stávající strany, protože tento chaos jím vyhovuje. Nerozumím námitkám "to nemá souvislosti a jak pozoruji referenda tak nic moc". Současné tzv elity se povinných voleb a referend bojí jak čert kříže. Demokracie je vláda většiny a samozřejmě nemůže být vyhověno všem. Volby presidenta to jasně potvrzují a jde o to aby menšina neovládala většinu. Znám hodně lidí kteří k volbám nechodí a zdůvodňují to "stejně nic nezměním". Volby jsou povinností každého občana, za současného stavu by volby s méně jak 60% účastí měly být neplatné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takže je volba jasná" SPD Okamura.

   Vymazat
 8. Veselé a pohodové vánoce všem v novém roce hodně úspěchů a štěstí. /

  OdpovědětVymazat
 9. Navrhují založit stranu STBKGB. Nebo-li: STrana Bez Kurev Gaunerů Blbečků.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To se ale nesmíte nechat od zlodějských parchantů a zločinců strašit stbákem a kgbákem. Koukněte na Rusko!

   Vymazat
 10. Dovolil bych si podotknout, že u nás se nevolí a jak vidno spousta lidí to neví. Co je to ,za volby, jestliže vám partaje, sledující ryze své zájmy podstrčí kandidátku s lotry bezcharakterními mizery. Vy, vážení nevolíte! Ani náhodou. Vy jen souhlasíte s tím co vám diktují. Už jen to, že hodíte do urny nějaký cár s kandidátkou, tak tím posíláte peníze nějaké straně, která vás už 26 let permanentně zrazuje. Stát si tím drží zdání demokracie, ale za vaše peníze. Státem placená pluralita názorů. A stát vede kdo? Party partajníků. Kruh se uzavřel. Nebylo by lepší peníze dát rovnou církvím? Nebo vyhodit oknem?

  OdpovědětVymazat
 11. Za čo môžeme biť vďační?skôr sa opítať kam to naša spoločnosť od roku 1989 klesla a potopila sa na Titaniku s menom EuropskoAmerická únia.Miesto vianočnych kolied a piesni počuť s verejno neprávneho rozhlasu a televízie pesnički ako sú od Aloe Blacc i neded a dollar a od satanistickej speváčki Madony ako sa škerí slušnosti a prezentuje v televíziji Židovské náboženstvo kabala.Pamätám si ako ďieťa keď k nám chodil Mikuláš s čertom s darčekmi a miesto Mikuláša na nás sa zo všetkich reklám a televízie zo škodoradosťov usmieva santa claus a namiesto čerta sa k nám na Europsky kontinent valia miliony Africkich a moslimskich čertov priamo s Afriki a s blízkeho víchodu.Kde sme nechali svoje Europske korene?Pítam sa vás kde sa naše myslenie zadrhlo.Prajem vám všetkim príjemné a pokojné sviatki a veľa pokoja a redakciji Nová Republika veľa dobrich a užitočních správ bez rušivich trolov.

  OdpovědětVymazat
 12. Šťastné a veselé.
  https://www.youtube.com/watch?v=seO5-x_ue_g
  Musí být líp, někde už i je.

  OdpovědětVymazat
 13. ...ubylo sněhu a přibylo samopalů.
  Ježíšek se narodil za úplňku a hle na oblohu...
  Ten kdo otírá si hubu o Krista,
  dříve či později peklo si přichystá*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A kdyz pak po praci
   zahouka sest
   reknou mi soudruzi
   Tve praci cest
   a zitra zas v sest
   praci cest
   Honolulu kuku retarded hasic pomocny a pomocnik VB
   Happy Hanuka preji uctive kuku

   Vymazat
 14. 23:13
  Havloidní nemakačenko píše o práci????
  Ty jsi zrovna takovej pracant jako ten zrzavej a věcně ožralej udavač s jeho lachtaní nemocí!!!

  OdpovědětVymazat
 15. žadnýho hajzla jsem nevolil co vládne

  pěkné vánoce všem slušným lidem

  OdpovědětVymazat
 16. Ma cenu sem psat?
  Ale kazdopadne vam vsem preji Vesele Vanoce

  OdpovědětVymazat
 17. takovou dalku sem k nam jel překažek nedbaje aby placal nesmysli jestli von nebude agent putinuf co pořad krouži dokolečka dokola kolem matičky země

  OdpovědětVymazat