Reklama

sobota 6. února 2016

Američanka působící ve Švédsku ví, jak na to..... Vděk kupodivu nečeká.

6. 2. 2016

Ve Washingtonu jsou momentálně na prášky.Češi, to jsou smějící se bestie,"bonmot" jednoho ze zdejších předchozích protektorů Reinharda Hyeidricha

Petr Hájek
6.2.2016   Protiproud
Sovy nejsou, čím se zdají být: Opravdu padli naši "zpravodajští trumberové" v Libanonu do léčky? James Bond alias Alí Fajád je díky našim agentům na svobodě. Washington zuří. Politici předstírají statečnost. Všechno je jinak?
 "Hrdinné" osvobození našich rukojmích v Libanonu - americký bolehlav, který Washingtonu připravily naše tajné služby- nesledujeme úplně jiný film o něčem daleko závažnějším...

Migranti připravují sexuální útoky na svátek Valentýna


Pavel Gorochov
6. 2. 2016      zdroj a zdroj a zdroj
Migranti v Evropě vystupují s výzvami k sexuálním útokům 14. února a považují je za neodmyslitelné právo "pravověrných". Německá policie objevila v internetu šířené hrozby migrantů z arabských zemí: slibují sexuální útoky v době v Evropě velmi populárního svátku svatého Valentýna. Migranti ze zemí Blízkého východu, zachvácených válkou, kteří doslova uchvátili nedávno úspěšnou Evropu, ji postupně mění na filiálky svých "divokých" států.

„Kinžál“ pro PAK FA: T-50 zasáhne cíl novou raketou z jakékoli vzdálenostiViktor Sokirko
6.2.2016   zdroj
překlad Eurasia 24, mbi
Nejnovější ruský stíhací letoun T-50 PAK FA (Perspektivnyj Aviacionnyj Komplex Frontovoj Aviacii) již v tomto roce začne být zařazován do výzbroje Vzdušných a kosmických sil Ruské federace a v dalším roce již bude vyráběn sériově. Přiznejme si – tento letoun nepatří k nejlevnějším, je ale nejmodernější a nejvybavenější (špičkovou technikou). Analogické soupeře prostě nemá, nejbližší konkurenti včetně amerického F-22 Raptor zaostávají prakticky ve všech ukazatelích. Výzbroj nevyjímaje, tu má T-50 prostě vražednou. Některé z jejích prvků jsou přísně utajené.

Stanislav Novotný: Neregulovaná migrace je podhoubím pro kriminální zločiny

6. 2. 2016        Prvnizpravy
Daleko dříve než před rokem se v otevřených zdrojích objevovaly zprávy o nebezpečí masivního pohybu lidí ze tří světových stran. Čas od času dokonce unikaly informace ze zpravodajských služeb, a tak i běžní pozorovatelé museli chápat, že se blíží hrozba, na kterou nelze pouze znepokojeně zírat. Navíc občané právem očekávají, že státní správa je na takto předvídatelnou krizovou situaci připravena. A ona se chystá analýza? Nemohli bychom být alespoň v některé disciplíně napřed?

Neziskovka je organizace, která netvoří zisk, veškeré prostředky spotřebuje na svoji činnost, zejména mzdy a platy

Ivan David
6. 2. 2016    zdroj   a     zdroj
Je samozřejmé, že představitelé neziskovek podporují příchod migrantů nikoli pouze z vlastního přesvědčení, ale zejména proto, že je zdrojem jejich příjmů. Prostřednictvím grantů EU, Norských fondů ale i z veřejných rozpočtů ČR provozují činnost, která může být v příkrém rozporu se zájmem občanů ČR. Podpora těchto organizací má charakter korupce. EU prostřednictvím "svých" fondů pocházejících z veřejných rozpočtů členských zemí podporuje aktivity, které mají změnit poměry v těchto zemích. 


Setkání tisíciletí: patriarcha Kirill a papež František překvapili celý svět


6. 2. 2016    zdroj a zdroj
Setkají se 12. února letošního roku na Kubě. "Svatý stolec a Moskevský patriarchát s potěšením oznamují, že z Boží milosti Jeho Svatost papež František a Jeho Svatost patriarcha Moskvy a celého Ruska Kirill se setkají 12. února letošního roku, je uvedeno ve společném prohlášení Vatikánu a Moskevského patriarchátu. 


