Reklama

.

.

úterý 27. prosince 2016

Volební štáb Hilary Clintonové



Zdeněk Hrabica
27. 12. 2016
Házení hrachu na zeď? Zdá se! Ale není to zase tak zcela bez výsledku. Jsme svědky nesmírné masáže, kterou nám poskytují česká média a jejichž charakter a morálku ve vánočním projevu přesně definovala hlava státu. Označila je za volební štáb Hilary Clintonové. Před časem jsem se nakrátko při pražské cestě paní Madelaine Albrightové na autogramiádu své knihy dozvěděl, jak vřelé byly její vztahy k Hilary a Billu Clintonovým.


Však také tato dáma s českým původem znovu přispěchala, tedy nikoliv poprvé, alespoň na dva dny znovu k nám, aby byla přítomná připravovanému ohňostroji na počest zvolené prezidentce USA v Praze.

Volba v USA nevyšla, pražský ohňostroj se nekonal.

Pohrobci nyní pláčou nad zvolením Trumpa prezidentem USA; je zarážející, že však s nimi kvílí i předseda Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý a své kvílení spojuje s dvěma jmény – s příjmením Trumpa a Putina. Ani jeden mu není po chuti.

Jsem rád, že národ mírně procítá z mnohaletého balamucení a odvrací sluch a oči od zvučných jmén současné české novinářské „elity“; mohl bych jménovat v řadě. Občas se rozhořívá diskuse o Babišově vztahu k MfD, LN a Metru a jiným, o Bakalově vlastnictví Hospodářských novin.

A zcela bokem kritické pozornosti jsou četná média v regionech; ta jsou podle mého oproti vzpomenutým celostátním daleko agresivnější a jedovatější. Většinou dvakrát nebo jednou týdně, byť po malých soustech, otravují vzduch.

Pravidelně se mi dostávají na stůl Jihlavské listy a musím říci, že jsou oproti celostátním mnohem zřetelnější a nespokojenější se stavem společenského mínění obyvatel, než celostátní deníky. Nepřeji nikomu, kdo smýšlí odlišněji než ony, aby o něj tyto noviny projevily zájem.

Neskrývají svou nenávist ani své šťouchance k prezidentu republiky, kdekoliv se k tomu jenom najde příležitost. Neskrývají svou poťouchlost ani před svými čtenáři. Pravidelně a dlouhodobě se však tváří objektivně. Jakoby hrály na obě strany.

Kdyby sešly z této cesty, nedostalo by se jim štědrých inzerentů, pomáhajících jim zatím přežít a vydělávat na době, které tak věrně posluhují.

Někdy soudím, mohu se mýlit, že tak konají kvůli hrudce minulého másla na svých hlavách.

23 komentářů :

 1. Když on ten předseda Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý je závislý na kvílení - dříve chodil pravidelně žalovat a kvílet na sekretariát ÚV ...
  Volič-Vilč

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 14:00
   Přesně tak.
   Dostalo se mu již odměny za to kvílení,podívat se do trezoru Gollman Sachs,kolik je tam nakradených peněz.Když to uviděl,kvílí ještě víc.

   Vymazat
  2. /obře si pamatuji, jak ten býv. bolševik Dlouhý, když byl ministr hospodářství, už v r. 1990/1991 lhal, že PHM nepodraží. Už tehda nestydatě lhal jako kovaný komouš!

   Vymazat
 2. Mohu to opravdu dosvědčit! Byl a je flexibilní vždy a za všech proměnlivých režimů a dbá vždycky o své místo na výsluní.Všechno zakrývá svým taky profesionalismem. I nyní potřeboval chvíli času, aby znovu zazářil. Už jenom to , že zatoužil být prezidentem, jej vysvléklo do naha!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oni to mají povolené, možná i nařízené. Koukněte se třeba na Halíka, ten také prolezl co se dá. Důležité je být na místě, kde mohu škodit a dostávat informace, ostatní je nepodstatné.

   Vymazat
 3. Už se těším až bankovní účty budou jenom na jméno, nebudou daňové ráje a tyto účty budou veřejně přístupné. Pak se projeví jaký byl Dlouhý vlastenec a jak si uměl našetřit.Již nyní je veřejně známo jaké dostával bokem peníze za privatizaci např ŠkodaAuto, podpis odběru plynu z Norska atd. Já vím, že toto zveřejnění je utopie, ale kéž by to nastalo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A rozkulačení ČEZu podle pokynů MMF je také jeho práce. Buďme rádi, že podařilo uchránit 70% majetku. Jaké je CV Dlouhého? Není jeho rodinný profil také jako u jiných - předlistopadový papaláš?

   Vymazat
  2. Správně, překoná vaše očekávání ...

   https://cs.wikipedia.org/wiki/Vladim%C3%ADr_Dlouh%C3%BD_(ekonom)

   Vymazat
  3. připomenutí pro TES 15:04 - ve stručnosti :
   V.D. (pochází ze staré komunistické rodiny) studoval na VŠE, kde se angažoval v SSM a následně vstoupil do KSČ. V průběhu studia si mj. nabrnkl dceru tehdejšího místopředsedy Akademie věd a tímto postupem si v době nejtvrdší normalizace vysloužil studijní pobyt na katolické(!) univerzitě v Lovani v Belgii. Na VŠE pak chvíli působil jako asistent a posléze přešel ke Komárkovi do Prognostického ústavu, kde se záhy stal předsedou výboru KSČ. V této funkci bylo údajně jeho nejvýznačnějším činem odmítnutí přihlášky do KSČ jistého Ing.Klause. Po plyšáku se stal ministrem - předsedou SPK (Státní Plánovací Komise) a řídil její likvidaci a posléze měl významné slovo v bankrotářské straně ODA a při tzv.velké privatizaci.

   Vymazat
 4. 16:06Ano,ano,bohužel,mládí nemá potuchy o mnoha osobách a věcech,dokonce ani nechtějí znát!Hlavně,že také kvičí .

  OdpovědětVymazat
 5. SHOPPING MALL (obchodni strediska) jsou uz v 10 ruznych statech zachvaceny velkou vlnou nasili a rvacek.
  Zminuji se o tom, protoze to nemohu najit ve vasich zpravach. Vse delaji cernosi a policie je fackuje svedomite, ale my nevime nikdo, ani policie to nevi, proc se to deje.

  Podezreni pada na media, ktera patri skupine, ktera podporovala Hillary.

  Pan Vladimir Dlouhy by nemel mluvit o presidentu Trumpovi negativne, kdyz byl zvolen legalne drtivou vetsinou Americanu. Svedci to o jeho hlouposti a zakrnelem rozhledu.

  Pan Vladimir Dlouhy by si mel take uvedomit, ze my vsichni Republicani, kteri jsme volili presidenta Trumpa mame radi ceskeho presidenta Zemana !

  S chameleony, kteri prevlekaji kabat podle potreb oportunismu pohrdame !
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. .. ale Trump nebyl zvolen "drtivou většinou amričanů .." to jsi se trochu spletl.
   Naopak H. Clinton byla zvolena většinou (i když ne drtivou) američanů, ale volební systém v USA je prostě takový, že vyhrál nakonec Trupm.

