Reklama

.

.

čtvrtek 29. prosince 2016

Z Ameriky "s láskou": Washington i nadále dodává zbraně ozbrojencům v Sýrii / From America "with love": Washington continues to supply weaponry to militants in Syria

Anna Jaunger
29. 12. 2016      (zasláno redakci autorkou)
V posledních dnech se odstupující vláda Spojených států rozhodla zkazit vztahy mezi Washingtonem a řadou zemí. Nezastaví ani na nepřátelské a nebezpečné kroky na Středním východě. 23. prosince, současný americký prezident Barack Obama schválil obranný rozpočet na příští rok. Nový zákon umožňuje Washingtonu přímo i prostřednictvím třetích zemích dodávat určité typy zbraní do Sýrie. Současná administrativa Spojených států tvrdí, že zbraně budou dodávány pouze takzvané "umírněné" opozici. Nicméně, jak ukázal čas, Washington není schopen rozlišovat mezi "mírnou opozicí" a teroristy.Na pozadí přijetí tohoto zákona se reakce tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana zdá být opodstatněná. Řekl, že má důkazy o podpoře teroristických skupin v Sýrii ze strany koalice vedené USA. Turecký vůdce byl podpořen íránským ministrem obrany Hosseinem Dehghanem s tím, že Washington není věrohodný ve svých záměrech vyřešit syrskou krizi, a i nadále usiluje o pdosažení partikulárních cílů.

I když americké ministerstvo zahraničí označolo slava tureckého prezidenta jako "absurdní prohlášení", fakta hovoří sama za sebe. V průběhu odminovávání v Aleppu, ruští specialisté objevili velké množství munice vyrobené v USA, Německu a Bulharsku. Kromě toho nalezli raketomety, ruční granáty, granátomety a střelivo pro houfnice. Je třeba poznamenat, že cena těchto zbraní a střeliva se odhaduje na stovky milionů dolarů. S největší pravděpodobností, zde radikálové zanechali zbraně, protože si byli jisti novými dodávkami.

Je zřejmé, že zahraniční politika současné americké administrativy je zaměřena na destabilizaci politické situace v Sýrii a na Středním východě. Pro Washington válka zůstává nejlepším a nejvýnosnějším druhem podnikání. Pro Donalda Trumpa a jeho administrativu nebude snadné se odchýlit od tohoto druhu politiky, byť by po tom upřímně toužil. Snad by se dalo očekávat, že nebude opakovat chyby svých předchůdců.

From America "with love": Washington continues to supply weaponry to militants in Syria

In recent days outgoing US administration is committed to spoil relations between Washington and a number of countries. It doesn't stop even at hostile and dangerous steps in the Middle East.

Thus, on December 23, current US President Barack Obama has approved the defense budget for the next year. The new law allows Washington directly and through third countries to supply to Syria certain types of weaponry. The current United States administration claims that weaponry will be supplied only to the so-called "moderate" opposition. However, as time has shown, Washington is not able to distinguish between "moderate" opposition and radicals.

Against the background of the adoption of this law the reaction of Turkish President Recep Tayyip Erdogan seems quite justified. He said that he had the evidence of support of terrorist groups in Syria by the US-led coalition. The Turkish leader was supported by Iranian Defense Minister Hossein Dehghan, adding that Washington is not serious in its intentions to resolve the Syrian crisis and is continuing to pursue it their own selfish goals.

Although the US State Department called the Turkish president' words as "absurd statement", the facts speak for themselves. During the mine clearing operation in Aleppo, Russian engineers discovered a large quantity of ammunition manufactured in the USA, Germany and Bulgaria. In addition, they found multiple rocket launchers, hand grenades, grenade launchers and ammunition for howitzers. It is noted that the general cost of weaponry and ammunition is estimated in hundreds of millions of dollars. Most likely, the radicals have thrown weapons, because they were confident in new deliveries.

It is obvious that the foreign policy of current US administration is aimed at destabilizing the political situation in Syria and in the Middle East. For Washington the war remains the best and the most profitable type of business. It won't be easy for Donald Trump and his administration to depart from such kind of policy, even with a sincere desire. It should be expected that he will not repeat the mistakes of his predecessors.

12 komentářů :

 1. Co chcete lepšího od opičáka z Afriky ohodnoceným nobelovkou za mír.Doufám, že už má vybraný strom, aby se mohl vrátit nazpět.
  Lada

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já myslím,že se zavěsí haluze nohama , bude viset hlavou dolu a dívat se jak se vše vyvíjí a modlit se za svůj rodný list , radovat se z Nobelovy ceny ,kterou dostal za své zásluhy podobně jako dostal zrádce Havel jiné ceny.

   Vymazat
 2. 22:11
  Co má ale udělat chudák Bush Jr., když po stromech lézt neumí? Neporadila byste?
  Singer

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je ten přirozený výběr, na který nevěří, sežere ho lev. PS.nebo se to do jeho příchodu naučí. Nejspíše ale lva zastřelí, vždyť je Američan!

   Vymazat
 3. USA dnes vyhostily 35 ruských diplomatů.Mají 72 hodin na opuštění Spojených států.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem hrdý na to jak jsem geniální stratég. Dávno před prezidentskými volbami v USA jsem zde tvrdil(samozřejmě že s nadsázkou a trochu z legrace), že vyhraje li Trump bude za to moci Putin. Příště už bez nadsázky. Ten Putin je opravdu snad tak geniální jako já...

   Vymazat
  2. Zhoršení vztahů s Ruskem, zhoršení vztahů s Izraelem se kterým se Obama do poslední chvíle pusinkoval atd., to jsou jen kroky k znepříjemnění nástupu Trumpa na trůn. Jetli že se bude věřit, že Rusové ovlivnili volby, tak se zpochybní ale i legitimita nového prezidenta a o to jde. Žádné Rusko, je třeba jako u nás vyměnit voliče.

   Vymazat
 4. Vubec by mne neprekvapilo kdyby se tento klaun pokusil nejakym zpusobem prohlasit volby za neplatne diky udajnemu vmesovani se ze strany Ruska. Ma na to 3 nedele

  OdpovědětVymazat
 5. A proto jsme na toho Onanu a jeho umírněnou opozici, nasadili ,,umírněného" Donalda Trumpa.

  OdpovědětVymazat
 6. bohužel Obama toho moc pěkného pro Ameriku neudělal nechápu proč dostal nobelovku,
  zničil co se dalo.........
  Donald není žádný anděl necháme se překvapit , snad bude na tom Amerika i svět líp ......
  to je doufám přání všech normálně uvažujících lidí na světě !!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 7. V situaci v které se nachází tento tzv euoatlantický svět je totální zvrhlost a do tohoto stavu přivedl i ostatní státy tzv rozvojového světa. Co je cílem současného kapitalismu, rozvoj lidstva podle zásluh? Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí. Čekáte od vlka že se stane beránkem. Sliby se slibují blázni se radují.

  OdpovědětVymazat
 8. Nobelovku dostal za to,žebyl zvolen jako první
  černoch v historii do čela USA.Jiný důvod nebyl.
  Dostal ji asi 3 měsíce po nástupu do funkce.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat