Reklama

.

.

úterý 27. prosince 2016

Washington neplní své sliby / Washington doesn't Keep Its Promises

Anna Jaunger
28. 12. 2016    (zasláno redakci autorkou)
Dnes je mezinárodní terorismus je hlavní hrozbou pro lidstvo. Předpokládá se, že Spojené státy jsou "nesporným vůdcem" v boji proti terorismu, protože se provádí většinu z protiteroristických operací po celém světě. Nicméně, pod záminkou boje proti terorismu, Američané bezostyšně napadli další země a přinesly do nich jen chaos a zkázu. Připomeňme Afghánistán nebo Irák. Dne 7. prosince, nicméně současný americký prezident Barack Obama oficiálně uznal, že vojenská kampaň USA v Iráku v roce 2003 vedla ke vzniku ISIS.


Zdá se, že současná administrativa ve Washingtonu prostě není schopna vyvodit správné závěry z chyb, které byly učiněny dříve. Nyní, její prázdné sliby vidíme v iráckém Mosulu a Syrskou Rakka. V rozhovoru pro americký Daily Beast, velitel mezinárodní koalice v Iráku a Sýrii, Genpor. Stephen Townsend řekl, že to bude trvat dva roky tvrdé práce vyčistit města Mosul a Rakka od tzv. islámského státu. Nicméně nenaznačil, kdy by operace měla začít.
Původně na začátku operace v Mosulu v říjnu Townsend tvrdil, že k obsazení Mosulu potřebuje jen "několik týdnů". Nejvyšší američtí a iráčtí představitelé byli skeptičtější. V dubnu americký prezident Barack Obama a irácký premiér Hajdar Abádí opakovaně oznamovali své plány osvobodit Mosul do konce letošního roku. Naposledy to slibovali během setkání vedoucích představitelů Valného shromáždění OSN v září.
V tomto případě operace s cílem osvobození Mosulu prováděná vojsky mezinárodní koalice pod vedením USA vedla k četným obětem mezi civilisty a k masivnímu exodu teroristů z Iráku do Sýrie. Podle CNN, od začátku "protiteroristické" operace v Mosulu bylo údery mezinárodní koalice zabito více než tisíc civilistů, tisíce jich uprchlo ze svých domovů.
Washington stále neuznává, že boj proti terorismu musí probíhat v koordinaci s ostatními zeměmi a nemůže být prováděn v rozporu s vůlí nezávislých států.

Washington doesn't Keep Its Promises

Today international terrorism is a main threat to humanity. It is believed that the United States is an "uncontested leader" in the fight against terrorism because it conducts most of the anti-terrorist operations around the world.
However, under the pretext of fighting terrorism, Americans shamelessly invaded other countries and carried there only chaos and devastation. It should be mind about Afghanistan and Iraq. On December 7, however, the current United States President Barack Obama officially acknowledged that the US military campaign in Iraq in 2003 has led to the founding of ISIS.
Apparently, the current administration in Washington simply is not able to draw right conclusions from the mistakes which had been made earlier. At this time, its empty promises refer to the Iraqi Mosul and the Syrian Raqqa. In an interview to the American Daily Beast, commander of the international coalition in Iraq and Syria, Lt. Gen. Stephen Townsend said that it would take two years of hard work to clear the so-called Islamic State from its twin capitals of Mosul and Raqqa. However, he said nothing about any date range.
Meanwhile, at the beginning of operation in Mosul in October Townsend claimed that the capture of Mosul needs only "a few weeks". Higher US and Iraqi leaders' expression was more modest. In April US President Barack Obama and Iraqi Prime Minister Haider al-Abadi repeatedly reported their plans to liberate Mosul by the end of this year. Last time the promise was made during a meeting between the leaders of the UN General Assembly in September.
In this case the operation to liberate Mosul conducted by the troops of the US-led international coalition has led to numerous victims among the civilians and to a massive exodus of terrorists from Iraq to Syria. According to CNN, since the beginning of the "anti-terrorist" operation in Mosul because of the strikes of the international coalition more than a thousand civilians were killed, thousands fled their homes.
Washington still can't realize that the fight against terrorism must take place in coordination with other countries and can't be conducted in violation of the sovereignty of independent states.

