Reklama

.

.

čtvrtek 1. prosince 2016

Z České republiky se má stát totalitní stát, který bude špehovat soukromí svých občanů. Vláda potají pracuje na drakonickém systému masivního sběru dat. Inspiraci hledala u americké NSA!

VK

1. 12. 2016   AENews
Z České republiky se má stát totalitní stát, který bude špehovat soukromí svých občanů. Vláda potají pracuje na drakonickém systému masivního sběru dat. Inspiraci hledala u americké NSA!


V Poslanecké sněmovně leží novela telekomunikačních zákonů, která by podle návrhu ministerstva obrany měla dát vojenské kontrarozvědce neuvěřitelné pravomoci. Bez souhlasu soudu bude moci vojenská tajná služba hromadně sbírat veškerá data o českých občanech a jejich komunikacích. Informaci přinesl iDnes [1]. Týkalo by se to sběru a shromažďování veškerých emailů obyvatel ČR, které odešlou ze svých zařízení. Dále by docházelo ke kolekci všech SMS zpráv odeslaných z mobilních zařízení.

Operátoři mobilních sítí a poskytovatelé internetu by byli povinni do svých sítí nainstalovat tzv. black boxy, resp. černé schránky, které by archivovaly veškerá protékající data a následně je třídily pomocí algoritmu na tzv. „Big Data“, což je nové odvětví v IT, které se zabývá hromadným zpracováním obrovských dat. Mělo by tedy jít o stejný systém špehování občanů, který probíhá v USA v rámci programů XKeyScore a Prism, které odhalil Edward Snowden.

Program NSA na špehování internetu XKeyScore odhalil Edward Snowden.
Redakce AE News získala k celé kauze výbušné interní informace z blízkosti bezpečnostních složek a je velice alarmující, že sběr dat a jejich analýzu by měla zajišťovat infrastruktura americké firmy Oracle, která spolupracuje s americkou agenturou pro národní bezpečnost (NSA) na realizaci programů XKeyScore a Prism v USA. Vyvstává tady hned dvojí riziko. Kromě toho, že je naprosto skandální, že po 27 letech od revoluce se z České republiky stane totalitní stát špehující veškerou soukromou komunikaci svých občanů, tak zároveň zde vyvstávají obavy, že nashromážděná data budou zpracovávána algoritmem a programovým cloudově založeným řešením vyvinutým pro americké tajné služby. Zpracování velkých dat se v poslední době stává prioritou pro tajné služby, které v analýze těchto dat vidí obdobu „Minority Report“ efektu, předvídání teroristických útoků. Problémem je, že země, která vymění svojí svobodu za bezpečnost, si nezaslouží ani svobodu, ani bezpečnost.

 

Návrat k totalitě po 27 letech pod rouškou ochrany bezpečnosti


Systém hromadného sběru dat a soukromých komunikací občanů je počátek konce demokracie v České republice. Je to počátek vzniku policejního státu, který bude nejen číst vaše emaily a esemesky, ale bude je i archivovat po celá dlouhá desetiletí. Data budou moci být využívána k vydírání, k manipulování a donucování politiků a významných osob v budoucnu, protože díky nashromážděným datům budou tajné služby vědět, že dotyčný politik má milenku, nebo že má nezvyklou sexuální úchylku, nebo že třeba jel v kurzovém sázení na nelegálním sázkovém serveru. Když se podíváte do Německa, jak poslušně Angela Merkel poslouchá globalisty, musí vám dojít, že nasbírané informace o Merkelové jsou neocenitelným nástrojem ovládání Německa.

Klíčové firmy spolupracující s NSA

Další hrozbou je navrhovaná koncepce špehování komunikace. Krabička u mobilního operátora nebo ISP poskytovatele by de facto fungovala jako MITM prvek pro útok skrze prostředníka. V programu XKeyScore bylo podvrhování bezpečnostních certifikátů pro SSL komunikaci realizováno přímo s certifikačními autoritami. Takže ani šifrovaná HTTPS komunikace v prohlížeči není v takovém případě bezpečná. Tajná služba tak získá přístupy k vašim zabezpečeným stránkám, k přihlašovacím účtům např. na Skype a pochopitelně i k emailům. Systémy XKeyScore a Prism tato data četly přímo z nešifrovaných cloudových úložišť Google a dalších velkých internetových firem. Jenom pouhá představa, že stejný hromadný sběr chce realizovat vojenská tajná služba ČR, je opravdu znepokojující.

