Reklama

úterý 6. prosince 2016

Vicki Maeijer (PVV) – projev v Evropském parlamentu – nespokojení občané jsou silnější než vy!

6.12.2016  NWOO

1 a půl minutové video nizozemské poslankyně v EP. Vicki Maeijer je kolegyně Geerta Wilderse z nizozemské Strany pro svobodu (Partij Voor de Vrijheid – PVV). V tomto krátkém projevu přesně pověděla to, co si o EU myslí stále více lidí.Poznámka J.K.: Přirovnání mladé nizozemské poslankyně Fidela Castra k diktátorovi je poněkud zjednodušené.

21 komentářů :

 1. Chtěl bych vidět, který z našich europoslanců by si něco takového troufl v EP pronést. Doma dělají hrdiny a v Bruselu drží hubu a krok.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aby nedrželi za ty prachy a nicnedělání.

   Vymazat
  2. EU poslanci mají vysoké platy právě proto, aby drželi huby a odsouhlasili vše nikým nevoleným darebákům EU vlády.

   Vymazat
  3. At nekeca a radsi neco dela..

   Vymazat
 2. Od toho jsou euro,nikoliv czech!
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 3. Oni si z takýchto prejavov nič nerobia, cítia sa bezpeční. Jedinou cestou zbaviť sa ich je rozpad EU.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 2220
   jenom diletant si přeje nejistou a špatnou budoucnost ..
   První , co by bylo, tak si náš miniaturní stát někdo rozebere. To si přejete ?
   Nezažili jsme to snad už před 1989 ?? A jak jsme dopadli - dodnes jsme nedohnali vyspělý západ, který vsadil na kooperaci a společnou politiku a ekonomiku už dávno. Rozdíly jsou zřejmé ještě dnes.

   Vymazat
  2. Pro 9 06:
   Západ je vyspělý, protože 300 let okrádal zbytek světa a ekonomicky jej vysává dodnes. My jsme se tohoto vysávání nikdy nezúčastnili, vždy jsme žili jen z toho, co jsme si sami vyrobili. Západ v tomto pojetí nedoženeme nikdy, protože jsme se sami dobrovolně a hloupě připojili k těm vysávaným. Dnes jsme jen ekonomickou kolonií Západu. A kdy jejich kolonie doženou Západ? Nikdy ! Ti, kteří se ze západního vysávání vymanili, tak Západ v tomto století předeženou. My to ale nebudeme. Západ nyní se drží nad vodou svým zadlužováním a tiskem nekrytých peněz. což donekonečna nejde.

   Vymazat
 4. Ale právě z toho pohledu na F. Castra je jasné, jak
  byli zpracováváni ve školách a tiskem. Proto se nemůžeme divit Rolinsové a podobným jaký mají názor na naše ústavní zařízení (myslím tím nemocniční).
  A proto také poprvé slyším, že miliony holaďanů protestují proti nelegálům.

  OdpovědětVymazat
 5. Promiňte dotaz, to vystupovala během polední přestávky nebo mimo zasedání parlamentu? Podle záběru na začátku přednášela svůj kritický projev prakticky prázdnému sálu. To mělo na evropské poslance nejspíš stejný vliv, jako kdyby to přečetla ptáčkům v parku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 0429
   její názor je osamocený a nikoho moc nezajímá. Stejně jako vaše názory tady na NR jsou osamělé a nikoho moc nezajímají .
   V jednotě je síla - a EU je největší ekonomický blok na světě právě proto, že se postupně sjednocují pravidla , podle kterých všechny státy unie žijí a pracují.
   Je to správný trend - jinak se vrátíme o 50 let zpět, a hlavně pro malé pidistáty jako my, by to bylo šlápnutí do propasti.
   Podívejte se na srovnatelné státečky, kteří nejsoiu v EU a nebyly ani v minulostio v kapitaliostickém světě - třeba Srbsko, Makedonie atd.. To chcete , aby to vypadalo podobně i u nás ?
   Jenom zaslepenci to nechtějí vidět. Vzpamatujte se tady.

