Reklama

sobota 30. ledna 2016

Několik důvodů proč se nic nedozvíme, aneb referát parlamentního zpravodaje


Ivan David
30. 1. 2016
Petr Žantovský si podle Parlamentních listů stěžuje, že se z médií nedozvěděl nic podstatnějšího o novele vysokoškolského zákona zde. Dříve než jsem byl v důsledku nedostatečné bdělosti Krajského výkonného výboru ČSSD v Praze zvolen poslancem Poslanecké sněmovny PČR, nechápal jsem, proč se veřejnost tak málo dozvídá o jednání nejvyššího zastupitelského sboru. Přijal jsem hypotézu, že média prostě nemají zájem šířit tyto informace. Po prvních přímých zkušenostech jsem svoji představu opravil.

Miloslav Ransdorf: Zpráva o velké lži

Helena Suchá
30. 1. 2016    zdroj
Hezký den všem. Najděte si 5 minut a přemýšlejte!!!
Je to sice o jednom komunistovi (kterého ne všichni MUSÍ…), ale hlavně o člověku, který na to zůstal sám. Slušní lidé by především rádi věděli, co dobrého se M. Ransdorfovi podařilo udělat za posledních deset let. Jen v Evropském parlamentu se výrazně zasloužil o to, že dnes mnozí volají z mobilních telefonů o mnoho levněji, než by volali, kdyby nebylo jeho iniciativy. Zasloužil se rovněž o nižší poplatky za elektřinu a plyn v domácnostech... 


USA pod mikroskopem Číny a Ruska

Jan Campbell 
30.1.2016   Eurasia 24
„Když již ne evropští politici, tak alespoň veřejnost by si mohla uvědomit, že obviňovací kampaň proti Putinovi bez důkazů není nic jiného než útok na ty evropské politiky, kteří se odvážili mluvit o zmenšení nebo zrušení sankcí proti RF. Je to také útok na veřejnost, která si dovolila označit Putina nejvlivnější osobností světového dění. A je to současně projev slabosti americké diplomacie a vojenské nezpůsobilosti v Sýrii.“

The Saker: Putin a pátá kolona

30.1.2016   Střípky ze světa
Očima vojenského experta z Floridy
Za Jelcina - píše autor, šokující už roky svou informovaností - „měli ruští ministři menší moc, než západní ´poradci´“. Změnili vlastní zemi v „kolonii Spojených států“. Rusko bylo v „90. letech pod kontrolou USA přinejmenším tak, jako Evropa aUkrajina dnes“. Následky byly „katastrofální: ruské přírodní zdroje se rabovaly, miliardy dolarů rozkrádaly a mizely na západních offshore účtech“. Zato „ruský průmysl drtila devastace“. V ovzduší „bezprecedentní vlny násilí, korupce a bídy“. Ruskou federaci to srazilo na „samu hranu rozpadu na pidistáty“. Byl to čas „hororů, srovnatelných jen s velkou válkou“. Země se řítila na sám „práh exploze“. „Něco se prostě už podniknout muselo.“

Marine Le Penová: Evropa musí tváří v tvář migrační krizi zavřít své hranice a jednotlivé země si musejí samy určit, jak budou na příliv uprchlíků reagovat.

30.1.2016   Rukojmí
 Na závěr dvoudenní konference evropských nacionalistických stran v Miláně to řekla šéfka francouzské Národní fronty (FN) Marine Le Penová. Podle ní jsou euroskeptické strany připravené převzít vládní odpovědnost ve chvíli, kdy se evropské struktury kvůli řešení otázek migrace a měnové politiky zhroutí.

Také Okamura ve svém vystoupení prohlásil, že Evropská unie selhala, a hájil právo jednotlivých států "být pánem ve své zemi". "V těchto dnech, v příštích měsících, se rozhoduje o tom, jak bude Evropa vypadat v příštích staletích.

