Reklama

sobota 13. února 2016

VMF Ruska odesílá k břehům Sýrie dvě válečné lodě


13. 2. 2016    zdroj
Lodě vypluly ze Sevastopolu. Vojenské námořní síly Ruska vyslaly malou raketovou loď "Zelený dol", vybavenou střelami s plochou dráhou letu "Kalibrus", a také námořní minolovku "Kovrovec" Černomořské flotily plnit bojové úkoly ve Středozemním moři u břehů Sýrie. 13. února to oznámila tisková kancelář Ministerstva obrany Ruska.

Turecké dělostřelectvo zahájilo palbu po letecké základně v Aleppu


13. 2. 2016        zdroj a zdroj
Pod údery se ocitlo vojenské letiště Minneh na severu syrské provincie. Turecko zahájilo dělostřeleckou palbu na leteckou základnu na území Sýrie, na níž jsou zástupci kurdských sil sebeobrany, informuje agentura RIA "Novosti" s odkazem na kanál "Al-Majadin".

OSN dělá mrtvého brouka! Zakročí někdo proti militantním plánům NATO a USA? Jediným řešením je vytvoření nové vojenské aliance, která by se stala oficiální protiváhou NATO!

Ladislav Kašuka
13.2.2016   blog idnes
Já prostě vůbec nechápu, jak může ve světle událostí posledních 20 let ještě někdo vědomě obhajovat NATO, západní kulturu a politiku USA! Kolik zemí, včetně slovanského Srbska bylo za tu dobu napadeno a zničeno touto aliancí?!

Hranice Shengenu nejsou hranicemi, ale cedníkem a Frontex hranice nebrání, ale naopak přes ně migranty převáží!

Tomáš Vaněk
13.2.2016   Pravý prostor
Dokážeme se poučit?
O současné migrační krizi toho bylo napsáno dost a dost, ale to co postrádám je poučení, které plyne z toho co se stalo a děje v okolních státech a co se může záhy stát u nás. Úvodem lze konstatovat, že jak celá EU tak i jednotlivé státy zcela selhaly v plnění svých nejzákladnějších povinností.Díky velkorysému přístupu především Německa, které porušilo mimo jiné Dublinskou dohodu, vzniká obrovský problém s masou lidí, jejichž identita není v řadě případů jasná. A přes zoufalé snahy politicky korektních médií a europských elit jsou již k disposici nejen první zkušenosti s chováním „migrantů“, ale i s totální impotencí státní moci v Německu ale i ve Švédsku a jinde vynutit dodržování platných zákonů.

EU musí sloužit lidem!


13. 2. 2016       zdroj
Demokracie. Máme víc možností než pouze kapitulovat před EU, nebo ji opustit. Nechte nás znovuobnovit Evropu pod vládou občanů, požaduje Yanis Varoufakis. Odpor, který pociťují mnozí Britové vůči EU, pramení ze správného instinktu, ale vede k chybné reakci. Nemůže být pochyb o tom, že Brusel opovrhuje demokracií a nemá problém s tím, že by za svá rozhodnutí mohl být brán k zodpovědnosti. Prázdný kompromis Davida Camerona na tom nic nezmění. Vystoupení z EU ale také není řešením.

Vymývači mozků z veřejnoprávních médií, konejte! Poukažte na nedemokratický krok Sněmovny reprezentantů USA!

Josef Tichý
13. 2. 2016 (komentář k článku na NR zde)
Americká sněmovna reprezentantů přijala návrh zákona pozastavující přijímání syrských a iráckých uprchlíků. Každý uprchlík ze Sýrie či Irák bude prověřen ještě před svým příchodem do USA! “Čtvrtek 19.11.2015 je temným dnem demokracie. Náš velký vzor za oceánem nepochopil vstřícnost Evropy, a zradil všechny „vítače“ uprchlíků!


Mnichovská kapitulace Západu ohledně Sýrie

Václav Umlauf 
13. 2. 2016  E-republika

Heslo "Švejku, já vás donutím až k pláči" se skvěle naplňuje v případě západního angažmá po boku teroristů v Sýrii. Otázka je, kdo bude na Mnichovské dohodě opravdu plakat.


Rostislav Iščenko: Ukrajinská armáda už vlastně není


13. 2. 2016     zdroj
Dopisovatel MIA "Rusko dnes" Rostislav Iščenko během rozhovoru s korespondentem FAN řekl, že podle údajů ukrajinského generálního štábu, které jsou pravidelně zveřejňovány, disciplína za podpory USA kriticky poklesla. Generální štáb o tom mluví na posledních svých tiskových konferencích.

