Reklama

.

.

středa 21. prosince 2016

Začal Chovancův tichý puč proti Sobotkovi?

Radim Valenčík
21. 12. 2016       RadimValenčíkPíše
Po útoku na vánoční trh v Berlíně se jednoznačně promerkelovsky orientovaný premiér Bohuslav Sobotka zdržel komentářů ke klíčovým otázkám s výjimkou vyjádření solidarity německé vládě.
Úplně v odlišném duchu a velmi tvrdě vystoupily dvě velmi významné postavy ČSSD - předseda výboru pro bezpečnost PS Roman Váňa ministr vnitra Milan Chovanec. Oba se k merkelovské německé vládě vyjádřili nečekaně velmi kriticky. A to tak, že stojí za to se na to podívat ze záznamu.


Roman Váňa od 91. minuty pořadu Speciál ČT 24 – Útok v Berlíně, viz:

Vybral jsem jen některé z jeho formulací. Na otázku moderátora "Je možná ukázat na viníky mezi politiky?" odpověděl (zkrátil jsem a přepisuji to nejdůležitější):
"Projev paní Merkelové byl úplně mimo: Jsem otřesena, modlím se... Krásné fráze. Je to, jako kdyby se vyjadřovala k železničnímu neštěstí a ne teroristickému útoku. Kancléřka má zabránit, aby se takové věci staly. "Modlím se", to tady není na místě. Musí dělat vše, aby se to nedělo. Některé kroky Německa, které šly i mimo mezinárodní právo k tomu, co se děje, přispěly. Měli bychom odstoupit od šílené snahy, kterou vyvíjí Evropská komise, odzbrojit evropské obyvatelstvo, které legálně drží své zbraně. Tlak na evropské státy v tomto směru je šílený a nic neřeší. Je to proti smyslu boje s terorismem."

Zanedlouho potom ministr vnitra Milan Chovanec v pořadu Události, komentáře ČT 24 od 15. minuty pořadu Váňu doplnil, viz:
Nejdříve Chovanec uvedl: "Islámští teroristé nemají v ČR takové zázemí jako v Německu a dalších zemích."

Na otázku moderátora, jak se dívá na Babišův výrok, že za útok může jednoznačně politika kancléřky Merkelové, po menší oklice uvedl (kráceno):
"Migrační vlna s sebou přinesla velké riziko, na které jsme mnohokráte upozorňovali, Evropa nemůže pouštět se lidi bez jakékoli kontroly, Německo udělalo velkou chybu, že sem proudily obrovské davy lidí bez jakékoli kontroly. To je to, co se musí změnit. Je to obrovské bezpečnostní riziko, že se zde potulují lidí bez jakékoli identity a kontroly."

Obě vystoupení nelze chápat jen jako projev neloajality Sobotky, který je loajální k Merkelové. To je spíše příprava útoku na Sobotku.
Pozice Merkelové se s blížícími se velkými zářijovými volbami v Německu může ukázat neudržitelnou a v tom případě se do podobné situace dostane i Sobotka u nás. Bez ohledu na to, jak proběhne sjezd ČSSD. 

P. S.: Chovancův fámulus Janda by ovšem výroky svého ministra vnitra označil za typický projev Putinovy propagandy, která se snaží útočit na demokraticky zvolené představitele EU a rozvracet ji.
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/4101-zacal-chovancuv-tichy-puc-proti-sobotkovi.html

19 komentářů :

 1. Už konečně začněte něco dělat a ne kvákat hovadiny.Platím řádně daně,pracuji od nevidím do nevidím a nejsem zvědav abych potkal Ibrahima který mě bude strkat pistoly do prdele.Vy hajzlíci volení a těžce placeni tu chamraď okamžitě vyžeňte a sní i toho teplouše Jandu a všechny nemakačenky cigány.Dávám za to nehorázné peníze a utrhu ji si od huby všiváci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hlavne vyzente s nima ty zlodeje gadzovsky a vlastizradce gadzovsky a kolaboranty gadzovsky a nemakacenka gadzovsky..))

   Vymazat
 2. Sobotka, Chovanec, nebo jiný chovanec... To je volba mezi Čertem a Ďáblem. Ať tak, nebo tak, Peklem se nám odmění, do Pekla nás zavlečou. Tedy jenom pokud je dost OVČANŮ bude volit.