Ještě k pohřbu Míly Ransdorfa

Radim Valenčík
30. 1. 2016    RadimValenčíkPíše
O tom, kam až může člověk v současné době klesnout, svědčí způsob informování mainstreamových médií o pohřbu Míly Ransdorfa. Začnu pořadem Události a komentáře na ČT 24 v den pohřbu, tj. 29. ledna 2016. Ve 31. minutě pořadu řekl Lukáš Dolanský: "S Miroslavem Ransdorfem se dnes přišly rozloučit stovky lidí. Řada z nich na něj vzpomínala jako na velkého intelektuála, který svým rozhledem přesahoval většinu kolegů. Jeho manželka mu ale nad rakví mimo jiné překvapivě vytkla, že nechal rodinu na holičkách. "Nikdy bych nežádala o finanční pomoc, kdybys na úkor strany neožebračil vlastní rodinu."

Teroristé se chystají proniknout do RF z území Ukrajiny


30. 1. 2016    zdroj
Tyto signály dostávají ruské zvláštní služby. První zástupce vedoucího kanceláře Národního antiteroristického výboru RF Jevgenij Iljin 29. ledna novinářům sdělil, že teroristé se připravují zkusit proniknout do Ruska z území jiných zemí.

pátek 29. ledna 2016

Podivné dění kolem pozemků v Březiněvsi

- jip -
29.1.2016   Vaše věc

Před časem pražský pozemkový úřad rozhodl poněkud velmi náhle ve prospěch Řádu maltézských rytířů, s tím, že mu budou vydány velmi rozsáhlé pozemky na severu Prahy v Březiněvsi. Jak umí polemizovat Marek Wollner ("Reportéři ČT")Lubomír Man
29. 1. 2016
Že mravní integrita a z toho vyrůstající novinářská a polemická přesvědčivost redaktorů ČT jsou sporné, ví už dnes celá republika, ale že je to až tak moc sporné dokázal v jakési své polobhajobě a poloútoku na mou osobu až Marek Wollner v článku Špínomet pana Mana, otištěném 5. května v Literárních novinách. Oč jde: Koncem dubna mi v témže listě vyšla noticka Podvodný manipulátor Marek Wollner, ve které jsem si vzal na mušku manipulativní povahu jeho pořadu Bomby s rudou hvězdou, vysílaného v rámci Reportérů ČT 27. dubna, ve kterém se zcela zřejmým protiruským záměrem proti sobě postavil počet Čechů zabitých v jediném americkém – a to únorovém - náletu na Prahu, kterých bylo 800, s počtem Čechů zabitých ruskými letci bombardováním přífrontových sídlišť v celém závěrečném období války, kterých bylo 1300. 

Moldavsko - stručné hodnocení


napsal Ernest
 
Byl jsem požádán vlkem o stručné nastínění pojmů kolem současného dění v Moldávii – prostě jednoduchého popisu  Who is who?  po aktuálním dění v Kišiněvě a okolí. Vidím to takhle:

 

Může být Donald Trump prezidentem?

Erik Best
29.  1. 2016      EB  (kráceno) 
Může být kandidát, kterého respektovaní komentátoři přirovnávají k Hitlerovi a McCarthymu, zvolen prezidentem Spojených států? Zatím to vypadá, že má Donald Trump dobrou šanci získat minimálně republikánskou nominaci. V průzkumu New York Times/CBS News jen 18 % stranických voličů řeklo, že by Trumpa v případě, že by byl vybrán jako republikánský kandidát, nepodpořilo. Oproti tomu 80 % voličů je ho v případě, že nominaci získá, připraveno podpořit. 


Kdo mediálně lže, ten korporátně krade

Václav Umlauf 
29. 1. 2016 E-republika

Podle korporátního rádia Jerevan všechny ukazatele potvrzují optimistický trend US-ekonomiky. Kdo z mladých neví, co bylo rádio Jerevan, už má nejvyšší čas, aby si to zjistil.


Stratfor: Pomoc Ruska zasáhne Turecko na citlivém místě


29. 1. 2016    zdroj a původní
Podle Stratforu nabídli zástupci Ruska vojenskou spolupráci syrským Kurdům, kteří bojují s DAEŠ. Vzhledem k tomu, že kurdská otázka je citlivým místem Ankary, zvyšuje to riziko rusko-tureckého střetu, předpokládá publikace.

