Reklama

sobota 9. ledna 2016

Trnitá cesta do EU... Být černý, jsem si jistý, že by si to ke mně nedovolili.

Vladimír Stwora
9.1.2016   Zvědavec
Pokaždé, když cestuji z Toronta do Prahy, zažívám nepříjemné pocity při vstupu do Evropské unie. Ty neplynou z nějakého mého vlastního duševního schizmatu, ale z faktu, že vstoupit do EU z venkovního státu je jako vstoupit do obležené pevnosti; je to mnohem nepříjemnější než vstup do socialistického Československa, blahé paměti. Znamená to nechat se šacovat a otravovat pohůnky v uniformách bezpečnostních složek na evropských letištích. Letadla totiž z Toronta nelétají do Prahy přímo, ale s mezipřistáním v některém demokratickém státu na západ od Aše.

Velký protest proti Islámu v Kolíně nad Rýnem rozehnala německá policie vodním dělem9.1.2016   AC24
Policie německého Kolína nad Rýnem použila dnes vodní dělo na rozehnání účastníků demonstrace protiislámského hnutí Pegida, informovala agentura Reuters. Demonstrace hnutí souvisela se sérií krádeží a sexuálních útoků, ke kterým došlo v Kolíně nad Rýnem v noci na 1. ledna. Obviňováni jsou z nich cizinci, většinou severoafrického a arabského původu. Policie v Kolíně nad Rýnem zatím eviduje více než 500 trestních oznámení ve věci krádeže, fyzického útoku a znásilnění.

Nejcenější zdroj v kapitalismu... Plus všeříkající video z Ruska

Valentin Katasonov
9. 1. 2016   Eurásia 24


Co je nejcennějším zdrojem v podmínkách tržní ekonomiky: nafta, země, pracovní síla, kapitál …?

Kdo, nebo co mutter Merkel sundá slepecké brýle? Možná volný sex, v Koránu je psáno: Vcházejte k nim, kdy se vám zachce…


Foto: navrhovaná hráz proti uprchlické povodni
Karel Stýblo
9.1.2016   Rukojmí
Ten bohorovný klid naší vlády je mimo realitu utečenecké povodně. Snad proto, že máma evropské unie Angela drží v jedné ruce peníze a v druhé rákosku? Divím se, že naši vyvolení už dávno nepochopili, že natažené ruce pro evropské dotace, jsou pouhým vazalstvím. Jako blbí jsme si utahovali opasky za Klause, ale teď, strkáme hlavu do písku před evropským samoděržavím. Bránit se tolerancí 
proti byrokracii evropských blahorodí, je idiotská hra o život.

Američané se obořili na Erdogana


9. 1. 2016     zdroj a NY Times
Uznávané americké noviny uvedly, že turecký prezident opět překročil meze, když uvedl jako příklad "hitlerovské Německo".
(Míněn příklad fungující země s potlačenou úlohou parlamentu. Erdogan chce změnit systém v Turecku na přezidentský. Pozn. red.)

Ježíšek zase nepřišel, zato české dějiny se pohnuly! - tip kulturního referenta

záběr z filmu Lavička Františka Havla

9. 1. 2016, Petr Ďoubalík, zdroj: nwoo lavicka

Film Lavička Františka Havla (tvůrčí skupina Kostnické náměstí, scénář Lenka Procházková) a písnička Koleda (skupina Traband, video, text)


Možná je to jen můj pocit, možná se pletu, možná mi mnohé uniklo. Ale zaznamenal jsem premiéru filmu Lavička Františka Havla a zmocnil se mě takový pěkný sváteční pocit: že ten kratičký samizdatový snímek je startem do nové epochy českého národa!

