Reklama

.

.

středa 21. prosince 2016

Wir sind keine Berliner!

Martin Kunštek
21. 12. 2016

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) chtěl být za módního intelektuála. Na svém twitterovém profilu si vyvěsil větu „Ich bin ein Berliner“. Jenže asi neumí německy, a neví, co to také znamená.*/ Tak jak to napsal, se symbolicky nepřihlásil k Berlíňanům, ale ve skutečnosti přiznal, že je KOBLIHA. No to jsme dávno věděli, když je ministrem za stranu Velkého Kobliháře. Podobnou blbost po něm opakuje řada našich sluníčkářů. Z tohoto místa bych chtěl vyzvat, abychom se nikdy nestali ani koblihami, ani slouhy koblihářů. A ani abychom se sebou nenechali od politiků „vorat“ jako Berlíňané“.
Pozn. red. I.D. Protože se objevily pochybnosti o tom, že "berliner" je "kobliha" možno nahlédnout sem.
Nejsme Berlíňané. Jako Češi nejsme tak slepě poslušní autoritám a nadřízeným jako Němci. Řada z nás jsou spíše Švejkové. A také v nás, doufám, zbyl ještě kousek genů husitů. Osobně si připadám jako kacíř každou chvíli, když mluvím nebo píšu o politice.

Proto doufám nikdy nepřipustíme, aby k nám Sobotka, kobliha Pelikán, Dienstbier, Zaorálek a kobliha Stropnický začali tahat ve velkém ilegální imigranty. Ať ji cestou Merkeliných kvót, jimiž je posedlá, nebo jinak. Jako si to nechali líbit Berlíňané. A dnes se diví, že v davu ilegálů přišli i teroristé a násilníci. V takové situaci bychom si měli vzpomenout na staré dobré české tradice - jako jsou defenestrace. Nebo vydlabávání dlažebních kostek jako v roce 1848. Místo stavění barikád bychom však jimi měli hnát Sobotku a spol. i s těmi, které by k nám chtěli převzít z Německa. A to přes Krušné hory – až k Merkele do Berlína.

Jestli se to koblize Pelikánovi zlíbí, tak si mě může za tento článek udat policii. Jak už v minulosti vícekrát vyhrožoval. Předem avizuji, že u případného soudu se budu dovolávat článku 17 Listiny základních práv a svobod, která je nedílnou součástí Ústavy. Ten v odstavci 2 stanoví, že

„Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu.“

A zejména pak na článek 23 Listiny, který stanoví.
„Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny.“
 - - -


*/  pozn.redakce Nové republiky: je velký rozdíl mezi "ein Berliner" a "Berliner". Ve tvaru se zájmenem "ein" jde o koblihu, ve tvaru bez zájmena jde o obyvatel města Berlín, čili Berlíňana, Berlíňáka. Ve svém slavném projevu J.F. Kennedyho v Berlíně u Brandenburgské brány v době krize a stavění zdi použil Kennedy také chybně tvar "ein", prostě mluvil o sobě jako o koblize, ale tehdy mu to vděční Barlíňané odpustili a ještě mu zatleskali. Obecně ale tuto chybu berou Berlíňané velmi nedůtklivě, prostě říkat Berlíňákovi, že je kobliha, se nemá. - Mimochodem, kobliha byla poprvé upečena právě v Berlíně asi před 400 lety, odtud název.

30 komentářů :

 1. Ministr "spravedlnosti" Pelikán, je prostě a hlavně fašisticky idiot.
  On a jeho poskok Jakub Janda, dvojka která plánuje změnit Vase myšlení :(

  OdpovědětVymazat
 2. Od člověka, ministra spravedlnosti, který zpochybňuje rozhodnutí Vrchního soudu, se lze dočkat všeho.
  Teprve teď se prokázalo, jak jim David Rath vadil a vadí ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. 10:30 Co vám pan Rath udělal, Vy máte důkazy, že něco ukradl nebo je důvěřujete informacím, které se nás pokoušeli o jeho "vině" přesvědčit ? Naivo ...

   Vymazat
  3. 11:05

   Vy se mě snad jenom zdáte. To snad ani není možný.

   Vymazat
  4. 11.08: Četl jsem protektorátní text z nějakého Arijského Boje... Podle toho by od Židů nikdo nevzal ani kůrku. Psali o nich stejně přesvědčivě, jako o Rathovi, nebo o jejich sovětských jarmulko-papaláších. A o kvalitách práce soudnictví tohoto státu raději nemluvit... Tím netvrdím, že Rath není darebák, to by nebyl politikem...

   Vymazat
 3. vubec nevim jak toto zjeveni muze byt ministrem!!!

  OdpovědětVymazat
 4. Idiot Kunštek zřejmě netuší, že "Ich bin ein Berliner" je reminiscence veleslavného Kennedyho výroku. A každý Němec dobře ví co to znamená a co je tím myšleno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Idiotu každý idiot. Ministr české vlády by měl být především občanem ČR a hájit zájmy občanů ČR. Jen vykrádá myšlenku jiného, nic víc. Němci si je pozvali, tak ať přijmou i to multikulti obohacování, nebo ať tu svou fýrerku pošlo do pekla, kam patří. Zvolili si v minulosti Hitlera a odsrala to celá Evropa, teď si zvolili Adolfinu a není důvod, aby to s níma Evropa znovu odsrala. Zase se snaží nacpat Evropě ten svůj ordnung - a někteří čeští ministři je v tom podporují.

   Vymazat
  2. To, že uvedenou větu pronesl J.F.Kennedy ještě neznamená, že není špatně. :-)

   Vymazat
  3. Byla i z úst Kennedyho pronesena špatně. I on tehdy o sobě prohlásil, že ke kobih.