čtvrtek 28. ledna 2016

Kolaborovala-li či nekolaborovala-li Lída Baarová?


Karel Sýs
29.1.2016 

Musíme nejdříve definovat, co je to vlastně kolaborace.

A musíme to vzít od Rakouska.

Karel Sabina chtěl rozbourat Rakousko, když ještě zdaleka nebylo zpuchřelé. Původně ho odsoudili k smrti, nakonec dostal osmnáct let těžkého žaláře. Odseděl si osm let a vrátil se zmučený do Prahy, kde se však k němu disidenti z lepších rodin nechtěli znát. Podporovali ho jen taktak, aby nechcípnul hlady. Možná něco řekl policii, podle archivů ale jen to, o čem si policejní vrabci cvrlikali na střeše.


Ale i kdyby…

Nový tunel na občany ohledně trestní odpovědnosti právnických osob

Petr Umlauf
28.1.2016 E-republika

Za koho kope poslankyně Marie Benešová (ČSSD), když chce ve Sněmovně vykostit zákon o trestní odpovědnosti právnických osob?

Od počátku účinnosti zákona (tj. od 1. ledna 2012) do konce února 2014 bylo zahájeno trestní stíhání pouze proti 92 právnickým osobám za celkem 122 trestných činů v celkem 73 případech. Tolik ke stručné statistice. Fakticky se nestíhá nic z toho, co společnost trápí, podvodné obchody s klamáním spotřebitele, zločiny proti životnímu prostředí, podplácení a spousta dalšího. Toto měla změnit novela zákona o trestní odpovědnosti právnických osob, viz Návrh zákona- tisk 304 3. 9. 2014.

Izrael a Řecko: Turecko dotuje teroristy DAEŠ nákupem ropy

28. 1. 2016     zdroj
Tel Aviv a Atény potvrdily obavy Moskvy
Ministři obrany Izraele a Řecka obvinili Turecko z nákupu ropy u teroristické skupiny DAEŠ (činnost DAEŠ je v Rusku zakázána). Ministři to oznámili 26. ledna na společné tiskové konferenci v Aténách.

Za koho vůbec mluví nejvyšší představitelé vlády a ČSSD,Sobotka a Chovanec ?

Jiřina Holotová
28.1.2016   Rukojmí
Není v poslední době den, kdy se neobjeví nějaká pikantní událost, výrok, nebo kuriózní zpráva, která rozvíří hladinu veřejného mínění. V poslední době se s nimi roztrhl pytel.Všimla jsem si, že intenzita pikantérií narostla významně po hackerském útoku na mail premiéra. Nejen, že se odtud veřejnost dozvěděla, jak se dělá vládní politika a co se chystá na ohlupování národa, většina lidí si naprosto zřetelně uvědomila, že premiér Sobotka nestojí za svými voliči, není pevný v kramflecích a submisivně vystupuje směrem k představitelům EU.


Soud ve Stockholmu rozhodl ve prospěch Ruska v případu Jukosu

28. 1. 2016     zdroj
Apelační soud nařídil španělským investičním společnostem, aby uhradily soudní výlohy žalující strany - Ruska. Takže je nyní důvod pro zrušení vymáhání dvou milionů dolarů. Mohou být také posíleny pozice Moskvy při zpochybnění rozhodnutí haagské arbitráže na 50 miliard dolarů.

Každého Michaela demokratický premenujú na Mustafu - podľa kp.ru

28. 1. 2016       Chelemendik
Reportérka KP Darja Aslamova zisťuje, aké sú príčiny neporiadkov, ktoré sa udiali v Nemecku s účasťou migrantov. Politický aktivista Hans Weber: "Kým neprišli utečenci, Nemci poslušne pozerali televíziu, v ktorej beží stopercentná americká propaganda a nikto si ani predstaviť nevedel, že na svete existujú iné slová a iné idey. Od 1960-tých rokov u nás v médiách existuje prísny výber novinárov. Ani jeden múdry človek s nezávislými názormi jednoducho nemá šancu získať prácu v médiách."