Ukrajinský zpěvák o cestě do Ruska a zpět

Nikolaj Gnatjuk (dříve)

9. 1. 2016, Petr Ďoubalík, zdroj: zde, Krasnodar (video)


Ukrajinské téma už není středem pozornosti světových médií, ale jak se zdá, samotní Ukrajinci se propagandistického oblbování hned tak nezbaví. Oč méně se daří kyjevské bandě kráčet s národem ke šťastným zítřkům, o to usilovněji vysvětluje, kdo za to může a na koho se má zloba obracet. Krátce a výstižně o tom napsal na Facebooku zpěvák Nikolaj Gnatjuk.


pátek 8. ledna 2016

Terorista DAEŠ popravil svou vlastní matku za odpadlictví8. 1. 2016      zdroj a zdroj
V syrském městě Rakka jeden z teroristů DAEŠ veřejně popravil vlastní matku za odpadlictví. Informuje o tom CNN s odkazem na místní organizace pro lidská práva.

Polemika k článku Ivana Davida pod názvem „Není to tak špatné, je to ještě horší“


Luděk Prokop
8. 1. 2016
Článek Ivana Davida pod názvem „Není to tak špatné, je to ještě horší“ zde ozřejmuje podstatu zdejšího vládnutí i motivaci vládců posledních 26 let, jednodušeji a srozumitelněji - ozřejmuje „která bije“ a o co ve skutečnosti jde. Jsou zde postřehy, které stojí za zopakování, přestože závěrečné konstatování vyznívá bezútěšně, cituji: „I radikální změna zhoubného systému je možná, ale ten vládne v celém „vyspělém světě“. Pokud se o to nepokusíme, nemůžeme mít úspěch. Nebudeme-li mít úspěch, bude zhouba neodvratná“.


Poláci se vzepřeli proamericko- eurounijním médiím a ČT protestuje,že tím ničí demokracii...

Břetislav Olšer
8. 1. 2016    Rukojmí
Polský prezident Andrzej Duda včera podepsal spornou novelu zákona o veřejnoprávních médiích, kterou kritizovala opozice a znepokojení nad ní vyjádřila i Evropská komise. Změny umožní dosazovat do veřejnoprávních médií své lidi... Polsko tím rozdělil na dvě nesmiřitelné části; bude nový Majdan po polsku...?

Otevřený dopis koncesionářům České televize

Petr Žantovský
8.1.2016   Rukojmí
Podle českých zákonů máme všichni povinnost platit tzv. koncesionářský poplatek, který inkasují tzv. veřejnoprávní média – v míře objemově podstatně větší a s výsledkem mnohem tristnějším Česká televize, proto se v tomto dopise omezím právě a pouze na ni.

Kaddáfí varoval premiéra Blaiera před útokem džihadistů na Evropu. Zanedlouho byl popraven těmi, před kterými varoval.8. 1. 2016   AC24
Z přepisů telefonních hovorů bývalého premiéra Tonyho Blaira a libyjského vůdce Muammara Kaddáfího vyplývá, že šéf britské vlády požádal libyjského vůdce, aby dobrovolně odešel z funkce, ten upozornil, že jeho odchod nebude dobrý pro Libyi ani pro Evropu.


Premiér mlčí, dokumenty mluví: Jak manipulovat s médii. Jak si koupit agentury pro výzkum veřejného mínění. Jak zlomit veřejnost. Sobotka je vydíratelný. Měl by rezignovat

Petr Hájek
8.1.2016   Protiproud
Komentář k první dávce šoku z mailové korespondence předsedy vlády – a bez ohledu na to, co se (možná) již brzy dozvíme, dochází k závěru, že by to odhalený šéf merkelovské Páté kolony u nás měl složit...

Běženci v Helsinkách plánovali zopakovat "kolínské" útoky


8. 1. 2016
Finská policie oznámila, že skupina uprchlíků se v Helsinkách chystala provést o silvestrovské noci sérii útoků na ženy, podobnou událostem v Kolíně nad Rýnem. Informují o tom místní média.