  OdpovědětVymazat
 3. Pan Valenčík přesně odhalil schizofrenii ČSSD. Na jedné straně Váňa i Chovanec pod tlakem zbytků svědomí kritizují Merklovou a evropskou "politickou korektnost", na straně druhé vytvoří odbor, který má takovou činnost za pomoci Jandových EH potírat. Kdyby stejné názory byly uveřejněny na Sputniku, tak jistě budou označeny jako lživá ruská propaganda, směřující k rozbíjení jednoty EU.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zrádce zrádců má patrně zvlášť vyvinutý smysl pro některé speciální situace. Zatím spolu s Bohoušem získávají nominace na funkce, ale pokud na sjezdu dojde na nějaké serpentiny a kotrmelce, bude obyvatel ústavu asi lépe připraven na kličky a převlékání potřísněných triček. A pro české dějiny bude platit, že výraznějí do nich vstoupil Bohouš bernardýn, než Bohouš politik.
   KR

   Vymazat
 4. Kdoví jak to bylo s tím pučem na hradě,každopádně to byl puč proti Haškovi.Jestli si už tam dělal Chovanec nárok na post premiéra,těžko říci.Ono je to úplně jedno,kdo bude v čele ČSSD,svoji hru už dohrály.

  OdpovědětVymazat
 5. Již před volbami jsem se rozhodl, že socany nikdy nebudu volit proto, že členové této strany si neumí udělat pořádek mezi svými pohlaváry. Do pekel s touto stranou!

  OdpovědětVymazat
 6. ODS a ČSSD - to byly dvě strany, do kterých lezli po devadesátém všichni komouši. V těchto stranách se opět došplhali k ovládajícím pozicím. Všichni to byli, jsou a budou gauneři, kteří vždycky měli, mají a budou mít občany na háku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dnešní koalice,nebo opozice,ať je to ten nebo ten,praštíme ho koštětem...

   Vymazat
  2. Nemáte pravdu. Byli to všechno šmejdi a křiváci, kteří před tím nalezli do komunistické strany, aby kdykoli nalezli do jakékoli strany, která by byla stranou vládnoucí. Takoví kriplové zkurvili myšlenky sociální spravedlnosti a rozvrátili komunistickou stranu zevnitř. T

   Vymazat
  3. Tohle je spravna a jedine spravna odpoved (17.19). Na to ovsem nikdo nehledi a stale pisete nesmysly o komunisticke strane. Proto to tak tady vypada, protoze vy vsichni chytraci, co porad nadavate na KSC, nedovedete ani zjistit, kde je chyba. Z tech milion chyb, co vyprodukovala tahle spolecnost, za CSSR nebyla ani jedna. Pokracujte tak dal, jeste za 50 let budete vsechno svadet na KSC a za 100 let take a proto tahle spolecnost den ze dne je horsi, protoze lidi tady nemaji zdravy rozum a podle toho se tak chovaji. Lituji vas.

   Vymazat
  4. Ano, a těch celých 50 let bude KSČM aktivním přihlížejícím partnerem!

   Vymazat
  5. Máte pravdu,ale ona pouze přihlížet musí nebot tam sedí stále jedni a tytíž,až některé vyjímky.A je samozřejmě škoda.

   Vymazat
 7. Už to vidím. "Chovanec, k zemi a plazením plížením směr osamělý Sobotka vpřed !" To určitě.

  OdpovědětVymazat
 8. Členové ČSSD jsou podrazáci a vlastizrádci.Kdyby
  byli slušnými lidmi,tak už z této vlastizrádné
  partaje vystoupili na protest proti vedení.Tím,
  že zůstávají členy,schvalují jejich jednání a tak
  i odpornou zradu zájmů českého národa.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobře napsáno
   Václav

   Vymazat
  2. 2016 17:57 souhlas!!!!!

   Vymazat
  3. Ano nevolit!!!

   Vymazat
 9. prohlašeni chovance že vyšle do ulic pětset poldu tak to je ouplna bomba ostanich 48000 tisic bude sedět doma nebo u počitače protože by mohli třeba zmrznout nebo by je nevštivil soudruch ježišek a každy uzna co bychom si my plebs bez nich počali a kdo by nam prohližel lekarnički

  OdpovědětVymazat