Peníze na hraní

Zbyněk Fiala
6. 2. 2016    Vaše věc
 

Bývávalo jinak, centrální banky s inflací bojovaly. Dnes se ji snaží vylákat z nory. Bojují s desinflací. Jak? Víc peněz do oběhu nebo úroky hlouběji pod nulu, to je postup, který prosazuje prezident Evropské centrální banky Mario Draghi. Devalvovat korunu o rok déle, hodlá guvernér ČNB Miroslav Singer, přestože to nepřináší žádný efekt ve prospěch zákonem stanoveného inflačního cíle. Nemluvě o české ekonomice, která to nepotřebuje.

Proč si Británie a Spojené státy nepřály zabránit druhé světové válce? (2)Nacistický volební plakát
Nikolaj Starikov
6.2.2016  Zvědavec 


Předchozí část
Takže tvrzení, že Hitlerův vzestup k moci byl hnán ekonomickými problémy Německa, prostě neobstojí. Takže nyní se podívejme na politickou situaci v této zemi během období známého jako Výmarská republika

Potvrzeno: Rusové nasadili rakety vzduch-vzduch kategorie „vystřel a zapomeň“

-  Geo -
6. 2. 2016  Eurasia24

Konec všem dohadům, ruské Vzdušné a kosmické síly mají k dispozici moderní radarem naváděné protiletadlové rakety R-77 (či jejich modifikace RVV-SD) a vyzbrojily jimi bojové letouny Su-35S v Sýrii. Tento fakt potvrzují záběry z místa dislokace Suchojů v Latakii (uvnitř video).

pátek 5. února 2016

Spojené státy daly ultimátum ukrajinskému prezidentovi Petru Porošenkovi


Petr Umlauf 
5. 2. 2016   E-republika

Mladý Litevec Ajvaras Abramovičius, ukrajinský ministr hospodářského rozvoje, má na problémy země jediný recept. Navrhuje řešit tragickou ekonomickou situaci výprodejem státních podniků. Jeho rezignace může vážně narušit vztahy Ukrajiny a USA.

Nejvyšší rada schválila otevření zastoupení NATO v Kyjevě


5. 2. 2016    zdroj a zdroj
Na Ukrajině začne fungovat zastoupení NATO. Příslušná dohoda byla Nejvyšší radou ratifikována 4. února. Ukrajinský parlament schválil dohodu o statusu zastoupení Severoatlantické aliance, která byla podepsána v září 2015. "Pro" hlasovalo 251 poslanců, "proti" sedm. Úřad se bude skládat z úřadovny pro komunikace a informačního a dokumentačního centra.

Libanonská partička je doma

- vlk -
5. 2. 2016    Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

A Fajad také. Nic překvapivého. Tohle všichni věděli. Stejně jako všichni museli očekávat velmi tvrdé prohlášení americké ambasády v Praze k této výměně. Že by platilo ono známé – vyšetřování skončilo, zapomeňte!?


Dnes nebudu vůbec dlouhý. Proto sem tu americkou oficialitu dám:

Trojí metr spravedlnosti

Václav Umlauf 
5.2.2016   E-republika

Degenerace spravedlnosti, prozatímně ukončená Klausovou amnestií privatizačních zločinců, zdařile rozkládá nejen nás, běžné občany, ale stala se i nástrojem politického boje. 
 

Dokument: Rada národní domobrany

Marek Obrtel 
5.2.2016  E-republika
Historicky první rada Národní domobrany (dále jen rada) byla ustavena dne 26. ledna 2016 v Praze. Jejími představiteli se stali podplukovník v záloze MUDr. Marek Obrtel, Nela Lisková a poručík ve výslužbě PhDr. František Krejča.

Bod obratu

Emil Kalabus
5.2.2016  Czech Free Press

Americký fyzik Fritjof Capra v knize Bod obratu reagoval na situaci Západu, a Spojených států především, v sedmdesátých letech a počátkem následující dekády. Měl za to, že různé varující skutečnosti jsou "projevy jedné a téže krize a že tato krize je v podstatě krizí vnímání“.

Ženevská jednání zkrachovala: Moskva dala Washingtonu jasný vzkaz. Asadova armáda osvobozuje své území. Odhodlá se Turecko k invazi do Sýrie? Střet členské země NATO s ruským letectvem na dosah

Václav Danda
5. 2. 2016 ProtiProud

Václav Danda komentuje poslední vývoj syrského konfliktu, který se stále více přibližuje přímému vojenskému střetu mezi NATO a Ruskem, což by mělo nedozírné osudové následky


Henry Kissinger: Rusko není hrozbou pro Spojené státy

5.2.2016   Prvnízprávy
USA by se neměly vnímat Rusko jako hrozbu pro svoji bezpečnost, ale jako „klíčový prvek nové globální rovnováhy" na světě.Ve svém rozsáhlém článku pro The National Interest poznamenává, že žádná země, jakkoliv silná by mohla být, se sama nemůže vyrovnat se současnými globálními hrozbami.Od konce studené války neprožívaly vztahy Ruska a Spojených států tak hlubokou krizi. „Vzájemná důvěra je vyčerpána z obou stran. Spolupráci nahradila konfrontaci,"píše v článku bývalý americký ministr zahraničí Henry Kissinger.

