Reklama

sobota 16. ledna 2016

Čína oficiálně otevřela novou mezinárodní banka AIIB

16.1.2016   Rukojmí
V Pekingu dnes oficiálně zahájila provoz Asijská banka pro investice do infrastruktury (AIIB), kterou Spojené státy považují za konkurenci pro Světovou banku (SB). Slavnostního ceremoniálu, který vedl čínský prezident Si Ťin-pching, se zúčastnili zástupci 57 členských zemí banky.

Nový zbraňový systém Ka-52 Aligátor je další překvapení Rusů pro Sýrii !


16.1.2016   Eurásia 24
napsal a přeložil J.P.
Ruská i západní média v posledních hodinách informují o novém zbraňovém systému, který Rusko pravděpodobně nasadí v Sýrii. Má jít o obávaný bojový vrtulník Kamov Ka-52 Alligator.
Rusko podle těchto informací vyšle do Sýrie vrtulníky Ka-52 vybavené novým obranným palubním komplexem L370 Vitebsk. Moderní stroje budou zajišťovat bezpečnost letecké základny Hmeimim, odkud působí Vzdušné a kosmické síly Ruské federace v boji proti terorismu v Sýrii. Vrtulníky se mají podílet rovněž na případných pátracích a záchranných operacích.( viz video)

Drama “drzé holky na zabití” se blíží vyvrcholení

Zdeněk Jemelík
16. 1. 2016     JemelikZdenek
Bulvár včetně veřejnoprávní televize v pátek 15.ledna 2016 nadělal mnoho hluku se zprávou o návrhu PČR na podání obžaloby na předsedkyni Energetického regulačního úřadu (dále jen ERÚ) Alenu Vitáskovou kvůli jmenování bývalé nejvyšší státní zástupkyně Renaty Vesecké místopředsedkyní ERÚ. Spojil ji se zmínkou o soudním řízení trestním, probíhajícím u Krajského soudu v Brně, o němž v nepravdivé zlomyslné novinářské zkratce tvrdil, že v něm Alena Vitásková čelí obvinění z údajného podvodu při vydání licencí dvěma chomutovským fotovoltaickým elektrárnám, ke kterému sice došlo, ale ve funkčním období jejího předchůdce. 


V Turecku byli zatčeni vědci, signatáři petice "Nebudeme součástí tohoto zločinu"


16. 1. 2016   zdroj a zdroj
Turecká policie zadržela 14 vědců, kteří podepsali výzvu vládě k zastavení násilí v jihovýchodní části země a řešení kurdské otázky pokojnou cestou. 15. ledna o tom informovala agentura Anadolu.

Primátor Ankary doporučil velvyslanci USA, aby opustil Turecko


16. 1. 2016    zdroj a zdroj
Primátor Ankary Melih Gökçek vyzval amerického velvyslance Johna Basse, aby se vrátil do USA kvůli jeho slovům o zadržení tureckých vědců. Uvedla to 15. ledna agentura Today's Zaman.

pátek 15. ledna 2016

Odcházení Saúdů nabírá tempo


Tereza Spencerová
15. 1. 2016 Literární noviny
Dva týdny poté, co saúdská královská rodina nechala popravit šíitského duchovního šajcha Nimra, je situace ve vztazích mezi Saúdskou Arábií a Íránem sice stále napjatá, ale vše přitom nasvědčuje, že jsme svědky jen dalšího saúdského kroku vedle.

V. V. Pjakin: Otázky a odpovědi ze dne 11. 1. 2015

Valerij Pjakin
15. 1. 2016 Outsidermedia
Silvestrovské násilí v Kolíně nad Rýnem * Sjednocení ČR a Slovenska * Severní Korea jako projekt globálního prediktora * Írán vs. Saúdská Arábie * Definice mezinárodního terorismu * Americká raketa „zatoulaná“ na Kubu * Vzájemné uzavření velvyslanectví Izraele a Běloruska * Dodávky ruské energie na Ukrajinu * Mali požádalo Putina o vojenskou pomoc * Ukrajina * Proč číst tlusté knihy vnitřního prediktora SSSR?