Emaily, Audi a Kolín

Pavel Omelka
8. 1. 2016
Zdánlivě různé věci, které spolu, bohužel, úzce souvisí. Vláda, tedy ministerstvo obrany si kupuje dvě pancéřované limuzíny AUDI A8L. Pěkné auta, která se kupují pro lidi, kteří jsou natolik důležití, že jejich újma by byla natolik významná pro společnost, že se společnosti vyplatí investovat i do takové formy zajištění jejich bezpečnosti. Já tedy na ministerstvu obrany nikoho takového nevidím, tedy důvod koupě bude asi jiný. 


Voráček: Roste snaha o kontrolu nad internetem

8. 1. 2016      První zprávy   (kráceno)
První zprávy si všímají některých myšlenek, které zazněly v rozhovoru Petra Žantovského s Michalem Voráčkem  na Českém rozhlasu plus  zde. Přelomem na mediálním trhu byl internet. Umožnil čtenářům získávat informace v podstatě okamžitě. Médiím nedovoluje v takové míře zkreslovat informace, protože každý čtenář má dnes možnost najít si zprávy i na jiných místech a porovnávat. Internet je tak podle Voráčka nejsvobodnějším médiem jako takovým. Dodává však, že s obavami sleduje současné snahy o kontrolu nad internetem.

Robotický útok v Sýrii byl řízen přímo z Moskvy

8.1.2016 Eurasia24
Napsal a přeložil Michail Alexandrov
Podle informací řady médií ruská robotická jednotka před několika dny provedla útok na jeden z opevněných bodů teroristů v syrské Latakii. „Chytré“ stroje spolu se syrskými vojsky dobyly strategicky důležitý vrchol 754,5.Útoku se zúčastnilo šest robotů Platforma-M a čtyři komplexyARGO, průzkum vedly bezpilotní letouny Orlan-10 a prostřednictvím rozvinutého polního stanoviště Andromeda-D byly předávány podrobné informace Národnímu centru řízení obrany Ruské federace. (obrázky bojových robotů armádní noviny.cz)

Jsou skutečně ti naši politici tak .... nebo to jen hrají...

Oldřich Rambousek
8.1.2016   Rukojmí  
Otázky porodnosti a nastavení daňové politiky pro mladé rodiny je vskutku diskutované téma, kde se člověk může někdy dozvědět skutečně výživné, ba až debilní názory politiků. Na ČT24 se ve středu 6.1. na toto téma bavily dvě nejmenované političky.
Nejsem žádný cimprlich, abych ledacos nesnesl, ale co tyto dvě dámy předváděly, bylo skutečně na poblití. Ještě horší to bylo z pohledu čistě ženského. Tyto političky se k problému nestavěly jako ženy a matky, ale jako studené čumáky jdoucí za kariérou a penězi. Mnohé z jejich debaty bylo vytrženo z celkového kontextu dané problematiky a degradováno do pozice určitých problematických fragmentů dané oblasti.

Josef Skála v. Luděk Navara o svobodě projevu v Událostech a komentářích ČT

8.1.2016  Události,komentáře ČT video

Kdo a kde jsou elity? Staré známé: Nejsou lidi, není elita! Aneb: jak moc nám elity chybí?

Jiří Baťa
7. 1. 2016
Vždy s velkým zájmem čtu příspěvky nebo rozhovory pana Jiřího Jírovce, tč. důchodce, od r. 1987 žijícího v Kanadě, střídavě krátkodobě i v ČR. Člověk moudrý, vzdělaný,chytrý, nestranný, který vidí to, co nevidí mnozí z nás, přesněji většina politiků. V jeho posledním článku Šašci, jak v mateřské školce. Krajan z Kanady po jménech rozebral hvězdy české politiky, uveřejněném na portálu Parlamentních listy.cz, zde. se pan Jírovec mimo jiné zabývá i otázkou o selhání elit. 