Kurs lehkého bití žen podle Koránu

28. 1. 2016

Bulharský lid nikdy nechtěl být proti Rusku


28. 1. 2016
Na středečním Celoevropském protestu proti válkám, který se uskutečnil v Praze, byla přednesena „Výzva k Evropanům!“ od Národní fronty Bulharska. Mimo jiné zaznělo toto:
"Bulharských občanů se nikdo neptal na to, jestli chtějí být členy NATO. Neproběhlo žádné referendum. Proč? Protože i přes všechnu lživou propagandu by občané Bulharska NIKDY nechtěli být postaveni proti Rusku a být spojencem Turecka, které po staletí vede agresívní politiku proti lidu Bulharska.

Pracovníci CNN jsou předmětem šetření za citaci obvinění proti Erdoganovi

28. 1. 2016   zdroj
Justiční orgány v Istanbulu zahájily vyšetřování šéfredaktora a producenta zpravodajského pořadu televizního kanálu CNN Türk za citování obvinění vůdce turecké opozice na adresu tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdoğana. Píší o tom noviny Hurriyet.

středa 27. ledna 2016

Česká televize hodlá poučovat o morálce?

Ivan David
27. 1. 2016
Dnes jsem dostal zvláště drzý dopis. Začíná celkem zdvořilým oslovením "Vážený pane exministře". Následně mě redaktor České televize upozorňuje: "Momentálně pracuji na tématu hoax a nepravdy na internetu a sociálních sítích." Jinými slovy, Česká televize pana redaktora pověřila přípravou kampaně na dehonestaci médií, která ani nepatří oligarchům, ani jimi nemanipulují darebáci, kteří s nimi nakládají jako by byla soukromá, ačkoli jsou "veřejnoprávní". To slovo znamená, že veřejnost má právo povinně platit koncesionářské poplatky za nevyvážené zpravodajství, jednostrannou publicistiku a zatajování všeho co se nehodí těm, kteří nám z vlastní milosti vládnou.

Jakého zločinu se to prezident dopustil? Aneb - to pantátové ČSSD netuší co je obrazný jazyk?

Lubomír Man
27. 1. 2016
Šílená bouře se rozpoutala nad naší zemí. Prezident Zeman prý svým výrokem o použití zbraně typu kalašnikov proti předsedovi vlády Sobotkovi vyzval národ k ozbrojenému násilí proti současné formě demokratického vládnutí v naší republice – a měl by tedy (ale to už spíš jen mezi řádky) – okamžitě odstoupit. Příslušná manifestace, která bude toto vyžadovat, už byla svolána. Premiér pak vyjádřil starost o svoji rodinu a děti a i další sociálně demokratičtí předáci jako Dienstbier, Hamáček a Štech vyjádřili nad výrokem prezidenta své nejvyšší pobouření.

Poslanci smějí nahlédnout do dokumentů připravované obchodní smlouvy s USA - TTIP jen za přísných opatření

Michael Bauchmüller
27. 1. 2016           zdroj
Poslanci německého spolkového sněmu budou mít přístup k tajným dokumentům TTIP jen za přísných opatření. Hrozí jim "disciplinární a/nebo právní postihy", pokud vynesou ven informace z čítárny. Mnozí poslanci reagují na tolik opatření s rozhořčením.

Ať padouch nebo hrdina...

Pavel Letko 
27. 1. 2016   E-republika

Nitky vedou do zahraničí - Izraele, Kypru, Baham a Kanady. Na naše reprezentanty můžeme být právem hrdí.