Irák likviduje „džihádmobily“ přesnými údery ze vzduchu (viz video)

5.2.2016   Eurasia
 napsal/přeložil Geo
Proti teroristům z Islámského státu v posledních měsících intenzivně bojují také ozbrojené síly Iráku. Likvidují nejen infrastrukturu teroristů, ale také jejich mobilní techniku, zejména takzvané „džihádmobily“. Video ukazuje přesné údery iráckého letectva na tyto bojové prostředky Islámského státu.

Co nám řekl pan Schapiro? No , 1 americký voják je víc než 5 Čechů !

Miroslav Kulhavý
5. 2. 2016       Rukojmí
Není ještě známo pozadí osvobození, respektive výměna 5 Čechů unesených v Libanonu pravděpodobně Hisballáhem, za Libanonce Fajada a Chalída, o jejichž vydání žádaly USA. Je nepochybné, že jde o zločince a to je vždy morální volba. Je však známo, že tytéž Spojené státy, které ČR vyhrožují silným ochlazením vzájemných vztahů, neváhaly propustit čtyři zločince za jednoho své vojáka. Prezident Obama, přes silnou kritiku Kongresu, m.j. i proto, že jej o takovém kroku neinformoval, hrdinně vlastenecky prohlásil, že USA své vojáky nikdy neopouští. A nebylo to jistě poprvé.

Vážení čitatelia, dejte si bacha


5. 2. 2016         HlavnéSprávy
Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. 

Unavuje mě omlouvat se za to, že jsem Rus

5. 2. 2016
Samozřejmě, že nejde o čistý altruismus, ale...
...a za co se mají omlouvat Češi?

Slova Davida Rockefellera pronesená na setkání Trilaterální komise v červnu 1991

5. 2. 2016   Zvedavec   AC24
„Jsme vděční Washington Post, New York Times, časopisu Times a dalším skvělým publikacím, jejichž ředitelé se účastnili našich setkání a dodrželi svůj slib mlčenlivosti po téměř 40 let. …Bylo by nemožné, abychom rozvinuli náš plán pro svět, pokud bychom byli během těchto let vystaveni světlům publicity. Ale svět je komplexnější a je připraven pochodovat směrem ke světové vládě. Nadnárodní suverenita intelektuální elity a světových bankéřů je určitě vhodnější, než národní sebeurčení praktikované v minulých staletích.“

Je ještě něco „naše“, něco co nemají Američané?

Jiří Baťa
5. 2. 2016
Tak to bychom měli, si asi říká paní eurokomisařka Jourová a mne si spokojeností ruce. Že nevíte o co jde? No přece o to, že Evropská komise a USA se po několika měsících dohodly na transatlantické výměně dat. Dohoda prý zaručuje ochranu dat evropských občanů, ke které se USA písemně zavázaly, a zároveň dává právní jistotu firmám. Pozoruhodné na tom je, že pouhá Evropská komise, tedy ne oficiální Evropská unie jako taková, jednala o datech evropských občanů, členských zemí EU. 

čtvrtek 4. února 2016

Geopolitika Číny

Výsledek obrázku pro Oskar KrejčíOskar Krejčí
4. 2. 2016
Vážená paní velvyslankyně, dámy a pánové,
mluvíme dnes o zemi, kde je podle Mezinárodní agentury pro atomovou energii v současnosti rozestavěno 23 jaderných reaktorů, to je o jeden víc než v Rusku, Indii, Spojených státech a Sjednocených arabských emirátech dohromady. Mým úkolem ale není hovořit o ekonomice. Pan doktor Jan Kohout mně uložil mluvit o geopolitice Číny. Asi už opravdu nechce být ministrem.