Překlad a titulky: Irena

Německo je připraveno odpustit Erdoganovi všechno, jenom aby se neustupovalo Rusku


15. 1. 2016      zdroj a zdroj
Politika tureckého prezidenta neumožňuje považovat Ankaru za adekvátního partnera pro Evropu, ale přesto německá vláda preferuje dívat se na Erdoganovy činy přes prsty, píše Deutsche Welle. Německá vláda chápe, jak vzdálené je působení prezidenta Turecka Recepa Tayyipa Erdogana od dodržování principů zákonnosti, ale za současných podmínek Německo nemůže vymyslet jinou možnost, než s ním spolupracovat, píše Deutsche Welle.


Rozhovor s Bašárem Assadem: Evropa je vinna !

15.1. 2016   New World Order Opposition
Z lékaře se stal hrobařem. Syrský prezident je dnes po Vladimiru Putinovi největším nepřítelem Západu. Co provedl tak strašného? A kde vidí příčiny dnešní krize? „Západ jedním okem pláče pro uprchlíky, ale druhým na ně míří kulometem,“ říká v rozhovoru hlava státu, jenž je zmítán již skoro pět let válkou. ( na konci článku video)

Mám se jako prase v žitě - čtení na víkend

vfischer
15.1.2016 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Osud mi nadělil souběžný dvojí život. Jeden byl programátorský, nejdřív kolem počítačů velkých jako stodoly. Pak kolem midi, mini a mikro až k éře internetu, pro velký centrální úřad s třemi sty referenty. Druhý je život muzikanta – hospodského hráče. Dívám se na svět očima zkušeností obou svých životů. Oba se doplňují a z obou vidím svět z mnoha různých pohledů, různých zážitků a příhod.

Politika a úzkost očima psychiatra

15. 1. 2016    ČR plus
http://media.rozhlas.cz/_audio/03532121.mp3

Evropští politici si vyrobili islámský exodus a ze strachu, lenosti, hlouposti a nevzdělanosti nedokážou bránit hodnoty západní civilizace.

Tamara Dřevikovská
15.1.2016   Rukojmí
Z evropských politiků se stali „světáci“. Tito loutkovodiči se stydí za svůj dělnický původ. Vánoce v Dubaji, lyže v Aspenu, košile z Londýna, boty za tisíc dolarů. Na inteligentní dovolenou (na které není nic inteligentního) létají první třídou a bydlí v pětihvězdičkových hotelích. Nedostatek schopnosti vést (kdyby to nebyla výzva, nejdou do toho) předvádějí v elitním klubu zvaným Evropský parlament, který je plný užvaněných šašků s pohádkovým platem, výron populistických blbostí (jednání o sjednocení velikosti sedadel v letadlech – každá ..... se tam musí vejít … a hotovo!!). 

Jak Bulharsko dodávalo zbraně a drogy Al-Kájdě a Islámskému státuThierry Meyssan
15.12.2016  Wertyz Report a Voltair

Zdá se, že vše začalo náhodou. Asi třicet let byl v západoněmeckém sportu fenetylin využíván jako droga povzbuzující výkon. Podle trenéra Petera Neururera jej brala běžně více jako polovina atletů. Bulharští drogoví dealeři uviděli příležitost a po rozpadu Sovětského svazu až do vstupu Chorvatska do Evropské unie jej začali produkovat a nelegálně vyvážet do Německa pod jménem Captagon.


Likvidace Ateliéru

Petr Kovář
15.1.2016 Kulturní Noviny

K prvnímu lednu 2016 vstupuje Společnost časopisu Ateliér „pro nedostatečné finanční zajištění“ do likvidace. Je děsivé, na jaký slovník jsme si zvykli. Ale ještě děsivější je, že nás konec čtrnáctideníku pro výtvarné umění vlastně nepřekvapuje a že jsme hotovi se spíše podivit, jak se mohl takový oborový časopis udržet celých dvacet osm let.

Barrie Trower: Mikrovlnné zbraně a pokusy na lidech (video - české titulky)

15.1.2016  NWOO

Dr. Barrie Trower je vědec, fyzik, učitel, odborník na mikrovlnné záření a bývalý agent britské MI5.