6.2.: Vyšetřování případu, nebo zametání stop? / 2

Radim Valenčík
13. 2. 2016   RadimValenčíkPíše
Včera jsem uveřejnil první část článku "6.2.: Vyšetřování případu, nebo zametání stop?" zde. Dnes si dovolím trochu zafabulovat. Vyjdu ze dvou prognóz, které k případu dává "Antifa": "Nejasná zůstala pouze role "muže v hnědé bundě". Týdeník Policie přinesl informaci, že v žádném případě nešlo o nikoho zaměstnaného u policie. To je patrně jediná informace, které skutečně nevěříme. Podle našeho názoru jde o policistu, který dotyčné chuligány zná."

Odsun Němců v roce 1945 nejen z Čerskoslovenska prosadil Chamberlain


13. 2. 2016   (původní zdroj se nepodařilo na internetu vypátrat)
Základní myšlenku k nucenému odsunu tzv. sudetských Němců totiž nevymyslel prezident Beneš, ale vznesl a také prosadil Neville Chamberlain za tehdejší Anglii. Právě Chamberlain totiž navrhl, aby po válce byly odsunuty do Německa všechny německé menšiny z tehdejšího Československa a Polska, aby se tento etnický problém vyřešil už jednou provždy, tak jak se to předtím stalo mezi Řeckem a Tureckem. 


Dr. Ing. Josef Mrázek, CSc. píše prezidentu republiky kvůli znehodnocování české koruny Českou národní bankou


13. 2. 2016
Vážený pane prezidente,
píšu Vám za početnou vrstvu těch, kteří ve Vás vidí svého zastánce. Podle posledních zpráv jste možná již četl „Otevřený dopis“ poslaný Vám 1.2.2016, ale události v téže věci mezitím pokročily natolik, že to vyžaduje další dopis. Chtělo by to možnost rychlejší komunikace.
Rada ČNB vyhlásila 4.2.2016, že bude znehodnocovat korunu nejméně do poloviny roku 2017 a podle posledních zpráv na ČT24 a na internetu ničení koruny vyžaduje stále větší náklady, protože oběť se brání
.

Hlava DLR: OSU stáhly k útoku více než 500 tanků a 90 tisíc vojáků13. 2. 2016    zdroj
Kyjev končí mobilizaci a čeká na lepší počasí, potom půjde do útoku, je přesvědčen vůdce republiky.
Ukrajina zahájí bojové operace na Donbasu po ukončení další vlny mobilizace a ustálení lepšího počasí. Toto 12. února prohlásil na tiskové konferenci v Doněcku Alexandr Zacharčenko, hlava DLR. Informoval o tom korespondent IA REGNUM.

Vyšetřovací komise katastrofy Boeingu nad Donbasem zjistila, kdo letadlo ve skutečnosti sestřelil. Senzace bez povšimnutí


13. 2. 2016   zdroj a zdroj
Poslanec nizozemského parlamentu zveřejnil tajné údaje o vyšetřování katastrofy.
Mezinárodní komise, vyšetřující havárii dopravního letadla na obloze nad Donbasem, našla viníky úmrtí téměř 300 osob. Prohlásil to poslanec parlamentu Nizozemska Pieter Omtzicht. Sdělil, že v době neveřejných slyšení byla oznámena konečná verze. Jak bylo uvedeno v prohlášení, malajský Boeing mohla sestřelit pouze ukrajinská strana.

Ruské ponorky si vzaly pod kontrolu Atlantik

- mbi -
13. 2. 2016  Eurasia24

Velitel námořních sil NATO viceadmirál Clive Johnstone prohlásil, že aktivita ruských ponorek v severním Atlantiku již dosáhla nebo dokonce překračuje úroveň z dob studené války.


Případ řízených policejních provokací má hlubší pozadí: Za vším hledej americkou ambasádu. Proč selhala „Zemanova velezrada“? Babiš se vyhnul pasti. Nejsme jen kompars

Petr Hájek
13. 2. 2016 ProtiProud

Petr Hájek komentuje hysterii politiků, kteří spolu s hlavními médii hrají divadlo, které napsal a režíruje někdo jiný – na náš účet


pátek 12. února 2016

ODS i TOP09 ztrácí nervy, neunesou, že si už nesáhnou na moc

Ivan David
12. 2. 2016
Obě kdysi mocná uskupení jsou úzkostná ze stagnace. Titulek na Novinkách.cz hlásal, že ODS dohnala v preferencích TOP09. Ano, ODS stoupla o procento a TOP o procento klesla. Kdo prohrává, začíná riskovat. Musí. A dělá chyby. S každým nezdarem dál klesá. A zkusí to znova v dalším ještě zoufalejším pokusu...