Politický život přináší vedle smutných momentů také ty veselé, za které by se nemusel stydět ani Jaroslav Hašek. Sám život přináší příběhy přímo nabité legrací a dobrou náladou. Ta přímo čiší z komediálního výstupu několika ambasadorů v České republice. K vidění ZDE:

22 miliard. Tolik prý Švýcarsko vydělá na kauze Mostecká uhelná

- vlk -
27. 1. 2016 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

22 miliard. Tolik prý Švýcarsko vydělá na kauze Mostecká uhelná, napsaly pondělní Lidové noviny jako svůj otvírák na hlavní straně. Článek je pouze v placeném archivu a tedy není možné ho dát na Kosu. Krátká sentence je pro zájemce k nalezení zde:

Záplava mediálního a politologického šílenství kolem posledního „bonmotu“ prezidenta


Luděk Prokop
27. 1. 2016
Původně jsem nemínil k těmto fantasmagoriím psát vůbec nic. Ale když je něčeho moc a vice než příliš, nedalo mi to. Prezidentovo velice stručné vysvětlení rozdílu mezi způsoby demokratickými a nedemokratickými, vyslovené na otázku, která pravděpodobně v souvislosti s naprosto bezradným a obojakým lavírováním naší vlády, s obojakým lavírováním kolem migrační narůstající záplavy, možná napadá čím dále více lidí.

Referendum o Ukrajině v Holandsku zahání EU do slepé uličky


27. 1. 2016    zdroj
Do kampaně proti referendu v Holandsku o odmítnutí ratifikovat dohodu o přidružení mezi Ukrajinou a EU se zapojil George Söros. Podle největší nizozemské televizní společnosti NOS vyčlenil ​​americký miliardář George Soros 200 tisíc eur na propagandistickou činnost na podporu ratifikace dohody mezi EU a Ukrajinou. Zástupce holandské organizace "Hlasujte pro Nizozemsko", která je pro ratifikaci dohody s Ukrajinou, Joshua Livestro, oficiálně potvrdil příjem peněz od Sorosovy nadace "Open Society" (činnosti této organizace je v Rusku uznána za nežádoucí - pozn. IA Regnum).

Bělobrádku, ženete mě k soudu za pravdu ?

27.1.2016   Rukojmí
Bělobrádku, ženete mě k soudu za pravdu ? OK, jdeme do toho, omluvu ani stažení mých článku nečekejte !!! Vliv agresivní americké politiky na náš stát je již v plném proudu. Neustále mě o tom přesvědčuje svou¨agresí vůči mé osobě místopředseda vlády Bělobrádek, který mi prostřednictvím pražské advokátní kanceláře poslal dopis - výzvu před žalobou, abych odstranila všechny své články, kde ho zmiňuji a veřejně se mu omluvila.

Máme my, Česko, vůbec nějakou hrdost?


Jiří Baťa
27. 1. 2016
Nedá mi to, abych se nevyjádřil k aktivitě(tám) některých velvyslanectví, jak jinak než příkladných „demokratických“ států, které tak ostentativně projevují starost o naši společnost, potažmo Českou republiku, konkrétně USA, Velké Británie, Kanady, Norska a Jižní Koreje. Jakkoli naše masmédia věnují jen minimální pozornost dění v těchto státech (snad jen s výjimkou USA), jejichž představitelé se s takovým zájmem zapojili do péče naší republiky obávám se, že sami mají víc než dost vlastního másla na své hlavě.


Německé problémy s utečenci

Merkelová Ursula von der LeyenováMirko Raduševič
26. 1. 2016 Literární noviny
Otevřete-li kterýkoliv německý server, noviny, časopis… sledujete-li německou televizi, rozhlas, nemůžete nenarazit na informace, článek, analýzu týkající se řešení problematiky imigrantů.

úterý 26. ledna 2016

Proč si Miloš Zeman nedělá starosti s tím, jak novinářská pakáž zkomolí jeho výroky?

Ivan David
26. 1. 2016
Na konci minulého století, jsem několikrát společně s premiérem Zemanem sledoval zprávy v televizi („Ivane, podíváme se na zprávy a pak to projednáme.“) Všechny zprávy v tv (ČT, Nova, Prima) byly namířeny proti jednobarevné vládě ČSSD a zejména jejímu předsedovi. Miloš Zeman se při nich pravidelně chechtal tak hlasitě, že televizi bylo sotva slyšet.