   Vymazat
  2. Ta paní říká naprostou pravdu. Pojmenovává skutečnost pravým jménem. A vy tvrdíte, že vás to nezajímá? Nabádáte myslící lidi aby se vzpamatovali a vrátili se do stáda totalitně poslušných ovcí kam sám patříte. Ať chcete nebo ne, dvě a dvě jsou čtyři, bílá je bílá a černá zůstane černou. Lhář bude lhát, vrah vraždit, zloděj zůstane zlodějem a vy se můžete lakovat na modro, fialovo, či růžovo, budete to stále jenom vy, figurka bez vlastního názoru.

   Vymazat
  3. 1128
   když někdo namísto výzev k jednotě a spolupráci nabádá, aby šel každý jednotlivý (stát, člověk atd) svojí cestou - tak to je špatně.
   Pokud by to takhle dopadlo, tak jednotná Evropa se rozdělí a ve výsledku se může stát s námi cokoli. Určitě ale nic dobrého - podívejte se do historie minulého století.

   Vymazat
  4. Pro (9:03, 11:39)
   Při horování za jednotu Vám unikají tři drobnosti: Komu ku prospěchu? Je ekonomika smyslem a konečným cílem žití? Je sjednocování v současném modelu EU to ten nejlepší způsob sjednocování?

   Nežijete, a proto nerozumujte o teoretickém modelu, ale rozmýšlejte, zda praxe odpovídá teorii, definujte rozdíly a pracujte na jejich překonání.

   Ekonomika není smyslem života, je jednou z jeho stránek a nástrojem pomáhajícím jeho naplnění.
   Jednota a lá součaná EU je jednota ku prospěchu korporací, jejich zisků a moci. Občané, zaměstnanci, spotřebitelé a obyvatelé jdou bokem, nadnárodní korporace ve smlouvách TTIP, TTP, CETA, ACTA útočily a útočí na stát jako politického suveréna, v případě domokratických států jako na instituci zastupující všechny občany a na základě (možnosti) rozhodnutí jich všech nějak naplňující jejich potřeby, práva a zájmy spolu s nějakou mírou zodpovědnosti. To, co se stalo s orgány a v orgánech EU, je okradení občanů EU o moc ve prospěch moci soukromých korporací. Proto se občané obracejí na národní zákonodárné, výkonné a soudní instituce, protože tam ještě nepřišli o zbytky moci. Žel na této situaci a trendu se přiživuje kvantum nacionalistů a zbloudilých vlastenců, kteří zneužívají zamlžené, nepřehledné situace, resp. ji nedokáží prohlédnout a odlišit podstatné od jevového, náhodného, nesouvisejícího a propadají mylným, scestným výkladům a co hůře - morálně poklesávají. V hysterii opouštějí humanitu a střízlivý rozum a místo odhalování a likvidace příčin se utápějí v boji proti důsledkům.
   EU a Evropa nepotřebuje přikazování, přehlasovávání, donucování, nátlaky, ale přátelství, porozumění, následováníhodné příklady, svobodnou a rovnocennou spolupráci.
   Pak pochopíte i nešťastné migranty, jejich motivaci a svoji zodpovědnost a svoje možnosti - narovnáte politické a ekonomické vztahy Severu s Jihem, odlišíte nezbytné od zbytného, strádající od vykutálených a seriozne promptně pomůže či pošlete do fronty.
   KR
   Vymazat
  5. Pro 4 29:
   Velký omyl. Ti europoslanci o tomto projevu moc dobže ví a důkladně jej vyhodnocují. Ten prázdný sál je jen politické gesto. Ve svých kancelářích si ho všichni důkladně vyslechli a přehráli. Je vidět, že jste v politice naprostý neználek.