Best wishes,
Anna Jaunger

9 komentářů :

 1. Jaktože už jí Jakub Janda neudal a Chovanec nezavřel do basy ? Vždyť ONA PŘECE ŘÍKÁ PRAVDU. A to se v naší demokracii ale nesmí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak je možné, že se takový (honibrk) vůbec dostal na min. vnitra, přímo do pracovny ministra, at je jakýkoliv. Žijeme v právním státě nobo v bordelu, chaosu. Toto už snad ani není možné, co je schopno tato vládnoucí garnitůra udělat se státem, se státním zřízením a s pracovníkama monisterstva. Kdejaký ( lišpič, příprcník a prdeljebač diktuje osnovu?) Od pradávna platí heslo, že ryba smrdí od hlavy. V tomto případě to platí na 1000 %. Je mi z toho na blití.

   Vymazat
 2. Co je to "mezinárodní terorismus"?
  Jakto, že svět bez námitek přijímá orwellovský newspeech?!
  Jakto, že to všichni Sobotkové, Zemanové, Štětinové, Putinové, Trumpové, Merkelové ... bezmyšlenkovitě papouškují?

  "Saúdská Arábie, Katar a Turecko jsou hlavními sponzory terorismu v Sýrii a všem jim poskytují zastřešení Spojené státy s jejich „koalicí boje proti terorismu“. Je to zkrátka válka proti Sýrii vedená vnějšími státy. Západní média tuto skutečnost samozřejmě ve své většině naprosto přehlížejí."

  cf. http://literarky.cz/blogy/tereza-spencerova/23446-busajna-aaban-evropskym-politikm-se-u-jen-smjeme

  OdpovědětVymazat
 3. Slečinka si asi neuvědomuje, že USA společně s ochotnými pomocníky to rozvrtaly v Iráku a především tam by měly ukázat,že vše umí dát do pořádku. Do Sýrie nemají žádný mandát a navíc bylo prokázáno že tamní teroristy podporovaly.

  OdpovědětVymazat
 4. Moc té dívence nenadávejte.Popsala pravdu,jak to
  na světě chodí.USA nikdy neměly přátele,jenom své
  zájmy a sliby amerických"diplomatů" mají jepičí
  život.Rozumné je nevěřit slovům z USA.Uvidíme,co
  ze svých předvolebních slibů splní Trump.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 5. To hovno v Bilem Dome smrdi dal
  Doufam ze nebudu mazan, ale nemohu najit synonymum pro technicky termin hovno

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne, ne, tato dívka jen popsala skutečný stav, který je ve světě nastolen jen podle USA a ostatní vlezdoprdelisté se chovají tak jak jim sám černoušek nakáže. Na to mají rúzné zaprodance ( u nás šapita) a podobně to maji rozmístěné po celém světě. Pokud svět nedojdě k názoru, že patří vykynožit ty zmetky z Wašinktonu a CIA až do posledního vrátného, nebude na tomto světě klid. Vždyť se živí jen válkami a chaosem. Nazívají to celkem honosně ( své zájmy). Strčte si je někam vy sebranko zmetků.

   Vymazat
  2. 12:02,-svet moc dobre vi ze ty zmetky je treba vykynozit a to se taky stane!
   Kazdej stat si uklidi ty "svy" na vlastni outratu a za pomoci dobrovolniku i kdyz se da predpokladat ze tam bude tlacenice a bude treba to zorganizovat.
   Jen totalni imbecil se muze blahove domnivat ze k tomu nejakym zazrakem nedojde. Hudba dohrava a ted se ceka jenom na oponu ktera padne 20.ledna. Nasledne padne taky klec a bude vseobecna "dekovacka".Nikdo na tomhle svete to nezastavi,protoze v plebiscitu je uz tolik zaste a zluce ze jine reseni ani mozne neni. Nejprve odtahnou "dragooni" z Europy a pak se naplni slova europoslance pronesena v Bruselskym parlamentu. Cituji nekoli slov: ...a pak sem prijde narod a povesi vas!...
   A nehlede na soucasne deni ve svete je to silene,ale presto mrazici proroctvi.
   Vubec nepochybuju ze se naplni do puntiku protoze plebiscit nebude brat zadny ohledy aby si vymohl svy pravo.Ja osobne to neoplyvnim,i kdybych moh.
   Vsichni ti,kteri privedli svy vlasnti narody do tehle situace nemaji zadnou sanci. Zuctovani prijde a je neodvratne jako smrt. Chtel bych se mylit,a moc!

   Vymazat
 6. Pardon,
  a slovník nemáte žiaden? A čo tak výkal, lajno, exkrement, prípadne niečo jemnejšie ako napr.slovensky "hovienko"?

  OdpovědětVymazat