Povinné kvóty jen pro viníky exodu do Evropy, válečné reparace pro rekonstrukci Libye

Petr Vavruška
4. 2. 2016
Barbarský nájezd 12 zemí po němž Libye jako stát přestala existovat, otevřel cestu masivní imigraci před kterou Kaddáfího režim Evropu izoloval. Exodus nelze zastavit jen porážkou IS, ale rekonstrukcí zničených zemí. K tomu neexistuje žádný plán přesto, že přežití Evropy je nedělitelné s obnovenou stabilitou Libye. Chování EU připomíná jen předepisování analgetik nevyléčitelným pacientům. Příspěvek definuje zásadní kroky, které se dosud nikdo ani neodvážil vyslovit. Sem patří: schválení povinných kvót jen pro viníky agrese, příprava projektu Rekonstrukce Libye, obvinění z válečných zločinů, stanovení výše podílů válečných reparací viníků i způsob uvedení zničené země do stavu před agresí. 
Jsou výše uvedená řešení fantasmagorií autora? Než řeknete ano...

Pentagon varuje Americkou asociaci psychologů – pomozte nám mučit, nebo budou USA napadeny


Andrew Emett
4. 2. 2016 Global Research a Zvědavec

Načapána, jak v tajné dohodě s Pentagonem podporuje mučící program CIA, zaslala vloni Americká psychologická asociace (APA) dopis ministerstvu obrany, ve kterém odmítá nadále se účastnit výslechů národní bezpečnosti. Místo aby akceptovalo novou politiku asociace, zareagovalo nedávno americké ministerstvo obrany zastřenou hrozbou, kterou tajně obviňuje APA a její neúčast na pokročilých vyslýchacích technikách (alias mučení) z jakýchkoliv budoucích útoků na americké občany.

Německo provedlo mohutný zátah na internetu proti komentářům o uprchlících! Německá vláda maže komentáře z Facebooku, Googlu i Twitteru! [CZ Titulky]

Výsledek obrázku pro internet liberty4.2.2016 Aeronet     video
Německo nenechává nic na náhodě. Vláda začala ve spolupráci s největšími světovými provozovateli sociálních sítí mazat desítky tisíc příspěvků německých uživatelů. Podle německého zákona se musí řídit všechny sociální sítě a weby a jakékoliv projevy proti uprchlíkům jsou bez milosti ihned mazány. Německo ale čeká zatěžkávací zkouška, protože za měsíc začne v Kolíně nad Rýnem pětidenní karneval a policie bude mít doslova manévry.

Americký ministr obrany označil Rusko za největší hrozbu nejen pro USA, ale i pro Evropu. Ta prý čelí tváří tvář ruské agresi. (Video s titulky)

4.2.2016 AeronetVýročí vítězství Stalingradské bitvy a současné paralely


TauRus
4. 2. 2016  Eurasia24Leva-net

Druhého února bylo výročí vítězství ve Stalingradské bitvě, znamenající definitivní obrat ve II. světové (v Rusku Velké vlastenecké) válce. Po této bitvě Rusové přešli do útoku a začalo osvobozování území Ruska od německých okupantů a následně i Evropy.


Ukrajinské divadlo

4. 2. 2016   Vaše věc

Ukrajinská vláda slibuje ekonomické a politické reformy, ale více než přípravě a aplikaci reforem se věnuje rozchvacování státního majetku, což maskuje obviňováním Ruska, které podle jejího vystupování může za všechny problémy Ukrajiny…


Kauza NZIS aneb Jak udělat ze státního úřadu korporátní trafiku

Petr Umlauf 
4. 2. 2016 E-republika

Ministerstvo zdravotnictví chce kvůli řízení "rezortu" zrušit lékařské tajemství chránící vztah "pacient - lékař". Projekt DRG Restart znamená riziko, že soukromá data pacientů legálně vykradou korporace.Turecký vysokoškolský učitel byl obviněn z podpory terorismu kvůli otázce při zkoušce

4. 2. 2016     zdroj a zdroj
Pedagog na univerzitě v Ankaře byl obviněn z propagování terorismu za to, že zadal u zkoušky otázku o vůdci Kurdské strany pracujících (PKK), Abdullahu Öcalanovi. Informuje o tom The Hurriyet Daily News.

Evropa se spojuje v jednu velkou pevnost proti islámu! V Česku se tříští síly.


Jiřina Holotová
4. 2. 2016  Rukojmí
Bloku proti islámu a Úsvitu NK se povedl velmi dobrý počin, zorganizovat unikátní společnou demonstraci, při které se spojí v jeden den, v jeden čas, organizace ze 14 zemí Evropy a Austrálie.
Evropa se společně postaví proti plíživé islamizaci a nelegální imigraci, která nadále trvá. Radikální islám je na vzestupu, počty vyznavačů této formy náboženství se zdvojnásobily, z některých evropských měst se stávají bašty salafistů, odhodlaných ve jménu své víry používat násilí. Masivní migrační vlna se teprve očekává, na cestě je momentálně na 2 milióny imigrantů a další desítky miliónů se očekávají v několika dalších letech. V roce 2050 bude podle odhadů v Evropě žít na 80 miliónů muslimů. Z toho se odhaduje, že 25% z nich patří k radikálním islamistům.