Zákony geopolitiky: Rusko a Evropa se navzájem potřebují

Sergej Pankin
12.2.2016   Eurasia24 
Nikoliv ‚velmocenská pozice Ruska a jeho usilování o vnější expanzi' ohrožuje geopolitický status Evropy, ale naopak, slabost Ruska automaticky mění Evropu v geopolitického sluhu USA.“
Pokud chceme adekvátně pochopit postmoderní „nový, skvělý svět“ ve všech jeho geopolitických, právních, mezinárodních a ideologických projevech, musíme zcela odmítnout ideologická dogmata globalizace a jednopolárního světa.

Pekelné soužití s migranty a politiky - Svědectví ženy z Calais

Simone Hericourt
Maru
12. 2. 2016   Zvědavec

Na níže uvedeném videu vypráví obyvatelka Calais, Simone Hericourt, o současné situaci ve městě, o soužití s migranty a o tom, že policie spolu se státní správou nereagují na porušování zákona ze strany ilegálů a naopak tvrdě potlačují lidská práva původního francouzského obyvatelstva.


Asadova chirurgie. Syrský kotel začíná

Ivan Gog
12. 2. 2016 Eurasia24

„Hlavním poraženým v syrském konfliktu bude nakonec Turecko – bez sousedů, bez podpory, přeplněné imigranty a hrdlořezy, na hraně rozpadu svých současných politických hranic.“ 

6.2.: Vyšetřování případu, nebo zametání stop?/1

Radim Valenčík
12. 2. 2016    RadimValenčíkPíše
Uplynul téměř týden od demonstrací 6.2.2016 a útoku na "Kliniku". Zatím jsme nebyli informováni o tom, zda vyšetřování případu "Klinika" mělo nějaké výsledky. Ačkoli k rychlému vyšetření vyzval samotný premiér Sobotka. Uvedu argumenty, které mě vedou k názoru, že šlo o velmi nebezpečnou provokaci koordinovaně pořádanou určitými složkami naší policie či spíše zpravodajské služby (nemusela to být BIS), České televize a patrně koordinovanou i se zahraničními "poradci", kteří zde byli v souvislosti s tím, že demonstrace na Hradčanském náměstí proběhla (byť i jen zprostředkovaně přes přímý televizní přenos) za účasti německého hnutí Pegida.


Trump triumfoval v New Hampshire: Politické elity i manipulátoři ve stále větším zmatku. Proč "starý socialista" Sanders láká mládež? Plán, který selhal. Washingtonská "kavárna" bije na poplach. Voličská revoluce na obou březích Atlantiku?

Ondřej Höppner
12. 2. 2016   ProtiProud

Ondřej Höppner tleská Trumpově přesvědčivému, byť zatím dílčímu vítězství a snaží se odhadnout, zda jde jen o drobnou "chybu v Matrixu", nebo signál opětovného zrození politiky


Všichni se diví, hrozí, nechápou a křičí. Všichni - to znamená většina washingtonských politických elit ixstranického vedení Demokratů a Republikánů. Axsxnimi pochopitelně téměř všechna hlavní média, jež jsou establishmentu (zdánlivě překvapivě) už zcela otevřeně "bok po boku". Jen normální Američané si - zatím - zjevně myslí něco úplně jiného.

Pat Condell: Za neutěšenou situaci kolem migrantů si může Evropa sama (VIDEO)


Milí čeští důchodci, nezoufejte! Existuje světlo na konci tunelu….

12.2.2016  Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Když vláda rozhodla,že průměrné navýšení důchodů bude jen úsměvných 45 Kč měsíčně – nezoufejte! Řešení tu je!


Jiný pohled, tentokrát z ženské perspektivy

Květa Pohlhammer Lauterbachová 
12.2.2016 E-republika

Blok proti islámu mne irituje právě proto, že kdyby jeho aktéři byli víc inteligentní, neoháněli by se islámem. Je to pouze umělý zástupný manévr, jak vyvolat „Střet civilizací“.čtvrtek 11. února 2016

Policejní špičky napříč bezpečnostním aparátem před sobotní taškařicí: Pokud možno, žádnej malér, hoši!