čtvrtek 7. ledna 2016

Pokud bude Kyjev trvat na mírových jednotkách OSN, získá na Donbasu plnohodnotný ruský kontingent


7. 1. 2016    zdroj
Pokud bude Ukrajina trvat na rozmístění mírových jednotek na Donbasu, oficiálně je tam pošle Rusko jako stálý člen Rady bezpečnosti OSN.

Řecko potřebuje i nadále pomoc s „plaváčky“ aneb ať Řecko ve spolupráci s Frontexem a spol. vytvoří z řeckého teritoria slepou uliciOldřich Průša
7. 1. 2016
Ze zbídačelého Řecka se stal otloukánek Evropy. Každý si myslí, že si může praštit či kopnout. Je pravdou, že největší počet migrantů přechází přes jeho území. Ostrovní hranice je natolik členitá, tureckému území blízká, tudíž v podstatě neuhlídatelná, zvláště v případě, že je z turecké strany ohlídaná asi jako mezi Pardubickým a Královéhradeckým krajem.

Kurdské utrpení v těchto dnech


Yekta Uzunoglu
6. 1. 2016
Turecký stát v několika kurdských městech v Turecku jako je Diyarbakır (neoficiální hl.město Kurdů),Silopi, Cizre atd. vyhlásil před několika týdny zákaz vycházení do ulic. Turecko zastavilo přísun elektřiny a vody do těchto měst a desetitisíce lidí se snaží jen přežít, přičemž více než 160.000 se podařilo opustit tato města. Každým dnem bezpečnostní složky Turecka zastřelí řadu dětí, starců a žen. Tento příběh je příběhem jedné z nich...

Absolventům v Lotyšsku budou předány prsteny s hákovým křížem


Vladimír Linderman
7. 1. 2016    zdroj
V lotyšském městě Rezekne se nachází První lotyšské gymnázium a na něm je tradice: absolventi obdrží pamětní medaile nebo prsteny. Na znamení příslušnosti k alma mater, která je vychovala.


Němci k vánočnímu projevu Zemana!


Jiří Baťa
7. 1. 2016
Ve vnímání české hlavy státu a jeho postojů k islámu i uprchlické krizi je zjevně zřetelný rozdíl v tom, co o Miloši Zemanovi říkají západní média a politici a jak ho naopak vnímá část tamních obyvatel , dle všeho nikterak zanedbatelná. Dokládají to i čerstvé reakce na Zemanův vánoční projev jak na německém blogu Politically Incorrect, tak třeba i na You Tube, kde se část projevu prezidenta objevila s německými titulky. 


Putin bojuje se stranou války na všech frontách

Pepe Escobar
7.1.2016   Zvědavec
Boj na život a na smrt v moskevských vnitřních kruzích je skutečně bojem mezi eurasianisty a tak zvanými atlantickými integraciosnisty, alias pátou kolonou Západu. Podstatou boje je pravděpodobně ruská centrální banka a ministerstvo financí – kde jsou někteří klíčoví liberální neokonzervativci řízeni na dálku obvyklými podezřelými, Pány vesmíru.

Podívejte, co se teď děje v Německu. Taková zvěrstva se snad na veřejnosti neodehrávají ani v rovníkové Africe

Eva Valerie Maxová
6.1.2016        e-portál
Dnešní média přinášejí šokující zprávu o silvestrovských masových útocích mladých severoafrických a arabských mužů na ženy v některých větších městech Německa.Proběhly během silvestrovské noci v Kolíně nad Rýnem, Stuttgartu, Hamburku a vyžádaly si stovku obětí, žen, které byly obtěžovány, okradeny nebo znásilněny. 