Kdo a kolik platí českým elitám za jejich protinárodní postoje?

Oldřich Rambousek
26.1.2016   Rukojmí
Otázka uvedená v nadpisu začíná mít poměrně značné opodstatnění a stává se stále větší hrozbou pro malý Český národ. V tisku a televizi uváděné hanebnosti z úst pana Stropnického ml, generála Pavla, paní Šabatové, pana Pelikána či paní Žilkové-Stropnické už totiž zacházejí za hranice normálnosti a nesounáležitosti s národem.

Před 24.00: Hlupci okopávají Zemana. Výsledek?

26. 1. 2016      RadimValenčíkPíše
"Odpůrci prezidenta Miloše Zemana se na sociální síti Facebook svolávají k dalšímu protestu. Zítra (26.1.), v den třetího výročí jeho vítězství ve druhém kole volby prezidenta ČR, si pověsí rudé trenýrky do klopy. "Stydím se za Vás a nejste můj prezident!" vzkazuje prezidentovi organizátorka protestu." zde


Bohuslave Sobotko, vy zase děsíte mne a mé děti

26. 1. 2016
Bohuslave Sobotko, vy zase děsíte mne a mé děti a vnuky svým postojem k migrantům! Vnučka z třetí třídy se mně vážně ptá: dědo, to budu muset nosit závoj, aby ti arabští kluci, až přijdou k nám do školy, na mne nesahali? Kdo koho děsí pane Sobotko? Máte plnou pusu řečí NÁM NIC NEHROZÍ ! Tak proč jste v Praze veřejně nerozsvítili vánoční strom? 


Co je podle Peheho státnické či nestátnické?Lubomír Man
26. 1. 2016
Komentátor Práva Pehe pochválil premiéra Sobotku za to, jak prý uvážlivě, státnicky a bez emocí pohlíží na uprchlickou krizi, a naopak zkritizoval prezidenta Zemana za postoj k témuž, který je prý zbytečně poplašný, populistický, na rozdíl od premiéra tedy nestátnický a zahleděný jen do naší země i našich občanů – a postrádající tak širší pohled evropský, ne-li tedy – to už svrbí na jazyku jenom mně - přímo severoatlantický.

Celoevropský protest proti válkám a vyhlášení nedůvěry vládě ČR


26. 1. 2016 
Celoevropský protest proti válkám a vyhlášení nedůvěry vládě ČR se uskuteční ve středu 27. 1. 2016 ve 14 hodin v Praze na Václavském náměstí. Obdobná akce se bude konat den poté také v Bratislavě. Organizátoři hodlají vyzvat Evropany k protestům proti válkám a proti snahám vyvolávat občanské a náboženské války i v jednotlivých evropských zemích. 


Rakouský generál z platformy ,,Opevněné Rakousko“: "V důsledku zdegenerované obranyschopnosti je ohrožena bezpečnost naší země.“

26. 1. 2016      CzechFreePress
Důstojníci rakouské armády z nově vzniklé platformy ,,Opevněné Rakousko“, poukazují na nebezpečí zcela chybné bezpečnostní politiky Rakouska. Generál Günther Greindl, který zastupoval rakouskou armádu u mezinárodních institucí, je zakladatelem a prezidentem ,,Spolku rakouských příslušníků mírových sil“ a je držitelem řádu Za zásluhy o Rakouskou republiku se vyjadřuje zcela jasně:

I Vám v České Televizi, zvoní hrana ...

Ludvík Smýkal
26. 1. 2016
Nedělní pořad "168 hodin" má, za léta svého uvádění na obrazovkách České televize (ČT), určitě svůj okruh věrných diváků. Těžko lze zjistit, zda mezi ně patří i ty 2% občanů České republiky, kteří si dle posledního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) myslí, že bychom na našem území měli přijímat a „integrovat“ migranty. Určitě více diváků lze nalézt mezi 93 % občanů, kteří si myslí opak.

Expert na Rusko Šír: je mince, na které bylo vyraženo datum vydání 100 let před narozením Krista pravá?

