Reklama

úterý 13. prosince 2016

Vojenský politolog o tom, jak se DAEŠ podařilo přiblížit se k Palmýře

13. 12. 2016     zdroj
K syrské Palmýře se podařilo teroristům v Rusku zakázané skupiny DAEŠ přiblížit díky použití takzvané "technologie cloudů" při utajeném přesunu, říká vojenský politolog, docent politologie a sociologie REU Plechanova, Alexandr Perendžijev.

Dříve syrský zdroj, obeznámený se situací na místě, oznámil agentuře RIA Novosti, že obyvatelé Palmýry byli evakuováni a že syrská armáda svádí na předměstí urputné boje s teroristy DAEŠ, kteří opět vstoupili do města. Podle ruského Centra pro usmíření znepřátelených stran v Sýrii se více než 4 tisíce přeskupených teroristů znovu pokusily obsadit Palmýru.

"Teroristé v Sýrii používají propracovanou taktiku pohybu v malých skupinách, takzvanou "technologii cloudů". Pod rouškou beduínů, místních obyvatel a dokonce i vojáků syrské armády přicházejí z různých směrů a koncentrují se na jednom nenápadném místě. V důsledku toho se v jednom bodě najednou nahromadí obrovská síla", řekl v pondělí Perendžijev agentuře RIA Novosti.

Dodal, že v důsledku utajeného pohybu na přístupech k Palmýře využili teroristé momentu překvapení, protože syrská armáda neměla síly a čas, aby bránila město, před náporem teroristů byla nucena bránit pouze sebe.

"Teroristé tímto způsobem obsadili již nejedno město, ale my jsme se ještě nenaučili aktivně tomu čelit, akademie Generálního štábu dosud nevypracovala jasné a účinné systémy čelení této taktice, v tomto směru je před námi ještě hodně analytické práce", konstatoval expert.

Podle něj měli být syrští vojáci, nehledě na absenci údajů o pohybu teroristů, připraveni k protiútoku právě v oblasti Palmýry, protože v bezprostřední blízkosti od ní, na cestě na Rakku, jsou ropné věže, které mají teroristé v úmyslu ubránit za každou cenu.

"Dalším krokem po dobytí Aleppa by mělo být obsazení těch nalezišť, z nichž jde ropa do arabských zemí - Saúdské Arábie a SAE. Patroni teroristů se nechystají je vydat, proto byly vyčleněny zdroje a byl zahájen útok na Palmýru. Kromě podpory zbraněmi, střelivem a mužstvem, byla teroristům poskytována také metodická pomoc", poznamenal expert.

Ruské Centrum pro usmíření znepřátelených stran v Sýrii sdělovalo, že teroristé přesunuli značné síly do oblasti Palmýry z Rakky, kde byly minulý týden pozastaveny aktivní vojenské operace proti teroristickým skupinám, kontrolovanými USA a mezinárodní koalicí. Velké rezervy a obrněná technika DAEŠ byly k Palmýře přesunuty také z oblasti Dajr az-Zaur.

Podle informací centra rozvědka před tím odhalila přesun až 5 tisíc teroristů DAEŠ do oblasti Rakky a Dajr az-Zaur z iráckého Mosulu.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

26 komentářů :

 1. Ti to teda dopracovali! A přitom stačilo tak málo a všechno mohlo bejt krásný - http://iks2010.info/?p=107154

  OdpovědětSmazat
 2. Pro A z 22:32h:
  Již klasicky zase "první".
  Tentokrát s rádoby "líbivou větou" namísto obvyklé špíny, ale zato s již hodně profláklým odkazem na rádoby špinavé Rusy, kteří ve skutečnosti nejsou nic jiného než ukrajinští fašisté, vydávající se za ruské "nacionalisty"!
  To vše včetně Vás, placené ze stejných "neziskovek".
  Pavel p

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady máš toho svýho "ruskýho" fýrera! Můžeš si s ním vytapetovat hajzl:))) - http://content.foto.mail.ru/list/carverxxi/_blogs/i-2269.jpg

   Smazat
  2. 7:14-to je spíš tím že blb z 23:52 neovládá rusky, ne? Jako většina místních rusofilíků:))) A taky nerozezaná trojzubec od dvouhlavýho vorla! Ovšem faktem zůstává že ten Kreml by měl bejt bílý! - http://reconquista.co/ru/belyy-kreml

   Smazat
  3. 7:22 - psala to baba! Co chceš vod ženský? Aby používala mozek na historické detaily když vidí fešáka s fárem? Navíc pravým ruským, imperijským?:)

   Smazat
  4. 7:26 - s jednu vyjímkou! Natálka Poklonská coby poslankyně dumy a právnička (prokurórka na Krymu) prokázala neplatnost imperátotovy abdikace a teda nelegitimitu tzv. Ruské federace! - https://email.seznam.cz/#sent/79958

   Ale to tihle bolševici nikdy nezveřejněj ... to se jim nehodí do krámu!

   Smazat
  5. Tady to sama říká! Na čase 1 minuta 33 sekund! - https://www.youtube.com/watch?v=qotjIZnwHn0

   Smazat
  6. První dal příspěvek proto, že měl právě službu. Brzy ale nebudou muset rozmělňovat diskusi, protože nějaký chovanec smaže rovnou celý článek. A pak zase přijde doba a pornoherec s tím chovancem půjdou spolu do báně.

   Smazat
  7. 8:03 -Jak nějaký? Přeci Milan ....