Rozhovor o délce 30-ti minut vznikl v květnu 2012 pro organizaci ICAAT, což je Mezinárodní centrum proti zneužívání tajných technologií (http://www.icaact.org/). Dr. Trower hovoří o mikrovlnných zbraních, mobilních telefonech a kontrole lidské mysli ("mind kontrol"). Po celém světě dochází k enormnímu nárůstu rakoviny, leukémie, sebevražd a psychických poruch.

Čína se může připojit k operaci proti DAEŠ


15. 1. 2016   zdroj
Čína může vyslat vojenské síly do boje s teroristickou skupinou DAEŠ. 14. ledna to oznámily noviny The Washington Times s odvoláním se na zdroje v ozbrojených silách USA.


Nesplacení dluhů jako zbraň: Poslední odpověď Ruska na agresi Západu?


Pepe Escobar
15.1.2016 Zvědavec
Nesplacení 700 miliard dolarů dluhu Ruskem by vyslalo šokovou vlnu celým západním finančním systémem.

čtvrtek 14. ledna 2016

Moskva bude mít přímé letecké spojení s Teheránem

15. 1. 2016   zdroj
Íránská letecká společnost Mahan Air bude od 21. ledna zajišťovat přímé spojení mezi Moskvou a Teheránem. Jak 14. ledna informovala agentura "Interfax", oznámil to íránský velvyslanec v Rusku Mehdi Sanai. Bylo uvedeno, že lety se budou uskutečňovat jednou týdně.

Na řadě je Turecko. A nezůstal nikdo, kdo by ho mohl ochránit před rozpadem

14. 1. 2016    zdroj
Ankara začíná být nervózní, protože chápe, že "v důsledku změn v poměru sil v regionu může Moskva zavřít oči nad rozdělením Turecka a Saúdské Arábie, které již začalo", což je "pro Ankaru a Rijád nejméně očekávaný výsledek "arabského jara".

Lužičtí Srbové mají právo na svůj domov! (otevřený dopis)


14.1.2016

Vážený pane Ing. Danieli Beneši, předsedo představenstva společnosti ČEZ, a. s.,

Vážený pane JUDr. Danieli Křetínský, předsedo představenstva Energetického a průmyslového holdingu, a. s.,

Vážený pane Ing. Vladimíre Šístku, předsedo představenstva společnosti Czech Coal a.s.,

Díky Rusům je proces nastolování míru už nezvratný, říká vítězný syrský velitel

14.1.2016   Eurasia 24
Dobytí města Salmy syrskou armádou, jakkoliv zásadní tato událost je, zůstalo zcela bez zájmu korporátních médií. Ilustrací významu tohoto vítězství přitom může být fakt, že už po několika hodinách po jeho dosažení Turecko ostřekritizuje Rusko a Obama telefonuje Vladimiru Putinovi. Bez Ruska by tento triumf nebyl možný.Velmi dobře to vědí vojáci Syrské arabské armády a bojovníci spřátelených milicí, které na předměstí dobyté Salmy zpovídal reportér televize Rossija Alexej Baranov.

Vládne nám spolek homosexuálů, fašistů a „užitečných“ proamerických poskoků,říká Nela Lisková

Nela Lisková
14.1.2016   Rukojmí
Fenoménem dnešní doby je lhaní, překrucování pravdy a historie, vymývání mozků dětem, potlačování tradiční rodiny z důvodu pozastavení reprodukce, bourání pomníků opravdových hrdinů a stavění laviček za miliony vlastizrádcům, jako byl Havel, podporování fašismu na východě Ukrajiny, vnucování lidem názoru, že znásilňování, pedofilie, homosexualita a podřezaná hrdla jsou v pořádku, tedy normální a právně nepostižitelná. Zastrašování a vydírání za veřejná vyjádření ve smyslu pravdivých faktů k aktuálnímu dění.

Další vybombardované "Nemocnice bez hranic" přáteli USA! (A pak do toho zasáhne čtk)


14.1.2016  Pařát dnes

Nálet mezinárodní koalice v čele se Saúdskou Arábií na nemocnici mezinárodní organizace Lékaři bez hranic v Jemenu si vyžádal čtyři oběti, jsou i ranění.