26.1.2016 Pařát dnes

Tento test mezi námi koloval za komunistů a "expert na Rusko pro Lidové noviny Šír" ho oprášil v roce 2016: mohou za běžence na jaře roku 2015 Rusové, když útočit začali na podzim 2015?

Putin vstoupil do klece s německými lvy a překvapil Západ hloubkou osobnosti


26. 1. 2016   zdroj
Nedávný rozhovor ruského prezidenta Vladimíra Putina s německým listem Bild ohromil mnoho mezinárodních expertů. V řadě západních médií se dokonce objevily články s názorem, že prezident byl k rozhovoru mnohem lépe připraven než novináři. Gilbert Doctorow analyzoval pro portál Сonsortiumnews.com rozhovor Putina a německého korespondenta. Překlad materiálu "Encountering a Sophisticated Putin" připravila Federální tisková agentura.

Syrská armáda dobyla strategické jihosyrské město Šajch Maskín

26.01.2016   ČTK
Syrská armáda z rukou povstalců znovu dobyla strategické město Šajch Maskín v jižním governorátu Dará. Zajistila si tím zásobovací trasu z Damašku na jižní hranici. Informovala o tom v pondělí večer opoziční Syrská organizace pro lidská práva (SOHR).
Město, které leží na spojnici Damašku a provinční metropole Dará, bylo dobyto po těžkých bojích, uvedli aktivisté SOHR podle agentury Reuters. Boje se podle nich nyní soustředí v okolí města.

Slepé oko Davosu: Jak bohatí požírají chudé a svět

Prof. John McMurtry
26.1.2016   Zvědavec

Právě vydaná zpráva Oxfam z Davosu, kterou média ignorovala, poutavě ukazuje, že 62 jedinců – v r. 2010 388 – nyní vlastní více bohatství, než 50% světové populace. Více šokující však je, že z nenapadnutelných veřejných zdrojů uvádí, že tento podíl bohatství poloviny lidí světa jen v posledních pěti letech zkolaboval o více než 40%.

Josef Skála: Za Mílou Ransdorfem
26.1.2016   Střípky ze světa
Míla byl renesanční duše. Unikátně sečtělá. S fenomenální pamětí. Panoramatickou optikou. Neposednou invencí. Nezkrotným hladem po poznání. Plocha, nad níž mu kručel hlavou, byla gigantická.České levici vracel kredit od chvíle, kdy jí cukli kobercem. Za „zrady vzdělanců“ to uměly jen ocelové nervy. Rivalům naháněl husí kůži. Tím víc jim ležel v žaludku. Kritikou zvěrstev proti Sýrii a východní Ukrajině. Rusofobních druhohor. Rektálního alpinismu opačným směrem. Semtexu, kladeného pod evropskou civilizaci. I spousty jiných darebáctví.

Aneta Ransdorfová : Jablko nepadlo daleko od stromu Jsem zhnusena médii a křiváckými politiky!