Data o českých občanech budou zpracovávat technologie NSA


Je třeba si uvědomit, že vojáci pochopitelně nemají sami o sobě kapacity na uchovávání a zpracovávání Big Data. Nepřekvapuje nás proto, že v celé věci se bude angažovat Oracle a podle všeho i IBM. Jenže to znamená, že data s největší pravděpodobností opustí Českou republiku a v rámci cloudových analýz a metadatových operací budou data českých občanů rotovat mezi americkými a zahraničními servery. Je zde i velmi významná souhra se systémem EET. Špehování občanů rozvědkou a sběr soukromých dat bez souhlasu soudu je v rozporu s právními principy republiky na ochranu soukromí. Sběr dat by podle novely se měl týkat veškerých uživatelských dat, takže nejenom emailů a SMS zpráv, ale i webových stránek a v neposlední řadě diskusí a diskusních příspěvků. Tato povinnost sběru by přímo vyplývala z novely zákona.
Program NSA „Prism“ je projekt na zpracovávání dat a práci s metadaty nashromážděnými od lidí z celého internetu.

Takto nashromážděná data se potom mohou stát předmětem kšeftů na černém trhu, protože tímto způsobem půjde špehovat členy vlády, poslance, obchodníky, podnikatele, prezidenta republiky. Big Data jsou obrovský trychtýř, do kterého spadne úplně všechno o vás. Analytické rozhraní Oraclu potom o vás vytvoří profil, vaše zvyky, kam chodíte, co kupujete, s kým se stýkáte. Rozvětvená síť vazeb, GPS souřadnic, platebních údajů, SMS zpráv a emailů potom nabídne tajné službě a vládě kompletní rekonstrukci vašeho soukromí a rodinných vztahů. Jak je možné, že 27 let po revoluci je něco takového jako novela v poslanecké sněmovně? Špehování občanů a hromadný sběr dat, emailů, SMS a webových stránek je začátkem návratu předlistopadové éry StB.

Když demokracie přijde o svobodu občanů a soukromí, vznikne diktatura!


Shromažďování dat ve velkém o občanech je jedním z hlavních symbolů diktatury. Pod záminkou boje proti teroru a posílení bezpečí se tajné služby zmocní vašeho soukromí. A pokud se stanete nepohodlným, vytáhnou na vás špínu z vašeho soukromí z doby před mnoha lety. Nikdo už mainstreamu pomalu nevěří. Lidé se obrací k alternativě. Volby v USA to jen potvrdily. Tajné služby tak musí začít špehovat celý národ, aby měly kontrolu nad lidmi, aby tajné služby viděly do budoucna a mohli odhadovat z emailů a SMS, kde se domlouvá jaká demonstrace, kde bude jaké setkání aktivistů v jakém bytě, v jakém domě, aby tam zavčas tajná služba mohla nainstalovat odposlechy.


Poskytovatelé technologických řešení, na které programy Prism a XKeyScore jsou zaměřené.

Data bude zpracovávat americká technologie a americká infrastruktura. Kdo dal tajné službě mandát k takovým pravomocem? Proč poslanci nesmetli tento návrh novely ze stolu jako neakceptovatelný a v rozporu s ochranou soukromí občanů? Proč Česko potají a potichu zavádí systémy odvozené od amerických programů XKeyScore a Prism? Co chtějí tajné služby vyčíst z komunikací občanů? Že jsou lidé naštvaní? Že jsou nespokojení, že 27 let po revoluci berou jenom 32% mzdy, než kolik berou zaměstnanci v Německu, ale nájmy a ceny zboží jsou v ČR s Německem srovnatelné? Není to náhodou tak, že režim se nebojí ani tak teroristů, jako spíš vlastních občanů, kteří by mohli začít volat po exitech podobně jako Britové nebo američtí voliči? Kdopak cinkal v listopadu 1989 klíči, aby za 27 let tajná služba četla lidem soukromé zprávy a poštu? Zamysleme se nad tím, co se děje se svobodou v České republice. Zamysleme se, dokud je čas.

-VK-
Šéfredaktor AE News

34 komentářů :

 1. Dřív jsme měli Štětiny, Bartošky,Horáčky, Kavany, dnes budou místo nich krabičky. Miliony odposlechů telefonů obyčejných lidí Američany ve Španělsku, Francii, Německu, tam dokonce špehovali i kancléřku. My nebudeme a myslím si, že už dávno nejsme vyjimkou. Nevím, čím si např. mým špehováním, kdo pomůže, akorát ,,je" stojím peníze. Hubu mi nezavřou a jako důchodce se dostat dnes do vězení? Vždyť se tam budu mít líp než doma a ještě na mě rodina ušetří. A ti mladí? Ti se o politiku nestarají a časem z nich bude tou současnou výchovou pouze tupé, ovladatelné stádo jako u Američanů. Co jim předložíš, to sežerou.Hlavně, že to má hezký obal. M.Radikowski

  OdpovědětVymazat
 2. Horší totalita než byla ta do roku 89!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Horší totalita než...? Spíš bych řekl "konečně totalita". Možná si toho mnozí nevšimli, ale ta už začínala před 25 roky.