Senzační odhalení! Bývalý agent CIA odkrývá: Lžemi jsme rozhoupali Jugoslávii. Ze všeho jsme obvinili Srby.7. 1. 2016  Svobodné noviny

Bývalý agent CIA Robert Baer, který před několika lety opustil službu, odhalil největší tajemství této organizace, jak penězi a lži rozporcovali bývalou Jugoslávii a vinu za to všechno svedli na obětního beránka – na Srby.
Baer v interview, který poskytl v Quebecku (Kanada) u příležitosti své nové knihy „Tajemství Bílého odmu“, povídal o tom, co viděl, slyšel a zjistil během čtyř let, kdy jako agent CIA „operoval“ na území bývalé Svazové federativní republiky Jugoslávie, od Sarajeva po Slovinsko. Po své balkánské misi pracoval na úkolech na Blízkém Východu.

Interview, který poskytl Robert B. Baer sajtu globalresearch.ca přinášíme vcelku:

Škandál v Česku,Sobotkova vláda vypracovala stratégiu,ako,, trnasformovat " názory verejnosti na priatelské voči príiivu migrantov

7.1.2016   Hlavné správy

Z odtajnenej emailovej komunikácie vyplával na povrch “plán komunikačnej stratégie Českej republiky k migrácii” vypracovaný poradcom českého premiéra Otom Novotným. Z neho vyplýva, že je nutné preorientovať komunikáciu viac na laickú verejnosť cez masové médiá, facebook, blogy, články a diskusné fóra s verejnosťou za účasti politikov a predstaviteľov mimovládnych organizácií. Informovanie musí zasahovať emócie a tiež vraj treba ovplyvňovať internetové diskusie.

Netancovat, jak píská Rijád.


Will Mideast Allies Drag Us Into War?


Patrick Buchanan 
7.1.2016   Střípky ze světa
Lekce z realismu od ikony americké pravice
Popravou šíitského klerika se Rijád dopustil „záměrné provokace“, nemá nejmenších pochyb ani Pat Buchanan, guru „paleokonzervativní“ pravice v USA. Co všechno z toho vyvozuje, není určitě na škodu znát.Saúdská provokace  vysílá trojí signál. Jednak o tom, nakolik se moc v drsném zákulisí trůnu přesouvá do rukou teprve třicetiletého ministra obrany Muhammada bin Salmána. Za druhé o snaze hrotit to ještě víc mezi sunnity a šíity, Araby a Peršany, Rijádem a Teheránem. A konečně o pokusu zablokovat sbližování mezi Íránem a Spojenými státy a dohodu, dosaženou o íránském jaderném programu.

Není to tak špatné, je to ještě horší

Ivan David
7. 1. 2016
Hodnotím uplynulých 26 let trochu jinak než Dr. Ing. Josef Mrázek zde. Vedle nadhledu a odstupu mohu uplatnit i pozorování zblízka.Není nutně třeba 26 let, aby bylo patrno, „jak se dbalo zájmů obyvatelstva“. Ti, od nichž obyvatelstvo dbalost očekává, vědí, jak dbají zájmů těch, o nichž rozhodují. Teze (snad anarchistů), že „kdyby volby mohly něco změnit, byly by dávno zrušeny“, není příliš velká nadsázka.

středa 6. ledna 2016

Rozhovor prezidenta republiky Miloše Zemana pro Parlamentní listy

6.1.2016   hrad
Pane prezidente, o mnohém jste sice mluvil ve svém vánočním poselství, nicméně co považujete za zásadní z hlediska domácí či mezinárodní politiky pro naši budoucnost? Souhlasíte s tvrzením některých analytiků, že rok 2015 byl z mnoha důvodů přelomový? A jaký bude rok 2016, co máme čekat?

National Interest o novém ruském Su-34: budou ho chtít koupit mnozí

6.1.2016  Sputník
Poté, kdy Rusko úspěšně použilo své nové bombardéry Su-34 během vojensko-letecké kampaně v Sýrii, mnohé země budou chtít získat tato letadla, aby je zařadily do výzbroje vlastních armád, domnívá se pozorovatel amerického vydání The National Interest Dave Majumdar.

Bašár Asad s podporou svých spojenců vítězí, všem „šmejdům“ navzdory!

