Reklama

.

.

neděle 25. prosince 2016

Video: V čem předčí Admirál Kuzněcov letadlové lodě NATO


25. 12. 2016     zdroj
Televizní kanál Hvězda zveřejnil na internetu zajímavé video, které názorně ukazuje, čím předčí těžký letadlový raketový křižník Severní flotily Admirál Kuzněcov letadlové lodě NATO. Video ukazuje start těžké stíhačky Su-33 z paluby ruského letadlového křižníku. Lze dospět k závěru, že na ruském těžkém letadlovém raketovém křižníku se samotný systém startu palubních letounů zásadně liší od letadlových lodí NATO.

V Severoatlantické alianci se k rozjezdu letadel používá složitá, nákladná a někdy nespolehlivá katapulta.

Na Admirálu Kuzněcovovi se používá odrazový můstek a všechno probíhá jednoduše, jak je tomu na dětských skluzavkách.

Po splnění bojového zadání jsou palubní letadla a vrtulníky se složenými křídly a vrtulemi umístěny uvnitř lodi, v obrovských hangárech. Tam technici kontrolují provozuschopnost všech systémů letadel, doplňují pohonné hmoty a stlačený vzduch.

Je třeba dodat, že když posádky leteckého křídla křižníku neprovádějí bojové vzlety, probíhají cvičení, provádí se fyzický trénink a průzkum okolí - na obloze, na vodě i pod vodou.

Připomeňme si, že nyní se Admirál Kuzněcov nachází ve Středozemním moři, v sestavě lodí Severní flotily. Pomáhá tam syrské armádě v boji proti teroristům.

  
Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

33 komentářů :

 1. Spíš bych řekl, že to je obstarožní systém,nějaká fosílie, protože Rusové se celkem moudře na výrobu nějakých super moderních letadlových lodí, jako mají SSA, nezaměřují. Na takovou letadlovou loď stačí jedna raketa a jde ke dnu.
  Tady je malý příklad z války o Falklandy před více jak 30 lety. Jen malá raketa a malá loď.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na tri lode - 3 raketky, desať lodí - 10 raketiek aj maličkých. Aký rozdiel?

   Vymazat
  2. Vysledky jsou dopredu neodhadnutelne
   Kdovi
   I kdyz asi ma predecnik pravdu ze dost mozna ze velka povrchova plavidla vcetne letadlovych lodi jsou zastarali dinosauri
   Nevim
   Ty vis?

   Vymazat
  3. A to je i důvodem toho, proč je ten těžký letadlový křižník i raketovým. A proč je součástí celé (severní) flotily. Ta tam mj. ochraňuje i toho "Kuzněcova". Aby jeho operační schopnost nevisela na jedné či dvou nepřátelských raketách.
   Mezi námi, zkuste mi napovědět, kdo v té oblasti by si dovolil jen zauvažovat o tom, že na Kuzněcova vystřelí? Vždyť by jej tam Rusové vymazali s povrchu! ...
   Naprosto stejně, jako by to i Američani udělali v oblasti Perského zálivu, pokud by Írán podnikl podobnou hloupost proti jejich tamní flotile a letadlové lodi. Či kdekoliv jinde.

   Vymazat
  4. na takovy cil jako je letadlova lod se neposila jedna raketka:-)...Tam poleti jako darek rovnou plejada petard v mixu,protilodni z letounu tak 4 kusy,takticka a jeste neco z ponorek,a to nacasovano tak aby zahltili system lodni PVO! Takze po takovem utoku se lod meni z hladinoveho plavidla na podhladinove a to v prubehu nekolika vterin. Takovy cil ma moc vysokou prioritu na to aby nekdo zkousel jestli se to povede nebo ne. Sli by ste do valky s predovkou? :-)))))

   Vymazat
  5. Kuzněcov není letadlová loď ve smyslu NATO klasifikace. Disponuje mj protilodními dvoumachovými raketami P700 Granit (v kodu NATO Shipwreck, může nést 500kt jadernou hlavici) s dosahem 550km což jí klasifikuje také jako težký raketový křižník. Stejnou výzbroj nese třída atomových křižníků Kirov, podobnou výzbroj má třída křižníků Slava( P500 Bazalt).