   Vymazat
 3. Odpovědi
  1. A všichni SPD! Nenechte se odradit pomlouvačnými kampaněmi ze strany neČT a jiných protinárodních médií! SPD má velký počet příznivců/voličů, ale je třeba, aby získala co největší počet hlasů, jinak bude mít jen malou sílu něco změnit. Volte SPD! Volíte změnu!

   Vymazat
 4. Můj otec říkával kapitalismus, komunismus to je samej mus a hnus a protože na Volyni v jeho dětství se učily Polsky také že bendže také blago že budem chodit nago a i líní žebráci budou jezdit autama do práce a tose psal rok 1923. Musíme chodit za lidmi a vysvětlovat jím proč musí jít volit a dát hlas stranám které prosadí referendum a volební povinnost. To jsou dvě věci které spolu souvisí protože lidé jsou tak zmanipulovaní že nechodí k volbám a pak stačí volení, ůředníci, tzv kulturní pracovníci a jejich rodiní příslušníci aby se zvolily.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. přesně,politické théma: počet úředníků.
   Pouze volyčská základna závislých.Tedy ona je jedna závislejší a nesvobodnější skupinka:
   individualističtí svobodní čistě soukromí podnikatelé,ženský pozemní hokej.

   Vymazat
 5. A český ovčan,člen to stáda ovčanů ,je potichu a dělá já nic,já muzikant a mně se to netýká!Tato vláda musí zmizet!K moci se nesmí dostat ani pravicová strana Realisté.Robejšek a spol.je to samé,jako TOP 09 a ODS!Vše je naplánováno a načasováno a vy se nenechte opít koblihou nebo tužkami.Volte SPO,SPD,ev.Svobodní!Volte strany,které přijmou zodpovědnost za své konání a mají v programu Referendum!

  OdpovědětVymazat
 6. Jojo, kde jsou ty časy, kdy StB šmírovala Havla na Hrádečku z kadibudky z protější louky a zjistila maximálně to, jaké auto tam přijelo. A Havel tam v zimě bodrým hochům nosil teplej čaj.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A nejenom teplej čaj!Byl s nimi kámoš!Chlastal s nimi a ti zase přehlíželi,kdo k němu chodí.A že se tam děly věci!

   Vymazat
 7. Pomali si na nás sadá,globálna svetovláda:-('

  OdpovědětVymazat
 8. Povaha internetu a elektronických médií je bohužel taková, že svoboda, která se od nich očekávala se může převrátit v pravý opak.

  OdpovědětVymazat
 9. Pánové, připravte se na nejhorší, pokud se režimu podaří zlikvidovat alternativní média, což je ve skutečnosti jediná autentická opozice, vrátíme se do doby předinternetové, což v současné situaci znamená do doby kamenné. Na druhou stranu by to mohlo mít efekt vzrůstu stagnujícího pouličního aktivismu, což by se režimu nemuselo hodit do krámu. Proto si myslím, že režim se bude snažit alternativní média a lidi za nimi stojící nějakým způsobem podvázat, zastrašit či kompromitovat.

  OdpovědětVymazat
 10. Po 27 letech od kontrarevoluce se stává stát fašistickou totalitní diktaturou kapitálu. T

  OdpovědětVymazat
 11. Volím Okamuru...
  ať je co je,je to dnes jediný volitelný kandidát.
  Za 2) musí zůstat na Hradě M.Zeman v dalším
  volebním období, neboť jen tak se vytře zrak všem těm chytrákům ,kteří se již těší na rozvrat.
  děsí mně kolik šmejdú bude za peníze a v anonymitě vytvářet půdu v internetu..
  možná se ale opravdu změní dynamika vnitřních ,stále ještě v hlubinách uložených sil lidu a bude veselo..
  j.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jituš, máš recht! I já tak budu volit.
   pražský vrabčák Čimčaro

   Vymazat
 12. Režimní heslo dne:

  SVOBODU UBRÁNÍME TOTÁLNÍ KONTROLOU!