Andrew Emett: CIA, mučení a prostituce vědy4. 2. 2016   Střípky ze světa 
Selhání a pokání Americké psychologické asociace. Na metodice „silových výslechů“, uplatňované CIA v Iráku i jinde, se podílela i Americká psychologická asociace (APA). Chrám vědy, klohnící manuály mučení, je zralý zavřít krám. Víc o tom Andrew Emett.

V Sýrii zahynul ruský vojenský poradce; média připustila zúčastněnost Turecka na jeho úmrtí


4. 2. 2016     zdroj a zdroj
Ruský vojenský poradce zahynul v Sýrii v důsledku ostřelování posádky syrské armády teroristy skupiny DAEŠ, která je v RF zakázaná. Ve středu 3. února to oznámila agentura RIA Novosti s odvoláním se na ruské ministerstvo obrany.

Proti teroristům v Sýrii byly použity rakety Točka-U sovětské výroby

4.2.2016 zdroj
Překlad: mbi, Eurasia24


 
Syrští vojenští reportéři zveřejnili video zachycující, jak provládní síly vypouštějí proti teroristům taktickou raketu Točka -U sovětské výroby. Novináři uvádí, že start rakety provedli bojovníci Hizballáhu, jeden z nich je má na videu uvázaný tradiční zelený šátek libanonského hnutí odporu. Je známo, že Hizballáh několik let úspěšně bojuje s ozbrojenci na různých frontách syrské války. (Video následuje )

Syrské letectvo zlikvidovalo jednoho z pohlavárů Fronty an-Nusránapsal/přeložil mbi
4. 2. 2016  Eurasia24


Jeden z pohlavárů teroristické organizace Fronta an-Nusrá byl zabit při útoku syrského letectva na severu země, sdělil ve středu 3. února informační portál Syria al-An.

středa 3. února 2016

Abeceda skandálů


Erik Best
3. 2. 2016    EB
 
Stalo se všeobecně přijímanou pravdou, že vláda za vysokou popularitu dva roky po svém vzniku vděčí absenci zásadních skandálů. Tvrdí to nejen sami koaliční politici, ale i provládní komentátoři. Do jaké míry jde ale o výstižné vysvětlení? Žiga: Slovensko sa bude brániť žalobe za to, že nechce predať Poľsku vodu

3. 2. 2016     zdroj
Slovensko sa bude dôsledne brániť voči žalobe, ktorú podala poľská firma na Európsku komisiu (EK) pre fakt, že slovenská ústava zakazuje obchodovanie s pitnou vodou. Po rokovaní vlády to v stredu novinárom povedal minister životného prostredia Peter Žiga, podľa ktorého EK v tomto prípade vedie štandardný proces infrigmentu proti Slovensku pre podozrenie, že bráni voľnému pohybu tovaru v rámci EÚ.

Státní dluh USA překročil 19 biliónů dolarů


3. 2. 2016   zdroj a zdroj
Uvádí to The Washington Times. Tato úroveň byla dosažena již na konci ledna. Částka činí zhruba 103 procent HDP. Z celkové sumy připadá 13,7 biliónů dolarů přímo na veřejný dluh, který mají firmy a jednotlivci. Západ na cestě k ekonomickému kolapsu

Paul Craig Roberts
3. 2. 2016    Zvědavec

Michael Hudson je nejlepší ekonom na světě. Skutečně, mohl bych téměř říct, že je jediným ekonomem na světě. Téměř všichni ostatní jsou neoliberálové, což nejsou ekonomové, ale vyvolávači pro finanční zájmy.

Pokud jste o Michaelu Hudsonovi neslyšeli, ukazuje to jen na sílu matrixu. Hudson by měl dostat několik Nobelových cen za ekonomiku, ale nikdy žádnou nedostane.

Proč byla rozbita Česká a Slovenská Federativní Republika?

J. Skalský
3. 2. 2016   České národní listy

90. léta 20 století jsou ve znamení ničení složených slovanských států, jejichž důsledkem byly nejen silné ekonomické ztráty, sociální problémy i obrovských rozměrů a také konflikty, války. Byl „rozpuštěn“ Sovětský svaz, Socialistická federativní republika Jugoslávie a také ČSFR.