11. 2. 2016    Ucho24

Proto mě tak trochu v souvislosti s údajnou sobotní policejní provokací v centru Prahy, kde se střetli odpůrci a zastánci imigrační vlny, zaráží prohlášení ministra vnitra Milana Chovance. Případné excesy, kdy si policisté prý sami zahráli na provokatéry, nechá ve spolupráci s Policejním prezidiem prověřit. Postavička údajného provokatéra ve službách policie je sice současným hitem lidové tvořivosti na sociálních sítích, ale jestli se prokáže, že vše bylo jinak, nechť je pak hvězdou internetu kdekterý poručík, který ochrání starého člověka před krobiánem. Jenomže to se nestane. Jen naivka se může domnívat, že by se nezdařené konspirační hrátky staly důvodem pro sebemrskačství policejního potentáta. 

Učitel napadl žáka – a dostal výpověď

Lubomír Man
11. 2. 2016 
                             
Uvádějí to nejčerstvější Novinky CZ a stát se to mělo minulý týden na průmyslové škole na Kladně. Kxpřípadu se vyjádřil ředitel školy M. Dundr takto: „Došlo k fyzickému napadení studenta ze strany vyučujícího. Student to oznámil zástupci ředitele, který hocha poslal na lékařské ošetření a posléze jej doprovodil na policii, kde vše oznámili.

V Moskvě bylo otevřeno zastupitelství Kurdistánu

11. 2. 2016  LevaNet a RussianTv

V Moskvě dnes slavnostně otevřeli zastupitelství Západního (syrského) Kurdistánu. Zatím má dvě základní úlohy a to:
1) představit zájmy regionu Rožava (Syrský Kurdistán)
2) ochrana zájmů Kurdů v Rusku a v Sýrii

Novoroční bilance po dvaceti šesti letech špatné správy státu: díl třetí - zdravotnictví

Josef Mrázek
11. 2. 2016
Dvacet šest let je generační rozdíl, moc dlouhá doba k napínání naší trpělivosti a určitě dost dlouhá doba na to, abychom podle stavu státu na začátku a na konci tohoto období mohli spolehlivě posoudit, jak se dbalo zájmů obyvatelstva.
V prvním dílu bilance jsme si řekli, v jak špatném stavu stát je po nešťastném začátku, kdy se k moci dostali lidé, kteří nedbali zásady ponechat, co je dobré, a opravit, co je špatné.

Prezident republiky Miloš Zeman v rozhovoru pro PL. Organizátor padesátičlenné demonstrace na Sobotkovu podporu,nějaký Peszynski:,,prezident je zasrané fašistické hovado, až chcípne, tak se ožeru"

11. 2. 2016  hrad 
Pane prezidente, v sobotu se konala také demonstrace na podporu premiéra Sobotky pod názvem „Kávou a sluníčkem proti kalašnikovu“, kam ovšem dorazilo jen pár desítek lidí. Lze z toho usuzovat, že má premiér ve sporu s Vámi tak nízkou podporu?

Interpol vyhlásil mezinárodní pátrání po Michailu Chodorkovském

11. 2. 2015     zdroj
Po exhlavě JUKOSu Michailu Chodorkovském bylo Interpolem vyhlášeno mezinárodní pátrání v případu vraždy primátora Něftějuganska Vladimíru Petuchovi, oznámila agentura "Interfax" s odkazem na zdroj.

Americké bitevníky ve středu bombardovaly syrské Aleppo

11. 2. 2016   Sputnik

Americké bitevníky ve středu bombardovaly syrské město Aleppo, z náletů poté obvinili Rusko, prohlásil ve čtvrtek oficiální mluvčí ruského ministerstva obrany, generálmajor Igor Konašenkov.


Rusové si nemohou dovolit nová auta. Opravdu?

Lada Granta
Rado Miko
11. 2. 2016 Outsider Media


Tento článek na iDnes se pozastavuje nad tím, že v době, kdy v Rusku klesají reálné mzdy, roste prodej luxusních značek. Pozoruhodný je závěr článku: 


Bílý dům přiznal, že je smlouva TTIP pod Obamou nepravděpodobná11. 2. 2016  Wertyz Report
Spojené státy a Evropská unie pravděpodobně neuzavřou Transatlantickou investiční úmluvu (TTIP) do konce volebního období Baracka Obamy. Na tiskové konferenci to v pondělí přiznal mluvčí Bílého domu John Earnest.