Ladislav Kašuka
6.1.2016   blog idnes
Kromě pár hloupých, sporadických zpráv nyní západní tisk o průběhu bojů v Sýrii moc nepíše. Důvodem je to, že by musel zvěstovat jediné – Asadova armáda osvobozuje každičký den nová území od všech druhů teroristů!Když píši od všech druhů teroristů, myslím tím nejen bojovníky Daiš (Islámského státu), ale i od všech ostatních ozbrojených zločineckých uskupení, která okupují nelegitimně různé části syrského státu, tedy těch podporovaných Tureckem a Saudskou Arábií, stejně jako od těch skrytě podporovaných USA, nebo Izraelem!

Novoroční bilance po dvaceti šesti letech špatné správy státu, díl první

Josef Mrázek
6. 1. 2015
Dvacet šest let je generační rozdíl, moc dlouhá doba k napínání naší trpělivosti a určitě dost dlouhá doba na to, abychom podle stavu státu na začátku a na konci tohoto období mohli spolehlivě posoudit, jak se dbalo zájmů obyvatelstva. Řeči o tom, že vláda, nebo vedoucí politik, třeba Kadáfí, nebo Putin, přece měli, nebo mají vady, ztrácí na významu, když zjistíme, že zemi pozvedli nebývalým způsobem. 

Migrační strategie vlády pod vedeném ČSSD


Luděk Prokop
6. 1. 2016
Komentář k článku „Korespondence předsedy vlády: Prokousejte se tím politickým protinárodním hnusem sami a udělejte si obrázek“ zde.
To nelze v klidu všechno ani přečíst. Při pomyšlení kam ty jejich snahy směřují, k jakým koncům povedou v případě zdaru úspěchy vládní migrační strategie, se dělá slabo od žaludku, přichází stress a s přibývajícími informacemi doplňovanými foto a video dokumentací o migrantech a jejich chování přichází deprese. 

Teroristé jsou s to sestřelovat letadla; média se dověděla o práci DAEŠ na vytvoření rakety "země-vzduch"


6. 1. 2016    zdroj a zdroj a zdroj
Britský televizní kanál Sky News oznámil, že má videozáznamy, svědčící o tom, že teroristická skupina DAEŠo vyvíjí rakety "země-vzduch", schopné zasáhnout civilní a vojenská letadla.

Zamlčená největší ekologická katastrofa v dějinách USA... Média mlčí ! ( viz video)

Václaf Umlauf
6.1 2016   e-republika
Ve městě Aliso Canyon v Kalifornii nyní probíhá prakticky největší ekologická havárie v dějinách USA srovnatelná s katastrofou ropné plošiny Deepwater v Mexickém zálivu (2010). A korporátní média o ní mlčí. Od 23. října 2015 nepřetržitě dnem i nocí uniká do ovzduší metan ze zásobníků plynárenské společnosti SoCal Gas v Aliso Canyon, nedaleko Los Angeles. Infračervená kamera vládní agentury ukazuje tento pohled na unikající metan, který patří mezi nejhorší tvůrce skleníkového efektu při globálním oteplování. 

Proč a jak došlo k odsunu sudetských Němců z Československa a Polska

6. 1. 2016   (Národní Osvobození 13. dubna 2000) Základ k odsunu tzv. sudetských Němců položil Neville Chamberlain. Sužoval se myšlenkou, že Anglie se třeba neubrání Němcům v bitvě o Británii v roce 1940, protože sám zdržel zbrojení v rámci „mír za našeho života“. Anglii chyběly zbraně všeho druhu jeho vinou. Jednal na základě léčky, kterou mu nastražili Němci pomocí exponentů německé menšiny v Československu, Henleina a druhů, kteří jednali dle směrnic německé vlády, že chtějí mír a mírové řešení. 