   A právě u raket P700 Granit to začíná být technicky dost zajímavé, tak pro fandy pár perliček :

   V první fázi letu po odpálení je P700 naváděná inerciálním navigačním systémem podle parametrů cílů naprogramovaných zbraňovým systémem lodi.. Pak řízení přebírá autonomní systém samonavedení, který je složen z počítače, z aktivní-pasivní radiolokační hlavice odolné vůči zarušení a z IČ hlavice. Rakety se nejčastěji odpalují v salvě po 8 a navzájem mezi sebou spolupracují.
   Pokud nejsou známy přesné souřadnice cíle (nebo nebyly dlouho obnoveny ) - jedna raketa - velitelská - letí ve velké výšce a v aktivním režimu vyhledává cíle, zatímco ostatní letí nízko při hladině s hlavicemi v pasivním režimu. Po vykrytí velitelská raketa zpracovává parametry na základě porovnání dat získaných radiolokačním odrazem cíle a jeho elektromagnetických emisí se syntetickým obrazem ve své databance a vybírá primární cíle. Po vyhodnocení pošle potřebné parametry ostatním raketám kódovaným rádiovým spojem. V případě zničení velitelské rakety její místo zaujme další.
   Pokud jsou známé přesné parametry cíle, mohou všechny rakety letět při hladině v pasivním módu na snížení možnosti odhalení. Ve vzdálenosti cca 60km od cíle, tedy asi 25s před dopadem mohou přejít krátce do aktivního módu a donavigovat se.
   Profil letu se může během útoku různě měnit a každá raketa může útočit z jiné výšky a jiného směru. Ve finální fázi letu rakety mohou provádět nepravidelné úhybné obranné manévry a jsou také vybaveny systémem REB matoucí naváděcí hlavice antiraket. Na zvýšení odolnosti vůči systémům CIWS jako například Phalanx je raketa opancéřovaná.

   Vymazat
 2. 18:43
  To máš zřejmě rovnou z teplý linky od Jandy,ty genitální armádní generále!!!!:-DDD

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hluboce se mýlíš, Einsteine. Tady je ten malý příklad:
   https://www.youtube.com/watch?v=IUZu8bvxJs4

   Vymazat
  2. Ano,letadlové lodi jsou přežitek minulého století a symbol imperiálních výprav proti nerovnému protivníku,které končí a nemá valnou cenu do nich investovat.
   Teď budou mít mocnosti úplně jiné problémy....

   Vymazat
  3. Myslis uder na Fukushimu? Geozbran

   Vymazat
 3. Letadlové lodě jsou útočná zbraň.Je sice fakt,že
  éra letadlových lodí se chýlí ke konci,ovšem ty
  staré pomalu dosluhují a nové se nevyrábějí.Právě
  pro jejich snadnou zranitelnost v současné době.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ježiš, zavři už tu svou blbou hubu, Majevský. O všem víš úplný hovno, ale furt tu blekotáš ty svoje přihlouplé hovadiny.

   https://cs.wikipedia.org/wiki/T%C5%99%C3%ADda_Gerald_R._Ford

   Vymazat
  2. 0:45 umejt sprostou hubu, vymenit plinky,
   Nesrat se mezi velky
   Panu Majevskemu nesahas ani po ponozky, anonysmradicku

   Vymazat
 4. Navrhuji autorovi, aby se nejprve podíval do Royal Navy. Tam byla "skokanská" příď použitá jako první pro Harriery, ty tak mohly vzlétat s větším zatížením...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:32 a nebo na tvuj dvorecek, tam sis preci uplacal skokansky mustecek ze snehu jeste kdyz byl Semik hribe

   Vymazat
  2. 4.57 JAKEJ ŠEMÍK? Tehdy byl hříbětem jeho fotr...