   Vymazat
  2. 18:24 TRUMP BYL ZVOLEN DRTIVOU VETSINOU
   JSOU TO SPOJENE STATY AMERICKE
   NE JEDEN STAT JAKO TREBA FRANCIE
   COMPRENDES!
   Trump vyhral drtivou vetsinou
   Hilary a spol jsou vinni z konspirace vyvolat boje
   Amerika uz je v obcanske valce
   Ale Evropa taky

   Vymazat
 6. 14:11... Halik je nestastnik pronasledovany neprizni osudu.
  Tim Kaine (naplanovany vice-president ve skupine Hillary) by Halika udelal papezem, ale tim, ze to Hillary (a tim i Kaine prohrali), tak s karierou je konec.
  A ke vsemu bude zrusen v katolicke hirarchii Halikuv titum - monsignore.
  Jooo, vsechna slava, polni trava.
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:48 halik, takovy kus trusu
   Zlati Husite

   Vymazat
 7. Vladimír Dlouhý byl členem KSČ a po převratu byl
  ten "tak jsem jim s tím praštil"!Vetřel se do příz-
  ně nastupujících podvodníků a byl ministrem hospo-
  dářství,později přejmenovaného na místní rozvoj.
  Do čela Čezu prosadil svého zetě Romana,kterému
  bylo vyplaceno 400 milionů na odměnách.Dneska je
  Dlouhý předseda hospodářské komory.Zkrátka není
  žádné ořezávátko,ale plnohodnotný lump.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Grazl nebo hrdina
   Vsichni jedna rodina

   Havlovizace potrebuje talenty vseho druhu, ale hlavne Grasely a Grazly

   Vymazat
 8. K těm Jihlavským listům..čssd ovládala kraj, /nyní třeba ANO bude trochu korigovat/a tato zde dlouhodobě podporuje premiéra, který nemá v oblibě prezidenta. Takže tón je daný. Předseda KVV ČSSD Petr Krčál vždy spolehlivě zajistí nominaci Sobotky na premiéra - proto je také náměstkem na MPSV, ač vzdělání má pouze papírové - je hrdým Bc.end Mgr. Máte pravdu, odchýlit se jen o milimetr od hlásané pravdy Lidového domu, tak vás znemožní. A hlavně vůbec nezveřejní nic, co by nenadbíhalo premiérovi až nechutně. Proto jsou tak málo čtené? a brané vážně?? To už vůbec ne! I o té hrudce másla máte pravdu-je to však spíše hrouda, že Petře Krčále? Váš bratr jistě rotuje v hrobě. A což takové ty dohody nedohody s Hav.Brodem a jeho kvalitní polit.reprezentací - Joukl, Chlád, Zgarba ap. Tam těch hrud másla na hlavách jsou tuny a tuny. Ale budou parl.volby a třeba někdo nebude uspokojen a tak zatím tajené informace uvolní? Není se nač těšit a až tak tajné to také není, jen nechutné.

  OdpovědětVymazat
 9. Jihlavské listy nejsou ovládány v první řadě ČSSD; hlavním konstruktérem linie novin je jiné seskupení, které jim vdechuje tón a orientaci. Zatím co ČSSD se snaží dokazovat, že její srdce bije nalevo, aktérům Jihlavských listů však bije zcela a odevzdaně napravo. A také je děsí strach o hmotnou a společenskou existenci, ten strach jim spadl hluboko do kalhot.

  OdpovědětVymazat
 10. Pane 18:24.. Je chybne verit mediim, ktera podporovala Hillary na objednavku Sorose, ktery byl jeji loutkar.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty platky se ovsem americanum muzou hodit u jezer kdyz je tam takovej mraz
   Americane si muzou od new york times a washington post vycpat schvrchniky a nohavice

   Vymazat
 11. TA SVINE BALKANSKA REZNICE UZ MELA BYT DAVNO ODSOUZENA

  OdpovědětVymazat
 12. komunisti se stale drži a nad vrcholem je božska trojka eštebak financ komunista na hradě a nejvyšši soud je to dusledkem toho že vovčanum jsou vymyvany mozky permenentnim bojem proti komunismu z ministerstva propagandy jenž se nachazi na čete ktere je komunisty a eštebaky prošpikovano už i zdruheho kolena tam narozeneho kteři nam kaži kapitalismu a sami žiji v komunismu samosebou vytuněnem lepe než gdykoliv doufali

  OdpovědětVymazat