   Smazat
  8. A proč sem, mezi rusofily denně lezete vy trapní desperátští šašci? Vyhodili vás ze školy, nebo jste začali pobírat sociální dávky? Víte co je to pracovat vy sprostí hajzlíci?

   Smazat
  9. 10:32 já jsem rusofil, jsem rusofil! Pravý - tedy antiputlerovec! - http://iks2010.info/?p=40063

   Smazat
  10. Vidíš? To nahoře je náš ruský otec! A to dole pod ním je ohavný tzv. RF ovládající chabad! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/gk%D0%BE%D1%802.png

   Smazat
  11. A tohle jsem já! Jsem jeho re-inkarnace! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/gk%D0%BE%D1%802.png

   Esipak tedy dokážeš říci mé celé jméno, he?

   Smazat
  12. Sorry, tohle jesprávný link! - https://41.media.tumblr.com/41e3271711cdbc5d234267674bac9d60/tumblr_nrdvakUyoQ1sqztn9o1_500.png

   Smazat
  13. 10:56 - Já to věděl! Sláva Rusi! Pryč s putlerčiky! - https://www.youtube.com/watch?v=_AaTvyIuvE0

   Smazat
  14. oprava: eurazijského

   Smazat
  15. ty blbej takzvanej rusofile 10.49- jsi vypatlaný hovado. Rusko si svého prezidenta váží, a uznává ho a váží si ho celej svět. Koho ty vyznáváš v Rusku - stejný zmrdy jako jsi v Čechách ty? Vsadím se, že taky sprostě nadáváš našemu prezidentovi. Jsi zkrátka odporná, úchylná veš.

   Smazat
  16. 11:15 - Rusko zaniklo před 100 lety! Ví to i v redakci NR, ale neradi to přiznávaj! http://www.novarepublika.cz/2016/10/donbas-to-je-rusko.html

   Smazat
  17. Jak to říká kozák Babaj? Když posílal vzkaz Pravosekům: "Vy ně naši vragíííí! Nam nůžno spokojno žiť na Rusí i at masonov jiju pročisťát!" - https://www.youtube.com/user/KazakBabaj/videos

   Smazat
 3. Ještě jako ilustraci toho, kam už jsme dospěli s falšováním historie, vymýváním hlav a s cenzurou, přihlašte se na facebook a takto přihlášení klikněte na článek v NR http://www.novarepublika.cz/2016/12/na-sobotku-hermana-podano-trestni.html#more
  a v něm na odkaz : http://www.parlamentnilisty.cz/…/Mohli-bychom-byt-jednou-ze… a uvidíte toto:
  "... Odkaz zablokován!
  Podle nás je odkaz, který chcete navštívit, škodlivý. Abychom vás ochránili, zablokovali jsme ho. .."
  - jak facebook začal cenzurovat! Chcete-li číst musíte mimo facebook!
  Samotné čtení toho, co tito pánové říkají, působí jak protektorátní propaganda.
  Stejně tak znepokojivé je, že Parl. listy již po měsíci a půl likvidují diskuzi pod článkem, protože článek je "příliš starý"!
  Pro dokreslení ještě dnešní debata Okamury a Svobody na ČT, v textu též na LP :
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Na-tohle-budu-reagovat-Cyril-Svoboda-a-Tomio-Okamura-prisli-debatovat-na-CT-o-Trumpovi-nakonec-se-pohadali-o-Rusku-467028/diskuse
  Nějak se to všechno stále rychleji posouvá do kopru...
  Pavel p

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. cesta je cíl
   to bude dobrý
   pusťte na chvíli všechny hajzly z hlavy...
   nashle :)

   Smazat
 4. No a jak tam dostali teroristi nepozorovane ,napriklad tanky,dela , ruzna vozidla a jine zbrane jako rakety , ktere nejdou predstirat jako Beduini...
  A jakym zpusobem ta americka , taky neviditelna pomoc probihala ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. mohlo být cílem je tam dostat, a pak pěkně uzavřít v kotli. Civilisti evakuovaní...

   Smazat
 5. Vidím, že "ústav pro nápravu myšlení" začal čile pracovat. Dříve stačil jeden "nadhazovač" s nepropracovanou stylistikou aby se rozproudila "diskuse". Najednou,(spíš dnes, protože to zas tak moc nesleduji)se z nadhazovače stal skoro celý "ústav". Je to ale stará metoda. Příliš mnoho psů, zajícova smrt. N.R. by ale měla odpovědět a ty psy odehnat. I když ? Člověk nikdy neví. Přivést lidi k "dikusi" je nějaký ten pes potřeba. Třeba domácí.

  OdpovědětSmazat
 6. Ano -taky si to myslím 11.14.Před půl rokem tady měly diskuze úroveň. Odkud sem přilezly tyhle sprosté svině, ví bůh, ale diskuze zasmrádly, a nemá vůbec smysl tady číst. Mělo by být v záhlaví uvedeno - vyhrazeno nemocným sviním, zdravým a slušným lidem se nedoporučuje se zde zúčastňovat.

  OdpovědětSmazat
 7. To je právě účel, nalézt do diskuse, a znechutit ji slušným lidem. NR dělá dobrou práci, a i když nemám čas, nebo potřebu na vše reagovat, rád si tu přečtu informace, ke kterým bych se jinak nedostal. Na blby netřeba reagovat. Chápu, že někdy se špatně odolává, jenže to ty kretény jen posiluje. Zejména nadávání mají rádi. Věcné argumenty stejně neberou, za to nejsou placeni. Za rozbíjení diskuse ano. Ignorovat, ignorovat, ignorovat. J.B.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.