   Vymazat
 5. Ta lod je opravdova jednicka. Zvlaste v oblasti zamorovani zivotniho prostredi. (Viz. foto). Ani Iljusiny tak nesmrdi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:14 kdy si si naposled umyl rit?
   Moc smrdis

   Vymazat
 6. Za "dob meho mladi", umely jeste ruske stroje vzletnout z takove te male pojizdecky, co vedla hned od "ulu" a to s plnou vyzbroji. Pravda... museli na to "zapnout" (pusk) 3. stupen forsaze (ktery by pry v CSLA plombovany ...nevim, v letuschopnem stroji, jsem nikdy nesedel). Jeden rusak, co to nejspis nevedel, ze se to nesmi, to na letisti udelal ...a my, neverici Tomasove, jsme se pak chodili divat na ty "hluboke rany" v asfaltu, ktere po nem na letisti zustaly ;-)

  OdpovědětVymazat
 7. Sloužil jsem u zabezpečení leteckého provozu v 66 roce a mohu říci že Němcům a Maďarů stačila ranvej, Poláci končily tzv bramborech a Rusům stačila polovina. Je to dáno mentalitou národa a jestli používají tuto letadlovou loď dodnes tak k tomu mají racionální důvod, generálové!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máš recht .V Mimoní jsme viděli jak se točili tzv na pětníku a prý amíkům by byly severní čechy malý. Dodnes pamatuji jaká to byla šupa a jak se okna oklepaly když tam dali forsáž a pilot to kop nad zvuk ve výšce pod 500 mnm. Prý nesměli ,ale efekt byl a my kluci co spolu kamarádili jsme z toho měli třetí světovou

   Vymazat
 8. Jako kapitan letadlove lode "Pruzkumnik "vam oznamuji ze mA lod je naprosto nepotopitelna neb je vyrobena z korku napusteneho hmotou vaselina . Starujeme stihacky vystrelem do stratosfery a zde dojde k volnemu padu samospadem kdy se zapnou rakety a ty dopravi eroplany do bojove posice PrEdci to systemy jak USA tak RFS .zdravi z vanocni rozhledny na Floride vas zpravodaj Honolulu kuku retarded policista ve sluzbe furt a hasic dobrovolny (po sluzbe v VB pomocna straz 0

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi takove legracni trpaslici tajtrdlicek
   Co zavidi Honolulovi ze byl dal nez ty, kdyz ty jsi byl nejdal na kadibudce pres dvur

   Vymazat
 9. Zásadní rozdíl vidím jinde. jeden Kuzněcov se svými protilodními raketami co létají ve smečce pošle ke dnu celý konvoj na vzdálenost několikasetkilometrů a co se týká ochrany proti torpédům, raketám a letadlům je tak o tři levely výše než US letadlovky.

  OdpovědětVymazat
 10. Tohle je tezky. Skokansky mustek je ok. Ale USA na takovych lodi 12, a jak vime od Stalina tak mnozstvi je kvalita
  Rusko a Amerika by nemeli jit do valky.
  Admiral Kuznecov je uzasna lod
  On i Varjag byl uzasny
  Ted jde o to kdo zavrazdil Alexandrovce

  OdpovědětVymazat
 11. Více o lodi Admirál Kuzněcov :

  https://sk.wikipedia.org/wiki/Admir%C3%A1l_Kuznecov

  OdpovědětVymazat
 12. Přihlouplíkovi který tu opěvuje Admirála Kuzněcova musím říct, že je to stejný technický skvost jako ten ruský letoun, který pohřbil Alexandrovce do Černého moře.Všechno jim tak nějak dosluhuje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No a teraz nam daj tu o Cervenej karkulke, alebo rozober do detailov tuto rozpravku:http://www.usdebtclock.org/

   Na zaver nam porozpravaj pribehy o tych technických skvostoch ako F 35, alebo F 22, ktore oba zjavne Trump zastavi. Potom nam porozpravaj, ako ti zli Srbi odpalili predpotopnými radarmi z Tesla Litovel najmodernejsie bombardery F 117 alebo B2. Ano, citas dobre, dva B2 pristavali horiace v Zagrebe a boli zrusene

   Vymazat
 13. 11:22
  Tobě mozek ještě sloužit nezačal,havlomamrde!!!!!

  OdpovědětVymazat
 14. Přeci Kuzněcov je patrně nejdeštivější letadlová loď na svět. Proč jinak z na měli všichni NATO generálové a bruseloni takovou hrůzu :-)

  OdpovědětVymazat
 15. Neviem, co riesite. Rusom staci par rakiet a vsetkych 10 lietadlovych lodi je dole. Pri utoku na Kuznecova poslu do vzduchu par stihaciek s Chibinami a utocnikov proste vypnu... Kaslite na platenych trollov, nema zmysel na nich reagovat

  OdpovědětVymazat