Sergej Chelemendik: V Európe vzniká tretia sila – centrálno-európsky zväz

Sergej Chalemendik 
14.1.2016   chelemendik.sk

Z cyklu Rozviedka budúcnosti 
Viktor Orbán – hrdina a víťaz

V Európe v súčasnosti  existuje iba jeden politik, ktorý sa správa ako hlava suverénneho štátu.
Volá sa Viktor Orbán. 


Hillary se už vidí v Bílém domě.Masku ji trhá Robert Parry.

14.1.2016   Střípky ze světa
Co všechno zjevují maily pro madam Hillary  Cynický export zkázy in flagranti Co chvíli jí však vypadne ze skříně kostlivec. Ten kolem mailů, vyřizovaných z domácího fotelu, není jen o lehkovážné Hillary. To, z čeho trhá masku především, si bere na mušku Robert Parry.
Je to mazák. Po zločinných spolčeních pase přes třicet let. Zamlada i po narkobyznysu, jímž americké služby financovaly contras. Krvelačnou verbež, masakrující sandinovskou Nikaraguu. Parryho články o Irangate tiskly i Newsweek a Associated Press.

„Smrtící dary“ od Spojených států hrozbou pro lidstvo

Vladimír Platov
14. 1. 2016   Zvědavec

Nedávný článek ve Wall Street Journal, který uvedl, že v rámci příprav na cvičení NATO v Evropě byly v r. 2014 americké rakety Hellfire omylem dodány na Kubu, sotva někoho překvapí. Je jedno, že k tomuto incidentu došlo před dvěma lety, zdá se, že svět si na „omyly“ páchané záměrně americkým ministerstvem obrany a americkými tajnými službami, které posílaly své „smrtící dárky“ do celého světa po desetiletí, zvyká.


Před 57 lety: USA a Británie schválily použití islámských extremistů ke svržení syrské vlády

14. 1. 2016 Zvědavec (W-blogs)
Balkanizovaly USA a jejich spojenci záměrně Sýrii do menších regionů?

BBC uvádí, že – v r. 1957 – britští a američtí vůdci použili islámské extremisty a útoky pod falešnou vlajkou ke svržení syrské vlády:Dospělé vlky pokládají za štěňata retrieverů


Ivan David
14. 1. 2016
Zásada, že všichni lidé si jsou rovni ve svých právech, zní dobře do té doby, než se dozvíme, co vše může být pokládáno za právo (rozuměj nárok) a zcela samozřejmě bez povinností. Zkrácená věta, že „všichni lidé jsou si rovni“ neplatí už zcela evidentně. Všichni lidé nemohou být mistry světa nebo nositeli Nobelovy ceny ani při značném vlastním úsilí a nejlepší podpoře. Jsme různí.

středa 13. ledna 2016

"Erdogan zastřeně navrhl Rusku účast na dělení Sýrie"


13. 1. 2016      zdroj
Cílem Ruska v Sýrii vůbec není dělení syrského území, je přesvědčen expert.
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan výrokem o tom, že by Rusko mohlo údajně vytvořit kvazistát v Latákii, nabízí oficiální Moskvě účast při dělení Sýrie mezi Tureckem, Katarem a Saúdskou Arábií.13. ledna to korespondentovi IARegnum řekl ředitel Ústavu pro Blízký východ Jevgenij Satanovskij.

Ex-velvyslanec Velké Británie: Polská TV byla skandální


Jan Urbach
13. 1. 2016   Vaše věc

"Lidé, kteří řídí Polsko nejsou hloupí a mají jeden z nejsilnějších demokratických mandátů v Evropě. Dokonce jestli s nimi nesouhlasíte, věnujte trochu času tomu, abyste se dověděli, co se tam skutečně děje,"- píše na svém blogu bývalý velvyslanec Velké Británie ve Varšavě Charles Crawford.

Poznámka k současnému vývoji v Číně

Květa Pohlhammer Lauterbachová 
13.01.2016 E-republika

Důvodem zákazu obchodování v dolarech je útěk kapitálu ze země. To jsme pochopitelně po zvýšení základní úrokové sazby americkým Fedem na konci roku 2015 předpokládali.