  OdpovědětVymazat
 13. Přijedou kontráši1. prosince 2016 11:58

  Vkládejte dál své příspěvky ze svého domova či pracoviště a netrapte se.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S to větou souhlasím. Co zmohla NSA masivním sběrem dat? Ani to, že zvolili Trumpa. Naši naslouchači budou zavaleni miliony mailů s kravinami, andělíčky, písničkami, recepty, budou vědět že Novačka spí s Halaburdou a Libuna je blbá kráva. Občas se podívají na fotky nějaké nány, která za kredit do telefonu posílá své nahé fotky. Jak je možné, že Národní Slídičská Agentura nepodchytí nic kloudného a v samém srdci demokracie se chce od unie odtrhnout Kalifornie, Aljaška, Texas a Havaj?
   Je to snad v tom, že na to kluci kašlou? Ne, i když se bude vyhledávat podle klíčových slov a metadat a kdovíco ještě, budou mít portrét člověka, který nakupuje na internetu a občas pošle kolegovi mail, že to stojí... Za zdrávas. Data budou vyhodnocovat příbuzní našich politiků. A při jejich pověstné inteligenci nečekám, že jejich bratranci budou lepší. Lidem, kteří pracují a tvoří hodnoty v podstatě nic nehrozí. Kdyby je chtěli zavřít, kdo by je živil? Jednu takovou dobu jsme přežili. Přežijeme i tuhle. To oni se musí bát poslat mail, to oni se musí bát o peníze. To oni podlehnou jako první článku, kterým chtějí vyděsit lidi k autocenzuře. Nakonec tolik Bretschneiderů nemají, aby nás zase špehovali v hospodě. Tam si zase všechno řeknem. Nebo na rybách, nebo na fotbale. Cenzura, špehování, na to jsme tu přece léta zvyklí. Nepropadejte panice!

   Vymazat
 14. ČR nikdy nepřestala být totalitní, ani to nebylo možné. Jen diktatura proletariátu byla nahrazena diktaturou kapitálu. Volby byly vždy a jsou i nyní pouhou hrou, pokud by snad byl omylem zvolen někdo, kdo by nenaplňoval chamtivé cíle kapitálu, je zlikvidován. K čemu si myslíte vzniklo tažení poskoků kapitálu proti Zemanovi? Je v něm jiskra nebezpečí, pramenící z jeho sociálního cítění. Proč jde soc. dem. "od válu". Protože není ani soc. ani dem, ale zase jen sluha kapitálu, ostatně to má v programu. Není tč. u nás strana, která by hájila práva občanů. Zelení hájí brouky a květinky, černoprdelníci faráře a hrobníky (republiky) a půdlézavce nacistů, ODS a TOP 09 zloděje a vrahy a ANO kdoví, zda ví, či je.
  Takže totalita byla, je a bude, jen se dozvídáme o metodách její práce - ostatně zase stejné, jako za časů STB. Takže je to otázka odvahy či strachu - nakolik se občané dokáží zvůli této totality postavit a nebo ji podlehnou a budou držet pusu a krok - ostatně většina v tom jede a nemalá část si dokonce zacpává uši a zavírá oči, protože to politicko-policejní svinstvo nechce vidět a slyšet - aby pak po revoluci mohli říkat, že o ničem nevěděli a že nic neviděli - neslyšeli.
  Tak někdejší volání "totalita bude bita" již známe, jen je potřebí totalitu skutečně dobít! A že by k tomu národ Švejků měl odvahu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asiati a Černoši to mají jednodušší.
   Ale ti jsou teprve na začátku své vlastní genocidy.

   Vymazat
 15. 1158:
  ...to je také naše jedinà spása...
  srát na ně.

  OdpovědětVymazat
 16. Ovčanům je to asi jedno. Jinak by volili docela jinak.

  OdpovědětVymazat
 17. Budou vytvářet další administrativní pracovní místa protože takto vzniklá tzv elita včetně rodinných příslušníků a známých je budou volit ostatní k volbám nemusí chodit za chvíli jich bude polovina národa. Teď bude poslední příležitost s tím něco udělat. Musíme přesvědčovat ty co nechodí k volbám že musí jít a volit strany které prosadí řízení státu na všech úrovních pomocí referend. Přemlouvejte je ať vstoupí do těchto stran.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nová místa se vznikají za pochodu.Na tom nic
   nezmění nikdo.Až mi někdo nabídne solidního
   člověka,můžu jít volit.Zatím každý,kdo se dal
   na politiku,se projevil negativně.Nespoléhám
   příliš ani na Okamuru.Stát se členem nějaké
   partaje nemohu.Nechci se politikou zabývat.
   Proti každému českému politikovi je pouliční
   zloděj morálně bezúhonný člověk.
   Petr Majevský

   Vymazat
 18. Mám nápad, vyfotíme si všichni pohlavní orgány a pošleme je Chovancovi na ministerstvo!