   Vymazat
  6. 9:03 To mysléte vážně, že poslanci předem věděli co bude říkat a proto opustili sál? Ten sál je prázdný už na začátku projevu, nikoliv až během něho.
   Je pravda, že "v jednotě je síla". Ale pokud to zní z úst stejných lidí, kteří podporovali rozbití Československa, velkých podniků a odborů, tak to zní velmi falešně. Takto to jen vyvolává oprávněné podezření, že jde o snahu "ušlechtile" odůvodnit stále větší podřízenost země a ztrátu posledních zbytků státní suverenity.
   Kdybychom z některé země každoročně vysávali přes 300 miliard zisků, také bychom se snažili její protesty otupit tvrzením, že "v jednotě je síla". Jenom si nejsem jist, jestli by se v té zemi našlo dost idiotů, ochotných to opakovat.

   Vymazat
 6. Souhlas s předchozím příspěvkem, vždyť tam nikdo nesedí v tom sále! A navíc - bere si do huby Fidela, který udržel svou zemi proti drancování kapitalistů 60 let a jako jediný v tom uspěl! Ta dáma chodila po houbách, a nejspíš i její maminka v době, kdy on vypráskal americké parazity za moře. Pro tento názor to u mě prohrála hned první větou. Víte, často se bavívám s jedním velmi vzdělaným člověkem, který na Kubě strávil dohromady asi 7 let jako odborník, pomáhající tam dát dohromady metodiky práce v určité oblasti medicíny. A od něj vím, že: děti tam chodí všechny do školy, školství má vysokou úroveň. Nikdo nebydlí na smetišti. I když nejsou bohatí, nejsou ani chudí a zadlužení. Je tam vysoký společenský konsenzus na tomto způsobu života - lidi za Castrem stáli a stojí za jeho ideály dál. Zdravotnictví je také na velmi vysoké úrovni. I takový řidič MHD si v tom vedru převleče třikrát za směnu sněhobílou košili, aby byl stále upraven. Mládež se po práci jde bavit.
  Rozhodně tomu napomáhají i klimatické podmínky, nemusí je trápit, že nemají na kožich.
  A teď to srovnejte s poměry v jiných zemích střední a jižní Ameriky: milionové slumy, lidi bez práce, naděje, drogy, gangy, narkomafie, zločinnost. Extrémní boháči a extrémní miliony beznadějných existencí. Co z toho byste si vybrali? Je to stejná volba, jakou jsme měli v roce 89. Vybrali jsme si to druhé, s nadějí, že právě my budeme ti boháči. Podle mě to byla špatná volba. Chudých máme přes milion, bezdomovci přibývají, a po práci se bavit rozhodně nejdeme, poněvadž v ní dřepíme celý den. A na ten kožich stejně nemáme. Školství a vynikající zemědělství, které nám záviděl celý svět, jsou v pytli. Průmysl je taktéž v čudu, aspoň ten, který za něco stál, protože to bychom přece konkurovali Velkému bratrovi a on by neměl svoje přebytky kam cpát.
  Takže dámo z Holandska, nejdřív si doplň vzdělání a pak si stoupni před ZAPLNĚNÝ sál, a bez té první věty to tam zopakuj. Zdravím Pavla

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ...A my všichni, kteří jsme zde a nejen zde to video shlédli snad nejsme víc než zaplněný sál erohujerů? Nechybí vám kus mozku?

   Vymazat
  2. 6:30 Naprostý souhlas. Ta dáma ohnivě protestuje proti manipulaci, neobjektivitě a "politické korektnosti" a přitom se zmínkou o "diktátoru" Castrovi chová úplně stejně. Ale lepší jednooká, než úplně slepá, kterých je tam dost.

   Vymazat
 7. Přečtěte si co na to říká štětináč Štětina.Kdo proboha to pako do EU dotlačil .Najít a dát doživotí a pako, "pověste ho vejš ať se houpá".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Volen za Zelený,nejhorší sebranka pod sluncem.

   Vymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.