Multikulti Sněhurka pro děti na ČT podle notiček poradce premiéra Sobotky. Uniklé emaily opravdu dokazují, že ČT točí pohádky pro děti podle tezí poradců premiéra a zájmů NWO! VIDEO:

- VK -
13.1.2016 AENews 


VIDEO: Multikulti Sněhurka pro děti na ČT podle notiček poradce premiéra Sobotky. Uniklé emaily opravdu dokazují, že ČT točí pohádky pro děti podle tezí poradců premiéra a zájmů NWO! 

Vyhlášení roku odpuštění mezi slovanskými národy

13. 1. 2016   zdroj
Byzantský katolický (všeobecný) patriarchát tímto v autoritě apoštolské a prorocké vyhlašuje tento rok 2016 rokem vzájemného odpuštění pro slovanské národy Polsko, Ukrajinu a Rusko.

Zadržení Rusové v Turecku odmítli schůzku s diplomaty

13. 1. 2016, zdroj: rusnext
Tři občané Ruska jsou podezřelí ze spojení s Islámským státem (IS). Ministerstvo zahraničí RF potvrdilo zadržení 3 ruských občanů, podezřelých ze spolupráce s IS.

Velvyslanectví Ukrajiny v ČR k účasti žádá Českou televizi o pečlivý výběr hostů

13. 1. 2016    Ukrajinská iniciativa v ČR
Velvyslanectví Ukrajiny v České republice ve svém oficiálním prohlášení uvádí, že je znepokojeno účastí tzv. "ukrajinské opoziční političky, protiválečné aktivistky" Viktorie Šilovy na pořadu Události, komentáře zpravodajského kanálu ČT24 dne 7.října 2015.

Lhaní o hladomoru v syrském městě Madája


Václav Umlauf
13.01.2016  E-republika

Tentokrát už byli presstituti opatrní natolik, že nedali na naše noviny podvržené fotografie, což ještě před několika měsíci dělali úplně běžně. Snad máme na tu záplavu mediálního lhaní nějaký zmírňující vliv, ale je to dřina.


Kurdské oddíly lidové domobrany v Sýrii připravují ISIL o hlavní zdroj příjmů

Alena Mikulášková
13.1.2016   E-republika

Korespondent RT Murad Gazdijev navštívil ropné naleziště v Kara-Čoch, které nyní kontrolují syrští Kurdové.


Po stopách poprav v Saúdskoarabském království


Boris Dolgov
13. 1. 2016      zdroj
Poprava 47 lidí v Království Saúdské Arábie (KSA), obviněných z "terorismu", se konala na základě rozsudku okresního soudu, a ihned následovalo prohlášení generálního tajemníka OSN, který vyjádřil pochybnosti o objektivitě soudu a zákonnosti rozsudku. Většina z popravených jsou šíitští kazatelé, ale byl mezi nimi také z ateismu obviněný známý palestinský básník Ashraf Fayyad. Popraven byl také šejch Nimr al-Nimr, známý muslimský teolog, který vystupoval za práva šíitské menšiny v KSA, která je diskriminována.

Po česku


Martin Kunštek
13. 1. 2016
V souvislosti s migrační krizí se řada lidí obává hrozby terorismu. My Češi máme zvláštní „dar“ řešit problémy „originálním“ způsobem. Terorismus trápil v minulosti řadu zemí. Velká Británie zažila v době konfliktu v Severním Irsku řadu bombových atentátů. Stejnému problému čelili mnoho let Španělé v souvislosti s Baskickým separatismem. V Londýně nebo Madridu vybuchovaly bomby. Někdy krátce před tím pachatelé veřejnost varovali anonymním telefonátem. Velmi často však nikdo nevaroval a tekla krev. U nás jsme několik skutečných výbuchů bomb zažili také. Daleko více však bylo - zejména v 90. letech - poplašných telefonátů po nichž se žádná bomba nenašla. I tento způsob terorismu „po česku“ však umí vyvolat nemalé škody. Nelze vyloučit, že i v případě kvótového přídělu uprchlíků najdou Češi originální způsob jak se vyrovnat se situací pověstným „švejkováním“.