Reorganizace médií v Polsku je prý špatná – co je tedy správné?Lubomír Man
6. 1. 2015
V Polsku se roztočil vír, o jakém my, občané ČR dosud jen roztouženě sníme. Minulý čtvrtek polský parlament totiž schválil novelu zákona o veřejnoprávních médiích, který počítá s tím, že vstupem zákona v platnost - což se stane ve chvíli, kdy bude zákon zveřejněn v úředním věstníku – skončí mandát dosavadních členů vedení polské TV i členů jeho dosavadních dozorčích rad, a bude tak možno přikročit k takové reorganizaci polské státní televize, ve které bude uplatňovat – a to zcela nově - svůj vliv též polská vláda.

Sovětský Konkurs vs.americký Abrams. Výsledek je jednoznačný( viz video na konci článku)

6.1.2016   Eurásia24
Jak to dopadne, když se americký tank M1 Abrams „postaví“ sovětské protitankové řízené střele 9M113 Konkurs? Jednoznačnou odpověď dávají záběry jemenské televize Al-Masirah. Video

Švédsko zavedlo kontroly dokladů na hranicích, ale migrantům nekontrolují víza, tudíž postrádají smysl

6.1.2016   AC24
Na hranicích začaly kontroly dokladů, hlásí několik médií, ale imigranti říkají, že jsou velice šťastní, že se nekontrolují víza, a že tyto kontroly tudíž postrádají jakýkoliv smysl.
„Byl jsem šokovaný a hrozně vyděšený, že se budou požadovat švédské občanky. Pak jsem ale jásal, když jsem snadno přešel na syrský pas,“ řekl jeden Arab Aftonbladet. Podle SVT byly kontroly zavedeny i na nádraží Hyllie v Malmö, a to tak, aby se domácí cestující vyhnuli procházení kontrolou dokladů, avšak všichni ostatní, aby byli kontrolováni.Švédsko má kontroly vnitřních hranic od listopadu, ale ode dneška musí předložit identifikační dokumenty všichni cestující přijíždějící do Švédska z Dánska.

Byznys a udatná zlatokopka Hillary Clinton

Chelsea Gilmourová
6.1.2016 Střípky ze světaHillary trumfuje i republikánské dinosaury

„Clintonová za projevy, dlouhé 30 minut až hodinu, inkasovala v průměru 100.000 až 325.000 dolarů. Spoustu placených proslovů pronesla pro Wall Street, farmaceutické giganty, technologické i jiné firmy, zainteresované ovlivnit politiku vlády.“Píše Chelsea Gilmourová na consortium.news. A dokládá to i per partes. Od Qualcomm Inc. to bylo přes 300.000 dolarů, od Biotechnology Industry Organization 335.000, National Automobile Dealers Association 325.000, firmy Cisco 325.000, eBay 315.000 či společnosti Nexenta Systems, Inc. rovných 300.000 dolarů. „Ty sumy se rovnají šestinásobku průměrného celoročního příjmu Američana ze střední třídy.“

V Polsku nejde o žádný převrat, říká Lezsek Miller

6. 1. 2016   Rukojmí
V Polsku se nekoná žádný státní převrat, protože převrat se obyčejně dělá proti legálně vybrané vládě. Právo a spravedlnost nedělá převrat samo proti sobě,“ řekl dnes večer ve vysílání privátní polské zpravodajské televize TVN 24 bývalý premiér a končící předseda Svazu demokratické levice Leszek Miller. „Začal jen proces deplatformizace. Je to demontáž mocenského systému, který měl stát v rukou osm let,“ říká Miller a vyzývá evropské instituce ke zdrženlivosti v hodnocení polské skutečnosti.