Díky Vám, Francouzi!


Vasilij Volha
11. 2. 2016 Faceboook Eurasia24

Příspěvek vděčného Ukrajince:

Už jste to viděli? Já právě teď. Chci z celého srdce obejmout tohoto Francouze – Paula Moreiru. Za pravdu. Za odvahu. Za pomoc naší zemi. Za informační průlom. V Evropě došlo k „explozi pravdy“ o státním převratu na Ukrajině! Speciální pikantnost filmu dodalo a zvláštní reklamu mu udělalo – tak jako vždy – naše (ukrajinské) ministerstvo zahraničí. „Sláva“ Čugunkinovi (přezdívka, viz níže – pozn. edit.)!

Syrské a Irácké válčiště


11.2.2016   New World Order Oppossition
Syrská arabská armáda (SAA) spolu s místními milicemi 8. února osvobodila město Bashoura v severní části provincie Latakia. SAA rovněž od teroristů vyčistila město al-Hour a vyslala své síly na předměstí al-Raqaqieh. Militantní skupiny údajně stáhly své jednotky z pozic u vesnic Dahret al-Baiday a al-Mohouq a Ard al-Kataf.

Dlouho jsem se kousal do jazyka, ale teď už nemohu být zticha!

11. 2. 2016   Eurozprávy
Slovensko ostře bojovalo proti uprchlickým kvótám, dokonce kvůli nim podalo žalobu. Premiér Robert Fico se netají tím, že migranty, především ty muslimské, považuje za hrozbu. NA sociálních sítích se teď rozzuřil kvůli tomu, jak tamní média o uprchlících (ne)informují. 

Turci kvůli Sýrii znovu vrtí Evropou i Aliancí


Tereza Spencerová
11. 2. 2016 Literární noviny

 
Není sice jasné, zda má Erdogan svůj postup schválený i od Washingtonu, ale zdá se, že ruské bombardování Aleppa už nemíří jen na Daeš, Al Kajdu a potažmo na jejich sponzory v Turecku a Saúdské Arábii, ale přeneseně už i na Angelu Merkelovou. 


Dá se technikou "psychologických operací PsyOps“ nabořit i předvolební kampaň? No, uvidíme....Thierry Meyssan
11. 2. 2016  Střípky ze světa
 

Umělé početí šafáře planety
„PsyOps“. V hantýrce amerických „služeb“. Česky „psychologické operace“. „Válečné triky“, inscenující „barevné revoluce“. I mraky jiných darebáctví. Teď ovšem metoda „trójského koně“ vstupuje i do boje o Bílý dům.
Stopuje ji tam Thierry Meyssan, francouzský publicista a i autor vůbec prvé knihy, drtící prolhanou verzi 11. září 2001 (česky Velký podvod – žádné letadlo na Pentagon nespadlo, 2002).

Tento způsob demokracie se mi zdá poněkud nešťastným

Pavel Letko 
11. 2. 2016  E-republika

Členy anarchistických i neonacistických skupin jsou naši tajní ochránci demokracie. Samozřejmě, že nejsou jen tam.


Pár slov k sobotním demonstracím. Po sociálních sítích i médiích hlavního proudu kolují dohady, jak to bylo se zakuklenými pravicovými extremisty a pánem v hnědé bundě. Třeba ZDE a ZDE

Má ruce až po lokty od krve: Hašim Thači a nigerijský miliardář v čele celosvětové sítě obchodu s lidskými orgány?


11.2.2016  kosovoonline
 
Guvernér nigerijského státu Imo byl obviněn z organizování mezinárodní sítě obchodování s lidskými orgány, ve které byli i vládní úředníci  Chorvatska a
Kosova včetně Hašima Tačiho, bývalého předsedy vlády a dnešního ministra zahraničních věcí "nazávislého" Kosova.

Agenda 21 je daleko větší hrozba než imigrace - ta je jen pouhou předehrou


Vladimíra Levá Vítová
11. 2. 2016
Je nutné státem ukradnout jednu generaci dětí, následně je indoktrinovat, a nic, z čeho se těšíte a považujete za pravdu, nebude existovat...
...Totiž, jak praví vysvětlení autorů, více vzdělaní lidé mají větší příjmy a spotřebují více zdrojů, než ti chudí s nižším vzděláním. 