   Vymazat
 5. Myslím si, že defenestrace by měla být použita v případě většiny těch vlastizrádných, vládnoucích parazitů. Toho blbečka, tzv. ministra spravedlnosti, který tam po těch jejich kumbálech nechal vyvěsit to sluníčkářské heslo "Hate Free", by to mělo postihnout v druhé řadě. V první řadě by měl letět oknem tzv. ministr kultury a vlastizrádce Herman, po něm Chovanec a další a další.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem koblížek a je to na mně vidět....

   Vymazat
 6. Já bych s autorem souhlasil, ale nemohu. Nikde jsem nenašel, že Berliner by znamenalo koblihu. Žádný překladač ani slovník mi tu možnost nenabídl. Že by nás autor mystifikoval ? Jarda

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten blbec nic neví. Jen si potřeboval nějak kopnout do Pelikána tak hledal až si našel toto a teď se hraje ne velkého němčináře a vzdělance:
   http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/jsem-kobliha-rekl-kennedy-co-rekne-nemecky-obama_72270.html

   Vymazat
  2. To co napsal Pelikán je trapný, ale trapný i tento článek, navíc když to autor tzv. "opálil".

   Vymazat
  3. 11.01 Neznám německé realie ani kulinářské speciality, ale překladač vám např. slova cizinec i cizák přeloží do němčiny stejným slovem: "Alien"

   Vymazat
  4. Zkuste dát do o b r a z o v é h o vyhledávače google.com heslo "berliner" a vyjedou vám koblihy. Ono je to totiž totéž. Podobně se google zachová, když si dáte helso "pussy", ale prosím vás, to zkoušejte jen, když jste starší 18ti let!

   Vymazat
 7. Ministr Pelikán je vynikající osobnost na rozdíl od ubohého pisálka tohoto pamfletu.Zrovna teď jeho názor na rozhodnutí VS na Ratha je návrat ke zdravému rozumu a neúplatným právníkům.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikoli, je to návrat k totáči. Kdo to nechápe, ať raději nic nepíše. I procesní chyby se počítají! Policie i státní zastupitelství měly pracovat lépe, jinak by se jim tenhle lapsus nestal. Ale Brdáčová raději s Šlachtou jedna ruka, četníci Šlachta a Kubice - jeden zpolitizovaný kombajnér, druhý zpolitizovaný taxikář. Ani jeden právník. Bradáčová - politicky ambiciózní dáma, jedna ruka s US Ambasy. Jak ta jejich práce asi může vypadat? Nestraní? To určitě!!! :-D)

   Vymazat
  2. Ministr Pelikán se hlavně zmrd, Pepku.
   Je to bolševický pohrobek, jeho fotr byl bolševický soudce, on je po taťkovi typický bolševik každým coulem, tentokrát se maskuje jako koblížek.
   A teď vyskoč!

   Vymazat
  3. Ted sem se zasmála, slyšela jsem o tom capouchovi leccos, ale že je to vynikající osobnost to ještě ne. Bravo !

   Vymazat
 8. to uz se nechce ani verit:
  Policie našla v kamionu dokumenty Tunisana Ahmada. Zná ho ze seznamu 549 islamistů v Německu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak jen to ti chlapci šikovní dělají,asi byli na školení v Uss,tam se pásy nacházejí běžně,to její nic divného,ti teroristi jim jen chtějí ulehčit práci.😀

   Vymazat
  2. Na druhé straně mohli tam najít doklady nějakého Čečence. Strach jim asi nedovolil to zkoušet, když Voloďa zahlásil, koho odchytili v Aleppu.

   Vymazat
 9. Ať už je, nebo není kobliha, Pelikán je v první řadě vůl. On byl a pokud se nepletu stále je, velkým vítačem migrantů. I on nese svůj dílek viny na masakrech ve Francii a nyní v Německu. Je to jako dát malému dítěti sirky a poslat ho do stodoly plné slámy. A když dítě uhoří, "povzbudit" jeho rodiče slovy "Jsem s vámi".
  Každý, kdo podporoval a podporuje nekontrolovanou migraci má na rukou obětí tohoto zabíjení.

  OdpovědětVymazat
 10. O té koblize Pelikán není, i když, samozřejmě, panošovi rytíře z Čapího hnízda to nešlo nepřišít.

  Kennedyho "kobliha" jako údajný trapas je americká urbánní legenda. Pochází to z nějaké jako-bondovky až z osmdesátých let, kde to bylo míněné jako sranda. Pak to někdo zmínil v recenzi a už to jelo. Poučné. Nicméně ano, ve Státech je to populární verze. Berliner (B. Pfannkuchenn/Krapfen atd.) je taky "kobliha", jako Pilsner je taky pivo. Ale JFK neřekl, přesněji jeho kámoš Němec mu na ten papír nenapsal "Ich bin Berliner", to by vyznělo, že se prohlašuje za rodilého Berlíňana, německy neumí a hlásí to s bostonským přízvukem. "Ein" mu tam vložil Němec a Němci to kapírovali, fajront.

  https://www.youtube.com/watch?v=NeN1guQx6ms

  Je to jedno, protože v kontextu je to už stejně blbé jako "je suis Charlie" a je jedno jestli "Charlie" , "un Charlie" (to je blbost, ale "un Berlinois" už by šlo), případně "jsem Brusel", "jsem týdeník Kadel".

  So ein Mist, ale Pelikán s Chovancem by se v podstatě mohli vzít za ruce a odebrat se hýčkat Jandu spolu. A při tom by ještě nadělali nejmíň škody. To je horší.

  VR

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemáte dobré informace. Asi jste produkt dnešního školství. Kennedy tu větu v Berlíně řekla, je to natočeno a mnohokrát ukazováno i se zvukem. Žádná "americká urbánní legenda".

   Vymazat