Korespondence předsedy vlády: Prokousejte se tím politickým protinárodním hnusem sami a udělejte si obrázek

6. 1. 2016     Lubomír Vylíčil     Protiproud (kráceno)
Otvíráky mainstreamových zpravodajských webů začínají bzučet rozhořčením a spekulacemi, jak se to jen těm nacistickým ničemům mohlo podařit. A už mlží a manipulují. Názvy příslušných článků, jako například "‚Ahoj Slávku. Hackeři ukradli soukromou korespondenci premiéra Sobotky" mají zjevně podsunout lidem představu, že se někde vystavují intimity Sobotkova soukromí.  
Nikoliv jde o korespondenci poradců a premiérovi blízkých, jak se zbavit odporu "blbého národa".

úterý 5. ledna 2016

Mlýnské kameny evropského "práva"

Jurij Selivanov
5. 1. 2015 zdroj
Už dva roky se děje na Ukrajině učiněné boží dopuštění. V každém případě z právního hlediska. Byl sesazen legitimně zvolený prezident a parlament. Bylo pošlapáno svrchované a neodmyslitelné právo lidu této země volit státní moc. Byly rozehnány a prakticky zničeny dvě největší vládnoucí strany, kterým voliči v posledních normálních volbách dali většinu hlasů - Strana regionů a Komunistická strana Ukrajiny.

Utečenci nakupují

5. 1. 2015


Tolik lží o kontrolním hlášení DPH


 


Erik Best
5.1.2016   Prvnízprávy
Finanční správa v inzerátu za peníze daňových poplatníků tvrdí o kontrolním hlášení, které nabylo účinnosti 1. ledna, že „sestavení daňového tvrzení v požadovaném formátu je dnes u účetních programů standardem.“Píše na svém blogu Erik Best.

Pozdě, nevážení vymývači mozků z médií! I na vás dojde. A tentokrát vám už ani spacáky nepomohou.

Petr Štěpánek
5. 1. 2016   Protiproud
 Bývalý místopředseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání přináší několik návrhů, jak změnit molocha médií takzvaně veřejné služby, aby sloužil všem, nikoli pouze úzké skupince politických aktivistů Polská inspirace: Političtí aktivisté převlečení za novináře. Propaganda jedné skupiny za peníze všech. ČT zrušit, nebo ji platit ze státního rozpočtu - a otevřít všem? Zázrak před Silvestrem

Kdo přivedll Saúdy do Česka? Václav Havel,jemuž asi nestačilo humanitární bombardování....

Václav Havel
5.1.2016   Rukojmí
Máme všichni v živé paměti pravdoláskové činy Václava Havla, co se zapřísahal, že bude prezidentem jen jedno volební období, ale byly z toho roky tři, tajil, že k majetku jeho rodina přišla zásluhou strýce Miloše, co prodal Barrandov nacistům. 


Rusku stále častěji přicházejí pozvánky do války


Nikolaj Starikov
5.1. 2016   Eurasia
„Svět spěje k válce. Ani jedna velká válka se neobešla bez naší účasti. Války se vedou za přeformátování světa, za snazší přístup ke zdrojům. USA se dívají na mapu a přemýšlejí, koho sežrat, koho velkého a plného sil, aby se nasytily. Nějaká Jugoslávie nebo nějaká Sýrie je nenakrmí.“
V roce 2016 se konfrontace mezi Ruskem a USA dále vyostří a bude stále složitější udržovat konflikt za hranicemi Ruska, předpokládá ruský spisovatel a politolog Nikolaj Starikov. Svůj názor vyslovil před koncem roku v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Komsomolskaja Pravda.

Je Západ stále schizofrenní? Bude následovat osud Byzance?


Martin Fučík
5. 1. 2015
Sledujeme-li přístup dnešního západního civilizačního okruhu k současné krizi v Sýrii a jeho válku - neválku proti ISIL, není možné si nevšimnout znatelné schizofrenie, kterou je v tomto případě Západ postižen. Na jedné straně západní maestrem – hlásná trouba evropských „elit“ přináší důkazy o anticivilizační hrozbě ISILu a vzkazy o tom, že jeho hrůzné činy nás nesmí zlomit, a že je nutno proti němu bojovat.