Jak Rusko šetří při vysokotechnologické válce


13. 1. 2016    zdroj
Vojenští experti z USA a NATO jsou ohromeni přesností, s jakou ruská letadla zasahují cíle v Sýrii, píše rakouský časopis Contra Magazin. Zejména deprimuje spojence v koalici fakt, že údery jsou prováděny hlavně starými letadly a municí. Samozřejmě že v Sýrii létají také Su-34 a jsou používány naváděné letecké bomby, ale to se spíš podobá zkouškám v terénních podmínkách a reklamě pro potenciální kupce ruských zbraní.

Vážení poslanci a senátoři, vážená vládo, členové parlamentních politických stran, paní Šabatová.

Jaroslav Martínek
13.1.2016
V návaznosti na masové sexuální útoky nelegálních muslimských imigrantů na ženy v Německu, Finsku, Švédsku, Norsku a dalších zemích EU, požaduji bezodkladné přijetí zákona v obdobném znění , jako má náš spojenec - USA již od r. 1791, t.j. druhý dodatek ústavy USA.

Hackeři zasadili Sobotkovi těžké údery....


 13.1.2016   Rukojmí
 Je zajímavé, že sobotkovcům (tedy úzké skupince lidí kolem premiéra) začínají vadit akce typu zveřejňování osobní korespondence z okolí premiéra Sobotky. Určitě je odpudivé, jak se hackeři údajně spojení s nácky a s nikým jiným (nelze však nepřemýšlet o napojení na poněkud schopnější politické skupiny), probourali do soukromí B. Sobotky a spol.Proč ale sobotkovcům, kteří jsou notabene už téměř dva roky u moci, nevadí například zveřejňování tzv. odposlechů osob, které byly policií obviněny a kde odposlechy mají sloužit k mediálnímu lynči předem odsouzených? Promiňte, obžalovaných. To je podobné.

Ruské údery v Sýrii šokují experta i laika. Průlom ve vojenské technice, před nímž bere „teroristická internacionála“ na ramena.
The Saker
13.1.2016  Střípky ze světa  
Třetí z průlomů, blokujících „změnu režimů“
Originální inovace násobí efekt staré munice
Přesnost ruských náletů – píše ten pseudonym - udivuje o to víc, že pálí z výšky 5 i více kilometrů. Ve dne i v noci a za krajně nepříznivého počasí. Jde přitom hlavně o docela staré stroje. Su-24 byly uvedeny uvedené do výzbroje už roku 1974. Su-25 – jen sedm let nato. Letouny typu Su-34, jediné z poslední generace, jsou nasazovány jen sporadicky. Ty syrské bojiště spíš jenom „křtí ohněm“.

úterý 12. ledna 2016

NASA předpověděla záhubu lidstva při světové potopě za 60 let

12.1.2016   První zprávy
Nejsilnější povodeň, která zničí několik hlavních měst v Evropě, jakož i Tokio očekávají odborníci NASA za 60 let.Podle jejich výpočtů překročí do této doby tání ledovců kritickou úroveň a hladiny vody ve světových oceánech stoupne natolik, že odplaví základy lidské civilizace.

Dreyfusova aféra po Česku, aneb když má někdo moc

Yekta Uzunoglu
12. 1. 2016
Je zarážející, že i v dnešní době je možné, aby se případ s politicko-ekonomickým motivem táhl delší dobu, než tato zřejmě nejslavnější kauza. Případ, který nemá v naší justici obdoby a zburcoval stovky osobností jak se zdá nemá konce. . . Plukovník JUDr.Václav Kučera (tč. ředitel KŘP Středočeského kraje) stál u počátků kauzy MUDr.Yekty Uzunoglu. V té době byl podporučíkem a šéfem vyšetřování. MUDr.Uzunoglu byl po třinácti letech v roce 2007 Městským soudem v Praze očištěn. Jak se zdá, i přes své osvobození nepřestal být pro některé policisty nezajímavým.