Vláda a vězeňství

Zdeněk Jemelík
11. 2. 2016        JemelikZdenek
Na své schůzi dne 3.února 2015 vláda mimo jiné schválila mnohomluvnou koncepci vězeňství na dalších 10 let. Došlo k tomu v situaci, kdy počet vězněných osob se přiblížil stavu před Klausovou amnestií z 1.ledna 2013. Česká republika se opět zařadila mezi státy s mimořádně vysokým počtem vězňů, připadajících na 100 tis. obyvatel. Je to zvlášť nepříjemné proto, že na rozdíl od většiny „starých“ zemí Evropské unie podíl cizinců na vězeňské populaci je velmi nízký: na tuto ostudu si jako národ stačíme sami. 

Pokud si vůbec společnost připustí potřebu mravní obrody a změny životního stylu, cesta k nápravě bude trnitá a bude to běh na dlouhé trati. Snazší by mohlo být vylepšení podmínek pro integraci propuštěných vězňů do společnosti.

středa 10. února 2016

FBI pomůže Ukrajině v boji s korupcí


10. 2. 2016      zdroj a zdroj
Specialisté Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) USA budou pomáhat sledovat finanční toky Národnímu protikorupčnímu úřadu Ukrajiny (NABU). Oznámil to ve vysílání televizního kanálu "Gromadske TV" ředitel NABU Arťom Sytnik.

Odpověď Angele Merkelové z Damašku

Alexand Koc, Dmitrij Stěšin
10. 2. 2016         Politobzor
Je divné, že frau Merkel neděsí pečlivě a odborně zdokumentovaná zvěrstva teroristů. Frau kancléřka zpeněžila svůj žal. "V posledních dnech jsme byli nejenom šokováni, jsme zděšeni utrpením desítek tisíc civilních obyvatel v důsledku bombardování především ze strany Ruska", konstatovala s mírnou námahou německá kancléřka Angela Merkelová v pondělí v Ankaře.

Bývalý agent MI6: Moskva a Asad jsou v Sýrii blízko vítězství


10. 2. 2016    zdroj a zdroj
Navzdory prohlášením západních politiků, Rusko neuvázalo v "syrském bahně", ale přiblížilo válku v Sýrii k jejímu ukončení, poznamenal někdejší britský diplomat a rozvědčík Alister Kruk. Díky ruské podpoře jsou vojska Bašára Asada v Sýrii blízko k vítězství, píše v článku pro Huffington Post bývalý pracovník britské rozvědky MI6, odborník na Blízký východ Alister Kruk.

Kyjevští oligarchové dali Clintonovým víc než Saúdové

Já nic, já muzikant(ka) jakoby říkala s krví na rukou!

10. 2. 2016   Pařát dnes

Hillary Clintonová coby jedna z kandidátek Demokratické strany na příštího prezidenta USA k sobě poutala pozornost a na povrch tak vypluly informace o chodu světové – a s ní i ukrajinské - politiky, napsala Tereza Spencerová. (Literární noviny)

 

Co svědomí pana Chovance? Chování a jednání útočníků neodpovídalo profilu radikálů tak, jak je znám. Spíše mi připomínali figuranty pro výcvik jednotek SPJ PČR. Ale to už je věc svědomí pana Chovance.

Ivan Kratochvíl
10.2.2016 Rukojmí 
Na organizování manifestace jsme se důsledně připravili, proběhla spousta koordinačních jednání a to i s PČR. Naše činnost oficielně začala v 13 hod poučením, rozdáním pořadatelských vest a společným nástupem. Na nástupu byla oceněna za statečnost jedna naše členka, která se spolu s kamarádkou stala předmětem přílišného zájmu několika mladíků výrazně snědé pleti.

Bělorusové poprvé odpálili řízené střely z nových letounů Jak-130. Podívejte se10.2.2016 zdroj
Běloruské vzdušné síly v úterý 9. února uvolnily unikátní záběry ze zkušebních odpalů protiletadlových řízených střel R-73 ze svých zbrusu nových cvičných a lehkých bojových letounů Jak-130, které získaly z Ruska (uvnitř video).

Pravý plán manipulace pod tlakem očima amerického tandemu Jezinky nové privatizace ženou Rusko do pasti

Michael Hudson, Paul Craig Roberts
10.2.2016   Střípky ze světa
Ruské vedení zvažovalo privatizaci části akcií Rosněfti, banky VTB, Aeroflotu a ruských železnic už před dvěma lety. Chtělo tím zkvalitnit jejich management – a při jednom vrátit domů i miliardy, vytunelované oligarchy.