Aneta Ransdorfová
26.1.2016   Občanské právo
Už od pátku přemýšlím, co vám říct. Především moc děkuji všem, kteří si na mě a na mou rodinu vzpomněli, vyjádřili soustrast nebo nabídli pomoc. Včera jsem přiletěla z Finska a nevím, kdy se tam vrátím, na zařizování toho zbývá tolik a nikdo nevíme, co bude dál. Předpokládám, že mi to plně dojde až později, co se stalo mi pořád připadá nereálné. To, co teď pociťuji nejsilněji, je zhnusení – nad našimi médii, která pod články o jeho smrti opakují lži, které teď už nemá kdo vyvrátit, nad diskutujícími, kteří jak hyeny jásají nad smrtí člověka, aniž by mu kdy dosáhli po kotníky, mnozí z nich jsou dokonce zaplacení provokatéři, kteří pravidelně pod jeho články uváděli zavádějící informace nebo ho vulgárně napadali. A samozřejmě nad politiky, kteří se k němu chovali jako křiváci, ač měli stát na stejné straně, ale teď předstírají lítost. Pokud je to skutečně tak, jak mnozí píšou, že "boží mlýny melou", tak i na česká média dojde, protože ho mají na svědomí, stejně jako ti, kteří mu léta dávali falešné naděje. Ta honba, kterou na něj rozpoutali, byla strašná i pro nás, jaké to bylo pro něj si ani neumím představit. Sama ale nevěřím, že ti lidé kdy budou potrestáni. Když tahle společnost může v honbě za senzací pomocí lží a dohadů uštvat člověka, který se celý život dřel pro druhé a na svůj vlastní život a zdraví nedbal, tak spravedlnost vážně neexistuje.
Děkuji těm svým přátelům a známým, kteří lži o něm nešířili, nebavili se nad nimi a neuvěřili každé pitomosti, kterou jim pisálci naservírovali. Pokud jste se přenesli přes tu mediální masáž a podívali se na jeho skutečnou práci, na jeho nabitý rozvrh, kvůli kterému i často nespal, na jeho články, které pravidelně publikoval na Parlamentních listech, nebo jste dokonce četli jeho knihy, pak jste ten typ člověka, kterého by si můj otec vážil.

Publikoval: Milan Rokyta

Turecká rozvědka se obává, že Kurdové dostávají ruské zbraně

- mbi -
26. 1. 2016  Euraisa24

Jak uvádí francouzský bulletin Intelligence online, turecká rozvědka Milli Istihbarat Teskilati (MIT) vyjadřuje znepokojení v souvislosti s významnými dodávkami ruských, většinou nových granátometů RPG-7 kurdským bojovníkům na jihu a jihovýchodě Turecka.

USA vytláčejí Írán z Iráku a nechávají Sýrii Rusku

Elijah J. Magnier 
26. 1. 2016  E-republika
 

Amerika nyní ovládá politicky a vojensky, iráckou vládu i Kurdistán. Íránský vliv v tuto chvíli upadá. Ale Írán má hodně trpělivosti. Irák nepatří Američanům, protože zde nemají komunity, které by chránily jejich zájmy v budoucnu.

Prezident ČR Miloš Zeman : Co ode mě můžete čekat? Jednou se kanál Dunaj-Odra dodělá


26.1.2016      První zprávy
"Chtěl bych popřát úspěch v krajských volbách těm nejlepším, čímž nikoho neurazím a je to přání, které jde ze srdce," řekl prezident České republika Miloš Zeman první den návštěvy v Jihomoravském kraji.

USA:Všichni ti, kdo by Sandersovu kampaň chtěli blokovat, ho sabotují, jak jen umí ! Sandersovi už však „studený čenich médií neuškodí“.
Ted Rall
26.12016   Střípky ze světa
Vyhrát to nakonec může Sanders
„Demokratický socialista“ očima americké levice
Ted Rall už vydal i knihu o Edwardu Snowdenovi. Teď zase titul Bernie, portrét prezidentského kandidáta Sanderse. To nové a slibné, co se seběhlo po jejím imprimatur, shrnuje ve svém posledním článku: „Nezávislý senátor za Vermont říká, že ekonomický systém je podvodem proti pracující Americe. Má pravdu. Volební politický systém je podřízen těm, kdo vládnou ekonomice. To je ten důvod, proč Bernie Sanders nedostal nikdy šanci. Politický systém proti němu hraje betla.“

Kdosi nás prý stále rozděluje....


Lubomír Man
26. 1. 2016
Ano, vyhlašuje se u nás tak často, že kdosi – a nejčastěji prý náš prezident – rozděluje národ, že to nutí člověka zbystřit pozornost. Protože, propánakrále, co se tímhle už skoro masovým poukazováním na rozdělování národa vlastně sleduje? To snad máme být jako v Hitlerově Německu, čili ein Volk, ein Reich, ein Führer? Tzn. že máme všichni stejně myslet, stejně konat a ke stejnému cíli mašírovat? Jako stádo dobytka, které se též žene za krávou, která má na krku zvoneček?