LŽI versus PRAVDA o imigrantech


Zdeněk Kořistka
12. 1. 2016
Tak konečně to prasklo…LEŽ se dá krátkodobě prosazovat, ale ne napořád.
Již více jak rok jsme byli každodenně přesvědčování, že nelegální migranti jsou pro Evropu přínosem, že to jsou vzdělanci, kteří Evropu obohatí svojí prací, že nemají nic společného s terorismem, že jejich kriminalita je zcela v normě běžných statistik, že neexistují tzv.no-go zóny s právem šaría, že jejich začleňování do evropské společnosti nebude problém atd.…

Syrské válčiště 11.1.

12.1.2016   New World Order Opposition
Syrská arabská armáda (SAA) údajně s podporou syrských a ruských válečných letounů zničila řadu bašt ISIS na damašském venkově. Dělostřelectvo SAA udeřilo na bašty ISIS na okrajích města Jobar na východním venkově Damašku a měst Saqaba a Zobedin ve východní Ghoutě. Podle provládních zdrojů byly tucty teroristů zabity a mnoho dalších zraněno.
video zde ( klikněte)

Rusko už neskáče na špek globalistům. Putin podle médií odmítl jet do Davosu

12.1.2016   Eurasia24
Ruský prezident Vladimir Putin odmítl jet na mezinárodní ekonomické fórum (liberálně-tržních globalistů) ve švýcarském Davosu, kde bude Rusko zastupovat vicepremiér Jurij Trutněv. Informují o tom Vědomosti s odkazem na vlastní zdroje mezi federálními činiteli a také na tiskovou mluvčí premiéra Medveděva Natalii Timakovovou.

Milan Zelený: Česko bohužel ztratilo svou identitu. Stalo se ekonomickým, politickým a kulturním přívěskem Německa a EU, nemá vlastní budoucnost v rámci Evropy i světa, ale jen omezenou existenci závislosti v rámci byrokratické a neorganické EU.


12.1. 2016   Česká pozice
 Část rozhovoru s Česko-americkým ekonomem Milanem Zeleným, který v rozhovoru říká: „Nebuďme otroky jediného způsobu myšlení a jednání. Můj scénář by vedl spíše k osvobození české ekonomiky od bezperspektivního subdodavatelství, závislosti a podřízenosti k obnově národního vlastnictví, národního kapitalismu a podnikatelství."

Při pohledu na „úspěchy“ Bakalových společností se zdá, že na co uhlobaronský miliardář sáhne, tomu se účetnictví objeví v červených číslech…

12.1.2016   Vaše věc
Bakalova společnost NWR již delší dobu odolává bankrotu pouze silou vůle a cena jedné akcie NWR, která se v dobách nejvyšší slávy společnosti prodávala za více než 622 korun, je dnes deset haléřů (tedy zhruba za 4 útržky toaletního papíru). Za tři první čtvrtletí loňského roku vykázala NWR ztrátu na 437, 8 milionu korun, což je sice méně než v roce 2013, ale parádní výsledek to v žádném případě není. Analytici navíc upozorňují na fakt, že firmě ubývá hotovost, kterou disponuje. Tento úbytek bude zřejmě pokračovat i v letošním roce a mohl by vést až k úpadku firmy. Nehovoříme už ani o cenách uhlí, které od roku 2011 nepřetržitě a prudce klesají…

Amerika unikátní je, ne že ne. Je jí však díky sveřepé mánii, řadící vlastní zákony a diktát nad suverenitu kterékoli jiné země.

Paul Craig Roberts 
12.1.2016   Střípky ze světa
 Ambice zpupné „jurisdikce“
„Nejhorší ze všech zločineckých podniků“ očima Reaganova ministra financí. Moc vlastních soudů nad každým, kdo se mu samému - či kterékoli „americké zájmové skupině“ - postaví na zadní. Chybí-li jiná záminka, „nařkne ho, aniž se obtěžuje s důkazy, z terorismu“.Pikantní ilustrací je i Švýcarsko. Washington je donutil „zrušit legislativu, garantující bankovní tajemství“. „Švýcarsko je údajně demokracií, o jeho zákonech však rozhoduje Washington, a nikoli ti, koho si zvolili sami Švýcaři.“