  OdpovědětVymazat
 19. Kdyby se raději zaměřili na ten cizí nelegální xindl !

  OdpovědětVymazat
 20. jakoby nikdo nevěděl že šmiraci už šmiruji a hlasni hlasi a jak pravi heslo jaky byli nepomyleni komunisti no přece zlati a dobře už bylo už muže byt jen huř když se zas probudila narodni letargie že všichni na všechno seřou a jen chytraci a vyčuranci rozkradaji a přikuluji

  OdpovědětVymazat
 21. K 12:42.
  Myslím, že máte hodně pravdy. Takové špehování je již absurdní sebepožírající cirkus, bez praktické hodnoty.
  Jistě je tu touha vládnoucích psychopatů vědět o všem, ale já v tom vidím i zcela pragmatickou touhu nějakým způsobem zaměstnat tu netáhlovskou počítačovou generaci, která se nám tu vytvořila. Bakaláři, magistři čehokoliv, copak ti něco pořádného umí ?
  Jejich prototypem je třeba figurka jménem Jakub Janda...
  Dovede si někdo představit, že by tito lidé uměli 8 hodin denně někde pracovat a něco tvořit ? Třeba s nářadím v ruce.
  Jejich svět je sedět u počítače, cítit se důležitým, vsupovat do pracovny k počítači hodně tajemně, nejméně trojnásobným otiskem nějakého orgánu, jak to znají z amerických filmů a pak sedět a analyzovat a analyzovat a blábolit a blábolit. A cítit se jako mistři světa.
  Ať si analyzují jak chtějí a do každé hospody štěnice nenasadí...
  Heriot.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pro mne jste vždy velice pravdivý.
   asi Vás prásknu.nějaké kamarádce :)
   jenomže v těch "hospodách" se už jen utrácí.
   Leda sjezd hospodských legií "hospodu si rozvracet nenecháme" hrr na ně.Předpokládám
   že správnými protivníky budou luxusní a hotelové restaurace.Plesatci v opeře už taky nějakým tím vajíčkem po hlavě dostali.

   Vymazat
 22. A co hlavně??? Hlavně bude po diskuzích, a nenávistných, oplzlých a stupidních diskuzních výjevech k internetové publicistice. Co si asi počnou lidi - asi těch necelých sedm set - kteří denně vydřepávají u počítače a píšou diskuzní bláboly? Jsou na tom už závislí, a nezabaví se jinou aktivitou. Jsou několik let dnes a denně zvyklí číst publicistické bláboly typu novinky a další, a nadávat, urážet, a plácat a plácat. Zatím co na NR se probírají tato temata, novinky už několik dnů plácají v mnoha článcích denně o EET pokladnách, a jak hospodští zavřou hospody, a jak proti tomu poslanci TOP protestují, a pořád melou o EET dokola. A těch diskuzí k tomu!! No a tady se mele zase z jiného soudku. Až zakážou diskuze, respektive, až se lidi budou bát veřejně blábolit politické nesmysly a hlavně pak nadávky, urážky, a podobně, co si jen počnou? Asi se zblázní.

  OdpovědětVymazat
 23. Co se divite, hloupi Cesi cinkali Havlovi
  Cesi jsou jen bezpravni nevolnicci
  Ale hlave ze jsou hrdi a lzou si do kapsy
  A zavidi Nickovi

  OdpovědětVymazat
 24. 1. Nemluvte o revoluci 1989 a o dnešním návratu před ní! Do roku 1989 jsme byli civilizovanou zemí, kde policie sledovala jenom placené agenty zahraničních tajných služeb, zejména zločinecké CIA; kdo tvrdí něco jiného, buď vědomě a úmyslně lže, nebo má mozek vymytý novodobou propagandou. To teprve natistický převrat v r. 1989 nastartoval skutečnou totalitu se soustavným vymýváním mozků prolhanou projenkýskou propagandou. Co bylo za socialismu dobré, to natističtí kolaboranti po r. 1989 zlikvidovali; co bylo špatné, je dnes tisíckrát horší. Tak nesrovnávejte nově připravovaný zákon se socialismem! Nový zákon je jen logickým důsledkem onoho natistického převratu před 27 lety, důsledkem, ke kterému natisti od začátku směřovali.

  2. Smyslem zákona není sběr dat pro české fízly, ale sběr dat pro největšího (přesněji pro jediného) světového teroristu - pro USA.

  OdpovědětVymazat
 25. Tak,a ted vite,kdo je ten zlocinec ..a co s tim udelate ??????????? Je to velmi jednoduche - premyslejte...........................

  OdpovědětVymazat